ITmix.cz logo

Najlepšie smart hodinky pre ženy: porovnávací test a recenzie

Najlepšie smart hodinky pre ženy: porovnávací test a recenzie

Dámske smart hodinky kombinujú špičkové funkcie a atraktívny dizajn. V porovnaní s pánskymi hodinkami majú zvyčajne kompaktnejšie rozmery, a preto lepšie sedia na užšom ženskom zápästí. Aké sú ich ďalšie špecifiká, sa dozviete v článku, kde vám odporučíme aj najlepšie hodnotené modely.

Dizajn smart hodiniek je určený pre ženy

Inteligentné hodinky pre ženy majú svoje vlastné dizajnové špecifiká, na ktoré sa zameriavame v našom porovnaní smart hodiniek pre ženy. Ako sme už naznačili, ich rozmery bývajú menšie, aby hodinky dobre sedeli na ženskom zápästí (napríklad hodinky Garmin Lily 2 Classic majú veľmi kompaktné rozmery). Výrobcovia tiež spravidla volia dizajn a farby, ktoré sú u žien obľúbenejšie ako u mužov. Preto na nich často uvidíte zlaté, ružové alebo ružovozlaté detaily, ktoré z nich pomáhajú urobiť vkusný módny doplnok. Ako detaily sa často používajú aj ozdobné kamienky. Samozrejme, platí to pre hardvérové časti hodiniek, ako aj pre softvérové časti, t. j. ciferníky vykreslené týmito atraktívnymi vzormi. Ženám však samozrejme nič nebráni kúpiť si model v neutrálnych farbách (napr. nestarnúca čierna klasika), ktorých je na trhu tiež dostatok.

Pri výbere smart hodiniek zvážte, či chcete zariadenie nosiť celý deň alebo ho chcete používať výlučne na šport. V prvom prípade budete pravdepodobne hľadať univerzálny a elegantný model (napr. Garmin Vivoactive 4S), zatiaľ čo v druhom prípade si skôr vyberiete hodinky zamerané na šport alebo fitnes náramok.

Inteligentné hodinky sú v porovnaní s fitnes náramkami sofistikovanejšie a ponúkajú viac funkcií. Bývajú tiež vybavené snímačom GPS a umožňujú vám merať outdoorové aktivity bez toho, aby ste mali v blízkosti mobilný telefón. Práve prostredníctvom mobilného telefónu sa fitness náramky pripájajú k systému GPS.

Funkcie dámskych smart náramkov sa príliš nelíšia

Z hľadiska funkcií sa dámske smart hodinky vo všeobecnosti príliš nelíšia od pánskych. Modely z oboch kategórií zvyčajne zvládajú meranie srdcového tepu, okysličenia krvi, monitorovanie spánku a meranie rôznych fyzických aktivít.

Jediným špecifikom v tomto smere môže byť funkcia sledovania menštruačného cyklu, ktorá nie je súčasťou všetkých smart hodiniek. Ak je to pre vás dôležitá funkcia, môžete sa poobzerať po modeli, ktorý ju ponúka. V súčasnosti medzi najpokročilejšie modely patria najnovšie hodinky Apple Watch. Modely Apple Watch 8 a Apple Watch 9 sú totiž vybavené teplomerom, ktorý meria teplotu počas spánku a dokáže odhadnúť čas ovulácie (a teda ideálny čas na počatie). Okrem toho zariadenie dokáže odhadnúť aj začiatok menštruácie.

Treba poznamenať, že odhad ovulácie je na hodinkách k dispozícii až po dvoch menštruačných cykloch. Údaje o vašej teplote sú potom v mobilnej aplikácii k dispozícii približne po 5 nociach spánku s hodinkami.

Funkciu sledovania menštruačného cyklu nájdete aj na mnohých iných modeloch, napríklad na hodinkách Apple Watch Series 6 a Series 7 alebo na lacnejších hodinkách Xiaomi Amazfit GTS 2 mini. Odhad ovulácie na nich však nenájdete, takže funkcia slúži skôr na základné monitorovanie ženského zdravia a zaznamenávanie začiatku menštruácie.

Pri väčšine smart hodiniek si môžete vybrať medzi rôznymi dizajnmi ciferníkov. Niektoré z nich sú navrhnuté tak, aby vyzerali elegantnejšie a vyhovovali nežnejšiemu pohlaviu.

Recenzie dámskych inteligentných hodiniek

V našej redakcii sme pre vás otestovali niekoľko dámskych smart hodiniek. Prečítajte si naše podrobné recenzie, v ktorých predstavíme ich silné a slabé stránky a zistíte, ako jednotlivé modely obstáli v našom porovnaní smart hodiniek.

Nenechajte si ujsť tento článok zameraný na dámske inteligentné hodinky Samsung. Bude užitočný najmä vtedy, ak vlastníte mobilný telefón rovnakej značky. Hodinky vám ponúknu všetky jeho funkcie.

Recenzie dámskych fitnes náramkov

Určitou alternatívou ku smart hodinkám sú fitness náramky, ktoré ponúkajú obmedzený počet funkcií. Na druhej strane sú výrazne lacnejšie. Ak hľadáte základný model, ktorý bude monitorovať vaše zdravie, určite s nimi neurobíte chybu.

Prakticky všetky fitnes náramky sú veľmi univerzálne a môžu ich používať ženy aj muži. V porovnaní s inteligentnými hodinkami spravidla nebudete bojovať s väčšou veľkosťou, ktorá sa vám nezmestí na zápästie.

Dámske smart hodinky

Majú dámske inteligentné hodinky nejaké špeciálne funkcie?

Dámske a pánske inteligentné hodinky sú z hľadiska funkcií veľmi podobné. V prípade dámskych modelov však zvyčajne nájdete funkciu na sledovanie menštruačného cyklu.

Aké sú rozmery dámskych smart hodiniek?

Dámske smart hodinky majú zvyčajne menšie rozmery, aby sa lepšie prispôsobili užšiemu ženskému zápästiu. Napríklad spoločnosť Apple vyrába hodinky v dvoch verziách. Zariadenie pre ženy má šírku ciferníka 41 mm, zatiaľ čo model pre mužov má 45 mm.

Na čo myslieť pred kúpou inteligentných hodiniek?

Pred kúpou smart hodiniek si premyslite, na čo ich budete najčastejšie používať. Hľadáte štýlový kúsok na každodenné nosenie do práce a na tréning? Alebo hľadáte len športový doplnok, takže vzhľad pre vás nie je až taký dôležitý? Tak či onak, budete si vyberať z inej kategórie produktov.

Aké dizajny sú k dispozícii?

Smart hodinky pre ženy bývajú z hľadiska dizajnu pomerne sofistikované. Výrobcovia zvyčajne vsádzajú na farby, ktoré sú u žien obľúbené (napr. ružová, zlatá alebo ružovo-zlatá). Nájdete tu aj rôzne kamienky a ozdobné prvky, ktoré podčiarkujú ich elegantný vzhľad.

Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
4.4/5 - (10 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Apple Watch Ultra 2
Tip redakcie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram