ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Samsung Galaxy Watch 3

Silné stránky
 • Veľký displej
 • Jednoduché ovládanie
 • Množstvo funkcií
 • Prehľadné rozhranie
 • Meranie tlaku, srdcovej frekvencie a EKG
 • Okysličenie krvi
 • Kvalitné prevedenie
Slabé stránky
 • Nižšia výdrž batérie
 • Potreba inštalácie viacerých aplikácií
 • Niektoré funkcie len pre vybrané telefóny
Tento produkt má nástupcu

Najlepšie hodinky od spoločnosti Samsung. Tak by sa dali opísať tieto smart hodinky, ktoré ponúkajú elegantné spracovanie v podobe puzdra z nehrdzavejúcej ocele a koženého remienka. Hodinky zvládnu nielen meranie pulzu, ale aj krvného tlaku a EKG. Poteší vás aj jednoduché ovládanie a dostatočne veľký displej.

Obsah balenia sa oproti konkurencii príliš nemení

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 3 sa predávajú v jednoduchej podlhovastej škatuľke, ktorá na prvý pohľad zaujme svojím minimalistickým dizajnom. Spoločnosť Apple si už dlho zakladá na veľmi podobnom balení. Rozmery škatuľky sú 28 × 6 × 3 cm a hmotnosť 220 gramov.

Po vybalení sa môžete tešiť na:

 • samotné smart hodinky,
 • napájací kábel
 • a návod na použitie.

Rovnako ako v prípade Samsung Galaxy Watch 4 je súčasťou balenia iba jeden remienok. Rozdiel však spočíva v materiáli. Pri Watch 3 môžete očakávať kožený remienok, novšia verzia sa potom spolieha na silikón.

Vďaka koženému materiálu vyzerajú hodinky oveľa elegantnejšie, a preto sú ideálne na každodenné nosenie. Remienok sa dá v prípade potreby ľahko vymeniť za iný, ak si ho kúpite. Vďaka svojej dĺžke bude remienok vyhovovať obvodu zápästia od 14,5 do 20,5 cm.

Kožený remienok pôsobí luxusným dojmom.

Technické parametre Samsung Galaxy Watch 3

Smart hodinky vás na prvý pohľad zaujmú kvalitným spracovaním s puzdrom z nehrdzavejúcej ocele a koženým remienkom. Tešiť sa môžete aj na AMOLED displej, ktorý má v prípade dámskej verzie uhlopriečku 1,2" a v prípade pánskej verzie 1,4".

Výrobca vsadil na operačný systém Tizen, ktorý ponúka prehľadné rozhranie v slovenčine. Tieto smarthodinky sú k dispozícii aj vo verzii LTE, ktorú možno doplniť o eSIM a potom komunikovať z hodiniek bez nutnosti nosiť mobilný telefón.

Podobne ako v prípade Samsung Galaxy Watch 4, ani v prípade týchto smart hodiniek sa nedočkáte pripojenia ANT+ (napr. na pripojenie k inteligentným náramkom). Táto technológia sa v hodinkách Samsung naposledy objavila pri modeli Samsung Gear S3.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaKožený
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
DisplejAMOLED s uhlopriečkou 1,2" (menšia verzia) alebo 1,4" (väčšia verzia)
Výdrž batérieAž 6 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0, Wi-Fi, GPS, NFC
Operačný systémOperačný systém Tizen
Rozmery bez remienka42,5 × 41 × 11,3 mm
Hmotnosť bez remienka48,2 g (menšia verzia) alebo 53,8 g (väčšia verzia)

Nerezový ciferník a kožený remienok podčiarkujú prémiovosť

Hodinky Samsung Galaxy Watch 3 sú k dispozícii v dvoch veľkostných variantoch. Prvý má 41 mm ciferník a je určený pre ženy, zatiaľ čo druhý má 45 mm ciferník a je určený pre mužov. My sme si na testovanie vybrali dámsky variant.

V oboch prípadoch môžete očakávať veľmi kvalitné spracovanie. Prémiovému spracovaniu napomáha ciferník z nehrdzavejúcej ocele a už spomínaný kožený remienok. V novšej verzii hodiniek nájdete hliníkové puzdro s ciferníkom a silikónový remienok, ide teda skôr o športové hodinky.

Pri drahšej verzii hodiniek Apple Watch potom môžete počítať s puzdrom s ciferníkom z nehrdzavejúcej ocele. Ich cena je však prakticky dvojnásobná.

Tvar ciferníka je okrúhly, ako je u Samsungu zvykom. Na pravej strane sa nachádzajú dve tlačidlá. Stlačením spodného tlačidla sa dostanete do hlavnej ponuky, dvojitým stlačením sa zobrazia aktuálne spustené aplikácie.

Stlačením horného tlačidla sa vrátite na domovskú obrazovku. Horným tlačidlom však môžete aj otáčať a prechádzať tak ponukami. Inak sa ovláda dotykom priamo na displeji.

Hodinky bez remienka vážia 48,2 g (v prípade dámskej verzie) a 53,8 g (v prípade pánskej verzie). Z tohto dôvodu sa radia skôr k ťažším modelom, hoci sa stále pohodlne nosia na zápästí.

Posledné smart hodinky Samsung, ktoré sa pripoja k iPhonu

Samsung Galaxy Watch 3 sú posledným modelom výrobcu, ktorý sa dá ešte prepojiť s mobilným telefónom značky Apple. Od modelu Samsung Galaxy Watch 4 už spárovanie inteligentných hodiniek so systémom iOS nie je podporované.

Kde kúpiť Samsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3
Hodnotenie
3.7/5

Tieto smart hodinky môžete spárovať s mobilným telefónom so systémom Android 5.0 alebo novším alebo iOS 9 alebo novším.

Pri našom testovaní sme vyskúšali spárovanie smart hodiniek s dvoma zariadeniami. Prvým bol iPhone 11 so systémom iOS 15.2.1. Druhým zariadením bol Samsung Galaxy S7 so systémom Android 8.0.0.

Proces párovania bol v prípade oboch mobilných telefónov prakticky identický.

Ako spárovať zariadenie Samsung Galaxy Watch 3 s telefónom?

 1. Nabite hodinky pomocou dodaného napájacieho kábla.
 2. Medzitým si do mobilného telefónu stiahnite aplikáciu Galaxy Wearable (v službe Google Play alebo App Store). Táto aplikácia vás vyzve na vytvorenie konta Samsung (alebo prihlásenie).
 3. V aplikácii vyberte zariadenie, ktoré ste si zakúpili.
 4. V mobilnej aplikácii sa potom zobrazí, že sa v blízkosti nachádza konkrétne zariadenie, s ktorým je možné mobilný telefón spárovať.
 5. Potvrďte všetko na hodinkách aj na telefóne (potvrdením rovnakého kódu).
 6. Potom počkajte niekoľko minút, kým sa všetky údaje synchronizujú.

Veľkú úlohu zohráva typ mobilného telefónu

Pri našom testovaní boli rozdiely v tom, aké aplikácie nám smart hodinky ponúkli pri spárovaní s mobilným telefónom Samsung a iPhone.

V prípade iPhonu nebudete môcť používať funkciu EKG a krvného tlaku (tá je určená len pre majiteľov zariadení Samsung). Na hodinkách tiež nebudete môcť odosielať správy. Okrem toho sme na iPhone nezaznamenali možnosť sledovania zdravotného stavu žien.

Operačný systém smart hodiniek

Tieto smart hodinky bežia na operačnom systéme Tizen od spoločnosti Samsung. Tento operačný systém ponúka pomerne prehľadné rozhranie, podporuje slovenčinu a hlasového asistenta Bixby. Vďaka tomu sa nemusíte obávať prípadnej jazykovej bariéry. Inteligentné hodinky sú kompatibilné so systémami Android aj iOS. Prepnutie na hlasového asistenta spoločnosti Google nie je možné.

Hodinky podporujú bezkontaktné platby Samsung Pay, ktoré však v Slovenskej republike zatiaľ nie sú dostupné. V novšej verzii hodiniek sa objaví funkcia Google Pay, ktorá u nás funguje bez problémov.

Aplikácia

Aby ste tieto smart hodinky využili naozaj naplno, budete potrebovať niekoľko aplikácií. To je určite slabina jednotlivých zariadení Samsung a je škoda, že všetky funkcie nie sú spojené do jednej aplikácie.

Spárovanie hodiniek a mobilného telefónu prebieha prostredníctvom mobilnej aplikácie Galaxy Wearable, ktorá je dostupná v Google Play aj App Store. Okrem toho si musíte stiahnuť mobilnú aplikáciu Samsung Health (takisto dostupnú v Google Play aj App Store), ktorá slúži na sledovanie štatistík týkajúcich sa vášho zdravia.

Ak chcete používať funkciu EKG a merania srdcového tepu, musíte navštíviť obchod Galaxy Store a stiahnuť si aplikáciu Samsung Health Monitor. Táto funkcia je teda dostupná len pre majiteľov mobilných telefónov Samsung, nie pre všetkých (dokonca ani pre majiteľov telefónov so systémom Android).

Do inteligentných hodiniek si môžete stiahnuť najrôznejšie aplikácie, ktoré sa týkajú napríklad zdravia alebo produktivity. Okrem toho si môžete stiahnuť jeden z mnohých dostupných ciferníkov hodiniek. Prostredníctvom mobilnej aplikácie Galaxy Wearable si môžete stiahnuť svoje obľúbené skladby priamo do hodiniek a počúvať ich offline.

Funkcie

Funkcie smart hodiniek sa čiastočne líšia v závislosti od toho, s akým mobilným telefónom ich spárujete. Niektoré funkcie sú teda určené výlučne pre majiteľov zariadenia Samsung alebo mobilného telefónu so systémom Android.

Kde kúpiť Samsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3
Hodnotenie
3.7/5

Ak by sme mali hodinky porovnať s novšou verziou Galaxy Watch 4, tomuto modelu chýba analýza zloženia tela, bezkontaktná platba Google Pay a navigácia.

Základný prehľad o vašom zdraví
Základný prehľad o vašom zdraví

Krokomer

Medzi základné funkcie smart hodiniek patrí krokomer. To znamená, že zariadenie bude merať počet krokov, ktoré počas dňa urobíte.

Meranie srdcovej frekvencie

Hodinky zvládnu aj meranie srdcovej frekvencie. Aktuálnu hodnotu môžete odhaliť priamo na displeji alebo si výsledky merania pozrieť späť v mobilnej aplikácii. Výsledky obsahujú aj interpretáciu (napríklad, že vaša srdcová frekvencia je vyššia ako bežný pokojový rozsah).

Meranie EKG a krvného tlaku

Treba poznamenať, že tieto funkcie sú k dispozícii len pre majiteľov mobilných telefónov Samsung. Aby mohli smart hodinky merať EKG a krvný tlak, musíte si do telefónu stiahnuť mobilnú aplikáciu Samsung Health Monitor, ktorá je k dispozícii len v obchode Galaxy Store.

Mobilný telefón musí byť tiež pripojený k mobilnej sieti (t. j. musí v ňom byť vložená SIM karta) a po úspešnej kalibrácii môžete začať tieto funkcie používať. Rovnakým spôsobom to funguje aj v prípade zariadenia Samsung Galaxy Watch 4.

Na meranie EKG môžete použiť aj hodinky Apple Watch Series 6 a Series 7.

Meranie okysličenia krvi

Vďaka zabudovanému oxymetru vám hodinky zmerajú aktuálne okysličenie krvi. Meranie môžete využiť aj počas spánku.

Meranie okysličenia krvi
Meranie okysličenia krvi

Monitorovanie spánku

Hodinky si môžete nechať na zápästí cez noc a používať ich na monitorovanie spánku. Po prebudení na vás budú v mobilnej aplikácii čakať informácie o tom, koľkokrát ste sa zobudili a ako dlho trvali fázy hlbokého, ľahkého a REM spánku. Pomocou zabudovaného mikrofónu dokáže zariadenie zistiť aj vaše chrápanie.

Hodinky tiež vyhodnocujú váš spánok pomocou číselného skóre (vrátane interpretácie tejto hodnoty). Aby vás v noci nerušili prichádzajúce notifikácie, môžete na hodinkách jednoducho zapnúť režim spánku.

Na hodinkách si môžete nastaviť klasický budík, ktorý vás prebudí jemným vibrovaním na zápästí.

História cvičení a tréningov

Ak sa venujete nejakému športu, môžete hodinky použiť na jeho monitorovanie. V tomto prípade si môžete vybrať z merania desiatok rôznych športov (napr. beh, plávanie atď.) alebo konkrétnych cvičení (napr. drepy, kliky atď.).

Po spustení režimu cvičenia vám zariadenie zobrazí čas, ktorý uplynul od začiatku cvičenia, množstvo spálených kalórií a informácie týkajúce sa vašej srdcovej frekvencie (aktuálna, priemerná a maximálna).

Kde kúpiť Samsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3
Hodnotenie
3.7/5

Režim cvičenia môžete vždy minimalizovať do pozadia a hodinky používať na čokoľvek iné.

Hodinky môžete počas športovania používať na ovládanie hudby prehrávanej v mobilnom telefóne (napr. v aplikácii Spotify). Pomocou hodiniek môžete prepnúť na ďalšiu alebo predchádzajúcu skladbu v poradí alebo ju pozastaviť. Skladby z úložiska môžete počúvať aj priamo z hodiniek, keď minimalizujete režim cvičenia.

Po skončení cvičebnej aktivity si môžete v mobilnej aplikácii Samsung Health zobraziť prehľadné štatistiky.

Zmerajú vašu stresovú záťaž

Zariadenie môžete použiť aj na meranie stresovej záťaže, ktoré funguje na základe merania kolísania srdcovej frekvencie. Výsledok obsahuje interpretáciu.

Merajú vašu stresovú záťaž
Merajú vašu stresovú záťaž

Dychové cvičenie

Ak sa chcete počas dňa upokojiť, môžete spustiť dýchacie cvičenie s dĺžkou, ktorú si nastavíte. Hodinky vám ukážu, kedy sa máte nadýchnuť a kedy vydýchnuť.

Dychové cvičenie
Dychové cvičenie

Monitorovanie menštruačného cyklu

Výrobca uvádza, že hodinky môžete používať aj na sledovanie menštruačného cyklu. Túto funkciu však podľa neho musíte najprv aktivovať v mobilnej aplikácii Samsung Health. V našom prípade sme však túto možnosť v mobilnej aplikácii vôbec neobjavili.

Funkcia bola k dispozícii len vtedy, keď sme hodinky spárovali s mobilným telefónom Samsung. Majitelia iPhonov majú teda pravdepodobne smolu.

Správy, hovory a notifikácie

Táto funkcia sa opäť líši v závislosti od toho, s akým mobilným telefónom hodinky spárujete. V prípade iPhonu sme bez problémov videli prichádzajúce oznámenia vrátane správ, ale nemohli sme na ne odpovedať. Pri spárovaní s telefónom Samsung však môžete bez problémov ťuknúť na odpoveď priamo na klávesnici hodiniek. Prípadne môžete vyskúšať hlasové zadávanie správ, ktoré je dostupné len v angličtine.

Pri spárovaní hodiniek s telefónom iPhone nie je možné odpovedať na správy.

Novšie zariadenie Samsung Galaxy Watch 4 umožňuje písať správy aj kreslením jednotlivých písmen na obrazovku hodiniek.

Pokiaľ ide o telefonovanie, to fungovalo v prípade oboch operačných systémov. Kvalita samotného hovoru bola úplne postačujúca.

Hlasový asistent

Hodinky je možné ovládať pomocou hlasového asistenta Bixby. Hlasový asistent však nepodporuje slovenčinu , takže ste obmedzení na komunikáciu v angličtine. Ak na hodinkách zapnete režim úspory energie, nemôžete používať Bixby. Hodinky podporujú iba hlasového asistenta Bixby, prepnutie na hlasového asistenta Google nie je možné.

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie inteligentných hodiniek patrí aktuálna predpoveď počasia, svetový čas, budík, časovač alebo stopky. Na hodinkách si môžete zobraziť základný kalendár, ktorý však na rozdiel od zariadenia Galaxy Watch 4 nie je prepojený s kalendárom v telefóne.

Medzi praktické funkcie patrí aj funkcia Nájsť telefón, ktorá po spustení vyvolá pípnutie telefónu. Hodinky majú mikrofón, a tak umožňujú nahrávať zvuk.

Kde kúpiť Samsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3
Hodnotenie
3.7/5

Senzory smart hodiniek

Pokiaľ ide o senzory, tieto smart hodinky sú vybavené:

 • optickým senzorom na meranie krvného tlaku, srdcového tepu a EKG,
 • oxymetrom na meranie okysličenia krvi,
 • akcelerometrom a gyroskopom na detekciu pohybu,
 • barometrom na meranie atmosférického tlaku
 • a GPS, Galileo a Glonass na navigáciu.

Novší model je však vybavený novým senzorom BioActive spoločnosti Samsung, ktorý dokáže analyzovať aj zloženie tela.

Displej s dokonalým obrazom

V prípade týchto smart hodiniek sa môžete tešiť na Super AMOLED displej s uhlopriečkou 1,2" (v prípade menšej verzie) a 1,4" (v prípade väčšej verzie). V prípade oboch modelov sa dočkáte rozlíšenia 360 × 360 px a jemnosti 363 až 424 PPI. Rovnakú veľkosť displeja majú aj novšie hodinky Samsung Galaxy Watch 4.

Môžete si zapnúť funkciu always-on display, takže hodinky budú po nasadení na zápästie neustále zobrazovať čas (ako klasické hodinky). Priamo na displeji je ochranné sklo Gorilla Glass DX, ktoré chráni displej pred poškriabaním. Na novších hodinkách Samsung Galaxy Watch 4 nájdete sklo Gorilla Glass DX+, ktoré by malo byť ešte odolnejšie voči poškriabaniu.

Samsung Galaxy Watch 3 vydrží na jedno nabitie až 6 dní

Menšia verzia inteligentných hodiniek je vybavená batériou s kapacitou 247 mAh, zatiaľ čo väčšia verzia hodiniek má batériu s kapacitou 340 mAh. Pri našom testovaní sme dosiahli výdrž približne 3 dni.

Novšia verzia hodiniek ponúka viac funkcií a výdrž batérie je preto len 40 hodín. Apple Watch 7 potom ponúkajú maximálne 18 hodín používania na jedno nabitie. Ak je pre vás výdrž batérie kľúčová, môžete siahnuť po hodinkách Xiaomi Amazfit GTS 3, ktoré majú výdrž až 20 dní.

Na nabíjanie využijete magnetický napájací kábel, ktorý je súčasťou balenia. Hodinky nabijete z 0 na 100 % približne za 2 hodiny. Zariadenie nepodporuje rýchle nabíjanie.

Do sprchy a do bazéna

Tieto inteligentné hodinky sú odolné voči vode podľa parametra 50 M. Vďaka tomu ich môžete používať aj na meranie svojich plaveckých výkonov. Okrem toho sú odolné podľa vojenskej normy MIL-STD 810 G. To znamená, že boli prísne testované v rôznych podmienkach vody, tlaku alebo aj teploty.

Často kladené otázky

Ako dlho vydrží na jedno nabitie?

Výrobca uvádza, že hodinky Samsung Galaxy Watch 3 vydržia na jedno nabitie až 6 dní. Pri našom testovaní so stále zapnutým displejom sme sa dostali na 3 dni.

Ktorú mobilnú aplikáciu si mám stiahnuť?

Mobilná aplikácia Galaxy Wearable spáruje vaše smart hodinky a mobilný telefón. V aplikácii Samsung Health potom môžete sledovať svoje zdravotné štatistiky. Ak chcete používať funkciu merania EKG a krvného tlaku, budete potrebovať aj mobilnú aplikáciu Samsung Health Monitor, ktorá je však k dispozícii len v obchode Galaxy Store.

Kde kúpiť Samsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3
Hodnotenie
3.7/5
S akým mobilným telefónom sú hodinky kompatibilné?

Tieto smart hodinky možno spárovať s mobilným telefónom so systémom Android 5.0 a vyšším alebo iOS 9 a vyšším.

Podporuje zariadenie bezkontaktné platby?

Inteligentné hodinky sú vybavené službou Samsung Pay, ktorá funguje na celom svete, ale v Slovenskej republike zatiaľ nie je dostupná.

Môžem z hodiniek odoslať správu alebo zavolať?

Obe varianty sú možné, ak používate mobilný telefón so systémom Android. Ak máte iPhone, môžete bez problémov telefonovať, ale nemôžete posielať správy.

Pre koho je zariadenie Samsung Galaxy Watch 3 vhodné?

Z týchto smart hodiniek budú nepochybne najviac profitovať majitelia mobilných telefónov Samsung, pretože budú môcť využívať všetky dostupné funkcie. Vo všeobecnosti by sme tieto inteligentné hodinky odporučili tým, ktorí chcú mať pod kontrolou svoje zdravie a zároveň získať možnosť jednoduchej komunikácie so svojím okolím.

Medzi výhody patrí veľký displej, jednoduché ovládanie a prehľadné rozhranie. Okrem toho hodinky ponúkajú majiteľom zariadení Samsung množstvo funkcií, medzi ktoré patrí meranie krvného pulzu a EKG. Vyzdvihnúť musíme aj kvalitné spracovanie, ktorému dominuje puzdro z nehrdzavejúcej ocele a kožený remienok. Medzi nevýhody potom patrí potreba inštalácie väčšieho množstva aplikácií a všeobecne nižšia výdrž batérie.

Recenzia: smart hodinky Samsung Galaxy Watch 3
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
3.7

Skvelé hodinky s kvalitným spracovaním

Najlepšie hodinky od spoločnosti Samsung. Tak by sa dali opísať tieto smart hodinky, ktoré ponúkajú elegantné spracovanie v podobe puzdra z nehrdzavejúcej ocele a koženého remienka. Hodinky zvládnu nielen meranie pulzu, ale aj krvného tlaku a EKG. Poteší vás aj jednoduché ovládanie a dostatočne veľký displej.

Klady

 • Veľký displej
 • Jednoduché ovládanie
 • Množstvo funkcií
 • Prehľadné rozhranie
 • Meranie tlaku, srdcovej frekvencie a EKG
 • Okysličenie krvi
 • Kvalitné prevedenie

Zápory

 • Nižšia výdrž batérie
 • Potreba inštalácie viacerých aplikácií
 • Niektoré funkcie len pre vybrané telefóny
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Samsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3
Hodnotenie: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram