Dámske smart hodinky Xiaomi: ktoré sú najlepšie?

Často kladené otázky a odpovede

Aké sú najlepšie hodinky Xiaomi pre ženy?

V našich recenziách sa ako najlepší model pre ženy ukázali hodinky Xiaomi Watch S1 s bohatou ponukou funkcií a rozumnou cenou.

Aká je veľkosť dámskych smart hodiniek Xiaomi?

Dámske inteligentné hodinky sú vo všeobecnosti menšie ako pánske. Šírka puzdra je približne 40 mm, vďaka čomu veľmi dobre padnú na užšie zápästia.

Môžu smart hodinky Xiaomi sledovať môj menštruačný cyklus?

Bohužiaľ, nie všetky smart hodinky Xiaomi dokážu sledovať váš menštruačný cyklus. Ak je to pre vás kľúčová funkcia, mali by ste sa vždy informovať o jej podpore.

S ktorými mobilnými telefónmi možno spárovať hodinky Xiaomi Watch?

Inteligentné hodinky Xiaomi nie sú striktne zamerané na používateľov zariadení so systémom Android alebo iOS. Možno ich spárovať s oboma. Len je potrebné vždy skontrolovať kompatibilitu s danou verziou operačného systému.

Aké sú najlepšie dámske smart hodinky Xiaomi?

V našej redakcii pre vás priebežne testujeme smart hodinky od rôznych výrobcov a značka Xiaomi nie je výnimkou. Vďaka tomu sa nám podarilo zostaviť rebríček najlepších modelov pre ženy dostupných na trhu. Ak uvažujete o ich kúpe, nenechajte si ujsť naše podrobné recenzie.

Pod značkou Xiaomi sa často predávajú aj hodinky Amazfit. V skutočnosti však ide o produkty od spoločnosti Huami, ktorá vyrába smart hodinky pre značku Xiaomi. Keďže produkty oboch značiek sú si veľmi blízke, do nášho porovnania sme zaradili aj modely Amazfit.

Ak preferujete hranatejšie tvary hodiniek so skvelým pomerom ceny a výkonu, môžete sa inšpirovať týmto modelom od spoločnosti Amazfit. Je vhodný nielen na šport, ale aj na každodenné nosenie v meste.

Amazfit GTS 4 mini

Najlepšie elegantné hodinky Amazfit z nášho testu
Silné stránky
 • Veľký AMOLED displej
 • Ľahká konštrukcia
 • Elegantný dizajn
 • Veľký výber športových aktivít
 • Veľká výdrž batérie
 • Funkcia Always-On
 • Automatické ovládanie jasu
Slabé stránky
 • Nie je možné reagovať na notifikácie
 • Nepodporujú bezkontaktné platby
 • Menej funkcií pri používaní s iPhone

Smart hodinky Amazfit GTS 4 mini sú vďaka svojim kompaktným rozmerom a elegantnému dizajnu určené predovšetkým pre ženy. Zaujmú AMOLED displejom s funkciou Always-On, prehľadným rozhraním a širokou ponukou funkcií. Zariadenie meria srdcovú frekvenciu, okysličenie krvi, spánok a množstvo spálených kalórií počas rôznych športov.

Poteší vás aj dlhá výdrž batérie. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android ocenia aj to, že na prichádzajúce hovory možno odpovedať pomocou prednastavených odpovedí. Fanúšikovia iPhonov však majú v tomto smere bohužiaľ smolu. Prečítajte si celú recenziu so zhrnutím hlavných silných a slabých stránok tohto zariadenia.

Celkové hodnotenie
3.9/5

Ak hľadáte športovejšie hodinky, môžete si zaobstarať napríklad tento podarený model od spoločnosti Xiaomi s vysokou odolnosťou.

Xiaomi Watch S1 Active

Najlepšie športové hodinky Xiaomi z nášho testu
Silné stránky
 • Zaujímavý pomer cena/výkon
 • Presné snímače životných funkcií
 • Lokalizácia GPS
 • Platby NFC
 • Vhodné na plávanie
 • Monitorovanie cyklu
Slabé stránky
 • Obmedzený počet metrík
 • Jednoduché prekrytie reproduktora
 • Problém s ovládaním pod vodou
 • Slabá podpora slovenských bánk
 • Horšia čitateľnosť na slnku

Xiaomi Watch S1 Active sú športovo orientované smart hodinky dostupné za atraktívnu cenu. Model ponúka pomerne širokú škálu funkcií, ktoré využijete nielen pri športe, ale aj v bežnom živote. Hodinky sú dodávané s gumovým remienkom, ktorý ponúka pohodlie aj pri pevnejšom utiahnutí.

Hodinky sú vybavené aj technológiou NFC, vďaka ktorej s nimi môžete vykonávať bezkontaktné platby. Hodinky ponúkajú monitorovanie viac ako 110 športových aktivít vrátane plávania alebo bojových umení. Hodinky vám zmerajú srdcový tep, saturáciu krvi alebo množstvo spálených kalórií.

Celkové hodnotenie
4.1/5

Dámske smart hodinky Xiaomi sú menšie ako pánske

Rovnako ako smart hodinky iných značiek, aj dámske modely Xiaomi sú menšie ako pánske. Preto sa môžete stretnúť s menšou veľkosťou puzdra alebo displeja.

Napríklad kompaktné hodinky Xiaomi Mi Watch Lite majú puzdro s rozmermi 41 × 35 mm, a tak dokonale padnú na ženské zápästie. Veľmi obľúbené sú aj hodinky Amazfit GTS 4 mini s puzdrom 41,6 × 36,6 mm (väčšia pánska verzia Amazfit GTS 4 má puzdro 42,7 × 36,5).

Môžete si vybrať z rôznych dizajnov

Inteligentné hodinky Xiaomi pre ženy sú k dispozícii v rôznych farbách. Okrem unisex dizajnov si môžete vybrať aj z odtieňov, ktoré sú medzi ženami všeobecne obľúbené. Môže to byť napríklad odtieň zlatej alebo ružovozlatej farby.

Funkcie dámskych inteligentných hodiniek Xiaomi

Rozsah funkcií sa medzi dámskymi a pánskymi smart hodinkami výrazne nelíši. Pre niektoré ženy však môže byť rozhodujúce to, že hodinky zvládnu monitorovať ich menštruačný cyklus alebo prípadne merať ich obľúbenú športovú aktivitu.

Monitorovanie menštruačného cyklu

Táto funkcia vám poskytuje maximálny prehľad o vašom menštruačnom cykle. Najprv musíte zadať dátum poslednej menštruácie a obvyklú dĺžku menštruácie. Hodinky potom vypočítajú, kedy pravdepodobne nastanú vaše plodné dni a ďalšia menštruácia.

Monitorovanie menštruačného cyklu
Monitorovanie menštruačného cyklu

Hodinky, ktoré umožňujú monitorovanie menštruačného cyklu

Túto funkciu zvládajú napríklad nasledujúce modely vhodné pre ženy.

Naproti tomu monitorovanie menštruačného cyklu nepodporuje Xiaomi Haylou Solar LS05.

Meranie vybraných športových aktivít

Inteligentné hodinky Xiaomi sa skvele hodia aj na základné monitorovanie vašich športových aktivít. Získate prehľad o tom, ako dlho ste trénovali, ako sa vyvíjala vaša srdcová frekvencia a koľko kilokalórií ste spálili.

Ponuka jednotlivých športových režimov sa u jednotlivých modelov mierne líši. Preto je vždy dobré uistiť sa, že hodinky dokážu monitorovať vašu obľúbenú aktivitu. U žien sú vo všeobecnosti obľúbené režimy ako joga, pilates alebo tanec.

Hodinky, ktoré monitorujú obľúbené ženské športy

Monitorovanie týchto aktivít zvládajú napríklad nasledujúce smart hodinky. Ponuka športových režimov je v prípade hodiniek Xiaomi všeobecne pomerne široká.

Hodinky Xiaomi Mi Watch Lite a Xiaomi Haylou Solar LS05 sa môžu pochváliť obmedzenejšou ponukou športov, ale na cvičenie môžete vždy použiť niektorý z univerzálnych režimov, ako napríklad Workout alebo Other.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *