ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Garmin Venu 2S

Silné stránky
 • Elegantný dizajn
 • Ochranné sklo Gorilla Glass
 • AMOLED displej
 • Sofistikované tréningové funkcie
 • Podpora rýchleho nabíjania
Slabé stránky
 • Nemôžete z nich telefonovať
 • Prednastavené odpovede na SMS len pre Android
 • Vyžadujú, aby boli v telefóne nainštalované 2 aplikácie
Tento produkt má nástupcu

Na prvý pohľad elegantné smart hodinky, ktoré však v sebe spájajú celý rad funkcií pre vaše efektívne cvičenie. Aj keď boli hodinky Garmin Venu 2S uvedené na trh v roku 2021, rozhodli sme sa ich otestovať a zistiť, či je stále aktuálne uvažovať o ich kúpe aj v roku 2023. Hodinky sú vybavené AMOLED displejom s funkciou Always-On a intuitívnym ovládaním. Na jedno nabitie vydržia až 11 dní a podporujú rýchle nabíjanie. Ich drobnou nevýhodou je absencia priamych telefonických hovorov z hodiniek. Na prichádzajúce správy môžu odpovedať len používatelia mobilných telefónov so systémom Android, a to len prednastavenými odpoveďami. Používateľom iPhonov budú v tomto ohľade chýbať.

Často kladené otázky a odpovede

S akým mobilným telefónom môžem spárovať zariadenie Garmin Venu 2S?

Smart hodinky možno spárovať s mobilnými telefónmi s operačným systémom Android vo verzii 7.0 a vyššej a iOS vo verzii 12 a vyššej.

Podporujú hodinky bezkontaktné platby?

Áno, hodinky Garmin Venu 2S umožňujú vykonávať bezkontaktné platby pomocou služby Garmin Pay. Len sa predtým uistite, že vaša banka podporuje službu Garmin Pay.

Aké zaujímavé funkcie ponúka z hľadiska tréningov?

Hodinky dokážu podrobne merať a zaznamenávať väčšinu športových aktivít, ako je beh, chôdza, cyklistika, lyžovanie, golf, plávanie v bazéne, posilňovanie, joga a ďalšie. V mobilnej aplikácii môžete používať animované tréningy alebo si zostaviť vlastný tréning. Praktickou funkciou je aj meranie VO2 Max alebo virtuálny tréner Garmin Coach.

Dajú sa hodinky používať na komunikáciu?

Hodinky vás upozornia na prichádzajúce správy a hovory. Nemôžete s nimi telefonovať. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu na prichádzajúce správy odpovedať vopred nastavenými odpoveďami. Táto funkcia nie je k dispozícii pre používateľov iPhone.

Obsah balenia

Garmin Venu 2S sa predáva v škatuli s rozmermi 10 × 10 × 10 cm a hmotnosťou 303 gramov. Súčasťou balenia sú samotné inteligentné hodinky s jedným remienkom, napájací kábel s proprietárnym konektorom a návod na použitie. Vzhľadom na rozmery remienka sa zariadenie hodí na zápästia s obvodom 11 až 17,5 cm, takže hodinky sú určené skôr pre ženy. Pre mužov je určený model Garmin Venu 2 so 45 mm puzdrom.

Technické parametre Garmin Venu 2S

Hodinky zaujmú AMOLED displejom, bezproblémovým pripojením a až 11-dňovou výdržou batérie

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
DisplejAMOLED s uhlopriečkou 1,1"
Výdrž batérieAž 11 dní
Spôsob nabíjaniaNapájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC, ANT
Operačný systémGarmin OS
Rozmery bez remienka40,4 × 40,4 × 12,1 mm
Hmotnosť bez remienka38,2 g

Nerezová oceľ a Corning® Gorilla® Glass 3

Pozrime sa teraz na kvalitu vyhotovenia hodiniek. Ako je u spoločnosti Garmin zvykom, môžete sa tešiť na precízny dizajn, ktorému dominuje polymérové puzdro v kombinácii s rámikom z nehrdzavejúcej ocele. Nechýba ani sklo Corning® Gorilla® Glass 3, ktoré chráni displej pred poškriabaním. Po týždni používania sa neobjavili žiadne známky poškodenia.

Do redakcie nám dorazil model Garmin Venu 2S Rose Gold/White Silicone Band, ktorý vsádza na detaily v ružovo-zlatej farbe, biele puzdro a biely silikónový remienok.

Za nás veľmi pozitívne hodnotíme hmotnosť hodiniek, ktorá je 38,2 g. Často sa nám stalo, že sme počas dňa doslova zabudli na prítomnosť zariadenia na zápästí. Vďaka kompaktným rozmerom nám neprekážali pri každodenných činnostiach, ako je práca na počítači, varenie, upratovanie alebo spánok (aj keď nám chvíľu trvalo, kým sme si na spánok s hodinkami zvykli). Pri písaní na notebooku môže zapínanie trochu prekážať, ale dá sa na to zvyknúť. Hodinky sme najčastejšie používali pri práci s klasickou klávesnicou a keď sme si položili zápästie na stôl, hodinky prakticky nezavadzali.

Hodia sa najmä pre dámy
Hodia sa najmä pre dámy

Aké sú rozdiely medzi smart hodinkami Venu 2S, Venu 2 a Venu 2 Plus?

Hodinky Garmin Venu 2 sú vzhľadom na svoje väčšie rozmery určené skôr pre mužov. Uvidíte väčší displej, ale aj väčšiu hmotnosť. Výdrž batérie je v porovnaní s modelom Venu 2S o jeden deň dlhšia.

Model Garmin Venu 2 Plus je veľkosťou medzi modelmi Venu 2S a Venu 2. Na zápästí sú výraznejšie a v porovnaní s variantmi Venu 2 a Venu 2S ponúkajú predovšetkým možnosť uskutočňovať hovory priamo z hodiniek a textové správy prostredníctvom hlasového asistenta v telefóne. Ak teda od smart hodiniek očakávate komunikáciu, siahnite po modeli Venu 2 Plus.

ParametreGarmin Venu 2Garmin Venu 2 PlusGarmin Venu 2S
Veľkosť displeja1,3"1,3"1,1"
Rozlíšenie displeja416 × 416 px416 × 416 px360 × 360 px
Rozmery bez remienka45,4 × 45,4 × 12,2 mm43,6 × 43,6 × 12,6 mm40,4 × 40,4 × 12,1 mm
Hmotnosť bez remienka49 g51 g38,2 g
Výdrž batérieAž 12 dníAž 10 dníAž 11 dní
Možnosť telefonovaniaNieÁnoNie

Môžete si s nimi zaplávať

Inteligentné hodinky sú vodotesné do 5 ATM, čo znamená, že ich môžete nosiť, keď sa sprchujete alebo idete plávať. Nie sú však určené na potápanie. Po plávaní sa vám zobrazia podrobné informácie o čase, preplávanej vzdialenosti, tempe plávania a hodinky dokonca rozpoznajú váš plavecký spôsob. Pred začatím aktivity nastavíte dĺžku bazéna.

Počas plávania hodinky zobrazujú uplynulý čas a preplávanú vzdialenosť (stačilo otočiť displej smerom k sebe a všetko sme videli). K dispozícii je len jedna obrazovka s údajmi, takže sa počas plávania nebudete musieť displeja dotýkať. Stopky sa počas plávania ovládajú pomocou tlačidiel. Ak je displej po plávaní mokrý, možno sa vám bude ovládať trochu ťažšie. To je však bežné prakticky pri všetkých hodinkách s dotykovým displejom.

Kde kúpiť Garmin Venu 2S
Garmin Venu 2S
Hodnotenie
4.2/5

Senzorové vybavenie

Na zvládnutie športu a monitorovanie zdravia sú hodinky vybavené niekoľkými senzormi. Ide o tieto snímače:

 • senzor srdcovej frekvencie na zápästí Garmin Elevate,
 • pulzný oxymeter,
 • akcelerometer na detekciu pohybu,
 • gyroskop, kompas, GPS, GLONASS a GALILEO na navigáciu
 • a barometrický výškomer.

Ako je to s výdržou batérie

To, čo vás v rámci recenzie smart hodiniek bude určite zaujímať, je výdrž batérie. Čísla sú nasledovné:

 • V režime inteligentných hodiniek s úsporou batérie: až 11 dní.
 • V režime inteligentných hodiniek: až 10 dní.
 • V režime GPS bez prehrávania hudby: až 19 hodín.
 • V režime GPS pri prehrávaní hudby: do 7 hodín.

A ako sa hodinkám darilo v našom teste? Hodinky sme používali v režime inteligentných hodiniek vrátane monitorovania spánku. Funkciu Always-On sme mali vypnutú, ale funkcia aktivácie displeja bola zapnutá, keď bolo zápästie zdvihnuté. Denne sme prijímali desiatky notifikácií a potom sme ich približne každý druhý deň používali na sledovanie športovej aktivity. Celková výdrž batérie v tomto prípade vyšla približne na 7 dní.

Rovnako skvelá je aj výdrž pri monitorovaní aktivít pomocou GPS. Ak sme sa s plne nabitými hodinkami vybrali na celodennú túru alebo výlet na bicykli, batéria to zvládla a všetky naše aktivity boli zaznamenané.

Veľkou výhodou smart hodiniek je podpora rýchleho nabíjania. Len 10 minút na nabíjačke pridá 1 deň v režime smart hodiniek. Na nabíjanie slúži priložený kábel s proprietárnym konektorom Garmin. Je trochu škoda, že ani tento lifestylovejší model, ktorý nemusí šetriť každý gram hmotnosti či milimeter hrúbky, nepodporuje bezdrôtovú nabíjaciu podložku.

AMOLED displej v hlavnej úlohe

Garmin pri tomto modeli vsadil na 1,1" AMOLED displej. V porovnaní s transflektívnym displejom (ktorý nájdete napríklad na Garmin Vivoactive 4S) má na vonkajšie použitie určité nedostatky, ale s tým treba počítať. Vynahrádza to dokonalým kontrastom a verným zobrazením čiernej farby.

Displej má pomerne široký rámik, a preto je teoreticky o niečo menší, než aký majú hodinky potenciál. Vďaka vernému stvárneniu čiernej farby však tento detail splýva a je prakticky nerozoznateľný (samozrejme, ak sa naň nezameriate).

Displej je dobre čitateľný aj na slnku, v letnom azúrovom počasí však bolo občas potrebné zvýšiť jas hodiniek na maximum (prípadne si môžete zapnúť automatickú reguláciu jasu, ktorá to zvládne za vás). Plusom je aj funkcia Always-On displeja.

Ovládanie kombinuje dotykové gestá a dve bočné tlačidlá a pomerne rýchlo si naň zvyknete. Môžete si nastaviť jednu ľubovoľnú funkciu na rýchly prístup. My sme sa rozhodli pre funkciu Garmin Pay, vďaka ktorej nemusíte hľadať v obchode a zdržiavať sa v radoch.

Mobilná aplikácia Garmin Connect ponúka celý rad funkcií

Smart hodinky budete používať v spojení s mobilnou aplikáciou Garmin Connect (dostupná v Google Play a App Store). V nej na jednom mieste nájdete informácie o histórii svojho pohybu, srdcovej frekvencii, stresovej záťaži, Body Battery a ďalších ukazovateľoch. Môžete sa tiež zapojiť do jednej z mnohých výziev. Dámy ocenia časť venovanú menštruačnému cyklu alebo tehotenstvu. K dispozícii je aj široká škála možností ďalších nastavení hodiniek, vytváranie vlastných tréningov atď.

Ak si chcete do hodiniek stiahnuť ďalšie funkcie, môžete tak urobiť prostredníctvom aplikácie Connect IQ. Nájdete v nej najrôznejšie aplikácie pre vaše tréningy, počúvanie hudby alebo dokonca produktivitu.

Funkcie Garmin Venu 2S

Prejdime teraz konečne ku všetkým funkciám, na ktoré sa môžete tešiť v prípade týchto vydarených inteligentných hodiniek. Nájdete tu funkcie na monitorovanie vášho zdravia a športu, ako aj funkcie životného štýlu.

Nastavenie vlastných cieľov

Garmin Venu 2S vás bude motivovať k dodržiavaniu zdravého životného štýlu. Môžete si napríklad nastaviť vlastné ciele pre prejdené kroky, minúty intenzívnej aktivity alebo spálené kilokalórie. A keď tieto ciele počas dňa splníte, hodinky vás odmenia krátkou oslavnou grafikou. Počas dňa sa tiež zobrazuje motivačná pripomienka, že je čas na cvičenie.

Meranie počtu krokov
Meranie počtu krokov

Monitorovanie zdravia

Tieto hodinky samozrejme monitorujú vašu srdcovú frekvenciu, a to počas dňa aj počas športovej aktivity. Taktiež vám zmerajú okysličenie krvi a počet nádychov za minútu.

Kde kúpiť Garmin Venu 2S
Garmin Venu 2S
Hodnotenie
4.2/5

Príjemnou funkciou je monitorovanie Stress Score, čo sa dá v slovenčine opísať skôr ako monitorovanie záťaže organizmu. Táto funkcia dokonale odráža realitu. Zvýšené hodnoty sme zaznamenali napríklad počas nepríjemného stomatologického zákroku, keď krivka naozaj stúpla v momente, keď sme prišli do čakárne.

Krivku však zvyšujú aj činnosti, o ktorých by ste to na prvý pohľad možno nepovedali, aj keď to dáva zmysel. Dokonca aj počas príjemného večera (samozrejme, s dvoma pohármi vína) došlo k zvýšeniu stresovej záťaže. Alkohol má skrátka veľký vplyv na stresový hormón kortizol. Podobne aj v našom prípade mala zvýšená tréningová záťaž rovnaký vplyv na záťaž nášho organizmu.

Meranie telesnej záťaže
Meranie telesnej záťaže

Údaje si môžete pozrieť spätne nielen v mobilnej aplikácii, ale aj na hodinkách. Krivku môžete posúvať doľava a doprava. Na hodinkách si môžete pozrieť údaje od polnoci do polnoci, v aplikácii môžete ísť ďalej do histórie.

Mali by sme spomenúť aj funkciu Body Battery, ktorá vypočítava rovnováhu medzi odpočinkom a výdajom energie. Ovplyvňuje ho nielen športový výkon, ale aj spomínaná stresová záťaž, kvalita vášho spánku alebo odpočinku počas dňa. Počas spomínanej návštevy zubára teda Body Battery v dôsledku stresu prudko klesla.

Ak chcete získať komplexný prehľad o svojom zdraví, môžete spustiť funkciu Health Snapshot. Meranie trvá 2 minúty a jeho výsledkom je priemerná srdcová frekvencia, okysličenie krvi, počet nádychov, variabilita srdcovej frekvencie a priemerná úroveň stresu.

Monitorovanie spánku

Ak idete s hodinkami spať, môžete si po prebudení zobraziť informácie o svojom spánku. Vyhodnotením kvality spánku môžete lepšie pochopiť, či váš spánok naozaj stál za to alebo nie. Niekedy nemusí byť dlhý spánok až tak kvalitný (napríklad kvôli spomínanému alkoholu).

Hodinky podporujú funkciu klasického budíka. Inteligentný budík, ktorý by vás zobudil v ľahkej fáze spánku, bohužiaľ chýba. Nájdete ho napríklad v konkurenčných hodinkách Amazfit GTS 4.

Meranie VO2 Max a zobrazenie veku podľa kondície

Vďaka možnosti merania VO2 Max získate prehľad o svojej fyzickej výkonnosti a jej vývoji v čase. Výsledky sú k dispozícii, ak sa vydáte na súvislý beh vonku a dosiahnete hranicu srdcovej frekvencie nad 135 úderov za minútu. Test si vyžaduje GPS.

Podľa našich skúseností je na spresnenie hodnoty potrebné používať hodinky niekoľko týždňov a zaradiť rôzne typy intenzity tréningu. Môžete si tiež zobraziť svoj vek podľa úrovne kondície. V mobilnej aplikácii nájdete aj odporúčania, na čo sa zamerať, aby ste znížili svoj vek podľa kondície. Opäť to môže byť príjemný motivačný faktor.

Sofistikované funkcie pre vaše tréningy

Čo sa značke Garmin nedá uprieť, sú prepracované funkcie na monitorovanie vašich tréningov. Môžete sa tešiť na širokú škálu športov vrátane chôdze, behu, bicyklovania, plávania, HIIT tréningov a mnohých ďalších. Počas HIIT tréningov vás vibrácie na zápästí upozornia, aby ste si urobili prestávku a začali ďalšie kolo. Hodinky nemajú reproduktor, takže upozornenie nie je sprevádzané zvukovým signálom, čo je trochu škoda a počas cvičenia môžete zmeškať ďalšie kolo.

V mobilnej aplikácii môžete nastaviť automatické spustenie aktivity pre chôdzu, beh a jazdu na bicykli. Takto nemusíte myslieť na zapnutie sledovania zakaždým, keď idete napríklad na prechádzku. Testovali sme spustenie sledovania pre chôdzu po 5 minútach a fungovalo to skvele. A meranie zahŕňalo prvých 5 minút, takže sa nemusíte obávať, že by ste ich vynechali. Na mape sa však trasa zobrazí až po uplynutí 5 minút.

Informácie počas cvičenia sú založené na tom, akú aktivitu sa rozhodnete vykonávať. Napríklad pri chôdzi môžete sledovať svoje tempo a prejdenú vzdialenosť. Silový tréning umožňuje zaznamenávať počet opakovaní a hmotnosť závažia, s ktorým ste cvičili. V našom teste sa však táto funkcia ukázala ako pomerne nepraktická. Zadávanie hmotnosti závažia pri každom cvičení je pomerne zdĺhavé a za nás by táto funkcia mala byť lepšie premyslená. Ak si však naplánujete silový tréning vrátane požadovaných opakovaní a váh, údaje sa vyplnia automaticky.

Kde kúpiť Garmin Venu 2S
Garmin Venu 2S
Hodnotenie
4.2/5

Páčilo sa nám, že napríklad pri chôdzi si hodinky dokážu zapamätať vašu aktuálnu polohu, ktorú si môžete uložiť pomocou ikony (napríklad zaparkované auto). Keď sa budete chcieť na dané miesto vrátiť, môžete sa nechať hodinkami navigovať. Na druhej strane je navigácia v tomto smere veľmi zjednodušená, zobrazuje vám len smer a zostávajúcu vzdialenosť.

Navigáciu hodiniek Garmin Venu 2S môžete využiť na navigovanie späť na štart alebo do vopred uloženého bodu. Vkladanie trás vo formáte .gpx nie je podporované.

Animované tréningy

Skvelou funkciou sú prednastavené animované tréningy, ktoré vám ukážu, aké cvičenie máte vykonať. Vďaka animáciám presne vidíte, ako má cvičenie vyzerať, čo môže byť užitočné najmä pre tých, ktorí s cvičením začínajú. Súčasťou sú aj informácie o tom, koľko opakovaní a sérií treba vykonať a kedy robiť prestávky.

Vyskúšali sme jeden z týchto tréningov. Tréning sme začali sériou 20 drepov. Hoci sme už vykonali 20 drepov, hodinky chybne ukazovali, že nám zostáva ešte 14 drepov. Takže toto rozpoznávanie cvičení má pre nás stále nejaké chyby. Môžete sa však manuálne prekliknúť na ďalšie cvičenie a tak tento nedostatok obísť. Je tiež na vás, či sa rozhodnete vykonávať cviky s vlastnou váhou, alebo či siahnete po nejakom závaží a cvik si tak sťažíte. Ak siahnete po závaží, môžete si ho opäť pri každom cvičení poznačiť.

Tvorba vlastných tréningov

Šikovnou funkciou je vytváranie vlastných tréningov v aplikácii Garmin Connect. Vďaka tomu si môžete doma premyslieť, aké cviky chcete zaradiť a potom nechať hodinky, aby vás cvičením viedli bez toho, aby ste si ich museli pamätať. Táto funkcia je užitočná aj pre tých, ktorí majú napríklad trénera, ktorý im zostavuje cvičebný plán. Vďaka hodinkám budete mať všetko na dosah ruky.

Vyskúšali sme si vytvoriť vlastné tréningy. Zaujímalo nás, či hodinky v tomto prípade zobrazia aj animáciu správneho vykonania cvikov, avšak nestalo sa tak. V rámci vytvárania tréningu môžete ku každému cvičeniu pridať vlastnú poznámku (možno týkajúcu sa toho, akú hmotnosť chcete dosiahnuť alebo aký je váš rekord). Pri každom cvičení môžete tiež nastaviť, kedy chcete prejsť na ďalšie (či už po určitom počte opakovaní, po stanovenom čase, po dosiahnutí hranice tepovej frekvencie atď.) Takže variabilita je za nás naozaj vydarená.

Podobne ako pri iných hodinkách Garmin, ani tu nechýba funkcia Garmin Coach. Tento virtuálny tréner vás postupne pripraví na beh na 5 km, 10 km alebo polmaratón. V závislosti od úrovne vašej kondície vám prispôsobí tréningový plán, takže budete vedieť, ktorý beh máte v daný deň absolvovať, či zaradiť odpočinok a podobne.

Sledovanie menštruačného cyklu a tehotenstva

Pre dámy je tu funkcia sledovania ženského zdravia, takže nemusíte myslieť na to, kedy bude vaša ďalšia menštruácia. Stačí si na hodinkách zobraziť odhadovaný dátum. Okrem toho môžete tiež zistiť, v akej fáze cyklu sa práve nachádzate. Hodinky však zohľadňujú jednoduchý výpočet fázy cyklu podľa dátumov, ktoré im zadáte na začiatku. Nezohľadňuje napríklad vašu telesnú teplotu, ako je to v prípade najnovších hodiniek Apple Watch 8.

V mobilnej aplikácii nájdete zaujímavé informácie a odporúčania týkajúce sa jednotlivých fáz cyklu. Napríklad počas predpokladaného plodného obdobia nás informovala, že naša telesná teplota stúpa a tréning v horúcom počasí môže byť náročnejší.

Monitorovanie menštruačného cyklu
Monitorovanie menštruačného cyklu

Notifikácie, správy a telefonovanie

Hodinky vás počas dňa upozornia na všetky prichádzajúce notifikácie z mobilného telefónu. Drobnou nevýhodou je, že ak stlmíte upozornenia v telefóne (a nie v hodinkách), automaticky sa neaktivujú a budú naďalej prichádzať. Ak teda nechcete byť rušení, musíte túto funkciu povoliť aj na hodinkách. Tak ako my, aj vy môžete na to zo začiatku niekoľkokrát zabudnúť.

Používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu na prichádzajúce správy reagovať vopred nastavenými odpoveďami. Žiaľ, táto funkcia nie je k dispozícii pre používateľov iPhonu. Z hodiniek tiež nemôžete uskutočňovať telefónne hovory a v tomto smere vám lepšie poslúžia hodinky Garmin Venu 2 Plus. Používateľom mobilných telefónov so systémom Android ponúkajú aj funkciu odpovedania na správy.

Zobrazenie notifikácií
Zobrazenie notifikácií

Garmin Pay

Smart hodinky podporujú službu Garmin Pay (odporúčame skontrolovať, či vaša banka podporuje Garmin Pay). Pridanie karty do hodiniek je rýchle a jednoduché. Pri tejto príležitosti nastavíte bezpečnostný kód, ktorý zadáte vždy, keď si hodinky nasadíte späť na zápästie, aby ste mohli zaplatiť alebo ak od posledného zadania kódu uplynulo viac ako 24 hodín.

V praxi sme zistili, že po zadaní kódu máte na zaplatenie jednu minútu, takže kód môžete vyťukať ešte počas toho, ako stojíte v rade.

Počúvanie hudby

Do hodiniek SmartWatch si môžete stiahnuť skladby a potom ich počúvať v režime offline (napríklad pri behu bez toho, aby ste so sebou museli nosiť mobilný telefón). Na tento účel slúži mobilná aplikácia Garmin Connect a vďaka slušnej vnútornej pamäti si môžete stiahnuť až 650 skladieb. S hodinkami môžete tiež jednoducho spárovať bezdrôtové slúchadlá. Hudbu si môžete stiahnuť z vybraných streamovacích služieb, ako je Deezer alebo Spotify. Súbory MP3 môžete tiež nahrať priamo na disk hodiniek (ideálne do priečinka Hudba) prostredníctvom kábla USB.

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie inteligentných hodiniek patrí predpoveď počasia, kalendár, stopky a časovač.

Predpoveď počasia
Predpoveď počasia

Záver – komu by sme smart hodinky Garmin Venu 2S odporučili?

Hodinky Garmin Venu 2S by sme vzhľadom na ich kompaktné rozmery odporučili ženám, zatiaľ čo mužom budú pravdepodobne viac vyhovovať hodinky Garmin Venu 2. Hodinky sú vhodné pre tie dámy, ktoré chcú sofistikované zariadenie na sledovanie športu a zdravia, pričom sa nechcú ochudobniť o čisto elegantný dizajn vhodný na každodenné nosenie.

Ako ukázal náš test, aj v roku 2023 hodinky obstojne vydržia, a preto sú veľmi vhodné pre kúpu. Dnešné modely často využívajú identickú technológiu v podobe senzorového displeja alebo ochranného skla, takže v tomto smere rozhodne nejde o nič zastarané. Garmin navyše pre Venu 2S stále vydáva aktualizácie, a tak je o používateľov postarané.

Smart hodinky zaujmú prítomnosťou dostatočne veľkého AMOLED displeja s funkciou Always-On. Môžete sa tešiť na množstvo funkcií, ktoré zefektívnia vaše športové úsilie. Môžete si vybrať z ponuky animovaných tréningov alebo sa nechať viesť virtuálnym trénerom Garmin Coach.

Aby ste hodinky využili naplno, musíte si do mobilného telefónu nainštalovať dve mobilné aplikácie (Garmin Connect a Connect IQ), čo predstavuje v tomto prípade nevýhodu. Okrem toho, z hodiniek nemôžete telefonovať. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu na prichádzajúce správy odpovedať pomocou prednastavených odpovedí. Používatelia iPhonu majú v tomto smere smolu.

Recenzia: smart hodinky Garmin Venu 2S
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.2

Vydarené elegantné hodinky

Na prvý pohľad elegantné smart hodinky, ktoré však v sebe spájajú celý rad funkcií pre vaše efektívne cvičenie. Aj keď boli hodinky Garmin Venu 2S uvedené na trh v roku 2021, rozhodli sme sa ich otestovať a zistiť, či je stále aktuálne uvažovať o ich kúpe aj v roku 2023. Hodinky sú vybavené AMOLED displejom s funkciou Always-On a intuitívnym ovládaním. Na jedno nabitie vydržia až 11 dní a podporujú rýchle nabíjanie. Ich drobnou nevýhodou je absencia priamych telefonických hovorov z hodiniek. Na prichádzajúce správy môžu odpovedať len používatelia mobilných telefónov so systémom Android, a to len prednastavenými odpoveďami. Používateľom iPhonov budú v tomto ohľade chýbať.

Klady

 • Elegantný dizajn
 • Ochranné sklo Gorilla Glass
 • AMOLED displej
 • Sofistikované tréningové funkcie
 • Podpora rýchleho nabíjania

Zápory

 • Nemôžete z nich telefonovať
 • Prednastavené odpovede na SMS len pre Android
 • Vyžadujú, aby boli v telefóne nainštalované 2 aplikácie
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (2 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Garmin Venu 2S
Garmin Venu 2S
Hodnotenie: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram