ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Garmin EPIX 2 Sapphire

Silné stránky
 • Prémiový dizajn a materiály
 • Jasný AMOLED displej
 • Mnoho športových režimov
 • Solídna výdrž batérie
 • Množstvo štatistík a údajov v aplikácii
 • Odolnosť voči vode 10 ATM
 • Presné senzory
Slabé stránky
 • Nemožnosť odpovedať na správy a telefonovanie
 • Vyššia cena
 • Horšia výdrž batérie ako Garmin Fénix 7

Garmin Fenix 7 s AMOLED displejom, známy aj ako Garmin EPIX 2. V skutočnosti je vybavený takmer rovnakou sadou funkcií ako jeho dvojičky. Navyše pridávajú svietiaci displej, ktorý je absolútne ohromujúci, najmä pri používaní máp a prezeraní grafov. Batériu síce vybíja viac ako Fenix, ale nie tak veľmi, ako by ste možno očakávali. Pre tých, ktorí netrávia celý deň v prírode a nerobia viacdňové túry s využitím GPS, budú epixy druhej generácie lákavou alternatívou k vlajkovým modelom Fenix.

Často kladené otázky

Môžete prijímať hovory a odpovedať na správy pomocou hodiniek?

Nie, len zobraziť správy a iné notifikácie. Uvidíte tiež, že vám niekto volá, ale hovor môžete prijať len vtedy, ak máte k telefónu pripojené slúchadlá. Ak je hovor odmietnutý, môžete automaticky odoslať jednu z prednastavených správ priamo z hodiniek.

Aká je alternatíva k zariadeniu Garmin EPIX 2?

Alternatívami k hodinkám Garmin EPIX 2 sú Fenix 7, 7 Solar a 7X Solar.

Ako veľké sú hodinky Garmin EPIX 2?

Hodinky merajú 47 milimetrov. Rovnako ako stredne veľké hodinky Garmin Fenix 7.

Vybrať si Garmin EPIX 2 alebo Garmin Fenix 7?

Záleží na tom, či preferujete skvelý žiarivý displej s vysokým kontrastom a farbami - potom si vyberte Garmin EPIX 2 alebo potrebujete maximalizovať výdrž batérie - potom si vyberte jeden z modelov Garmin Fenix 7.

Balenie Garmin EPIX 2 Sapphire

Hodinky Garmin si nekupujete kvôli epickému obalu a výrobca to dobre vie. Balenie je preto typicky minimalistické. V malej kockovej škatuľke hneď po vybalení vidíte hodinky Garmin EPIX 2 so silikónovým remienkom, ktorý si môžete hneď nasadiť. Pod hodinkami sa ukrýva nabíjací kábel, príručky a prípadne poukaz na stiahnutie mapy TopoActive.

Technické parametre Garmin EPIX 2 Sapphire

Druhá generácia EPIX 2 sa dodáva v jedinej veľkosti - 47 mm, čím sú väčšie ako väčšina inteligentných hodiniek vrátane Apple Watch 8 (41 a 45 mm) a Samsung Galaxy Watch 5 (40 a 44 mm), rovnako veľké ako stredný variant, Garmin Fenix 7 a o niečo menšie ako Apple Watch Ultra (49 mm).

Po uvedení na trh vás okamžite upúta vždy zapnutý 1,3-palcový AMOLED displej. Najmä ak ste boli zvyknutí napríklad na Garmin Fenix 6 s klasickým LCD displejom alebo Fenix 7 s transflexným MIP displejom, rozdiel je markantný.

Garmin začína AMOLED displej používať čoraz častejšie - okrem Epixov ho nájdete aj na Garmin Venu 2 a modeloch Forerunner 265 a 965.

Technológia AMOLED funguje tak, že displej nie je podsvietený, ale pixely aktívne svietia. Displej tak dosahuje oveľa väčší jas a kontrast ako väčšina iných hodiniek a farby a celý displej pôsobia živšie.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 100 metrov
Displej1,3" AMOLED
Výdrž batérieAž 16 dní
Spôsob nabíjaniaNapájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC, ANT+
Operačný systémGarmin OS
Rozmery bez remienka47 × 47 × 14,5 mm
Hmotnosť bez remienka76 g (70 g v prípade zafírovo-titánovej edície)

Povrchová úprava

Na prvý pohľad si môžete pánske smart hodinky Garmin EPIX ľahko pomýliť s modelom Fenix 7. Majú podobnú robustnejšiu konštrukciu, viditeľné skrutky na koncovkách a povrchovú úpravu z brúseného kovu. Telo je vyrobené z polyméru vystuženého vláknami, prednú a zadnú stranu pokrýva nehrdzavejúca oceľ alebo titán. Táto štruktúra zaručuje, že hodinky vydržia nárazy, pričom zostávajú ľahké a na zápästí nepôsobia rušivo. Hodinky sa však dobre držia na zápästí a dámy s tenším zápästím môžu uprednostniť 42 mm model Garmin Fenix 7S, ktorý je o niečo ľahší.

Ak vám originálny remienok nevyhovuje, hodinky EPIX sú kompatibilné s 22 mm remienkami QuickFit od spoločnosti Garmin, ktoré sa dodávajú v širokej škále materiálov a farieb a dajú sa ľahko vymeniť - stačí zatlačiť na plastové výstupky na spodnej strane remienka, aby sa uvoľnili.

Po stranách hodiniek sa nachádza 5 tlačidiel, pričom pravé horné tlačidlo Štart je farebne zvýraznené a na oboch stranách sa nachádzajú výstupky, ktoré zabraňujú náhodnému stlačeniu (najmä na pozastavenie aktivity).

Tlačidlá môžete pohodlne používať na ovládanie celých hodiniek vypnutím dotykového ovládania (to je užitočné napríklad vo vode, keď má dotykové ovládanie tendenciu spúšťať sa). Chce to trochu cviku, ale po chvíli si zapamätáte funkcie jednotlivých tlačidiel a ovládanie sa stane intuitívnym.

Aký je rozdiel medzi EPIX 2 a Fenix 7? Displej a výdrž batérie

Prémiové modely Garmin Fenix 7 a Garmin EPIX 2 sa najviac odlišujú spomínaným displejom.

Na prvý pohľad vyzerá AMOLED displej oveľa lepšie ako displej MIP, ktorý vedľa žiarivých pixelov AMOLED vyzerá takmer nevýrazne. Veľkou výhodou displejov MIP je však čitateľnosť na slnku. Aj tu však displej epix podáva skvelý výkon.

Kde kúpiť Garmin EPIX 2 Sapphire
Garmin EPIX 2 Sapphire
Hodnotenie
4.3/5

Obrazovka epix je oveľa jasnejšia a živšia, najmä pri používaní máp, zobrazovaní animácií na obrazovke v režimoch tréningu a prezeraní grafov. Modely EPIX majú tiež vyššie rozlíšenie obrazovky 416 × 416 pixelov, takže mapy sú podrobnejšie. Rad Fenix má rozlíšenie 240 × 240 pixelov pri 42 mm modeloch, 260 × 260 pixelov pri 47 mm modeloch a 280 × 280 pixelov pri 52 mm modeloch.

Lepší displej a rozlíšenie sú vykúpené horšou výdržou batérie. Nie však o toľko, ako by sa dalo očakávať.

Fenix 7 má výdrž batérie v režime inteligentných hodiniek 18 dní, zatiaľ čo EPIX 16 dní. V režime šetrenia batérie vydrží Fenix 7 medzi nabitiami 57 dní, zatiaľ čo EPIX 21 dní.

Ak sa rozhodnete pre solárne hodinky Fenix 7 a 7X, tieto čísla sa výrazne zvýšia: Fenix 7 Solar vydrží 22 dní v režime inteligentných hodiniek a 173 dní v režime úspory energie. Hodinky Fenix 7X Solar majú výdrž 37 dní v režime inteligentných hodiniek a dokonca viac ako rok v úspornom režime.

RežimFenix 7Fenix 7 SolarFenix 7X SolarEPIX
Režim inteligentných hodiniek18 dní22 dní so solárnym nabíjaním37 dní so solárnym nabíjaním16 dní (6 dní s funkciou always-on)
Režim úspory energie57 dní173 dní so solárnym nabíjaním1 rok alebo viac so solárnym nabíjaním21 dní
GPS57 hodín73 hodín so solárnym nabíjaním122 hodín so solárnym nabíjaním42 hodín (30 hodín s funkciou always-on)
Maximálna batéria GPS136 hodín289 hodín so solárnym nabíjaním578 hodín so solárnym nabíjaním75 hodín
Expedícia GPS40 dní74 dní so solárnym nabíjaním139 dní so solárnym nabíjaním14 dní

Nabíjanie

Batéria hodiniek EPIX 2 sa nabíja pomocou bežného proprietárneho kábla Garmin, ktorý sa bezpečne zasunie do zadnej časti hodiniek. Nie je to také pohodlné ako bezdrôtové indukčné nabíjanie, ale kábel sa na rozdiel od mnohých pripínacích nabíjačiek vôbec neposúva. Navyše zostáva rovnaký, takže ak prechádzate zo staršieho modelu Garmin, môžete si pôvodnú nabíjačku ponechať ako náhradnú.

Hodinky nie sú vybavené solárnym nabíjaním ako modely Garmin Fenix 7 Solar a 7X Solar.

Kábel je rovnaký ako pri ostatných modeloch Garmin
Kábel je rovnaký ako pri ostatných modeloch Garmin

Párovanie s telefónom je rýchle

Po vybalení hodiniek z krabice ich pripojíte k nabíjačke a stiahnete si aplikáciu Garmin Connect do telefónu. Nájdete ju, samozrejme, v Google Play a App Store. V aplikácii vyberiete možnosť pridať nové zariadenie a prepíšete kód z hodiniek. Proces spárovania je veľmi rýchly a môžete začať hodinky používať.

Hodinky so systémom Garmin OS sa vás pri prvom spustení opýtajú na niekoľko údajov o vás. Okrem veku, výšky alebo hmotnosti môžete zadať aj svoje ciele - napríklad požadovaný počet krokov. Ak sa prihlásite do existujúceho účtu Garmin Connect, pravdepodobne už budete mať tieto informácie vyplnené.

Aplikácie Garmin Connect a Garmin IQ a mnoho ďalších aplikácií pre milovníkov dát

Aplikácia Garmin Connect je v podstate polovica zábavy, ktorú si môžete užiť s údajmi z hodiniek Garmin. Umožňuje vám zobraziť najrôznejšie štatistiky a grafy, na ktorých zostavení si spoločnosť Garmin dala záležať. Milovníci počítania a grafov si v nej naozaj prídu na svoje.

Okrem toho sa v aplikácii môžete zúčastňovať na rôznych globálnych výzvach alebo sa spojiť s priateľmi. Zaujímavé je aj porovnanie s priemerom ostatných používateľov.

Hodinky vám napríklad oznámia, že ste minulý týždeň nabehali viac kilometrov ako 75 % ostatných používateľov Garmin. To funguje ako skvelý motivátor.

Ďalšou dôležitou súčasťou hodiniek je aplikácia Garmin IQ, kde si môžete stiahnuť napríklad alternatívne vzhľady hodiniek alebo aplikácie pre rôzne športy a aktivity. Ale pozor, niektoré aplikácie od používateľov môžu byť zavírené. Preto sťahujte len overené aplikácie. Na stránkach Google Play a App Store nájdete aj celý rad ďalších aplikácií Garmin pre konkrétne športy.

Odolnosť voči vode

Vodotesnosť je pri hodinkách samozrejmosťou, už len preto, že na nich môžete spustiť športový režim na plávanie, surfovanie a k dispozícii je aj špeciálna aplikácia na potápanie.

Hodinky Garmin EPIX 2 sú skutočne vodotesné. Odolajú prúdom vody pri vodnom lyžovaní (alebo kitesurfingu) a ponoreniu podľa parametra 100 metrov. Deklarovaná vodotesnosť je - rovnako ako pri modeloch Fenix 7 - desať ATM.

Funkcie pre športových a outdoorových nadšencov

Funkcie hodiniek Garmin EPIX 2 sú takmer identické s funkciami, ktoré nájdete v modeloch Garmin Fenix 7. Športové režimy v spolupráci s presnými senzormi a rôznymi výpočtami a odporúčaniami na základe údajov sú prepracované do najmenších detailov.

Meranie krokov

Krokomer v hodinkách funguje skvele a meria presne a efektívne po celý čas, keď sú hodinky zapnuté. Zároveň môžete sledovať svoj denný priemer a odporúčania, na základe ktorých môžete upraviť svoju dennú aktivitu. Upozornenia na pohyb dobre fungujú aj pri dlhších reláciách.

Kde kúpiť Garmin EPIX 2 Sapphire
Garmin EPIX 2 Sapphire
Hodnotenie
4.3/5
Hodinky priebežne sledujú počet krokov
Hodinky priebežne sledujú počet krokov

Meranie srdcovej frekvencie

Hodinky neustále monitorujú vašu srdcovú frekvenciu a okamžite zobrazujú jej vývoj na prehľadnom grafe.

Môžete sledovať vývoj svojej srdcovej frekvencie
Môžete sledovať vývoj svojej srdcovej frekvencie

Okysličenie krvi

Pulzný oxymeter meria vaše aktuálne okysličenie krvi. Môžete ho merať buď v intervaloch alebo ho nastaviť na nepretržité meranie (to však pomerne výrazne znižuje výdrž batérie).

Monitorovanie spánku

Ak nosíte hodinky na zápästí cez noc, zariadenie Garmin EPIX 2 monitoruje priebeh a kvalitu vášho spánku. Keď sa prebudíte (alebo ukončíte režim spánku), priamo na hodinkách sa zobrazí ranná správa:

 • kvalita spánku (ako dlho ste spali, kedy ste sa zobudili, ľahký a hlboký spánok a fázy REM),
 • vašu úroveň regenerácie
 • a odporúčania pre aktivity na nasledujúci deň.

Môžete si nastaviť budík, ale iba tradičný budík; hodinky nemajú inteligentný budík.

Meranie VO2 max

Hodinky Garmin EPIX 2 dokážu zmerať alebo odhadnúť vašu maximálnu hodnotu VO2.

VO2 max vyjadruje maximálny objem kyslíka, ktorý je človek schopný využiť, a tým hodnotí fyzickú výkonnosť. Čím je hodnota vyššia, tým lepšie pre vašu fyzickú kondíciu.

Monitorovanie záťaže

Máte náročnú prácu, stresujete sa pri športe? Hodinky Garmin monitorujú úroveň stresu a v prípade, že je vysoká, odporúčajú a vedú vás k dýchovým cvičeniam.

Desiatky športových aktivít

Či už si idete ráno zabehať, zahrať golf, brázdiť vlny oceánu alebo si idete zacvičiť, hodinky Garmin EPIX 2 majú pre vašu aktivitu špeciálny režim. Obrovská ponuka profilov na sledovanie tréningu pritom ďaleko presahuje rámec jednoduchého merania vzdialenosti, srdcového tepu a času.

Najmä režimy behania, bicyklovania a plávania ponúkajú veľa možností. Hodinky sa tak okrem iného skvele hodia ako inteligentné hodinky na plávanie. Bežcov zasa poteší graf zobrazujúci predpokladané časy na tratiach 5 km, 10 km, polmaratón a maratón a ich zmeny v čase v závislosti od tréningového úsilia. Vďaka AMOLED displeju a dostatočne vysokému rozlíšeniu sú grafy a tabuľky ostré, podrobné a ľahko čitateľné na prvý pohľad.

Ďalším novým nástrojom je merač výdrže, ktorý ukazuje, koľko energie vám zostáva v nádrži počas pretekov alebo tréningu. V súčasnosti je k dispozícii pre bežcov a cyklistov, ale v budúcnosti sa môže rozšíriť aj na iné aktivity. Táto funkcia vám pomôže priebežne upravovať vaše úsilie, aby ste sa uistili, že sa príliš nenamáhate alebo neriskujete vyčerpanie.

K dispozícii sú aj profily pre viacero športov - triatlon, duatlon, plavecké preteky a ďalšie, takže nemusíte sledovať každú etapu ako samostatnú aktivitu.

Nejde však len o vonkajšie kardio tréningy, hodinky EPIX obsahujú aj režimy sledovania pre posilňovňu, bazén a dokonca aj golfové ihrisko. Hodinky sú kompatibilné s aplikáciou Garmin Golf a dodávajú sa s predinštalovanými mapami niekoľkých tisíc ihrísk.

Funkcia Body Battery

Podobne ako ostatné hodinky Garmin uvedené na trh v posledných rokoch, aj hodinky EPIX 2 vám skvele pomáhajú vyvážiť námahu a regeneráciu. Nielenže získate obvyklé skóre Body Battery (ktoré sleduje úroveň vašej energie počas dňa a ukazuje, ako dobre ste sa zotavili cez noc), ale dostanete aj pokyny špeciálne prispôsobené vášmu tréningu a úrovni kondície.

Hodinky vás nenabádajú len k tomu, aby ste každý deň vykonávali nejakú formu tréningu, ako je to v prípade iných smart hodiniek, ale nabádajú vás, aby ste sa venovali aktivitám rôznej intenzity a aby ste si medzi nimi dostatočne oddýchli a zregenerovali.

Kde kúpiť Garmin EPIX 2 Sapphire
Garmin EPIX 2 Sapphire
Hodnotenie
4.3/5
Body Battery môžete doplniť odpočinkom
Body Battery môžete doplniť odpočinkom

Mapy

Mapy a satelitná navigácia fungujú so zariadením Garmin ako vždy skvele. Všetky mapy sú prehľadné a podrobné a ich načítanie je tiež veľmi rýchle. Systém totiž kombinuje niekoľko typov máp. Môžete ich ovládať dotykom aj tlačidlami a vďaka displeju s vysokým rozlíšením sú ešte prehľadnejšie.

Mapy vyzerajú na displeji AMOLED skvele
Mapy vyzerajú na AMOLED displeji skvele

Notifikácie slúžia len na prehľad

Garmin EPIX 2 sú hodinky, ktoré toho veľa nedokážu. Neumožňujú telefonovať ani odpovedať na správy. Jedinou aktívnou možnosťou komunikácie je odmietnutie hovoru odoslaním jednej z prednastavených správ (funguje so systémom iOS aj Android). Môžete si však nastaviť všetky notifikácie, ktoré sa zobrazujú na telefóne. Možno si myslíte, že ste už zahltení oznámeniami na rôznych zariadeniach. Ale paradoxne to funguje dobre a môžete znížiť čas strávený pri obrazovke.

Nemusíte brať do ruky telefón kvôli nedôležitým notifikáciám, jednoducho ich prechádzate jedným pohľadom na hodinky. Tie dôležité (ako napríklad oznámenia SMS alebo kalendára) sa k vám dostanú vždy, aj keď ste v teréne.

Notifikácie vás upozornia na dôležité termíny v kalendári
Notifikácie vás upozornia na dôležité termíny v kalendári

Bezkontaktné platby

Garmin EPIX 2 sú jedny z hodiniek vybavených technológiou NFC potrebnou na bezkontaktné platby. O bezkontaktné platby sa stará služba Garmin Pay. V aplikácii Garmin Connect pridáte platobnú kartu, vyplníte jej číslo, dátum platnosti a ďalšie potrebné údaje a nastavíte PIN, ktorý zadáte pri platbe.

Skôr ako začnete nastavovať, uistite sa, že vaša banka podporuje službu Garmin Pay. Zoznam bánk nájdete tu.

Počúvanie hudby

Hudbu môžete na hodinkách počúvať buď z mobilného telefónu, ktorý je v dosahu Bluetooth alebo si môžete stiahnuť svoje obľúbené skladby a zoznamy skladieb zo služieb Spotify, Deezer alebo Amazon Music priamo do hodiniek. Počas počúvania uložených skladieb nemusíte mať telefón pri sebe, čo je skvelé napríklad pri behu.

Milovníci hudby a podcastov ocenia prepojenie so službou Spotify
Milovníci hudby a podcastov ocenia prepojenie so službou Spotify

Ďalšie funkcie

Hodinky EPIX 2 toho zvládajú oveľa viac a majú všetky funkcie, na ktoré ste zvyknutí z iných modelov. Nebudeme vymenúvať všetko, ale za zmienku stojí napr.:

 • Počasie, indikáciu východu a západu slnka a okolitú teplotu (tá je bohužiaľ ovplyvnená teplotou vášho tela a funguje len vtedy, keď hodinky odložíte).
 • Baterka - tá nie je LED ako v prípade modelov Fenix 7, ale hodinky svietia cez displej, ktorý sa mení na biely a vydáva maximálne možné svetlo.
 • Lokátor telefónu, pri ktorom pripojený telefón okamžite začne vydávať hlasný zvuk.
 • Kompas a výškomer (ten treba brať s rezervou, pretože počas testu sa údaje z tej istej záhrady líšili približne o 50 metrov).
 • Ukladanie aktuálnej polohy.
Informácie o počasí sú užitočné v teréne
Informácie o počasí sú užitočné v teréne

Skvele fungujúce senzory

Rozsah senzorov je rovnaký ako v prípade modelu Fénix 7. Nič nechýba, snáď okrem funkcií merania tlaku a monitorovania menštruačného cyklu:

 • senzor srdcového tepu,
 • senzor na meranie okysličenia krvi,
 • GPS, Glonass a Galileo (na sledovanie polohy),
 • akcelerometer a gyroskop (na detekciu pohybu),
 • barometer (na meranie prejdených metrov a poschodí),
 • kompas
 • a teplomer okolitej teploty.
Všetky senzory sa nachádzajú na spodnej strane hodiniek
Všetky senzory sa nachádzajú na spodnej strane hodiniek

Záver – pre koho sú hodinky Garmin EPIX 2 vhodné?

Hodinky Garmin EPIX 2 sú určené pre športovcov a outdoorových nadšencov. Ak športujete len príležitostne a príliš sa nesústredíte na výkon, potenciál hodiniek nevyužijete. Hoci ponúkajú aj množstvo funkcií životného štýlu (napríklad widget na akcie) a sledovanie zdravotného stavu, šport je ich doménou - veľa špičkových senzorov, prehľadné grafy a štatistiky, výpočty a odporúčania založené na údajoch. Športovci, ktorí radi porovnávajú svoje výkony a sledujú svoje pokroky, si tieto hodinky spolu s aplikáciou Garmin Connect zamilujú.

A ak si radšej nechcete vziať hodinky Garmin Fenix 7? Ak dávate prednosť dlhšej výdrži batérie a trávite dni v teréne alebo sa zúčastňujete viacdňových terénnych pretekov, potom je pre vás najlepšou voľbou Garmin Fenix 7, prípadne Garmin Fenix 7X Sapphire Solar so solárnym nabíjaním. Ak vás láka naozaj parádny displej, ktorý doslova svieti za každých okolností a nevadí vám pripojiť hodinky k nabíjačke raz za 5 až 16 dní (v závislosti od režimu), vyberte si Garmin EPIX 2.

Recenzia: smart hodinky Garmin EPIX 2
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.3

Šikovné hodinky so žiarivým displejom

Garmin Fenix 7 s AMOLED displejom, známy aj ako Garmin EPIX 2. V skutočnosti je vybavený takmer rovnakou sadou funkcií ako jeho dvojičky. Navyše pridávajú svietiaci displej, ktorý je absolútne ohromujúci, najmä pri používaní máp a prezeraní grafov. Batériu síce vybíja viac ako Fenix, ale nie tak veľmi, ako by ste možno očakávali. Pre tých, ktorí netrávia celý deň v prírode a nerobia viacdňové túry s využitím GPS, budú epixy druhej generácie lákavou alternatívou k vlajkovým modelom Fenix.

Klady

 • Prémiový dizajn a materiály
 • Jasný AMOLED displej
 • Mnoho športových režimov
 • Solídna výdrž batérie
 • Množstvo štatistík a údajov v aplikácii
 • Odolnosť voči vode 10 ATM
 • Presné senzory

Zápory

 • Nemožnosť odpovedať na správy a telefonovanie
 • Vyššia cena
 • Horšia výdrž batérie ako Garmin Fénix 7
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Martin Knížátko
Autor: Martin Knížátko
Rád skúšam nové veci a technologické hračky zo všetkého najradšej. Keď o nich navyše môžem písať a pomôcť ľuďom urobiť správne rozhodnutie, teší ma to. Preto píšem pre ITmix a testujem rôzne vybavenie v teréne na juhomoravskej Pálave, kde aj jazdím na bicykli, behám, chodím... žijem.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Garmin EPIX 2 Sapphire
Garmin EPIX 2 Sapphire
Hodnotenie: 4.3/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram