ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5

Silné stránky
 • Veľký displej
 • Možnosť komunikácie
 • Slušná výdrž batérie
 • Podpora rýchleho nabíjania
 • Zafírové sklíčko
 • Meranie EKG a krvného tlaku
 • Podpora bezkontaktných platieb
Slabé stránky
 • Nemožno spárovať s iPhonom
 • Niektoré funkcie sú určené len pre telefóny Samsung
 • Potreba nainštalovať viacero aplikácií
Tento produkt má nástupcu

Samsung Galaxy Watch 5 sú vydarené smart hodinky, ktoré nájdu uplatnenie u ľudí používajúcich mobilný telefón so systémom Android. Ešte lepšie na tom budú majitelia mobilných telefónov Samsung, pre ktorých je pripravená aj funkcia na meranie EKG a krvného tlaku. Okrem toho toto zariadenie zaujme veľkým displejom, zafírovým sklíčkom, prehľadným rozhraním a podporou rýchleho nabíjania.

Pri bežnom používaní dosahuje výdrž batérie až 50 hodín, takže ho budete musieť nabíjať pomerne často. Vzhľadom na širokú ponuku funkcií je to však pochopiteľné. Samozrejmosťou je potom možnosť pohodlnej komunikácie. Na hodinkách môžete jednoducho vyťukať správu a uskutočniť hovor.

Často kladené otázky a odpovede

Oplatí sa prechod z Galaxy Watch 4 na Watch 5?

Medzi generáciami nie sú žiadne zásadné vylepšenia, ktoré by boli rozhodujúcim faktorom pri prechode z Watch 4 na Watch 5. Môžete počítať s o niečo lepšou batériou, podporou rýchleho nabíjania a zafírovým sklíčkom.

Aká je výdrž batérie Samsung Galaxy Watch 5?

Životnosť batérie je 50 hodín pri bežnom používaní. V praxi budete musieť hodinky nabíjať takmer každý deň.

Akú aplikáciu si mám stiahnuť?

Aplikácia Galaxy Wearable spáruje hodinky s mobilným telefónom. Vaše zdravotné štatistiky sa zobrazujú v aplikácii Samsung Health. Ak si chcete merať EKG a krvný tlak, budete potrebovať aj aplikáciu Samsung Health Monitor.

S ktorým mobilným telefónom môžem spárovať zariadenie Galaxy Watch 5?

Tieto smart hodinky sú kompatibilné s mobilnými telefónmi so systémom Android vo verzii 8.0 a vyššej. Hodinky sa nespájajú s iPhonom.

Môžem komunikovať prostredníctvom hodiniek?

Áno, pomocou hodiniek môžete pohodlne napísať správu alebo uskutočniť hovor.

Obsah balenia? Žiadne prekvapenie

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 sa predávajú v peknej podlhovastej minimalistickej škatuľke, vďaka ktorej to celé vyzerá elegantne. Rozmery balenia sú 28 × 5,5 × 2,5 cm a celková hmotnosť je 188 gramov.

Okrem smart hodiniek s remienkom sa môžete tešiť už len na magnetický napájací kábel a používateľskú príručku. Náhradný remienok v inej veľkosti bohužiaľ nedostanete. Ak teda chcete inú verziu, budete si ju musieť kúpiť samostatne.

Hodinky sú k dispozícii v dvoch veľkostných variantoch. Verzia so šírkou 44 mm je určená skôr pre pánov, zatiaľ čo menší 40 mm variant je určený pre dámy. V našej redakcii sme recenzovali väčší model, ktorý bude vďaka remienku vyhovovať majiteľom zápästia s obvodom 14,5 až 20,5 cm.

Technické parametre Samsung Galaxy Watch 5

Technické špecifikácie týchto hodiniek zostali v porovnaní s predchádzajúcou verziou takmer nezmenené. Môžete sa tešiť na rovnakú veľkosť a typ displeja. Hodinky teraz pracujú s rozhraním Bluetooth vo verzii 5.2 a výdrž batérie sa mierne zvýšila zo 40 na 50 hodín pri bežnom používaní. Mierne sa zvýšila aj hmotnosť.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťIP68
DisplejAMOLED s uhlopriečkou 1,2" (menšia verzia) alebo 1,4" (väčšia verzia)
Výdrž batérieAž 50 hodín
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.2, Wi-Fi, GPS, NFC
Operačný systémWear OS
Rozmery bez remienka (väčšia verzia)40,4 × 39,3 × 9,8 mm (44,4 × 43,3 × 9,8 mm)
Hmotnosť bez remienka (väčšia verzia)28,7 g (33,5 g)

Vysokokvalitné materiály a okrúhly ciferník

Rovnako ako pri predchádzajúcich hodinkách Samsung Galaxy Watch 4 získate prehľadný okrúhly ciferník, ktorý zobrazuje všetky dôležité informácie. Celkovo hodinky pôsobia veľmi minimalistickým dojmom a z hľadiska dizajnu sú prakticky porovnateľné s predchádzajúcim modelom.

Na pravej strane opäť nájdete dve tlačidlá, okrem ktorých budete využívať dotykový displej. Displej je najnovšie krytý zafírovým sklíčkom, ktoré sa postará o jeho ochranu.

Kde kúpiť Samsung Galaxy Watch 5
Samsung Galaxy Watch 5
Hodnotenie
4.0/5

Čo sa týka hmotnosti, tá sa v porovnaní so starším súrodencom mierne zvýšila. Menší model váži 28,7 g (namiesto 25,9 g), zatiaľ čo väčšia verzia má hmotnosť 33,5 g (namiesto 30,3 g). Pri bežnom nosení si však tento rozdiel nevšimnete.

Novší model Samsung Galaxy Watch 6 ponúka štandardnú verziu a verziu Galaxy Watch 6 Classic. Tá pracuje s prémiovejšími materiálmi a otočnou lunetou.

Hodinky sa nespájajú so zariadením iPhone

Hodinky Samsung Galaxy Watch nepodporujú párovanie so zariadeniami iPhone od predchádzajúceho modelu. Ide teda o zariadenie, ktoré je určené výlučne majiteľom mobilných telefónov so systémom Android. Konkrétne sú kompatibilné s operačným systémom vo verzii 8.0 a vyššej .

V našej redakcii sme vyskúšali spárovanie hodiniek s mobilným telefónom Samsung Galaxy S7 s operačným systémom Android 8.0.0 a všetko prebehlo bez problémov.

Postup párovania hodiniek krok za krokom

 1. Nabite hodinky (ak je to potrebné) a zapnite ich.
 2. Stiahnite si do mobilného telefónu aplikáciu Galaxy Wearable, ktorá vás vyzve na vytvorenie konta Samsung.
 3. V aplikácii vyberte, ktoré zariadenie ste si zakúpili, a potvrďte spárovanie na hodinkách aj v telefóne.
 4. Počkajte, kým sa synchronizujú všetky údaje a stiahnu všetky aktualizácie.
 5. Hodinky vás potom prevedú základnými gestami, ktoré budete používať na ich ovládanie.

Pohodlné platenie hodinkami

Zariadenie Samsung Galaxy Watch 5 funguje na operačnom systéme Wear OS, ktorý je prakticky bezchybný. Podporuje slovenčinu, ponúka intuitívne rozhranie a skvelú kompatibilitu s telefónmi so systémom Android.

Ďalšou výhodou je podpora bezkontaktných platieb Google Pay, vďaka ktorej môžete s hodinkami pohodlne platiť v obchodoch. A využívať môžete aj hlasového asistenta Bixby.

Hodinky majú teplomer, ale teplotu vám nezmerajú

Hodinky Samsung Galaxy Watch 5 dostali niekoľko vylepšení aj z hľadiska senzorov. Novinkou je infračervený senzor teploty pokožky, podobne ako v najnovších hodinkách Apple Watch, ale hodinky s ním momentálne nefungujú a teplotu nemerajú. V budúcnosti sa však možno takejto funkcie dočkáme.

Okrem toho medzi senzormi nájdete napr:

 • samsung BioActive senzor na meranie EKG, srdcového tepu a zloženia tela,
 • oxymeter,
 • gyroskop a akcelerometer na detekciu pohybu,
 • barometer na meranie atmosférického tlaku
 • a GPS, Galileo a Glonass na navigáciu.

Prehľadný AMOLED displej

Po vzore svojho predchodcu dostali hodinky Samsung Galaxy Watch 5 dostatočne veľký a jasný Super AMOLED displej. Užijete si tak dokonale čierny displej a skvelú čitateľnosť aj vonku. Jas si môžete nastaviť buď sami alebo automaticky. K dispozícii je aj funkcia Always-On.

Väčšia verzia hodiniek má 1,4" displej, zatiaľ čo menšia verzia má 1,2" displej. V tomto ohľade sa medzi generáciami nič nezmenilo. Krytie displeja zabezpečuje spomínané zafírové sklo, ktoré nahrádza pôvodné Gorilla Glass DX+. Vďaka tomu Samsung sľubuje až o 60 % vyššiu odolnosť proti poškriabaniu.

Transflexné displeje vo všeobecnosti ponúkajú ešte lepšiu čitateľnosť vo vonkajších podmienkach. Takýmto variantom je vybavený napríklad Garmin Forerunner 955 určený pre bežcov.

Slušná výdrž batérie a podpora rýchleho nabíjania

Hodinky Samsung Galaxy Watch 5 sú vybavené batériou s kapacitou 410 mAh, zatiaľ čo menší variant je vybavený batériou s kapacitou 284 mAh. Oproti predchádzajúcej verzii sme sa teda dočkali istého zlepšenia.

Kde kúpiť Samsung Galaxy Watch 5
Samsung Galaxy Watch 5
Hodnotenie
4.0/5

Výdrž batérie by pri bežnom používaní mala dosahovať 50 hodín (v prípade Samsung Galaxy Watch 4 to bolo 40 hodín). V našom prípade sme hodinky testovali so zapnutou funkciou Always-On, sledovaním spánku a monitorovaním aktivity a hodinky bolo potrebné nabíjať takmer každý deň.

Hodinky sú však vybavené režimom úspory energie, ktorý obmedzuje alebo vypína niektoré funkcie a predlžuje výdrž batérie o jednotky hodín. Ak sa uspokojíte s jednoduchým zobrazením času a úplne vypnete funkcie inteligentných hodiniek (použite na to možnosť Len hodinky), batéria by mala vydržať až 30 dní.

Poteší vás aj podpora rýchleho nabíjania. Hodinky môžete nabiť na 30 % už za 20 minút a na plné nabitie potrebujete približne hodinu a pol.

Ak je pre vás pri smart hodinkách rozhodujúcim parametrom naozaj dlhá výdrž batérie, môžete siahnuť napríklad po hodinkách Amazfit T-Rex 2, ktoré na jedno nabitie vydržia až 45 dní.

S hodinkami Watch 5 môžete ísť aj do bazéna

Odolnosť hodiniek zodpovedá parametru IP68. To znamená, že sú plne prachotesné a vydržia nepretržité ponorenie do vody. Môžete si ich teda bez obáv vziať do sprchy aj do bazéna.

Aké aplikácie si môžete stiahnuť do mobilného telefónu

Nevýhodou týchto hodiniek Samsung je, že na ich plné využitie potrebujete mať v mobilnom telefóne niekoľko aplikácií.

Pri spárovaní hodiniek a telefónu použite mobilnú aplikáciu Galaxy Wearable. Aplikácia Samsung Health vám poskytne prehľadné štatistiky týkajúce sa vášho zdravia. A ak chcete používať funkciu EKG a krvného tlaku, musíte si stiahnuť aplikáciu Samsung Health Monitor, ktorá je však dostupná len v obchode Galaxy Store (nie v službe Google Play).

Ďalšie aplikácie pre hodinky si potom môžete stiahnuť priamo zo služby Google Play. Vyberte si z praktických aplikácií pre hudbu, šport alebo produktivitu.

Aplikácie v službe Google Play
Aplikácie v službe Google Play

Široká škála funkcií pre športovcov

Zariadenie Galaxy Watch 5 sa môže pochváliť pestrou škálou funkcií určených na sledovanie vášho zdravia a cvičenia. Okrem toho ich oceníte aj pri komunikácii. V porovnaní s Galaxy Watch 4 sú však funkcie prakticky rovnaké a nedočkali sa žiadnych zásadných inovácií.

Aplikácie v hodinkách
Aplikácie v hodinkách

Denná aktivita

Pod touto funkciou sa skrývajú typické krúžky, ktoré nájdete aj na hodinkách iných značiek. Ukazujú vám, koľko krokov ste počas dňa prešli, koľko času ste strávili aktivitou a koľko kilokalórií ste spálili za deň.

Zobrazenie dennej aktivity
Zobrazenie dennej aktivity

Meranie srdcovej frekvencie

Hodinky si ľahko poradia s meraním srdcovej frekvencie nielen počas športovania, ale aj počas celého dňa. Zobrazenie výsledku so sebou prináša praktickú interpretáciu nameranej hodnoty (napríklad, že hodnota je vyššia ako priemerný pokojový rozsah a podobne).

Meranie EKG a krvného tlaku

Aby hodinky mohli merať EKG a krvný tlak, musíte si najprv do mobilného telefónu stiahnuť aplikáciu Samsung Health Monitor (ale pozor, aplikácia je dostupná len pre majiteľov mobilných telefónov Samsung).

Kde kúpiť Samsung Galaxy Watch 5
Samsung Galaxy Watch 5
Hodnotenie
4.0/5

Potom budete vyzvaní na kalibráciu hodiniek podľa postupu v aplikácii. Na aktiváciu funkcií je však potrebné pripojiť telefón k mobilnej sieti (nielen k sieti Wi-Fi). Po kalibrácii hodiniek môžete začať vykonávať merania.

Meranie okysličenia krvi

Nový model zariadenia Galaxy Watch zvládne aj monitorovanie okysličenia krvi vďaka zabudovanému oxymetru.

Monitorovanie spánku

Monitorovanie spánku bolo oproti zariadeniu Samsung Galaxy Watch 4 vylepšené. Okrem toho, že vám hodinky zobrazia, ako dlho trvali jednotlivé fázy vášho spánku, dokážu sledovať aj počet spálených kalórií, hladinu kyslíka v krvi a vzorce chrápania.

Mobilná aplikácia obsahuje aj spánkového trénera, ktorý počas prvých siedmich nocí získa potrebné informácie o vašich spánkových návykoch a potom vás trénuje, ako zlepšiť svoje spánkové návyky, aby ste dosiahli dostatočný a kvalitný odpočinok.

Na hodinkách môžete pred spaním jednoducho nastaviť režim spánku, aby vás nerušili prichádzajúce notifikácie. K dispozícii je aj funkcia budíka, ktorá vás prebudí buď len jemným vibrovaním, alebo zvukovým signálom. Treba však zdôrazniť, že ide o klasický budík, nie inteligentný, ktorý vás zobudí vo fáze ľahkého spánku. Touto funkciou je vybavený napríklad fitness náramok Xiaomi Mi Band 7.

Bohaté funkcie pre športovcov

Hodinky sa stanú vaším verným pomocníkom pri cvičení. V ponuke je viac ako 90 aktivít vrátane klasických športov, ako je beh, cyklistika alebo plávanie, ale aj menej obvyklých variantov, ako je lukostreľba alebo tanec na ľade. K dispozícii sú aj špecifické cvičenia (napr. výpady, kliky atď.).

Po spustení vybranej aktivity vám hodinky zobrazia uplynulý čas, srdcovú frekvenciu a množstvo spálených kilokalórií.

Meranie športovej aktivity
Meranie športovej aktivity

Meranie aktivity môžete kedykoľvek počas cvičenia minimalizovať a hodinky použiť na niečo iné (napríklad na odpoveď na prichádzajúcu správu). Režim monitorovania môžete tiež pozastaviť a potom sa doň vrátiť.

Po skončení cvičenia vám zariadenie predloží konkrétne štatistiky o tom, ako ste si počínali. Môžete si ich tiež spätne zobraziť v mobilnej aplikácii.

Super funkcie pre športovcov vrátane zobrazenia tréningových plánov ponúka Garmin Venu Sq, ktorý je v porovnaní s týmito inteligentnými hodinkami aj o niečo lacnejší.

Analýza telesného zloženia

Podobne ako predchádzajúci model, aj tento sa dá použiť na základnú analýzu zloženia vášho tela. Na začiatku budete požiadaní o zadanie pohlavia, výšky a hmotnosti. Potom sa začne meranie a hodinky vám následne ukážu percentuálny podiel kostí, tuku a vody vo vašom tele. Súčasťou sú aj informácie o vašom BMI a BMR (množstvo energie, ktoré vydáte v pokoji).

Výsledky by sa mali používať skôr ako referenčné a spriemerované v priebehu času. Zároveň môže byť vhodné vykonať merania napríklad vždy po prebudení, aby bola referenčná hodnota čo najpresnejšia.

Monitorovanie stresovej záťaže

Hodinky môžu merať vašu orientačnú stresovú záťaž analýzou kolísania srdcovej frekvencie. Meranie trvá približne 30 sekúnd a musíte zostať v pokoji.

Monitorovanie stresovej záťaže
Monitorovanie stresovej záťaže

Meranie VO2 max pomocou zariadenia Galaxy Watch 5

Zariadenie Samsung Galaxy Watch 5 vám pomocou svojich monitorov poskytne aj pomerne presný odhad VO2 max. Hodnota VO2 max je jedným zo spoľahlivých ukazovateľov fyzickej výkonnosti. Čím je táto hodnota vyššia, tým viac kyslíka sa dostane do vašich svalov počas fyzickej námahy.

Kde kúpiť Samsung Galaxy Watch 5
Samsung Galaxy Watch 5
Hodnotenie
4.0/5
VO2 max
VO2 max

Monitorovanie menštruačného cyklu

Pre dámy je v hodinkách k dispozícii funkcia sledovania menštruačného cyklu. Najskôr nastavíte, kedy sa u vás vyskytla posledná menštruácia a ako dlho trvala. Hodinky potom vypočítajú, kedy pravdepodobne nastane dátum vašej ďalšej menštruácie, ovulácie a plodného obdobia. Sofistikovanejšiu funkciu v tomto smere ponúkajú hodinky Apple Watch 8, ktoré dokonca merajú teplotu počas spánku a ponúkajú pomerne presné odhady jednotlivých dátumov.

Pohodlné vyťukanie správy a prijatie hovoru

Rovnako ako predchádzajúci model, aj tento sa dá využiť na pohodlnú komunikáciu. Hodinky zobrazia prichádzajúce notifikácie, zároveň vás upozornia aj na prichádzajúci hovor. Na správy môžete odpovedať hlasom, písaním textu na klávesnici alebo kreslením jednotlivých písmen.

V prípade poslednej možnosti sa však niekedy vyskytujú problémy s tým, že hodinky nerozpoznajú písmeno. Zariadenie podporuje aj emoji, pričom jednotlivé emoji sú zoradené prakticky podľa kategórií.

Hodinky sú dostupné aj vo variante LTE, kde zariadenie podporuje eSIM. V tomto prípade môžete z hodiniek posielať správy alebo telefonovať bez toho, aby ste museli mať pri sebe mobilný telefón.

Hlasový asistent Bixby

S hodinkami môžete chatovať aj pomocou hlasového asistenta Bixby. Môžete sa ho napríklad spýtať na aktuálne počasie. Treba však poznamenať, že Bixby nepodporuje slovenčinu, ale môžete komunikovať v angličtine a jazyk si aspoň precvičiť.

Bezkontaktné platby

Hodinky sa dajú použiť aj na pohodlné bezkontaktné platby. Na to však musíte mať v zariadení aplikáciu Peňaženka Google. V našom prípade sa v hodinkách nenachádzala, ale bolo jednoduché ju nainštalovať cez Google Play. Potom už len stačí pridať kartu do aplikácie, prípadne nastaviť zámok obrazovky, aby ste zabránili akémukoľvek zneužitiu karty v prípade straty hodiniek.

Apple Watch ponúkajú aj šikovnú možnosť bezkontaktného platenia, pri ktorom si nastavíte kód, ktorý zadáte vždy, keď si hodinky zložíte zo zápästia. Pri platení nemusíte kód vyťukať.

Hodinky vás budú navigovať do cieľa

Hodinky sú vybavené senzorom GPS, takže si na nich môžete jednoducho zobraziť svoju aktuálnu polohu. Okrem toho vás môžu aj navigovať na požadované miesto. Názov miesta môžete jednoducho vyťukať na klávesnici alebo použiť hlasový vstup.

Zobrazenie mapy
Zobrazenie mapy

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie hodiniek patrí budík, stopky, zobrazenie počasia alebo svetového času. Majitelia bezdrôtových slúchadiel Samsung Buds ich môžu pohodlne ovládať prostredníctvom hodiniek. V zariadení si môžete zobraziť aj kalendár z mobilného telefónu a ľahko skontrolovať, čo máte na daný deň naplánované. K dispozícii je aj kalkulačka alebo funkcia ovládania hudby.

Záver – komu by sme hodinky Samsung Galaxy Watch 5 odporučili?

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 môžeme odporučiť len majiteľom mobilných telefónov so systémom Android. Nemôžete ich spárovať so zariadením iPhone. Ľudia s mobilným telefónom Samsung si však ešte lepšie poradia s funkciou merania EKG a krvného tlaku.

Hodinky ponúkajú pokročilé funkcie sledovania zdravia a pohybu. Medzi ich silné stránky patrí prehľadné rozhranie, veľký počet športových režimov a veľký displej, ktorý uľahčuje používanie. Hodinky podporujú aj bezkontaktné platby v službe Google Play a môžete s nimi písať správy a telefonovať.
Musíte počítať s pomerne častým nabíjaním, ale to je vzhľadom na ponúkané funkcie pochopiteľné. Drobnou nevýhodou je aj nutnosť nainštalovať si do mobilného telefónu tri rôzne aplikácie.

Kde kúpiť Samsung Galaxy Watch 5
Samsung Galaxy Watch 5
Hodnotenie
4.0/5
Recenzia: smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4

Skvelé smart hodinky pre fanúšikov Androidu

Samsung Galaxy Watch 5 sú vydarené smart hodinky, ktoré nájdu uplatnenie u ľudí používajúcich mobilný telefón so systémom Android. Ešte lepšie na tom budú majitelia mobilných telefónov Samsung, pre ktorých je pripravená aj funkcia na meranie EKG a krvného tlaku. Okrem toho toto zariadenie zaujme veľkým displejom, zafírovým sklíčkom, prehľadným rozhraním a podporou rýchleho nabíjania.

Pri bežnom používaní dosahuje výdrž batérie až 50 hodín, takže ho budete musieť nabíjať pomerne často. Vzhľadom na širokú ponuku funkcií je to však pochopiteľné. Samozrejmosťou je potom možnosť pohodlnej komunikácie. Na hodinkách môžete jednoducho vyťukať správu a uskutočniť hovor.

Klady

 • Veľký displej
 • Možnosť komunikácie
 • Slušná výdrž batérie
 • Podpora rýchleho nabíjania
 • Zafírové sklíčko
 • Meranie EKG a krvného tlaku
 • Podpora bezkontaktných platieb

Zápory

 • Nemožno spárovať s iPhonom
 • Niektoré funkcie sú určené len pre telefóny Samsung
 • Potreba nainštalovať viacero aplikácií
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
3.6/5 - (7 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5
Samsung Galaxy Watch 5
Hodnotenie: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram