ITmix.cz logo

Recenzia: fitness náramok Fitbit Luxe

Silné stránky
 • Solídna konštrukcia
 • Gorilla Glass
 • Široký výber športov
 • Podporuje emoji
 • Jednoduché ovládanie
 • Väčšinová podpora slovenčiny
Slabé stránky
 • Nižšia výdrž batérie
 • Absencia GPS
 • Nie veľmi presné meranie
Celkové hodnotenie
3.7/5
Kde kúpiť

Ako napovedá jeho názov, fitness náramok Fitbit Luxe vás na prvý pohľad zaujme svojím luxusným dizajnom. Je kompaktný a ľahko sa používa. Môžete si vybrať z pomerne širokej ponuky športov. Samozrejmosťou je meranie tepovej frekvencie aj monitorovanie spánku. Nechýbajú ani notifikácie, ktoré vás upozornia na prichádzajúce správy a hovory. Zariadenie podporuje zobrazovanie emoji.

Súčasťou balenia je aj náhradný popruh

Fitness náramok vás na prvý pohľad zaujme luxusnou krabičkou, v ktorej sa predáva. Jej rozmery sú 17,6 × 9,4 × 5 cm a hmotnosť necelých 100 gramov.

Po rozbalení krabičky sa môžete tešiť na:

 • fitness náramok s remienkom,
 • náhradný remienok,
 • napájací kábel
 • a návod na použitie.

Konštrukcia fitness náramku vyzerá veľmi kvalitne a robustne. Remienok sa dá jednoducho odňať a vymeniť, čo vám umožní získať viacero farebných variantov a meniť ich podľa aktuálnej nálady.

Utiahnutie fitness náramku je samozrejme možné prispôsobiť podľa vašich potrieb. Spokojní budú majitelia s obvodom zápästia od 14 do 22 cm.

Technické parametre Fitbit Luxe

Pozrime sa podrobne na jednotlivé technické parametre, ktoré sú súčasťou smart náramku Fitbit Luxe.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťVodotesnosť 5 ATM
DisplejAMOLED dotykový, uhlopriečka 0,76″
Výdrž batérieAž 5 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0
Rozmery bez remienka3,6 × 10 × 17 cm
Hmotnosť26,2 g

Kompatibilita alebo párovanie s mobilným telefónom

Spojenie medzi fitness náramkom a mobilným telefónom zabezpečuje Bluetooth vo verzii 5.0. Na spárovanie oboch zariadení si vystačíte aj s mobilnou aplikáciou Fitbit, ktorá je k dispozícii zadarmo pre operačné systémy Android a iOS.

Fitbit Luxe vydrží na jedno nabitie 5 dní

Vo vnútri náramku sa nachádza batéria. Výrobca pritom uvádza, že na jedno nabitie vydrží 5 dní. Konkrétna výdrž však, samozrejme, závisí od toho, ako veľmi náramok používate. Pri našom testovaní sme však dosiahli päťdňovú výdrž.

V porovnaní s konkurenčnými náramkami však výdrž náramku trochu zaostáva. Napríklad Honor Band 5 a 6 vydrží až 14 dní, zatiaľ čo Xiaomi Mi Band 5 až 20 dní.

Čo sa týka nabíjania, to prebieha pomocou magnetického kábla, ktorý je súčasťou balenia. Plne ho nabijete približne za 2 hodiny.

Kde kúpiť Fitbit Luxe
Fitbit Luxe
Hodnotenie
3.7/5

Môže sa pochváliť dotykovým AMOLED displejom

Pokiaľ ide o displej, spoločnosť Fitbit vsadila na farebný dotykový AMOLED displej, ktorý je chránený špičkovým sklom Gorilla Glass. Tento typ tvrdeného skla je vysoko pevný a odolný proti poškriabaniu, pričom vyniká svojím tenkým dizajnom. Veľkosť displeja je skôr menšia ako u niektorých konkurenčných modelov, s uhlopriečkou len 0,76". Samotné sklo by však znieslo väčší displej, pretože v hornej a dolnej časti zostáva príliš veľa voľného miesta.

Ak hľadáte väčší (a teda prehľadnejší) displej, odporúčame siahnuť po inom, konkurenčnom modeli. Napríklad Huawei Band 6 s uhlopriečkou displeja 1,47" je skvelý.

Môžete si ho vziať do sprchy aj do bazéna

Výdrž náramku je prakticky totožná s konkurenčnými modelmi. Konkrétne toto zariadenie je vodotesné podľa parametra 50 metrov, takže ho môžete nosiť aj počas vodných športov.

Funkcie Fitbit Luxe

Fitbit Luxe ponúka niekoľko funkcií, ktoré stoja za pozornosť. Funkcie náramku si teraz popíšeme podrobnejšie.

Krokomer

Primárnou funkciou inteligentného náramku je, samozrejme, krokomer. To znamená, že zariadenie spočíta, koľko krokov ste počas dňa prešli. Aktuálny počet krokov sa vždy zobrazí v základnom prehľade. Pri našom testovaní náramok nameral podobnú hodnotu ako aplikácia Zdravie v iPhone.

V mobilnej aplikácii môžete nastaviť aj pripomenutia pohybu. Vtedy sa vám náramok pripomenie, ak v rámci zvoleného časového okna neujdete 250 krokov za hodinu.

Prehľad so základnými informáciami
Prehľad so základnými informáciami

Meranie srdcovej frekvencie

Fitness náramok meria vašu srdcovú frekvenciu počas celého dňa, takže si ju môžete kedykoľvek jednoducho skontrolovať. Keďže merania prebiehajú v pravidelných intervaloch, môže dôjsť k oneskoreniu údajov. Ak v systéme náramku spustíte záznam športovej aktivity, srdcová frekvencia sa bude na hlavnej obrazovke zobrazovať priebežne v najaktuálnejšej podobe.

Nepretržite meria srdcovú frekvenciu
Nepretržite meria srdcovú frekvenciu

Monitorovanie spánku

S náramkom môžete samozrejme aj spať. V takom prípade bude zariadenie zaznamenávať kvalitu vášho spánku vrátane určenia jeho rôznych fáz (ľahký, hlboký a REM).

Obsahuje aj možnosť nastavenia budíka. Ide však o klasický budík, nie o inteligentný budík (ktorý by vás budil vo fáze ľahkého spánku). V noci oceníte aj funkciu Nerušiť, vďaka ktorej vás zariadenie nebude upozorňovať.

Cvičenie

Fit náramok samozrejme nájde svoje využitie najmä pri športovaní. Ak sa pustíte do fyzickej aktivity, môžete si zapnúť náramok na meranie zvolenej športovej aktivity.

Kde kúpiť Fitbit Luxe
Fitbit Luxe
Hodnotenie
3.7/5

V základných nastaveniach sú k dispozícii nasledujúce športy:

 • chôdza,
 • beh,
 • bicykel,
 • plávanie,
 • tréning
 • a bežecký pás.

Ak vám však tieto športy nevyhovujú, môžete si výber prispôsobiť pomocou mobilnej aplikácie. Ak však chcete pridať nejakú aktivitu, musíte zároveň nejakú aktivitu odstrániť (v ponuke tak môžete mať naraz maximálne šesť rôznych športov).

Medzi ďalšie športy podporované zariadením Fitbit Luxe patria:

 • cvičenie vonku (napr. na workoutovom ihrisku),
 • bootcamp,
 • kickbox,
 • silový tréning,
 • intervalový tréning,
 • spinning,
 • turistika,
 • eliptický trenažér,
 • kruhový tréning,
 • joga,
 • tenis,
 • bojové umenia,
 • stepper,
 • pilates
 • a golf.

Relaxačné cvičenia

S náramkom môžete vykonávať aj pravidelné relaxačné (dychové) cvičenia. Najprv nastavíte dĺžku trvania (1 až 10 minút) a náramok vás potom prevedie cvičením. V podstate vám na displeji ukáže, kedy sa máte nadýchnuť a kedy vydýchnuť.

Zariadenie vás počas dňa neupozorní na relaxačné cvičenie. Ak ho chcete absolvovať, musíte ho spustiť.

Náramok vás prevedie relaxačným cvičením
Náramok vás prevedie relaxačným cvičením

Notifikácie

Podstatnou súčasťou smart náramku je zobrazenie oznámení. Náramok vás upozorní na prichádzajúcu správu alebo hovor. V prípade správ sa na náramku zobrazí len úryvok správy, výhodou je zobrazenie emoji, ktoré konkurenčné modely často nepodporujú. Nevýhodou je, že na správy na náramku bohužiaľ nemôžete odpovedať.

Zobrazuje notifikácie vrátane emoji
Zobrazuje notifikácie vrátane emoji

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie patrí už spomínaný budík, časovač a stopky.

Mobilná aplikácia Fitbit je prehľadná a v slovenčine

Na spárovanie mobilného telefónu a inteligentného náramku je k dispozícii aplikácia Fitbit pre operačné systémy Android a iOS. Aplikácia je v slovenčine, takže sa nemusíte obávať žiadnej jazykovej bariéry. Z hľadiska navigácie sa nám osobne zdala lepšia aplikácia Huawei Health, ktorá bola o niečo intuitívnejšia.

Na hlavnej obrazovke sa zobrazujú aktuálne štatistiky týkajúce sa prejdených krokov, vzdialenosti a množstva spálených kalórií. Nájdete tu aj záznamy o jednotlivých športových aktivitách, ako aj informácie o vašom spánku. K dispozícii sú aj informácie o vašej aktuálnej srdcovej frekvencii.

V aplikácii môžete zaznamenávať aj svoje pitné a stravovacie návyky. Potraviny však musíte vyhľadávať pomocou ich anglického názvu, čo prináša určitú jazykovú bariéru, a teda nevýhodu. Informácie o svojom stravovaní si budete môcť prezerať len v mobilnej aplikácii, nie na náramku. Ak si ho tu zaznamenáte, môžete si v mobilnej aplikácii zobraziť graf porovnávajúci príjem a výdaj kalórií.

Kde kúpiť Fitbit Luxe
Fitbit Luxe
Hodnotenie
3.7/5

V aplikácii sa tiež môžete spojiť so svojimi priateľmi a pripojiť sa k určitým tematickým skupinám (napríklad cyklistika, zdravá výživa, atď.). Potom si môžete prezerať kanál príspevkov, v ktorom sa zobrazujú príspevky jednotlivých používateľov (podobne ako na sociálnych sieťach). Najčastejšie ide o zdieľanie športových úspechov používateľov vrátane fotografií, motivačných príspevkov, atď.

Šikovné je aj sťahovanie nových dizajnových číselníkov, ktorými môžete svoje zariadenie urobiť zaujímavejším

Inštalácia aplikácií do náramku

Do náramku môžete inštalovať iba aplikácie, ktoré ponúka aplikácia Fitbit. Počas nášho testovania však na tomto fitness náramku neboli žiadne iné aplikácie na stiahnutie.

Ako sa Fitbit Luxe ovláda

Ak chcete začať používať fitness náramok, musíte ho najprv spárovať s mobilným telefónom. Po rozbalení zariadenie nabite a medzitým si do mobilného telefónu stiahnite aplikáciu Fitbit. Potom si budete musieť nastaviť účet Fitbit (úplne zadarmo) a prihlásiť sa do aplikácie.

V samotnej aplikácii potom vyberiete zakúpené zariadenie (v tomto prípade Fitbit Luxe) a spárujete ich. Celý proces je otázkou niekoľkých okamihov a potom môžete zariadenie začať používať.

Ako sa žije s fitness náramkom Fitbit Luxe

Aby sme mohli vytvoriť objektívnu recenziu, vyskúšali sme si žiť s náramkom Fitbit Luxe niekoľko dní. Celkovo by sme ho zhodnotili ako pomerne vydarené zariadenie pre bežného používateľa. Profesionálnym športovcom by sme však odporúčali siahnuť po vybavenejšom modeli.

Športovanie s fitness náramkom

S fitness náramkom sme sa vybrali na bicykel. Počas jazdy náramok zobrazuje uplynulý čas od začiatku aktivity, množstvo spálených kalórií a aktuálnu tepovú frekvenciu. Na druhej strane, v mobilnej aplikácii spätne veľa informácií nenájdete. Môžete si pozrieť len trvanie, množstvo spálených kalórií a priemernú tepovú frekvenciu. Nie je tu napríklad žiaden graf, ktorý by zobrazoval, ako sa počas jazdy menila vaša srdcová frekvencia. Podobne by sme ocenili informácie o prevýšení a vzdialenosti, ktorú jazdec prešiel. Takéto informácie však úplne chýbajú.

Aj množstvo spálených kalórií treba brať s rezervou. Napríklad pri tejto 50-kilometrovej jazde, ktorá trvala 2,5 hodiny a bola prevažne v rovinatom teréne, fit náramok vypočítal 1 997 spálených kilokalórií (kcal). Pre porovnanie, jazdu absolvovali dvaja jazdci (jeden s týmto fitness náramkom, druhý pomocou cyklopočítača Garmin prepojeného s wattmetrom). Cyklopočítač druhého jazdca však po jazde zobrazil 640 spálených kilokalórií, čo je len tretina energie zaznamenanej náramkom Fitbit Luxe.

Ak sa počas jazdy zastavíte, športová aktivita sa na náramku automaticky pozastaví (alebo ju môžete kedykoľvek pozastaviť sami). V tomto režime však nemôžete s náramkom robiť nič iné (napríklad spustiť stopky). Treba tiež spomenúť, že náramok nemá snímač GPS (ako väčšina konkurenčných modelov) a počas outdoorových aktivít musíte mať pri sebe mobilný telefón, prostredníctvom ktorého sa zariadenie pripojí k GPS.

Často kladené otázky

Aké športy možno na náramku merať?

Náramok ponúka základný výber 6 športov (chôdza, beh, cyklistika, plávanie, tréning a beh na bežiacom páse). Túto ponuku si však môžete v aplikácii prispôsobiť a namiesto jednej aktivity si vybrať tú, ktorá vám viac vyhovuje.

Kde kúpiť Fitbit Luxe
Fitbit Luxe
Hodnotenie
3.7/5
Ako dlho vydrží na jedno nabitie?

Konkrétny čas prevádzky samozrejme vždy závisí od toho, ako fitness náramok používate. Výrobca deklaruje, že je schopný vydržať až 5 dní, čo sa potvrdilo aj počas nášho testovania.

Akú mobilnú aplikáciu si musím stiahnuť?

Na spárovanie fitness náramku a mobilného telefónu slúži mobilná aplikácia Fitbit, ktorú si môžete stiahnuť pre systémy Android a iOS.

Má náramok GPS?

Podobne ako iné fitness náramky, ani Fitbit Luxe nemá snímač GPS. Ak chcete monitorovať outdoorové aktivity, zariadenie sa musí pripojiť k GPS prostredníctvom mobilného telefónu (ktorý je preto nevyhnutné mať počas aktivity neustále pri sebe).

Záver – ako dopadol Fitbit Luxe v našej recenzii?

Fitbit Luxe je zariadenie, ktoré sa zameriava na nenáročnejších používateľov. Môže sa pochváliť pevnou konštrukciou z odolných materiálov a jeho displej je potiahnutý kvalitným sklom Gorilla Glass. Nechýba ani bohatá ponuka športov. Samotná aplikácia je v slovenčine a podporuje množstvo funkcií a nastavení. Ovládanie náramku je jednoduché a intuitívne a jeho menu je v slovenčine.

Na druhej strane treba spomenúť nižšiu výdrž batérie v porovnaní s konkurenčnými modelmi, ktorá je len 5 dní. Zariadeniu chýba aj GPS, ktoré sa však vo fitness náramkoch často nevyskytuje.

Pri našom testovaní sa tiež ukázalo, že meranie spálených kalórií treba brať s rezervou a výsledky nemusia byť úplne presné. Rovnako chýbajú grafy zobrazujúce históriu srdcovej frekvencie počas cvičenia. Zároveň v porovnaní s prakticky porovnateľnými (a často aj vydarenejšími fitness náramkami) zaň zaplatíte podstatne viac. Hoci by sme napríklad v porovnaní s Xiaomi Mi Band 6 čakali malý zázrak, vôbec sa tak nedeje a vyššia cena sa prakticky neodráža vo funkciách.

Recenzia: fitness náramok Fitbit Luxe
 • Kvalita spracovania
 • Výdrž batérie
 • Ovládanie a funkcie
 • Displej
 • Pomer cena/výkon
3.7

Fitness náramok s luxusným dizajnom

Ako napovedá jeho názov, fitness náramok Fitbit Luxe vás na prvý pohľad zaujme svojím luxusným dizajnom. Je kompaktný a ľahko sa používa. Môžete si vybrať z pomerne širokej ponuky športov. Samozrejmosťou je meranie tepovej frekvencie aj monitorovanie spánku. Nechýbajú ani notifikácie, ktoré vás upozornia na prichádzajúce správy a hovory. Zariadenie podporuje zobrazovanie emoji.

Pros

 • Solídna konštrukcia
 • Gorilla Glass
 • Široký výber športov
 • Podporuje emoji
 • Jednoduché ovládanie
 • Väčšinová podpora slovenčiny

Cons

 • Nižšia výdrž batérie
 • Absencia GPS
 • Nie veľmi presné meranie
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: fitness náramok Fitbit Luxe
Fitbit Luxe
Hodnotenie: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram