ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky pre deti Garett Kids Essa 4G

Silné stránky
 • Veľký displej
 • Odomykanie tvárou
 • Možnosť inštalácie ďalších aplikácií
 • Otočná korunka
Slabé stránky
 • Preklad do slovenčiny nie je stopercentný
 • Zvuk nie je pri funkcii odpočúvania úplne čistý
 • Nižšia výdrž batérie

Smart hodinky pre deti Garett Kids Essa 4G sú určené pre rodičov, ktorí sa už nechcú báť o svoje deti. Vďaka hodinkám budú mať prístup k aktuálnej polohe svojich detí a v prípade potreby ich môžu ľahko kontaktovať. Medzi trochu kontroverzné funkcie patrí možnosť na diaľku odfotiť alebo odpočúvať dieťa bez toho, aby o tom akokoľvek vedelo. Vzhľadom na tieto funkcie, je zariadenie vhodné skôr pre mladšie deti zhruba vo veku 6 až 8 rokov. Ako smart hodinky dopadli v mojom teste a čo sa mi na nich (ne)páčilo?

Často kladené otázky a odpovede

Ktorú mobilnú aplikáciu budú rodičia používať?

Rodičia budú používať mobilnú aplikáciu Garett Tracker, ktorá je k dispozícii na Google Play a App Store. Aplikáciu používajú len rodičia (môže ju používať jeden alebo obaja rodičia), takže dieťa nemusí mať mobilný telefón (postačia samotné smart hodinky).

Pre koho sú smart hodinky vhodné?

Inteligentné hodinky, vzhľadom na ponuku funkcií, cielia predovšetkým na rodičov detí, ktorí chcú mať prehľad o tom, kde sa ich ratolesti pohybujú a v prípade potreby ich kontaktovať. Vďaka prítomnosti SOS tlačidla sa však môže jednať o vhodné riešenie aj pre seniorov, ktorí si týmto spôsobom môžu ľahko zavolať pomoc (za predpokladu, že budú pamätať na pravidelné nabíjanie hodiniek).

Obsah balenia a technické parametre

Smart hodinky sa predávajú v klasickej škatuľke, ktorá obsahuje nielen samotné hodinky s jedným remienkom, ale aj napájací kábel a potrebnú dokumentáciu.

Aby ste mohli inteligentné hodinky využívať naplno, zaobídete sa ešte bez zakúpenia SIM karty (vo veľkosti nano). Pred vložením SIM karty do hodiniek nezabudnite vypnúť nutnosť zadávať kód PIN v mobilnom telefóne.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťIP67
Displej1,83" dotykový displej IPS
Výdrž batérieAž 4 dni
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
PripojenieGSM (nano SIM), GPS, Wi-Fi
Operačný systémvlastný systém spoločnosti Garett
Rozmery bez remienka43 × 49 × 17 mm
Hmotnosť vrátane remienka55 g

Plastový dizajn vyzerá vydarene

Vzhľadom na cenu nie je prekvapením, že smart hodinkám dominuje plastový materiál. Celok však vyzerá pomerne kvalitne a robustne a dovolím si tvrdiť, že zariadenie vydrží aj často náročné zaobchádzanie zo strany detí.

Garett Kids Essa 4G váži 55 gramov, čo je v oblasti smart hodiniek pre deti taká priemerná hodnota. Treba však brať do úvahy, že zariadenie je trochu masívne a na detskom zápästí preto môže pri niektorých činnostiach prekážať.

Na detskom zápästí môžu pôsobiť pomerne masívne
Na detskom zápästí môžu hodinky pôsobiť pomerne masívne

Na ľavej strane nájdete slot na nano SIM kartu. Na jeho otvorenie nemusíte siahať po žiadnom skrutkovači, mne stačil necht (prípadne si môžete pomôcť malým nožom).

Pravej strane hodiniek dominuje tlačidlo a otočná korunka s možnosťou stlačenia. Korunka sa pohodlne otáča, aj keď sú hodinky položené na zápästí. Reakcia po stlačení korunky alebo tlačidla je prakticky okamžitá.

Silikónový remienok so šírkou 20 mm je k hodinkám pripevnený pomocou rýchloupínacieho mechanizmu, vďaka čomu je možné rýchlo a jednoducho zvládnuť prípadnú výmenu (ak by si deti želali zmenu farby). Zapínanie je zabezpečené klasickou plastovou prackou. Vďaka dĺžke remienka sa smart hodinky hodia na zápästia s obvodom 15 až 21 cm, a preto ich môžu okrem detí používať aj dospelí (napríklad spomínaní seniori).

Lokalizácia do slovenčiny má svoje chyby

V smart hodinkách aj v mobilnej aplikácii pre rodičov nájdete možnosť prepnutia do slovenčiny. Preklad však nie je stopercentný. Niektoré položky nie sú preložené vôbec, niektoré sú preložené chybne (a chvíľu mi trvalo, kým som zistila, čo vlastne znamenajú).

Ovládanie hodiniek a samotnej mobilnej aplikácie je však vďaka tematickým ikonám pomerne intuitívne. Aj keď svižnosť hodiniek nie je úplne stopercentná, napríklad pri porovnaní s hodinkami Carneo GuardKid 4G Platinum mi pohyb v ponukách pripadal o niečo plynulejší.

Kde kúpiť Garett Kids Essa 4G
Garett Kids Essa 4G
Hodnotenie
4.1/5

Inteligentné hodinky môžu tiež ľahko sledovať obaja rodičia súčasne, čím získajú prehľad o svojom dieťati.

Na sledovanie polohy detí sa používajú senzory

Hodinky Garett Kids Essa 4G, podobne ako iné smart hodinky pre deti, nie sú vybavené snímačom na monitorovanie srdcového tepu alebo okysličenia krvi. Zariadenie slúži predovšetkým na bezpečnosť detí, preto je vybavené GPS. Na určenie polohy môže využívať aj siete Wi-Fi.

Dostatočne veľký dotykový displej

Garett Kids Essa 4G má 1,83" IPS displej, ktorý sa vďaka svojej veľkosti ľahko ovláda (o to viac, keď sa ovláda malými detskými prstami). Ak hodinky kupujete pre seniorov, tí môžu mať celkom prirodzene problém s menšími ikonami. Pre porovnanie, napríklad hodinky Carneo GuardKid 4G Platinum ponúknu 1,44" displej, rovnako ako hodinky Niceboy Watch KIDS PATROL.

Čitateľnosť je vzhľadom na použitý typ displeja skvelá, najmä v interiéri, ale vonku na priamom slnku môžu nastať určité ťažkosti (všetko však vyrieši tienenie pomocou sekundovej ručičky). Samotné ovládanie displeja je jednoduché a intuitívne a zvládnete ho za chvíľu.

Výdrž batérie? Približne 1-2 dni

Hodinky Garett Kids Essa 4G sú vybavené batériou s kapacitou 710 mAh. Výrobca uvádza, že hodinky vydržia na jedno nabitie až 4 dni. V praxi to však samozrejme závisí od toho, ako rodičia a deti hodinky používajú. Pri častých videohovoroch a vysokej frekvencii polohovania sa výdrž batérie prirodzene skracuje.

Počas testu som sa rozhodol udržať frekvenciu sledovania polohy na každých 10 minút. Počas dňa som testovala zhruba minútové videohovory a uskutočnila som niekoľko krátkych hovorov (celkovo trvajúcich zhruba 5 minút za deň). Ponechala som zapnutý aj nočný úsporný režim, v ktorom sa hodinky odpoja od mobilnej siete medzi 22. hodinou večer a 6. hodinou ráno. V tomto prípade začali hodinky hlásiť slabú batériu približne po 28 hodinách.

Výdrž batérie v úspornom režime (t. j. pri sledovaní polohy každú hodinu) bola približne 40 hodín. Ak teda naozaj chcete mať aktuálne údaje o polohe, musíte byť pripravení nabíjať hodinky každú noc.

Na nabíjanie smart hodiniek sa používa dodaný napájací kábel. Plné nabitie sa dosiahne približne za 2 hodiny.

Odolnosť voči vode a prachu

Smart hodinky Garett Kids Essa 4G sú odolné voči vode a prachu podľa normy IP67. Vďaka tomu je model plne prachotesný a zároveň odolá pôsobeniu vlhkosti alebo vody. Vždy však pamätajte na to, že na poškodenie vodou sa nevzťahuje záruka (preto odporúčam deti príliš nenabádať k tomu, aby hodinky používali vo vode).

Funkcie hodiniek Garett Kids Essa 4G

Smart hodinky Garett Kids Essa 4G sú primárne určené na sledovanie polohy detí a komunikáciu s rodičmi. Tomu zodpovedá aj rozsah funkcií. Jedinou funkciou na sledovanie zdravia je meranie počtu krokov, ktoré hodinky počas dňa prešli. Na meranie srdcového tepu slúžia v kategórii detských inteligentných hodiniek napríklad hodinky Lamax BCool (tie však na druhej strane neslúžia na komunikáciu a sledovanie polohy).

Odomykanie tvárou

Zaujímavou funkciou smart hodiniek, s ktorou sme sa zatiaľ v redakcii u konkurenčných modelov nestretli, je možnosť nastavenia odomykania hodiniek tvárou. Zariadenie je tak chránené pred neoprávneným použitím (napríklad, ak by si vaše hodinky chcelo zobrať iné dieťa a zo zábavy vám posielať nezmyselné správy).

Túto funkciu som vyskúšala a vo väčšine prípadov fungovala bez problémov. Na odomknutie som spravidla čakala približne sekundu (takže to nepôsobí tak bleskovo ako napríklad Face ID na iPhone). Pri absencii osvetlenia k odomknutiu nedošlo a bolo potrebné použiť dodatočnú bezpečnostnú funkciu (môžete si vybrať buď zadanie hesla, odomykacie gesto alebo PIN). Hodinky môžete tiež nastaviť tak, aby sa odomkli len pri potiahnutí prstom.

Zadanie PIN kódu
Zadanie PIN kódu

Tlačidlo SOS

V mobilnej aplikácii môžete nastaviť až 3 telefónne čísla, ktoré hodinky postupne použijú v prípade, že deti stlačia SOS tlačidlo. Ak prvý kontakt nie je v danom čase na linke, hodinky automaticky vytočia ďalšie číslo v poradí.

Tlačidlo SOS na hodinkách je potrebné podržať 5 sekúnd. Tým sa zabráni tomu, aby ho dieťa stlačilo omylom. Zároveň sa dá tlačidlo pohodlne nahmatať aj naslepo, čo uľahčuje jeho použitie v krízových situáciách.

Kde kúpiť Garett Kids Essa 4G
Garett Kids Essa 4G
Hodnotenie
4.1/5

Monitorovanie polohy a nastavenie bezpečnostnej zóny

Rodičia môžu kedykoľvek jednoducho skontrolovať aktuálnu polohu svojho dieťaťa v mobilnej aplikácii Garett Tracker. Poloha sa zobrazuje pomocou špendlíka na mape aj prostredníctvom textového označenia adresy. Počas môjho testu bolo určenie na mape pomerne presné, hoci pri umiestnení do budovy aplikácia zobrazovala inú adresu (správna ulica, ale nesprávne číslo ulice). Pri bežnom používaní to však nepredstavovalo vážnejší problém.

V aplikácii môžete nastaviť aj bezpečnostné zóny (napríklad okolo domu a školy). Ak vaše dieťa prekročí zónu, mobilná aplikácia vás na túto skutočnosť upozorní.

Mobilná aplikácia môže tiež sledovať históriu pohybu detí za určité obdobie. Môžete tak skontrolovať, akou trasou išli napríklad zo školy a či sa niekde nezdržali.

Telefonovanie a videohovory

Inteligentné hodinky možno používať na telefonovanie a vaše dieťa si môže vybrať z uložených kontaktov alebo vytočiť číslo na číselníku. Kontakty sa do hodiniek pridávajú prostredníctvom mobilnej aplikácie rodičov, takže môžete pridať len tie kontakty, ktoré považujete za vhodné a v prípade potreby dieťaťu vypnúť vytáčanie.

Bohužiaľ, v prípade zariadenia Garett Kids Essa 4G som nenašla možnosť nastavenia hlasitosti počas telefonovania (môžete nastaviť iba hlasitosť médií - napríklad hier, zvonení a budíka). Zatiaľ čo v tichom domácom prostredí vás dieťa zvyčajne počuje bez problémov, v rušnom prostredí (typicky v škole počas prestávky) s tým môže mať problém a musí si hodinky priložiť naozaj blízko k uchu.

Okrem klasického hovoru môžete prostredníctvom hodiniek uskutočniť aj videohovor (hoci kvalita obrazu pochopiteľne nie je úplne špičková, stačí na to, aby ste sa uistili, že je vaše dieťa v poriadku).

Odosielanie správ

Deti s vami môžu ďalej komunikovať prostredníctvom správ. Na napísanie textovej správy môžu použiť klávesnicu T9, ktorej nevýhodou je, že písanie trvá dlho. Je tiež pomerne ľahké urobiť preklep.

Oveľa jednoduchšie mi teda pripadá naučiť deti posielať hlasové správy pomocou aplikácie na hodinkách Wechat (rodičia potom tieto hlasové správy vidia v aplikácii Garett Tracker, kde na ne môžu reagovať). Hlasovú správu môžete dieťaťu poslať aj vy. Obe strany môžu posielať aj emoji a fotografie.

Posielanie správ prostredníctvom aplikácie WhatsApp

Komunikovať môžete aj prostredníctvom aplikácie WhatsApp, ktorú možno nainštalovať do hodiniek. Aplikácia vyzerá prakticky rovnako ako tá v mobilnom telefóne, len je menšia. Vďaka tomu sú jednotlivé možnosti pomerne malé, čo trochu uberá na komforte počas používania. Na druhej strane, deti s vami môžu jednoducho chatovať, posielať správy a dokonca aj gify. Aplikáciu WhatsApp ponúka aj konkurenčný Carneo GuardKid 4G, v čase ich testovania sa mi ju však nepodarilo nainštalovať. V prípade týchto smart hodiniek sa to podarilo bez akýchkoľvek problémov.

Treba poznamenať, že v prípade aplikácie WhatsApp je veková hranica na používanie stanovená na 14 rokov. Smart hodinky sa však zameriavajú na mladšie deti (približne vo veku 6 až 8 rokov).

Kde kúpiť Garett Kids Essa 4G
Garett Kids Essa 4G
Hodnotenie
4.1/5

Ak vaše dieťa dostane textovú správu na hodinky SmartWatch, mobilná aplikácia vás na to tiež upozorní a vy si môžete prečítať obsah správy prostredníctvom hodiniek SmartWatch. Budete môcť zistiť, či vaše dieťa komunikuje s niekým, s kým by nemalo.

Prichádzajúca správa SMS
Prichádzajúca správa SMS

Funkcia odpočúvania

Bezpečnostnou (a trochu kontroverznou) funkciou mnohých inteligentných hodiniek pre deti je funkcia diaľkového odpočúvania. Nechýba ani v hodinkách Garett Kids Essa 4G. V mobilnej aplikácii rodičia zadajú svoje telefónne číslo. Hodinky potom na toto číslo zavolajú bez toho, aby sa na hodinkách akokoľvek zobrazilo. Dieťa teda ani nevie, že ho v tom čase počúvate.

Funkciu odpočúvania som otestovala, ale bohužiaľ nemôžem povedať, že by som v rámci tohto hovoru počula všetko úplne čisto. Zvuk mal miestami tendenciu preskakovať. Pripisujem to však tomu, že inteligentné hodinky (alebo skôr ich používateľ) nie sú v takejto situácii pripravené na uskutočnenie hovoru. Teda hodinky a ich reproduktor nie sú umiestnené hneď pri ústach, hodinky môžu byť zakryté mikinou a pod. Nie vždy preto budete presne rozumieť, o čom sa dve deti medzi sebou rozprávajú. Na druhej strane, ak by vaše dieťa v takejto chvíli kričalo o pomoc, pravdepodobne by ste to rozpoznali.

Zákaz používania v triede

Podobne, ako napríklad pri hodinkách Carneo GuardKid 4G Platinum alebo ARMODD Kidz GPS 4G môžete pomocou mobilnej aplikácie nastaviť konkrétny čas, kedy by hodinky nemali vaše dieťa rušiť. Zvyčajne to bude počas školských hodín, keď by prichádzajúce správy a zvonenia mohli obťažovať učiteľov (zvonenia však možno aj vypnúť).

V mobilnej aplikácii nájdete možnosť individuálneho prispôsobenia časového obdobia pre 4 dni v týždni. Piaty deň musí byť časovo nastavený identicky ako jeden z ostatných 4 dní. S týmto "problémom" sme sa stretli aj pri modeli Carneo GuardKid 4G Platinum, ktorý sme recenzovali.

Kamera

Inteligentné hodinky sú vybavené predným fotoaparátom. Pomocou neho môžu deti ľahko zhotoviť selfie a poslať vám ho. Nasnímané fotografie sa ukladajú do galérie, a preto si ich môžu prezerať aj s odstupom času.

Ďalšou mierne kontroverznou funkciou, ktorá je s tým spojená, je vytváranie fotografií na diaľku. Príkaz na jej vytvorenie sa zadáva prostredníctvom mobilnej aplikácie. Hodinky potom v danom okamihu vytvoria snímku (bez akéhokoľvek zobrazenia na displeji hodiniek) a odošlú vám ju.

Prehrávanie hudby

Skladby by ste mali byť schopní dostať do hodiniek prostredníctvom bluetooth (t. j. napríklad odoslaním skladieb z mobilného telefónu). Pokúsil som sa zariadenia spárovať, aby som túto funkciu otestoval, bohužiaľ, opakovane sa mi to nepodarilo a iPhone mi oznámil, že spárovanie zlyhalo. Určite by bolo o niečo jednoduchšie, keby bolo možné prenášať hudbu do hodiniek prostredníctvom mobilnej aplikácie (túto funkciu som však v aplikácii nenašla).

Matematická hra

Medzi aplikáciami nájdete jednu hru, ktorá ponúka číselné príklady. Vďaka nej si deti môžu zlepšiť svoje matematické zručnosti.

Ostatné aplikácie je možné nainštalovať pomocou obchodu App Store priamo do hodiniek. V čase testovania hodiniek bola k dispozícii napríklad hra Labyrint, v ktorej sa správnym nakláňaním hodiniek snažíte dostať loptičku do cieľa. Medzi ďalšie aplikácie dostupné v AppStore patrili WhatsApp a Prekladač Google.

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie patrí možnosť nahrať rozvrh hodín do hodiniek (rodičia si ho môžu pozrieť aj v mobilnej aplikácii). Okrem toho, hodinky obsahujú kalkulačku, stopky a budík. Deti si tiež môžu zobraziť aktuálny dátum alebo zapnúť diktafón.

Záver – komu by sme smart hodinky Garett Kids Essa 4G odporučili?

Tieto detské smart hodinky s GPS by sme odporučili rodičom mladších detí vo veku približne 6 až 8 rokov. Vďaka prehľadnej mobilnej aplikácii môžu rodičia ľahko skontrolovať aktuálnu polohu svojho dieťaťa, zobraziť jeho trasu alebo byť upozornení, ak opustí nastavenú zónu (napríklad školu alebo domov).

Kde kúpiť Garett Kids Essa 4G
Garett Kids Essa 4G
Hodnotenie
4.1/5

Samozrejmosťou je možnosť plnohodnotnej komunikácie. S dieťaťom môžete telefonovať alebo uskutočniť videohovor a tiež posielať správy. V ťažkej situácii oceníte prítomnosť tlačidla SOS. Teoreticky by hodinky mohli využívať aj seniori, ale tu sa môžete stretnúť s trochu kontroverznou funkciou odpočúvania alebo diaľkového fotenia.

Na rozdiel od konkurencie, poteší prítomnosť bezpečnostných funkcií v podobe možnosti odomknutia hodiniek tvárou, PIN kódom, kódom alebo gestom.

Z hľadiska nevýhod možno spomenúť snáď len nižšiu výdrž batérie. Hodinky budete nabíjať prakticky každý deň, v tejto kategórii produktov je to však štandard. Kritizovať možno aj to, že preklad do slovenčiny nie je úplne stopercentný a niektoré položky sú preložené nesprávne alebo vôbec.

Recenzia: smart hodinky pre deti Garett Kids Essa 4G
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.1

Vydarené smart hodinky pre deti

Smart hodinky pre deti Garett Kids Essa 4G sú určené pre rodičov, ktorí sa už nechcú báť o svoje deti. Vďaka hodinkám budú mať prístup k aktuálnej polohe svojich detí a v prípade potreby ich môžu ľahko kontaktovať. Medzi trochu kontroverzné funkcie patrí možnosť na diaľku odfotiť alebo odpočúvať dieťa bez toho, aby o tom akokoľvek vedelo. Vzhľadom na tieto funkcie, je zariadenie vhodné skôr pre mladšie deti zhruba vo veku 6 až 8 rokov. Ako smart hodinky dopadli v mojom teste a čo sa mi na nich (ne)páčilo?

Klady

 • Veľký displej
 • Odomykanie tvárou
 • Možnosť inštalácie ďalších aplikácií
 • Otočná korunka

Zápory

 • Preklad do slovenčiny nie je stopercentný
 • Zvuk nie je pri funkcii odpočúvania úplne čistý
 • Nižšia výdrž batérie
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky pre deti Garett Kids Essa 4G
Garett Kids Essa 4G
Hodnotenie: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram