ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Garmin Lily 2 Classic

Silné stránky
 • Skutočne nízka hmotnosť
 • Elegantný dizajn pre ženy
 • Podpora Garmin Pay
 • Vzorované sklo vyzerá originálne
Slabé stránky
 • Len 18 športových aktivít
 • Absencia GPS
 • Absencia AoD

Garmin Lily 2 Classic sú mimoriadne elegantné smart hodinky určené pre ženy. Tie potešia ich skutočne kompaktné rozmery a veľmi nízka hmotnosť. Hodinky zaujmú vzorovaným sklíčkom a širokou ponukou funkcií na monitorovanie zdravia, cvičenia a spánku. Na druhej strane treba počítať s obmedzeným rozsahom športov a absenciou GPS. Ako si inteligentné hodinky viedli v našom teste?

Často kladené otázky a odpovede

Ako sa líši Garmin Lily 2 Classic od Garmin Lily 2?

Hlavným rozdielom je podpora služby Garmin Pay. Garmin Lily 2 Classic umožňuje bezkontaktné platby, Garmin Lily 2 nie. Ďalší rozdiel je vidieť v materiáli remienka. V prípade zariadenia Garmin Lily 2 Classic si môžete vybrať z nylonového a koženého variantu. Garmin Lily 2 sa dodáva so silikónovým remienkom.

Pre koho sú smart hodinky určené?

Hodinky Garmin Lily 2 Classic sú vzhľadom na veľkosť a použitý dizajn určené predovšetkým ženám. Vo všeobecnosti by som ich charakterizovala ako vydarené mestské inteligentné hodinky. Nie sú však určené pre profesionálne športovkyne, a to vzhľadom na pomerne základný rozsah športových funkcií.

Ako dlho vydržia na jedno nabitie?

Bežná výdrž batérie smart hodiniek je 5 dní, čo sa potvrdilo aj v tejto recenzii. Vďaka tomu nemusíte myslieť na to, že ich budete musieť každý deň dobíjať.

Obsah balenia a technické parametre

Obsah balenia týchto smart hodiniek nijako nevybočuje z radu ostatných modelov. Okrem samotných hodiniek s jedným remienkom, je súčasťou balenia napájací kábel s klipom a používateľská príručka.

Hodinky sa predávajú v niekoľkých dizajnových variantoch. V redakcii sme mali model Cream Gold / Coffee s nylonovým remienkom, ktorý podľa môjho názoru vyzerá veľmi elegantne. Zariadenie je určené pre obvod zápästia 11 až 17,5 cm, čo bude pravdepodobne vyhovovať väčšine žien.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaNylonový alebo kožený (v základnej verzii silikónový)
OdolnosťVodotesnosť podľa parametra 50 metrov
DisplejLCD (1″ × 0,84″)
Bežná životnosť batérieAž 5 dní
Spôsob nabíjaniaNapájací kábel s klipom
KonektivitaBluetooth, NFC (len variant Classic)
Operačný systémGarmin OS
Rozmery bez remienka35,4 × 35,4 × 10,1 mm
Hmotnosť s textilným remienkom20,6 g

Vzorované sklo a rozmery stvorené pre ženy

Hodinky Garmin Lily 2 Classic sú svojím dizajnom a rozmermi jednoznačne určené pre ženy. Oproti prvej generácii nemajú plastové, ale hliníkové puzdro (priemer 35 mm). Vďaka tomu vyzerajú ešte o niečo elegantnejšie a zároveň kvalitnejšie a pevnejšie.

Poteší aj veľmi nízka hmotnosť len 25 gramov a tenký dizajn remienka. Pri nosení som preto často ľahko zabudla, že hodinky vôbec nosím. Zároveň ide o najľahšie smart hodinky, ktoré doteraz prešli našou redakciou.

Pri každodenných aktivitách mi hodinky vôbec neprekážali a aj pre svoj netradičný dizajn získali mnoho komplimentov. Garmin Lily 2 Classic majú totiž vzorované sklo, ktoré sa nachádza na displeji. Vďaka tomu vyzerajú ako módny doplnok. Ak teda hľadáte smart hodinky a zároveň nemáte radi vyložene športový štýl, Garmin Lily 2 Classic budú pravdepodobne pre vás to pravé.

Na rozdiel od predchádzajúcej generácie, je remienok vybavený systémom rýchloupínania. Prípadná výmena remienka je teda rýchla a jednoduchá, nie je potrebné pracovať so žiadnymi skrutkovačmi a podobne. Keďže ide o elegantný dizajnový model hodiniek, ktoré budú chcieť nositelia kombinovať s rôznymi outfitmi, toto riešenie nám dáva zmysel. Remienok so šírkou 14 mm sa dá rýchlo a jednoducho vymeniť počas prípravy do práce.

Môžete si ich vziať aj k bazénu

Napriek tomu, že toho nevedia ani zďaleka toľko ako športové hodinky, to málo, čo dokážu, robia skvele. Vďaka vodotesnosti 5 ATM si ich môžete vziať so sebou do bazéna, ale nie sú určené na potápanie. Ak veľa plávate, odporúčame siahnuť po možnosti so silikónovým remienkom (nylon dlho schne a koža nie je do bazéna ideálna).

Hodinky nemajú žiadne tlačidlá. Spustenie a pozastavenie plaveckého režimu sa preto realizuje dvojitým poklepaním na displej. Zatiaľ čo som aktivitu spustila bez problémov, s jej zastavením som mala opakovane problémy a hodinky rozpoznali moje dvojité poklepanie až asi na desiaty pokus (a to aj vtedy, keď bol displej a moje prsty suché).

Výbava senzormi je dostačujúca

Garmin Lily 2 Classic dostal do výbavy snímač srdcového tepu Elevate 4. Hodinky vyššej triedy majú často novšiu verziu Elevate 5, ale v tomto prípade to vzhľadom na cenu dáva zmysel. Okrem toho možno použiť oxymeter a k dispozícii je aj akcelerometer na detekciu pohybu.

Rovnako ako prvá generácia týchto hodiniek, ani Garmin Lily 2 Classic nemajú pripojenie GPS. To znamená, že pri monitorovaní outdoorových aktivít musíte mať pri sebe mobilný telefón, aby hodinky mohli zaznamenávať napríklad trasu, tempo a ďalšie metriky. V tomto ohľade ma hodinky trochu sklamali. Veď prijímače GPS sú často súčasťou inteligentných hodiniek v nižších cenových kategóriách. Ale opäť, ak sa znížime k tomu, že ide o mestské smart hodinky (a nie o nejaký športtester), tento nedostatok sa dá odpustiť. Koniec koncov, Garmin Vivomove Trend nemá ani GPS. Ak hľadáte dámske elegantné smart hodinky s GPS, odporúčam pozrieť si našu recenziu hodiniek Huawei Watch GT 4. Tento model je k dispozícii aj v dizajnovo vydarenom dámskom variante.

Kde kúpiť Garmin Lily 2 Classic
Garmin Lily 2 Classic
Hodnotenie
3.8/5

Výdrž batérie? Príjemných 5 dní

S týmito hodinkami sa nemusíte starať o ich každodenné dobíjanie. Na jedno nabitie totiž bez problémov vydržia až 5 dní, v závislosti od toho, ako intenzívne ich používate. V prípade hodiniek Garmin Vivomove Trend je to prakticky rovnaká hodnota.

Pri mojom testovaní táto hodnota zodpovedala skutočnosti. A to hodinky počas dňa prijímali desiatky oznámení a každý deň som ich používal na meranie fyzickej aktivity v priemere 30 minút. Okrem toho som využívala aj monitorovanie spánku bez merania okysličenia krvi. Ak teda hodinky nabijete v nedeľu večer, bez problémov vám vydržia celý pracovný týždeň.

Na nabíjanie hodiniek Garmin Lily 2 Classic sa používa priložený kábel s klipom. Plné nabitie sa dosiahne približne za 2 hodiny.

Monochromatický LCD displej, ktorý zaujme na prvý pohľad

Ako som už spomenula, displej je chránený gravírovaným skleneným sklíčkom. Tento vzor vynikne najmä vtedy, ak je displej hodiniek vypnutý. V takom prípade model vyzerá ako bežné hodinky. Na druhej strane, po zapnutí displeja ani vzorovanie nebráni dobrej čitateľnosti.

Kým som si však na prítomnosť vzorovania zvykla, niekoľkokrát som sa pristihla pri tom, že sa snažím sklo vyčistiť (od neexistujúcich šmúh). Čitateľnosť je skvelá najmä v interiéri. Vonku za jasného počasia som mala občas problémy a musela som hodinky držať druhou rukou.

Hodinky Garmin Lily 2 Classic pracujú s monochromatickým LCD displejom so 16 úrovňami sivej (farbu podsvietenia nemôžete meniť). Displej sa automaticky aktivuje, keď hodinky nakloníte smerom k sebe alebo sa dotknete displeja. Ale pozor, na rozdiel od hodiniek Garmin Vivomove Trend nemajú analógové ručičky.

Pri vypnutom displeji si nemôžete prečítať aktuálny čas a hodinky nemajú vždy zapnutý displej (AoD). Veľmi vydarený displej nájdete na spomínaných hodinkách Huawei Watch GT 4.

Hodinky majú gravírované sklo
Hodinky majú gravírované sklo

Jednoduché ovládanie a plynulý systém

Hodinky nemajú žiadne tlačidlá a na ovládanie budete používať iba dotyk. Treba však poznamenať, že po niekoľkých dňoch sa všetko zdá byť veľmi intuitívne a jednoduché. Nemala som problém rýchlo sa dostať presne k tej možnosti, ktorú som potreboval. Pochvalu si zaslúži aj okamžitá odozva dotykového displeja a rýchlosť systému, vďaka ktorej je pohyb v ponukách plynulý a používateľsky prívetivý. A, samozrejme, nechýba ani podpora slovenčiny.

Na spárovanie smart hodiniek a mobilného telefónu slúži aplikácia Garmin Connect, ktorá je k dispozícii na Google Play a App Store. Samotná aplikácia má prehľadné rozhranie a ponúka prístup k nastaveniam hodiniek a jednotlivým štatistikám.

Aké funkcie ponúkajú hodinky Garmin Lily 2 Classic?

Hodinky Garmin Lily 2 Classic sú navrhnuté ako mestské smart hodinky. Koniec koncov, ich vzhľad naznačuje, že nie sú určené pre fanúšikov outdooru a extrémnych aktivít. Nemožno ich odporučiť ani pre profesionálnych športovcov. Podľa môjho názoru sú vhodné skôr pre ženy, ktoré chcú inteligentné hodinky so základným rozsahom funkcií, ale neohromí ich bežný športový vzhľad.

Ak hľadáte skôr športové hodinky, môžete si prečítať našu recenziu Garmin Venu Sq 2.

Základné funkcie monitorovania zdravia a pohybu

Garmin Lily 2 Classic veľmi dobre zvláda základné funkcie, s ktorými sa stretnete v mnohých konkurenčných smart hodinkách. Hovoríme o celodennom monitorovaní srdcového tepu, krokomere alebo meraní množstva spálených kilokalórií. Okrem toho vám poskytnú aj prehľad o minútach strávených intenzívnou aktivitou. K dispozícii je aj funkcia na meranie okysličenia krvi.

Hodinky tiež umožňujú monitorovať záťaž vášho tela počas dňa, čo vtipne odráža realitu. Počas môjho testovania boli údaje vyššie počas intenzívnej záťaže ako počas voľného víkendového dňa stráveného vonku.

Funkcia Body Battery vám umožňuje sledovať, koľko energie vaše telo odhadlo. Vďaka tomu si môžete lepšie naplánovať, či sa máte napríklad vrhnúť do tréningu alebo radšej odpočívať. Ak som sa venovala športovej aktivite, hodnota Body Battery prirodzene klesla, čo odrážalo moju potrebu odpočinku. V niektorých prípadoch však bola hodnota nízka, aj keď som celý deň len pracovala a bola som fyzicky plná energie.

Ak máte problém s dodržiavaním pitného režimu, môžete pomocou hodiniek zaznamenávať počet pohárov, ktoré ste počas dňa vypili. Teda aspoň za predpokladu, že si to zakaždým zapamätáte (mne sa to nepodarilo).

Monitorovanie spánku

Ak budete mať hodinky na zápästí cez noc, budú monitorovať váš spánok. Samozrejme, môžete spustiť nočný režim, aby vás nerušili prichádzajúce oznámenia. Osobne musím povedať, že s hodinkami sa mi spalo výborne, a to vďaka ich nízkej hmotnosti a naozaj kompaktným rozmerom.

Po prebudení vidíte celkovú dĺžku spánku (vrátane dĺžky jednotlivých fáz). Hodinky obsahujú aj stručnú informáciu o kvalite vášho spánku (v mojom prípade napríklad"Veľa hlbokého spánku"). K dispozícii je aj číselné hodnotenie kvality spánku (od 0 do 100). V mobilnej aplikácii si potom môžete podrobnejšie prezrieť konkrétne faktory, ktoré ovplyvňujú vaše hodnotenie spánku. Aj keď je ťažké posúdiť, či hodnotenia zodpovedajú skutočnosti, ja som dosiahla skóre medzi 80 a 85 pri pocitovo dlhom, odpočinkom naplnenom spánku. Takže som dospela k záveru, že by to mohla byť pravda.

Hneď po prebudení na vás bude čakať ranná správa, ktorá vám umožní rýchlo skontrolovať kvalitu spánku, počasie a záznamy v kalendári. Budete tak hneď vedieť, čo vás v ten deň čaká alebo či máte pred odchodom z domu siahnuť po dáždniku.

Monitorovanie športových aktivít

Hodinky Garmin Lily 2 Classic nie sú primárne určené ako športové smart hodinky, ale aj tak ich môžete používať na monitorovanie svojich športových aktivít. Ako som však už spomenula, treba brať do úvahy absenciu GPS. Ak teda chcete získať údaje týkajúce sa napríklad vašej trasy a dĺžky behu, musíte si so sebou vziať mobilný telefón (prostredníctvom ktorého sa hodinky pripájajú k GPS).

Inteligentné hodinky ponúkajú na výber len 18 športových aktivít, čo sa v porovnaní s konkurenciou môže zdať pomerne málo. Na druhej strane nechýba populárny výber pre ženy, ako je chôdza, beh, bicyklovanie, joga, pilates alebo tanečné fitness. Súčasťou je aj univerzálny silový alebo HIIT režim.

Kde kúpiť Garmin Lily 2 Classic
Garmin Lily 2 Classic
Hodnotenie
3.8/5

Po spustení aktivity hodinky zobrazia údaje v závislosti od aktivity. Spravidla nechýbajú informácie o srdcovej frekvencii, dĺžke trvania a množstve spálených kilokalórií. Pri chôdzi to naopak môže byť počet krokov alebo vzdialenosť. Môžete tiež nastaviť určité časové intervaly, kedy vás hodinky vibráciami upozornia, kedy máte cvičiť a kedy odpočívať.

Vzhľadom na koncepciu hodiniek tu nenájdete žiadne animované cvičenia a podobne. V tomto ohľade hodinky Garmin Lily 2 Classic ponúkajú skôr základný druh zážitku, čím sa hodinky zameriavajú na špecifické publikum.

Po dokončení aktivity si môžete zobraziť podrobné štatistiky v mobilnej aplikácii Garmin Connect.

Monitorovanie menštruačného cyklu

Garmin Lily 2 Classic sú smart hodinky pre ženy. Preto je správne, že nechýbajú funkcie monitorovania menštruačného cyklu. Údaje týkajúce sa vášho cyklu najprv zadáte prostredníctvom aplikácie Garmin Connect, potom si na hodinkách ľahko skontrolujete, ktorý deň vášho cyklu práve nastal.

Hodinky vám poskytnú len číselný údaj (napr. 21. deň cyklu), ale mobilná aplikácia vám poskytne aj údaj o fáze cyklu (napr. luteálna). Okrem toho tu nájdete praktické odporúčania, či je dobré byť počas danej fázy aktívny alebo odpočívať.

Zobrazenie dňa vášho cyklu
Zobrazenie dňa vášho cyklu

Garmin Pay nájdete len vo verzii Classic

Ak je pre vás dôležité bezkontaktné platenie hodinkami, zbystrite pozornosť. Službu Garmin Pay podporuje iba model Garmin Lily 2 Classic (t. j. s nylonovým alebo koženým remienkom). Základná verzia so silikónovým remienkom platenie nepodporuje. Odporúčame tiež, aby ste si vopred overili, či vaša banka podporuje službu Garmin Pay.

Funkciu môžete sprevádzkovať prostredníctvom mobilnej aplikácie Garmin Connect. Pri platení potom na hodinkách ťuknete na zvolený kód, ktorý chráni platobnú kartu pred zneužitím. Kód je potrebné zadať len raz za 24 hodín (pokiaľ si hodinky nespustíte zo zápästia a nemáte aktivované monitorovanie srdcového tepu). Ak ste teda na nákupoch, nebudete musieť zadávať kód pri pokladni každého obchodu, ktorý v ten deň navštívite.

Upozornia na prichádzajúce notifikácie

Hodinky slúžia aj na upozorňovanie na prichádzajúce oznámenia z mobilného telefónu. Keďže hodinky nemajú reproduktor ani mikrofón, nemôžete z nich prijať prichádzajúci hovor. Používatelia mobilných telefónov so systémom Android však môžu odmietnuť hovor prednastavenou textovou správou alebo odpovedať na prichádzajúcu správu prednastavenou odpoveďou. Táto funkcia nie je k dispozícii pre používateľov telefónov iPhone.

Ovládanie hudby

Hudbu, ktorá sa práve prehráva v mobilnom telefóne, môžete ovládať priamo zo smart hodiniek. Skladbu možno prepnúť na predchádzajúcu alebo nasledujúcu skladbu, pozastaviť ju a znovu spustiť.

Ovládanie hudby
Ovládanie hudby

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie smart hodiniek patrí napríklad zobrazenie kalendára z mobilného telefónu alebo predpovede počasia.

Záver – komu by sme smart hodinky Garmin Lily 2 Classic odporučili?

Vzhľadom na veľkosť a dizajn by som inteligentné hodinky Garmin Lily 2 Classic odporučila ženám, ktoré nie sú profesionálne športovkyne. Zariadenie sa bude páčiť skôr tým dámam, ktoré hľadajú elegantné hodinky s inteligentnými funkciami.

Na rozdiel od modelu Garmin Lily 2 ponúkajú hodinky Garmin Lily 2 Classic aj bezkontaktné platby Garmin Pay. Okrem toho poteší prítomnosť základných funkcií na monitorovanie zdravia, pohybu a spánku. Samozrejmosťou sú aj prichádzajúce notifikácie a používatelia mobilných telefónov so systémom Android môžu na správy reagovať prednastavenými odpoveďami.

Kde kúpiť Garmin Lily 2 Classic
Garmin Lily 2 Classic
Hodnotenie
3.8/5

Ak by som mala menovať nejaké nevýhody, bola by to podpora sledovania iba 18 športových aktivít, čo sa v kontexte konkurencie môže zdať pomerne málo. Na druhej strane, medzi týmito športmi sú populárne voľby práve pre ženy, ako napríklad joga, pilates alebo tanec. Okrem toho treba brať do úvahy aj absenciu GPS. Ak si chcete ísť zabehať a po skončení si pozrieť záznam trate a ďalšie merania, musíte si so sebou vziať mobilný telefón, ku ktorému sa hodinky pripájajú.

Recenzia: smart hodinky Garmin Lily 2 Classic
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
3.8

Elegantná voľba pre dámy

Garmin Lily 2 Classic sú mimoriadne elegantné smart hodinky určené pre ženy. Tie potešia ich skutočne kompaktné rozmery a veľmi nízka hmotnosť. Hodinky zaujmú vzorovaným sklíčkom a širokou ponukou funkcií na monitorovanie zdravia, cvičenia a spánku. Na druhej strane treba počítať s obmedzeným rozsahom športov a absenciou GPS. Ako si inteligentné hodinky viedli v našom teste?

Klady

 • Skutočne nízka hmotnosť
 • Elegantný dizajn pre ženy
 • Podpora Garmin Pay
 • Vzorované sklo vyzerá originálne

Zápory

 • Len 18 športových aktivít
 • Absencia GPS
 • Absencia AoD
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
1/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Garmin Lily 2 Classic
Garmin Lily 2 Classic
Hodnotenie: 3.8/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram