ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Amazfit T-Rex Pro

Silné stránky
 • Veľký displej
 • Robustný dizajn
 • Podpora slovenčiny
 • Prehľadné rozhranie
 • Monitorovanie viac ako 100 športov
 • Výdrž batérie
 • Dokonalá odolnosť
Slabé stránky
 • Nemožnosť komunikovať
 • Nepodporujú bezkontaktné platby
Celkové hodnotenie
3.6/5
Kde kúpiť

Šikovné outdoorové hodinky Amazfit T-Rex Pro zaujmú svojou robustnou konštrukciou a odolnosťou podporenou 15 vojenskými normami. V úspornom režime vydržia na batériu až 18 dní, takže sú vhodné aj na tie najnáročnejšie expedície. Navyše sa skvele hodia na meranie každej vašej aktivity.

Čo nájdete v krabičke?

Inteligentné hodinky Amazfit T-Rex Pro vás na prvý pohľad zaujmú svojím robustným dizajnom, ktorý je viditeľný aj na iných "dinosaurích" hodinkách značky Amazfit. Predávajú sa v klasickej škatuľke s rozmermi 10,5 × 6,5 × 11 cm a celková hmotnosť balenia je 281 gramov.

Po otvorení škatuľky sa vám naskytne pohľad na samotné hodinky s remienkom, návodom na použitie a napájacím káblom.

Remienok je silikónový, a preto je ideálny pre športovcov alebo ľudí trpiacich alergiou na kov. Vďaka svojim rozmerom sa hodí na zápästia s obvodom 15 až 20 cm.

Rovnako ako pri ostatných hodinkách Amazfit T-Rex sa remienok pripevňuje pomocou skrutiek, nie rýchloupínacím systémom. Na druhej strane práve pri outdoorových modeloch má toto upevnenie zmysel.

Na trhu však existujú náhradné remienky, ktoré sa predávajú v sade aj so skrutkovačom. Vďaka tomu je výmena relatívne jednoduchá.

Technické parametre Amazfit T-Rex Pro

Amazfit T-Rex Pro zaujmú dostatočne veľkým AMOLED displejom s uhlopriečkou 1,3". Poteší aj ich skvelá odolnosť a slušná výdrž batérie. Okrem toho stojí za pozornosť aj prehľadné rozhranie s podporou slovenčiny.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 100 metrov
DisplejDotykový AMOLED displej, uhlopriečka 1,3"
Výdrž batérieAž 18 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0
Operačný systémZepp OS
Rozmery bez remienka4,77 × 4,77 × 1,35 cm
Hmotnosť bez remienka59,4 g

Robustná konštrukcia, ktorú ocenia skôr páni

Hodinky Amazfit T-Rex Pro sú rovnako ako ostatné modely tejto outdoorovej kolekcie určené predovšetkým pre mužov. Tomu zodpovedajú aj väčšie rozmery, ktoré budú na pánskom zápästí vyzerať oveľa lepšie. Na ženskom zápästí, naopak, hodinky vyzerajú pomerne masívne.

Čo sa týka použitého materiálu, dominuje tvrdený plast a vďaka nemu hodinky vážia príjemných 59,4 gramu, čo je v oblasti outdoorových hodiniek skvelá hodnota. Pre porovnanie, hmotnosť hodiniek Amazfit T-Rex 2 sa vyšplhá až na 67 gramov.

Ako sme už spomenuli, remienok je silikónový a jeho drobnou nevýhodou je prítomnosť plastovej pracky. Tá je totiž na rozdiel od kovového materiálu náchylnejšia na prípadné zlomenie.

Kde kúpiť Amazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex Pro
Hodnotenie
3.6/5

Tlačidlá po stranách hodiniek sa môžu pochváliť drobnými drážkami, ktoré slúžia na to, aby sa vám pri ovládaní zbytočne nešmýkal prst.

Hodinky pôsobia na ženskom zápästí pomerne masívne
Hodinky pôsobia na ženskom zápästí pomerne masívne

Spárovanie hodiniek a mobilného telefónu je otázkou okamihu

Pokiaľ ide o spárovanie smart hodiniek a mobilného telefónu, nie je to nič zložité. Po vybalení zariadenia ho nabite. Medzitým si do mobilného telefónu stiahnite aplikáciu Zepp, ktorá je bezplatne k dispozícii na Google Play a App Store.

Po spustení hodiniek sa na displeji zobrazí kód QR. Mobilná aplikácia vám oznámi, že ste si zakúpili nové inteligentné hodinky s kódom QR. Aplikácia vás potom vyzve na naskenovanie kódu QR a vy potvrdíte spárovanie. Potom je všetko nastavené, prípadne si hodinky samy stiahnu aktualizácie (ako v našom prípade).

A aký mobilný telefón možno použiť na spárovanie? Hodinky sú kompatibilné s mobilným telefónom so systémom Android 5.0 alebo novším a iOS 10 alebo novším.

Hodinky sa pohodlne ovládajú pomocou dotykového displeja a štyroch tlačidiel po stranách. Na ľavej strane sa nachádzajú tlačidlá NAHORU a DOLEVA, ktorými sa môžete pohybovať medzi rôznymi možnosťami. Na pravej strane potom nájdete tlačidlo SELECT na potvrdenie konkrétnej možnosti a tlačidlo BACK na návrat späť.

Hodinky ponúkajú prehľadné a zrozumiteľné rozhranie

Inteligentné hodinky Amazfit T-Rex Pro fungujú na operačnom systéme Zepp OS. Ten sa môže pochváliť prehľadným a intuitívnym rozhraním, v ktorom sa ľahko orientuje.

Nevýhodou však môže byť nemožnosť sťahovania ďalších aplikácií, ako aj to, že treba počítať s tým, že s hodinkami nebudete platiť. Takéto funkcie ponúkajú napríklad konkurenčné hodinky Apple alebo Garmin.

Zobrazenie krúžkov je motivačné
Zobrazenie krúžkov je motivačné

Mobilná aplikácia je v slovenčine

Na sledovanie štatistík a pohodlné nastavenie smart hodiniek slúži už spomínaná mobilná aplikácia Zepp, ktorá podporuje slovenčinu. Na úvodnej obrazovke vám ponúka prehľadne spracované štatistiky týkajúce sa tepovej frekvencie, stresovej záťaže alebo aj spánku. Môžete tiež nahliadnuť do histórie svojich športových aktivít.

Aplikácia umožňuje aj nastavenie osobných cieľov, ktoré sa môžu týkať počtu krokov, ktoré počas dňa prejdete alebo hmotnosti, ktorú chcete dosiahnuť. Ak máte vo svojom okolí priateľov, ktorí tiež používajú aplikáciu Zepp, môžete si ich pridať do aplikácie a sledovať ich aktivitu.

Funkcie zariadenia Amazfit T-Rex Pro

Hodinky ponúkajú niekoľko praktických funkcií na sledovanie vášho zdravia a cvičenia. V porovnaní s hodinkami Amazfit T-Rex môžete napríklad využívať meranie okysličenia krvi. Na druhej strane hodinky Amazfit T-Rex 2 ponúkajú ešte o niečo bohatšiu škálu funkcií, ako je navigácia a čiastočná komunikácia.

Kde kúpiť Amazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex Pro
Hodnotenie
3.6/5

Hodinkám Amazfit T-Rex Pro chýba aj funkcia sledovania menštruačného cyklu, čo mimochodom len potvrdzuje, že hodinky sú určené skôr pre mužov.

Posunutím prsta z hornej časti displeja nadol získate prístup k nastaveniam
Posunutím prsta z hornej časti displeja nadol získate prístup k nastaveniam

Krokomer

Základná funkcia, ktorú pravdepodobne netreba príliš rozvádzať. Na hodinkách si môžete jednoducho skontrolovať aktuálny počet krokov, ktoré ste počas dňa prešli. Kolieska sú navrhnuté tak, aby zobrazovali vami stanovený cieľ a váš aktuálny progres.

Hodinky merajú počet prejdených krokov
Hodinky merajú počet prejdených krokov

Meranie srdcovej frekvencie

Ďalšou základnou funkciou je meranie srdcovej frekvencie, ktoré prebieha počas celého dňa a počas fyzickej aktivity. Údaje si môžete prezerať v mobilnej aplikácii.

Meranie srdcovej frekvencie
Meranie srdcovej frekvencie

Meranie okysličenia krvi

Hodinky sú vybavené pulzným oxymetrom, a preto umožňujú meranie okysličenia krvi. V tomto ohľade sa líšia od modelu Amazfit T-Rex, ktorému táto funkcia chýbala. Ak chcete zistiť aktuálnu hodnotu, musíte funkciu spustiť a chvíľu počkať na výsledok merania.

Normálne hodnoty okysličenia krvi sa pohybujú v rozmedzí 94 až 99 %. Ak je okysličenie krvi znížené, môže nás to informovať o blížiacej sa chorobe, potrebe regenerácie po športovom výkone alebo horšej aklimatizácii vo vyšších nadmorských výškach.

Monitorovanie stresu

Prístroj možno použiť aj na monitorovanie stresovej záťaže. Samotné meranie trvá približne 45 sekúnd a hodinky vám následne zobrazia zistenú hodnotu. Podrobnejšie informácie na vás čakajú v mobilnej aplikácii.

Výsledok sa vám čoskoro ukáže
Meranie stresovej záťaže

Monitorovanie spánku

Hodinky zvládnu aj monitorovanie vášho spánku. Po prebudení si môžete informácie zobraziť v mobilnej aplikácii. Údaje zahŕňajú, ako dlho trval váš ľahký, hlboký a REM spánok.

Predtým, ako chcete zaspať, môžete na hodinkách jednoducho stlmiť všetky notifikácie. K dispozícii je aj klasický budík, ktorý vás prebudí presne v nastavený čas jemným vibrovaním na zápästí. Nie je to inteligentný budík, ktorý vás budí vo fáze ľahkého spánku.

Cvičenie a záznamy cvičení

Zariadenie Amazfit T-Rex Pro zvládne aj monitorovanie vašej fyzickej aktivity. Ponuka športov počíta s viac ako 100 aktivitami, čo bude väčšine používateľov úplne stačiť. V prípade pokročilého modelu Amazfit T-Rex 2 sa výrobca dokonca rozhodol zakomponovať viac ako 150 športov.

Ponuka zahŕňa nielen klasické športy (napríklad chôdzu, beh, jazdu na bicykli alebo silový tréning), ale aj tie menej bežné (napríklad púšťanie draka).

Kde kúpiť Amazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex Pro
Hodnotenie
3.6/5

Po výbere vhodnej aktivity a spustení merania vám hodinky zobrazia uplynulý čas, srdcovú frekvenciu a množstvo spálených kalórií. Pri niektorých aktivitách (napríklad beh) sú k dispozícii aj údaje o vzdialenosti a rýchlosti.

Funkcia Virtual Rabbit
Funkcia Virtual Rabbit

Môžete si tiež nastaviť rôzne upozornenia, ktoré vám pripomenú, kedy sú hodinky pripravené. Napríklad vás môžu upozorniť, že ste prekročili zónu srdcovej frekvencie alebo že je čas na pitie.

Bežci by mohli oceniť funkciu Virtual Rabbit, ktorú si môžete predstaviť ako akéhosi virtuálneho súpera, s ktorým pretekáte. Alebo skôr proti jeho tempu, ktoré si sami nastavíte.

Ak chcete, môžete monitorovacie cvičenie kedykoľvek pozastaviť a v prípade potreby sa k nemu vrátiť. Ak je však zapnuté monitorovanie aktivity, hodinky nemôžete používať na nič iné.

Po skončení cvičenia vám hodinky zobrazia odhad, koľko hodín potrebujete na zotavenie, kým budete môcť začať s ďalšou aktivitou. Podrobnejšie informácie na vás čakajú v mobilnej aplikácii. Hodinky nedokážu vyhodnotiť príjem makro- alebo mikroživín, takže toto odporúčanie treba brať ako orientačné. Ocenia ho najmä tí, ktorí majú problém s pretrénovaním.

Meranie skóre PAI

Ďalšou užitočnou funkciou pre športovcov je meranie skóre PAI (Personal Activity Intelligence). Hodnota sa určuje pomocou algoritmu, ktorý vyhodnocuje vašu fyzickú aktivitu s ohľadom na fyzickú zdatnosť. Pri výpočte sa berú do úvahy veci ako srdcová frekvencia, intenzita dennej aktivity a fyziologické údaje (hmotnosť, výška a pohlavie). Čím vyššie je skóre PAI, tým lepšie pre vás.

Meranie skóre PAI
Meranie skóre PAI

Notifikácie

Zariadenie Amazfit T-Rex Pro vás bude upozorňovať na prichádzajúce správy a hovory. V mobilnej aplikácii si môžete prispôsobiť, z ktorých aplikácií chcete dostávať notifikácie.

Bohužiaľ, nie je možné odpovedať na prichádzajúce správy, a to ani pomocou prednastavených odpovedí. V prípade zariadenia Amazfit T-Rex 2 túto funkciu podporujú mobilné telefóny s operačným systémom Android.

Niektorí ľudia sa sťažujú, že v prípade prichádzajúcich správ z aplikácie Facebook Messenger sa text správy neprispôsobuje obrazovke a často sú slová rozdelené do dvoch riadkov. To môže sťažovať rýchle čítanie správy.

Pokiaľ ide o upozornenia na prichádzajúce hovory, tie možno pomocou hodiniek iba zrušiť alebo stlmiť.

Kde kúpiť Amazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex Pro
Hodnotenie
3.6/5
Notifikácie o prichádzajúcich hovoroch
Notifikácie o prichádzajúcich hovoroch

Ovládanie hudby

Hodinky môžete použiť aj na ovládanie hudby, ktorú prehrávate v mobilnom telefóne. Skladbu môžete pozastaviť, znovu spustiť alebo prepnúť. Praktickou funkciou je aj možnosť ovládania hlasitosti.

Do hodiniek si však nemôžete stiahnuť žiadne skladby a počúvať ich offline. Táto možnosť totiž chýba aj v ostatných modeloch z rodiny Amazfit T-Rex.

Ovládanie hudby
Ovládanie hudby

Ďalšie funkcie

Medzi skôr doplnkové funkcie možno zaradiť zobrazenie predpovede počasia, časovač, stopky, barometer alebo kompas. Ak si niektoré udalosti uložíte do mobilnej aplikácie Zepp, môžete si ich na hodinkách prezerať. K dispozícii je aj funkcia Nájsť mobil, ktorá po spustení spustí pípanie telefónu.

Akými senzormi sú hodinky vybavené?

Na presné monitorovanie vášho zdravia a sledovanie polohy počas outdoorových aktivít sú hodinky vybavené niekoľkými senzormi. Patria medzi ne:

 • bioTracker 2. generácia optického senzora PPG na meranie srdcovej frekvencie,
 • pulzný oxymeter OxygenBeats na meranie okysličenia krvi,
 • akcelerometer a gyroskop na detekciu pohybu,
 • barometer,
 • kompas
 • a GPS, Galileo a Glonass na navigáciu.

Dotykový displej je dostatočne veľký

Podobne ako ostatné hodinky Amazfit T-Rex, aj tieto dostali dotykový AMOLED displej. Jeho uhlopriečka je rovnaká ako u hodiniek Amazfit T-Rex a má veľkosť 1,3". V prípade modelu Amazfit T-Rex 2 uvidíte o niečo väčšiu uhlopriečku 1,39". Rozdiel vo veľkosti je však naozaj nepatrný.

Displej je dostatočne veľký a vďaka nemu sa hodinky pohodlne používajú. Zároveň je dobre čitateľný v interiéri aj exteriéri, ale samozrejme, vo vonkajšom prostredí nedosahuje takú kvalitu ako transflektívne displeje.

V nastaveniach hodiniek si môžete pohodlne upraviť jas displeja podľa svojich potrieb. Využiť môžete aj funkciu režimu Always-On, ktorý zobrazuje čas, keď je inak displej vypnutý.

Na batérii vydrží až 18 dní

Amazfit T-Rex Pro sú outdoorové hodinky, a preto je pri nich veľmi dôležitá výdrž batérie. Na tomto zariadení vydrží až 18 dní, ale to len v prípade, že obmedzíte jeho funkcie na minimum.

Kombinovaná výdrž batérie

Ak budete smart hodinky používať bežným spôsobom a z času na čas začnete monitorovať svoje športové aktivity, výdrž batérie bude maximálne 9 dní. V tomto smere zaostáva za modelom Amazfit T-Rex 2, kde táto hodnota dosahuje až 24 dní. Okrem iného je to spôsobené rozdielom v batérii. Amazfit T-Rex Pro má 390 mAh batériu, zatiaľ čo Amazfit T-Rex 2 má 500 mAh batériu, čo sa na druhej strane negatívne prejavuje na hmotnosti.

Výdrž batérie v úspornom režime

Túto hodnotu sme už načrtli na začiatku tejto časti, ale pre názornosť ju zopakujeme. Ak funkcie hodiniek obmedzíte naozaj na minimum, môžete sa dostať na 18 dní. V prípade zariadenia Amazfit T-Rex 2 je to 45 dní.

Kde kúpiť Amazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex Pro
Hodnotenie
3.6/5

Výdrž batérie pri používaní GPS

Výdrž batérie pri zapnutom systéme GPS je celkom slušná a môžete sa dostať až na 40 hodín. Pre porovnanie, v prípade zariadenia Amazfit T-Rex je to 32 hodín, v prípade zariadenia Amazfit T-Rex 2 je to 50 hodín.

Nabíjanie zabezpečuje magnetický kábel, ktorý je súčasťou balenia. Plné nabitie sa dosiahne približne za 1,5 hodiny.

Spĺňajú 15 vojenských noriem

Hodinky Amazfit T-Rex Pro sú navrhnuté ako outdoorové hodinky do náročných podmienok. Svedčí o tom 15 vojenských noriem, ktoré toto zariadenie spĺňa. To znamená, že hodinky prešli prísnym testovaním a boli vystavené extrémnym teplotám od -40 °C do +70 °C. Boli tiež testované vo vlhku alebo dokonca v soľnej komore.

To všetko podčiarkuje vodotesnosť s hodnotou 100 metrov, takže si hodinky môžete vziať so sebou nielen do sprchy, ale aj do bazéna.

Vydržia aj extrémne teploty
Vydržia aj extrémne teploty

Často kladené otázky

Ako dlho vydrží na jedno nabitie?

Maximálna výdrž batérie v úspornom režime je 18 dní. Pri bežnom používaní je to 9 dní a pri nepretržitom monitorovaní aktivity so zapnutým GPS je to 40 hodín.

Ktorú mobilnú aplikáciu si mám stiahnuť?

Mobilná aplikácia Zepp, ktorá je k dispozícii na Google Play a App Store, sa dá použiť na spárovanie mobilného telefónu a smart hodiniek a na sledovanie štatistík.

S akým mobilným telefónom sú hodinky kompatibilné?

Hodinky možno spárovať s mobilným telefónom so systémom Android 5.0 alebo novším a iOS 10 alebo novším.

Podporuje zariadenie bezkontaktné platby?

Tieto smart hodinky bohužiaľ nepodporujú bezkontaktné platby.

Záver – komu by sme hodinky Amazfit T-Rex Pro odporučili?

Smart hodinky Amazfit T-Rex Pro budú najlepšie vyhovovať outdoorovým nadšencom a športovcom, ktorí chcú mať prehľad o svojom zdraví. Vzhľadom na svoju robustnú konštrukciu však budú vo všeobecnosti vyhovovať skôr mužom.

Ak však vezmeme do úvahy ich cenu, o niečo lepším modelom je Amazfit T-Rex 2, ktorý vás bude stáť len o niečo viac, ale ponúkne bohatšiu škálu funkcií. Budete môcť napríklad využívať navigáciu a dokonca čiastočne komunikovať pomocou prednastavených odpovedí (ak máte telefón so systémom Android).

Kde kúpiť Amazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex Pro
Hodnotenie
3.6/5

Amazfit T-Rex Pro zaujme predovšetkým veľkým displejom a prehľadným rozhraním, ktoré je pre túto značku typické. Samozrejmosťou je aj podpora slovenčiny a skvelá odolnosť podporená 15 vojenskými normami. Výdrž batérie dosahuje 18 dní v úspornom režime. Ak si však mierne priplatíte za už spomínaný Amazfit T-Rex 2, budete si môcť užiť až 45-dňovú výdrž batérie.

Recenzia: smart hodinky Amazfit T-Rex Pro
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Komatibilita
 • Pomer cena/výkon
3.6

Skvelé outdoorové hodinky za rozumnú cenu

Šikovné outdoorové hodinky Amazfit T-Rex Pro zaujmú svojou robustnou konštrukciou a odolnosťou podporenou 15 vojenskými normami. V úspornom režime vydržia na batériu až 18 dní, takže sú vhodné aj na tie najnáročnejšie expedície. Navyše sa skvele hodia na meranie každej vašej aktivity.

Pros

 • Veľký displej
 • Robustný dizajn
 • Podpora slovenčiny
 • Prehľadné rozhranie
 • Monitorovanie viac ako 100 športov
 • Výdrž batérie
 • Dokonalá odolnosť

Cons

 • Nemožnosť komunikovať
 • Nepodporujú bezkontaktné platby
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
3.4/5 - (9 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Amazfit T-Rex Pro
Amazfit T-Rex Pro
Hodnotenie: 3.6/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram