Recenzia: smart hodinky Garmin Instinct 2X Solar

Často kladené otázky a odpovede

Sú hodinky Garmin Instinct 2X Solar vodotesné?

Áno, hodinky sú vodotesné podľa parametra 100 m. Spĺňajú aj vojenské normy odolnosti MIL-STD-810, takže vydržia aj tie najextrémnejšie podmienky.

Aký je rozdiel medzi hodinkami Garmin Instinct 2X Solar a Instinct 2 Solar?

V prvom rade má Garmin Instinct 2X Solar väčšiu kapacitu batérie, zabudovanú LED baterku a väčšie rozmery v porovnaní s modelom Instinct 2 Solar.

Aká je výdrž batérie zariadenia Garmin Instinct 2X Solar?

V režime inteligentných hodiniek môže výdrž batérie podľa výrobcu dosiahnuť až 40 dní. Podmienky a výsledky nášho testu nájdete v časti Výdrž batérie a napájanie.

Balenie je typické pre hodinky Garmin. V sivej škatuľke nájdete okrem samotných hodiniek aj napájací USB-C kábel s proprietárnym konektorom pre hodinky a používateľskú príručku.

Technické parametre Garmin Instinct 2X Solar

Z hľadiska technických parametrov toho hodinky ponúkajú na prvý pohľad pomerne veľa. Máme na mysli predovšetkým veľmi dlhú výdrž batérie, vysokú odolnosť a relatívne nízku hmotnosť. Hoci tieto parametre hodnotíme pozitívne, nepatria medzi jediné vlastnosti, ktoré by vás mali pred kúpou zaujímať. Ak sa chcete o kúpe smart hodiniek dozvedieť viac, pozrite si náš článok o tom, ako vybrať smart hodinky alebo naše recenzie jednotlivých modelov.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaPolymérový, 26 mm, kompatibilný s QuickFit
OdolnosťVodotesnosť 100 m
DisplejTransflexný, monochromatický
Výdrž batérieAž 40 dní (so solárnym nabíjaním)
Spôsob nabíjaniaNapájací kábel (proprietárny konektor)
KonektivitaBluetooth, ANT, GPS, Galileo, Glonass, NFC
Operačný systémGarmin OS
Rozmery bez remienka50 x 50 x 14,5 mm
Hmotnosť bez remienka67 g

Dizajn a displej hodiniek

Väčšie rozmery hodiniek spolu s ich robustnou konštrukciou naznačujú, že sú určené predovšetkým na outdoorové aktivity a pohyb v prírode. Odhalené skrutky po obvode displeja vzbudzujú rešpekt a dodávajú hodinkám taktický nádych. Je to dizajnový prvok, ktorý na menších hodinkách Garmin Instinct 2 neuvidíte. Plastová luneta displeja výrazne presahuje sklo, čo zvyšuje jeho odolnosť. Prechod medzi sklom a lunetou však veľmi ľahko zachytáva prach a nečistoty.

Luneta displeja je pomerne vysoká
Luneta displeja je pomerne vysoká

Po obvode hodiniek sa nachádza päť tlačidiel, ktoré sú typické pre väčšinu hodiniek Garmin. Tlačidlá "cvakajú" príjemne a hlasno, takže je veľmi nepravdepodobné, aby by ste ich stlačili bez toho, aby ste o tom vedeli. Platí to aj pri ovládaní hodiniek v rukaviciach. V tenších rukaviciach to vďaka konštrukcii tlačidiel nie je problém, v hrubších lyžiarskych rukaviciach budete potrebovať trochu viac trpezlivosti, prípadne si rukavice vyzliecť.

Transflektívny displej si drží svoje miesto

Hoci sa v smart hodinkách čoraz častejšie stretávame s AMOLED displejmi, rad Instinct sa drží tradičného transflexného displeja. Výrobcovi to, samozrejme, nemáme za zlé, pretože táto technológia je pre zameranie hodiniek vhodnejšia. Čitateľnosť transflexných displejov je na jasnom slnečnom svetle v porovnaní s AMOLED displejmi na lepšej úrovni.

Displej zobrazuje takmer celý obsah zvoleného ciferníka nepretržite. Polychromatické transflexné displeje a AMOLED displeje majú zvyčajne prednastavený časovač vypnutia obrazovky, aby sa šetrila batéria. Hoci je displej na hodinkách Instinct 2X Solar stále zapnutý, nijako výrazne neobmedzuje výdrž batérie. Po jeho obvode sa nachádzajú fotovoltické články, ale prakticky celý displej sa podieľa na solárnom nabíjaní.

Kde kúpiť Garmin Instinct 2X Solar
Garmin Instinct 2X Solar
Hodnotenie
4.3/5

Menším nedostatkom displeja je jeho tendencia k orezávaniu dlhšieho textu. V prípade notifikácií smartfónov sme na tento jav zvyknutí, ale v prípade systémového textu už toľko nie.

Senzorová výbava

Pokiaľ ide o senzory, hodinky ponúkajú bohatú výbavu na určovanie polohy a navigáciu, monitorovanie zdravia a pohybu v teréne. Na rozdiel od prémiových zástupcov, ako sú Garmin Epix Pro 2 alebo Forerunner 965, medzi nimi nenájdete len senzor okolitého svetla (v prípade recenzovaných hodiniek nie úplne nevyhnutný) a technológiu SatIQ. Úplný zoznam senzorov nájdete na webovej stránke výrobcu.

Ponuka snímačov je pomerne široká
Ponuka senzorov je pomerne široká

Odolnosť hodiniek Garmin Instinct 2X Solar

Hodinky Instinct 2X Solar spĺňajú vojenské normy MIL-STD-810. To znamená, že sú odolné nielen voči prachu a vode (do hĺbky 100 m), ale aj voči kyslému prostrediu, mrazu, vibráciám, akustickému tlaku, výbuchom a mnohým ďalším potenciálne škodlivým vplyvom. Z hľadiska odolnosti patria hodinky medzi najlepšie na trhu. Podobné vojenské štandardy spĺňa aj model Amazfit T-Rex 2, ktorý je síce dostupný za nižšiu cenu, ale neponúka toľko outdoorových funkcií ako recenzovaný model.

Počas nášho testovania sme hodinky umiestnili do prostredia s teplotou -15 °C. Po hodine v mraze sme otestovali rôzne funkcie hodiniek a nezaznamenali sme žiadne problémy. Jediným menším problémom bol displej, ktorý síce reagoval rovnako svižne ako pri izbovej teplote, ale jeho animácie boli pomalšie.

Špecialitou medzi inteligentnými hodinkami je odolnosť podľa vojenského štandardu MIL-STD-810
Špecialitou medzi smart hodinkami je odolnosť podľa vojenského štandardu MIL-STD-810

Systém hodiniek Garmin Instinct 2X Solar

Hodinky ponúkajú systém Garmin OS, ktorý je založený na vertikálnom usporiadaní ciferníka a tzv. sérii widgetov. V niektorých situáciách sme si všimli, že prostredie reaguje s väčšou odozvou. Po hodinovom vystavení hodiniek mrazu bola odozva takmer rovnaká, ale animácie a prechody boli o niečo pomalšie.

Najväčšiu odozvu sme zaznamenali pri prechode z ciferníka hodiniek na widgety. Prechod medzi samotnými widgetmi už bol svižnejší. Dlhšie trvá aj ukladanie aktivity alebo vykresľovanie grafov. Vzhľadom na cenu hodiniek by sme očakávali, že úlohy, ako je navigácia v používateľskom rozhraní, budú plynulejšie, a to aj napriek zložitejšiemu vykresľovaniu grafov alebo zložitých ciferníkov.

Pri grafoch by sme sa radi pozastavili, a to v kontexte monochromatického displeja. Keďže displej zobrazuje buď čiernu alebo bielu farbu, nahrádza textúry inými farbami. To, ako hodinky vykresľujú grafy, najlepšie vystihuje nasledujúci obrázok.

Vzhľadom na technológiu zobrazenia môžu byť grafy mätúce
Vzhľadom na technológiu zobrazenia môžu byť grafy mätúce

Aj keď sa to môže zdať ako nedostatok technológie, existujú spôsoby, ako grafy sprehľadniť aj s dvoma farbami. Podrobné a farebné grafy nájdete v aplikácii Garmin Connect.

Remienok hodiniek

Hodinky Instinct 2X Solar sú vybavené remienkom, ktorý je vhodný pre širšie aj tenšie zápästia s obvodom 145 až 228 mm. Každý otvor sa nachádza v drážke, ktorá do istej miery uzamkne sponu na mieste aj bez zapínania. Nájdenie ideálnej dĺžky je tak o niečo jednoduchšie, ako keby sa pracka na remienku stále posúvala. Remienok pohodlne obopína ruku a napriek svojej šírke 26 mm nevadí ani na štíhlom zápästí počas aktivít.

Hodinky sú kompatibilné s technológiou QuickFit
Hodinky sú kompatibilné s technológiou QuickFit

Čo sa týka systému pripevnenia, nejde o remienok QuickFit ani Quick Release. Na uvoľnenie osi remienka tak budete potrebovať dlhší tenký predmet. Aj keď sú hodinky označené ako QuickFit kompatibilné, ocenili by sme jeden z týchto systémov už na predvolenom remienku.

Kde kúpiť Garmin Instinct 2X Solar
Garmin Instinct 2X Solar
Hodnotenie
4.3/5

LED svietidlo

LED baterka je jedným z najpraktickejších doplnkov, ktoré hodinky ponúkajú. Stačí dvakrát stlačiť tlačidlo CTRL/Light a baterka vám bude k dispozícii. Podržaním spomínaného tlačidla sa dostanete do nastavení, kde si môžete vybrať jednu zo štyroch intenzít bieleho svetla alebo si môžete vybrať červené svetlo s jednou intenzitou.

Biele svetlo je ideálne na navigáciu v nočnom teréne. V prípade potreby nemusíte siahať po smartfóne alebo samostatnej baterke. So svetlom na zápästí budete mať obe ruky voľné. Svetlo môžete použiť napríklad ako osvetlenie v stane alebo pri hľadaní dreva na oheň. V každodennom živote je svetlo praktické napríklad pri opravách v tmavých a stiesnených priestoroch.

Počas nášho testovania sme svietidlo použili pri oprave záhradnej vodárne v podzemnej šachte. Hoci svetlo nebolo nasmerované na opravované predmety, osvetľovalo malý priestor dostatočne, takže viac nebolo potrebné.

Pri činnostiach, ako je stavanie stanu alebo ťažba dreva, kde je vhodnejšie statickejšie alebo dobre nasmerované svetlo, môžu byť hodinky obmedzujúce. Keďže svietidlo nie je orientované rovnobežne s rukou, počas pohybu smeruje svetlo mimo. V takom prípade môžete hodinky zavesiť napríklad na konár alebo ich umiestniť na vyvýšené miesto.

Okrem nepretržitého osvetlenia máte k dispozícii režim "Prerušované", ktorý ponúka štyri prednastavené režimy a možnosť vytvoriť si vlastný režim. Okrem celkového správania sa LED diódy môžete nastaviť rýchlosť blikania a farbu.

V nastaveniach by nemal chýbať núdzový vzor blikania. Ten by mal byť k dispozícii mimo základných nastavení "Prerušované". Toto nastavenie sa nám počas testovania nepodarilo nájsť ani vyskúšať napriek tomu, že sme postupovali podľa pokynov v príručke. Čo naopak oceňujeme, je nastavenie prerušovaného blikania na základe kadencie počas bežeckých udalostí. Toto nastavenie zlepšuje viditeľnosť športovcov, ktorí trénujú v tme.

Vzor blikania je v rôznych fázach behu odlišný. Pri pohybe ramien dopredu blikne biele svetlo dvakrát a pri pohybe dozadu blikne červené svetlo raz. Ak rukou vôbec nepohnete (napr. počas pauzy), biele svetlo bude blikať prerušovane.

Okrem behu určite využijete baterku aj na zvýšenie bezpečnosti pri jazde na bicykli. Navyše, ak to konštrukcia vášho bicykla umožňuje, nemusíte hodinky nechávať na ruke, ale môžete ich pripevniť na riadidlá alebo pod sedlovku, aby ste zlepšili viditeľnosť.

Výdrž batérie a nabíjanie

Výdrž batérie je jednou z najsilnejších stránok hodiniek Garmin Instinct 2X Solar. Výrobca uvádza, že hodinky vydržia v režime smartwatch až 40 dní aj bez solárneho napájania. V prípade, že by ste hodinkám dopriali 3 hodiny slnečného svetla s intenzitou 50 000 luxov, prakticky by ste ich nemuseli nabíjať. Aká je však skutočnosť?

Náš test výdrže batérie a solárneho nabíjania

Náš figurant používal hodinky počas testovania bez obmedzení a bez sledovania miery solárneho nabíjania. Hodinky sa nosili nepretržite, nepretržite monitorovali srdcovú frekvenciu a pravidelne zobrazovali oznámenia zo smartfónu. Figurant každý deň absolvoval s hodinkami 30 až 40 minút behu monitorovaného pomocou GPS. Pri takomto náročnom teste nám hodinky ponúkli približne 13 dní výdrže. Výrobcom udávanú výdrž 40 dní je teda možné dosiahnuť pri menej náročnom používaní alebo v kombinácii s nižšie opísaným solárnym nabíjaním (alebo cieleným vystavením priamemu slnečnému žiareniu), pri ktorom môže byť výdrž ešte dlhšia.

Kde kúpiť Garmin Instinct 2X Solar
Garmin Instinct 2X Solar
Hodnotenie
4.3/5

Výdrž batérie hodiniek je ovplyvnená spôsobom ich používania. Najväčším spotrebiteľom batérie je zvyčajne lokalizácia a navigácia GPS. Viac informácií o výdrži v rôznych režimoch nájdete na webovej stránke výrobcu.

Ako sme už spomenuli, v prípade tohto konkrétneho modelu ovplyvňuje výdrž aj solárne nabíjanie. Rozhodli sme sa to teda otestovať a hodinky sme na poludnie letného dňa umiestnili na priame slnečné svetlo. V priebehu 3 hodín sa úroveň nabitia zvýšila o 3 %. Ak by ste hodinky používali počas dňa striedmejšie a dokázali by ste vyrovnať rozdiel medzi vybíjaním a nabíjaním, hodinky by mohli mať prakticky nepretržitú výdrž. Obmedzením máme na mysli používanie hodiniek predovšetkým ako ukazovateľa času alebo používanie režimu Expedícia.

V praxi však používateľom neodporúčame spoliehať sa výlučne na solárne nabíjanie. Intenzívne slnečné svetlo je v mnohých situáciách v exteriéri nedosiahnuteľné. Stačí mrak alebo pohyb lesom a solárne nabíjanie bude pochopiteľne neúčinné. Na druhej strane uznávame, že ide o praktickú funkciu, ktorá skutočne predlžuje životnosť hodiniek.

Napriek tomu, ak sa chystáte byť mimo civilizácie niekoľko dní, pribaľte si pre prípad núdze powerbanku. Pomocou dodávaného kábla s USB-C konektorom trvá plné nabitie približne 2 hodiny a 15 minút.

Funkcie a nástroje na pohyb v prírode

V nasledujúcej časti vás oboznámime s niektorými funkciami, ktoré uľahčujú pohyb a aktivity v prírode. Hoci ich označujeme ako nástroje, nájdete ich medzi športovými režimami alebo aktivitami, ktoré budete sledovať (rovnako ako beh alebo plávanie).

Rýchle uloženie alebo zobrazenie súradníc

Krátke stlačenie tlačidla GPS slúži na potvrdenie výberu a pohybu v systéme. Jeho podržaním sa otvorí ponuka na uloženie bodu, v ktorom sa práve nachádzate. Bez ohľadu na to, z akého dôvodu sa chcete vrátiť na aktuálnu polohu, hodinky vám umožnia uložiť jej polohu v priebehu niekoľkých sekúnd. Takto budete môcť zaznamenať polohu zdroja pitnej vody na turistickom výlete alebo miesto so skvelou kompozíciou či polohu zaparkovaného vozidla pri fotografovaní.

Navigácia v zariadení Instinct 2X Solar je na prvý pohľad základná. Ponúka však možnosti, ktoré vám výrazne uľahčia pohyb, najmä v prírode. Hodinky vás môžu navigovať po trase vytvorenej v aplikácii Garmin Connect alebo k bodu trasy, ktorý ste si v hodinkách vytvorili (pomocou GPS súradníc) alebo ste ho už navštívili a uložili jeho súradnice do hodiniek. Vaša trasa sa zobrazuje na monochromatickom pozadí, ako môžete vidieť na nasledujúcich obrázkoch.

Trasový bod pre neskoršiu navigáciu môžete v hodinkách vytvoriť kedykoľvek po pripojení k systému GPS. Predvolenou skratkou na uloženie aktuálnej polohy je podržanie tlačidla GPS. Súradnice, nadmorskú výšku, názov a ikonu uložených pozícií môžete kedykoľvek upraviť.

Po spustení navigácie robia hodinky prakticky všetko, čo by ste mohli potrebovať. Povedia vám, či ste na trase, alebo nie, ukážu vám smer, ktorým sa máte vydať alebo vzdialenosť k najbližšej odbočke. Ak sa vydáte na trasu bez navigácie, ale máte pre ňu v pamäti hodiniek vytvorenú šablónu, môžete začať navigovať podľa tejto šablóny, aj keď ste už na trase. S navigáciou súvisia aj nasledujúce praktické nástroje.

Možnosť nastavenia bodu trasy má variabilné využitie
Možnosť nastavenia bodu trasy má variabilné využitie

Režim expedície

Režim Expedícia je ideálny, keď máte niekoľko dní aktivity mimo civilizácie. V tomto režime hodinky aktivujú režim úspory energie a zaznamenávajú vašu prejdenú trasu pomocou GPS počas každej hodiny. Interval zaznamenávania je nastaviteľný (od 15 do 90 minút v 15-minútových krokoch). Body na trase môžete zaznamenávať aj manuálne.

Kde kúpiť Garmin Instinct 2X Solar
Garmin Instinct 2X Solar
Hodnotenie
4.3/5

Odhadovaná výdrž hodiniek môže v tomto režime dosiahnuť až dvojnásobok pôvodnej hodnoty.

Solárne nabíjanie

Displej hodiniek je po obvode vybavený solárnymi článkami, ktoré dokážu premieňať slnečnú energiu na elektrickú. Zvyšok displeja sa na tejto premene podieľa tiež s nižšou účinnosťou, pretože je doplnený sklom Power Glass. Vďaka solárnemu nabíjaniu môžu mať hodinky podľa výrobcu neobmedzenú výdrž batérie. Toto tvrdenie sme samozrejme overili naším testovaním a výsledok nájdete v kapitole Výdrž batérie a napájania.

Teplomer

Zabudovaný teplomer hodiniek je určený na snímanie teploty okolia, nie teploty vášho tela. Pri nosení hodiniek na zápästí však bude teplomer vždy ovplyvnený teplotou vášho tela. Na dosiahnutie najvyššej presnosti výrobca odporúča hodinky odložiť a počkať 20 až 30 minút na meranie teploty. V našom teste sme hodinky presunuli zo zápästia do chladného prostredia (11 °C) a zaznamenávali sme údaje o teplote každých 5 minút počas 40 minút.

Z výsledkov nášho testu môžeme usúdiť, že teplomer v hodinkách ponúka pomerne presné údaje, ak používateľ dodržiava pokyny výrobcu. Môžeme tiež potvrdiť, že hodinky potrebujú aspoň 20 minút, aby ponúkli relevantné výsledky.

V extrémnejších mrazoch (-15 °C) boli výsledky rovnaké. Ani v tomto prípade sa hodinky nevypli a ich systém naďalej reagoval na podnety. Začali sa však objavovať menšie problémy s odozvou displeja, ktoré opisujeme v kapitole Odolnosť.

Športové funkcie

Okrem cvičenia vonku môžete hodinky používať aj počas iných športových aktivít. Systém je doplnený pomerne širokou škálou meracích a športových funkcií, s ktorými sa stretnete napríklad aj v hodinkách Garmin Forerunner. Dve najzaujímavejšie z nich si stručne popíšeme v nasledujúcej kapitole.

Tréningová pripravenosť

Hodinky dokážu odhadnúť kondíciu vášho tela vo vzťahu k množstvu cvičenia, ktoré môžete v danom okamihu vykonať. Skóre tréningovej pripravenosti ovplyvňuje napríklad skóre spánku, čas regenerácie alebo krátkodobá tréningová záťaž. Na základe týchto premenných hodinky určia vaše skóre od 0 do 100. Čím vyššie je skóre, tým je vaše telo pripravenejšie na náročný tréning.

Tréningová pripravenosť vám umožňuje lepšie odhadnúť typ tréningu, ktorý budete vykonávať
Tréningová pripravenosť vám umožňuje lepšie odhadnúť typ tréningu, ktorý budete vykonávať

Z nášho testovania môžeme s istotou potvrdiť, že skóre koreluje so subjektívnymi pocitmi počas tréningu.

VO2 max

Hodnota VO2 max opisuje maximálne množstvo kyslíka (v mililitroch), ktoré dokáže kilogram vašej telesnej hmotnosti spotrebovať za minútu. Hodinky dokážu túto hodnotu odhadnúť aj z vášho zápästia počas tréningu za špecifických podmienok. Vyššie hodnoty zvyčajne určujú lepšiu kondíciu. Okrem vášho tréningu a výkonnosti však výslednú hodnotu ovplyvňujú aj ďalšie faktory, ktoré sme pre vás zhrnuli v našom článku o VO2 max. Zmeny VO2 max pomerne presne korelujú so zlepšením alebo zhoršením výkonnosti nášho figuranta.

Športové režimy

V ponuke funkcií nechýba dlhý zoznam podporovaných športových aktivít, na ktorý sme zvyknutí pri väčšine hodiniek Garmin. V súvislosti s používaním hodiniek by sme radi predstavili nasledujúce.

Kde kúpiť Garmin Instinct 2X Solar
Garmin Instinct 2X Solar
Hodnotenie
4.3/5

Lov

Režim umožňuje vytvoriť si vlastnú komplexnú mapu, ktorá vám pomôže pri orientácii v teréne. Počas pohybu môžete do hodiniek ukladať rôzne body, ktorých poloha je pre vás dôležitá. Názvy a ikony bodov môžete upravovať ručne, čo je vzhľadom na ovládanie tlačidlami náročnejšie. Uložené body trasy sa pridávajú do mapy a zostávajú v pamäti hodiniek aj po ukončení lovu alebo odstránení aktivity.

Režim lovu môžete použiť aj v iných situáciách, keď si potrebujete vytvoriť vlastnú mapu bodov na lepšiu orientáciu v teréne. Príkladom je ukladanie pozícií s jedinečnou kompozíciou počas streľby alebo výhodných miest počas airsoftového zápasu.

Názvy uložených pozícií môžete upravovať len v hodinkách. Ako externú klávesnicu však môžete použiť svoj smartfón s aplikáciou Garmin Connect.

Rybolov

Ide o podobnú aktivitu ako vyššie spomínaný lov. Obrazovky s údajmi sú v podstate rovnaké, až na to, že v pravom hornom rohu nájdete počet ulovených rýb. Počas aktivity môžete zaznamenávať jednotlivé úlovky a hodinky ich nielen spočítajú, ale uložia aj ich polohu GPS. Ak sa tak napríklad presuniete vyššie po rieke, odplávate loďou o kúsok ďalej alebo sa vydáte na iný breh jazera, môžete sa ľahko vrátiť na predchádzajúce miesto.

Obstacle racing

Tento režim slúži na zaznamenávanie vašich výkonov a pokroku v prekážkových pretekoch. Režim rozdeľuje metriky podľa prekážky, ktorú plánujete prekonať (napr. blato, ručkovanie).

V zozname podporovaných režimov nechýba tradičná ponuka, ktorú sme zvyknutí vídať na väčšine hodiniek Garmin. Nájdete medzi nimi bežecké, plavecké či cyklistické disciplíny. Hodinky podporujú aj monitorovanie triatlonu, kondičný a silový tréning alebo zimné športy.

Funkcie životného štýlu na každodenné používanie

Napriek svojmu outdoorovému zameraniu vám hodinky uľahčia každodennú rutinu niekoľkými spôsobmi. Ide však o praktické funkcie, ktoré sú spoločné pre väčšinu inteligentných hodiniek Garmin. Preto sme sa ich rozhodli v našej recenzii opísať len stručne a ich podrobnejšie vlastnosti rozpracovať v samostatnom článku.

Správa na dobré ráno

Ranná správa slúži na získanie prehľadu o uplynulej noci a dni, ktorý máte pred sebou. V nastaveniach hodiniek môžete zmeniť, aké informácie vám správa poskytne.

Monitorovanie stresu

Stresové skóre je v tomto koncepte chápané ako miera stresu pôsobiaceho na váš organizmus. Čím viac je vaše telo vystavené stresu, tým menej ste na stres pripravení. Vaše skóre môže byť ovplyvnené napríklad jedlom, ktoré konzumujete, alkoholom, hroziacim vírusovým ochorením alebo fyzickou námahou. Hodinky monitorujú záťaž len pri nosení na zápästí a vždy mimo športových aktivít.

Počas nášho testovania sme sledovali kolísanie skóre v rôznych situáciách. Napríklad po konzumácii výdatného jedla sme pozorovali nárast z nízkych hodnôt záťaže na stredné hodnoty. Skóre stresu tiež kolísalo vo vyšších hodnotách po krátkom a nekvalitnom spánku. Naopak, počas čítania knihy v kresle hodnoty pochopiteľne klesali až k odpočinku.

Kde kúpiť Garmin Instinct 2X Solar
Garmin Instinct 2X Solar
Hodnotenie
4.3/5

Body Battery

Funkcia ponúka prehľad o vzťahu medzi stresom a regeneráciou vášho organizmu. Najvyššie hodnoty sa prirodzene dosahujú po nočnom spánku a najnižšie na konci dňa. Skóre Body Battery počas dňa kolíše v závislosti od činností, ktorým sa venujete (poludňajší spánok, fyzická aktivita,...). V dôsledku toho vám skóre môže pomôcť odhadnúť veľkosť záťaže alebo intenzitu tréningu. Počas nášho testovania skóre korelovalo so subjektívnymi pocitmi a postupným vyčerpaním počas dňa.

Kvalitu spánku môžete odvodiť aj z toho, nakoľko sa vám "dobili" batérie
Kvalitu spánku môžete odvodiť aj z toho, nakoľko sa vám "dobili" batérie

Ďalšie funkcie

Záver – pre koho sú smart hodinky Gramin Instinct 2X Solar určené?

Hodinky Garmin Instinct 2X Solar by sme odporučili používateľom, ktorí hľadajú odolné hodinky do prírody. Máme na mysli najmä poľovníkov, rybárov, turistov alebo dobrodruhov. Na druhej strane však hodinky ponúkajú širokú škálu ďalších aktivít vrátane vodných a zimných športov alebo bežeckých disciplín.

Hodinky sú vodotesné do hĺbky 100 metrov a spĺňajú vojenské normy odolnosti MIL-STD-810. Na pohodlnú orientáciu v teréne sú hodinky vybavené LED diódou, výškomerom, kompasom a navigáciou. V režime smart hodiniek dosahuje výdrž batérie až 40 dní a v prípade solárneho nabíjania môže byť výdrž prakticky nepretržitá. Hodinky Instinct 2X Solar pohodlne sedia na tenkej aj hrubšej ruke a neprekážajú ani pri dynamických aktivitách.

1 odpoveď na “Recenzia: smart hodinky Garmin Instinct 2X Solar”

  1. Jaroslav píše:

    Hodnotna recenzia hodiniek Garmin Instinct 2X Solar.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *