ITmix.cz logo

Recenzia: smart hodinky Apple Watch SE 2. generácie

Silné stránky
 • Detekcia autonehody
 • O 20 % vyšší výkon ako prvá generácia
 • Rovnaký čip ako Apple Watch 8
 • Priaznivá cena
 • Možnosť zakúpenia LTE verzie
Slabé stránky
 • Chýbajúca funkcia Always-On
 • Nemeria EKG, okysličenie krvi a teplotu
 • Nepodporuje rýchle nabíjanie

Apple Watch SE 2. generácie sú cenovo dostupné smart hodinky, ktoré zvládajú monitorovanie zdravia a komunikáciu. Hodinky sú k dispozícii v dvoch veľkostiach a niekoľkých farbách. Oproti prvej generácii ponúkajú o 20 % vyšší výkon a funkciu detekcie autonehody, ktorá dokáže automaticky zavolať záchrannú službu.

Medzi nevýhody patrí nižšia výdrž batérie, ale to platí všeobecne pre všetky hodinky Apple Watch. Hodinky tiež nezvládajú pokročilé zdravotné merania, ako je EKG, monitorovanie okysličenia krvi a telesnej teploty. Rovnako ako Apple Watch SE prvej generácie nepodporujú funkciu Always-On displej.

Často kladené otázky a odpovede

Aké sú najväčšie rozdiely medzi Apple Watch SE 2. generácie a Apple Watch Series 8?

Na rozdiel od drahších hodiniek Apple Watch 8 nemajú hodinky Apple Watch SE pokročilé senzory EKG, okysličenia krvi a telesnej teploty. Nenájdete tu ani Always-On displej. Apple Watch SE nepodporujú rýchle nabíjanie a nie sú vybavené čipom U1 na presnú lokalizáciu miestnosti.

Pre koho sú hodinky Apple Watch SE 2. generácie určené?

Apple Watch SE sú vo všeobecnosti určené pre ľudí, ktorí chcú hodinky Apple Watch a chcú čo najviac ušetriť. Hoci týmto smart hodinkám chýbajú niektoré pokročilé funkcie, stále ide o veľmi vydarené zariadenie na monitorovanie zdravia a komunikáciu.

Má zmysel prejsť z Apple Watch SE 1. generácie?

Hodinky Apple Watch SE 2. generácie majú v porovnaní so svojím predchodcom len menšie nové funkcie. Konkrétne sa môžete tešiť na o 20 % vyšší výkon a funkciu detekcie autonehody. Pre väčšinu používateľov hodiniek prvej generácie to však nebude dostatočný dôvod na upgrade.

Aká je výdrž batérie hodiniek Apple Watch SE 2. generácie?

Inteligentné hodinky Apple Watch SE 2. generácie majú typickú výdrž batérie 18 hodín. Pri použití úsporného režimu sa výdrž batérie predĺži na pohodlnejších 36 hodín.

Elegantné balenie, ktoré od Apple očakávate

Inteligentné hodinky Apple Watch SE 2. generácie nám do redakcie prišli v elegantnom balení, ktoré je pre Apple Watch typické. Konkrétne išlo o podlhovastú bielu škatuľku s minimalistickým dizajnom, rozmermi 29 × 7 × 3 cm a hmotnosťou 350 gramov.

Vo vnútri balenia nájdete:

 • samotné smart hodinky,
 • dve veľkosti remienkov (S/M a M/L),
 • magnetický napájací kábel
 • a návod na použitie.

Apple Watch SE 2022 sú rovnako ako ostatné hodinky tejto značky (okrem Apple Watch Ultra) k dispozícii v dvoch veľkostných variantoch (so 40 mm a 44 mm ciferníkom). Pre úplnosť preto dodajme, že sme testovali menší variant.

Vďaka dvom veľkostiam remienka budú hodinky vyhovovať ženám aj mužom (hoci dámam by sme odporúčali 40 mm variant).

 • Hodinky so 40 mm ciferníkom sú vhodné pre zápästia s obvodom 13 až 20 cm.
 • Hodinky so 44 mm ciferníkom budú vyhovovať zápästiam s obvodom 14 až 22 cm.

Technické parametre Apple Watch SE 2. generácie

Apple Watch SE 2. generácie zaujmú dostatočne veľkým Retina displejom, vodotesnosťou s hodnotou 50 metrov a bezproblémovým prepojením s produktmi Apple.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov, odolnosť proti prachu IP6X
Displej1,57" Retina (1,78" pre väčšiu verziu)
Výdrž batérieAž 18 hodín (36 hodín v úspornom režime)
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.3, Wi-Fi, GPS, NFC
Operačný systémwatchOS
Rozmery bez remienka40 × 34 × 10,4 mm / 44 × 38 × 10,7 mm
Hmotnosť bez remienka26,4 g (27,8 g v mobilnej verzii) / 32,9 g (33 g v mobilnej verzii)

100 % recyklovaný hliník v hlavnej úlohe

Na rozdiel od iných modelov Apple Watch si pri Apple Watch SE nemôžete vybrať medzi hliníkom a (výrazne drahšou) nehrdzavejúcou oceľou. K dispozícii je len verzia zo 100 % recyklovaného hliníka, čo sa odráža aj na prijateľnej cene týchto hodiniek.

Tvar ciferníka nie je žiadnym prekvapením a dizajn hodiniek nadväzuje na ostatné modely tejto značky. Môžete sa teda tešiť na elegantný štvorcový ciferník so zaoblenými hranami. Pravej strane potom dominuje otočná digitálna korunka.

Kde kúpiť Apple Watch SE 2. generácie
Apple Watch SE 2. generácie
Hodnotenie
4.2/5

Remienok je vyrobený zo silikónu, vďaka čomu sú hodinky pohodlné na každodenné nosenie aj rôzne športové aktivity. Podľa potreby však možno zakúpiť a striedať aj iné materiálové a dizajnové varianty.

Hmotnosť hodiniek je príjemne nízka. Menší variant bez remienka váži 26,4 g (alebo 27,8 g vo verzii Cellular). Väčšia verzia bez remienka váži 32,9 g (alebo 33 g vo verzii Cellular).

Môžete si ich vziať do bazéna

Apple Watch SE sú odolné voči prachu podľa normy IP6X. To znamená, že v tomto ohľade neboli testované proti vode (preto to písmeno X). Na druhej strane však výrobca uvádza, že sú vodotesné podľa parametra 50 metrov. Vzhľadom na to ich môžete bez obáv nosiť aj počas plávania.

Počas takejto aktivity môžu zaznamenávať napríklad počet preplávaných bazénov alebo vzdialenosť preplávanú vo voľnej vode. K dispozícii je aj skóre SWOLF (počet temp a čas potrebný na prekonanie jednej dĺžky bazéna). Nie sú však určené na potápanie, v tomto smere poslúžia ešte odolnejšie hodinky Apple Watch Ultra.

Vo vode oceníte funkciu Water Lock, pri ktorej hodinky nereagujú na dotyk. Po následnom odomknutí prehrajú rôzne vysoké tóny, aby sa z reproduktora odstránila prípadná voda.

Senzory sú osekané na minimum

Aby bola obstarávacia cena týchto hodiniek čo najnižšia, Apple sa rozhodol použiť len základné senzory. V porovnaní s drahšími modelmi Apple Watch tak chýba senzor na meranie EKG, okysličenia krvi a teploty.

Uvidíte len:

 • senzor srdcovej frekvencie,
 • akcelerometer a gyroskop (na detekciu pohybu),
 • barometer
 • a GPS (na navigáciu).

Výdrž batérie? Maximálne 36 hodín

Apple Watch SE 2. generácie majú štandardnú výdrž batérie až 18 hodín pri bežnom používaní. S novou verziou operačného systému však môžete používať režim šetrenia energie, ktorý predĺži maximálnu výdrž batérie na úctyhodných 36 hodín (rovnako ako Apple Watch 8). S týmto režimom obmedzíte niektoré funkcie, napríklad monitorovanie srdcového tepu na pozadí, upozornenia na nepravidelný srdcový tep a pripomenutie začiatku cvičenia. Ak nie je iPhone nablízku, vypnú sa aj notifikácie a prichádzajúce hovory.

Výdrž batérie pri prehrávaní hudby alebo so zapnutým GPS

Ak sa pustíte do cvičenia vonku so zapnutým GPS (napríklad pri turistike), maximálna výdrž batérie je 6 hodín. Preto môžete mať problémy so sledovaním celodennej túry. Pri nepretržitom prehrávaní hudby je výdrž batérie až 10 hodín.

Na nabíjanie smart hodiniek slúži priložený magnetický napájací kábel, prípadne možno použiť rôzne kompatibilné stojany a podložky. Rovnako ako pri prvej generácii však nie je k dispozícii funkcia rýchleho nabíjania a plné nabitie sa dosiahne približne za 2,5 hodiny.

Displej bez funkcie Always-On

Rovnako ako ich predchodca, aj hodinky Apple Watch SE sú vybavené displejom Retina s uhlopriečkou 1,57" (v prípade 40 mm verzie) a 1,78" (v prípade 44 mm verzie). Displej v tomto prípade opäť postráda podporu funkcie Always-On, ktorá sa bežne vyskytuje v hodinkách s oveľa nižšou cenou.

Ak porovnáme Apple Watch SE 2. generácie s hodinkami Apple Watch Series 7 a Series 8, SE majú o 20 % menší displej a hrubšie rámčeky. Hodinky sa však stále veľmi pohodlne používajú a displej je dobre čitateľný aj vonku.

Apple Watch sa dajú spárovať len s iPhonom

Treba zdôrazniť, že hodinky Apple Watch SE (ako aj ostatné modely tejto značky) možno spárovať len s iPhonom. Majitelia mobilných telefónov so systémom Android sa preto musia poobzerať po hodinkách iných značiek (napríklad Samsung, Garmin a iné).

Spárovanie inteligentných hodiniek s iPhonom je veľmi jednoduché a intuitívne. Zapnite hodinky a prejdite do aplikácie Watch v mobilnom telefóne. Potom pomocou aplikácie naskenujte jedinečný vzor, ktorý sa zobrazí na hodinkách. Tým sa obe zariadenia spárujú.

Kde kúpiť Apple Watch SE 2. generácie
Apple Watch SE 2. generácie
Hodnotenie
4.2/5

Sofistikovaný systém WatchOS

Rovnako ako v prípade všetkých hodiniek Apple Watch vás poteší prepracovaný operačný systém WatchOS. Medzi jeho silné stránky patrí vynikajúca konektivita naprieč ostatnými produktmi rovnakej značky, podpora slovenčiny, možnosť sťahovať ďalšie aplikácie a mnoho ďalšieho.

Mobilné aplikácie Watch a Zdravie

Aby ste svoje smart hodinky využili naplno, nezaobídete sa bez potreby používať dve mobilné aplikácie. Spomínaná aplikácia Watch slúži na primárne spárovanie hodiniek a telefónu a nastavenie zariadenia.

Aplikácia Zdravie vám potom poskytne podrobné štatistiky o vašom zdraví a kondícii. Na jednom mieste uvidíte históriu svojho pohybu, srdcovú frekvenciu, analýzu spánku a ďalšie dôležité ukazovatele.

Do smart hodiniek si môžete jednoducho stiahnuť ďalšie aplikácie. Stačí prejsť do obchodu App Store a vybrať si svoje obľúbené.

Funkcie Apple Watch SE 2. generácie

Inteligentné hodinky Apple Watch SE 2. generácie sa skvele hodia na základné sledovanie vášho zdravia, pohybu a komunikácie. Na rozdiel od drahších hodiniek tejto značky však nezvládajú EKG, meranie okysličenia krvi a telesnej teploty na presné monitorovanie menštruačného cyklu.

Hodinky Apple Watch SE (2022) sú k dispozícii v základnej verzii bez mobilného pripojenia a vo verzii s mobilným pripojením. Výhodou tohto variantu je, že ho môžete používať na písanie správ a telefonovanie, aj keď nemáte v blízkosti iPhone. Za túto funkciu si v roku 2023 priplatíte približne 50 eur.

Základné funkcie na monitorovanie vášho zdravia

Hodinky Apple Watch SE 2. generácie dokážu presne merať vaše kroky počas dňa a srdcovú frekvenciu. Pomocou aplikácie Mindfulness môžete vykonávať krátke dychové cvičenia alebo cvičenia na sebauvedomenie sa. A k dispozícii sú aj ikonové krúžky na sledovanie pohybu, cvičenia a státia počas dňa.

Sledovanie menštruačného cyklu

Hodinky dokážu sledovať váš menštruačný cyklus. V porovnaní s niektorými drahšími modelmi Apple (Apple Watch 8 a Apple Watch Ultra) však nemajú teplomer, a preto nemôžu využívať teplotu zo zápästia na presný odhad ovulácie. V tomto ohľade sú skôr základným pomocníkom, ktorý vás upozorní na dátum ďalšej menštruácie alebo ovulácie na základe údajov, ktoré zadáte do mobilnej aplikácie (obvyklá dĺžka cyklu, dĺžka menštruácie a podobne).

Sledovanie menštruačného cyklu
Sledovanie menštruačného cyklu

Automatická detekcia autonehody

Apple Watch SE dokážu vďaka veľmi presným senzorom a pokročilej technológii zistiť, či ste mali autonehodu. Následne dokážu automaticky zavolať záchranárov na miesto nehody, odoslať im vašu aktuálnu polohu a upozorniť vaše núdzové kontakty.

Na uskutočnenie tiesňového volania SOS potrebujte buď mobilné pripojenie, alebo nastavenie volania cez Wi-Fi s pripojením na internet na hodinkách Apple Watch alebo iPhone, ktoré musia byť nablízku.

Monitorovanie spánku

Ak budete hodinky nosiť na zápästí počas spánku, môžete sa po prebudení tešiť na podrobné informácie týkajúce sa jeho kvality. Budete vedieť, ako dlho trval váš ľahký, hlboký a REM spánok a koľkokrát ste sa pravdepodobne zobudili.

Monitorovanie spánku
Monitorovanie spánku

Monitorovanie športovej aktivity

Inteligentné hodinky sa samozrejme stanú vaším nerozlučným spoločníkom aj počas športovania. Možno ich použiť na monitorovanie množstva bežných aj trochu netradičných aktivít.

Po začatí merania vám hodinky ukážu uplynulý čas od začiatku cvičenia, množstvo spálených kilokalórií a vašu srdcovú frekvenciu. Ak sa napríklad pustíte do chôdze alebo behu, získate aj informácie o svojom priemernom tempe alebo vzdialenosti.

Apple Watch 8 sú vybavené aj praktickou funkciou pre bežcov s názvom Virtuálny bežec, podľa ktorej si môžete v rámci tréningu zmerať silu. Táto funkcia v hodinkách Apple Watch SE chýba.

Veľkou výhodou Apple Watch je, že počas merania športovej aktivity môžete hodinky používať na čokoľvek iné. To znamená, že počas pohybu môžete dokonca odpovedať na správu bez toho, aby ste museli zastaviť a narušiť meranie aktivity.

Telefonické hovory a správy

Podobne ako ostatné modely Apple Watch SE, aj Apple Watch SE sa dajú plnohodnotne používať na komunikáciu. Priamo z hodiniek môžete vytočiť telefónne číslo alebo prijať prichádzajúci hovor. Kvalita hovoru je skutočne veľmi dobrá a druhej strane bez problémov rozumiete. S hodinkami môžete spárovať aj bezdrôtovú náhlavnú súpravu a používať ju na telefonovanie.

Hodinky vám tiež zobrazia prichádzajúce správy vrátane emoji a môžete na ne odpovedať. Môžete si vybrať z prednastavených odpovedí alebo text správy nadiktovať hodinkám hlasom. Funguje to veľmi dobre, hodinky nemajú problémy so slovenčinou ani s diktovaním viet vrátane interpunkcie. Do správy môžete pridať aj emoji.

Klasická klávesnica na vyťukávanie správ nie je k dispozícii, podobne ako pri ostatných hodinkách Apple Watch, ktoré sme recenzovali. Keď sme však hodinky Apple Watch 8 prepli na angličtinu, klávesnica sa objavila (samozrejme, s absenciou diakritiky). Vyskúšali sme to teda s hodinkami Apple Watch SE 2. generácie, ale funkcia chýba. Okrem toho sa objavila len možnosť kresliť na displej písmená (alebo slová), ktoré sa následne prevedú do digitálnej podoby. Funkcia však nepodporuje slovenčinu.

Kde kúpiť Apple Watch SE 2. generácie
Apple Watch SE 2. generácie
Hodnotenie
4.2/5

Použitie hodiniek na bezkontaktné platby

Podobne ako ostatné hodinky Apple Watch aj tieto podporujú bezkontaktné platby Apple Pay. Platobnú kartu môžete do hodiniek pridať prostredníctvom aplikácie Peňaženka. Okrem samotnej platobnej karty si tu môžete uložiť aj lístky alebo vstupenky.

Do peňaženky si môžete uložiť vstupenky
Do peňaženky si môžete uložiť vstupenky

Hodinky sa dajú ovládať aj hlasom

Apple Watch SE podporujú hlasovú asistentku Siri, takže ich môžete ovládať aj hlasom. Ak chcete túto funkciu aktivovať, dlho stlačte bočnú korunku Digital Crown. So Siri môžete komunikovať v angličtine alebo inom podporovanom jazyku. Slovenčina, bohužiaľ, chýba.

Skvelý partner na počúvanie hudby

Smart hodinky môžete používať aj na počúvanie hudby. Jednotlivé skladby môžete prehrávať buď pomocou aplikácií tretích strán (napr. Spotify), alebo prostredníctvom aplikácie Hudba. V nej sa zobrazia skladby, ktoré ste pridali do knižnice iPhonu. S hodinkami si tak môžete jednoducho ísť zabehať bez toho, aby ste so sebou museli brať telefón.

Podobne ako Apple Watch 8, aj Apple Watch SE ponúkajú 32 GB interného úložiska na skladby, aplikácie a ďalšie súbory.

Počúvanie hudby
Počúvanie hudby

Ďalšie funkcie

Apple Watch SE (2022) sú nabité aj z hľadiska ďalších funkcií. Spomenúť môžeme napríklad kalendár synchronizovaný s mobilným telefónom, zobrazenie svetového času, počasie, stopky alebo časovač. A nechýbajú ani mapy pre navigáciu.

Predpoveď počasia
Predpoveď počasia

Záver – komu by sme Apple Watch SE 2. generácie odporučili?

Smart hodinky Apple Watch SE 2. generácie sú ideálne pre ľudí, ktorí chcú hodinky Apple Watch, ale vystačia si len so základným modelom. Tieto inteligentné hodinky ponúkajú obmedzené funkcie v porovnaní s drahšími modelmi rovnakej značky, ale na druhej strane sú k dispozícii za veľmi prijateľnú cenu.

Hodinky Apple Watch SE (2022) zvládnu detekciu nárazu auta a v porovnaní s prvou generáciou ponúkajú o 20 % vyšší výkon. Môžete ich používať na monitorovanie pohybu, rôzne športové aktivity, ako aj na plnohodnotnú komunikáciu. Výdrž batérie je 18 hodín, pričom pri použití úsporného režimu sa zvyšuje až na 36 hodín.

A aké sú nevýhody? Smart hodinky nepodporujú funkciu Always-On, ktorá je dostupná na mnohých konkurenčných (a často lacnejších) produktoch. V porovnaní s drahšími hodinkami Apple Watch si neporadia s meraním EKG, okysličenia krvi a teploty. Treba počítať aj s tým, že hodinky neumožňujú rýchle nabíjanie.

Používateľská príručka k smart hodinkám Apple Watch SE 2. generácie

Recenzia: smart hodinky Apple Watch SE 2. generácie
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Operačný systém
 • Kompatibilita
 • Pomer cena/výkon
4.2

Cenovo dostupná voľba pre Apple fanúšikov

Apple Watch SE 2. generácie sú cenovo dostupné smart hodinky, ktoré zvládajú monitorovanie zdravia a komunikáciu. Hodinky sú k dispozícii v dvoch veľkostiach a niekoľkých farbách. Oproti prvej generácii ponúkajú o 20 % vyšší výkon a funkciu detekcie autonehody, ktorá dokáže automaticky zavolať záchrannú službu.

Medzi nevýhody patrí nižšia výdrž batérie, ale to platí všeobecne pre všetky hodinky Apple Watch. Hodinky tiež nezvládajú pokročilé zdravotné merania, ako je EKG, monitorovanie okysličenia krvi a telesnej teploty. Rovnako ako Apple Watch SE prvej generácie nepodporujú funkciu Always-On displej.

Klady

 • Detekcia autonehody
 • O 20 % vyšší výkon ako prvá generácia
 • Rovnaký čip ako Apple Watch 8
 • Priaznivá cena
 • Možnosť zakúpenia LTE verzie

Zápory

 • Chýbajúca funkcia Always-On
 • Nemeria EKG, okysličenie krvi a teplotu
 • Nepodporuje rýchle nabíjanie
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (2 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: smart hodinky Apple Watch SE 2. generácie
Apple Watch SE 2. generácie
Hodnotenie: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram