ITmix.cz logo

Recenzia: fitness náramok Xiaomi Smart Band 7 Pro

Silné stránky
 • Elegantný dizajn
 • Vysoký jas displeja
 • Pohodlie pri nosení
 • Zabudované GPS
 • Väčší displej
 • Široká škála športov
Slabé stránky
 • Bez podpory NFC
 • Menej presné sledovanie spánku
 • Menej plynulé animácie

Neviete sa rozhodnúť medzi smart hodinkami a fitness náramkom? Potom pre vás môže byť správnou voľbou Xiaomi Smart Band 7 Pro. Ponúka pomerne veľký 1,64" AMOLED displej s vysokým jasom a kontrastom, ktorý si bez problémov poradí aj s priamym slnečným svetlom.

Ponuku funkcií tvoria praktické nástroje na každodenné používanie, funkcie na monitorovanie zdravia a niekoľko športových metrík. Náramok je vybavený 22 mm remienkom, ktorý poskytuje veľmi pohodlné nosenie počas celého dňa. Remienok je ľahko vymeniteľný, takže si náramok Smart Band 7 Pro môžete prispôsobiť podľa svojho vkusu.

Často kladené otázky a odpovede

Aké sú rozdiely medzi náramkami Xiaomi Smart Band 7 a Smart Band 7 Pro?

Verzia Pro má väčší AMOLED displej, umožňuje sledovať aktivity pomocou GPS a jej batéria má väčšiu kapacitu. Verzia Pro preto počas testovania vydržala bez nabíjania 8 dní, zatiaľ čo základná verzia približne 7 dní.

Môžem s Xiaomi Smart Band 7 Pro platiť?

Nie, náramok nemá NFC, a preto neumožňuje bezkontaktné platby.

Je náramok Xiaomi Smart Band 7 Pro odolný voči vode?

Áno, náramok je vodotesný podľa parametra 50 metrov. S náramkom sa môžete venovať vodným športom a plávaniu, ale nie hĺbkovému potápaniu.

V balení nájdete len to najnutnejšie - samotný fitness náramok, napájací kábel a používateľskú dokumentáciu.

Technické parametre Xiaomi Smart Band 7 Pro

Technické parametre sú, až na niektoré výnimky, podobné ako pri náramku Xiaomi Mi Band 7 alebo Smart Band 7. Pri verzii Pro náramku sme sa však stretli s kratšou výdržou batérie a vyššou hmotnosťou. Dôvodom týchto rozdielov je pravdepodobne väčší displej a zabudovaný modul GPS. Ak máte záujem dozvedieť sa viac o funkciách a špecifikáciách smart náramkov, prečítajte si náš článok o tom, ako si vybrať fitness náramok alebo si pozrite recenzie konkrétnych modelov.

Názov parametra Hodnota
Typ remienkaTPU (polyuretán), 22 mm
OdolnosťOdolnosť voči vode do 50 m
DisplejAMOLED dotykový, 1,64", 500 nitov
Výdrž batérieAž 12 dní
Spôsob napájaniaMagnetický napájací kábel
PripojenieBluetooth 5.2
Rozmery bez remienka44,7 x 28,8 x 11 mm
Hmotnosť s remienkom31 g

Výdrž batérie a nabíjanie

Xiaomi Smart Band 7 Pro je vybavený batériou s kapacitou 235 mAh, ktorá podľa výrobcu ponúka výdrž až 12 dní. Výdrž je do veľkej miery ovplyvnená nastavením náramku, ktoré výrobca v súvislosti s výdržou neuvádza. Preto sme sa rozhodli náramok podrobiť vlastnému testu. Počas testovania sme náramok používali bez obmedzení a nepretržite.

Náramok nepretržite meral srdcovú frekvenciu a denne zaznamenával približne 30 minút aktivít sledovaných pomocou GPS. Zároveň bola aktivovaná funkcia "Lift to Wake" a displej mal automaticky nastavený jas. Pri tomto nastavení náramok vydržal 8 dní, čo bola očakávaná hodnota. V prípade, že budete náramok používať menej intenzívne, ľahko dosiahnete výdrž udávanú výrobcom.

Nabíjanie z 0 na 100 % pomocou priloženého kábla a notebooku trvalo presne jednu hodinu.

Niektoré funkcie, ktoré výrazne prispievajú k spotrebe energie, sú v predvolenom nastavení vypnuté. Keď ich aktivujete, hodinky vás upozornia, že sa môžu vybíjať rýchlejšie. Keďže náramok nie je vybavený režimom úspory energie, tieto systémové upozornenia sú užitočným doplnkom.

Upozornenie na zvýšenie spotreby batérie nahrádza jednotný režim úspory energie
Upozornenie na zvýšenie spotreby batérie nahrádza jednotný režim úspory energie

AMOLED displej náramku

Z hľadiska dizajnu vyzerá náramok elegantnejšie ako tradičnejšie fitness náramky, ako je Xiaomi Mi Band 7 alebo Samsung Galaxy Fit 2. Hodinky dostali väčší, mierne vypuklý displej s uhlopriečkou 1,64 palca a rozlíšením 280 x 456 pixelov.

Okrem veľkosti nás zaujala aj vysoký kontrast a povrchová úprava proti odtlačkom prstov, ktorá sa pri testovaní osvedčila. S maximálnym jasom 500 nitov vás displej nesklame ani na priamom slnečnom svetle. Najväčšou slabinou displeja je väčší čas odozvy pri niektorých náročnejších animáciách (napr. zobrazenie zoznamu notifikácií). Problém nastal aj pri poliatí displeja vodou, pri aktivácii náramku a pri pohybe používateľského prostredia.

Vďaka snímaču okolitého svetla máte k dispozícii automatický jas spolu s piatimi manuálne nastaviteľnými úrovňami jasu.

Športové funkcie Xiaomi Smart Band 7 Pro

Z hľadiska funkcií nás najviac prekvapilo GPS a praktická ponuka bežeckých tréningov. Okrem toho náramok ponúka výber dôležitých športových ukazovateľov, ako je VO2 max, ST zóna alebo tempo. V tejto kapitole sa na tieto funkcie pozrieme bližšie, aby ste mohli lepšie zhodnotiť, či je náramok pre vás vhodný.

GPS

Sledovanie vašej trasy počas športových aktivít je jednou z funkcií, s ktorou sa v základnej verzii náramku ani u jeho predchodcov nestretnete. Túto funkciu ocení každý používateľ, ktorý športuje so smartfónom na zaznamenávanie trasy. Určovanie polohy je pomerne presné a pripojenie k satelitom je rýchle. Počas testovania sme sa nestretli so žiadnymi problémami so sledovaním aktivity.

V čase písania našej recenzie patrí Xiaomi Smart Band 7 Pro medzi najlacnejšie fitness náramky s GPS.

Odhadovaná hodnota VO2 max

Hodnota VO2 max opisuje množstvo kyslíka v mililitroch, ktoré dokáže kilogram telesnej hmotnosti spotrebovať za minútu. Je to teda v podstate ukazovateľ vašej vytrvalosti. Zvyšujúca sa hodnota je zvyčajne dôkazom zlepšujúcej sa kondície. Inteligentný náramok Xiaomi Smart Band 7 Pro dokáže túto hodnotu odhadnúť na základe niektorých bežeckých metrík.

Počas testovania náramku Xiaomi Smart Band 7 Pro sme testovali aj inteligentné hodinky Garmin Forerunner 965. Pre obe zariadenia sme vybrali rovnaký tréning, aby sme získali odhad VO2 max. Fitness náramok odhadol 48 ml/kg/min, zatiaľ čo inteligentné hodinky 59 ml/kg/min.

Aj keď je rozdiel v hodnotách značný, pre dlhodobý vývoj vašej kondície je dôležitejšia zmena VO2 max v čase, než jej presná hodnota. Klesajúci trend môže naznačovať zhoršovanie vašej kondície.

Tréningy

Systém náramku ponúka bežecké tréningy, ktoré sú rozdelené podľa tréningového cieľa a náročnosti. Máte tak k dispozícii možnosti ako pokročilý beh/chôdza, základný beh alebo spaľovanie tukov pre začiatočníkov. Po výbere tréningu vám náramok zobrazí stručný úvod a popis jednotlivých intervalov tréningu.

Kde kúpiť Xiaomi Smart Band 7 Pro
Xiaomi Smart Band 7 Pro
Hodnotenie
4.1/5

Možnosť vytvárania vlastných tréningov nie je v tejto generácii fitness náramkov Xiaomi podporovaná.

Športové režimy a zaznamenávanie aktivít

Ponuka monitorovaných aktivít pozostáva z viac ako 110 športov, čo je na jednej strane lákavé číslo, ale pri väčšine aktivít sa zaznamenáva len čas, tep a spálené kalórie. V rámci behu a cyklistiky sú naopak záznamy najpodrobnejšie. Pri behu vonku náramok sleduje srdcovú frekvenciu, trasu, aktívne spálené kalórie a tiež tempo. Zo zozbieraných údajov sa potom vypočítajú údaje, ako sú ST zóny, rytmus (kroky za minútu), spomínaná VO2 max alebo dĺžka kroku.

Funkcie sledovania zdravia a praktické nástroje

Okrem množstva športových funkcií a sledovaných športov ponúka Xiaomi Smart Band 7 Pro aj zaujímavý výber funkcií pre životný štýl. Ponuku tvoria funkcie, ktoré monitorujú vaše zdravie a nástroje, ktoré vám uľahčia každodenný život. Jednotlivé funkcie si stručne popíšeme v tejto kapitole.

Monitorovanie spánku

V prípade, že náramok nosíte počas spánku, získate prístup k jeho analýze. Tá zahŕňa údaje, ako je dĺžka spánku, čas od kedy ste spali do kedy ste spali a priemerná srdcová frekvencia. V nastaveniach funkcie môžete nastaviť aj meranie okysličenia krvi a frekvencie dýchania počas spánku.

Pokiaľ ide o odhad nástupu spánku, náramok mal počas nášho testovania menšie problémy. Čas zaspania náramok odhadoval s 30 až 40-minútovým oneskorením. Výsledkom bolo, že spánok bol podľa analýzy kratší, než v skutočnosti bol.

Zaznamenali sme nedostatky v monitorovaní spánku
Zaznamenali sme nedostatky v monitorovaní spánku

Meranie saturácie (okysličenie krvi)

Pulzný oxymeter je jedným z najpoužívanejších snímačov v smart náramkoch a smart hodinkách. Slúži na meranie okysličenia krvi a v prípade náramku Xiaomi Smart Band 7 Pro ho môžete aktivovať na nepretržité meranie, na meranie len počas spánku alebo ho úplne deaktivovať. Počas testovania sme s meraním nemali žiadny problém a odchýlka po opakovaných meraniach bola minimálna.

Rozdiel nameraných hodnôt po opakovaných meraniach bol minimálny
Rozdiel nameraných hodnôt po opakovaných meraniach bol minimálny

Sledovanie cyklu

Funkciu sledovania cyklu ocenia najmä používatelia, ktorým z nejakého dôvodu nevyhovujú dámske inteligentné hodinky, ale napriek tomu by chceli mať po ruke prehľad o svojom cykle. Vďaka väčšiemu displeju je prehľadný kalendár ľahko čitateľný, doplnený stručnou farebnou legendou. V aplikácii Mi Fitness môžete zaznamenávať aj rôzne sprievodné javy (bolesti, krvácanie alebo náladu).

Monitorovanie stresu

Fitness náramok Smart Band 7 Pro využíva variabilitu srdcovej frekvencie na odhad vašej aktuálnej úrovne stresu. V tomto prípade však nejde o stres chápaný ako forma nervového napätia. Výsledná hodnota skôr opisuje váš celkový stres, ktorý môže byť ovplyvnený skonzumovaným jedlom, rekreačnou aktivitou alebo fyzickou námahou.

Napriek utiahnutiu remienka sa nám počas testovania podarilo získať výsledky merania iba raz. Každý ďalší pokus skončil neúspechom, ktorého príčinu nám náramok neprezradil.

Stresové zaťaženie organizmu je dôležité pre ďalší výkon
Stresové zaťaženie organizmu je dôležité pre ďalší výkon

Notifikácie a hovory

Ak je náramok v dosahu signálu bluetooth spárovaného telefónu, zobrazí náhľad prichádzajúcich oznámení, a to až do 100 znakov. Náramok zobrazuje aj niektoré základné emotikony a nepodporované nahrádza hviezdičkou. Podpora, zobrazenie a možnosti upozornení sú rovnaké pre systém Android aj iOS.

Ak oznámenie neodstránite okamžite, zostane k dispozícii v zozname oznámení, ktorý je prístupný potiahnutím prstom nadol z hornej časti displeja (ako na smartfónoch). Na náramku sa zobrazí aj prichádzajúci hovor, môžete ho len odmietnuť alebo prijať, ale na uskutočnenie hovoru stále musíte použiť mobilný telefón.

Vstavaný mikrofón je teda určený len pre hlasového asistenta Amazon Alexa, ktorý na našom území nie je podporovaný.

Ďalšie nástroje a funkcie

 • krokomer,
 • počasie a predpoveď počasia,
 • ovládanie hudby prehrávanej zo smartfónu,
 • spúšť fotoaparátu smartfónu,
 • časovač, stopky, budík (iba vibrácie),
 • baterka (vo forme maximálneho jasu bielej obrazovky)
 • a "Nájsť môj telefón".

Negatívne hodnotíme absenciu podpory NFC, keďže sme ju vzhľadom na označenie "Pro" tak trochu očakávali. Recenzovaná verzia teda neponúka bezkontaktné platby. V prípade, že hľadáte fitness náramok s NFC, odporúčame verziu Smart Band 7 NFC.

Záver – komu odporúčame fitness náramok Xiaomi Smart Band 7 Pro

Fitness náramok Xiaomi Smart Band 7 Pro odporúčame všetkým, ktorí hľadajú elegantné a pohodlné zariadenie na sledovanie zdravotných a športových aktivít a neradi by míňali peniaze za smart hodinky.

Medzi silné stránky náramku patrí väčší displej, elegantný dizajn, solídna výdrž batérie a hlavne GPS. Pri našom testovaní chýbala podpora NFC a niektoré animácie sprevádzala väčšia odozva, čo pripisujeme nižšiemu výpočtovému výkonu náramku. Displej tiež často nežiaduco reagoval pri kontakte s vodou, a to ako pri športe, tak napríklad pri umývaní rúk.

V konečnom dôsledku však náramok hodnotíme pozitívne. V porovnaní s konkurenciou nepatrí medzi najlacnejšie, napriek tomu má za svoju cenu čo ponúknuť. Náramok zaznamenáva širokú škálu športových aktivít, meria okysličenie krvi, analyzuje váš spánok a dámam ponúka sledovanie menštruačného cyklu.

Ak hľadáte cenovo dostupnejší fit náramok a nebude vám vadiť absencia NFC, vyskúšajte Xiaomi Mi Band 7 alebo Huawei Band 7.

Kde kúpiť Xiaomi Smart Band 7 Pro
Xiaomi Smart Band 7 Pro
Hodnotenie
4.1/5

Recenzia: fitness náramok Xiaomi Smart Band 7 Pro
 • Kvalita spracovania
 • Výdrž batérie
 • Ovládanie a funkcie
 • Displej
 • Pomer cena/výkon
4.1

Pohodlný fitness náramok s GPS, zdravotnými funkciami a AMOLED displejom

Neviete sa rozhodnúť medzi smart hodinkami a fitness náramkom? Potom pre vás môže byť správnou voľbou Xiaomi Smart Band 7 Pro. Ponúka pomerne veľký 1,64" AMOLED displej s vysokým jasom a kontrastom, ktorý si bez problémov poradí aj s priamym slnečným svetlom.

Ponuku funkcií tvoria praktické nástroje na každodenné používanie, funkcie na monitorovanie zdravia a niekoľko športových metrík. Náramok je vybavený 22 mm remienkom, ktorý poskytuje veľmi pohodlné nosenie počas celého dňa. Remienok je ľahko vymeniteľný, takže si náramok Smart Band 7 Pro môžete prispôsobiť podľa svojho vkusu.

Klady

 • Elegantný dizajn
 • Vysoký jas displeja
 • Pohodlie pri nosení
 • Zabudované GPS
 • Väčší displej
 • Široká škála športov

Zápory

 • Bez podpory NFC
 • Menej presné sledovanie spánku
 • Menej plynulé animácie
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Som študent, ktorý rád pretvára svoje skúsenosti a zložité myšlienky do zrozumiteľného jazyka pre spotrebiteľov. Vo voľnom čase rád behám, bicyklujem a chodím na túry po okolí. V mojom portfóliu sa preto nachádzajú recenzie inteligentných hodiniek, kamier do auta a mnohých ďalších pomôcok pre každodenný život.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: fitness náramok Xiaomi Smart Band 7 Pro
Xiaomi Smart Band 7 Pro
Hodnotenie: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram