ITmix.cz logo

Detské smart hodinky s GPS: porovnávací test a recenzie

Detské smart hodinky s GPS: porovnávací test a recenzie

Pomocou detských smart hodiniek s podporou GPS môžete ľahko sledovať aktuálnu polohu a históriu pohybu svojich detí. Zistite, ktoré zariadenia sa v tomto ohľade oplatí. V tomto článku sa tiež bližšie pozrieme na technológiu GPS. Povieme vám, čo hodinky s GPS vo všeobecnosti umožňujú a v ktorých prípadoch tieto funkcie oceníte.

Často kladené otázky a odpovede

Aké sú najlepšie detské smart hodinky s GPS?

V našich recenziách sa hodinky Carneo GuardKid+ 4G Platinum ukázali ako skvelé inteligentné hodinky pre deti, ktoré umožňujú sledovať trasu malých detí a majú tlačidlo SOS pre prípad núdze.

Aké funkcie podporujú hodinky s GPS?

To vždy závisí od konkrétneho modelu. Prakticky všetky hodinky môžu využívať GPS na presné monitorovanie športových aktivít. Vybrané modely podporujú aj mapy a navigáciu alebo lokalizáciu v prípade straty. V prípade detských hodiniek môžete mať prehľad o tom, kde sa vaše ratolesti práve nachádzajú.

Čo umožňujú detské inteligentné hodinky s GPS?

Pomocou smart hodiniek pre deti s podporou GPS môžete lokalizovať polohu svojich ratolestí a byť upozornení, keď dieťa opustí vami nastavenú bezpečnú zónu. Vybrané modely tiež umožňujú stlačiť tlačidlo SOS v prípade nebezpečenstva a privolať pomoc.

Čo je technológia GPS

GPS (Global Positioning System) je globálny navigačný systém, ktorý umožňuje nájsť presnú polohu na zemskom povrchu. Systém GPS sa skladá z troch základných častí, medzi ktoré patrí vesmírny segment, riadiaci segment a používateľský segment. Často sa používa v mobilných telefónoch, navigačných systémoch automobilov alebo smart hodinkách.

Na čo sa GPS zvyčajne používa v smart hodinkách

Technológia GPS v smart hodinkách môže poskytovať množstvo užitočných výhod. Pozrime sa bližšie na to, s akými funkciami sa môžete stretnúť a aké konkrétne modely hodiniek ich ponúkajú. Budeme hovoriť nielen o inteligentných hodinkách pre deti, ale aj pre dospelých.

Monitorovanie športovej aktivity

V prvom rade sa zvyknú používať pri monitorovaní vybraných outdoorových športových aktivít. Po pripojení k GPS môže zariadenie sledovať vašu trasu a merať jej celkovú dĺžku alebo dokonca rýchlosť pri chôdzi, behu alebo jazde na bicykli. Po dokončení takejto aktivity sa môžete pozrieť aj späť a zistiť, kadiaľ viedla vaša trasa. Túto funkciu zvyčajne nájdete na všetkých inteligentných hodinkách s GPS.

Množstvo metrík, ktoré dokážu hodinky behom športových aktivít zaznamenať, sa medzi jednotlivými modelmi výrazne líši. Najviac detailov v tomto ohľade ponúknu športtestery Garmin Forerunner.

Hodinky vám zobrazia podrobné informácie
Hodinky vám zobrazia podrobné informácie

Mapy a navigácia

V niektorých smart hodinkách sa GPS stará aj o navigáciu. Ak je zariadenie vybavené navigačnou aplikáciou, môžete zadať požadovanú polohu priamo do aplikácie a nechať sa navigovať bez toho, aby ste museli vytiahnuť mobilný telefón z vrecka. Táto funkcia je zvyčajne výsadou drahších inteligentných hodiniek a na modeloch pre deti ju zvyčajne neuvidíte.

Lokalizácia v prípade straty

Vybrané inteligentné hodinky môžu vďaka GPS sledovať aj svoju polohu, ktorú môžete využiť na lokalizáciu v prípade straty. Túto funkciu zvyčajne nájdete v drahších modeloch smart hodiniek, ktoré nie sú určené len pre deti.

GPS je dôležitá technológia, ktorá odlišuje smart hodinky od lacnejších fitnes náramkov. Napríklad pri fitnes náramkoch, ak chcete sledovať trasu svojho pohybu, musíte mať neustále pri sebe mobilný telefón, prostredníctvom ktorého sa zariadenie pripája k GPS. Výnimkou môže byť prémiovejší fitness náramok Xiaomi Smart Band 7 Pro so vstavaným GPS modulom.

Aký je účel GPS v smart hodinkách pre deti?

Detské inteligentné hodinky s GPS potom slúžia predovšetkým na rýchle a jednoduché zistenie, kde sa vaše dieťa práve nachádza. Takéto hodinky umožňujú nastaviť "bezpečné zóny" (napríklad v bezprostrednej blízkosti domu alebo školy). Ak vaše dieťa túto zónu prekročí, automaticky vás na to upozornia a vy môžete včas konať, ak mu hrozí nebezpečenstvo.

Detské smart hodinky sa často dodávajú aj s tlačidlom SOS, ktoré môže vaše dieťa stlačiť a privolať tak pomoc v krízovej situácii. Vybrané modely majú aj funkciu odpočúvania. Táto funkcia je na jednej strane kritizovaná pre stratu súkromia, ale na druhej strane umožňuje zistiť, či sa vaše dieťa rozpráva s cudzou osobou.

Inteligentné hodinky pre malé deti rodičia zvyčajne spárujú s mobilným telefónom. Dieťa teda nemusí mať mobilný telefón. Prostredníctvom aplikácie v telefóne potom môžu rodičia sledovať polohu svojho dieťaťa alebo s ním komunikovať.

Carneo GuardKid+ 4G Platinum

Najlepšie hodinky pre malé deti z nášho testu
Silné stránky
  • Jednoduché používanie
  • Sledovanie polohy dieťaťa
  • Funkcia odpočúvania
  • Možnosť vytvárania fotografií na diaľku
Slabé stránky
  • Displej je ťažšie čitateľný
  • Lokalizácia nie je bezchybná

Chcete mať pod kontrolou bezpečnosť svojich detí? Potom by vás mohli zaujímať smart hodinky Carneo GuardKid+ 4G Platinum, ktoré odporúčame rodičom detí vo veku okolo 6 rokov. Môžu ich používať na monitorovanie svojich ratolestí, telefonovať im alebo posielať textové správy. Pomocou zabudovaného fotoaparátu môžete tiež na diaľku odfotiť obrázok alebo použiť trochu kontroverznú funkciu diaľkového odpočúvania. Ako hodnotíme jednotlivé funkcie a ako hodinky obstáli v našom teste?

Celkové hodnotenie
4.1/5

Na čo slúži GPS v inteligentných hodinkách pre staršie deti

Staršie deti môžu chcieť používať smart hodinky aj na monitorovanie svojich obľúbených športových aktivít. Tieto hodinky sa už spravidla nedodávajú s funkciou diaľkového monitorovania pre rodičov. Pri hodinkách pre staršie deti budete pravdepodobne hľadať modely s menšími rozmermi a dostupnými cenami. Inšpiráciu na takéto modely nájdete v nasledujúcom zozname.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Garett Kids Essa 4G
Tip redakcie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram