ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Huawei Watch GT 3

Silné stránky
 • AMOLED displej
 • 3 varianty remienka
 • Možnosť telefonovania
 • Podpora prednastavených odpovedí (len pre Android)
 • Podpora slovenčiny
 • Slušná výdrž batérie
Slabé stránky
 • Absencia bezkontaktných platieb
 • Komplikované párovanie s telefónom so systémom Android
 • Niektoré funkcie sú dostupné len pre systém Android

Smart hodinky Huawei Watch GT 3 slúžia na monitorovanie zdravia aj komunikáciu. Možno ich používať na plnohodnotné telefonovanie. Na rozdiel od fanúšikov iPhonu môžu používatelia mobilných telefónov so systémom Android využívať funkciu odpovedania na prednastavené správy, prenos hudby do hodiniek a mapy či navigáciu. Hodinky sú k dispozícii v dvoch veľkostných variantoch, ktoré sú určené pre mužov aj ženy.

Často kladené otázky a odpovede

Aký je rozdiel medzi hodinkami Huawei Watch 3 Pro, Watch GT 3 a Watch GT 3 Pro?

Tieto smart hodinky sú si v mnohom podobné. Spísali sme najväčšie rozdiely medzi jednotlivými modelmi. Pri hodinkách Huawei Watch 3 nie ste obmedzení na prednastavené odpovede, ale môžete vyťukať správu prostredníctvom klávesnice (hodinky Watch GT 3 ani Watch GT 3 Pro to neumožňujú). Huawei Watch 3 a Watch GT 3 Pro podporujú aj kartu eSIM. Watch GT 3 Pro sú luxusnou verziou Huawei Watch GT 3 a vynikajú kvalitou použitých materiálov. Ponúka aj niekoľko prémiových funkcií, ako je EKG, meranie arteriálnej tuhosti a laktátového prahu. Vďaka zvýšenej odolnosti sa s nimi môžete dokonca potápať.

Ktorú mobilnú aplikáciu si mám stiahnuť?

Aplikáciu Huawei Zdravie, ktorá je k dispozícii v obchode App Store, môžete použiť na spárovanie smartfónu a hodiniek a sledovať svoje štatistiky. Používatelia systému Android si musia najprv stiahnuť aplikáciu AppGallery a potom vyhľadať aplikáciu Huawei Zdravie.

S akým mobilným telefónom sú hodinky kompatibilné?

Hodinky Huawei Watch GT 3 možno spárovať s mobilným telefónom so systémom Android vo verzii 6.0 a vyššej a iOS vo verzii 9 a vyššej.

Je možné používať hodinky na komunikáciu?

Hodinky umožňujú plnohodnotné telefonovanie. Okrem toho môžu používatelia telefónov so systémom Android odpovedať na prichádzajúce správy pomocou prednastavených odpovedí. Táto funkcia bohužiaľ nie je k dispozícii pre používateľov iPhonu.

Obsah balenia alebo čo sa nachádza v škatuli

Inteligentné hodinky Huawei Watch GT 3 nám do redakcie dorazili v elegantnej škatuľke, ktorej dominuje jednoduchý biely dizajn. Jeho rozmery sú 11,5 × 11,5 × 8 cm a hmotnosť 300 gramov. Vo vnútri nájdete samotné smart hodinky s remienkom, napájací kábel a používateľskú príručku, ako je to pri tejto nositeľnej elektronike zvykom.

Hodinky sú na trhu dostupné v troch variantoch: Active (so silikónovým remienkom) Classic (s koženým remienkom) a Elegant (s kovovým remienkom). Môžete si tiež vybrať z dvoch veľkostí: 42 alebo 46 mm.

V našom teste sme mali hodinky vo variante Classic so šírkou ciferníka 42 mm, ktorý je určený predovšetkým ženám. Vzhľadom na použité rozmery sa zariadenie hodí na zápästia s obvodom 13 až 19 cm.

Novšia generácia Huawei Watch GT 4 je tiež dostupná v dvoch veľkostiach (41 a 46 mm). Dizajnový rozdiel verzií je o niečo väčší ako u tretej generácie. 46mm verzia dostala nové osemuholníkové puzdro.

Technické parametre Huawei Watch GT 3

Hodinky Huawei Watch GT 3 zaujmú AMOLED displejom s funkciou Always-On. Operačný systém Harmony OS ponúka prehľadné rozhranie, v ktorom sa ľahko orientuje. Menšia verzia hodiniek vydrží na jedno nabitie až 7 dní, pri väčšom variante sa výdrž batérie vyšplhá na 14 dní.

Hodinky nie sú vybavené technológiou NFC. Preto neponúkajú bezkontaktné platby.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaKožený (prípadne kovový alebo silikónový)
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
DisplejDotykový AMOLED displej s uhlopriečkou 1,32" (1,43" vo väčšej verzii)
Výdrž batérieAž 7 dní (14 dní vo väčšej verzii)
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.2, GPS
Operačný systémHarmony OS
Rozmery bez remienka42,3 × 42,3 × 10,2 mm (45,9 × 45,9 × 11 mm v prípade väčšej verzie)
Hmotnosť bez remienka35 g (42,6 g pre väčšiu verziu)

Elegantné hodinky, ktoré vám pristanú

Hodinky Huawei Watch GT 3 zaujmú svojím okrúhlym ciferníkom, vďaka ktorému vyzerajú na zápästí veľmi elegantne. Z hľadiska materiálu vsádzajú na nehrdzavejúcu oceľ a plast, ktorý sa objavuje na spodných okrajoch ciferníka. Materiálové prevedenie remienka potom závisí od variantu, ktorý si vyberiete.

Potešila nás aj ich pomerne nízka hmotnosť. Dámsky variant bez remienka váži 35 gramov, zatiaľ čo pánska verzia váži necelých 43 gramov.

Hodinky budete ovládať dotykom. Okrem toho sa na pravej strane nachádza otočná korunka a tlačidlo na spustenie športových aktivít.

Ako spárovať Huawei Watch GT 3 s mobilným telefónom

Najprv nabite smart hodinky pomocou dodanej nabíjačky a vyberte požadovaný jazyk (súčasťou ponuky je slovenčina). Ďalší krok závisí od toho, či pracujete s mobilným telefónom so systémom Android alebo iOS.

V prípade iPhonu si do mobilného telefónu jednoducho stiahnite aplikáciu Huawei Health, ktorá je k dispozícii v obchode App Store.

V prípade mobilného telefónu so systémom Android je situácia o niečo zložitejšia. Najprv si totiž musíte stiahnuť aplikáciu Huawei AppGallery. V službe Google Play ju však nenájdete, musíte postupovať prostredníctvom webového prehliadača. Aplikáciu Huawei Health si potom môžete stiahnuť do mobilného telefónu prostredníctvom aplikácie Huawei AppGallery.

Ďalší krok je rovnaký pre obe zariadenia. V mobilnej aplikácii vyberte položku Pridať zariadenie a vyberte zakúpený model. Aplikácia vás potom vyzve na spárovanie hodiniek s mobilným telefónom. Všetko potvrďte a počkajte niekoľko minút, kým sa vykonajú všetky nastavenia. Potom vám už nič nebráni v používaní inteligentných hodiniek. V našom prípade nám hodinky ešte ponúkli dostupnú aktualizáciu, ktorú sme nainštalovali.

Hodinky je možné spárovať so systémom Android vo verzii 6.0 a vyššej a so systémom iOS vo verzii 9 a vyššej.

Prehľad mobilnej aplikácie

Ako už bolo spomenuté, mobilná aplikácia Huawei Health slúži na spárovanie zariadenia a mobilného telefónu. Okrem toho si môžete prezerať aj rôzne štatistiky týkajúce sa vášho zdravia, cvičenia a spánku.

V časti Cvičenie na vás čakajú tréningové plány, aby ste na sebe mohli pracovať. V časti Zariadenie potom nájdete podrobné informácie o svojich hodinkách a môžete si vybrať zo širokej ponuky ciferníkov. A časť Ja je venovaná vašim osobným informáciám.

Senzorové vybavenie

Pokiaľ ide o snímače, hodinky sú vybavené:

Kde kúpiť Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3
Hodnotenie
4.1/5
 • snímač srdcovej frekvencie a okysličenia krvi,
 • barometrom,
 • akcelerometrom a gyroskopom na detekciu pohybu,
 • kompasom a GPS na navigáciu
 • a teplomerom na meranie teploty pokožky.

Teplomer je v podobnej cenovej hladine inteligentných hodiniek pomerne neštandardný, preto nás jeho prítomnosť okamžite zaujala. Slúži však len na meranie teploty pokožky, nie celého tela. Jeho výpovedná hodnota je preto slabá a ťažko odhalí prichádzajúce ochorenie.

AMOLED displej s funkciou Always-On

Inteligentné hodinky vás na prvý pohľad zaujmú AMOLED displejom, ktorý ponúka skvelú čitateľnosť a veľmi dobré pozorovacie uhly. Jeho uhlopriečka závisí od veľkosti hodiniek, ktoré si vyberiete. Menšia verzia má displej s uhlopriečkou 1,32", zatiaľ čo väčšia verzia má displej s uhlopriečkou 1,43". Displej je chránený pred poškriabaním minerálnym sklíčkom.

Ďalšou výhodou je funkcia Always-On, ktorá umožňuje sledovať aktuálny čas bez toho, aby ste museli hodinkami pohnúť. Musíte však počítať s tým, že spustenie tejto funkcie ovplyvňuje výdrž batérie.

Ak túžite po kompaktných smart hodinkách s hranatým ciferníkom, môžete staviť na Huawei Watch Fit 2.

Výdrž batérie závisí od veľkosti hodiniek, ktoré si vyberiete

Asi najväčším rozdielom medzi týmito dvoma veľkostnými variantmi je zvolená batéria, resp. jej výdrž.

V prípade dámskeho variantu je maximálna výdrž batérie 7 dní (pri intenzívnom používaní sú to 4 dni), v prípade pánskej verzie sa výdrž batérie vyšplhá na oveľa príjemnejších 14 dní (pri intenzívnom používaní 8 dní). Rovnakú výdrž batérie ponúkajú aj hodinky Huawei Watch GT 3 Pro.

Spoločnosť Huawei navyše konkrétne uvádza, v akých situáciách batéria dosiahne uvedenú výdrž. Treba poznamenať, že pri našom testovaní tieto hodnoty viac-menej zodpovedali realite.

Výdrž batérie dámskych hodiniek

Batéria vydrží 7 dní v nasledujúcich situáciách: 30 minút volania cez Bluetooth, 30 minút prehrávania hudby, zapnuté monitorovanie srdcového tepu, zapnutý systém HUAWEI TruSleep™ pre spánok, zapnuté monitorovanie stresu, 180 minút cvičenia (zapnuté GPS), zapnuté upozornenia na správy (50 SMS správ, 6 hovorov a 3 alarmy denne), zapnutá obrazovka 30 minút denne.

Batéria vydrží 4 dni v nasledujúcich situáciách: 30 minút volania cez Bluetooth, 30 minút prehrávania hudby, zapnuté monitorovanie srdcového tepu, zapnutá funkcia HUAWEI TruSleep™ pre spánok, 180 minút cvičenia (zapnuté GPS), zapnuté upozornenia na správy (50 SMS správ, 6 hovorov a 3 alarmy za deň), obrazovka zapnutá 30 minút denne.

Výdrž batérie pánskych hodiniek

Batéria vydrží 14 dní v nasledujúcich situáciách: 30 minút hovorov cez Bluetooth každý týždeň, 30 minút prehrávania hudby každý týždeň, zapnuté monitorovanie srdcového tepu, zapnutá funkcia HUAWEI TruSleep™ na spánok, 90 minút cvičenia každý týždeň (zapnuté GPS), zapnuté upozornenia na správy (50 SMS správ, 6 hovorov a 3 alarmy denne), obrazovka zapnutá 200-krát denne.

Batéria vydrží 8 dní v nasledujúcich situáciách: 30 minút hovorov cez Bluetooth každý týždeň, 30 minút prehrávania hudby každý týždeň, zapnuté monitorovanie srdcového tepu, zapnutá funkcia HUAWEI TruSleep™ pre spánok, 180 minút cvičenia každý týždeň (zapnuté GPS), zapnuté upozornenia na správy (50 SMS správ, 6 hovorov a 3 alarmy denne), obrazovka zapnutá 30 minút denne.

Na nabíjanie hodiniek sa používa priložený magnetický napájací kábel. Plné nabitie sa dosiahne približne za hodinu a pol.

Hodinky zvládnu aj pobyt v bazéne

Hodinky Huawei Watch GT 3 si môžete bez problémov vziať aj do bazéna. Sú vodotesné podľa parametra 50 metrov, a preto ich môžete používať na monitorovanie plávania. Nie sú však určené na potápanie.

Funkcie hodiniek Huawei Watch GT 3

Huawei Watch GT 3 sú slušné inteligentné hodinky so širokou škálou funkcií. Môžete ich používať na monitorovanie zdravia a komunikáciu. Nevýhodou je obmedzená dostupnosť niektorých funkcií pre používateľov iPhonu. Konkrétne ide o podporu prednastavených odpovedí, prenos skladieb do hodiniek a mapy, resp. navigáciu. Funkcia sledovania zdravotného stavu žien je na hodinkách dostupná až po aktualizácii a nastavení v aplikácii.

Kde kúpiť Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3
Hodnotenie
4.1/5

Ak hľadáte niečo viac, môžete staviť na Huawei Watch GT 3 Pro. Tie ponúknu funkciu na meranie EKG, analýzu arteriálnej tuhosti alebo dokonca meranie laktátového prahu.

Huawei Watch GT 3 bohužiaľ neponúkajú bezkontaktné platby. V tomto smere poslúžia napríklad hodinky Garmin Venu Sq v podobnej cenovej kategórii.

Základné monitorovanie vášho zdravia

Hodinky si podobne ako ostatné konkurenčné modely bez problémov poradia s monitorovaním vášho zdravia. Zmerajú vám srdcový tep, okysličenie krvi a vašu aktivitu počas dňa. Ľahko skontrolujete počet krokov, ktoré ste prešli, počet spálených kilokalórií a čas, ktorý ste strávili športovaním.

Môžete tiež využiť meranie záťaže vrátane interpretácie nameranej hodnoty. Ak chcete počas dňa upokojiť svoju myseľ, môžete vykonať krátke dychové cvičenie.

Monitorovanie spánku

S hodinkami môžete aj spať a používať ich na monitorovanie spánku. Po prebudení vám potom zariadenie poskytne podrobné štatistiky týkajúce sa vášho spánku. Aby vás v noci nerušili prichádzajúce notifikácie, môžete spustiť režim Nerušiť.

Môžete si tiež nastaviť klasický budík, ktorý vás prebudí jemným vibrovaním na zápästí. Je však škoda, že nejde o inteligentný budík, ktorý by vás zobudil v ľahšej fáze spánku. Takouto funkciou sú vybavené napríklad hodinky Amazfit GTR 4 v podobnej cenovej kategórii.

Monitorovanie spánku
Monitorovanie spánku

Meranie VO2 max

Hodinky Huawei Watch GT 3 vám pomocou svojich monitorov poskytnú aj pomerne presný odhad vášho VO2 max. Hodnota VO2 max je jedným zo spoľahlivých ukazovateľov fyzickej výkonnosti. Čím je táto hodnota vyššia, tým viac kyslíka sa počas fyzickej námahy dostane do vašich svalov.

Využijete ju pri cvičení

Hodinky Huawei Watch GT 3 samozrejme využijete, ak sa venujete nejakému športu. Pomocou hodiniek možno monitorovať viac ako 100 rôznych aktivít. Ukážu vám najmä uplynulý čas, množstvo spálených kilokalórií a vašu tepovú frekvenciu počas cvičenia. V závislosti od konkrétnej aktivity môžu byť k dispozícii aj ďalšie hodnoty (napríklad pri skákaní cez švihadlo hodinky merajú počet skokov a vašu priemernú rýchlosť).

Režim cvičenia môžete kedykoľvek pozastaviť. Je však potrebné zdôrazniť, že hodinky nie je možné počas merania používať na nič iné.

Praktické informácie v tomto smere môžu zahŕňať index bežeckej výkonnosti, tréningovú záťaž za posledných 7 dní, odhadovaný čas potrebný na regeneráciu alebo hodnotu Vo2 Max. Vďaka týmto údajom budete môcť lepšie plánovať tréningy.

Určené pre bežcov

Ak chcete začať behať, môžete si v mobilnej aplikácii zostaviť vlastný tréningový plán a začať. Hodinky vám potom ukážu, koľko času denne strávite behom a v akej zóne srdcovej frekvencie by ste sa mali pohybovať.

Po dokončení tréningu hodinky uložia vašu trasu do mobilnej aplikácie, kde si ju môžete prezrieť. Okrem toho vás hodinky vďaka presnej navigácii dokážu naviesť späť, ak počas behu náhodou zídete z trasy.

Kde kúpiť Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3
Hodnotenie
4.1/5

Meranie teploty zápästia

Inovatívnou funkciou v oblasti nositeľnej elektroniky je nepochybne meranie teploty zápästia. Hodinky vás však upozornia, že pred meraním by ste ich mali nosiť aspoň 10 minút a že meranie by sa nemalo vykonávať v príliš chladnom alebo teplom prostredí (napríklad v blízkosti vykurovacieho telesa).

V našom teste, ak sme vyskúšali meranie po približne minútovom nosení, hodinky zobrazovali teplotu 28 °C a po desiatich minútach nosenia bola teplota 29,5 °C.

Spoločnosť Huawei upozorňuje, že hodinky nie sú zdravotníckym zariadením a nemerajú teplotu celého tela, ale len teplotu pokožky na povrchu. Otázkou preto je, čo nameraná hodnota skutočne hovorí.

Meranie teploty
Meranie teploty

Upozorní vás na správu a uskutoční hovor

Huawei Watch GT 3 vás bez problémov upozornia na prichádzajúce notifikácie z mobilného telefónu. Zobrazia vám správu vrátane emoji. Používatelia systému Android môžu na prichádzajúce správy odpovedať pomocou prednastavených odpovedí, táto funkcia však nie je k dispozícii pre verných používateľov Apple. V mobilnej aplikácii môžete pridať vlastný text odpovede, obmedzený je len maximálny počet znakov (36).

Určite vás však poteší, že môžete pohodlne telefonovať priamo zo svojho zariadenia. Táto funkcia je k dispozícii pre systémy Android aj iOS, a preto s ňou nie je žiadny problém. Jedinou výčitkou je, že telefónne číslo nemožno pohodlne vytočiť priamo na hodinkách. Ak chcete vytočiť hovor priamo zo zariadenia, musíte si kontakt najprv pridať do obľúbených kontaktov v mobilnej aplikácii (možno ich uložiť maximálne 10). Potom stačí prejsť do obľúbených kontaktov na hodinkách a vytočiť telefónne číslo. Určite však uznáte, že je to pomerne komplikované. Prípadne môžete vytočiť číslo z mobilného telefónu, ktorý aj tak musíte mať pri sebe.

Obľúbené kontakty
Obľúbené kontakty

Počúvanie hudby

Hodinky Huawei Watch GT 3 majú 4 GB internej pamäte, do ktorej môžete ukladať hudobné skladby a následne počúvať hudbu offline. Na prenos hudby slúži mobilná aplikácia Huawei Health. Táto funkcia je však bohužiaľ dostupná len pre používateľov systému Android. V našom teste s iPhonom nebola funkcia prenosu hudby v mobilnej aplikácii k dispozícii.

Počúvanie hudby
Počúvanie hudby

Mapy sú k dispozícii len pre systém Android

Funkcia máp je k dispozícii pre používateľov systému Android. Najprv si musíte do mobilného telefónu stiahnuť aplikáciu Petal Maps (nájdete ju v galérii aplikácií Huawei). V mobilnej aplikácii potom určíte, kam vás majú mapy navigovať, a jednotlivé pokyny sa zobrazia aj na displeji hodiniek.

Mapy
Mapy

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie týchto smart hodiniek patrí baterka, funkcia Nájsť môj telefón, kompas, diaľkové ovládanie fotoaparátu telefónu, výškomer, predpoveď počasia a stopky.

Záver – komu by sme hodinky Huawei Watch GT 3 odporučili?

Hodinky Huawei Watch GT 3 by sme odporučili ženám a mužom, ktorí chcú hodinky používať na monitorovanie športových aktivít, ale aj na komunikáciu. Vzhľadom na obmedzený rozsah funkcií iPhonu nájdu uplatnenie skôr u používateľov mobilných telefónov so systémom Android.

Hodinky majú dostatočne veľký AMOLED displej. Bude vám merať srdcovú frekvenciu, okysličenie krvi a dokonca aj teplotu pokožky. Z hodiniek môžete uskutočňovať plnohodnotné telefónne hovory. Pre používateľov systému Android je k dispozícii funkcia prednastavených odpovedí na prichádzajúce správy.

Z nevýhod možno spomenúť snáď len pomerne komplikované párovanie s telefónom so systémom Android a, ako sme už spomenuli, obmedzený rozsah funkcií pre iPhone.

Kde kúpiť Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3
Hodnotenie
4.1/5
Recenzia: smart hodinky Huawei Watch GT 3
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.1

Hodinky na šport a komunikáciu

Smart hodinky Huawei Watch GT 3 slúžia na monitorovanie zdravia aj komunikáciu. Možno ich používať na plnohodnotné telefonovanie. Na rozdiel od fanúšikov iPhonu môžu používatelia mobilných telefónov so systémom Android využívať funkciu odpovedania na prednastavené správy, prenos hudby do hodiniek a mapy či navigáciu. Hodinky sú k dispozícii v dvoch veľkostných variantoch, ktoré sú určené pre mužov aj ženy.

Klady

 • AMOLED displej
 • 3 varianty remienka
 • Možnosť telefonovania
 • Podpora prednastavených odpovedí (len pre Android)
 • Podpora slovenčiny
 • Slušná výdrž batérie

Zápory

 • Absencia bezkontaktných platieb
 • Komplikované párovanie s telefónom so systémom Android
 • Niektoré funkcie sú dostupné len pre systém Android
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
4/5 - (8 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3
Hodnotenie: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram