ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Amazfit GTR 4

Silné stránky
 • AMOLED displej
 • Funkcia Always-On
 • Možnosť telefonovania
 • Slušná výdrž batérie
 • Viac ako 150 športových režimov
 • Podpora slovenčiny
 • Intuitívne aplikácie
 • Počúvanie hudby offline
Slabé stránky
 • Obmedzené funkcie pre iPhone
 • Nepodporujú bezkontaktné platby
 • Slabá rozšíriteľnosť o ďalšie aplikácie

Inteligentné hodinky, ktoré slúžia nielen na monitorovanie zdravia, ale aj na komunikáciu. Môžete s nimi pohodlne telefonovať. Hodinky vás upozornia na prichádzajúce notifikácie a používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu na prichádzajúce správy reagovať prednastavenými odpoveďami alebo emoji.

Hodinky sa vyznačujú aj dostatočne veľkým a prehľadným AMOLED displejom s funkciou Always-On. V úspornom režime vydrží na jedno nabitie až 24 dní. Vďaka internej pamäti si môžete ukladať aj skladby a počúvať ich offline.

Často kladené otázky a odpovede

Oplatí sa prejsť z Amazfit GTR 3 na Amazfit GTR 4?

Hlavným rozdielom je, že z Amazfit GTR 4 môžete pohodlne telefonovať. Používatelia GTR 3 aj GTR 4 môžu po spárovaní so systémom Android posielať prednastavené odpovede a emoji. V tomto ohľade teda veľa zlepšení nezískate. Displej hodiniek mierne narástol a jeho uhlopriečka je teraz 1,43". Na druhej strane, čo sa týka batérie, novší model vydrží na jedno nabitie maximálne 24 dní (GTR 3 vydrží až 35 dní).

Aké sú rozdiely medzi Amazfit GTR 4 a GTS 4?

Hlavný rozdiel viditeľný na prvý pohľad spočíva v dizajne ciferníka. Amazfit GTS 4 má štvorcový ciferník, GTR 4 má okrúhly. Amazfit GTS 4 sú tiež celkovo kompaktnejšie, a preto vhodnejšie pre ženy. Líši sa aj veľkosť úložiska, ktoré je v prípade Amazfit GTS 4 väčšie o 0,3 GB. Výdrž batérie v prípade zariadenia Amazfit GTS 4 je maximálne 30 dní, zatiaľ čo v prípade zariadenia Amazfit GTR 4 môžete očakávať maximálne 24 dní.

Ktorú mobilnú aplikáciu si mám stiahnuť?

Aplikácia Zepp, ktorá je k dispozícii na Google Play a App Store, sa dá použiť na spárovanie smart hodiniek a mobilného telefónu a na sledovanie štatistík.

S akým mobilným telefónom sú hodinky kompatibilné?

Inteligentné hodinky Amazfit GTR 4 možno spárovať s mobilným telefónom so systémom Android vo verzii 7.0 alebo novšej a iOS vo verzii 12 alebo novšej.

Je možné používať hodinky na komunikáciu?

Áno. Vďaka reproduktoru a mikrofónu môžete z hodiniek uskutočňovať plnohodnotné telefónne hovory. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu navyše využívať funkciu prednastavenej odpovede na prichádzajúce správy.

Obsah balenia nie je prekvapujúci

Inteligentné hodinky Amazfit GTR 4 nám do redakcie prišli v pomerne malej a nenápadnej škatuľke. Jej rozmery sú 10,5 × 11 × 6,5 cm a hmotnosť 224 gramov. Obsah balenia vás pravdepodobne neprekvapí. Vo vnútri sa nachádzajú smart hodinky s jedným remienkom, magnetický napájací kábel a používateľská príručka.

Čo sa týka remienka, jeho veľkosť bude perfektne sedieť na zápästiach s obvodom 15 až 21 cm. Vďaka technológii Quick Release ho však môžete kedykoľvek jednoducho vymeniť za iný.

Špecifikácie hodiniek Amazfit GTR 4

Inteligentné hodinky Amazfit GTR 4 zaujmú veľkým AMOLED displejom s uhlopriečkou 1,43". Vzhľadom na svoju veľkosť je určený predovšetkým mužom, pretože na ženskom zápästí vyzerajú hodinky pomerne masívne. Poteší však ich nízka hmotnosť, odolnosť voči vode a slušná výdrž batérie až 24 dní.

Hodinky pracujú s technológiou Wi-Fi, tá však slúži len na prenos veľkých súborov do zariadenia (typicky pôjde o prenos skladieb na počúvanie offline).

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
DisplejDotykový AMOLED , uhlopriečka 1,43"
Výdrž batérieAž 24 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivtaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS
Operačný systémZepp OS
Rozmery bez remienka46 × 46 × 12,4 mm
Hmotnosť bez remienka34 g

Okrúhly ciferník a ľahký dizajn

Hodinky Amazfit GTR 4 sa od modelu Amazfit GTS 4 líšia predovšetkým svojím dizajnom. Zatiaľ čo pri GTS 4 sa môžete tešiť na hranatý ciferník, pri GTR 4 sa môžete tešiť na ciferník okrúhly. Vďaka nemu hodinky pôsobia elegantne a na zápästí vyzerajú veľmi pekne. Výhodou je aj pomerne nízka hmotnosť. Bez remienka vážia len 34 gramov. Keďže ciferník má priemer 46 mm, je toto zariadenie určené skôr pre pánov.

Puzdro ciferníka je vyrobené z hliníka a pôsobí pomerne kvalitným dojmom. V prípade remienka potom dočkáte odolného silikónu.

Hodinky sa ovládajú pohodlne dotykom. Po vzore tretej generácie nechýba otočná korunka a bočné tlačidlo na pravej strane.

Ako spárovať hodinky Amazfit GTR 4 s telefónom

Spustenie týchto smart hodiniek rozhodne nie je zložité. Po rozbalení ho nabite pomocou priloženej nabíjačky. Medzitým si do mobilného telefónu stiahnite aplikáciu Zepp, ktorá je k dispozícii na Google Play a App Store. Po otvorení aplikácie budete vyzvaní na vytvorenie používateľského účtu.

Kde kúpiť Amazfit GTR 4
Amazfit GTR 4
Hodnotenie
3.9/5

Potom môžete pristúpiť k spárovaniu oboch zariadení. Na hodinkách sa zobrazí špeciálny QR kód, ktorý musíte naskenovať pomocou telefónu. Potom potvrdíte spárovanie a chvíľu počkáte, kým sa vykonajú všetky nastavenia.

Hodinky Amazfit GTR 4 sú kompatibilné s mobilnými telefónmi s operačným systémom Android od verzie 7.0 a iOS od verzie 12.

Špičkový operačný systém Zepp OS

Tieto smart hodinky bežia na operačnom systéme Zepp OS, ktorý sa vyznačuje prehľadným rozhraním a podporou slovenčiny. Do hodiniek si dokonca môžete stiahnuť nielen nové ciferníky, ale aj ďalšie miniaplikácie. Bezkontaktné platby však nie sú podporované.

Mobilná aplikácia Zepp sa ľahko ovláda

Hodinky Amazfit GTR 4 budete používať spolu s mobilnou aplikáciou Zepp. Okrem spárovania hodiniek prostredníctvom nej následne nájdete prehľadné štatistiky o svojom zdraví a aktivitách.

Pomocou aplikácie Zepp si môžete do hodiniek stiahnuť aj nové ciferníky alebo zaujímavé vychytávky. Ide však o veľmi jednoduché aplikácie, pomocou ktorých si môžete uložiť napríklad narodeniny svojich blízkych a mať ich neustále na očiach.

Funkcie Amazfit GTR 4

Tieto inteligentné hodinky dokážu viac než len monitorovať vaše zdravie a spánok. Môžete z nich aj pohodlne telefonovať. A pre používateľov telefónov so systémom Android je tu navyše funkcia prednastavených odpovedí na prichádzajúce správy. Na druhej strane v tomto zariadení chýba napríklad navigácia.

Hodinky monitorujú váš zdravotný stav

S hodinkami Amazfit GTR 4 budete môcť kedykoľvek zistiť, aká je vaša aktuálna srdcová frekvencia alebo okysličenie krvi. Hodinky samozrejme merajú aj počet krokov, ktoré ste počas dňa prešli. Zvládne aj monitorovanie vašej stresovej záťaže a môžete využiť aj dychové cvičenia, ktoré vám pomôžu upokojiť sa počas dňa.

Monitorovanie spánku

Ak sa rozhodnete nosiť hodinky Amazfit GTR 4 na zápästí v noci, budú automaticky monitorovať váš spánok. Po prebudení budete môcť vidieť, ako dlho trval váš spánok (alebo jeho jednotlivé fázy). Pred spaním môžete na hodinkách spustiť režim Nerušiť, aby vás nebudili prichádzajúce notifikácie.

Spomenúť treba aj prítomnosť inteligentného budíka, ktorý vás prebudí v ľahkej fáze spánku niekoľko minút pred nastaveným časom. Ak sa náhodou stane, že zariadenie nerozpozná ľahkú fázu spánku, zobudí vás presne v čase, ktorý si zvolíte. Nehrozí tak žiadne riziko prespania.

Inteligentný budík
Inteligentný budík

Meranie hodnoty PAI

Podobne ako napríklad Amazfit GTR 4, aj tento model si poradí s meraním hodnoty PAI (Personal Activity Intelligence). V tomto ohľade hodinky vyhodnocujú vašu fyzickú aktivitu s ohľadom na úroveň vašej kondície. Výpočet zohľadňuje srdcovú frekvenciu, intenzitu aktivity a fyziologické údaje, ktoré zadáte do aplikácie pri prvom spustení.

Meranie PAI
Meranie PAI

Merajú váš výkon pri športe

Hodinky samozrejme nájdu svoje využitie aj pri športe, ktorý môžete s ich pomocou sledovať. Môžete si vybrať z viac ako 150 športových režimov (rovnako ako v prípade Amazfit GTS 4). Hodinky dokážu automaticky rozpoznať vybrané aktivity a dokážu merať aj opakovania pri silovom tréningu.

Po spustení vybranej aktivity sa na displeji zobrazí uplynulý čas od začiatku cvičenia, množstvo spálených kilokalórií a aktuálna srdcová frekvencia. Počas cvičenia môžete ovládať hudbu, ale inak nemôžete zariadenie používať na nič iné. Meranie športu môžete pozastaviť alebo prerušiť.

Kde kúpiť Amazfit GTR 4
Amazfit GTR 4
Hodnotenie
3.9/5

Hodinky sú ideálnym nástrojom na intervalový tréning, pretože umožňujú nastaviť čas cvičenia a prestávky a vždy vás upozornia na uplynutie časového úseku.

Po skončení tréningu vám zariadenie zobrazí prehľadný súhrn vášho výkonu. K dispozícii sú aj údaje týkajúce sa Vo2 Max, vašej tréningovej záťaže alebo odhadovaného času regenerácie.

Z hodiniek môžete telefonovať

Hodinky Amazfit GTR 4 aj Amazfit GTS 4 vynikajú z hľadiska telefonovania. V skutočnosti môžete telefonovať priamo z hodiniek, či už sú hodinky spárované s mobilným telefónom iPhone alebo Android.

Z hodiniek môžete uskutočňovať hovory
Z hodiniek môžete uskutočňovať hovory

Na všetky prichádzajúce notifikácie budete samozrejme upozornení. Ak chcete na správu aj odpovedať, musíte mať mobilný telefón so systémom Android. V takom prípade môžete použiť prednastavenú funkciu odpovede alebo odpovedať pomocou emoji. Majitelia iPhonov síce budú dostávať notifikácie, ale nie je možné na ne odpovedať.

Pohodlné počúvanie hudby

Zariadenie Amazfit GTR 4 má internú pamäť s kapacitou 2,3 GB. Môžete si do nej uložiť hudbu alebo dokonca podcasty a potom ich počúvať bez toho, aby ste so sebou museli nosiť mobilný telefón. Hodinky majú reproduktor, takže hudbu môžete počúvať priamo z nich (hoci kvalita nie je práve špičková) alebo pripojiť bezdrôtové slúchadlá. Pre športovú značku ideálne.

Do hodiniek si môžete stiahnuť hudbu
Do hodiniek si môžete stiahnuť hudbu

Sledovanie menštruačného cyklu

Hoci sú tieto smart hodinky pomerne veľké a zamerané skôr na mužov, nechýba im funkcia sledovania menštruačného cyklu. Ako prvé je potrebné zadať údaje týkajúce sa dátumu poslednej menštruácie a zvyčajnej dĺžky cyklu. Hodinky vás potom budú informovať o tom, v akej fáze cyklu sa práve pravdepodobne nachádzate.

Sledovanie menštruačného cyklu
Sledovanie menštruačného cyklu

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie patrí predpoveď počasia, zadávanie hlasových poznámok, časovač Pomodoro, diaľkové fotografovanie a stopky. K dispozícii je aj kalendár alebo dokonca funkcia na zobrazenie aktuálneho tlaku vzduchu.

Aké senzory majú hodinky?

Hodinky majú nasledujúce senzory:

 • bioTracker 4.0 senzor srdcovej frekvencie a okysličenia krvi,
 • akcelerometer (na detekciu pohybu),
 • kompas, dvojpásmové GPS, Galileo a Glonass (na navigáciu)
 • a barometer (na meranie atmosférického tlaku).

Zostava senzorov je teda prakticky rovnaká ako v prípade modelu Amazfit GTS 4. Ak hľadáte niečo navyše, musíte sa poobzerať po zariadení vo vyššej cenovej kategórii. Napríklad hodinky Apple Watch 8 vám zmerajú aj EKG a telesnú teplotu, čo využívajú na monitorovanie zdravia žien. Používatelia telefónov so systémom Android môžu siahnuť napríklad po hodinkách Samsung Galaxy Watch 5.

Skvele čitateľný AMOLED displej

Amazfit GTR 4 je vybavený dostatočne veľkým AMOLED displejom s uhlopriečkou 1,43" a rozlíšením 466×466 pixelov. Oproti predchádzajúcej generácii sa teda displej dočkal mierneho zväčšenia (z pôvodnej uhlopriečky 1,39"). Hodinky sú vybavené funkciou Always-On, ktorá umožňuje sledovať aktuálny čas.

Vyzdvihnúť musíme aj skvelú grafiku, vďaka ktorej sa v hodinkách ľahko zorientujete. Jas displeja si môžete nastaviť sami alebo zapnúť jeho automatickú reguláciu.

Ak ste skôr fanúšikom hranatých ciferníkov, možno vás viac zaujme model Amazfit GTS 4 s prakticky totožnou výbavou.

Maximálna výdrž batérie je 24 dní

Hodinky Amazfit GTR 4 dostali do vienka batériu s kapacitou 475 mAh. Vďaka nej vydržia na jedno nabitie v úspornom režime až 24 dní. Amazfit GTS 4 ponúkajú ešte o niečo dlhšiu výdrž batérie a v úspornom režime vydržia fungovať až 30 dní. Starší model Amazfit GTR 3 má batériu, ktorá ho dokáže udržať v prevádzke až 35 dní. V tomto ohľade si teda hodinky trochu pohoršili.

Pokiaľ ide o bežnú výdrž batérie, dostanete sa zhruba na 7 dní. Pri našom testovaní bolo toto číslo konzistentné. Pri nepretržitej prevádzke GPS potom výdrž batérie dosahuje 25 hodín (čo je o 9 hodín viac ako pri Amazfit GTS 4).

Kde kúpiť Amazfit GTR 4
Amazfit GTR 4
Hodnotenie
3.9/5

Na nabíjanie použijete magnetický napájací kábel, ktorý je súčasťou balenia. Plné nabitie sa dosiahne približne za 2 hodiny.

Hodinky si môžete vziať aj do bazéna

Hodinky Amazfit GTR 4 sú vodotesné podľa parametra 50 metrov. Môžete s nimi teda bez obáv ísť do bazéna a merať si plavecké výkony.

Záver – pre koho sú hodinky Amazfit GTR 4 určené?

Amazfit GTR 4 je určený pre tých, ktorí chcú mať pod kontrolou svoje zdravie a zároveň komunikovať zo svojich inteligentných hodiniek. V skutočnosti nie je problém ani telefonovať. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu navyše posielať prednastavené správy a emoji.

Vzhľadom na veľkosť hodiniek budú lepšie vyzerať na mužskom zápästí. Na ženách môžu pôsobiť trochu mohutne. Ak hľadáte dámsky variant s prakticky rovnakým súborom funkcií, môžete sa pozrieť po hodinkách Amazfit GTS 4 s hranatým ciferníkom, ktoré sme pre vás tiež recenzovali.

Ale späť k Amazfit GTR 4. Toto zariadenie zaujme veľkým AMOLED displejom s funkciou Always-On. Bez problémov vám zmeria srdcový tep, okysličenie krvi a monitoruje spánok. Vybrať si môžete z viac ako 150 aktivít, ktoré je možné prostredníctvom neho merať.

Jedinou nevýhodou je absencia bezkontaktných platieb a skutočnosť, že používatelia iPhonu nemôžu hodinky využívať naplno. Správu z nich totiž neodošlú.

Recenzia: smart hodinky Amazfit GTR 4
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
3.9

Hodinky na monitorovanie zdravia a komunikáciu

Inteligentné hodinky, ktoré slúžia nielen na monitorovanie zdravia, ale aj na komunikáciu. Môžete s nimi pohodlne telefonovať. Hodinky vás upozornia na prichádzajúce notifikácie a používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu na prichádzajúce správy reagovať prednastavenými odpoveďami alebo emoji.

Hodinky sa vyznačujú aj dostatočne veľkým a prehľadným AMOLED displejom s funkciou Always-On. V úspornom režime vydrží na jedno nabitie až 24 dní. Vďaka internej pamäti si môžete ukladať aj skladby a počúvať ich offline.

Klady

 • AMOLED displej
 • Funkcia Always-On
 • Možnosť telefonovania
 • Slušná výdrž batérie
 • Viac ako 150 športových režimov
 • Podpora slovenčiny
 • Intuitívne aplikácie
 • Počúvanie hudby offline

Zápory

 • Obmedzené funkcie pre iPhone
 • Nepodporujú bezkontaktné platby
 • Slabá rozšíriteľnosť o ďalšie aplikácie
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
4.2/5 - (4 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Amazfit GTR 4
Amazfit GTR 4
Hodnotenie: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram