ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky pre deti Garett Kids Cute 2 4G

Silné stránky
 • Odomknutie hodiniek pomocou tváre
 • Ovládanie hlasitosti počas hovoru
 • 7 hier pre deti
 • Prehľadné rozhranie
 • 2 vymeniteľné remienky
Slabé stránky
 • Z hodiniek nemôžete posielať textové správy
 • Nepodporuje vzdialené vytváranie fotografií
 • Zobrazenie polohy nie je vždy stopercentné

Detské smart hodinky Garett Kids Cute 2 4G uľahčujú sledovanie aktuálnej polohy a komunikáciu vašich detí. Toto zariadenie vám poskytne prehľad o tom, kde sa vaše dieťa nachádza alebo kadiaľ vedie napríklad jeho cesta zo školy. Hodinky sú vybavené tlačidlom SOS pre núdzové situácie a dokonca podporujú aj trochu kontroverznú funkciu odpočúvania. Deti si určite obľúbia množstvo 7 rôznych hier na krátenie času.

Často kladené otázky a odpovede

Ktorú mobilnú aplikáciu budú rodičia používať?

Mobilnú aplikáciu používajú len rodičia. Deti nemusia mať mobilný telefón, stačia im hodinky. Aplikácia sa nazýva Garett Tracker a je k dispozícii na Google Play a App Store. Aplikáciu môže používať len jeden rodič alebo obaja (k jednému účtu v mobilnom telefóne sa môže pripojiť viacero osôb).

Pre koho sú inteligentné hodinky vhodné?

Hodinky Garett Kids Cute 2 4G by som vzhľadom na ich funkcie odporúčila pre deti vo veku približne 6-8 rokov. Sú ideálnou voľbou pre starostlivých rodičov, ktorí chcú mať prehľad o polohe svojich detí a v prípade potreby ich vedieť kontaktovať. Keďže sa hodia aj na zápästie dospelých, teoreticky ich môžu používať aj seniori. Aj oni môžu využiť možnosť rýchleho vytočenia telefónneho čísla v krízovej situácii.

Obsah balenia a technické parametre

Obsah balenia Garett Kids Cute 2 4G sa príliš nelíši od konkurenčných modelov, hoci tu nájdete niečo navyše. Okrem samotných hodiniek balenie obsahuje aj napájací kábel, potrebnú dokumentáciu a náhradný remienok s reflexnými prvkami. Nájdete tu dokonca aj niekoľko nálepiek, ktorými môžete deti potešiť.

Aby ste svoje smart hodinky využili naplno, nezaobídete sa bez SIM karty nano veľkosti. Slot na SIM kartu nie je na prvý pohľad viditeľný, najprv musíte odstrániť rámček hodiniek. Osobne som nad tým chvíľu premýšľala.

Nezabudnite, že ak máte na karte SIM aktivovaný PIN kód, musíte ho najprv zrušiť (v mobilnom telefóne). Až potom vložte SIM kartu do hodiniek.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový / textilný s reflexnými prvkami
OdolnosťIP67
Displej1,83" dotykový displej IPS
Výdrž batérieAž 3 dni
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaGSM (nano SIM), GPS, Wi-Fi
Operačný systémvlastný systém spoločnosti Garett
Rozmery bez remienka45 × 49 × 15 mm
Hmotnosť50 g (vrátane silikónového remienka)

Pevná plastová konštrukcia

Pokiaľ ide o spracovanie inteligentných hodiniek, pravdepodobne vás neprekvapí. Rovnako, ako pri mnohých konkurenčných modeloch určených pre deti, aj tu nájdete plastovú konštrukciu. Celok však pôsobí pomerne pevne a robustne a možno konštatovať, že zariadenie vydrží často neopatrné zaobchádzanie detí.

Smart hodinky vážia 50 gramov vrátane silikónového remienka. V tejto kategórii produktov je to priemerná hodnota, aspoň vzhľadom na to, aké modely doteraz prešli našou redakciou. Rovnako, ako u konkurencie, počítajte s tým, že vzhľadom na masívnejšiu konštrukciu, môžu hodinky na zápästí malého dieťaťa pri niektorých činnostiach trochu prekážať.

Ako som už spomínala, slot na SIM kartu objavíte po odklopení rámčeka hodiniek (stačí stlačiť displej oboma palcami a hodinky sa jednoducho vysunú). Na otvorenie slotu môžete použiť necht alebo môžete použiť malý plastový nástroj, ktorý je tiež súčasťou balenia.

Pravej strane hodiniek dominuje otočná korunka s možnosťou stlačenia tlačidla. Oba ovládacie prvky sa ľahko ovládajú aj pri nosení hodiniek na zápästí a môžete sa spoľahnúť aj na okamžitú odozvu. Vďaka mierne vypuklému dizajnu nie je problém uchopiť ho aj "naslepo" (napríklad v krízovej situácii).

Čo sa týka remienka, deti si môžu vybrať z dvoch možností. Prvou je klasický silikónový remienok s plastovou prackou. Druhou možnosťou je textilný remienok s reflexnými prvkami so zapínaním na suchý zips, ktorý sa deťom môže ľahšie a praktickejšie zapínať na svoje miesto. Ak majú deti problémy s klasickou prackou a musia si hodinky počas dňa odkladať (napríklad na hodine telesnej výchovy), je to vhodná alternatíva. Suchý zips drží pevne a mne osobne sa nestalo, že by sa počas nosenia hodinky akokoľvek odopli.

Vďaka rýchloupínaciemu mechanizmu môžete deťom dokúpiť aj iné remienky podľa ich preferencií.

Lokalizácia do slovenčiny nie stopercentná

Rovnako, ako som to opísala pri hodinkách Garett Kids Essa 4G, ani tu sa bohužiaľ nedočkáte 100 % lokalizácie smart hodiniek a aplikácie do slovenčiny. Niektoré položky nie sú preložené vôbec, niektoré sú preložené nesprávne.

Ovládanie a orientáciu však uľahčujú prehľadné ikony. Svižnosť hodiniek má drobné chybičky, pri bežnom používaní to však neprekáža a v tejto kategórii smart hodiniek ide o štandard.

Výhodou je, že aplikáciu si môžu do mobilného telefónu nainštalovať aj rodičia a mať o svojom dieťati skvelý prehľad.

Senzory primárne na sledovanie polohy

Hodinky Garett Kids Cute 2 4G sú, podobne ako iné detské smart hodinky, vybavené systémom GPS. Okrem toho využívajú na určenie polohy aj mobilnú sieť a pripojenie Wi-Fi. Senzory na monitorovanie srdcového tepu alebo okysličenia krvi tu nehľadajte, pretože na to zariadenie nie je určené.

Displej sa ľahko ovláda

Podobne, ako Garett Kids Essa 4G alebo Carneo GuardKid 4G Platinum, aj Garett Kids Cute 2 4G má IPS displej. Vďaka uhlopriečke 1,83" sa hodinky ľahko používajú deťom s malými prstami aj dospelým.

Pokiaľ ide o čitateľnosť, tento typ displeja je prirodzene dokonalý, najmä v interiéri. Na druhej strane, vonku môžu deti niekedy bojovať s nepríjemnými odleskami (to však nie je zásadný nedostatok a vždy si môžu displej pridržať rukou, aby si mohli prečítať správy a podobne). Jas displeja sa dá jednoducho nastaviť, nie je tu žiadna automatika.

Kde kúpiť Garett Kids Cute 2 4G
Garett Kids Cute 2 4G
Hodnotenie
3.8/5

Výdrž batérie

Smart hodinky Garett Kids Cute 2 4G sú vybavené batériou s kapacitou 700 mAh. Výrobca uvádza, že maximálna výdrž na jedno nabitie je až 3 dni v bežnom režime. Samozrejme, vždy záleží na tom, na čo budú deti (alebo rodičia) hodinky používať. Časté lokalizovanie dieťaťa, dlhé videohovory a niekoľkohodinové hranie hier prirodzene spôsobia výraznejší úbytok kapacity batérie.

Ja som sa rozhodla ponechať na frekvencii sledovania polohy každých 10 minút. Počas dňa som uskutočnila niekoľko krátkych hovorov a vyskúšal videohovory. V takom prípade som hodinky nabíjala približne po 26 hodinách. V úspornom režime (keď sa poloha aktualizuje každú hodinu) bola výdrž batérie približne 39 hodín. Vo všeobecnosti teda treba počítať s tým, že zariadenie budete nabíjať takmer každý deň.

Treba poznamenať, že ak náhodou nemáte aktívny dátový balík na SIM karte v hodinkách, hodinky sa budú opakovane pokúšať o pripojenie, čo môže veľmi rýchlo vybiť batériu (v priebehu niekoľkých hodín).

Na nabíjanie sa používa napájací kábel s magnetickou koncovkou. Plné nabitie sa dosiahne približne za 2 hodiny.

Umiestnenie napájacieho kábla
Umiestnenie napájacieho kábla

Odolnosť voči vode a prachu

Rovnako, ako hodinky Garett Kids Essa 4G, sú inteligentné hodinky odolné voči vode a prachu podľa parametra IP67. To znamená, že sú plne prachotesné a odolávajú aj vode a vlhkosti. Keďže sa však na poškodenie vodou nevzťahuje záruka, vysvetlite deťom, aby si hodinky pred kúpaním pre istotu zložili.

Funkcie Garett Kids Cute 2 4G

Garett Kids Cute 2 4G sú detské inteligentné hodinky s GPS, ktoré sú primárne určené na sledovanie polohy detí a ich komunikačné schopnosti. Zdravotné funkcie (napríklad monitorovanie srdcového tepu) v nich preto nehľadajte. V tomto smere vám lepšie poslúžia napríklad hodinky Lamax BCool, ale tie na druhej strane neslúžia na komunikáciu a sledovanie polohy. Jedinou zdravotnou funkciou na Garett Kids Cute 2 4G je krokomer, ktorý môže motivovať vaše ratolesti k chôdzi.

Odomykanie tvárou

Rovnako, ako v prípade hodiniek Garett Kids Essa 4G, je výhodou hodiniek možnosť nastavenia odomykania tvárou. Zariadenie tak bude chránené pred neoprávneným použitím. Rozpoznávanie funguje bez problémov, výnimkou sú prirodzene situácie s nedostatkom svetla (vždy je však možnosť použiť aj odomykanie pomocou číselného kódu).

Tlačidlo SOS

Jedným z bezpečnostných prvkov smart hodiniek je tlačidlo SOS. Po jeho podržaní hodinky automaticky vytočia až tri kontakty v poradí, ktoré si uložíte prostredníctvom mobilnej aplikácie. Ak prvý kontakt nie je v danom čase na telefóne, hodinky automaticky vytočia ďalšie číslo.

Tlačidlo SOS musí byť na hodinkách podržané 5 sekúnd. Z tohto dôvodu nie je pravdepodobné, že by dieťa tlačidlo omylom stlačilo.

Sledovanie polohy a bezpečnostnej zóny

Hodinky Garett Kids Cute 2 4G slúžia aj na sledovanie aktuálnej polohy vášho dieťaťa. Poloha sa v mobilnej aplikácii zobrazuje pomocou špendlíka na mape aj adresy. Počas môjho testovania bola poloha vo väčšine prípadov pomerne presná (aj keď popisné číslo nie vždy presne zodpovedalo skutočnosti).

V jednom prípade, keď som hodinky umiestnila do budovy, aplikácia zobrazila úplne inú polohu (konkrétne cestu za mestom, čo by ma v pozícii rodiča určite vydesilo). Rovnaký výsledok som dostala aj pri opakovanom vyžiadaní polohy. Zmena nastala až vtedy, keď som zariadenie reštartovala.

V mobilnej aplikácii môžete nastaviť bezpečnostné zóny (napríklad v okolí vášho domu alebo školy). Ak dieťa túto zónu opustí, aplikácia vás na túto skutočnosť automaticky upozorní.

Mobilnú aplikáciu môžete použiť aj na sledovanie histórie pohybu dieťaťa v určitom časovom okamihu. Môžete tak napríklad zistiť, akým smerom viedla jeho cesta zo školy.

Telefonovanie a videohovory

Deti môžu vybrať telefónne číslo zo zoznamu kontaktov alebo ho vytočiť na číselníku. V rodičovskej aplikácii však môžete možnosť ťuknutia na číslo vypnúť, takže sa nemusíte obávať, že vaše dieťa zavolá niekomu, komu by nemalo.

Kde kúpiť Garett Kids Cute 2 4G
Garett Kids Cute 2 4G
Hodnotenie
3.8/5

Okrem toho, môžete svojim deťom zavolať prostredníctvom videa, čo je skvelé na kontrolu, či sú v poriadku. Hoci kvalita obrazu nie je zo zrejmých dôvodov úplne špičková, na každodenné používanie postačuje.

V porovnaní s hodinkami Garett Kids Essa 4G a mnohými konkurenčnými hodinkami pozitívne hodnotím skutočnosť, že počas hovoru majú deti možnosť nastaviť si hlasitosť hovoru podľa svojich potrieb.

Odosielanie správ

Čo sa týka posielania správ, tie sú v porovnaní s hodinkami Garett Kids Essa 4G trochu obmedzené. Deti totiž môžu z hodiniek posielať len hlasové správy, nie textové. Tieto hlasové správy budú prichádzať do mobilnej aplikácie. Vy ako rodič potom môžete dieťaťu poslať klasickú textovú správu, emoji a hlasovú správu.

Ak vaše dieťa vytvorí pomocou hodiniek fotografiu, môže vám ju poslať. Táto funkcia je však trochu nešťastne ukrytá v galérii, nie v sekcii správ.

Na rozdiel od hodiniek Garett Kids Essa 4G chýba možnosť inštalácie ďalších aplikácií. Kvôli tomu tu nenájdete napríklad aplikáciu WhatsApp, ktorú pri hodinkách Garett Kids Essa 4G hodnotím veľmi pozitívne.

Ak vaše dieťa dostane textovú správu, mobilná aplikácia vás na to automaticky upozorní. Zároveň si ju tu môžete prečítať a sledovať, s kým vaše dieťa komunikuje.

Funkcia odpočúvania

Trochu kontroverznou funkciou detských inteligentných hodiniek je funkcia odpočúvania, ktorá nechýba ani hodinkám Garett Kids Cute 2 4G. V mobilnej aplikácii zadáte svoje telefónne číslo a hodinky vám následne zavolajú späť bez toho, aby to malo akýkoľvek vplyv na váš telefón. Dieťa ani jeho okolie (napríklad učiteľ) si teda prebiehajúci hovor nevšimnú.

Treba poznamenať, že funkcia odpočúvania nemusí vždy umožniť zreteľne počuť, o čom sa vaše dieťa v škole rozpráva so spolužiakom. Musíte vziať do úvahy, že vaše dieťa nemá v danom čase mikrofón priamo pri ústach a že v okolí môže byť hluk, ktorý môže skresliť kvalitu rozhovoru. Ak by však dieťa jasne kričalo o pomoc, určite by ste to rozpoznali.

Zákaz používania v triede

V mobilnej aplikácii môžete nastaviť čas, kedy deti nebudú môcť používať smart hodinky. Rovnako, ako v prípade zariadenia Garett Kids Essa 4G, je tu možnosť nastaviť 4 časové obdobia (takže piaty deň v týždni musí byť rovnaký ako niektorý iný deň).

Fotoaparát

Smart hodinky majú predný fotoaparát. Deti si s ním môžu urobiť selfie a poslať vám ho.

Na rozdiel od zariadenia Garett Kids Essa 4G sa nedočkáte kontroverznej funkcie vytvárania fotografií na diaľku, ktorou by ste mohli kontrolovať svoje deti.

Hodinky sú vybavené fotoaparátom
Hodinky sú vybavené fotoaparátom

7 rôznych hier

Deti poteší prítomnosť siedmich rôznych hier, ktoré im môžu pomôcť skrátiť dlhé chvíle. Ak nechcete, aby trávili čas v škole hraním, môžete využiť spomínanú funkciu zákazu používania počas určitého časového obdobia.

Deti ocenia ponuku rôznych hier
Deti ocenia ponuku rôznych hier

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie inteligentných hodiniek patrí budík, stopky a kalkulačka.

Záver – komu by sme smart hodinky Garett Kids Cute 2 4G odporučili?

Smart hodinky Garett Kids Cute 2 4G sú cenovo dostupným, ale zároveň aj vydareným modelom, ktorý ponúka celý rad funkcií. V porovnaní s modelom Garett Kids Essa 4G mi však chýbala možnosť ťuknúť na správu priamo na hodinkách alebo možnosť nainštalovať aplikáciu WhatsApp. Taktiež tu nenájdete funkciu na diaľkové vytváranie fotografií.

Na druhej strane tu nájdete niekoľko funkcií navyše. Hodinky napríklad umožňujú pohodlne upravovať hlasitosť počas hovoru, čo u konkurencie často chýba. Deti ocenia pestrú ponuku 7 hier na skrátenie dlhých chvíľ.

Z hľadiska bezpečnosti hodinky podporujú funkciu zobrazenia aktuálnej polohy dieťaťa, jeho trasy alebo dokonca SOS tlačidlo.

Kde kúpiť Garett Kids Cute 2 4G
Garett Kids Cute 2 4G
Hodnotenie
3.8/5

Recenzia: smart hodinky pre deti Garett Kids Cute 2 4G
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
3.8

Detské hodinky za prijateľnú cenu

Detské smart hodinky Garett Kids Cute 2 4G uľahčujú sledovanie aktuálnej polohy a komunikáciu vašich detí. Toto zariadenie vám poskytne prehľad o tom, kde sa vaše dieťa nachádza alebo kadiaľ vedie napríklad jeho cesta zo školy. Hodinky sú vybavené tlačidlom SOS pre núdzové situácie a dokonca podporujú aj trochu kontroverznú funkciu odpočúvania. Deti si určite obľúbia množstvo 7 rôznych hier na krátenie času.

Klady

 • Odomknutie hodiniek pomocou tváre
 • Ovládanie hlasitosti počas hovoru
 • 7 hier pre deti
 • Prehľadné rozhranie
 • 2 vymeniteľné remienky

Zápory

 • Z hodiniek nemôžete posielať textové správy
 • Nepodporuje vzdialené vytváranie fotografií
 • Zobrazenie polohy nie je vždy stopercentné
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky pre deti Garett Kids Cute 2 4G
Garett Kids Cute 2 4G
Hodnotenie: 3.8/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram