ITmix.cz logo

Recenzia: fitness náramok Huawei Band 7

Silné stránky
 • AMOLED displej
 • Funkcia Always-On
 • Veľká výdrž batérie
 • Široká škála športových režimov
 • Pokročilé športové indikátory
 • Nízka cena
 • Nízka hmotnosť
Slabé stránky
 • Prednastavené odpovede len pre Android
 • Chýbajúce GPS
Celkové hodnotenie
4.2/5

Šikovné zariadenie za nízku cenu. To je veľmi stručný popis fitness náramku Huawei Band 7, ktorý na prvý pohľad zaujme dostatočne veľkým AMOLED displejom s funkciou Always-On. Zariadenie podporuje 96 tréningových režimov vrátane klasických, ale aj trochu netradičných športov. Zobrazí vám hodnotu VO2 Max, intenzitu tréningu a čas potrebný na regeneráciu.

Pre používateľov mobilných telefónov so systémom Android je dokonca k dispozícii funkcia odpovedania na prichádzajúce správy pomocou prednastavených odpovedí. Ak však máte iPhone, máte bohužiaľ smolu. Pozrime sa bližšie na všetky silné a slabé stránky.

Často kladené otázky a odpovede

Oplatí sa prejsť z Huawei Band 6 na Band 7?

Medzi generáciami došlo k zníženiu hmotnosti o 2 gramy, pribudol displej Always-On a možnosť používať prednastavené odpovede na prichádzajúce správy (len pre používateľov telefónov so systémom Android). Ak sú teda tieto funkcie pre vás dôležité, možno budete chcieť zvážiť prechod z Huawei Band 6 na nové zariadenie.

Ako dlho vydržia na jedno nabitie?

Maximálna výdrž batérie je 14 dní. Pri pravidelnom športovaní, zapnutom monitorovaní spánku a desiatkach prichádzajúcich oznámení počas dňa však vydrží batéria približne týždeň. Vplyv na vybíjanie batérie má aj zapnutie funkcie Always-On.

Ktorú mobilnú aplikáciu si stiahnuť?

Na spárovanie fit náramku a mobilného telefónu použite aplikáciu Huawei Health, ktorá je k dispozícii v obchodoch Google Play a App Store.

S ktorým mobilným telefónom je kompatibilný?

Náramok Huawei Band 7 je možné spárovať s mobilným telefónom so systémom Android vo verzii 6.0 a vyššej a iOS vo verzii 9 a vyššej.

Čo je súčasťou balenia?

Fitness náramok Huawei Band 7 sa predáva v jednoduchej škatuľke s rozmermi 11,5 × 8,5 × 3,5 cm a celkovou hmotnosťou 106 gramov. Jej obsah vás v zásade neprekvapí, pretože sa nijako nelíši od ostatných modelov. Súčasťou balenia je smart náramok s remienkom, magnetický napájací kábel a návod na použitie.

Remienok si môžete jednoducho utiahnuť podľa svojich potrieb. Vďaka svojim rozmerom je vhodný pre pánske aj dámske zápästia s obvodom 13 až 21 cm. Môžete si tiež zakúpiť samostatný remienok a meniť ich podľa potreby.

Technické parametre Huawei Band 7

Základné technické parametre sa medzi generáciami príliš nezmenili. Displej zostal identický, teraz však podporuje funkciu Always-On. Poteší aj vodotesnosť podľa parametra 50 metrov a slušná výdrž batérie.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 50 metrov
DisplejAMOLED dotykový, uhlopriečka 1,47″
Výdrž batérieAž 14 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0
Rozmery bez remienka44,4 × 26 × 9,9 mm
Hmotnosť16 g

Ako spárovať fitness náramok s telefónom

Po vybalení zariadenie najprv nabite pomocou dodanej nabíjačky. Potom sa zobrazí výzva na výber jazyka (slovenčina nechýba). Stiahnite si do mobilného telefónu aplikáciu Huawei Health, ktorú nájdete v Huawei AppGallery a App Store.

V aplikácii vyberte, že ste si zakúpili nové zariadenie a spustite proces párovania, ktorý potvrdíte na mobilnom telefóne aj na náramku. Potom môžete začať používať náramok Huawei Band 7.

Kde kúpiť Huawei Band 7
Huawei Band 7
Hodnotenie
4.2/5
Perfektne sedí na zápästí
Perfektne sedí na zápästí

S ktorým telefónom je kompatibilný

Náramok Huawei Band 7 je možné spárovať s mobilným telefónom s operačným systémom Android vo verzii 6.0 alebo novšej a iOS vo verzii 9 alebo novšej. Pri našej recenzii sme použili iPhone 11 so systémom iOS 16.0 a všetko prebehlo úplne bez problémov.

Výdrž batérie je až 14 dní

Slušná výdrž batérie je pre väčšinu inteligentných náramkov štandardom a nie je tomu inak ani v tomto prípade. Maximálna výdrž batérie je až 14 dní (rovnako ako v prípade Huawei Band 6), vždy však záleží na tom, ako intenzívne náramok používate. So zapnutou funkciou Always-On môže z celkovej kapacity ukrojiť niekoľko dní.

Ak športujete niekoľkokrát do týždňa, spíte s náramkom a počas dňa dostávate desiatky notifikácií, výdrž batérie sa bude pohybovať okolo jedného týždňa, ako sme to robili pri našom testovaní.

Na nabíjanie slúži priložený magnetický napájací kábel. Plné nabitie dosiahnete približne za dve hodiny.

Prehľadný AMOLED displej

Rovnako ako v prípade Huawei Band 6, aj tu výrobca vsadil na AMOLED displej. Jeho uhlopriečka sa medzigeneračne nezmenila a je opäť príjemných 1,47". Rovnaké zostalo aj rozlíšenie displeja (368 × 194 px). Ak hľadáte o niečo väčší displej, mohol by vás zaujať konkurenčný Xiaomi Mi Band 7 s uhlopriečkou 1,62".

Vítanou novinkou je prítomnosť funkcie Always-On, vďaka ktorej si môžete užívať neustále bežiaci displej zobrazujúci aktuálny čas a dátum.

Náramok sa ovláda pohodlne dotykom a na pravej strane nájdete tlačidlo na prístup do hlavnej ponuky.

Náramok si môžete vziať aj do bazéna

S fitness náramkom môžete ísť bez obáv plávať. Je vodotesný podľa parametra 50 metrov, rovnako ako jeho predchodca a mnohé konkurenčné modely.

Funkcie Huawei Band 7 alebo čo všetko dokáže

Oproti svojmu predchodcovi sa funkcie dočkali malého vylepšenia. Novo sú k dispozícii pokročilé merania v podobe hodnoty VO2 Max, intenzity tréningu alebo času zotavenia. Náramok podporuje zobrazovanie notifikácií a majitelia telefónov so systémom Android môžu tiež odpovedať na prichádzajúce správy pomocou prednastavených odpovedí.

Má prehľadné rozhranie
Má prehľadné rozhranie

Základné funkcie sledovania zdravotného stavu

Medzi základné funkcie tohto fit náramku patrí krokomer, ktorý bude merať počet krokov prejdených počas dňa. Pre lepšiu motiváciu sú súčasťou balenia typické krúžky, ktoré sledujú nielen počet prejdených krokov, ale aj čas strávený aktivitou a počet vystúpaných poschodí.

Kde kúpiť Huawei Band 7
Huawei Band 7
Hodnotenie
4.2/5

Vďaka snímaču HUAWEI TruSeen™ 4.0 dokáže zariadenie merať srdcovú frekvenciu a okysličenie krvi. Automaticky vás upozorní, ak sú namerané hodnoty mimo zdravého rozsahu.

Technológia TruSleep™ 2.0 sa postará o monitorovanie vášho spánku a po prebudení vám poskytne informácie o tom, ako dlho trvali jednotlivé fázy. Súčasťou sú aj návrhy na zlepšenie vášho spánku.

Na fitness náramku si môžete nastaviť budík, ktorý vás bude budiť jemnými vibráciami na zápästí. Ide však o klasický budík, nie o inteligentný budík, ktorý vás zobudí vo fáze ľahkého spánku. Takúto funkciu ponúka napríklad Xiaomi Mi Band 7.

Využiť môžete aj funkciu monitorovania stresu a dychové cvičenia, ktoré vám pomôžu upokojiť sa počas dňa.

Cvičenia a záznamy cvičení

Smart náramok, podobne ako Huawei Band 6, má celkovo 96 režimov cvičenia, ktoré možno monitorovať. Môžete si nastaviť cieľ alebo pripomienku po určitom čase cvičenia (napríklad v polovici cvičenia). Po spustení sledovania sa na displeji zobrazí uplynulý čas od začiatku cvičenia, aktuálna srdcová frekvencia a množstvo spálených kalórií. Súčasťou sú aj informácie o tom, či sa vaša námaha nachádza v aeróbnej alebo anaeróbnej zóne.

Automatická detekcia cvičenia
Automatická detekcia cvičenia

Počas merania nemôžete náramok používať na nič iné, ale môžete pozastaviť alebo zastaviť aktivitu. Po skončení cvičenia si môžete v mobilnej aplikácii zobraziť podrobné štatistiky.

Môžete tiež nastaviť automatickú detekciu cvičenia, ktorá podporuje chôdzu, beh, eliptický trenažér a veslovanie.

Na náramku sa teraz zobrazuje tzv. index bežeckej výkonnosti (porovnáva vaše bežecké schopnosti s ostatnými rovesníkmi), efektivita tréningu, čas regenerácie alebo informácie o hodnote VO2 Max.

Ovládanie hudby je k dispozícii len v systéme Android

Prostredníctvom náramku môžete ovládať prehrávanú hudbu na mobilnom telefóne (napríklad prepínať skladby). Funkcia je však dostupná len pre používateľov mobilných telefónov so systémom Android.

Upozorňuje na notifikácie z telefónu

Fitness náramok vás upozorní na všetky prichádzajúce oznámenia z vášho mobilného telefónu. Používatelia mobilných telefónov s operačným systémom Android vo verzii 7.0 a novšej majú v tomto ohľade ďalšiu výhodu. Môžu odpovedať na prichádzajúce správy pomocou prednastavených odpovedí. Fanúšikovia iPhonov majú bohužiaľ smolu.

Kde kúpiť Huawei Band 7
Huawei Band 7
Hodnotenie
4.2/5

V tomto ohľade sa však náramok líši od konkurenčného Xiaomi Mi Band 7, ktorý odpovedanie na správy neponúka.

Příchozí notifikace
Prichádzajúce oznámenia

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie inteligentného náramku patrí predpoveď počasia, stopky alebo časovač. Využiť môžete aj baterku, ktorá rozsvieti displej zariadenia alebo funkciu Nájsť môj telefón.

Aplikácia Huawei Health je prehľadná

Na spárovanie fitness náramku a mobilného telefónu a následné sledovanie zdravotných štatistík slúži prehľadné a intuitívne prostredie aplikácie Huawei Health. Na jej hlavnej obrazovke nájdete základné informácie o počte prejdených krokov, srdcovom tepe, histórii cvičení, atď.

Na karte Cvičenie môžete začať monitorovať vybrané outdoorové aktivity. Sekcia Zariadenia potom slúži napríklad na inštaláciu nových ciferníkov hodiniek alebo na informovanie o stave batérie.

Záver – komu by sme Huawei Band 7 odporučili?

Vo všeobecnosti by sme fitness náramok Huawei Band 7 odporučili ľuďom, ktorí hľadajú lacné, ale praktické zariadenie na monitorovanie zdravia. Za nízku obstarávaciu cenu vám totiž zmeria srdcový tep, okysličenie krvi a bude monitorovať váš spánok. Poteší prítomnosť dostatočne veľkého AMOLED displeja, teraz už s funkciou Always-On a pokročilými športovými ukazovateľmi, napríklad v podobe indikátora času potrebného na regeneráciu pred ďalším cvičením.

Vítanou novinkou je aj možnosť využitia prednastavených odpovedí na prichádzajúce správy. Je však škoda, že táto funkcia je dostupná len pre používateľov mobilných telefónov so systémom Android. Medzi nevýhody patrí absencia GPS, čo je však nedostatok prakticky všetkých lacných fitness náramkov.

Recenzia: fitness náramok Huawei Band 7
 • Kvalita spracovania
 • Výdrž batérie
 • Ovládanie a funkcie
 • Displej
 • Pomer cena/výkon
4.2

Lacný fitness náramok so špičkovými funkciami

Šikovné zariadenie za nízku cenu. To je veľmi stručný popis fitness náramku Huawei Band 7, ktorý na prvý pohľad zaujme dostatočne veľkým AMOLED displejom s funkciou Always-On. Zariadenie podporuje 96 tréningových režimov vrátane klasických, ale aj trochu netradičných športov. Zobrazí vám hodnotu VO2 Max, intenzitu tréningu a čas potrebný na regeneráciu.

Pre používateľov mobilných telefónov so systémom Android je dokonca k dispozícii funkcia odpovedania na prichádzajúce správy pomocou prednastavených odpovedí. Ak však máte iPhone, máte bohužiaľ smolu. Pozrime sa bližšie na všetky silné a slabé stránky.

Pros

 • AMOLED displej
 • Funkcia Always-On
 • Veľká výdrž batérie
 • Široká škála športových režimov
 • Pokročilé športové indikátory
 • Nízka cena
 • Nízka hmotnosť

Cons

 • Prednastavené odpovede len pre Android
 • Chýbajúce GPS
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (2 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: fitness náramok Huawei Band 7
Huawei Band 7
Hodnotenie: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram