ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky pre deti ARMODD Kidz GPS 4G

Silné stránky
 • Možnosť komunikácie
 • Sledovanie aktuálnej polohy
 • Sledovanie histórie pohybu
 • Tlačidlo SOS
 • Kamera
 • Funkcia odpočúvania
 • Možnosť nastavenia viacerých správcov
Slabé stránky
 • Nie vždy presná lokalizácia
 • Horšia čitateľnosť displeja na slnku
 • Zlý preklad niektorých výrazov v aplikácii
 • Výdrž batérie

So smart hodinkami ARMODD Kidz GPS 4G sa budete môcť o svoje deti starať o niečo menej. Môžete sledovať aktuálnu polohu svojich ratolestí alebo si prezerať históriu ich pohybu. Ak sa vaše dieťa ocitne v nebezpečenstve, môže stlačiť tlačidlo SOS a okamžite sa spojiť s rodičmi pomocou klasického hovoru. Hodinky podporujú aj kontroverznú funkciu odpočúvania, pri ktorej sa môžete sami presvedčiť, čo sa deje na druhej strane.

Výhodou je aj možnosť plnohodnotnej komunikácie. Svojim deťom môžete posielať hlasové správy, emotikony alebo fotografie. Hodinky podporujú aj klasické hovory a videohovory. Medzi nevýhody patrí horšia lokalizácia hodiniek v interiéri, nie celkom presný preklad mobilnej aplikácie do slovenčiny a kratšia výdrž batérie.

Často kladené otázky a odpovede

S ktorými mobilnými telefónmi možno hodinky spárovať?

Hodinky ARMODD Kidz GPS 4G možno spárovať so všetkými mobilnými telefónmi so systémom Android a iOS.

Akú mobilnú aplikáciu budú rodičia používať?

Nastavenie hodiniek, sledovanie polohy a komunikáciu zabezpečuje mobilná aplikácia SeTracker, ktorá je k dispozícii na Google Play a App Store. Upozorňujeme však, že bezplatná verzia obsahuje pomerne veľa reklám.

Môžem komunikovať prostredníctvom hodiniek?

Áno. Pomocou hodiniek môžete uskutočňovať telefonické hovory, videohovory a posielať hlasové správy, emoji alebo fotografie.

Majú hodinky tlačidlo SOS?

Áno. Keď stlačíte tlačidlo SOS, hodinky automaticky postupne vytočia až 3 telefónne čísla nastavené v mobilnej aplikácii.

Obsah balenia

Smart hodinky ARMODD Kidz GPS 4G pre deti sa predávajú v priehľadnej plastovej škatuľke, vďaka ktorej je možné ihneď vidieť ich dizajn. Rozmery balenia sú 7 × 7 × 7,5 cm a celková hmotnosť je 136 gramov. Vo vnútri balenia sa nachádza:

 • samotné inteligentné hodinky s remienkom,
 • napájací kábel s vlastným konektorom
 • a návod na použitie.

Na plnú funkčnosť smart hodiniek budete potrebovať nano SIM kartu, ktorá však bohužiaľ nie je súčasťou balenia.

Hodinky ARMODD Kidz GPS 4G sú k dispozícii v 3 rôznych prevedeniach, a to v ružovom (pre dievčatá), modrom (pre chlapcov) a čiernom, t. j. univerzálnom. Silikónový remienok bude vyhovovať deťom s obvodom zápästia od 12 do 18,5 cm.

Vzhľadom na použité rozmery možno hodinky teoreticky odporučiť aj dospelým (napríklad seniorom), ktorí si môžu privolať pomoc prostredníctvom tlačidla SOS. Hodinky sú však vhodnejšie pre ženy.

Technické parametre ARMODD Kidz GPS 4G

Hodinky ARMODD KidZ GPS 4G sa spoliehajú na bežný OGS displej s uhlopriečkou 1,4". Výhodou smart hodiniek je odolnosť IP67 a prehľadné rozhranie s podporou slovenčiny.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťIP67
DisplejOGS s uhlopriečkou 1,4"
Životnosť batérieAž 3 dni
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaGSM (nano SIM), GPS, Wi-Fi
Operačný systémvlastný systém ARMODD
Rozmery bez remienka40 × 45 × 15 mm
Hmotnosť s remienkom56 g

Pekný dizajn a pevný plast v hlavnej úlohe

Ako sme už spomenuli, inteligentné hodinky sú dostupné vo viacerých farbách, vďaka čomu zaujmú väčšinu detí. Ich puzdro je vyrobené z ľahkého, ale odolného plastu. Stále je to však len plast, takže otázkou zostáva, aká bude ich odolnosť pri používaní deťmi. Možno však oceniť, že plastový rám sa dá kúpiť nový a ľahko vymeniť. To nie je prípad mnohých konkurenčných modelov.

Celková hmotnosť hodiniek vrátane remienka je 56 gramov a vzhľadom na to, patria skôr k ťažším modelom na trhu. Napríklad detské hodinky LAMAX WatchY2 sú o 16 gramov ľahšie. A treba brať do úvahy aj to, že na naozaj drobnom detskom zápästí môžu hodinky vyzerať trochu objemne. Ako hodinky vyzerajú na zápästí dospelej ženy, si môžete pozrieť na našich fotografiách. Konkurenčný model Carneo GuardKid+ 4G Platinum je na druhej strane ešte o niečo väčší.

Remienok sa spolieha na tradičný silikónový materiál, vďaka ktorému sa zariadenie pohodlne nosí na zápästí. Remienok má však kovovú sponu, a preto nie je vhodný pre deti, ktoré trpia alergiami na kov.

Ako vložiť SIM kartu do hodiniek a sprevádzkovať ich

Keď sa nám hodinky prvýkrát dostali do rúk a mohli sme si ich prezrieť, chvíľu sme márne tápali, kde sa vlastne nachádza slot na SIM kartu. Preto vám celý postup podrobne popíšeme.

Hodinky je potrebné najprv vybrať z rámčeka. Ak to chcete urobiť, zatlačte prstami na displej a telo hodiniek z rámčeka vypadne (nebojte sa trochu pritlačiť). Na ľavej strane potom nájdete slot na kartu SIM. Na rozdiel od niektorých konkurenčných detských hodiniek nie je potrebné pracovať so skrutkovačom. Kryt SIM karty možno jednoducho odstrániť a SIM kartu vložiť na miesto (budete potrebovať nano SIM kartu). Rámček potom opäť nasadíte na telo hodiniek.

V prípade potreby hodinky nabite pomocou priloženého kábla. Potom ich zapnite podržaním bočného tlačidla.

Stiahnite si do mobilného telefónu aplikáciu SeTracker, ktorá je k dispozícii na Google Play a App Store. V mobilnej aplikácii budete vyzvaní na registráciu (musíte zadať svoj e-mail, zvoliť heslo a správne opísať overovací kód).

Potom pridajte svoje hodinky do mobilnej aplikácie (naskenujte QR kód). Môžete tiež zadať prezývku, ako aj vzťah, ktorý máte s majiteľom hodiniek (napríklad či ste otec, matka, stará mama...).

Kde kúpiť ARMODD Kidz GPS 4G
ARMODD Kidz GPS 4G
Hodnotenie
4.0/5

Nevýhodou mobilnej aplikácie sú reklamné bloky, ktoré sa z času na čas spustia a zaberú celú obrazovku. Vzhľadom na to pôsobia dosť rušivo. To sa dá vyriešiť zakúpením predplatného. Mesačné predplatné vyjde na 1 $, polročné predplatné stojí 2,99 $ a ročné predplatné vás vyjde na 4,99 $. Ďalšou výčitkou je nie príliš dobrý preklad niektorých pojmov do slovenčiny.

Výhodou je aspoň to, že hodinky možno sledovať z viacerých telefónov (takže informácie sa dostanú k obom rodičom alebo aj starým rodičom). Do aplikácie je tiež možné pridať viacero zariadení a sledovať viacero detí súčasne. S väčším počtom aplikácií však prirodzene stúpajú náklady na predplatné.

Hodinky podporujú slovenčinu

Rozhranie smart hodiniek je veľmi jednoduché. Jednotlivé ikony s názornými obrázkami a popismi v slovenčine uľahčujú orientáciu malým deťom. V tomto ohľade sa preto nemusíte obávať jazykovej bariéry.

Senzory na sledovanie polohy dieťaťa

Pokiaľ ide o snímače, v týchto hodinkách nenájdete žiadny optický snímač srdcového tepu ani oxymeter. Zariadenie sa zameriava predovšetkým na sledovanie polohy najmenších. S ohľadom na to je vybavené technológiou GPS. V miestach so slabým signálom využíva aj blízke siete Wi-Fi a vysielače mobilnej siete (GSM).

Pri testovaní hodiniek v meste (vonku) dokázali určiť polohu veľmi presne. Pri umiestnení vo vnútri budovy však v niektorých prípadoch nebol výsledok stopercentne presný a líšil sa o stovky metrov. S rovnakou situáciou sme sa stretli aj pri hodinkách Niceboy Watch KIDS PATROL.

Displej je ťažšie čitateľný pri jasnom slnečnom svetle

Zatiaľ čo v smart hodinkách pre dospelých sa zvyčajne stretávame s oveľa kvalitnejšími displejmi, hodinky ARMODD Kidz GPS 4G pracujú skôr s takýmto základom. Sú vybavené 1,4" dotykovým displejom OGS, ktorý môže byť na priamom slnečnom svetle o niečo ťažšie čitateľný. Aj vykresľovanie jednotlivých ikon vyzerá mierne rozmazane, čo sme si všimli aj pri Carneo GuardKid+ 4G Platinum.

Poteší však aspoň možnosť jednoduchého vytáčania. Deti si tak môžu do určitej miery prispôsobiť vzhľad hodiniek, čo ich určite osloví. Hodinky sa ľahko ovládajú pomocou dotykového displeja a ľahko dostupného tlačidla na pravej strane.

Zapnutý displej na ostrém slunci
Zapnutý displej pri jasnom slnečnom svetle

Výdrž batérie je maximálne 3 dni

Tieto detské inteligentné hodinky sú vybavené batériou s kapacitou 680 mAh, ktorá na jedno nabitie vydrží až 3 dni. Ak vaše deti často telefonujú, používajú videohovory, hrajú hry alebo fotografujú, bude to mať negatívny vplyv na výdrž batérie. Pri našom testovaní sme museli hodinky nabíjať v priemere približne po 1,5 dni. Vzhľadom na to môžeme konštatovať, že výdrž batérie je prakticky porovnateľná (dokonca o niečo lepšia) ako v prípade hodiniek Niceboy Watch KIDS PATROL.

Na nabíjanie slúži magnetický napájací kábel, ktorý je súčasťou balenia. Plné nabitie sa dosiahne približne za 2 hodiny.

Odolný voči vode a prachu

Smart hodinky pre deti ARMODD Kidz GPS 4G sú odolné voči vode a prachu podľa normy IP67. To znamená, že sú úplne odolné voči prachu a vydržia ponorenie do vody z jedného metra na 3 minúty. Treba však pamätať na to, že na poškodenie zariadenia vodou sa nevzťahuje záruka.

Funkcie zariadenia ARMODD Kidz GPS 4G

Tieto smart hodinky slúžia predovšetkým na podporu bezpečnosti detí a možnosti komunikácie medzi deťmi a ich rodičmi. Nepomôžu s monitorovaním zdravia, srdcového tepu ani spánku (na tento účel slúži napríklad Lamax BCool, ktorý však na druhej strane neumožňuje komunikáciu ani sledovanie polohy).

Aby hodinky správne fungovali, musíte ich vybaviť nano SIM kartou. Okrem toho možno hodinky pripojiť aj k sieti Wi-Fi, vďaka čomu nebudú využívať údaje z mobilnej siete. Výber siete Wi-Fi je k dispozícii priamo v hodinkách, heslo sa zadáva prostredníctvom klávesnice.

Krokomer

Jedinou funkciou v rámci monitorovania pohybu je zabudovaný krokomer, ktorý môže motivovať najmenších k chôdzi.

Krokomer
Krokomer

SOS tlačidlo

Ak sa dieťa ocitne v potenciálnom nebezpečenstve, môže si zavolať pomoc prostredníctvom tlačidla SOS. Stačí dlho stlačiť bočné tlačidlo na hodinkách a zariadenie potom postupne zavolá až na 3 uložené čísla, ktoré zadáte do mobilnej aplikácie. Ak je teda napríklad jeden z rodičov nedostupný, druhý partner sa okamžite dozvie o krízovej situácii.

Kde kúpiť ARMODD Kidz GPS 4G
ARMODD Kidz GPS 4G
Hodnotenie
4.0/5

Zariadenie Lamax WatchY2 funguje na podobnom princípe, v prípade zariadenia Niceboy Watch KIDS PATROL je to trochu inak. Po spustení SOS tlačidla upozorní rodičov prostredníctvom mobilnej aplikácie a zároveň nahrá 30-sekundový zvukový záznam. Záznam sa potom odošle rodičovi.

Nastavenia tlačidla SOS
Nastavenia tlačidla SOS

Nastavenia sledovania polohy a bezpečnej zóny

Hodinky alebo mobilnú aplikáciu možno použiť aj na určenie polohy dieťaťa. Aktuálnu polohu môžete v mobilnej aplikácii vidieť v reálnom čase. Lokalizácia však bohužiaľ nie je vždy úplne presná, ak sa hodinky nachádzajú v budove. Pri našom testovaní sa nám párkrát stalo, že hodinky zobrazovali polohu o jednu ulicu ďalej. Niekedy však dokázali polohu zobraziť presne aj v budove (aj keď v oboch prípadoch bola poloha úplne rovnaká).

Okrem toho môžete v mobilnej aplikácii sledovať históriu pohybu a vidieť napríklad, kadiaľ viedla trasa dieťaťa. Praktickou funkciou je nastavenie bezpečnostných zón (napr. kruh okolo domu, škôlky alebo školy). Ak dieťa túto zónu prekročí, budete automaticky upozornení.

Telefonovanie, posielanie správ a vzdialené počúvanie

Pomocou hodiniek môžete pohodlne vytočiť telefónny hovor. Deti si môžu vybrať zo zoznamu kontaktov (ktorý je vytvorený v mobilnej aplikácii) alebo vytočiť číslo na číselníku. Okrem tradičných hovorov možno pomocou hodiniek uskutočniť aj videohovor.

Kvalita klasického hovoru je slušná a druhej strane rozumiete bez problémov. Čo sa týka videohovorov, dá sa očakávať o niečo horší obraz. To však stačí na to, aby vás dieťa presvedčilo, že je v poriadku. Videohovory prebiehajú prostredníctvom aplikácie, takže je potrebné internetové pripojenie.

V mobilnej aplikácii môžete nastaviť, aby hodinky mohli volať len kontaktom uloženým v telefónnom zozname. Zabránite tak tomu, aby vaše deti obťažovali cudzie čísla.

Praktickou (aj keď trochu kontroverznou) funkciou je odpočúvanie. Tá sa spúšťa prostredníctvom mobilnej aplikácie zadaním telefónneho čísla. Hodinky vám potom zavolajú bez toho, aby sa to na hodinkách akokoľvek prejavilo a aby o tom vaše dieťa malo tušenie.

S dieťaťom môžete komunikovať aj prostredníctvom správ (iba cez mobilnú aplikáciu, klasickú SMS správu na hodinky poslať nemôžete). Rodičia môžu posielať klasické textové správy, emoji, hlasové správy a fotografie. Deti sú potom v hodinkách obmedzené na hlasové správy, emoji a fotografie. To umožňuje výrobcovi zamerať sa aj na najmenšie deti, ktoré ešte nevedia čítať a písať. Navyše, správy môžu posielať nielen jednotlivci, ale aj v rámci rodinných skupinových konverzácií, za čo hodinky dostávajú palec hore.

Mobilnú aplikáciu je možné nastaviť tak, aby sa zakázalo jej používanie v triede. Konkrétne možno nastaviť dni v týždni a časy (podľa školského rozvrhu), kedy deti nemôžu hodinky používať. Tým sa minimalizuje riziko, že učitelia deťom zariadenie zabavia.

Kamera

Deti môžu používať vstavaný predný fotoaparát napríklad na zhotovovanie selfie. Nasnímané obrázky sa ukladajú do galérie. Fotoaparát sa na hodinkách LAMAX nenachádza. Na druhej strane hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL ponúkajú aj zábavné rámčeky a nálepky.

Hry a kalendár

Na rozdiel od hodiniek Niceboy Watch KIDS PATROL ponúkajú hodinky dve hry, ktoré môžu slúžiť na skrátenie voľného času (ale na druhej strane aj na rozptýlenie malých detí napríklad v škole). Medzi hry patrí Matematika s číselnými príkladmi a Flashcards na učenie anglických slovíčok. Súčasťou hier je trochu nelogicky aj kalendár s jednoduchým zobrazením dní v týždni bez ďalších funkcií. Ešte širšiu ponuku siedmych hier ponúka konkurenčný model Garett Kids Cute 2 4G.

V hodinkách sa nachádza aj možnosť Aplikácia. Predpokladali sme, že táto funkcia povedie k možnosti stiahnuť si ďalšie aplikácie, avšak nie je tomu tak. Údajne by však na tom mal výrobca pracovať, a tak sa možno niekedy v budúcnosti tohto rozšírenia dočkáme.

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie smart hodiniek patrí budík a stopky. Budík sa musí nastaviť prostredníctvom mobilnej aplikácie, ale nedá sa nastaviť priamo na hodinkách. Budík sa spustí aj vtedy, ak dieťa nemá hodinky na zápästí.

Záver – komu by sme smart hodinky ARMODD Kidz GPS 4G odporučili?

Detské inteligentné hodinky ARMODD Kidz GPS 4G by sme odporučili starostlivým rodičom, ktorí chcú mať prehľad o tom, kde sa ich dieťa počas dňa nachádza a v prípade potreby s ním komunikovať. V mobilnej aplikácii môžete pre svoje dieťa nastaviť bezpečnostné zóny a potom byť upozornení, keď ich prekročí. A ak sa vaše dieťa ocitne v nebezpečenstve, môže stlačiť tlačidlo SOS a okamžite sa s vami spojiť prostredníctvom hovoru.

Vďaka SIM karte môžete s dieťaťom nielen telefonovať, ale aj posielať správy, emotikony a fotografie. Hodinky majú navyše prednú kameru, takže sa dajú použiť aj na videohovory. Vždy tak ľahko zistíte, ako sa vášmu dieťaťu darí a či je v poriadku.

Medzi nevýhody patrí skutočnosť, že hodinky nedokážu vždy presne určiť polohu vášho dieťaťa (najmä ak sú hodinky umiestnené v interiéri). Do úvahy musíte brať aj základný displej, ktorý nemusí byť vždy dobre čitateľný na priamom slnečnom svetle. A hoci je mobilná aplikácia v slovenčine, preklad jednotlivých pojmov nie je vo všetkých prípadoch stopercentný. Ďalším negatívom mobilnej aplikácie je množstvo reklám, čo sa dá vyriešiť zakúpením predplatného.

Kde kúpiť ARMODD Kidz GPS 4G
ARMODD Kidz GPS 4G
Hodnotenie
4.0/5

Recenzia: smart hodinky pre deti ARMODD Kidz GPS 4G
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4

Detské hodinky pre bezpečnosť najmenších

So smart hodinkami ARMODD Kidz GPS 4G sa budete môcť o svoje deti starať o niečo menej. Môžete sledovať aktuálnu polohu svojich ratolestí alebo si prezerať históriu ich pohybu. Ak sa vaše dieťa ocitne v nebezpečenstve, môže stlačiť tlačidlo SOS a okamžite sa spojiť s rodičmi pomocou klasického hovoru. Hodinky podporujú aj kontroverznú funkciu odpočúvania, pri ktorej sa môžete sami presvedčiť, čo sa deje na druhej strane.

Výhodou je aj možnosť plnohodnotnej komunikácie. Svojim deťom môžete posielať hlasové správy, emotikony alebo fotografie. Hodinky podporujú aj klasické hovory a videohovory. Medzi nevýhody patrí horšia lokalizácia hodiniek v interiéri, nie celkom presný preklad mobilnej aplikácie do slovenčiny a kratšia výdrž batérie.

Klady

 • Možnosť komunikácie
 • Sledovanie aktuálnej polohy
 • Sledovanie histórie pohybu
 • Tlačidlo SOS
 • Kamera
 • Funkcia odpočúvania
 • Možnosť nastavenia viacerých správcov

Zápory

 • Nie vždy presná lokalizácia
 • Horšia čitateľnosť displeja na slnku
 • Zlý preklad niektorých výrazov v aplikácii
 • Výdrž batérie
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky pre deti ARMODD Kidz GPS 4G
ARMODD Kidz GPS 4G
Hodnotenie: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram