ITmix.cz logo

Pánske smart hodinky Garmin: ktoré sú najlepšie?

Pánske smart hodinky Garmin: ktoré sú najlepšie?

Pánske hodinky Garmin sú skvelým nástrojom na monitorovanie zdravia a športu. V ponuke tejto značky nájdete modely určené milovníkom outdoorových aktivít a expedícií, ale aj hodinky na každodenné nosenie. Zistite, čím sa líšia od hodiniek určených pre dámy a aké sú najlepšie modely v jednotlivých kategóriách.

Často kladené otázky a odpovede

Aké sú najlepšie pánske smart hodinky Garmin?

Samozrejme, nemožno zovšeobecňovať, pretože to naozaj závisí od toho, čo od svojich inteligentných hodiniek očakávate. Z našich recenzií sa zdá, že Garmin Fénix 7X Sapphire Solar je najlepší model na outdoorové a expedičné aktivity. Skvelým univerzálnym modelom na každodenné nosenie je potom Garmin Venu 2 Plus.

Aké veľké je puzdro smart hodiniek Garmin pre mužov?

To sa môže pre každý model mierne líšiť. Veľkosť puzdra pánskych hodiniek sa vo všeobecnosti pohybuje od 47 do 51 mm.

S akými mobilnými telefónmi môžem spárovať svoje inteligentné hodinky Garmin?

Smart hodinky Garmin možno spárovať s mobilnými telefónmi so systémom Android aj iOS. Pri každom modeli však skontrolujte kompatibilitu s verziou operačného systému.

Líšia sa veľkosťou a dizajnom

Na rozdiel od dámskych hodiniek Garmin sú modely určené pre mužov väčšie a robustnejšie. Pánske hodinky majú väčšiu veľkosť puzdra alebo displeja. Vďaka tomu zariadenie lepšie padne na širšie mužské zápästie. Robustné vyhotovenia, ktoré sú vhodné práve pre mužov, sa hojne vyskytujú aj v pánskych inteligentných hodinkách Garmin určených na outdoorové aktivity a expedície.

Napríklad pánsky model Garmin Fénix 7 47 mm puzdro. Dámska verzia Garmin Fénix 7S má menšie 42 mm puzdro.

Pokiaľ ide o farby, vo všeobecnosti sa môžete tešiť na minimalistické odtiene, ktoré sú u mužov veľmi obľúbené. Hovoríme najmä o čiernej a sivej.

Vyberte si model, ktorý sa hodí na danú príležitosť

Inteligentné hodinky Garmin sa dodávajú v niekoľkých produktových radoch. Každá z nich sa zameriava na trochu iné potreby zákazníkov. Pozrime sa, na čo muži najčastejšie vyhľadávajú tieto hodinky a ktorý konkrétny model možno v tejto súvislosti odporučiť.

Smart hodinky na expedície a do prírody

Ak ste milovníkom outdoorových aktivít a expedícií, vybrané modely od značky Garmin patria medzi skutočnú špičku na trhu. Napríklad smart hodinky Garmin Fénix 7X Sapphire Solar sú okrem iného vybavené solárnym nabíjaním, ktoré predlžuje výdrž batérie.

Garmin Fénix 7X Sapphire Solar

Na expedície a do prírody
Silné stránky
 • Solárne nabíjanie
 • Pokročilé zdravotné ukazovatele
 • Mapy a navigácia
 • Kvalitné materiály
 • Vodotesnosť
 • Importovanie trás
 • Návrhy na zlepšenie tréningov
Slabé stránky
 • Vyššia hmotnosť
 • Obmedzená možnosť komunikácie
 • Vyššia cena
 • Teplomer teploty okolia nie je úplne presný

Ste nadšenec outdoorových aktivít? Potom by vašej pozornosti nemali uniknúť smart hodinky Garmin Fénix 7X. Zvládnu monitorovanie zdravia a pohybu, pričom vám ponúkne aj pokročilé ukazovatele. S ich pomocou ľahko zistíte, aká je vaša aktuálna tréningová záťaž a či je čas spomaliť alebo sa pustiť do intenzívnej aktivity. Hodinky zaujmú aj špičkovým spracovaním a použitím kvalitných materiálov. Zafírové sklíčko je vybavené solárnym nabíjaním, ktoré dokáže predĺžiť životnosť batérie. Výhodou hodiniek sú aj mapy a navigácia.

Celkové hodnotenie
4.4/5
Kde kúpiť

Smart hodinky do spoločnosti a na každodenné nosenie

Ak hľadáte hodinky na každodenné nosenie do práce, školy alebo do spoločnosti, pravdepodobne budete hľadať skôr minimalistický model ako outdoorový. V tomto smere môžeme odporučiť napríklad elegantné smart hodinky Garmin Venu 3, ktoré ponúkajú pokročilé funkcie pre športovcov. Navyše si môžete jednoducho vytvoriť vlastný tréning a stiahnuť si ho do hodiniek.

Garmin Venu 3 & Venu 3S

Na každodenné nosenie
Silné stránky
 • Funkcia telefonovania
 • Sofistikované tréningové funkcie
 • Funkcie pre vozíčkarov
 • Dlhá výdrž batérie
 • Monitorovanie zdriemnutia
Slabé stránky
 • Je nutné nainštalovať dve aplikácie
 • Možnosť zasielania správ len pre Android

Garmin predstavil ďalší model z radu mestských smart hodiniek Venu. Venu 3 a Venu 3S sú si v mnohom podobné, ale líšia sa niekoľkými vlastnoťami. Na tieto rozdiely podrobne poukážeme v recenzii. V medzigeneračnom období sa dočkáme noviniek v podobe väčšieho displeja, dlhšej výdrže batérie, možnosti telefonovať priamo zo zápästia alebo dokonca funkcií pre vozíčkarov. Poďme sa na oba modely pozrieť bližšie.

Celkové hodnotenie
4.3/5

Smart hodinky pre bežcov

Spoločnosť Garmin vo svojom sortimente myslí na zarytých bežcov. Pre nich je určený rad hodiniek Garmin Forerunner, ktorý ponúka širokú škálu ukazovateľov na sledovanie. Odporúčame napríklad hodinky Garmin Forerunner 965 s prepracovanými funkciami na bežecké tréningy.

Garmin Forerunner 965

Pre bežcov
Silné stránky
 • Kvalitný AMOLED displej
 • Dlhá výdrž batérie
 • Presné určenie polohy
 • Presné monitorovanie zdravia
 • Titánová luneta
 • Pohodlný remienok
Slabé stránky
 • Absencia bezdrôtového nabíjania
 • Vyššia cena
 • Ovládanie mapy nie je intuitívne

Hľadáte prémiové športové hodinky vhodné na každodenné používanie? Hodinky Garmin Forerunner 965 ponúkajú ostrý a jasný AMOLED displej, odolnú titánovú lunetu a pohodlný silikónový remienok. Hodinky sú vodotesné podľa parametra 50 metrov a ich ponuka monitorovaných aktivít zahŕňa takmer všetky športy, na ktoré si spomeniete. O ovládanie hodiniek sa stará dotykový displej a päť mechanických tlačidiel. Okrem rôznych športových ukazovateľov vám hodinky zmerajú okysličenie krvi, odhadnú úroveň stresu a vyhodnotia kvalitu vášho spánku. Ponúkajú aj internú pamäť na hudbu a medzi ich funkcie patrí aj plnohodnotná navigácia s podrobnými mapami.

Celkové hodnotenie
4.3/5
Kde kúpiť

Akému športu sa venujete?

Pri výbere inteligentných hodiniek môžete zohľadniť aj to, aké fyzické aktivity vykonávate najčastejšie. Niektoré modely majú totiž prepracované funkcie práve pre vami vybrané športy.

V nasledujúcej tabuľke nájdete konkrétne športy, ktoré sú vo vybraných modeloch inteligentných hodiniek dovedené k dokonalosti. Jednotlivé modely samozrejme podporujú aj širokú škálu ďalších aktivít.

Typ športuVhodné hodinky Garmin
BehSmart hodinky Forerunner
Outdoorové aktivity, turistika, expedícieGarmin Fénix 7X Sapphire Solar, Garmin Fénix 7, Garmin Instinct 2 Solar, Garmin EPIX 2, Garmin EPIX 2Garmin Instinct 2X Solar
Silový tréning (animácie cvikov)Garmin Venu 2 Plus, Garmin Venu 2, Garmin Venu 2S, Garmin Venu 3 & Venu 3S
GolfGarmin Venu Sq, Garmin Fénix 7X Sapphire Solar, Garmin EPIX 2, Garmin Venu Sq 2
PlávanieSmart hodinky na plávanie
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
3.7/5 - (3 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Garmin Fénix 7X Sapphire Solar
Tip redakcie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram