ITmix.cz logo

Najlepšie smart hodinky Garmin: porovnávací test a recenzie

Najlepšie smart hodinky Garmin: porovnávací test a recenzie

Smart hodinky Garmin sú ideálne pre amatérskych a profesionálnych športovcov, ktorí chcú mať podrobné údaje o svojich aktivitách. Čo konkrétne môžete od týchto zariadení očakávať? Čím sú charakteristické jednotlivé produktové rady? A ako sa líšia pánske a dámske modely? To a oveľa viac sa dozviete v tomto článku.

Recenzie vybraných produktov

Často kladené otázky

Čo je charakteristické pre hodinky Garmin?

Inteligentné hodinky Garmin sa vďaka svojim funkciám zameriavajú predovšetkým na amatérskych a profesionálnych športovcov. Dajú sa však použiť aj na rôzne outdoorové a extrémne fyzické aktivity.

Koľko stoja smart hodinky Garmin?

Cenové rozpätie týchto inteligentných hodiniek je pomerne široké. Najlacnejšie hodinky Garmin nájdete približne za 150 eur, tie najdrahšie sa potom pohybujú okolo 2 500 eur.

Ako sa líšia modely pre ženy a mužov?

Dámske hodinky Garmin majú menšie ciferníky a atraktívnejší dizajn. Pánske hodinky potom bývajú celkovo robustnejšie a majú väčšie ciferníky.

Aká aplikácia sa používa na spárovanie hodiniek Garmin s telefónom?

Aplikácia Garmin Connect, ktorá je k dispozícii v systémoch Android a iOS, spáruje smart hodinky s mobilným telefónom. Táto aplikácia sa používa aj na sledovanie rôznych štatistík.

O smart hodinkách Garmin všeobecne

Inteligentné hodinky Garmin právom patria medzi špičku na trhu. Ich cena sa v závislosti od konkrétneho modelu pohybuje od približne 6 do 60-tisíc korún. Najdrahší modelový rad nesie názov Garmin MARQ, je vyrobený z titánu, má zafírové sklíčko a ponúka veľmi prepracované funkcie.

Hodinky Garmin sú určené najmä športovcom, a to nielen amatérskym, ale aj profesionálnym. Rovnako tak často nachádzajú uplatnenie v prípade outdoorových a extrémnych aktivít. Z tohto dôvodu poskytuje pomerne podrobné informácie týkajúce sa vašich tréningov. S hodinkami Garmin si spravidla môžete vybrať z množstva športov. Niektoré modely dokonca umožňujú pripraviť si vlastný tréning a následne ho trénovať. Na hodinkách môžete sledovať počet opakovaní jednotlivých cvikov a čas, ktorý máte na odpočinok. Počítať môžete aj s veľmi podrobnými štatistikami týkajúcimi sa jednotlivých fyzických aktivít.

Zaujímavou funkciou vybraných modelov sú špeciálne animované tréningy, ktoré vám priamo na displeji ukazujú správne vykonanie cviku. Môžete tak vyraziť do posilňovne bez toho, aby ste museli premýšľať, ktorý cvik vykonať. Táto funkcia je skvele implementovaná napríklad v modeli Garmin Venu 2.

Hodinky Garmin majú tiež zvyčajne veľkú výdrž batérie. V porovnaní s hodinkami Apple Watch ich nebudete musieť nabíjať každý deň. Najlepšie outdoorové modely bez problémov zvládnu niekoľko desiatok dní na jedno nabitie. Niektoré hodinky dokonca využívajú solárnu technológiu, ktorá umožňuje nabíjať hodinky kdekoľvek na cestách. Túto technológiu nájdete napríklad v radoch Instinct Solar, Phoenix 6 Solar a Tactix Delta Solar.

Hodinky Garmin podporujú aj službu Garmin Pay. Vďaka tomu s nimi môžete pohodlne platiť bezkontaktne (za predpokladu, že Garmin Pay podporuje aj vaša banka).

Na spárovanie hodiniek a mobilného telefónu a sledovanie štatistík môžete použiť aplikáciu Garmin Connect, ktorá je k dispozícii pre systémy Android aj iOS. Prostredníctvom mobilnej aplikácie Garmin Connect IQ si môžete do hodiniek stiahnuť aj ďalšie ciferníky a aplikácie.

Spoločnosť Garmin ponúka niekoľko modelových radov

Inteligentné hodinky Garmin sú k dispozícii v niekoľkých modelových radoch. Každá z nich sa vyznačuje mierne odlišnými funkciami hodiniek. Pozrime sa na porovnanie smart hodiniek v tomto smere:

 • Garmin Vivoactive rad Vivoactive je určený pre nenáročných používateľov, ktorí chcú mať prehľad o svojom zdraví a monitorovať svoju každodennú aktivitu. Do tohto radu patria aj veselé hodinky v dámskom prevedení (napr. Vivoactive 4S).
 • Séria Garmin Venu ponúka najelegantnejší dizajn zo všetkých dostupných radov. Vďaka tomu sú tieto hodinky vhodné na šport aj do spoločnosti.
 • Rad Garmin Forerunner osloví všetkých amatérskych a profesionálnych bežcov, ako aj ostatných športovcov (napr. cyklistov). Ponúka podrobné štatistiky a informácie o vašich výkonoch. Ponúka naozaj podrobné štatistiky a informácie o vašom výkone. Niektoré modely sú vybavené aj solárnym nabíjaním (napr. Forerunner 955 Solar).
 • Rad Garmin Instinct je navrhnutý s ohľadom na maximálnu odolnosť. Spája v sebe športové, outdoorové a fitness funkcie.
 • Rad Garmin Fenix je ikonický rad inteligentných hodiniek s bohatou sadou funkcií, vysokou odolnosťou a skvelou výdržou batérie. Vybrané modely sú vybavené aj funkciou solárneho nabíjania. Môžete si na nich zapnúť aj špeciálny expedičný režim, ktorý predĺži výdrž batérie na niekoľko desiatok dní. Vďaka tomu sú tieto hodinky ideálne na dlhé cesty bez prítomnosti elektrickej zásuvky.
 • Rad Garmin MARQ je najvyšší, najluxusnejší a najdrahší rad inteligentných hodiniek. Táto séria zahŕňa špeciálne hodinky pre kapitánov lodí alebo pilotov.

Najlepšie smart hodinky Garmin z nášho testu

Inteligentné hodinky Garmin pre vás v redakcii pravidelne testujeme a na základe toho aktualizujeme náš rebríček najlepších modelov tejto značky. Inšpirujte sa skvelým modelom na outdoorové aktivity, univerzálnymi hodinkami na šport s elegantným dizajnom a hybridným modelom, ktorý je zameraný na nežnejšie pohlavie.

Garmin Fénix 7X Pro Solar

Najlepšie outdoorové hodinky
Silné stránky
 • Solárne nabíjanie
 • Pokročilé zdravotné ukazovatele
 • Mapy a navigácia
 • Kvalitné materiály
 • Vodotesnosť
 • Importovanie trás
 • Návrhy na zlepšenie tréningov
Slabé stránky
 • Vyššia hmotnosť
 • Obmedzená možnosť komunikácie
 • Vyššia cena
 • Teplomer teploty okolia nie je úplne presný

Ste nadšenec outdoorových aktivít? Potom by vašej pozornosti nemali uniknúť smart hodinky Garmin Fénix 7X. Zvládnu monitorovanie zdravia a pohybu, pričom vám ponúkne aj pokročilé ukazovatele. S ich pomocou ľahko zistíte, aká je vaša aktuálna tréningová záťaž a či je čas spomaliť alebo sa pustiť do intenzívnej aktivity. Hodinky zaujmú aj špičkovým spracovaním a použitím kvalitných materiálov. Zafírové sklíčko je vybavené solárnym nabíjaním, ktoré dokáže predĺžiť životnosť batérie. Výhodou hodiniek sú aj mapy a navigácia.

Celkové hodnotenie
4.4/5
Kde kúpiť

Garmin Venu 2

Skvelý pomer ceny a kvality
Silné stránky
 • Nerezové puzdro
 • Veľký displej
 • Jednoduché ovládanie
 • Rozhranie v slovenčine
 • Prepracované športové aktivity
 • Animované tréningy
 • Podpora služby Garmin Pay
 • Pohodlné počúvanie hudby
 • Možnosť inštalácie ďalších aplikácií
Slabé stránky
 • Nemožnosť komunikovať prostredníctvom hodiniek
 • Potreba nainštalovať 2 aplikácie do telefónu

Smart hodinky Garmin Venu 2 zaujmú intuitívnym operačným systémom a veľkým, prehľadným displejom. Môžete si s ním naplánovať individuálny tréning alebo sa pustiť do pripravených cvičebných plánov. Okrem toho vás poteší dlhá výdrž batérie, vydarená grafika a podpora služby Garmin Pay.

Celkové hodnotenie
4.1/5
Kde kúpiť

Garmin Vivomove Trend

Hybridné inteligentné hodinky pre ženy
Silné stránky
 • Elegantný dizajn
 • Podpora Garmin Pay
 • Podpora bezdrôtových nabíjačiek Qi
 • Vysoká kvalita spracovania
 • Ľahko čitateľný displej
Slabé stránky
 • Prednastavené odpovede len pre Android
 • Absencia GPS

Hybridné smart hodinky Garmin Vivomove Trend sa svojou veľkosťou a dizajnom zameriavajú najmä na ženy. Je to elegantné zariadenie, ktoré vás prekvapí množstvom funkcií. Zvládne totiž monitorovanie pohybu, srdcového tepu, spánku a okysličovania krvi. Okrem iného aj monitorovanie bezkontaktných platieb.

Okrem toho vás upozorní aj na všetky prichádzajúce notifikácie z mobilného telefónu. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android na ne môžu reagovať pomocou prednastavených odpovedí. Táto funkcia nie je k dispozícii pre používateľov telefónov iPhone. Poteší vás aj podpora bezkontaktných platieb Garmin Pay a bezdrôtových nabíjačiek Qi.

Celkové hodnotenie
3.9/5
Kde kúpiť

Dámske hodinky Garmin

Inteligentné hodinky Garmin pre ženy vo všeobecnosti ponúkajú atraktívnejší dizajn a menšiu veľkosť ciferníka. Vďaka tomu hodinky lepšie sedia na úzkom ženskom zápästí. Často sa tiež stretnete s dizajnom, ktorý je všeobecne obľúbenejší u žien (napríklad zlatá a ružovozlatá farebná kombinácia).

Z hľadiska funkcií sa však dámske a pánske modely príliš nelíšia. Ženy však ocenia aj funkciu na sledovanie menštruačného cyklu (alebo tehotenstva). V mobilnej aplikácii je táto funkcia veľmi prepracovaná a hodinky vám zobrazia zaujímavé informácie o vašom tele počas tehotenstva a dieťati.

Garmin Vivoactive 4S sa považuje za najobľúbenejší model dámskych smart hodiniek Garmin, ktorý ponúka kompaktné rozmery a atraktívny dizajn. Siahnuť môžete aj po hybridných hodinkách Garmin Vivomove Trend.

Pánske hodinky Garmin

Pánske smart hodinky Garmin sú v porovnaní s dámskymi väčšie a často majú robustnejšiu konštrukciu. V ponuke sú aj vyslovene outdoorové modely, ktoré svojím vzhľadom väčšinu žien pravdepodobne neohromia. Patrí medzi ne napríklad obľúbený model Garmin Fenix Pro.

U mužov sú najobľúbenejšie hodinky Garmin Fenix 6 a Fenix 7. Tí, ktorí hľadajú skutočný luxus, potom siahnu po niekoľkokrát drahšom modeli Garmin Marq.

Fitness náramky Garmin sú lacnejšou alternatívou inteligentných hodiniek

Ak chcete aspoň orientačne sledovať svoje zdravie a nechcete investovať do smart hodiniek, môžete siahnuť po fitness náramku. Takéto zariadenie ponúka obmedzený rozsah funkcií a má menšie rozmery a displej.

V porovnaní s konkurenciou však fitness náramky Garmin ponúkajú veľmi vydarený a elegantný dizajn, ktorý zaujme aj ženy. Fitness náramok vám zvyčajne poskytne údaje o vašej srdcovej frekvencii, spánku a športovej aktivite. Neslúži vám však na komunikáciu s okolím.

Zároveň by ste mali brať do úvahy, že fitness náramky nemajú v porovnaní so smart hodinkami GPS a pri meraní outdoorových aktivít sa pripájajú k GPS vo vašom mobilnom telefóne. Z tohto dôvodu je potrebné nosiť so sebou fitness náramok aj mobilný telefón.

Okrem toho značka ponúka aj fitness náramky pre deti, ktoré sú určené pre malých športovcov a pýšia sa veselým detským dizajnom.

Ako sa vám páčil tento článok?
3.7/5 - (32 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram