ITmix.cz logo

Recenzia: fitness náramok Honor Band 5

Silné stránky
 • Pekný dizajn
 • Veľká výdrž batérie
 • Dobre čitateľný displej
 • Vodotesnosť
 • Podpora väčšiny bežných športov
 • Jednoduché ovládanie
Slabé stránky
 • Sklenený displej je náchylnejší na rozbitie
 • Ťažšie spustenie vonkajších aktivít
 • Nezobrazuje čas, keď je aktivita pozastavená
Celkové hodnotenie
3.8/5
Kde kúpiť
Tento produkt má nástupcu

Honor Band 5 je základný fitness náramok pre všetkých nenáročných používateľov. Skvele poslúži ako krokomer a váš osobný tréner. Navyše bude monitorovať váš spánok a upozorní vás na všetky prichádzajúce správy a telefónne hovory. Je to skrátka inteligentný asistent, ktorého nebudete chcieť dať dole.

Obsah balenia

Fitness náramok Honor Band 5 sa predáva v pomerne malej škatuľke s rozmermi približne 13 × 9 × 4 cm a hmotnosťou menej ako 100 gramov. Po vybalení z krabičky sa môžete tešiť na:

 • samotný fit náramok,
 • napájací kábel USB,
 • špeciálny nástavec na nabíjanie náramku
 • a návod na použitie.

V tomto ohľade uvidíte všetky dôležité veci, ktoré sú potrebné na jeho bezproblémové používanie.

Na prvý pohľad nás zaujala pekná ružová farba remienka, ktorú pravdepodobne ocenia najmä dámy. Remienok je silikónový a v prípade potreby sa dá vymeniť. V balení nájdete len jeden jediný remienok, ktorý má celkový obvod 26 cm a dá sa utiahnuť v závislosti od obvodu vášho zápästia (od 16 do 25 cm).

Technické parametre Honor Band 5

Aby bola naša recenzia kompletná, nesmie chýbať časť venovaná technickým parametrom. Čo všetko Honor Band 5 v tomto smere ponúka?

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 5 ATM
DisplejAMOLED dotykový, uhlopriečka 0,95″
Výdrž batérieAž 14 dní
Spôsob nabíjaniaKábel USB
KonektivitaBluetooth 4.2
Rozmery bez remienka43 × 17 × 12 mm
Hmotnosť23 g

Kompatibilita fitness náramkov

Smart náramok funguje s rozhraním bluetooth vo verzii 4.2. Na spárovanie s mobilným telefónom využíva mobilnú aplikáciu Huawei Health, ktorá je k dispozícii pre systémy Android aj iOS.

Honor Band 5 vydrží na jedno nabitie až 14 dní

Vďaka optimalizovanému systému výrobca uvádza, že Honor Band 5 dokáže vydržať až 14 dní v pohotovostnom režime. Ak necháte zapnuté funkcie monitorovania srdcového tepu a spánku, táto doba sa skráti na maximálne 6 dní.

V praxi to však samozrejme závisí od toho, ako intenzívne náramok používate. Ak funkcie monitorovania fyzickej aktivity spúšťate častejšie, bude to pochopiteľne menej. Na nabíjanie sa používa priložený nástavec a kábel USB. Z 0 na 100 % ho nabijete približne za 2 hodiny.

Pri nabíjaní musíte používať špeciálny držiak
Pri nabíjaní musíte používať špeciálny držiak

Fitness náramok má prehľadný displej

Fitness náramok je vybavený dotykovým AMOLED displejom, ktorý sa môže pochváliť dobrou čitateľnosťou v interiéri, ale aj na ostrejšom slnečnom svetle. Jeho uhlopriečka je 0,95", čo je pre inteligentný náramok úplne postačujúce a ľahko sa používa aj vďaka miernemu zakriveniu.

Displej je vyrobený zo skla, takže si treba dať pozor na jeho prípadné prasknutie. Môžete preto zvážiť zaobstaranie ochranného tvrdeného skla.

Kde kúpiť Honor Band 5
Honor Band 5
Hodnotenie
3.8/5

Honor Band 5 si môžete vziať do bazéna

Honor Band 5 je vodotesný podľa parametra 50 m, takže si ho nemusíte vyzliekať, keď sa sprchujete a môžete si ho vziať so sebou do bazéna. Zabudovaný šesťosový snímač dokáže rozpoznať štyri základné plavecké štýly vrátane kraul, znak, prsia a motýlik.

Funkcie fitness náramku Honor Band 5

Z hľadiska funkcií má tento fitness náramok rozhodne čo ponúknuť. Poďme sa teraz bližšie pozrieť na to, čo všetko ponúka.

Krokomer

Fitness náramok skvele funguje ako krokomer a na domovskej stránke svojho displeja vám bude zobrazovať počet krokov počas dňa. To vám poskytne skvelú motiváciu chodiť viac (ak si napríklad stanovíte denný cieľ).

Meranie srdcovej frekvencie

Vďaka tejto funkcii bude náramok počas dňa merať vašu srdcovú frekvenciu. Vývoj srdcovej frekvencie si môžete pozrieť v mobilnej aplikácii, kde sú údaje k dispozícii vždy po piatich minútach.

Meranie môžete voliteľne zapnúť aj kedykoľvek počas dňa a počkať, kým sa výsledok zobrazí na náramku. Vďaka tomu sa dozviete hodnotu v danom časovom okamihu.

Nepretržité monitorovanie srdcovej frekvencie je k dispozícii v okamihu, keď začnete akúkoľvek fyzickú aktivitu v režime cvičenia. V takom prípade sa na displeji nepretržite zobrazuje vaša aktuálna srdcová frekvencia.

Meranie okysličenia krvi

Náramok je vybavený monitorom Sp02, ktorý dokáže merať aktuálne okysličenie vašej krvi. Funkcia by mala byť vždy zapnutá, buďte pokojní a chvíľu počkajte na výsledok.

Monitorovanie spánku

Ak sa rozhodnete s náramkom spať, v aplikácii budete môcť sledovať zaujímavé štatistiky týkajúce sa vášho spánku. Náramok dokáže zistiť, v akom čase ste boli v hlbokom a ľahkom spánku alebo kedy presne ste sa zobudili.

Fit náramok bohužiaľ nepodporuje funkciu budíka, nieto ešte inteligentného budíka, ktorý by vás zobudil z ľahkého spánku.

Zmeria vaše cvičenie

Samostatnou kapitolou je niekoľko režimov cvičenia, ktoré môžete spustiť hneď, ako sa venujete nejakej fyzickej aktivite. Tento náramok vám umožňuje vybrať si z nasledujúcich športov:

Kde kúpiť Honor Band 5
Honor Band 5
Hodnotenie
3.8/5
 • beh vonku,
 • beh v interiéri,
 • chôdza vonku,
 • chôdza v interiéri,
 • jazda na bicykli vonku,
 • bicyklovanie v interiéri,
 • eliptický trenažér,
 • veslovací trenažér,
 • plavecký bazén
 • a iné.

Po spustení vybranej športovej aktivity si môžete nastaviť cieľ, na ktorého splnenie vás náramok upozorní. Tento cieľ sa môže týkať vzdialenosti, dĺžky cvičenia alebo množstva spálených kalórií. Prípadne nemusíte nastavovať žiaden cieľ.

Ďalšou užitočnou funkciou je možnosť nastaviť náramok tak, aby vás upozornil po určitom čase (napr. po 20 alebo 30 minútach cvičenia). Ak teda napríklad idete na hodinovú skupinovú fitness hodinu a nastavíte upozornenie po 30 minútach, budete vedieť, že ste v polovici cvičenia.

Jednotlivé fyzické aktivity môžete v prípade potreby jednoducho spustiť a pozastaviť. Po skončení cvičenia všetko potvrdíte a údaje sa následne odošlú do mobilnej aplikácie, kde si ich môžete podrobnejšie pozrieť.

Upozorní vás na prichádzajúce správy a hovory

Po spárovaní náramku so smartfónom sa všetky oznámenia zobrazia na náramku. Budete teda môcť vidieť, kto vám práve píše alebo volá. Ak však ide o dlhšiu správu, náramok nezobrazí celú správu, ale len jej úryvok. Vzhľadom na dizajn nie je možné prostredníctvom náramku odpovedať na správy. Nepodporuje ani emoji.

Úryvky správ môžete zobraziť aj spätne
Úryvky správ môžete zobraziť aj spätne

Fitness náramok má niekoľko ďalších funkcií

Súčasťou náramku je ešte niekoľko skôr doplnkových funkcií. Patrí medzi ne časovač, stopky a funkcia, ktorá nájde váš telefón (spustí na ňom vibrácie). Samozrejmosťou je aj funkcia, ktorá upravuje jas náramku a môžete tiež nastaviť, aby vás obrazovka automaticky uspala.

Smart náramok má niekoľko rôznych dizajnových ciferníkov, spomedzi ktorých si môžete vybrať svoj obľúbený.

Aplikácia je v slovenčine

Na spárovanie fitness náramku a vášho mobilného telefónu slúži aplikácia Huawei Health (dostupná pre Android a iOS). Samotná aplikácia podporuje slovenčinu, takže sa v nej ľahko zorientujete. Nájdete v nej množstvo užitočných informácií o samotnom zariadení, ako aj o vašej fyzickej aktivite a kondícii.

Na karte Zariadenia uvidíte, aké zariadenie vlastníte, či ste k nemu práve pripojení a aký je stav jeho batérie.

Karta Cvičenie ponúka možnosti, ako dať náramku najavo, že ste začali vykonávať fyzickú aktivitu vonku (beh, chôdza alebo bicyklovanie). Ak tu vyberiete šport, ktorý chcete vykonávať a stlačíte tlačidlo Štart, náramok automaticky zareaguje a začne merať. Ide teda o skvelé riešenie pre športy, ktoré vyžadujú GPS.

Na karte Zdravie si môžete zobraziť rôzne štatistiky týkajúce sa cvičenia, srdcovej frekvencie, spánku a okysličenia krvi. Uvidíte tiež, koľko krokov ste v ten deň prešli, koľko kalórií ste spálili a koľko poschodí ste vystúpili. Môžete tiež kliknúť na jednotlivé fyzické aktivity a sledovať svoj pokrok.

Kde kúpiť Honor Band 5
Honor Band 5
Hodnotenie
3.8/5

Inštalácia aplikácií do náramku

Na náramok, bohužiaľ, nemôžete nainštalovať žiadne iné aplikácie.

Ako používať Honor Band 5

Uvedenie náramku do prevádzky rozhodne nie je zložité. V priloženom návode na použitie nájdete aj jednoduchý obrázkový postup. Najprv je potrebné náramok nabiť pomocou priloženého držiaka a kábla.

Medzitým si môžete do mobilného telefónu stiahnuť aplikáciu Huawei Health. Za jej stiahnutie samozrejme nič neplatíte.

V aplikácii si potom vyberiete, ktorý náramok ste si zakúpili (v tomto prípade Honor Band 5) a spárujete ho s mobilným telefónom cez bluetooth (musíte mať teda v telefóne povolené bluetooth).

Ovládanie náramku je veľmi intuitívne. Vďaka dotykovému displeju sa jednoducho pohybujete len prstom a stlačením potvrdzujete svoju voľbu. Nič zložité.

Ako sa žije s inteligetným náramkom Honor Band 5

V rámci nášho testovania sme si vyskúšali žiť s týmto fitness náramkom niekoľko dní, aby sme vám poskytli niekoľko naozaj relevantných poznatkov. Ak by sme to mali zhrnúť, zariadenie je naozaj zaujímavou vychytávkou, ktorá vám v niektorých ohľadoch zjednoduší život a bude vás sprevádzať na vašej športovej ceste.

Ocenili sme notifikácie, vďaka ktorým si ľahko prečítate, kto vám píše, a to naozaj kedykoľvek (napríklad pri varení). Vďaka krokomeru získate lepší prehľad o tom, koľko krokov za deň vlastne prejdete a praktický je aj monitor srdcového tepu, ktorý oceníte najmä pri športe.

Čo nám pri náramku chýbalo, bol režim spánku, ktorý by po zapnutí vypol všetky oznámenia. Tento nedostatok sa dá vyriešiť len zapnutím letového režimu na telefóne, čo znamená, že nebudete dostávať žiadne notifikácie. Pravdou však zostáva, že toto riešenie je trochu nešťastné.

Obrazovka náramku počas športovania
Obrazovka náramku počas športovania

Športovanie s fitness náramkom je zábavnejšie

Športovanie s fitness náramkom je samostatnou kapitolou, ktorej treba venovať veľkú pozornosť. Náramok sme otestovali pri:

 • jednoduchej prechádzke,
 • jazde na bicykli
 • a skupinovej lekcii s balančnou pomôckou bosu.

Jediný menší problém nastal, keď sme sa pokúsili zapnúť režim"cyklistika vonku". Je to preto, že ak je určený na outdoorové aktivity, náramok sa musí pripojiť k systému GPS prostredníctvom telefónu a aplikácie Zdravie. To znamená, že v telefóne musíte mať spustené GPS a zároveň otvorenú aplikáciu. Potom sa náramok pripojí k systému GPS a môžete sa začať pohybovať. Pri chôdzi, behu a jazde na bicykli vonku preto musíte mať telefón pri sebe. Ak však idete do posilňovne, telefón môžete pokojne nechať v šatni (alebo doma).

Kde kúpiť Honor Band 5
Honor Band 5
Hodnotenie
3.8/5

Ak nechcete nosiť telefón so sebou, môžete si zapnúť náramok na ekvivalent športových aktivít v hale (napr. bicyklovanie v hale namiesto vonku). V takom prípade však uvidíte iba trvanie, spálené kalórie a srdcovú frekvenciu (nie údaje o dĺžke trasy alebo vašej priemernej rýchlosti).

Pri každej aktivite potom uvidíte trvanie aj množstvo spálených kalórií. Budete tiež môcť vidieť prehľadný graf týkajúci sa vašej srdcovej frekvencie počas cvičenia. Uvidíte, kedy a ako dlho bola vaša srdcová frekvencia v rozcvičovacom, spaľovaní tukov, aeróbnom, anaeróbnom a prípadne extrémnom rozsahu.

Pri outdoorových aktivitách budete môcť v aplikácii sledovať svoje priemerné tempo a rýchlosť, priemerný počet krokov, priemernú dĺžku kroku, priemernú srdcovú frekvenciu a množstvo spálených kalórií.

Drobnou nevýhodou je, že po pozastavení tréningu sa na náramku nezobrazí aktuálny čas ani nič iné. V skutočnosti vám náramok ponúkne len možnosť pokračovať vo fyzickej aktivite. Ak teda napríklad niekde bicyklujete a pozastavíte aktivitu, budete sa musieť pozrieť na aktuálny čas na telefóne (alebo aktivitu znova spustiť a prípadne ju hneď vypnúť).

Často kladené otázky

Aké športy možno na náramku merať?

Náramok umožňuje merať 10 rôznych športov. Sú to vonkajší beh, beh v interéri, vonkajšia chôdza, chôdza v interéri, vonkajšia cyklistika, cyklistika v interiéri, eliptický trenažér, veslovací trenažér, bazén a iné.

Ako dlho vydrží na jedno nabitie?

V závislosti od používania vydrží v pohotovostnom režime až 14 dní. So zapnutou funkciou monitorovania srdcového tepu a spánku sa táto doba zníži na maximálne 6 dní. Vždy to však závisí od konkrétnej úrovne používania.

Ktorú mobilnú aplikáciu si musím stiahnuť?

Náramok umožňuje sledovať rôzne štatistiky v mobilnej aplikácii Huawei Health, ktorá je dostupná pre systémy Android aj iOS.

Má náramok GPS?

Nemá. Ak chcete monitorovať outdoorové športy (napr. priemerné tempo alebo vzdialenosť), musíte mať v blízkosti mobilný telefón so spusteným GPS a mobilnú aplikáciu. Takto sa náramok pripája k systému GPS.

Záver – komu by sme tento fitness náramok odporučili?

Honor Band 5 je skvelý fitness náramok pre všetkých príležitostných športovcov. Na prvý pohľad vás poteší svojím atraktívnym športovým dizajnom. Výhodou je možnosť jednoduchej výmeny remienka, ktorý si môžete dokúpiť (je pomerne dobre dostupný). Dosahuje pomerne slušnú výdrž batérie (až 14 dní v pohotovostnom režime) a oceňujeme aj jeho jednoduché ovládanie.

Mínusové body od nás dostáva za sklenený displej, ktorý môže byť náchylný na prasknutie. Môžete to však vyriešiť použitím tvrdeného skla. Pri outdoorových aktivitách, ktoré si vyžadujú GPS, budete musieť mať nablízku aj aplikáciu v mobilnom telefóne. V opačnom prípade sa vám meranie nezapne. Menším nedostatkom je potom skutočnosť, že náramok nezobrazuje čas, keď je aktivita pozastavená. Celkovo je však náramok vydarený a aj vzhľadom na nižšiu obstarávaciu cenu nás príjemne prekvapil.

Kde kúpiť Honor Band 5
Honor Band 5
Hodnotenie
3.8/5
Recenzia: fitness náramok Honor Band 5
 • Kvalita spracovania
 • Výdrž batérie
 • Ovládanie a funkcie
 • Displej
 • Pomer cena/výkon
3.8

Náramok, ktorý sa stane vaším malým osobným trénerom

Honor Band 5 je základný fitness náramok pre všetkých nenáročných používateľov. Skvele poslúži ako krokomer a váš osobný tréner. Navyše bude monitorovať váš spánok a upozorní vás na všetky prichádzajúce správy a telefónne hovory. Je to skrátka inteligentný asistent, ktorého nebudete chcieť dať dole.

Pros

 • Pekný dizajn
 • Veľká výdrž batérie
 • Dobre čitateľný displej
 • Vodotesnosť
 • Podpora väčšiny bežných športov
 • Jednoduché ovládanie

Cons

 • Sklenený displej je náchylnejší na rozbitie
 • Ťažšie spustenie vonkajších aktivít
 • Nezobrazuje čas, keď je aktivita pozastavená
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: fitness náramok Honor Band 5
Honor Band 5
Hodnotenie: 3.8/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram