ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 965

Silné stránky
 • Kvalitný AMOLED displej
 • Dlhá výdrž batérie
 • Presné určenie polohy
 • Presné monitorovanie zdravia
 • Titánová luneta
 • Pohodlný remienok
Slabé stránky
 • Absencia bezdrôtového nabíjania
 • Vyššia cena
 • Ovládanie mapy nie je intuitívne

Hľadáte prémiové športové hodinky vhodné na každodenné používanie? Hodinky Garmin Forerunner 965 ponúkajú ostrý a jasný AMOLED displej, odolnú titánovú lunetu a pohodlný silikónový remienok. Hodinky sú vodotesné podľa parametra 50 metrov a ich ponuka monitorovaných aktivít zahŕňa takmer všetky športy, na ktoré si spomeniete. O ovládanie hodiniek sa stará dotykový displej a päť mechanických tlačidiel. Okrem rôznych športových ukazovateľov vám hodinky zmerajú okysličenie krvi, odhadnú úroveň stresu a vyhodnotia kvalitu vášho spánku. Ponúkajú aj internú pamäť na hudbu a medzi ich funkcie patrí aj plnohodnotná navigácia s podrobnými mapami.

Často kladené otázky a odpovede

Aká je výdrž batérie Garmin Forerunner 965?

V režime smart hodiniek výrobca udáva výdrž batérie 23 dní. Výdrž je však výrazne ovplyvnená spôsobom používania hodiniek. V našom prísnejšom teste vydržali hodinky na plné nabitie približne 9 dní. viac informácií o našom teste nájdete v časti Výdrž batérie a nabíjanie.

Aké sú rozdiely medzi hodinkami Garmin Forerunner 965 a Forerunner 955?

Model Forerunner 965 dostal dotykový AMOLED displej s vyšším rozlíšením a vyšším kontrastom. Zároveň je jeho telo o 1,2 mm tenšie ako u modelu 955 a obvod ciferníka je doplnený titánovou lunetou na rozdiel od plastovej na staršom zástupcovi. Do súboru funkcií novšieho modelu pribudla dynamika behu alebo bežecký výkon.

Podporujú hodinky počúvanie hudby?

Áno, hodinky môžete primárne používať ako samostatný zdroj hudby stiahnutej do ich pamäte alebo ich použiť na ovládanie hudby prehrávanej zo smartfónu. Ak plánujete počúvať hudbu z hodiniek, budete potrebovať bezdrôtové slúchadlá alebo bezdrôtový reproduktor.

Sú hodinky Forerunner 965 vodotesné?

Hodinky Forerunner 965 sú vodotesné podľa parametra 50 metrov. Táto vlastnosť a schopnosť monitorovať rôzne vodné športy z nich robia spoľahlivé smart hodinky na plávanie.

Balenie Garmin Forerunner 965

Balenie hodiniek sa výrazne nelíši od starších zástupcov modelu Forerunner. Verejnosť si už dávno zvykla na typickú sivú škatuľku s obrázkom hodiniek a základnými informáciami. Balenie obsahuje len to najnutnejšie, takže v ňom nájdete samotné hodinky Forerunner 965, napájací kábel a používateľskú dokumentáciu.

Z hľadiska technických špecifikácií nás zaujali najmä funkcie displeja a priaznivá výdrž batérie. Hoci technické parametre nie sú jediné, ktoré sú rozhodujúce pred kúpou, ponúkame vám ich stručný prehľad v nasledujúcej tabuľke. Ak máte záujem dozvedieť sa o funkciách a parametroch viac, prečítajte si náš článok o tom, ako vybrať inteligentné hodinky.

Technické parametre Garmin Forerunner 965

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový, 22 mm, kompatibilný s QuickFit
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
DisplejAMOLED s uhlopriečkou 1,4", 454 x 454 px
Výdrž batérieAž 23 dní
Spôsob nabíjaniaNapájací kábel (proprietárny konektor)
KonektivitaBluetooth, ANT , Wi-Fi, GPS, Galileo, Glonass, SatIQ , NFC
Operačný systémGarmin OS
Rozmery bez remienka47,1 × 47,1 × 13,2 mm
Hmotnosť bez remienka52 g

Remienok

Hodinky Forerunner 965 sú vybavené 22 mm silikónovým remienkom. Ako je pri hodinkách Garmin zvykom, remienok je doplnený otvormi na sponu po celej dĺžke, vďaka čomu sú hodinky vhodné pre hrubšie aj štíhlejšie zápästia (s obvodom od 135 do 205 mm). Pohodlne sa nosia pri každodenných aktivitách aj športe. Ak plánujete výmenu remienka, bude vás zaujímať, že predvolený remienok nepoužíva funkciu QuickFit ani Quick Release. S týmto detailom sme sa už stretli pri modeli Forerunner 955.

Forerunner 965 je kompatibilný aj s 22 mm remienkami mimo portfólia spoločnosti Garmin.

Výmena remienka je teda komplikovanejšia a nezaobíde sa bez použitia ostrejšieho predmetu na uvoľnenie čapu remienka namontovaného z výroby. Pri menej opatrnej manipulácii sa tento remienok môže ľahko poškodiť. Pre jednoduchšiu výmenu by sme preto ocenili použitie niektorého z vyššie uvedených systémov upevnenia remienka.

Senzory

Aby vám hodinky ponúkli komplexný prehľad o vašom zdraví, výkone alebo pokroku v športových aktivitách, musia byť vybavené vhodnými senzormi. Ponuka senzorov je rovnaká ako u predchodcu Forerunner 955, s jednou výnimkou, ktorou je senzor okolitého svetla. Úplný rozsah senzorov je nasledovný:

 • GPS,
 • Glonass,
 • Galileo,
 • senzor srdcového tepu,
 • výškomer,
 • kompas,
 • gyroskop,
 • akcelerometer,
 • teplomer,
 • senzor okolitého svetla
 • a oxymeter.

Novinkou medzi senzormi je technológia SatIQ, ktorá určuje optimálny režim GPS na základe okolitého prostredia.

Zadná strana hodiniek sa výrazne nelíši od ostatných modelov
Zadná strana hodiniek sa výrazne nelíši od ostatných modelov

Výdrž batérie a nabíjanie Forerunner 965

Výdrž vstavanej batérie je do veľkej miery závislá od toho, ako hodinky používate. Výrobca uvádza, že výdrž batérie môže dosiahnuť maximálne 23 dní v režime inteligentných hodiniek (t. j. bez zaznamenávania aktivít alebo streamovania hudby).

Naše testy výdrže batérie

V našom základnom teste výdrže sa hodinky vyčerpali po 9 dňoch. Pri používaní sme sa nijako neobmedzovali, s hodinkami sme pravidelne cvičili a neaktivovali sme režim úspory energie. Pri striedmejšom a úspornejšom používaní je teda pravdepodobné, že dosiahnu výdrž deklarovanú výrobcom.

Počas druhého testu sme používanie hodiniek zaznamenávali presnejšie. Test sme začali s hodinkami nabitými na 80 po 5 dňoch klesla úroveň nabitia na 20 %. Podmienky testu boli nasledovné:

 • Nepretržité nosenie hodiniek počas 5 dní vrátane spánku.
 • S hodinkami sme absolvovali štyri hodiny športových aktivít so sledovaním GPS, z toho jednu hodinu nás hodinky navigovali.
 • Hodinky nám nepretržite merali srdcovú frekvenciu, dvakrát denne sme merali okysličenie krvi a pravidelne sme kontrolovali čas a počasie.
 • Hodinky nemali aktívny šetrič batérie ani stále zapnutý displej.

Výdrž batérie môžete výrazne predĺžiť pomocou režimu šetriča batérie. Aktiváciou tohto režimu sa deaktivuje prevažná väčšina inteligentných funkcií hodiniek. Viac informácií o výdrži batérie hodiniek nájdete na webovej lokalite výrobcu.

Nabíjanie hodiniek je riešené priloženým káblom s proprietárnym konektorom pre hodinky a konektorom USB-C pre napájanie. Zatiaľ čo konektor na hodinkách je rovnaký ako u starších zástupcov série, konektor USB-C je novinka, ktorá nemusí mať len pozitívne ohlasy. Prináša však jednu podstatnú výhodu, ktorou je možnosť nabíjať hodinky napríklad zo smartfónu.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 965
Garmin Forerunner 965
Hodnotenie
4.3/5

Nabíjanie hodiniek z 0 na 100 % pomocou dodávaného kábla a notebooku trvalo hodinu a 30 minút.

Displej a dizajn hodiniek

Podobne ako Garmin Venu 2 alebo Epix 2, aj recenzované hodinky dostali AMOLED displej. Rozlíšenie je však o niečo vyššie, a to 454 x 454 pixelov. Kvalita zobrazenia je na špičkovej úrovni. Vysoký kontrast, množstvo plynulých animácií a najmä dobrá čitateľnosť aj na priamom slnku sú výhody, ktoré by mohli byť pre mnohých používateľov rozhodujúce.

Dotykové ovládanie je počas činností štandardne vypnuté a ovládanie majú na starosti len mechanické tlačidlá. Môžete si do určitej miery nastaviť, kedy môžete hodinky ovládať dotykovo alebo len mechanicky. Môžete si vybrať z nasledujúcich možností:

 • zapnuté pri všetkých činnostiach,
 • vypnuté pre všetky činnosti,
 • zapnuté len pre konkrétne aktivity (beh, bežecký pás, bicykel atď.)
 • alebo úplne vypnuté dotykové aj mimo aktivít.

Osvojiť si dotykové ovládanie nemusí byť pre každého používateľa jednoduché, preto oceňujeme možnosti jeho nastavenia. Máte tiež možnosť vybrať si tlačidlo, ktoré aktivuje a deaktivuje dotykové ovládanie kedykoľvek počas používania hodiniek. Privítali by sme však širší rozsah činností, pri ktorých sa aktivuje alebo možnosť aktivovať ho len na určitých obrazovkách s údajmi počas činnosti (napr. mapa). Keďže spoločnosť Garmin pravidelne aktualizuje systém hodiniek, môžeme očakávať, že sa možnosti dotykového ovládania rozšíria.

Ak ste zvyknutí na mechanické ovládanie Forerunnera, počítajte s tým, že dotykové displeje smart hodiniek sú spravidla magnetom na odtlačky prstov.

Na rozdiel od svojho celoplastového predchodcu Forerunner 955 dostali novšie hodinky titánovú lunetu a výraznejšie tlačidlo Štart/Stop. Z hľadiska dizajnu nesmieme zabudnúť na dostupné viacfarebné verzie, ktoré vzhľad hodiniek oživujú. V redakcii nás zaujalo aj používateľské rozhranie s rôznymi animáciami a novými ikonami športových aktivít.

Nové dizajnové prvky odlišujú Garmin Forerunner 965 od ostatných modelov
Nové dizajnové prvky odlišujú Garmin Forerunner 965 od ostatných modelov

Porovnanie Garmin Forerunner 965 a Forerunner 955

Hlavný rozdiel spočíva vo fyzických vlastnostiach hodiniek. Model Forerunner 955 má plastové telo a displej s technológiou MIP (pamäť v pixeloch). Novší model 965 spoznáte na prvý pohľad podľa kovovej lunety, dominantného tlačidla Štart/Stop a ostrejšieho displeja AMOLED s prepracovaným rozhraním operačného systému. V nasledujúcej tabuľke sme zhromaždili technické špecifikácie, ktoré tieto hodinky najviac odlišujú.

HodinkyForerunner 965Forerunner 955
Typ displejaAMOLEDTransflexný MIP
Uhlopriečka displeja1,4"1,3"
Rozlíšenie displeja454 x 454 px260 x 260 px
Rozmery bez remienka47,1 × 47,1 × 13,2 mm46,5 × 46,5 × 14,4 mm
Výdrž v režime smart hodiniek23 dní15 dní (20 dní verzia Solar)
Výdrž hodiniek s GPS31 hodín42 hodín (49 hodín verzia Solar)
Dostupné verzie965955 a 955 Solar

Z porovnania špecifikácií prekvapivo vyplýva, že hodinky s AMOLED displejom môžu byť v niektorých situáciách úspornejšie ako Forerunner 955 s transflexným displejom.

Spárovanie hodiniek so smartfónom

Komunikácia medzi smartfónom a hodinkami je rýchla a procesom párovania vás prevedú displeje na oboch zariadeniach. Pred spárovaním si však musíte do smartfónu nainštalovať aplikáciu Garmin Connect, ktorú nájdete na Google Play a App Store. Okrem spárovania s hodinkami slúži aplikácia aj na nastavenie hodiniek a zobrazenie ich funkcií alebo meraní.

Pri prvom použití aplikácie budete vyzvaní, aby ste si vytvorili nový používateľský profil alebo sa prihlásili do existujúceho profilu. Tento profil slúži na ukladanie záznamov o vašich aktivitách a zdravotnom stave a je spoločný pre ostatné inteligentné zariadenia Garmin. Používateľské rozhranie aplikácie a hodiniek je samozrejme v slovenčine.

Na prevzatie nových ciferníkov, dátových polí a aplikácií môžete použiť aplikáciu Garmin Connect IQ, ktorá je k dispozícii v obchodoch Google Play a App Store.

Bežecké a športové funkcie

Rad smart hodiniek a športtesterov Forerunner od spoločnosti Garmin patrí k najstarším. Od začiatku sa zameriava na aktívnych športovcov od začiatočníkov až po profesionálov. Keďže ide o prémiové športové hodinky so širokým zameraním, rozsah funkcií je na primeranej úrovni. V nasledujúcej časti by sme radi predstavili funkcie, ktoré autor recenzie považuje za najzaujímavejšie. Keďže je prevažne rekreačným športovcom, jeho preferencie sa môžu líšiť od vašich.

Pripravenosť na tréning

Funkcia tréningovej pripravenosti umožňuje maximalizovať účinok náročného tréningu. Ak vaše telo nie je dostatočne pripravené, intenzívna aktivita môže byť skôr stratou ako prínosom (napríklad v dôsledku pretrénovania). To, či ste pripravení na intenzívny tréning, ovplyvňuje mnoho premenných, ktoré hodinky dokážu zmerať alebo odhadnúť. Medzi ne patria napr:

 • skóre spánku,
 • čas zotavenia od posledného tréningu,
 • krátkodobá tréningová záťaž,
 • stav VST
 • a históriu stresu a spánku.

Na základe zistenej hodnoty budete môcť lepšie odhadnúť intenzitu tréningu, ktorý by ste mali podľa hodiniek absolvovať. V prípade vyšších hodnôt si môžete naplánovať napríklad náročnejší intervalový tréning a pri nižších hodnotách naopak regeneračný tréning alebo len odpočinok.

Faktory ako spánok, úroveň stresu alebo predchádzajúca pracovná záťaž jednoznačne patria medzi faktory určujúce váš výkon. Počas nášho testovania sme vyskúšali beh s nízkou aj vysokou pripravenosťou. Náš záver je, že pocit počas tréningu a po ňom veľmi súvisí s úrovňou pripravenosti. Funkciu teda hodnotíme ako veľmi užitočnú.

Tréningová pripravenosť je jednou z najzaujímavejších funkcií hodiniek
Tréningová pripravenosť je jednou z najzaujímavejších funkcií hodiniek

V tomto ohľade hodinky ponúkajú takmer všetko, čo by ste od nich očakávali, čím sa výrazne líšia od modelu Garmin Forerunner 265, ktorý síce ponúka navigáciu, ale nie podrobné sledovanie mapy. Začnime mapami, ktoré sú základom plnohodnotnej navigácie. Hodinky už z výroby ponúkajú databázu máp z rôznych oblastí sveta. V prípade, že by vám predinštalované oblasti nestačili, môžete si vo voliteľných doplnkoch hodiniek vybrať nielen ďalšie oblasti, ale aj typy máp (námorné, cyklistické, topografické mapy atď.).

Po mape zaznamenanej počas športovej aktivity sa môžete pohybovať buď mechanickými tlačidlami alebo dotykom.

Počas testovania nás príjemne prekvapila úroveň podrobnosti máp a rozsah informácií, ktoré ponúkajú. Názvy ulíc, čísla ciest, riek, vodných plôch a bodov záujmu sú samozrejmosťou. Ak si vopred vytvoríte trasu alebo trasu k bodu záujmu, môžete si pred štartom pozrieť celú trasu - trasa je na mape zvýraznená a doplnená smerovými šípkami. Môžete si tiež zobraziť výškový profil trasy alebo zmeniť jej smer.

K dispozícii je aj databáza zjazdoviek SkiView, ktorá ponúka nielen trasy, ale aj náročnosť jednotlivých zjazdoviek.

Mapy ponúkajú takmer všetky funkcie, ktoré by ste od nich očakávali
Mapy ponúkajú takmer všetky funkcie, ktoré by ste od nich očakávali

GPS navigácia a určovanie polohy Garmin Forerunner patrí medzi najpresnejšie na trhu. Nami recenzované hodinky nie sú výnimkou a ich navigácii prakticky nemáme čo vytknúť. Priamo na mape vám hodinky ukážu nielen plánovanú trasu, ale aj smer a vzdialenosť najbližšej odbočky. Keď sa blížite k odbočke, hodinky vás na zmenu smeru upozornia nielen vizuálne, ale aj vibračnou odozvou. Počas behu sa upozornenia zobrazovali vo vzdialenosti približne 50 metrov od zákruty.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 965
Garmin Forerunner 965
Hodnotenie
4.3/5

Ovládanie mapy by mohlo byť intuitívnejšie

V predvolenom nastavení je dotykové ovládanie počas aktivít vypnuté a mechanické tlačidlá majú iné špecifické funkcie, takže voľný pohyb po mape/trase nie je možný. Ak sa chcete pohybovať po mape, musíte počas aktivít najprv aktivovať dotykové ovládanie. Ak sa potom dotknete mapy, zobrazia sa ovládacie prvky mapy (napr. priblíženie/oddialenie) a bude k dispozícii voľný pohyb. Tento spôsob ovládania mapy považujeme za mierne neintuitívny. Lepším riešením by mohlo byť rozdelenie obrazovky na časť, ktorú používate na ovládanie dátových obrazoviek (napr. pohyb po mape) a časť, ktorú používate na pohyb medzi obrazovkami.

Behom aktivity na vytvorenej trase si môžete pozrieť jej výškový profil
Behom aktivity na vytvorenej trase si môžete pozrieť jej výškový profil

Odhad VO2 max a predpovedanie výkonu

VO2 max je pomerne spoľahlivý ukazovateľ telesnej zdatnosti. Číselná hodnota opisuje maximálny objem kyslíka (v mililitroch), ktorý dokáže spotrebovať kilogram vašej hmotnosti. Hodinky túto hodnotu odhadujú pomocou vašej srdcovej frekvencie za špecifických tréningových podmienok.

Ako autor recenzie, ktorý študuje všeobecné lekárstvo, som presnosť odhadov VO2 max v smart hodinkách konzultoval s lekármi na Klinike telovýchovného lekárstva a rehabilitácie. Hodnota VO2 max, ktorú vám hodinky ponúknu, je v skutočnosti len odhadovaná hodnota. Dobre však slúži aj ako referenčná hodnota, na základe ktorej môžete sledovať zhoršenie alebo zlepšenie. Touto otázkou sa zaoberalo niekoľko štúdií, ktoré dospeli k záveru, že hoci ide o odhad, hodinky sú pri dlhodobom používaní pomerne presné. Logicky však nie tak dobre ako laboratórny plyometrický test, ktorý odborná verejnosť považuje za spoľahlivú metódu merania VO2 max.

Odhad VO2 max je jedným z najspoľahlivejších ukazovateľov vývoja vašej kondície
Odhad VO2 max je jedným z najspoľahlivejších ukazovateľov vývoja vašej kondície

Predpovedanie časov na pretekoch

Na obrazovke odhadu VO2 max môžete stlačením tlačidla nadol alebo dotykovým skrolovaním prejsť na položku Predpovedanie času pretekov. Hodinky ponúkajú predpovede pre 5 km, 10 km, polmaratón a maratón. Časy sú odvodené z odhadovaného VO2max a vašich tréningových údajov za posledných niekoľko týždňov.

Pre nášho účastníka hodinky predpovedali čas 20:48 na 5 km. Testovali sme teda, či je táto hodnota reálna. V aplikácii Garmin Connect sme vytvorili tréning, ktorý pozostával z rozcvičky, behu na 5 km a potom z ochladenia. Výsledky testu uvádzame v nasledujúcej tabuľke:

TestPredpoveď pred behomReálny časReálne tempo
120:4822:154:27
220:3825:335:07
320:4125:115:02

V prvom teste sa náš účastník snažil dosiahnuť čas odhadnutý hodinkami na 5 km. Napriek maximálnemu úsiliu bol pokus neúspešný. Ďalšie testy sme vykonali v snahe ukázať, ako fungujú predpovede. Hoci predpoveď mierne nadhodnotila výkon nášho účastníka, ide o pomerne dynamický parameter. V našom prípade sa predikcia menila po každom súbore nových tréningových údajov, čo oceňujeme. Odhad času pretekov sa teda môže použiť na posúdenie progresie tréningu, ako aj VO2 max.

Odhad závodných časov je pomerne dynamický a mení sa v závislosti od výkonu
Odhad závodných časov je pomerne dynamický a mení sa v závislosti od výkonu

Dynamika behu

V čase písania našej recenzie vedelo určiť dynamiku behu zo zápästia len niekoľko inteligentných hodiniek. Táto funkcia ponúka aktuálnu spätnú väzbu vo vzťahu k vašej bežeckej forme. Funkcia využíva zabudovaný akcelerometer na získanie nasledujúcich metrík:

 • kadencia - počet krokov za minútu (ľavá a pravá noha spolu),
 • vertikálna oscilácia - pohyb trupu vo vertikálnej osi,
 • čas kontaktu so zemou - čas, ktorý vaše chodidlo strávi na zemi počas kroku
 • dĺžka kroku - vzdialenosť od jedného kroku k ďalšiemu,
 • a vertikálny pomer - pomer výšky kroku k dĺžke kroku (nižšia hodnota zvyčajne znamená lepší bežecký štýl).

Presnosť nameraných hodnôt je najvyššia pri behu po asfalte alebo inom rovnom povrchu. Pri behu po chodníku, kde je potrebné prekonávať rôzne prekážky, môže byť presnosť nižšia.

Určenie dynamiky behu zo zápästia je veľkým prínosom pre tréning
Určenie dynamiky behu zo zápästia je veľkým prínosom pre tréning

Bežecké výkony

Bežecký výkon je ďalším parametrom, ktorý môže poskytnúť spätnú väzbu o úsilí, ktoré vynakladáte v súvislosti s behom (podobne ako tempo alebo srdcová frekvencia). Hodinky zohľadňujú údaje, ako je dynamika behu, vaša telesná hmotnosť atď. Výsledná hodnota sa udáva vo wattoch.

Bežecký výkon opisuje množstvo úsilia, ktoré vynakladáte
Bežecký výkon opisuje množstvo úsilia, ktoré vynakladáte

Športové režimy

Široká škála sledovaných športových aktivít s rôznymi možnosťami ich prispôsobenia je charakteristickou črtou radu Forerunner. Pre každú aktivitu môžete prispôsobiť zobrazenie obrazoviek s údajmi a k dispozícii je možnosť pridať vlastnú obrazovku s až šiestimi dátovými poľami.

Bežecké disciplíny

V súvislosti s behom je meranie a monitorovanie najrozsiahlejšie. To je ďalšia funkcia, vďaka ktorej sú hodinky vhodné pre profesionálnych bežcov. Medzi podporované aktivity patria napr:

 • beh,
 • beh na dráhe,
 • trailový beh,
 • bežecký pás,
 • virtuálny beh (napr. prostredníctvom aplikácie Zwift),
 • krytá dráha
 • a ultra beh.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 965
Garmin Forerunner 965
Hodnotenie
4.3/5

Cyklistické disciplíny

Ponuka však nekončí pri bežeckých disciplínach. Zaujali nás napríklad aj cyklistické režimy. Tie ponúkajú, podobne ako beh, pokročilé sledovanie dynamiky. K dispozícii je aj funkcia ClimbPro, ktorá vám umožní lepšie rozložiť sily počas rôznych stúpaní na trase. Z hľadiska podporovaných režimov hodinky ponúkajú nasledujúce:

 • bicykel,
 • bicykel vo vnútri,
 • horský bicykel,
 • cyklokros,
 • gravel
 • a ďalšie.
Rozdelenie úvodnej obrazovky so štatistikami aktivít sa medzi jednotlivými športmi výrazne nelíši
Rozdelenie úvodnej obrazovky so štatistikami aktivít sa medzi jednotlivými športmi výrazne nelíši

Plavecké disciplíny

Ďalšou dôležitou sledovanou aktivitou je triatlon. Prémioví zástupcovia radu Forerunner dlhodobo patria medzi dominantných hráčov v jeho sledovaní. Okrem podrobného merania vyššie uvedených aktivít ponúkajú aj širokú škálu plaveckých metrík. Patrí medzi ne napríklad efektivita plávania SWOLF, ktorú hodinky počítajú aj vo voľnej vode po každých 25 metroch (v bazéne sa výpočet odvíja od vami nastavenej dĺžky). V prípade plávania v bazéne dokážu hodinky automaticky určiť spôsob plávania. Ďalšie plavecké metriky a funkcie nájdete na webovej stránke výrobcu.

V ponuke športových režimov sú k dispozícii aj joga, pilates, HIIT (vysokointenzívny intervalový tréning) alebo silový tréning. Ďalšie športové režimy sú k dispozícii na stiahnutie v obchode Connect IQ.

Lifestyle funkcie

Forerunner 965 nie sú len športové hodinky, napriek tomu, že ich vzhľad tomu jasne napovedá. Zameranie hodiniek na životný štýl hrá do karát celému radu funkcií, ktoré sú navrhnuté tak, aby vám uľahčili každodenné fungovanie. V nasledujúcom prehľade si tieto funkcie stručne popíšeme.

Monitorovanie spánku

Ak budete hodinky nosiť počas spánku, získate pomerne podrobný prehľad o jeho priebehu. Hodinky budú zaznamenávať celkový čas a trvanie jednotlivých fáz spánku. Z týchto hodnôt odvodí výslednú kvalitu spánku a jej slovné hodnotenie. Aplikácia poskytuje aj ďalšie podrobnosti, napríklad graf kvality spánku za posledných niekoľko dní a graf frekvencie dýchania. Ak nastavíte meranie okysličenia krvi počas spánku, v aplikácii nájdete aj graf týchto hodnôt.

Good morning message

Správa na dobré ráno slúži ako stručný opis noci a nadchádzajúceho dňa. Hodinky vás informujú o nadchádzajúcom tréningu, počasí alebo kvalite vášho spánku. Na konci sa nachádza aj motivačná správa. V nastaveniach hodiniek môžete zmeniť, čo všetko bude ranná správa obsahovať.

Počúvanie a ukladanie hudby

Väčšina hodiniek Garmin Forerunner umožňuje ovládať prehrávanie hudby zo smartfónu. Len niektoré modely však môžu byť aj zdrojom tejto hudby. Hodinky Forerunner 965 sú jedným z týchto modelov. Umožňujú počúvať hudbu zo streamovacích služieb, ako je Spotify a ponúkajú aj samostatné úložisko pre vaše skladby alebo stiahnuté podcasty.

Hodinky majú 32 GB úložisko pre váš systém, záznamy aktivít, databázu trás a v neposlednom rade aj pre vašu hudbu.

Monitorovanie stresu

Stres sa v tomto poňatí chápe ako záťaž organizmu a nie ako nervové napätie alebo stres v bežnom zmysle slova. Hodinky určujú skóre stresu na základe variability srdcovej frekvencie (VST). Odpočinok, spánok, konzumácia jedla, pitie alkoholu alebo hroziaca viróza - to všetko ovplyvňuje vaše výsledné skóre stresu. Nesmieme však zabúdať na spomínaný psychický stres, ktorý má nezanedbateľný vplyv na náš stav.

Toto skóre vám umožní prispôsobiť intenzitu nadchádzajúceho tréningu podľa zaťaženia vášho organizmu. Hodinky monitorujú úroveň záťaže len vtedy, keď ich máte nasadené na zápästí, a to vždy len mimo športových aktivít. Počas nášho testovania skóre nášho účastníka korelovalo s vykonávanými aktivitami. Napríklad po výdatnom obede sa skóre zvýšilo z 22 (odpočinok) na 54 (stredne náročný). Náš účastník testovania teda dospel k záveru, že tréning nie je najlepší nápad a rozhodol sa pre pokojnejšie aktivity.

Odporúčali by sme však výrobcovi, aby označenie "Stres" nahradil iným termínom, ktorý sa vzťahuje na zaťaženie organizmu. Väčšina verejnosti totiž vníma stres predovšetkým vo vzťahu k psychike. Vzhľadom na to, že za výsledkom stresu je oveľa viac premenných ako len psychika, mohlo by toto označenie niektorých používateľov zmiasť.

Stres sa v tomto prípade považuje za všeobecnú záťaž organizmu
Stres sa v tomto prípade považuje za všeobecnú záťaž organizmu

Platby NFC

Bezkontaktné platby pomocou technológie NFC sú v súčasnosti doménou väčšiny smart hodiniek a športtesterov. S hodinkami Garmin Forerunner 965 budete môcť nechať celú peňaženku a smartfón doma a pritom mať platobnú kartu stále pri sebe. Kartu je potrebné najprv pridať do aplikácie Garmin Connect (karta Garmin Pay). Na začiatku nastavenia spôsobu platby je potrebné vytvoriť 4-miestny PIN kód na aktiváciu funkcie. Potom stačí zadať údaje o karte a svoje osobné údaje a karta bude pripravená.

Kód PIN je potrebné zadať každých 24 hodín alebo vždy, keď si hodinky zložíte a nasadíte späť. Ak zadáte kód PIN trikrát nesprávne, peňaženka sa zablokuje a heslo bude potrebné obnoviť prostredníctvom aplikácie Garmin Connect. Zoznam bánk, ktoré podporujú hodinky, nájdete na webovej stránke výrobcu.

Medzi funkcie patria aj platby NFC
Medzi funkcie patria aj platby NFC

Ďalšie praktické funkcie

 • počasie,
 • barometer,
 • kompas,
 • okysličenie krvi,
 • monitor ženského zdravia
 • alebo upozornenia zo smartfónu.

Aké funkcie nám v hodinkách Forerunner 965 chýbali?

Hodinky v prvom rade nepodporujú telefónne hovory. Nie sú na tento účel vybavené mikrofónom a nedisponujú ani GSM konektivitou. Hovory môžete hodinkami len prijať, odmietnuť alebo na ne odpovedať vopred definovanou správou. Ak hľadáte hodinky Garmin s možnosťou volania, odporúčame vám Garmin Venu 3.

Recenzovaným hodinkám chýba tiež poradca pre jet lag alebo možnosť nastavenia referenčného bodu. Ide o funkcie, ktoré nájdete napríklad u Garmin Epix 2. Referenčný bod slúži na navigáciu počas potápania a poradca pre jet lag vám pomôže počas prispôsobenia novému časovému pásmu.

Záver – pre koho sú smart hodinky Garmin Forerunner 965 určené?

Ak ste si v minulosti mysleli, že hodinky Forerunner vyššej triedy nepôsobia dostatočne prémiovo vzhľadom na svoju cenu, model 965 mení situáciu. Hodinky sú ideálne pre náročných športovcov, ktorí hľadajú smart hodinky so širokou škálou meraní a podporovaných športov, presným GPS, NFC, odolným telom a prehľadným displejom.

Kde kúpiť Garmin Forerunner 965
Garmin Forerunner 965
Hodnotenie
4.3/5

Hodinky ponúkajú pôsobivú výdrž a plnohodnotnú navigáciu. Mapy sú podrobné a obsahujú názvy ulíc alebo bodov záujmu. Priamo v systéme hodiniek si môžete nechať vytvoriť trasu podľa vlastného výberu. Medzi podporované aktivity patrí plávanie a vodné športy, silový tréning alebo virtuálny beh.

Na druhej strane, hodinky nie sú vhodné pre používateľov, ktorí hľadajú jednoduchší model a chceli by ušetriť nejaké peniaze. V takom prípade môžeme odporučiť hodinky Huawei Watch GT3 Pro. Ak hľadáte hodinky výhradne od spoločnosti Garmin, potom určite vyskúšajte Garmin Forerunner 255. V prípade, že vás výrazne obmedzuje rozpočet, môžete vyskúšať aj hodinky Forerunner 55. Nech si však vyberiete ktorýkoľvek z týchto dvoch modelov, budete sa musieť uspokojiť s transflexným MIP displejom, ktorý neponúka taký príjemný obraz ako AMOLED displej.

Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 965
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.3

Prémiové športové hodinky s vynikajúcou ergonómiou

Hľadáte prémiové športové hodinky vhodné na každodenné používanie? Hodinky Garmin Forerunner 965 ponúkajú ostrý a jasný AMOLED displej, odolnú titánovú lunetu a pohodlný silikónový remienok. Hodinky sú vodotesné podľa parametra 50 metrov a ich ponuka monitorovaných aktivít zahŕňa takmer všetky športy, na ktoré si spomeniete. O ovládanie hodiniek sa stará dotykový displej a päť mechanických tlačidiel. Okrem rôznych športových ukazovateľov vám hodinky zmerajú okysličenie krvi, odhadnú úroveň stresu a vyhodnotia kvalitu vášho spánku. Ponúkajú aj internú pamäť na hudbu a medzi ich funkcie patrí aj plnohodnotná navigácia s podrobnými mapami.

Klady

 • Kvalitný AMOLED displej
 • Dlhá výdrž batérie
 • Presné určenie polohy
 • Presné monitorovanie zdravia
 • Titánová luneta
 • Pohodlný remienok

Zápory

 • Absencia bezdrôtového nabíjania
 • Vyššia cena
 • Ovládanie mapy nie je intuitívne
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Som študent, ktorý rád pretvára svoje skúsenosti a zložité myšlienky do zrozumiteľného jazyka pre spotrebiteľov. Vo voľnom čase rád behám, bicyklujem a chodím na túry po okolí. V mojom portfóliu sa preto nachádzajú recenzie inteligentných hodiniek, kamier do auta a mnohých ďalších pomôcok pre každodenný život.
Ako sa vám páčil tento článok?
4.3/5 - (3 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Garmin Forerunner 965
Garmin Forerunner 965
Hodnotenie: 4.3/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram