ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Amazfit Cheetah Pro

Silné stránky
 • Krásny displej
 • Gorilla Glass 3 a titánová luneta
 • Vynikajúca výdrž batérie
 • Topografické mapy a import súborov .gpx
 • AI tréner a vlastné tréningy
 • Zrkadlenie hovorov
 • Pokročilé bežecké metriky
Slabé stránky
 • Absencia NFC
 • Obmedzený počet aplikácií tretích strán
 • Nylonový remienok nie je ideálny pre každého
 • Nižšia kvalita spracovania korunky

Hodinky Amazfit Cheetah Pro ma na prvý pohľad zaujali svojím odvážnejším dizajnom. Hodinky vyzerajú kvalitne a športovo, pričom ponúkajú atypický nylonový remienok, ktorý bol pre mňa vo svete smart hodiniek novinkou. Puzdro hodiniek je vyrobené z plastu a je doplnené titánovou lunetou.

Funkcie boli pre mňa príjemným prekvapením - nielen čo sa týka rozsahu, ale aj presnosti. Amazfit dáva hodinkám Cheetah Pro prívlastok „bežecké“, pretože okrem pokročilých meraní ponúkajú bežcom topografické mapy s navigáciou alebo AI trénera. Sú však hodinky dostatočne vybavené na to, aby mohli konkurovať prémiovejším športtesterom, ako sú Garmin Forerunner 165 alebo Forerunner 265?

Často kladené otázky a odpovede

Majú Amazfit Cheetah Pro NFC?

Hodinky, bohužiaľ, nemajú čip NFC, takže nepodporujú bezkontaktné platby.

Môžem do hodiniek nahrať vlastné tréningy?

Áno, v aplikácii si môžete vytvoriť tréning s pomocou umelej inteligencie na zlepšenie celkovej kondície alebo tréning s konkrétnym cieľom (napr. preteky na 10 km).

Ako funguje AI tréner na Amazfit Cheetah Pro?

Po každom týždni AI tréner vyhodnotí výkon používateľa a na základe toho upraví budúce plány. Cieľom týchto tréningov je zlepšiť kardiorespiračnú kondíciu.

Dá sa Amazfit Cheetah Pro spárovať so zariadením iPhone?

Áno, ovládacia aplikácia Zepp je k dispozícii na Google Play a App Store, takže hodinky môžete spárovať so systémami Android a iOS.

Súčasťou balenia je, okrem samotných hodiniek, aj nabíjačka a používateľská dokumentácia.

Technické parametre hovoria o dobre vybavených hodinkách

Z technických parametrov ma najviac zaujali vlastnosti displeja a výdrž batérie. V porovnaní s mnohými konkurenčnými hodinkami majú hodinky Amazfit Cheetah Pro displej s väčším priemerom a vyšším rozlíšením. Výdrž batérie je vyššia ako u niektorých prémiových športtesterov z radu Garmin Forerunner.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaNylonový, 22 mm
OdolnosťVodotesnosť do 50 m
DisplejAMOLED, 1,45", 480 x 480 px
Výdrž batérieAž 24 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický adaptér
KonektivitaBluetooth 5.3, WiFi, GPS, Glonass, Galileo, BDS
ProcesorVýrobca nešpecifikuje
Operačná pamäťVýrobca nešpecifikuje
Operačný systémZepp OS
Rozmery (bez remienka)47 × 47 × 13,6 mm
Hmotnosť (bez remienka)34 g

Technické parametre však nie sú jedinými vlastnosťami, ktoré by ste mali pred kúpou hodiniek zvážiť. Viac informácií o ich funkciách a vlastnostiach nájdete v našom článku o tom, ako si vybrať inteligentné hodinky, alebo sa pozrite na recenzie konkrétnych modelov.

Dotykový displej ma oslovil na prvý pohľad

Hodinky Amazfit Cheetah Pro ponúkajú v porovnaní s mnohými konkurenčnými hodinkami o niečo väčší displej. Na väčšine hodiniek so 47 mm puzdrom sa skôr stretnete s 1,43-palcovým displejom a rozlíšením 466 x 466 px. Hodinky Cheetah Pro sú preto menej typické s priemerom 1,45" a rozlíšením 480 x 480 px. Displej zároveň ponúka maximálny jas 1000 nitov, vďaka čomu je ľahko čitateľný aj na priamom slnku.

Na priamom slnečnom svetle je displej ľahko čitateľný
Na priamom slnečnom svetle je displej ľahko čitateľný

Hodinky dostali sklo Gorilla Glass 3, ktoré je mierne vypuklé (2,5 D). Po obvode skla je umiestnená zvýšená titánová luneta v kontrastnej farbe, ktorá ho chráni pred bočnými nárazmi. Oceňujem, že displej je "natiahnutý" až po lunetu s minimálnym čiernym gradientom ako môžete vidieť na obrázku nižšie.

Rozlíšenie displeja je 480 x 480 px
Rozlíšenie displeja je 480 x 480 px

Celkovo teda hodnotím displej veľmi pozitívne. Obraz je ostrý, farby sú krásne kontrastné a displej reaguje na dotyk prakticky bez oneskorenia.

Dizajn a kvalita vyhotovenia

Hodinky na prvý pohľad vyzerajú športovo a kvalitne. Keď som ich však prvýkrát držal v ruke, nemohol som sa zbaviť pocitu, že sú vyrobené z plastu a vyzerajú trochu lacno. Samotné hodinky vážia len 34 g a s nylonovým remienkom 43 g. Takéto hodnoty ponúkajú len menšie športové hodinky, ako napríklad Garmin Forerunner 165 s 1,2" displejom.

Hoci je teda hmotnosť na športové využitie veľmi výhodná, spracovanie materiálov nepôsobí prémiovo. To isté platí napríklad o korunke, ktorá je síce výborne skosená a doplnená haptickou (vibračnou) odozvou, ale jej umiestnenie je nestabilné a ľahko sa dá posunúť do strany. Podobne nestabilné je aj pozdĺžne spodné tlačidlo, ktoré otvára ponuku aktivít.

Na 22 mm nylonový remienok bolo potrebné si zvyknúť

Ako ste si určite všimli na obrázkoch recenzie, hodinky som testoval v čiernej farbe s béžovou lunetou a nylonovým remienkom. Väčšina výrobcov športových smart hodiniek ponúka v základnom balení silikónový alebo polyuretánový remienok a nylonový remienok len ako doplnok za príplatok. Keďže mám v tomto segmente skúsenosti len s "gumenými" remienkami, na nylon som bol veľmi zvedavý.

Ostré hrany remienka mi pri prvom nasadení trochu dráždili pokožku, ale v priebehu dňa sa hrany zjemnili a nosenie bolo pohodlnejšie. Remienok však nie je takmer vôbec pružný, takže mi chvíľu trvalo, kým som našiel správne utiahnutie. Nakoniec som musel pri každej aktivite meniť uťahovanie. Niekoľkokrát sa mi tiež stalo, že som musel remienok počas športovania utiahnuť, pretože hodinky zaznamenávali abnormálnu tepovú frekvenciu.

Ak sa počas športových aktivít cez remienok spotíte alebo sa s hodinkami osprchujete, chvíľu potrvá, kým remienok uschne.

Čo však na remienku rozhodne oceňujem, je jeho kvalita vyhotovenia. Žiadne uvoľnené nite, jednoduché nasadzovanie a dlhodobá spoľahlivosť spojov suchého zipsu. Spona sa zapína pomocou drobných torx skrutiek, čo podčiarkuje športové zameranie hodiniek. Oceňujem aj odkrúžkovanie remienka - nájdete tu širšie a tenšie medzery, ktoré zabraňujú voľnému posúvaniu pracky. Vďaka tomu je hľadanie vašej veľkosti o niečo jednoduchšie.

Výdrž batérie prekvapí

V režime inteligentných hodiniek majú Amazfit Cheetah Pro vydržať 14 dní na jedno nabitie, čo je pôsobivé číslo. V praxi sa mi podarilo tento údaj potvrdiť a hodinky vydržali na batérii približne 13 dní. Denne som pritom 30 minút cvičil, pravidelne odpovedal na správy a vykonával merania zdravotných ukazovateľov. Funkciu stále zapnutého displeja som nepoužíval.

Výdrž batérie pri úspornom používaní

Hodinky, bohužiaľ, neponúkajú samostatný režim úspory energie. Informácie o využití batérie sú však k dispozícii v nastaveniach batérie. K dispozícii sú údaje ako odhadovaná výdrž batérie, denný počet prijatých oznámení alebo počet rozsvietení displeja. Niektoré náročnejšie funkcie je možné vypnúť priamo v nastaveniach. Ak som hodinky používal striedmo, vypol pravidelné meranie niektorých zdravotných funkcií a obmedzil športové aktivity na 15 minút denne, hodinky vydržali na jedno nabitie približne 20 dní.

Výdrž batérie v režime GPS

Režim GPS je najnáročnejší na spotrebu batérie. Preto ma zaujímalo, či by bolo možné hodinky používať na monitorovanie celodenných alebo časovo náročnejších aktivít (horská trasa, expedícia). V tomto režime hodinky vydržali približne 20 hodín, čo je veľmi pôsobivé číslo.

Kde kúpiť Amazfit Cheetah Pro
Amazfit Cheetah Pro
Hodnotenie
4.1/5

Športové funkcie sú pomerne rozsiahle

Podľa výrobcu patria hodinky do kategórie Pro Runner, takže ponúkajú podrobnejšie metriky z hľadiska bežeckých aktivít. Okrem behu ponúkajú viac ako 150 ďalších fitness režimov, ale pri väčšine z nich sa stretnete len s meraním základných parametrov (tep, čas, kalórie).

Topografické mapy, import trasy a navigácia

Hodinky podporujú importovanie trás vo formáte .gpx. Trasu môžete vytvoriť pomocou ľubovoľného preferovaného nástroja (mapy v prehliadači, smartfón, fitnes náramok) a potom ju nahrať do hodiniek pomocou aplikácie Zepp. Počas bežného behu som našiel predtým neznámu trasu, ktorá sa mi páčila. Po skončení tréningu som trasu uložil, importoval do hodiniek ako súbor .gpx a nechal sa hodinkami viesť počas ďalšieho tréningu.

Mapy sú založené na OpenStreetMap, čo je pre hodinky s iným systémom ako Wear OS (ktorý používa Google Maps) pomerne bežné. Mapy sú podrobné, prehľadné a hodinky majú dostatočný výkon na to, aby navigácia na nich bola plynulá. V prípade, že som sa odchýlil od svojej trasy, hodinky ma upozornili a ukázali mi smer, ktorým som sa mal vrátiť.

Tréner Zepp s umelou inteligenciou

Príjemne ma prekvapila dostupnosť tréningov. Viaceré konkurenčné hodinky, napríklad OnePlus Watch 2, túto možnosť nemajú. Na niektorých modeloch je možné iba nastavenie cieľa tréningu (spálené kalórie, vzdialenosť a ďalšie). Hodinky Amazfit Cheetah Pro ponúkajú hneď dva typy tréningov - AI trénera a tréningy s konkrétnymi cieľmi.

Tréning navrhnutý umelou inteligenciou je dynamický a automaticky sa pravidelne upravuje na základe výkonu a ďalších údajov. Pred prvým tréningom je potrebné vyplniť niekoľko informácií, napríklad počet tréningov za týždeň, ich dĺžku alebo intenzitu. Na každý deň hodinky pripravia cieľ, ktorý by sa mal dosiahnuť (priemerná srdcová frekvencia a čas). Cieľom je zlepšiť kardiorespiračnú kapacitu, výkonnosť a celkový zdravotný stav používateľa.

Náročnosť tréningu by som považoval za primeranú
Náročnosť tréningu by som považoval za primeranú

Tréningy AI som samozrejme testoval a bol som s nimi spokojný. Hodinky odporúčali intenzitu primeranú mojej výkonnosti a dostatočný čas odpočinku. Ocenil som aj dostupnosť chatu s trénerom AI, ktorý mi objasnil prípadné nejasnosti týkajúce sa tréningov. Bohužiaľ, služba je spoplatnená, čo môže niektorých používateľov odradiť.

Iný druh tréningov je určený pre používateľov, ktorí majú jasný cieľ, ako napríklad zabehnúť maratón alebo jednoduchší desaťboj. Opäť stačí vyplniť niekoľko základných informácií (vrátane dátumu pretekov) a hodinky určia celý váš tréningový plán.

VO2 max a tréningový efekt

V bežeckej analýze nájdete predovšetkým základné údaje v podobe srdcovej frekvencie a ich zón, tempa alebo vzdialenosti. V podrobnejších štatistikách nájdete tréningový efekt (aeróbnu a anaeróbnu zložku tréningu), výkon vo wattoch a počet krokov. K dispozícii je aj záznam trasy, ktorý je presný nielen z hľadiska dĺžky, ale aj umiestnenia na mapovom podklade.

S hodinkami Amazfit Cheetah Pro a Garmin Foreunner 165 som absolvoval niekoľko tréningov. Musím uznať, že väčšina meraní bola na oboch hodinkách porovnateľná. Hodinky Forerunner však majú pohodlnejší silikónový remienok a puzdro je menšie ako v prípade Cheetah Pro, takže meranie tepovej frekvencie bolo v niektorých prípadoch presnejšie.

Išlo predovšetkým o situáciu, keď nylonový remienok zariadenia Cheetah Pro nedokázal pri pohodlnom utiahnutí vytvoriť dostatočný kontakt medzi snímačmi a pokožkou. Frekvencia zaznamenala o 10 až 30 úderov viac ako hodinky Garmin. Riešením bolo jeho ešte tesnejšie utiahnutie, čo však už viedlo k výraznému zníženiu komfortu nosenia - remienok príliš tlačil na pokožku.

Vyššia zaznamenaná srdcová frekvencia znamená aj väčšiu záťaž pre telo. Ak hodinky Cheetah Pro zaznamenali vyššiu tepovú frekvenciu ako Forerunner 165, zbytočne sa predĺžil aj čas regenerácie.

Na začiatku grafu je zrejmé, že hodinky Cheetah Pro nemerali srdcovú frekvenciu presne z dôvodu horšieho utiahnutia
Na začiatku grafu je zrejmé, že hodinky Cheetah Pro nemerali srdcovú frekvenciu presne z dôvodu horšieho utiahnutia

Zdravotné funkcie

Ponuka zdravotných funkcií pozostáva zo spomínanej srdcovej frekvencie, ktorú hodinky používajú na určenie ďalších ukazovateľov. Množstvo zdravotných funkcií považujem za základné a postačujúce pre väčšinu používateľov.

Meranie jedným dotykom

Na základe 45-sekundového merania hodinky určia okysličenie krvi, aktuálnu tepovú frekvenciu a stresovú záťaž. Pri konkurenčnejších hodinkách je potrebné vykonať každé meranie zvlášť, takže možnosť vykonať všetky naraz jednoznačne oceňujem. Výsledné hodnoty sú prehľadne spracované a až na malé odchýlky zodpovedajú skutočnosti.

Tepovú frekvenciu, stresovú záťaž a okysličenie krvi môžu hodinky monitorovať aj nepretržite. Ich výdrž je však pri tomto nastavení mierne znížená.

Zhrnutie aktivít

Na jednom mieste je k dispozícii aj súhrn pohybových aktivít. V tejto aplikácii nájdete počet krokov, množstvo celkovo spálených kalórií a počet stanovíšť. V podrobnejšej analýze môžete nájsť počet aktívnych a pasívnych spálených kalórií, čas strávený pohybom, čas strávený sedením alebo počet zdolaných schodov. Opäť oceňujem, že tieto údaje sú na jednom mieste a používateľ nemusí prechádzať niekoľkými zbytočnými obrazovkami, aby sa dostal k základným informáciám.

Podrobná analýza spánku a porovnanie s používateľmi

Ak nosíte hodinky počas spánku, ponúknu vám analýzu, na základe ktorej môžete upraviť svoje spánkové návyky. S hodinkami spím pravidelne a s presnosťou času spánku a prebudenia som bol spokojný. Priamo na hodinkách sú k dispozícii aj informácie, ako je čas jednotlivých fáz spánku alebo priebeh srdcovej frekvencie.

Kde kúpiť Amazfit Cheetah Pro
Amazfit Cheetah Pro
Hodnotenie
4.1/5

Ďalšie informácie sú potom k dispozícii v aplikácii Zepp. Okrem dlhodobých záznamov a štatistík ponúka aj porovnanie s inými používateľmi. Vďaka tomu som mal ešte lepší prehľad o kvalite svojho spánku ako pri konkurenčných hodinkách, ktoré zvyčajne ponúkajú len stručný slovný komentár.

Sledovanie menštruačného cyklu

Pre ženy hodinky ponúkajú aj sledovanie menštruačného cyklu. Hodinky odhadujú priebeh cyklu na základe začiatku poslednej menštruácie, jej priemernej dĺžky a dĺžky celého cyklu. Hodinky poradia, kedy môže nositeľka očakávať ďalšiu menštruáciu alebo plodné obdobie (ovuláciu).

Zepp Aura

Hodinky zdôrazňujú nielen zdravý životný štýl, ale aj kvalitu odpočinku. Aplikácia Zepp Aura obsahuje melódie a odporúčania, ktoré používateľom pomáhajú zaspať, meditovať alebo relaxovať. Zvuky možno ovládať a prehrávať priamo na hodinkách, takže telefón môže zostať mimo dosahu. K dispozícii sú aj odporúčania na zlepšenie relaxácie, ktoré však používateľ získa až po zaplatení VIP členstva.

Zepp Aura pomôže s relaxáciou
Zepp Aura pomôže s relaxáciou

Medzi nástroje na vedenie zdravého životného štýlu patria okrem iného dychové cvičenia a skóre PAI (personal activity intelligence).

PAI 100 je dlhodobý ideál
PAI 100 je dlhodobý ideál

Medzi inteligentné funkcie patrí ukladanie hudby, volanie a posielanie správ

Hoci sú hodinky viac zamerané na šport ako na životný štýl, v ponuke základných inteligentných nástrojov nechýbajú. Mám na mysli najmä zrkadlenie hovorov cez bluetooth, ktoré umožňuje kontrolovať hovory bez použitia telefónu. Z hodiniek môžete volať na posledné a obľúbené čísla alebo vytočiť akékoľvek číslo na ciferníku hodiniek.

Ďalšou praktickou funkciou je prijímanie oznámení. Keďže hodinky nepodporujú zobrazenie klávesnice, používatelia sú odkázaní len na preddefinované odpovede. Tie je možné v aplikácii Zepp ľubovoľne upravovať, pridávať a odstraňovať.

Hodinky ponúkajú aj úložisko na počúvanie hudby v režime offline. Skladby možno do hodiniek kopírovať z úložiska telefónu, takže nie sú potrebné žiadne platené účty Spotify alebo YouTube Music. V prípade hodiniek so systémom Wear OS je platený účet v týchto službách podmienkou počúvania.

Hodinky ponúkajú úložisko pre vlastnú hudbu
Hodinky ponúkajú úložisko pre vlastnú hudbu

Medzi inteligentné funkcie patrí aj predpoveď počasia, obchod s aplikáciami tretích strán a nástroje, ako sú svetové hodinky, časovač alebo stopky. Bohužiaľ, v obchode nenájdete známe aplikácie od vývojára Google alebo Spotify, Messenger a WhatsApp.

Samozrejmosťou je predpoveď počasia
Samozrejmosťou je predpoveď počasia

Medzi funkciami chýba NFC, takže hodinkami nemôžete bezkontaktne platiť.

Záver – komu by som hodinky Amazfit Cheetah Pro odporučil?

Hodinky by som odporučil predovšetkým športovcom, ktorí by neradi míňali peniaze za drahšie športtestery z radu Garmin Forerunner. Amazfit Cheetah Pro ponúkajú o niečo jednoduchšie používateľské prostredie, ale zároveň sa rozsahom funkcií veľmi približujú vyššie spomínaným športtesterom.

V zozname monitorovaných športov je k dispozícii viac ako 150 aktivít. Najpodrobnejšie hodinky zaznamenávajú bežecké disciplíny. Okrem základných ukazovateľov, ako je srdcová frekvencia a spálené kalórie, dokážu hodinky určiť VO2 max, výkon, kadenciu alebo tréningový efekt. Hodinky podporujú aj navigáciu a topografické mapy, takže si môžete nahrať rôzne trasy a horské chodníky.

Medzi zdravotnými funkciami nájdete praktické meranie jedným dotykom alebo pomerne presné monitorovanie spánku. S hodinkami Zepp Aura vám pomôžu relaxovať a dámy majú k dispozícii prehľadný menštruačný kalendár. Z inteligentných funkcií spomeniem úložisko hudby na počúvanie offline, zrkadlenie hovorov alebo preddefinované reakcie na oznámenia. Počas testu ma mierne sklamala absencia NFC modulu, s ktorým som sa stretol aj v lacnejších hodinkách.

Recenzia: smart hodinky Amazfit Cheetah Pro
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.1

Cenovo dostupné hodinky s NFC, navigáciou a topografickými mapami

Hodinky Amazfit Cheetah Pro ma na prvý pohľad zaujali svojím odvážnejším dizajnom. Hodinky vyzerajú kvalitne a športovo, pričom ponúkajú atypický nylonový remienok, ktorý bol pre mňa vo svete smart hodiniek novinkou. Puzdro hodiniek je vyrobené z plastu a je doplnené titánovou lunetou.

Funkcie boli pre mňa príjemným prekvapením - nielen čo sa týka rozsahu, ale aj presnosti. Amazfit dáva hodinkám Cheetah Pro prívlastok „bežecké“, pretože okrem pokročilých meraní ponúkajú bežcom topografické mapy s navigáciou alebo AI trénera. Sú však hodinky dostatočne vybavené na to, aby mohli konkurovať prémiovejším športtesterom, ako sú Garmin Forerunner 165 alebo Forerunner 265?

Klady

 • Krásny displej
 • Gorilla Glass 3 a titánová luneta
 • Vynikajúca výdrž batérie
 • Topografické mapy a import súborov .gpx
 • AI tréner a vlastné tréningy
 • Zrkadlenie hovorov
 • Pokročilé bežecké metriky

Zápory

 • Absencia NFC
 • Obmedzený počet aplikácií tretích strán
 • Nylonový remienok nie je ideálny pre každého
 • Nižšia kvalita spracovania korunky
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Som študent, ktorý rád pretvára svoje skúsenosti a zložité myšlienky do zrozumiteľného jazyka pre spotrebiteľov. Vo voľnom čase rád behám, bicyklujem a chodím na túry po okolí. V mojom portfóliu sa preto nachádzajú recenzie inteligentných hodiniek, kamier do auta a mnohých ďalších pomôcok pre každodenný život.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Amazfit Cheetah Pro
Amazfit Cheetah Pro
Hodnotenie: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram