ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic

Silné stránky
 • Nerezový materiál
 • Otočná luneta
 • Rozmanité množstvo funkcií
 • Veľký displej
 • Podpora rýchleho nabíjania
Slabé stránky
 • Robustnejší dizajn nemusí vyhovovať ženám
 • Výdrž batérie
 • Na všetky funkcie potrebujete mobilný telefón Samsung

Hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic sú prémiovejším variantom hodiniek Samsung Galaxy Watch 6, ktoré tiež prešli našou redakčnou recenziou. Aké sú hlavné rozdiely? Ako obstáli počas môjho testu a komu by som tieto smart hodinky odporučila? Prečítajte si celú recenziu.

Často kladené otázky a odpovede

Aký je rozdiel medzi hodinkami Samsung Galaxy Watch 6 Classic a Samsung Galaxy Watch 6?

Hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic sa spoliehajú na prémiovejší materiál v podobe nehrdzavejúcej ocele. Hodinky Samsung Galaxy Watch 6 sú vyrobené z hliníka. Pri variante Classic sa stretnete s jedinečnou otočnou lunetou po obvode displeja. Variant Classic je tiež robustnejší a ťažší. Hoci obe verzie hodiniek ponúkajú model pre ženy aj mužov, subjektívne je pre mňa dámsky model Classic príliš veľký. Z hľadiska funkcií, použitých snímačov alebo výdrže batérie nie sú žiadne rozdiely.

Pre koho sú smart hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic určené?

Samsung Galaxy Watch 6 Classic by som odporučila tým, ktorí hľadajú skôr elegantný model inteligentných hodiniek a Galaxy Watch 6 im pripadajú príliš športové. Vzhľadom na väčšie rozmery a hmotnosť budú pravdepodobne vyhovovať skôr mužom, hoci je k dispozícii aj menšia dámska verzia.

Obsah balenia a špecifikácie

Smart hodinky sa predávajú v podlhovastej škatuľke, ktorá okrem samotných hodiniek obsahuje používateľskú príručku a napájací kábel s magnetickou kolískou. Môžete si vybrať z dvoch veľkostných variantov (43 mm alebo 47 mm).

Balenie inteligentných hodiniek
Balenie inteligentných hodiniek
Názov parametraHodnota
Typ remienkaUmelá koža
OdolnosťIP68
Displej1,3" AMOLED (43mm verzia) alebo 1,5" (47mm verzia)
Výdrž batérieAž 40 hodín
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
PripojenieBluetooth 5.3, Wi-Fi, GPS, NFC, eSIM (pre modely LTE)
Operačný systémWear OS
Rozmery bez remienka (väčšia verzia v zátvorke)42,5 × 42,5 × 10,9 mm (46,5 × 46,5 × 10,9 mm)
Hmotnosť bez remienka (väčšia verzia v zátvorke)52 g (59 g)

Prémiové materiály a originálna otočná luneta

Ak porovnáme hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic s hodinkami Galaxy Watch 6, jeden z hlavných rozdielov vidíme v použitých materiáloch. Variant Classic sa spolieha na konštrukciu z nehrdzavejúcej ocele, zatiaľ čo hodinky Watch 6 používajú hliník. Musím povedať, že celok pôsobí naozaj luxusne a hodinky vyzerajú hodnotnejšie.

Hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic majú tiež otočnú lunetu po obvode displeja (Galaxy Watch 6 majú digitálnu lunetu s hmatovou odozvou na displeji). Samotná otočná luneta sa veľmi ľahko používa a nie je problém ju pohodlne otáčať prstom. Priznám sa však, že mi chvíľu trvalo, kým som si na jej prítomnosť zvykla (predsa len, s otočnou korunkou umiestnenou na boku hodiniek som sa doteraz stretla len u konkurencie) a bola to pre mňa novinka.

Ochranu displeja v oboch prípadoch zabezpečuje zafírové sklíčko s vynikajúcou odolnosťou proti poškriabaniu.

Samsung Galaxy Watch 6 Classic sú k dispozícii v dvoch veľkostných variantoch. Menšia verzia pre dámy váži 52 g, zatiaľ čo väčšia verzia váži 59 g. Osobne som mala počas testu na ruke práve dámsku verziu hodiniek. Celkom subjektívne však musím povedať, že aj menší variant hodiniek bol na mojom zápästí pomerne robustný a hodinky Samsung Galaxy Watch 6 mi sedeli oveľa lepšie. Najväčší problém s ich robustnou konštrukciou som mala počas spánku, keď som sa musela najprv správne polohovať (inak ma nepríjemne tlačili do kože).

Hodinky sa dodávajú so silikónovým remienkom, ktorý vyzerá ako umelá koža (má špecifickú štruktúru a švy). Výrobca však na svojej webovej stránke uvádza, že ide o "hybridnú kožu", čo ma spočiatku zmiatlo. Pravdou však zostáva, že ide skutočne o silikón, ktorý na druhej strane vyzerá verne a skutočne pripomína kožu.

Navyše je tento materiál veľmi praktický na univerzálne použitie. Jeho vlastnosti oceníte pri spánku a športových aktivitách a vaše okolie (napríklad v práci) si bude myslieť, že ide o kožu.

Kovová pracka je tiež výhodou a pôsobí prémiovým dojmom. Taktiež pracka na variante Classic nie je nepríjemne hranatá (ako na hodinkách Watch 6) a remienok sa nezasúva pod seba, ale je klasický. Osobne to hodnotím ako plus a takéto spracovanie považujem za príjemnejšie na nosenie.

Charakteristika lunety

Keďže luneta predstavuje hlavnú odlišnosť oproti štandardnému modelu, pozrime sa na ňu bližšie. Luneta je skvelým pomocníkom pri navigácii na hlavnej obrazovke alebo v akejkoľvek ponuke. Má celkom príjemnú spätnú väzbu a dobre kalibrované zrýchlenie. Vo všeobecnosti vás núti pohybovať sa prostredím tak rýchlo, ako rýchlo lunetou otáčate. Na druhej strane, niektorým ľuďom by sa možno páčil vrúbkovanejší okraj a trochu výraznejšie klikanie.

Aj keď sa budete lunetou pohybovať v ponuke, vždy budete musieť stláčať jednotlivé mäkké tlačidlá dotykom. Je teda škoda, že keď sa dostanete do sekcie s tlačidlami, nemôžete lunetu použiť aj na preskakovanie medzi nimi. Uľahčilo by to aj ovládanie hodiniek vo vode alebo prípadne v rukaviciach.

Ak sa rozhodujete, či je luneta pre vás vhodná, zvážte, čo na hodinkách robíte najčastejšie. Je skvelá na všeobecné a rýchle prechádzanie, avšak trochu to uberá na ergonómii.

Navyše, ide o mechanický prvok, ktorý sa môže neopatrnou manipuláciou (alebo možno v prašnom prostredí) poškodiť.

Keďže sú hodinky o 2 mm hrubšie, je trochu ťažšie ich prirodzene skryť pod rukáv alebo manžetu košele. Pri obliekaní sa môžu hodinky častejšie zachytiť, najmä 47 mm variant.

Spárujete ich len so systémom Android

Podobne, ako som to opísala pri hodinkách Samsung Galaxy Watch 6, aj tieto hodinky sa spárujú len s telefónom so systémom Android. Na spárovanie používate aplikáciu Galaxy Wearable. Ak chcete mať prístup k celej škále funkcií, bez mobilného telefónu Samsung sa nezaobídete. Budete si môcť stiahnuť aj aplikáciu Samsung Health Monitor na meranie EKG a krvného tlaku. Aplikácia Samsung Health potom slúži na sledovanie jednotlivých zdravotných štatistík.

Senzory pokrývajú všetko, čo potrebujete

Ponuka snímačov sa nelíši od hodiniek Samsung Galaxy Watch 6, a preto obsahuje napríklad snímač srdcového tepu, ako aj snímač okysličenia krvi alebo GPS. Nechýba ani teplomer, ktorým môžete merať teplotu pokožky alebo predmetu (prostredníctvom aplikácie tretej strany).

Kde kúpiť Samsung Galaxy Watch 6 Classic
Samsung Galaxy Watch 6 Classic
Hodnotenie
4.0/5
Ponuka snímačov je dostatočná
Ponuka snímačov je dostatočná

Dostatočne veľký AMOLED displej

Podobne, ako hodinky Samsung Galaxy Watch 6, sú smart hodinky vybavené displejom AMOLED. Jeho veľkosť je rovnaká na hodinkách Watch 6 aj Watch 6 Classic, hoci modely radu Classic sú vo všeobecnosti robustnejšie. Dámska verzia hodiniek má 1,3" displej, zatiaľ čo pánska verzia pracuje s 1,5" displejom.

Z hľadiska čitateľnosti je skvelý a počas testu som sa nestretla s momentom, kedy by som s ním mala problémy. Jas displeja si môžete nastaviť manuálne alebo spustiť funkciu automatickej regulácie, ktorá funguje skvele (maximálny jas na oboch modeloch je úplne dostačujúcich 2 000 nitov). K dispozícii je aj funkcia Always-On (hoci jej zapnutie môže znížiť výdrž batérie o štvrtinu).

Objektív je mierne vyvýšený nad displejom. Je teda prirodzené, že pri používaní dotykového displeja budete na túto lunetu občas narážať, čo bolo pre mňa spočiatku trochu nezvyčajné. Na určité obmedzenia môžete naraziť napríklad pri pokuse o vyťukanie správy na displeji alebo pri pokuse o vysunutie rôznych ponúk či notifikačných centier od okraja displeja. Vtedy bude luneta trochu ťažká a celková ergonómia mierne utrpí.

AMOLED displej
AMOLED displej

Výdrž batérie až 40 hodín

Hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic sú vybavené rovnakou batériou ako Galaxy Watch 6. Výdrž batérie je teda totožná (maximálne 40 hodín) a oba varianty majú aj podporu rýchleho nabíjania. Pre viac informácií odporúčam prečítať si moju recenziu Galaxy Watch 6.

Môžete si ich vziať k bazénu

Hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic sú odolné voči vode a prachu podľa stupňa krytia IP68. Vďaka tomu ich môžete bez obáv nosiť v daždivom počasí a môžete si ich so sebou vziať aj do bazéna (nie sú však určené na potápanie). Nechýba monitorovanie plávania a funkcie sú totožné s funkciami zariadenia Galaxy Watch 6.

Funkcie sú totožné s hodinkami Galaxy Watch 6

Funkcie smart hodiniek sú na zariadeniach Galaxy Watch 6 a Galaxy Watch 6 Classic rovnaké. Ak sa teda o nich chcete dozvedieť viac, odporúčam prečítať si ich v samostatnej recenzii.

Záver – komu by som smart hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic odporučila?

Hoci sú inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic k dispozícii v dvoch veľkostných variantoch, osobne by som ich odporučila skôr mužom. Aj dámska verzia hodiniek mi na zápästí pripadala pomerne masívna a subjektívne môžem povedať, že Galaxy Watch 6 mi z hľadiska veľkosti vyhovovali oveľa viac.

Rozmery a použité materiály sú hlavným rozdielom medzi hodinkami Samsung Galaxy Watch 6 a Watch 6 Classic. Ďalším rozdielom je prítomnosť otočnej lunety. Ak túžite po prémiovejšom vyhotovení a elegantnom dizajne, odporúčam hodinky Galaxy Watch 6 Classic. Ak si vystačíte s hliníkovou konštrukciou, menšími rozmermi a skôr športovým dizajnom hodiniek, určite vám budú vyhovovať hodinky Samsung Galaxy Watch 6.
Majte však na pamäti, že hodinky nie je možné spárovať s iPhonom a že na plný rozsah funkcií budete potrebovať mobilný telefón rovnakej značky.

Recenzia: smart hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4

Smart hodinky s originálnou lunetou

Hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic sú prémiovejším variantom hodiniek Samsung Galaxy Watch 6, ktoré tiež prešli našou redakčnou recenziou. Aké sú hlavné rozdiely? Ako obstáli počas môjho testu a komu by som tieto smart hodinky odporučila? Prečítajte si celú recenziu.

Klady

 • Nerezový materiál
 • Otočná luneta
 • Rozmanité množstvo funkcií
 • Veľký displej
 • Podpora rýchleho nabíjania

Zápory

 • Robustnejší dizajn nemusí vyhovovať ženám
 • Výdrž batérie
 • Na všetky funkcie potrebujete mobilný telefón Samsung
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
4/5 - (4 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Samsung Galaxy Watch 6 Classic
Samsung Galaxy Watch 6 Classic
Hodnotenie: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram