ITmix.cz logo

Recenzia: fitness náramok Honor Band 6

Silné stránky
 • Veľký displej
 • Veľká výdrž batérie
 • Vodotesnosť
 • Podpora väčšiny bežných športov
 • Monitorovanie stresu
 • Záznamy aktivít
 • Jednoduché ovládanie
Slabé stránky
 • Sklenený displej je náchylnejší na rozbitie
 • Chýbajúce GPS
 • Nezobrazuje čas, keď je činnosť pozastavená
Celkové hodnotenie
4.0/5
Kde kúpiť

Fitness náramok, ktorý vás bude sprevádzať pri aktívnom životnom štýle. Presne taký je Honor Band 6, ktorý na prvý pohľad zaujme veľkým displejom a množstvom praktických funkcií. Vďaka jednoduchému ovládaniu sa v ňom zorientujete za okamih a užijete si funkciu krokomeru, monitorovanie srdcového tepu, sledovanie spánku a mnoho ďalšieho.

Čo je súčasťou balenia Honor Band 6

Najprv sa pozrime do samotnej škatuľky, v ktorej sa tento fitness náramok predáva. Je to skôr menšia škatuľka s rozmermi 13 × 9 × 4 cm. Celé balenie potom váži zhruba 100 gramov. Okrem samotného náramku sa môžete tešiť na:

 • magnetický napájací kábel
 • a návod na použitie.

Súčasti balenia sú len na jeden silikónový remienok (rovnako ako pri Honor Band 5), ktorý sa nasadzuje priamo na náramok. Ak vám nebude sedieť, môžete si kúpiť iný a jednoducho ho vymeniť.

Celková dĺžka náramku vrátane remienka je 26 cm a dá sa ľahko utiahnuť podľa vašich potrieb. Na svoje si prídu aj majitelia užších či širších zápästí, pretože jeho obvod sa dá nastaviť od 16 do 25 cm, čo bude vyhovovať väčšine mužov a žien.

Technické parametre Honor Band 6

Pozrite si podrobné špecifikácie pre tento fitness náramok.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 5 ATM
DisplejAMOLED dotykový, uhlopriečka 1,47"
Výdrž batérieAž 14 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetická nabíjacia koncovka
KonektivitaBluetooth 5.0
Rozmery bez remienka43 × 25 × 11 mm
Hmotnosť18 g

Bezproblémové Bluetooth pripojenie

Na pripojenie náramku k smartfónu sa používa technológiaBluetooth, konkrétne vo verzii 5.0. Spárovanie si vyžaduje aj mobilnú aplikáciu Huawei Health, ktorá je k dispozícii pre Android aj iOS.

Ako dlho vydrží fitness náramok na jedno nabitie

Náramok funguje na 180 mAh batériu, ktorá v pohotovostnom režime vydrží až 14 dní. Ak však máte zapnuté 24-hodinové monitorovanie srdcového tepu, spánku a stresu a pravidelne si meriate pohyb, výdrž batérie bude pochopiteľne kratšia.

Nabíjanie je však relatívne rýchle. Náramok môžete nabiť z 0 na 100 % približne za hodinu a pol. Na nabíjanie používate priložený magnetický kábel, ktorý má na druhej strane klasický konektor USB.

Výdrž batérie je teda rovnaká ako v prípade náramku Honor Band 5.

Honor Band 6 má prehľadný AMOLED displej

Smart náramok je vybavený špičkovým AMOLED displejom, ktorý má uhlopriečku 1,47". Oproti predchádzajúcemu modelu Honor Band 5 tak zaznamenal určité zväčšenie, keďže starší model mal displej s uhlopriečkou 0,95". Pri používaní to naozaj cítiť a väčší displej so sebou nepochybne prináša väčší komfort.

Kde kúpiť Honor Band 6
Honor Band 6
Hodnotenie
4.0/5

Rozlíšenie displeja Honor Band 5 je 240 × 120 px, zatiaľ čo rozlíšenie displeja Honor Band 6 je 194 × 368 px. Jemnosť je však pri oboch displejoch rovnaká, a to 282 PPI. Pritom sa všeobecne uvádza, že displeje s jemnosťou vyššou ako 280 PPI sú už veľmi kvalitné a nemusíte sa pri nich obávať problémov s "pixeláciou".

Samozrejmosťou je dotykové ovládanie. Jeho jas si môžete jednoducho nastaviť, takže displej je dobre čitateľný aj na ostrom slnku.

Rovnako ako v prípade Honor Band 5, je displej vyrobený zo skla, takže možno budete chcieť zvážiť zaobstaranie ochranného tvrdeného skla.

Displej je ľahko čitateľný
Displej je ľahko čitateľný

Fitness náramok s vami môže ísť do sprchy

Fitness náramok je vodotesný podľa parametra 50 metrov. To znamená, že si ho nemusíte dávať dole zo zápästia, ani keď si idete zaplávať a môžete si merať svoje výkony. Jeho odolnosť je teda totožná s odolnosťou náramku Honor Band 5.

Funkcie fit náramku Honor Band 6

Funkcie tohto inteliegntného náramku rozhodne stoja za vašu pozornosť a oproti predchádzajúcej verzii sa dočkali mnohých vylepšení. Poďme si ich predstaviť podrobnejšie.

Hlavné menu je prehľadné
Hlavné menu je prehľadné

Krokomer

Základnou funkciou je zabudovaný krokomer, ktorý vám na hlavnej obrazovke zobrazí aktuálny počet krokov počas dňa.

Meranie srdcovej frekvencie

K dispozícii je aj funkcia merania srdcovej frekvencie. V mobilnej aplikácii sú údaje k dispozícii každých päť minút, takže si môžete spätne skontrolovať svoju tepovú frekvenciu. Ak chcete získať údaje v danom okamihu, môžete jednoducho zapnúť funkciu priamo na náramku, chvíľu počkať a na displeji sa čoskoro zobrazí aktuálna hodnota.

K priebežnému meraniu srdcovej frekvencie dochádza pri zapnutí športovej aktivity. Vtedy sa vaša aktuálna srdcová frekvencia bude neustále zobrazovať na displeji a vy ju môžete ľahko sledovať.

Takto sa meria srdcová frekvencia
Takto sa meria srdcová frekvencia

Meranie okysličenia krvi

Podobne ako náramok Honor Band 5, má novšia verzia monitor Sp02, a preto dokáže merať aktuálne okysličenie krvi. Ak si chcete zmerať okysličenie krvi, musíte funkciu zapnúť, chvíľu zostať v pokoji a na displeji sa zobrazí aktuálna hodnota.

Monitorovanie spánku

Ak sa rozhodnete s náramkom spať, budete môcť získať zaujímavé informácie a štatistiky týkajúce sa vášho spánku. Zariadenie dokáže zistiť, kedy ste spali ľahko a hlboko alebo dokonca kedy ste sa zobudili.

Kde kúpiť Honor Band 6
Honor Band 6
Hodnotenie
4.0/5

Náramok má aj funkciu budíka. Ide však o klasický variant, nie o inteligentný budík, ktorý by vás budil vo fáze ľahkého spánku.

V noci môžete spustiť režim Nerušiť, ktorý vypne notifikácie. Táto funkcia je veľmi praktická a na predchádzajúcom Honor Band 5 nám chýbala.

Záznamy o cvičení a tréningu

Hneď ako sa venujete nejakej fyzickej aktivite, môžete zapnúť príslušný režim cvičenia. Náramok ponúka nasledujúci výber športov:

 • beh vonku,
 • beh v interiéri,
 • chôdza vonku,
 • chôdza v interiéri,
 • jazda na bicykli vonku,
 • bicyklovanie v interiéri,
 • eliptický trenažér,
 • veslovací trenažér,
 • plávanie v bazéne
 • a iné.

Po výbere požadovaného športu si môžete stanoviť cieľ (napr. z hľadiska trvania, vzdialenosti alebo množstva spálených kalórií). Môžete tiež nastaviť, po akom čase (a či vôbec) vás má náramok upozorniť.

Po potvrdení začne náramok merať. Na displeji sa zobrazí uplynulý čas, aktuálna srdcová frekvencia a množstvo spálených kalórií (toto v náramku Honor Band 5 chýbalo).

Praktický je aj farebný indikátor, ktorý bude interpretovať, v akom pásme sa vaša srdcová frekvencia nachádza (zahrievacie, spaľovanie tukov, aeróbne, anaeróbne alebo extrémne). Ak teda potrebujete alebo chcete mať počas cvičenia prehľad o svojej srdcovej frekvencii, je to skvelý spôsob, ktorý na náramku Honor Band 5 tiež chýbal.

Ak zistí zmenu intenzity aktivity, zastaví cvičenie. Dokáže rozpoznať chôdzu, beh, eliptické a veslovacie trenažéry.

Po skončení fyzickej aktivity všetko potvrdíte a údaje sa následne odošlú do mobilnej aplikácie, kde si môžete pozrieť podrobné štatistiky.

Novinkou v náramku Honor Band 5záznamy o cvičení, ktoré sú k dispozícii priamo na náramku, takže si svoju športovú históriu môžete prezerať priamo tam (a nie v aplikácii).

Záznamy aktivít

V rámci tejto funkcie si môžete jednoducho nastaviť 3 denné ciele a potom prehľadne sledovať, ako ich plníte. Tieto ciele sa týkajú krokov, aktívneho času a množstva stredne až vysoko intenzívnej aktivity. Svoj pokrok potom môžete sledovať prostredníctvom farebných kruhov s motivačnými upozorneniami, keď tieto ciele dosiahnete.

Kde kúpiť Honor Band 6
Honor Band 6
Hodnotenie
4.0/5

Náramok vás môže upozorniť na potrebu hýbať sa, ak napríklad v práci dlho sedíte.

Môžete si nastaviť 3 denné ciele
Môžete si nastaviť 3 denné ciele

Monitorovanie stresu

Pomocou tohto náramku môžete tiež merať svoju aktuálnu úroveň stresu. Okrem samotného náramku budete potrebovať otvorenú mobilnú aplikáciu, ktorá vás najprv vyzve, aby ste odpovedali na niekoľko otázok o vašom duševnom stave.

Náramok potom zmeria, ako sa vaša srdcová frekvencia mení v priebehu určitého časového obdobia. Na základe týchto údajov vypočíta vašu stresovú záťaž a poskytne hodnotenie.

Dychové cvičenia

Zaujímavou funkciou sú tzv. dychové cvičenia, ktoré vám môžu pomôcť upokojiť sa. Najprv si nastavíte trvanie tohto cvičenia (1, 2 alebo 3 minúty). Náramok vás potom prevedie cvičením a ukáže vám, kedy sa máte nadýchnuť a vydýchnuť. Na konci sa zobrazí malá štatistika v podobe vašej priemernej a najvyššej srdcovej frekvencie. Túto funkciu je potrebné v prípade potreby zapnúť (nájdete ju v ponuke).

Dychové cvičenie vám pomôže upokojiť sa
Dychové cvičenie vám pomôže upokojiť sa

Notifikácie

Po spárovaní fitness náramku s telefónom sa na náramku zobrazia všetky oznámenia. Vďaka tomu ľahko zistíte, kto vám píše alebo volá. Prostredníctvom náramku však nemôžete odpovedať na správy a ak ide o dlhšiu správu, nezobrazí sa celá, ale len jej úryvok. Náramok tiež nepodporuje, a teda ani nezobrazuje emoji.

Zobrazuje úryvky správ
Zobrazuje úryvky správ

Ďalšie funkcie fitness náramku

Musíme spomenúť aj niekoľko skôr doplnkových funkcií, medzi ktoré patrí zobrazenie aktuálneho počasia, stopky, časovač a baterka. Praktická je aj funkcia Nájsť môj telefón, po ktorej aktivácii spárovaný telefón zavibruje.

Rovnako ako v prípade Honor Band 5 si môžete vybrať z niekoľkých rôznych dizajnov domovskej obrazovky podľa toho, čo sa vám páči.

Zobrazenie aktuálneho počasia
Zobrazenie aktuálneho počasia

Aplikácia Honor Band 6 je prehľadná a v slovenčine

Na spárovanie fit náramku a mobilného telefónu použite aplikáciu Huawei Health, ktorá je k dispozícii zadarmo pre Android aj iOS. Medzi jej silné stránky patrí podpora slovenčiny a prehľadné rozhranie, v ktorom sa zorientujete za okamih. Získate prehľad o svojom zdraví, jednotlivých fyzických aktivitách a spánku.

Samotná aplikácia sa skladá z 3 základných častí. V časti Zariadenia sa zobrazujú vaše spárované zariadenia. Informuje vás tiež o tom, ku ktorým zariadeniam ste aktuálne pripojení a prípadne aj o stave ich batérie.

Časť Cvičenie je užitočná, ak sa rozhodnete vykonávať nejakú fyzickú aktivitu vonku. Takto môžete dať náramku vedieť, že ste začali vykonávať aktivitu, ktorá si vyžaduje pripojenie GPS (chôdza vonku, beh alebo bicyklovanie). Po spustení aktivity v aplikácii náramok automaticky zareaguje a začne merať.

Kde kúpiť Honor Band 6
Honor Band 6
Hodnotenie
4.0/5

Nakoniec si v časti Zdravie budete môcť zobraziť všetky údaje a štatistiky týkajúce sa cvičenia, srdcovej frekvencie, spánku, úrovne stresu a okysličenia krvi. K dispozícii je aj správa, v ktorej sa zobrazuje počet krokov, ktoré ste v daný deň prešli, množstvo spálených kalórií a počet vystúpaných poschodí.

Inštalácia aplikácií do náramku

Na náramok, bohužiaľ, nemôžete nainštalovať žiadne iné aplikácie.

Ako uviesť fitness náramok do prevádzky

Uvedenie fitness náramku do prevádzky rozhodne nie je zložité a dá sa zvládnuť za krátky čas. Súčasťou balenia je obrázkový návod v troch krokoch. Najprv musíte náramok pripojiť k elektrickej zásuvke pomocou priloženého kábla a nabiť ho. Zároveň vyberte jazyk, ktorý chcete na náramku používať. Nemajte obavy, slovenčina nechýba.

Medzitým si môžete do mobilného telefónu stiahnuť bezplatnú aplikáciu Huawei Health. V aplikácii potom stačí vybrať, ktorý náramok ste si kúpili (teda Honor Band 6), a pomocou bluetooth ho spárovať s telefónom. Nezabudnite teda zapnúť bluetooth na svojom mobilnom telefóne. Celý proces je intuitívny a obe zariadenia vás ním prevedú.

Náramok má dotykový displej a do samotnej ponuky sa dostanete pomocou bočného tlačidla umiestneného na pravej strane. Následne sa budete navigovať jednoduchým dotykom displeja a na potvrdenie stačí stlačiť požadovanú možnosť priamo na displeji.

Ako sa žije s fitness náramkom Honor Band 6

Samozrejme, nemôžeme vás ochudobniť ani o náš osobný názor na smart náramok. V rámci nášho testovania sme s ním teda skúsili niekoľko dní žiť, aby sme zistili, v čom všetkom toto drobné zariadenie vyniká. Ak by sme to mali zhrnúť, v porovnaní s Honor Band 5 ide o ešte podarenejší model s množstvom praktických vylepšení.

Náramok nás na prvý pohľad zaujal väčším displejom, vďaka ktorému sa ešte lepšie číta a ovláda. Jeho notifikácie sú perfektné, kedykoľvek vás upozornia na prichádzajúcu správu alebo hovor, aj keď máte telefón napríklad v inej miestnosti.

Športovanie s fitness náramkom Honor Band 6

Športovanie s týmto fitness náramkom je v každom ohľade príjemnejšie a ak chcete sledovať svoje výkony a pokroky, je to rozhodne skvelý spôsob. Pri našom testovaní sme náramok vzali na skupinovú fitnes hodinu a na jazdu na bicykli.

Počas hodiny posilňovania sme ocenili skutočnosť, že počas cvičenia nemusíte mať mobilný telefón vôbec pri sebe a môžete ho pokojne nechať v šatni. Veľmi praktická bola funkcia zobrazujúca, v akom pásme sa práve nachádza vaša srdcová frekvencia. Vďaka tomu ľahko zistíte, kedy presne dávate svojmu telu poriadne zabrať.

Pri outdoorových aktivitách je menším háčikom absencia snímača GPS. Ak sa teda chystáte na vonkajšiu prechádzku, beh alebo jazdu na bicykli a chcete si všetko zmerať, musíte si so sebou vziať mobilný telefón. Musíte na ňom mať spustené GPS a zároveň pri začatí aktivity otvoriť mobilnú aplikáciu. Náramok sa potom pripojí k systému GPS a vy sa môžete dať do pohybu. Ide teda o menšiu komplikáciu, ktorá je však vykúpená nižšou obstarávacou cenou fitness náramku.

Kde kúpiť Honor Band 6
Honor Band 6
Hodnotenie
4.0/5

Ak si nechcete so sebou brať mobilný telefón, môžete si ako fyzickú aktivitu zvoliť jeho indoorový ekvivalent (t. j. beh v interiéri namiesto behu vonku). Náramok bude stále merať vašu srdcovú frekvenciu a spálené kalórie, ale prídete o meranie vzdialenosti alebo priemerného tempa.

Keď zapnete režim cvičenia, opäť nemôžete na náramku používať nič iné (napr. stopky), rovnako ako v prípade náramku Honor Band 5. Zároveň, keď fyzickú aktivitu pozastavíte, nezobrazí sa vám nič okrem možnosti pokračovať v nej. Chýba teda napríklad priebežné zobrazovanie aktuálneho času. Jedinou možnosťou je spustiť pokračovanie vo fyzickej aktivite, v rámci ktorej sa zobrazuje čas. Na tento drobný detail sme sa sťažovali aj pri predchádzajúcej verzii náramku a je rozhodne škoda, že sa na tom nič nezmenilo ani pri novšej verzii.

Často kladené otázky

Aké športy možno na náramku merať?

S týmto fitness náramkom môžete merať 10 rôznych športových aktivít, medzi ktoré patrí beh vonku, beh v interiéri, chôdza vonku, chôdza v interiéri, bicyklovanie vonku, bicyklovanie v interiéri, eliptický trenažér, veslovací trenažér, plávanie v bazéne a iné.

Ako dlho vydrží na jedno nabitie?

Doba vždy závisí od konkrétnej úrovne používania. V pohotovostnom režime však fitness náramok vydrží až 14 dní.

Akú mobilnú aplikáciu si musím stiahnuť?

Na spárovanie inteligentného náramku a mobilného telefónu slúži aplikácia Huawei Health, ktorá je úplne zadarmo a v slovenčine. Môžete si ju stiahnuť do systému Android aj iOS.

Má náramok GPS?

GPS v tomto náramku chýba. Na monitorovanie outdoorových športov preto musíte mať nablízku mobilný telefón s aplikáciou. Náramok sa týmto spôsobom pripája k systému GPS.

Záver – ako dopadol Honor Band 6 v našej recenzii?

Honor Band 6 je vydarené zariadenie, ktoré určite využijete. Počas celého dňa oceníte upozornenia na prichádzajúce správy a hovory. Vďaka veľkému displeju ho môžete ľahko používať a vidieť na ňom všetko, čo potrebujete. Nechýba podpora najbežnejších športov a praktické je aj monitorovanie spánku či stresu. Okrem toho si môžete zobraziť záznamy o svojej aktivite priamo na náramku, nie v aplikácii.

A čo by sme tomuto zariadeniu vytkli? Použitý sklenený displej môže byť trochu náchylnejší na prasknutie a pre pokoj duše sa oplatí použiť ochranné sklo. Nevýhodou je aj absencia GPS pre outdoorové športy. Tento problém by mala vyriešiť prítomnosť mobilného telefónu s aplikáciou, prostredníctvom ktorej sa náramok spojí s GPS.

Rozdiel medzi Honor Band 6 a Huawei Band 6

Fitness náramok Honor Band 6 je prakticky totožný s Huawei Band 6. Hlavný rozdiel spočíva len v počte športov, ktoré možno pomocou zariadenia sledovať. Honor Band 6 ponúka 10 športov, Huawei Band 6 až 96 športov. Za túto funkciu zaplatíte približne 20 eur. Je teda na vašom zvážení, nakoľko je pre vás táto funkcia kľúčová.

Recenzia: fitness náramok Honor Band 6
 • Kvalita spracovania
 • Výdrž batérie
 • Ovládanie a funkcie
 • Displej
 • Pomer cena/výkon
4

Náramok, ktorý vám uľahčí život

Fitness náramok, ktorý vás bude sprevádzať pri aktívnom životnom štýle. Presne taký je Honor Band 6, ktorý na prvý pohľad zaujme veľkým displejom a množstvom praktických funkcií. Vďaka jednoduchému ovládaniu sa v ňom zorientujete za okamih a užijete si funkciu krokomeru, monitorovanie srdcového tepu, sledovanie spánku a mnoho ďalšieho.

Pros

 • Veľký displej
 • Veľká výdrž batérie
 • Vodotesnosť
 • Podpora väčšiny bežných športov
 • Monitorovanie stresu
 • Záznamy aktivít
 • Jednoduché ovládanie

Cons

 • Sklenený displej je náchylnejší na rozbitie
 • Chýbajúce GPS
 • Nezobrazuje čas, keď je činnosť pozastavená
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: fitness náramok Honor Band 6
Honor Band 6
Hodnotenie: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram