ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Silné stránky
 • Titánové telo
 • Zafírové sklíčko
 • Možnosť importovať trasy do hodiniek
 • Možnosť telefonovania a posielania správ
 • Meranie krvného tlaku a EKG
Slabé stránky
 • Nemožno spárovať s iPhonom
 • Vyžaduje inštaláciu 3 rôznych aplikácií
 • Niektoré funkcie sú určené len pre používateľov telefónov Samsung

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro sú určené výhradne pre používateľov mobilných telefónov so systémom Android. Fanúšikom telefónov Samsung ponúka aj funkciu merania krvného tlaku a EKG. Okrem toho sa môžu pochváliť titánovým telom so zafírovým sklom a dostatočne veľkým Super AMOLED displejom.

Z hľadiska funkcií je pre vás pripravených viac ako 90 športových režimov. Hodinky dokážu analyzovať zloženie vášho tela, merať srdcovú frekvenciu a okysličenie krvi. Okrem toho z nich môžete plnohodnotne telefonovať a posielať správy. A poteší aj prítomnosť máp.

Často kladené otázky a odpovede

Aký je rozdiel medzi hodinkami Samsung Galaxy Watch 5 a Galaxy Watch 5 Pro?

Samsung Galaxy Watch 5 sa predávajú v dvoch veľkostných variantoch (40 a 44 mm), Watch 5 Pro sú dostupné len v jednej veľkosti (45 mm). Verzia Pro má tiež vyššiu hmotnosť. Ďalšie rozdiely spočívajú v použitom materiáli. Watch 5 sa spoliehajú na telo z hliníka, Watch 5 Pro ponúkajú odolnejšie titánové spracovanie. Líši sa aj batéria. Hodinky Watch 5 vydržia pri bežnom používaní 50 hodín, verzia Pro 80 hodín. Funkcie hodiniek sú prakticky rovnaké, verzia Pro pridáva funkciu Route Workout, ktorá spočíva v možnosti importovať do hodiniek tréningové trasy.

Aká je výdrž batérie Samsung Galaxy Watch 5 Pro?

Výdrž batérie je pri bežnom používaní až 80 hodín alebo približne 3 dni.

Akú aplikáciu si mám stiahnuť?

Na spárovanie smart hodiniek a mobilného telefónu použite aplikáciu Galaxy Wearable. Jednotlivé štatistiky sú k dispozícii v aplikácii Samsung Health. Ak chcete používať funkciu merania krvného tlaku a EKG, bez aplikácie Samsung Health Monitor sa už nezaobídete.

S akými mobilnými telefónmi možno spárovať zariadenie Samsung Galaxy Watch 5 Pro?

Hodinky sú kompatibilné s mobilnými telefónmi so systémom Android 8.0 a vyšším. Musí to byť tiež mobilný telefón s GMS (Google Mobile Services). Hodinky nemôžete spárovať s telefónom iPhone.

Je možné komunikovať prostredníctvom hodiniek?

Áno. Z hodiniek môžete uskutočňovať plnohodnotné telefónne hovory a odosielať správy.

Čo sa nachádza v škatuľke?

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro nám do redakcie prišli v podlhovastej škatuľke, ktorá nás na prvý pohľad zaujala svojím elegantným dizajnom. Rozmery balenia sú 30 × 5,5 × 3,5 cm a hmotnosť 228 gramov.

Po otvorení škatuľky sa môžete tešiť na:

 • samotné smart hodinky s remienkom,
 • napájací kábel
 • a návod na použitie.

Oproti predchádzajúcej generácii nastala príjemná zmena v použitom napájacom kábli, ktorý je teraz namiesto USB-A zakončený USB-C. Náhradný remienok v inej veľkosti bohužiaľ nie je k dispozícii, ako v prípade Samsung Galaxy Watch 5.

Ďalší rozdiel spočíva v použitom remienku. Ide o gumový remienok bez otvorov s praktickou magnetickou sponou. Aby sme však boli úprimní, museli sme niekoľko sekúnd premýšľať nad tým, ako ho prvýkrát použiť.

Tieto hodinky sú určené pre zápästie s obvodom 14,5 až 20,5 cm, takže sú určené pre mužov aj ženy.

Špecifikácie Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Z hľadiska technických parametrov môžeme vyzdvihnúť odolnosť podľa parametra IP68, dostatočne veľký AMOLED displej a prítomnosť systému Wear OS, ktorý umožňuje bezkontaktné platby.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťIP68
Displej1,36" AMOLED
Výdrž batérieAž 80 hodín
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.2, Wi-Fi, GPS, NFC
Operačný systémWear OS
Rozmery bez remienka45,4 × 45,4 × 10,5 mm
Hmotnosť bez remienka46,5 g

Prémiové materiály za rozumnú cenu

Tieto smart hodinky nepochybne vynikajú použitými materiálmi. Sklo displeja je zafírové (rovnako ako v Samsung Galaxy Watch 5) a ponúka až o 60 % vyššiu tvrdosť ako bežné sklo použité v Samsung Watch 4. Puzdro hodiniek je vyrobené z titánu (v Watch 5 môžete vidieť hliník). Napriek tomu sa Samsung snažil zachovať minimalistický vzhľad zariadenia a model na prvý pohľad nepôsobí outdoorovým dojmom. Vďaka tomu je vhodný do prírody, ako aj na každodenné nosenie v kancelárii.

Na pravej strane sa nachádzajú dve mechanické tlačidlá, ale na ovládanie hodiniek budete používať najmä dotykový displej.

Kde kúpiť Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Hodnotenie
4.2/5

Čo sa týka hmotnosti, tá je v porovnaní s hodinkami Samsung Galaxy Watch 5 o niečo vyššia. Model Pro bez remienka váži 46,5 g, hodinky Watch 5 len 28,7 g (resp. 33,5 g v prípade väčšej verzie).

Ako spárovať zariadenie Samsung Galaxy Watch 5 Pro s mobilným telefónom

Od modelu Watch 4 už spoločnosť Samsung nepodporuje možnosť spárovania hodiniek so zariadením iPhone, a preto sa zameriava výhradne na používateľov zariadení so systémom Android. A tieto hodinky nie sú výnimkou.

Najprv hodinky nabite pomocou priloženého kábla a zapnite ich. Potom sa zobrazí výzva na výber jazyka a regiónu.

Stiahnite si aplikáciu Galaxy Wearable do mobilného telefónu, kde si budete musieť vytvoriť účet Samsung (ak ho ešte nemáte). V aplikácii vyberte, ktoré zariadenie ste si zakúpili, a potvrďte spárovanie na oboch zariadeniach. Potom počkajte niekoľko minút, kým sa zariadenie synchronizuje a stiahnu sa všetky aktualizácie.

Zariadenie Samsung Galaxy Watch 5 Pro je možné spárovať s mobilným telefónom so systémom Android 8.0 alebo novším. Hodinky nie je možné spárovať s mobilnými telefónmi bez služby GMS (Google Mobile Services) (napríklad s mobilnými telefónmi Huawei).

Stiahnutie niekoľkých mobilných aplikácií

Ak chcete tieto smart hodinky využívať naozaj naplno, musíte si do mobilného telefónu stiahnuť niekoľko aplikácií. Spoločnosti Samsung za to dávame palec dole. Určite by bolo oveľa príjemnejšie, keby boli všetky funkcie spojené do jednej aplikácie.

V prvom rade sa nezaobídete bez spomínanej aplikácie Galaxy Wearable, ktorá slúži na spárovanie a nastavenie hodiniek. Jednotlivé štatistiky budete sledovať prostredníctvom aplikácie Samsung Health. A ak si chcete merať EKG a krvný tlak, budete potrebovať aj aplikáciu Samsung Health Monitor, ktorá je však dostupná len v obchode Galaxy Store (nie v Google Play).

Používatelia telefónov Samsung môžu využívať širší rozsah funkcií vrátane merania EKG a krvného tlaku.

Aké je senzorová výbava?

Pokiaľ ide o senzory, tieto smart hodinky sú vybavené:

 • senzor BioActive 3v1 na meranie EKG, srdcového tepu a zloženia tela,
 • oxymetrom,
 • akcelerometrom a gyroskopom na detekciu pohybu,
 • GPS, Galileo a Glonass na navigáciu,
 • kompasom,
 • a barometrom na meranie atmosférického tlaku.

Po vzore najnovších hodiniek Apple Watch získate aj senzor na meranie teploty. Teplotu vám však na povel nezmeria. Možno sa však na túto funkciu môžeme tešiť niekedy v budúcnosti.

Dostatočne veľký Super AMOLED displej

Hodinkám dominuje výborne čitateľný Super AMOLED displej s uhlopriečkou 1,36" a rozlíšením 450 × 450 px. Displej je teda príjemne jemný, pýši sa veľmi sýtymi farbami a výbornou čitateľnosťou aj na priamom slnku. V oboch prípadoch je displej krytý odolným zafírovým sklíčkom.

Hodinky sú vybavené funkciou Always-On, vďaka ktorej máte neustály prehľad o aktuálnom čase bez toho, aby ste museli pohnúť zápästím. Samozrejme, vybrať si môžete z rôznych dizajnov ciferníka.

Výrazne dlhšia výdrž batérie ako v prípade zariadenia Galaxy Watch 5

Hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro sú vybavené batériou s kapacitou 590 mAh, čo je o 180 mAh viac ako v prípade zariadenia Samsung Galaxy Watch 5. Vďaka tomu hodinky vydržia na jedno nabitie pri bežnom používaní až 80 hodín (v prípade zariadenia Watch 5 50 hodín). Nárast je teda slušný.

Pri nepretržitom používaní GPS sa výdrž batérie vyšplhá na veľmi príjemných 20 hodín. Vďaka tomu nie je problém s hodinkami športovať naozaj celý deň.

Kde kúpiť Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Hodnotenie
4.2/5
Režim úspory energie
Režim úspory energie

Rovnako ako pri hodinkách Samsung Galaxy Watch 5 môžete jednoducho aktivovať úsporný režim a predĺžiť tak výdrž batérie o niečo dlhšie. Pre lepšiu predstavu. Bez spusteného úsporného režimu nám hodinky ukazovali 3 dni zostávajúcej výdrže batérie, s úsporným režimom to boli 3 dni a 14 hodín. V úspornom režime môže výdrž batérie presiahnuť 30 dní. V tomto prípade však hodinky ukazujú iba čas a nič nemerajú.

Táto funkcia nájde svoje využitie, napríklad ak sa niekde pohybujete niekoľko dní (a nepotrebujete meranie) a potom absolvujete túru, kde potrebujete GPS (vtedy sa funkcia prepnete do klasického režimu).

Na nabíjanie slúži priložená magnetická kolíska s konektorom USB-C. Vďaka podpore rýchleho nabíjania môžete hodinky úplne nabiť približne za hodinu a pol.

Odolnosť podľa normy IP68

Tieto smart hodinky sú vodotesné aj prachotesné podľa normy IP68. Ich odolnosť ďalej potvrdzuje certifikácia podľa vojenského štandardu MIL-STD-810G. Hodinky si teda môžete bez obáv vziať do bazéna, neodporúča sa však potápanie.

Funkcie zariadenia Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Z hľadiska funkcií sa hodinky Samsung Galaxy Watch 5 a Watch 5 Pro prakticky nelíšia. Verzia Pro však obsahuje aj funkciu Route Workout, ktorá umožňuje importovať tréningové trasy z mobilného telefónu do hodiniek.

Základné ukazovatele sledovania zdravotného stavu

Hodinky vo všeobecnosti pomáhajú prevziať kontrolu nad vaším zdravím. S ich pomocou si môžete kedykoľvek počas dňa zobraziť, koľko krokov ste prešli, ako dlho ste sa venovali fyzickej aktivite a koľko kilokalórií ste spálili.

Samozrejme, môžete si tiež merať srdcovú frekvenciu a okysličenie krvi. Hodinky zvládnu aj meranie vašej stresovej záťaže. Zariadenie môžete použiť aj na zaznamenávanie toho, koľko pohárov vody ste počas dňa vypili a aký bol váš energetický príjem.

Meranie EKG a krvného tlaku

Rovnako ako v prípade zariadenia Samsung Galaxy Watch 5 môžete využívať funkciu merania EKG a krvného tlaku. Má to však jeden háčik. Tieto dve funkcie sú totiž pripravené len pre používateľov telefónov Samsung. Ak ich chcete aktivovať, musíte si najprv do mobilného telefónu stiahnuť aplikáciu Samsung Health Monitor, ktorá je dostupná len v obchode Galaxy Store. Potom ešte musíte kalibrovať hodinky podľa postupu, ktorý zobrazí mobilná aplikácia.

Meranie EKG a krvného tlaku
Meranie EKG a krvného tlaku

Analýza zloženia tela

Zaujímavou funkciou hodiniek Samsung je analýza telesného zloženia. Najprv zadáte svoje pohlavie, výšku a hmotnosť. Potom sa pustíte do merania a hodinky vám oznámia percentuálny podiel kostrového svalstva, tuku a vody vo vašom tele. K dispozícii sú aj údaje o BMI.

Sofistikované monitorovanie spánku

Hodinky môžete nosiť na zápästí aj cez noc. V takom prípade budú automaticky monitorovať váš spánok. Po prebudení budete vedieť, ako dlho ste spali ľahkým, hlbokým a REM spánkom. Hodinky dokážu rozpoznať aj chrápanie a môžete využiť aj spánkového trénera, ktorý vám na základe nameraných údajov poskytne odporúčania na lepší spánok.

Hodinky majú aj funkciu budíka. Bohužiaľ však nejde o inteligentný budík, ktorý by vás zobudil vo fáze ľahkého spánku a za tento nedostatok si od nás zariadenie vyslúžilo mínusový bod. Takouto funkciou sú vybavené napríklad hodinky Amazfit GTR 4.

VO2 max na zariadení Galaxy Watch 5 Pro

Rovnako ako štandardný model, aj hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro vám pomocou svojich monitorov poskytnú pomerne presný odhad VO2 max. VO2 max je jedným z najspoľahlivejších ukazovateľov fyzickej výkonnosti. Čím je hodnota vyššia, tým viac kyslíka sa počas fyzickej námahy dostane do vašich svalov.

Množstvo ďalších funkcií pre športovcov

Zariadenie môžete samozrejme používať aj na monitorovanie svojho športu. Môžete si vybrať z viac ako 90 aktivít vrátane športov (napríklad beh alebo plávanie) a špecifických cvičení (napríklad plank alebo výpady).

Hodinky Garmin ponúkajú ešte viac funkcií pre športovcov. Napríklad s hodinkami Garmin Venu 2 si môžete vybrať zo širokej ponuky dostupných tréningov vrátane názorných animácií.

Kde kúpiť Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Hodnotenie
4.2/5

Po spustení vybranej aktivity vám hodinky zobrazia uplynulý čas, srdcovú frekvenciu a množstvo spálených kilokalórií. Režim cvičenia možno minimalizovať a hodinky môžete počas cvičenia používať na čokoľvek iné. A po skončení cvičenia si môžete v mobilnej aplikácii zobraziť prehľadné štatistiky.

Šikovnou funkciou je Route Workout, ktorá umožňuje importovať tréningové trasy z mobilného telefónu a potom sa nechať viesť hodinkami. Môžete ju použiť na pešiu turistiku alebo cyklistiku. Zariadenie Galaxy Watch 5 túto funkciu nemá.

Ak chcete používať funkciu Route Workout, musíte nájsť trasu vo formáte GPX a stiahnuť ju do mobilného telefónu. Potom ju otvoríte v súboroch v telefóne a vyberiete, či ide o jazdu na bicykli alebo pešiu turistiku. Potom trasu uložíte a vyberiete, že ju chcete použiť v hodinkách. Celý postup podrobne opisuje napríklad toto video.

Sledovanie menštruačného cyklu

Samsung Galaxy Watch 5 Pro nezabúda ani na ženy, pre ktoré je určená funkcia na sledovanie menštruačného cyklu. Najprv je potrebné nastaviť, kedy ste mali poslednú menštruáciu a ako dlho váš cyklus trvá. Na základe toho hodinky vypočítajú, kedy pravdepodobne nastane vaša ovulácia, plodné obdobie a ďalšia menštruácia. Pre porovnanie, hodinky Apple Watch 8 pri odhade jednotlivých dátumov pracujú aj s nameranou telesnou teplotou počas spánku. Spoločnosť Samsung však tieto informácie nikde neuvádza.

S hodinkami sa dá pohodlne komunikovať

Tieto inteligentné hodinky vás upozorňujú na prichádzajúce notifikácie z mobilného telefónu, čím vás udržiavajú v obraze. Okrem toho ich však môžete používať aj na komunikáciu. Priamo z hodiniek môžete pohodlne telefonovať a kvalite hovoru prakticky niet čo vytknúť.

Hodinky môžete použiť aj na odosielanie správ. V tomto ohľade máte niekoľko možností vytvorenia správy. Môžete ju buď napísať na klávesnici, použiť hlasový vstup alebo nakresliť písmená.

V prípade poslednej možnosti by ste však mali vziať do úvahy, že hodinky nie vždy rozpoznávajú písmená. Nám sa najlepšie osvedčila klasická klávesnica.

Zariadenie umožňuje aj jednoduché odosielanie emoji. Jednotlivé emoji sú tematicky rozdelené do niekoľkých kategórií, ktoré vám uľahčia ich vyhľadávanie.

Hodinky sú na trhu dostupné aj vo variante LTE. V tomto prípade si môžete do zariadenia nainštalovať eSIM a potom komunikovať bez toho, aby ste museli nosiť mobilný telefón.

Hlasový asistent Bixby

Hodinky môžete ovládať aj hlasom pomocou asistenta Bixby, pomocou ktorého môžete zadávať jednotlivé príkazy. Bixby bohužiaľ nehovorí slovensky, ale môžete s ním komunikovať v angličtine, nemčine a ďalších jazykoch.

Bezkontaktné platby

Hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro možno bez problémov používať na bezkontaktné platby v obchodoch. Na aktiváciu tejto funkcie musíte mať stiahnutú aplikáciu Peňaženka Google. Ak ju nemáte, nájdete ju na Google Play. Potom stačí pridať kartu a môžete vyraziť do obchodu. Predtým sa tiež musíte uistiť, že vaša banka podporuje službu Google Pay.

Nechýbajú mapy

Zariadenie Samsung Galaxy Watch 5 Pro môžete použiť aj na zobrazenie svojej aktuálnej polohy na mapách a nechať sa navigovať na konkrétne miesto.

Počúvanie hudby

Hodinky umožňujú aj počúvanie hudby a ovládanie hudby prehrávanej v mobilnom telefóne. Ak chcete počúvať skladby offline, môžete využiť internú pamäť s kapacitou 16 GB. Prípadne môžete použiť aj aplikácie, ktoré si stiahnete prostredníctvom služby Google Play. Môže to byť napríklad služba Spotify.

Počúvanie hudby
Počúvanie hudby

Ďalšie funkcie

Medzi pomerne doplnkové funkcie inteligentných hodiniek patrí predpoveď počasia, kompas, kalendár, stopky, časovač, zobrazenie svetového času alebo funkcia Nájsť môj telefón.

Kde kúpiť Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Hodnotenie
4.2/5
Kompas
Kompas

Záver – komu by sme hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro odporučili?

Hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro by sme odporučili výlučne používateľom mobilných telefónov so systémom Android s podporou GMS (mobilné služby Google). Nie je možné ich spárovať so zariadením iPhone. Okrem toho, ak používate mobilný telefón Samsung, získate prístup k funkciám krvného tlaku a EKG.

Hodinky zaujmú odolným dizajnom, ktorému dominuje titánové telo a zafírové sklíčko. Super AMOLED displej je dostatočne veľký, prehľadný a podporuje funkciu Always-On. Hodinky možno používať nielen na monitorovanie zdravia, ale aj na plnohodnotnú komunikáciu. Môžete z nich telefonovať a posielať správy. A ak si zaobstaráte variant LTE, môžete si do hodiniek nainštalovať kartu eSIM.

Okrem toho vás poteší aj slušná výdrž batérie, ktorá je (od decembra 2022) vôbec najvyššia v prípade modelov Samsung. Pri bežnom používaní vám hodinky vydržia 80 hodín.

Z nevýhod môžeme vyzdvihnúť už spomínanú nemožnosť spárovania s iPhonom. Ďalšou menšou nevýhodou je nutnosť nainštalovať si 3 rôzne aplikácie, aby ste mohli hodinky plnohodnotne používať.

Recenzia: smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.2

Odolné hodinky pre fanúšikov Androidu

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro sú určené výhradne pre používateľov mobilných telefónov so systémom Android. Fanúšikom telefónov Samsung ponúka aj funkciu merania krvného tlaku a EKG. Okrem toho sa môžu pochváliť titánovým telom so zafírovým sklom a dostatočne veľkým Super AMOLED displejom.

Z hľadiska funkcií je pre vás pripravených viac ako 90 športových režimov. Hodinky dokážu analyzovať zloženie vášho tela, merať srdcovú frekvenciu a okysličenie krvi. Okrem toho z nich môžete plnohodnotne telefonovať a posielať správy. A poteší aj prítomnosť máp.

Klady

 • Titánové telo
 • Zafírové sklíčko
 • Možnosť importovať trasy do hodiniek
 • Možnosť telefonovania a posielania správ
 • Meranie krvného tlaku a EKG

Zápory

 • Nemožno spárovať s iPhonom
 • Vyžaduje inštaláciu 3 rôznych aplikácií
 • Niektoré funkcie sú určené len pre používateľov telefónov Samsung
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
3.7/5 - (12 hlasovanie)
1 komentář – Recenzia: smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Hodnotenie: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram