ITmix.cz logo

Recenzia: fitness náramok Xiaomi Mi Band 5

Silné stránky
 • Odolný dizajn
 • Vodotesnosť
 • Podpora pre väčšinu bežných športov
 • Jednoduché používanie
 • Monitorovanie menštruačného cyklu
 • Monitorovanie stresu
 • Meranie PAI skóre
Slabé stránky
 • Chýbajúce GPS
 • Skôr menší displej
Celkové hodnotenie
4.0/5
Kde kúpiť
Tento produkt má nástupcu

S týmto fitness náramkom získate dokonalý prehľad o svojej každodennej fyzickej aktivite. Umožňuje monitorovať vaše športové aktivity, ako aj spánok. Upozorní vás aj na prichádzajúce správy a telefónne hovory a má množstvo ďalších funkcií, napríklad monitorovanie srdcového tepu a menštruačného cyklu.

Čo všetko je v balení

Fitness náramok Xiaomi Mi Band 5 sa predáva v pomerne malej celočiernej škatuľke, ktorá na prvý pohľad vyzerá luxusne. Celkové rozmery balenia sú približne 7,6 × 18 × 2,4 cm a hmotnosť je naozaj nízka.

Po rozbalení škatuľky na vás bude čakať:

 • samotný fitness náramok,
 • magnetický napájací kábel
 • a návod na použitie.

Tešiť sa môžete len na jeden remienok, ktorý sa dá samozrejme voliteľne utiahnuť. Vďaka tomu môžu fit náramok používať ľudia s obvodom zápästia od 15,5 do 21,9 cm. Čo sa týka materiálu, výrobca vsadil na termoplastický polyuretán (TPU), ktorý vyniká pevnosťou a pružnosťou. V tomto ohľade je teda náramok totožný so svojou novšou verziou Xiaomi Mi Band 6.

Remienok sa dá na náramku jednoducho vymeniť. Vďaka tomu môžete získať viacero farebných variantov a ľubovoľne ich meniť podľa aktuálnej nálady.

Súčasťou balenia je napájací kábel a návod na použitie
Súčasťou balenia je napájací kábel a návod na použitie

Technické parametre Xiaomi Mi Band 5

Samozrejme, nemôžeme vás ochudobniť o prehľad jednotlivých technických parametrov, ktorými sa Xiaomi Mi Band 5 vyznačuje.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaTPU
OdolnosťVodotesnosť 5 ATM
DisplejAMOLED dotykový, uhlopriečka 1,1"
Výdrž batérieAž 20 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetická nabíjacia koncovka
KonektivitaBluetooth 5.0
Rozmery bez remienka1,7 × 4,7 × 1,3 cm
Hmotnosť23 g

Fitnes náramok pripojíte k telefónu so systémom Android a iOS

Na prepojenie smart náramku a mobilného telefónu sa používa technológia Bluetooth verzie 5.0. Zároveň sa nezaobídete bez aplikácie Mi Fit, ktorú si môžete stiahnuť zadarmo. Aplikácia je k dispozícii pre operačný systém Android aj iOS.

Pri bežnom používaní vydrží nabitý až 20 dní

Výrobca vsadil na batériu s kapacitou 125 mAh (rovnakou batériou bol potom vybavený aj Xiaomi Mi Band 6). V porovnaní s niektorými konkurenčnými produktmi je to však o niečo menej. Napríklad Honor Band 5 aj Honor Band 6 majú batériu s kapacitou 180 mAh.

Pri bežnom používaní však tento fitness náramok vydrží na jedno nabitie až 20 dní. V praxi sa to však bude líšiť v závislosti od toho, ako veľa (a na čo) náramok používate. Pri našom testovaní sa nám podarilo náramok používať 9 dní (čo je o 2 dni viac ako pri Xiaomi Mi Band 6).

Čo sa týka nabíjania, súčasťou balenia je magnetický napájací kábel, ktorý má na druhej strane klasický USB konektor. Pritom z 0 na 100 % ho nabijete približne za 1 hodinu a 45 minút.

Kde kúpiť Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5
Hodnotenie
4.0/5
Napájací kábel je magnetický
Napájací kábel je magnetický

Ovláda sa prostredníctvom dotykovej obrazovky

Tešiť sa môžete na AMOLED displej s uhlopriečkou 1,1". V novšej verzii Xiaomi Mi Band 6 sa potom môžete tešiť na väčší displej s uhlopriečkou 1,56", vďaka čomu je ešte o niečo prehľadnejší a ľahšie sa ovláda.

Displej je dotykový a fitness náramok nemá žiadne bočné tlačidlo. Skvele sa číta aj vonku na ostrejšom slnku a môžete si jednoducho upraviť nastavenie jasu.

Rozlíšenie displeja je v tomto prípade 126 × 294 px. Novšia verzia potom pracuje s vyšším rozlíšením 152×486 px.

Náramok drží na zápästí skvele
Náramok drží na zápästí skvele

S fitness náramkom sa môžete aj sprchovať

Fitness náramok je vodotesný až do hĺbky 50 metrov, takže ho môžete nosiť aj počas plávania či iných vodných športov. Odolnosť náramku je teda v podstate rovnaká ako u konkurenčných značiek.

Funkcie Xiaomi Mi Band 5

Teraz si predstavíme jednotlivé funkcie, ktoré tento smart náramok od Xiaomi ponúka.

Krokomer

Základnou funkciou fitness náramku je, samozrejme, krokomer. Na hlavnom displeji sa vždy zobrazuje aktuálny počet prejdených krokov. Výpočet je pomerne presný a približne zodpovedá hodnote, ktorú počas testovania zobrazovala aplikácia Zdravie v iPhone.

Prehľad

V prehľade môžete na jednom mieste vidieť vzdialenosť, ktorú ste za daný deň prešli, aktuálny počet krokov a množstvo spálených kalórií. Nájdete tu aj týždenný prehľad prejdených krokov.

PAI

Náramok dokáže merať vaše skóre PAI (Personal Activity Intelligence). PAI označuje algoritmus, ktorý dokáže vyhodnotiť vašu aktivitu s ohľadom na fyzickú zdatnosť. Výpočet zohľadňuje údaje týkajúce sa srdcovej frekvencie, intenzity vašej dennej aktivity a fyziologické údaje (pri prvom spustení aplikácie nastavíte svoj vek, výšku a hmotnosť).

Pri testovaní nás náramok počas dňa nijako neupozorňoval na to, aby nás povzbudil k fyzickej aktivite. Rovnako si v aplikácii nemôžete nastaviť upozornenia na získanie bodov PAI.

Meranie srdcovej frekvencie

Ako pri väčšine fitness náramkov, ani pri tomto modeli nechýba funkcia merania srdcovej frekvencie. Náramok meria srdcovú frekvenciu nepretržite a zobrazuje ju na hlavnej obrazovke. Ak však chcete získať čo najaktuálnejšie údaje, môžete túto funkciu spustiť samostatne, chvíľu počkať a výsledok sa čoskoro zobrazí na obrazovke.

Kde kúpiť Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5
Hodnotenie
4.0/5

Na obrazovke sa zobrazuje iba nameraná hodnota. V tejto súvislosti Xiaomi Mi Band 6 poskytuje aj informácie o interpretácii tohto výsledku a čase poslednej aktualizácie. Nájdete tu aj dolnú a hornú hranicu vašej srdcovej frekvencie a informácie sú teda rozhodne podrobnejšie.

Notifikácie

Keďže je náramok spárovaný s mobilným telefónom, môže vás upozorniť na prichádzajúcu správu a hovor. V mobilnej aplikácii môžete nastaviť, či chcete dostávať oznámenia zo všetkých aplikácií alebo prípadne niektoré preskočiť. Táto funkcia chýba napríklad v náramkoch Honor Band 5 a 6.

Cvičenie

Ak sa venujete nejakej fyzickej aktivite, môžete ju pomocou smart náramku zaznamenať. Slúži na to sekcia cvičenia, kde si môžete vybrať z 11 rôznych športov:

 • vonkajší beh,
 • vnútorný beh,
 • vonkajšie bicyklovanie,
 • bicyklovanie v interiéri,
 • chôdza,
 • eliptical,
 • veslovací trenažér,
 • joga,
 • skákanie cez švihadlo,
 • plávanie
 • a freestyle.

Ak ho porovnáme s novším modelom, ponuka športov je rozhodne o niečo chudobnejšia. V prípade Xiaomi Mi Band 6 si totiž môžete vybrať z 30 rôznych športových režimov.

Po spustení športovej aktivity budete môcť sledovať uplynulý čas, množstvo spálených kalórií a aktuálnu tepovú frekvenciu. V prípade chôdze, behu a jazdy na bicykli sú k dispozícii aj informácie o vzdialenosti a vašom tempe.

Ak aktivitu pozastavíte, fitness náramok počas nej nemôžete používať na nič iné. To znamená, že nemôžete napríklad spustiť stopky alebo si prečítať prichádzajúcu správu. V režime pozastavenia vám zariadenie ponúkne buď zastavenie aktivity alebo jej obnovenie.

V nastaveniach môžete zapnúť automatickú detekciu cvičenia. Náramok však dokáže rozpoznať iba chôdzu alebo beh. V takom prípade vás upozorní na spustenie daného režimu cvičenia a bude monitorovať aktivitu.

Meranie stresovej záťaže

Ďalšou užitočnou funkciou je meranie stresovej záťaže. Po jej spustení musíte zostať pokojní a náramok vám čoskoro na displeji zobrazí výsledok. Podrobnejšie údaje potom kedykoľvek nájdete v aplikácii.

Dychové cvičenia

Ak sa chcete počas dňa upokojiť, môžu vám pomôcť dychové cvičenia. Najprv nastavíte dĺžku trvania (1 až 5 minút) a náramok vás potom prevedie cvičením (ukáže vám, kedy sa máte nadýchnuť a vydýchnuť).

Náramok vám túto funkciu počas dňa nepripomína, takže je na vás, aby ste si ju zapamätali a v prípade potreby spustili.

Kde kúpiť Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5
Hodnotenie
4.0/5
Dychové cvičenie
Dychové cvičenie

Sledovanie menštruačného cyklu

Vďaka tejto funkcii môžu ženy jednoducho zaznamenávať údaje o svojom menštruačnom cykle a následne si nechať vypočítať dátum nasledujúcej menštruácie, obdobie ovulácie a plodné dni. Tieto informácie nájdete v aplikácii aj v náramku (v zjednodušenej podobe). Okrem toho si môžete všetky údaje v aplikácii prezerať aj spätne a sledovať svoj zdravotný stav.

Upozorní vás na blížiacu sa menštruáciu
Upozorní vás na blížiacu sa menštruáciu

Ďalšie funkcie

Musíme spomenúť aj niekoľko ďalších funkcií, ktorými je fitness náramok vybavený. Môžete s ním napríklad sledovať aktuálne počasie a svetový čas. V základnej verzii sú k dispozícii aj užitočné stopky, časovač a budík.

Pomocou náramku môžete tiež ovládať fotoaparát na mobilnom telefóne, čo oceníte napríklad pri skupinovom fotografovaní. Náramok možno použiť aj na ovládanie hudby (prepnutie alebo pozastavenie skladby). Pri našom testovaní táto funkcia výborne fungovala s aplikáciou Spotify, ale pri prehrávaní skladby na YouTube náramok, bohužiaľ, nič nerozpoznal.

K dispozícii je aj funkcia Nájsť zariadenie, ktorá po spustení rozvibruje mobilný telefón a vy ho môžete ľahko nájsť.

Bohužiaľ, náramok nedokáže merať okysličenie krvi (to je k dispozícii len s novšou verziou Xiaomi Mi Band 6). Taktiež informácie o monitorovaní vášho spánku nie sú k dispozícii priamo na náramku (možno ich sledovať len v mobilnej aplikácii).

Aktuálna predpoveď počasia
Aktuálna predpoveď počasia

Aplikácia Mi Fit vám zobrazí množstvo informácií

Na spárovanie fitness náramku a mobilného telefónu slúži aplikácia Mi Fit, ktorá je bezplatne dostupná pre systémy Android aj iOS. Vďaka podpore slovenčiny nebudete mať problém sa v aplikácii zorientovať.

Hlavná obrazovka aplikácie slúži na prehľadné zobrazenie aktuálneho počtu krokov, ktoré ste za deň prešli. Nájdete tu aj informácie o úrovni stresu a histórii cvičenia. Ženy ocenia praktické informácie o tom, o koľko dní môžu očakávať ďalšiu menštruáciu.

V časti Priatelia sa môžete spojiť s priateľmi, ktorí tiež používajú aplikáciu Mi Fit na sledovanie svojich aktivít. V časti Profil nájdete informácie o svojom spárovanom zariadení.

Priamo v aplikácii môžete tiež jednoducho spustiť 3 outdoorové aktivity vrátane chôdze, behu a jazdy na bicykli. Tieto aktivity si vyžadujú pripojenie GPS a nie je možné ich sledovať bez prítomnosti mobilného telefónu.

Inštalácia aplikácií do náramku

Na náramok,bohužiaľ, nemôžete nainštalovať žiadne iné aplikácie.

Kde kúpiť Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5
Hodnotenie
4.0/5

Ovládanie fitness náramku si rýchlo osvojíte

Uvedenie fitness náramku do prevádzky rozhodne nie je zložité. Po jeho vybalení ho musíte nabiť pomocou priloženého napájacieho kábla. Predtým, ako náramok nabijete, si môžete do mobilného telefónu stiahnuť aplikáciu Mi Fit, ktorú nájdete buď na Google Play alebo v App Store.

V mobilnom telefóne musíte mať spustenú funkciu Bluetooth. Potom otvorte aplikáciu a vyberte možnosť spárovania nového zariadenia (t. j. náramku). Umiestnite ho do blízkosti, potvrďte spárovanie a čoskoro bude náramok pripravený na používanie.

Samotné ovládanie je jednoduché. Do hlavnej ponuky sa dostanete potiahnutím prsta zdola nahor. Ak chcete potvrdiť zvolenú možnosť, musíte stlačiť možnosť priamo na displeji (inteligentný náramok nemá bočné tlačidlo).

Ako sa žije s fitness náramkom Xiaomi Mi Band 5

Inteligentný náramok vám rozhodne môže v mnohých ohľadoch spríjemniť a uľahčiť život. Aby bola naša recenzia kompletná, vyskúšali sme si žiť s Xiaomi Mi Band 5 niekoľko dní a zariadenie pre vás zrecenzovať.

Ak patríte medzi nenáročných používateľov, pravdepodobne oceníte jeho funkcie. Ak ste však profesionálny športovec, možno vám tento náramok nebude úplne stačiť a pravdepodobne siahnete po výkonnejšom (a zároveň drahšom) modeli.

Pri našom testovaní sa nám páčil dostatočne veľký displej a jednoduché ovládanie. Veľmi pozitívne hodnotíme aj mobilnú aplikáciu, v ktorej nájdete všetky užitočné štatistiky na jednom mieste.

Športovanie s fitness náramkom

Fitness náramok sa skvele hodí na sledovanie vašich výkonov pri športe a vašich pokrokov. Na výber máte 11 rôznych športov, takže si každý nájde niečo pre seba. Ak si medzi nimi neviete vybrať, pravdepodobne je pre vás vhodnejší Xiaomi Mi Band 6 s možnosťou výberu z 30 rôznych športov.

Ak sa pustíte do niektorej z outdoorových aktivít (chôdza, beh alebo bicyklovanie), musíte mať so sebou mobilný telefón. Fit náramok totiž nie je vybavený GPS navigáciou, a preto sa k nemu pripája prostredníctvom mobilného telefónu. Po skončení aktivity si môžete v aplikácii zobraziť jednotlivé údaje o vzdialenosti, prevýšení, spálených kalóriách a priemernom tempe.

Náramok sme testovali počas hodiny jogy, ktorá je súčasťou športovej ponuky. Po spustení režimu cvičenia sa na displeji zobrazí uplynulý čas, množstvo spálených kalórií a aktuálna srdcová frekvencia (vrátane interpretácie). Po skončení cvičenia sa údaje odošlú do mobilnej aplikácie, kde si potom môžete prezrieť podrobné štatistiky. Po pozastavení aktivity však na náramku nemôžete robiť nič iné.

Často kladené otázky

Aké športy možno na náramku merať?

Môžete si vybrať z 11 rôznych športov vrátane vonkajšieho a vnútorného behu, vonkajšej a vnútornej cyklistiky, chôdze, eliptického trenažéra, veslovacieho trenažéra, jogy, švihadla, plávania a freestyle.

Kde kúpiť Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5
Hodnotenie
4.0/5
Ako dlho vydrží náramok na jedno nabitie?

Výrobca uvádza, že na jedno nabitie vydrží až 20 dní. V praxi to však samozrejme závisí od toho, ako veľmi ho používate. Pri našom testovaní sa podarilo dosiahnuť výdrž 10 dní.

Akú mobilnú aplikáciu si musím stiahnuť?

Na spárovanie fitness náramku a mobilného telefónu slúži aplikácia Mi Fit, ktorá je k dispozícii zadarmo pre operačné systémy Android aj iOS.

Má náramok GPS?

Náramok bohužiaľ nemá GPS. Preto na monitorovanie outdoorových aktivít musíte mať v blízkosti mobilný telefón, aby ste mohli náramok prepojiť s GPS.

Záver – pre koho je Xiaomi Mi Band 5 vhodný?

Xiaomi Mi Band 5 je ideálne zariadenie pre nenáročných používateľov, ktorí chcú získať prehľad o svojej fyzickej aktivite a kvalite spánku. Displej je výborne čitateľný aj vo vonkajšom prostredí a množstvo praktických funkcií oceníte pri každodenných aktivitách. S náramkom môžete monitorovať jednotlivé športy, spánok, dostávať notifikácie, sledovať úroveň stresu a menštruačný cyklus.

Drobnou nevýhodou je absencia GPS, ktorá je však pri fitness náramkoch v podobnej cenovej kategórii úplne bežná. Displej je v porovnaní s konkurenčnými výrobkami skôr menší, ale aj tak je jeho veľkosť viac než dostatočná.

Recenzia: fitness náramok Xiaomi Mi Band 5
 • Kvalita spracovania
 • Výdrž batérie
 • Ovládanie a funkcie
 • Displej
 • Pomer cena/výkon
4

Sledujte svoj výkon pri športe

S týmto fitness náramkom získate dokonalý prehľad o svojej každodennej fyzickej aktivite. Umožňuje monitorovať vaše športové aktivity, ako aj spánok. Upozorní vás aj na prichádzajúce správy a telefónne hovory a má množstvo ďalších funkcií, napríklad monitorovanie srdcového tepu a menštruačného cyklu.

Pros

 • Odolný dizajn
 • Vodotesnosť
 • Podpora pre väčšinu bežných športov
 • Jednoduché používanie
 • Monitorovanie menštruačného cyklu
 • Monitorovanie stresu
 • Meranie PAI skóre

Cons

 • Chýbajúce GPS
 • Skôr menší displej
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: fitness náramok Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5
Hodnotenie: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram