ITmix.cz logo

Smart hodinky s možnosťou telefonovania: porovnanie a recenzie

Smart hodinky s možnosťou telefonovania: porovnanie a recenzie

Vyhľadávanou funkciou smart hodiniek je možnosť telefonovať, ale tá sa objavuje len v niektorých modeloch. Zaujíma vás, ako telefonovať pomocou hodiniek? Ktoré modely vyžadujú, aby ste počas hovoru mali pri sebe mobilný telefón a ktoré hodinky mobilný telefón nevyžadujú? Zistite, aké sú výhody a nevýhody jednotlivých možností a ktoré konkrétne hodinky s možnosťou telefonovania si môžete zaobstarať.

Často kladené otázky a odpovede

Aké sú najlepšie hodinky so systémom Android s podporou telefonovania?

V našich recenziách v tomto ohľade zvíťazili hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro, ktoré sú k dispozícii aj vo verzii eSIM.

Aké sú najlepšie hodinky s podporou telefonovania pre iOS?

Fanúšikom produktov Apple odporúčame outdoorové hodinky Apple Watch Ultra 2 alebo klasické Apple Watch Series 9 . Oba modely sú k dispozícii v základnej verzii a tiež s rozšírením eSIM.

Je možné telefonovať z hodiniek, aj keď nemáte mobilný telefón?

Áno. Túto funkciu však podporujú len smart hodinky, ktoré umožňujú vložiť bežnú kartu SIM alebo nainštalovať kartu eSIM.

Ako môžem telefonovať z hodiniek?

Môžete telefonovať priamo z hodiniek (pomocou zabudovaného reproduktora a mikrofónu) alebo k zariadeniu pripojiť bezdrôtové slúchadlá (ak to hodinky umožňujú).

Telefonovanie s fyzickou SIM, eSIM a pripojeným telefónom

V prípade smart hodiniek s možnosťou telefonovania sa môžete stretnúť s nasledujúcimi tromi spôsobmi. Pozrime sa bližšie na výhody a nevýhody jednotlivých možností.

Fyzická SIM karta

Smart hodinky s fyzickou SIM kartou umožňujú telefonovať bez toho, aby ste museli nosiť mobilný telefón. Zároveň nie ste obmedzení na používanie SIM karty od operátora, ktorý ponúka eSIM. Môžete si zaobstarať možnosť predplateného kreditu aj SIM kartu, s ktorou si nastavíte paušál. SIM karta sa vkladá priamo do hodiniek. Príkladom sú inteligentné hodinky pre deti Lamax WatchY2.

eSIM

Smart hodinky s eSIM vám tiež umožňujú telefonovať bez toho, aby ste museli nosiť mobilný telefón. Okrem toho sa nemusíte starať ani o správne umiestnenie SIM karty v hodinkách. Stačí, ak si u operátora nastavíte eSIM a potom môžete používať telefónne číslo z mobilného telefónu aj z inteligentných hodiniek. Pozrite sa, ktoré zariadenia túto funkciu podporujú.

Telefonovanie pomocou pripojeného telefónu

Poslednou možnosťou sú smart hodinky, ktoré umožňujú uskutočňovať hovory len s pripojeným telefónom. To znamená, že počas hovoru musíte mať pri sebe mobilný telefón. Ak si napríklad idete zabehať bez telefónu, nemôžete z hodiniek uskutočniť hovor. Takéto inteligentné hodinky sú však často lacnejšie ako modely, ktoré umožňujú inštaláciu karty eSIM. Nasledujúci zoznam obsahuje hodinky z našich recenzií, ktoré túto funkciu podporujú.

Ako sa telefonuje zo smart hodiniek

Prichádzajúce hovory môžete prijímať prostredníctvom vybraných inteligentných hodiniek alebo môžete sami vytočiť telefónne číslo alebo ho vybrať zo zoznamu kontaktov. Naše recenzie ukázali, že táto funkcia nie je na niektorých modeloch Huawei vylepšená do dokonalosti. Napríklad v prípade modelu Huawei Watch GT 3 musíte do hodiniek uložiť 10 obľúbených kontaktov a vybrať si z nich. Úplný zoznam kontaktov je k dispozícii len na niektorých inteligentných hodinkách tejto značky (napríklad Huawei Watch 3 Pro).

Jednotlivé smart hodinky s funkciou volania majú zvyčajne mikrofón a reproduktor, takže nič iné nebudete potrebovať. Niektorým ľuďom však môže byť takéto telefonovanie nepohodlné a ocenia možnosť pripojiť k smart hodinkám bezdrôtové slúchadlá cez Bluetooth (väčšina smart hodiniek túto funkciu podporuje). Čo sa týka kvality hovoru, tá je zvyčajne celkom slušná a plne postačuje na bežnú komunikáciu.

Zoznam kontaktov
Zoznam kontaktov

Dámske smart hodinky s možnosťou telefonovania

Väčšina inteligentných hodiniek je k dispozícii v unisex dizajne, ktorý je určený pre mužov aj ženy. Existujú však aj dámske modely, ktoré sa vyznačujú menšími rozmermi a dizajnom obľúbeným u nežnejšieho pohlavia. Aj v tejto kategórii existuje niekoľko zaujímavých modelov s podporou telefónu.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Apple Watch Ultra
Tip redakcie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram