ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Redmi Watch 3 Active

Silné stránky
 • Priaznivá cena
 • Široká ponuka funkcií
 • Možnosť telefonovania
 • Jednoduché používanie
Slabé stránky
 • Nezobrazujú sa emoji
 • Absencia GPS
 • Nie je možné merať stresové zaťaženie počas celého dňa
 • Možno uložiť len 10 obľúbených kontaktov

Hodinky Redmi Watch 3 Active sú cenovo dostupné smart hodinky pre bežných používateľov, deti a seniorov. O používaní deťmi uvažujeme predovšetkým v súvislosti s nízkou cenovkou, pretože hodinky Redmi Watch 3 Active nemajú žiadne funkcie sledovania polohy ani odpočúvania ako niektoré detské inteligentné hodinky. Pýšia sa veľkým LCD displejom, sú vyrobené z plastu a ponúkajú množstvo zaujímavých funkcií. Zvládnu základné sledovanie vášho zdravia a pohybu, hoci vzhľadom na cenu treba počítať s absenciou GPS. Okrem toho z nich môžete aj telefonovať a v prípade potreby ľahko vytočiť SOS hovor. Poďme sa na tieto smart hodinky pozrieť bližšie.

Často kladené otázky a odpovede

Čím sa líšia hodinky Redmi Watch 3 Active od hodiniek Redmi Watch 3?

Prvým rozdielom je cena. Hodinky Redmi Watch 3 stoja prakticky dvojnásobok toho, čo Redmi Watch 3 Active. Hodinky Redmi Watch 3 Active nie sú vybavené GPS, hodinky Redmi Watch 3 áno. Hodinky Watch 3 Active majú 1,83" displej, hodinky Watch 3 majú 1,75" displej. Líši sa aj typ displeja. Hodinky Watch 3 majú AMOLED displej, hodinky Watch 3 Active majú displej LCD. Redmi Watch 3 podporujú režim Always-On, variant Active nie. Hodinky Redmi Watch 3 Active ponúkajú funkciu vytáčania telefónneho čísla priamo na ciferníku, prekvapivo táto funkcia nie je na hodinkách Redmi Watch 3 k dispozícii.

S ktorými mobilnými telefónmi možno hodinky spárovať?

Hodinky Redmi Watch 3 Active sú kompatibilné s mobilnými telefónmi so systémom Android vo verzii 6.0 a vyššej a iOS vo verzii 12.0 a vyššej.

Môžem inteligentné hodinky používať na komunikáciu?

Hodinky Redmi Watch 3 Active podporujú hovory cez bluetooth. Hovor môžete vytočiť priamo z hodiniek alebo vybrať jeden z uložených kontaktov. Medzi obľúbené kontakty v mobilnej aplikácii však môžete uložiť len 10 čísel. Hodinky vás tiež upozornia na prichádzajúce správy, ale nie je možné na ne odpovedať.

Možno hodinky Redmi Watch 3 Active pripojiť k aplikácii Strava?

Áno. V mobilnej aplikácii Mi Fitness prejdite do časti Profil a vyberte položku Pripojené aplikácie. Vyberte položku Strava, vykonajte autorizáciu a všetko potvrďte. Vaše aktivity sa potom automaticky prenesú aj do aplikácie Strava.

Technické parametre hodiniek Redmi Watch 3 Active

Okrem samotných smart hodiniek s remienkom balenie obsahuje napájací kábel a používateľskú príručku. Zariadenie zaujme veľkým displejom a slušnou výdržou batérie. O stabilné pripojenie k mobilnému telefónu sa stará bluetooth vo verzii 5.3.

Balenie inteligentných hodiniek
Balenie inteligentných hodiniek
Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
Displej1,83" LCD displej
Výdrž batérieAž 12 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.3
Operačný systémVlastný systém Xiaomi
Rozmery bez remienka46,9 × 38,9 × 10,9 mm
Hmotnosť bez remienka41 g

Plastový dizajn zodpovedá cene

Rovnako ako pri hodinkách Redmi Watch 3 dostanete jednoduchý dizajn, ktorému dominuje plastový materiál. V mnohom hodinky pripomínajú oveľa drahšie Apple Watch, takže je vidieť, ktorou značkou sa výrobca inšpiroval. Tešiť sa môžete na silikónový remienok, ktorý je pohodlný na zápästí a ľahko sa uťahuje. Hodí sa na zápästia s obvodom 13,5 až 20 cm.

Hoci sú hodinky vďaka svojej nízkej cene určené deťom, odporúčame vopred sa uistiť, že im veľkosť remienka bude sedieť. Náš test ukázal, že žena s úzkym zápästím musí hodinky nosiť na poslednej dierke (takže menším deťom nemusia vyhovovať). Remienok sa však dá v prípade potreby odopnúť a vymeniť.

Celkovo sú hodinky Redmi Watch 3 Active o niečo väčšie ako hodinky Redmi Watch 3.

Hodinkám dominuje plastový materiál
Hodinkám dominuje plastový materiál

Hodinky majú LCD displej

V porovnaní s hodinkami Redmi Watch 3 získate namiesto AMOLED displeja LCD displej. Rozdielna je aj veľkosť uhlopriečky, ktorá je 1,83" (v prípade Redmi Watch 3 je to 1,75"). Rozdiel v kvalite displeja je badateľný a v prípade Redmi Watch 3 Active si môžete všimnúť, že rozlíšenie je zbytočne nízke a raster je viditeľný na pohľad. V podobnej cenovej kategórii smart hodiniek je to však pomerne bežný problém, ktorý sa preto dá odpustiť.

Jas hodiniek dosahuje 450 nitov, čo zaručuje veľmi dobrú čitateľnosť, najmä vo vnútornom prostredí. Problémy môžu nastať, keď slnečné lúče dopadajú priamo na displej (napríklad na poludnie). Nevýhodou hodiniek je, že jas hodiniek sa dá nastaviť len manuálne, automatická regulácia neexistuje. Spravidla budete mať nastavený maximálny jas, čo môže byť večer pre vaše oči dosť nepríjemné. Na rozdiel od Redmi Watch 3 tu nenájdete ani režim Always-On, ktorý sme pri LCD displeji očakávali.

Vďaka veľkému displeju sú jednotlivé možnosti príjemne veľké a ľahko sa stláčajú. Aj z tohto dôvodu môžu byť smart hodinky vhodné pre seniorov, ktorí chcú byť v kontakte so svojimi blízkymi a v prípade potreby (napríklad zdravotných problémov) využiť núdzové volanie.

Sú vodotesné, ale nenájdete v nich režim plávania

Smart hodinky sú rovnako ako Redmi Watch 3 vodotesné podľa parametra 50 metrov, takže ich môžete nosiť aj v bazéne. Hodinky Redmi Watch 3 Active však bohužiaľ nemajú režim monitorovania plávania. V tomto ohľade vám lepšie poslúžia hodinky Redmi Watch 3.

Intuitívny a plynulý systém

Operačný systém podporuje slovenčinu, takže sa nemusíte obávať jazykových bariér. Samotné používanie inteligentných hodiniek je svižné a plynulé, systém nemá tendenciu zasekávať sa. Vďaka tomu hodinky ľahko používajú dospelí, deti aj seniori.

Medzi senzormi chýba GPS

Jeden z rozdielov medzi lacnejšími hodinkami Redmi Watch 3 Active a dvakrát drahšími Redmi Watch 3 spočíva v absencii GPS. Z tohto dôvodu sú často prirovnávané k pomerne vydareným fitness náramkom.

Hodinky sú vybavené senzorom na meranie srdcového tepu a okysličenia krvi a nechýba ani akcelerometer na detekciu pohybu.

Kde kúpiť Redmi Watch 3 Active
Redmi Watch 3 Active
Hodnotenie
3.7/5

Výdrž batérie? Až 12 dní

Hodinky Redmi Watch 3 Active sú rovnako ako Redmi Watch 3 vybavené batériou s kapacitou 289 mAh. Vďaka nej vydržia podľa výrobcu na jedno nabitie až 12 dní. V našom teste sa však ukázalo, že pri bežnom používaní ich budete nabíjať skôr každý týždeň. Na nabíjanie slúži priložený magnetický kábel a plné nabitie dosiahnete približne za 1,5 hodiny.

Aby sme boli konkrétni - počas nášho testu sa denná spotreba pri bežnom používaní s prichádzajúcimi notifikáciami, hodinovým monitorovaním aktivity a pokročilým sledovaním spánku pohybovala v priemere okolo 15 %.

Funkcie Redmi Watch 3 Active v kocke

Pokiaľ ide o funkcie, tie sú prakticky totožné s hodinkami Redmi Watch 3. Ak ich teda chcete preskúmať podrobnejšie, neváhajte si prečítať našu recenziu týchto smart hodiniek. V tejto časti len stručne spomenieme, akými funkciami sú hodinky vybavené a čo im chýba.

Sledovanie zdravotného stavu

Hodinky Redmi Watch 3 Active zvládajú nepretržité monitorovanie srdcového tepu a okysličenia krvi. Sledovať môžete aj pohybové krúžky. Pre ženy je k dispozícii aj funkcia sledovania menštruačného cyklu a hodinky dokážu monitorovať váš spánok.

Pri hodinkách Redmi Watch 3 sme sa vyjadrili, že srdcová frekvencia je podľa nášho názoru príliš vysoká, a preto je meranie pravdepodobne nepresné. Pravdepodobne však išlo len o problém konkrétneho testovaného modelu, keďže tepová frekvencia viac odrážala realitu na lacnejších hodinkách Redmi Watch 3 Active.

Monitorovanie športovej aktivity

Hodinky Redmi Watch 3 Active môžete používať na monitorovanie športových aktivít, pričom na výber máte z množstva aktivít. Ako sme už spomenuli, hodinky nemajú GPS. Záznam trasy si preto môžete v mobilnej aplikácii zobraziť len v prípade, že aktivitu vykonávate s pripojeným telefónom. Nám sa však táto funkcia zdala menej spoľahlivá, pretože trasa sa v aplikácii nezobrazovala. Naproti tomu hodinky Redmi Watch 3 majú GPS a túto funkciu podporujú bez akýchkoľvek problémov.

Funkcie životného štýlu

Z lifestylových funkcií môžeme spomenúť možnosť telefonovania priamo z hodiniek. Zariadenie vás tiež upozorní na prichádzajúce notifikácie z telefónu (chýba však podpora emoji). Požadované číslo môžete vytočiť priamo na hodinkách alebo si ho vybrať z obľúbených kontaktov, ktoré si vopred uložíte v mobilnej aplikácii. Naproti tomu hodinkám Redmi Watch 3 napriek vyššej cene prekvapivo chýba klasický číselník na vytáčanie telefónneho čísla.

Nájdete tu aj predpoveď počasia, stopky, budík, časovač, ovládanie spúšte fotoaparátu a funkciu Nájsť môj telefón.

Funkcie, ktoré na hodinkách Redmi Watch 3 Active nenájdete (a na hodinkách Redmi Watch 3 áno)

 • Na rozdiel od modelu Redmi Watch 3 model Active nedokáže merať stres počas celého dňa. Môžete ho merať len na požiadanie. Súčasťou nie sú ani dychové cvičenia.
 • V ponuke funkcií tiež chýba 10 bežeckých tréningov, ktoré sa nachádzajú v hodinkách Redmi Watch 3.
 • Prostredníctvom hodiniek Redmi Watch 3 Active tiež nemôžete ovládať hlasového asistenta Alexa.

Záver – komu by sme smart hodinky Redmi Watch 3 Active odporučili?

Hodinky Redmi Watch 3 Active by sme odporučili nenáročným používateľom inteligentných hodiniek vzhľadom na ich nízku obstarávaciu cenu. Môžu byť užitočné aj pre deti alebo seniorov, ktorí chcú byť v kontakte so svojimi blízkymi a pohodlne sledovať základné zdravotné ukazovatele alebo spánok.

Hovor možno prijať alebo vytočiť priamo z hodiniek. Hodinky zaujmú aj veľkým displejom, ktorý uľahčuje ich používanie. Jeho rozlíšenie by mohlo byť vyššie, avšak vzhľadom na cenovku sa to dá odpustiť.
Na rozdiel od modelu Redmi Watch 3 treba počítať s absenciou GPS. Hodinky tiež nedokážu merať stresovú záťaž počas dňa, nemôžete s nimi ovládať hlasového asistenta Alexa a nenájdete v nich ani 10 bežeckých tréningov či dychových cvičení.

Kde kúpiť Redmi Watch 3 Active
Redmi Watch 3 Active
Hodnotenie
3.7/5

Recenzia: smart hodinky Redmi Watch 3 Active
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
3.7

Lacné, ale podarené smart hodinky

Hodinky Redmi Watch 3 Active sú cenovo dostupné smart hodinky pre bežných používateľov, deti a seniorov. O používaní deťmi uvažujeme predovšetkým v súvislosti s nízkou cenovkou, pretože hodinky Redmi Watch 3 Active nemajú žiadne funkcie sledovania polohy ani odpočúvania ako niektoré detské inteligentné hodinky. Pýšia sa veľkým LCD displejom, sú vyrobené z plastu a ponúkajú množstvo zaujímavých funkcií. Zvládnu základné sledovanie vášho zdravia a pohybu, hoci vzhľadom na cenu treba počítať s absenciou GPS. Okrem toho z nich môžete aj telefonovať a v prípade potreby ľahko vytočiť SOS hovor. Poďme sa na tieto smart hodinky pozrieť bližšie.

Klady

 • Priaznivá cena
 • Široká ponuka funkcií
 • Možnosť telefonovania
 • Jednoduché používanie

Zápory

 • Nezobrazujú sa emoji
 • Absencia GPS
 • Nie je možné merať stresové zaťaženie počas celého dňa
 • Možno uložiť len 10 obľúbených kontaktov
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Redmi Watch 3 Active
Redmi Watch 3 Active
Hodnotenie: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram