ITmix.cz logo

Recenzia: fitness náramok Huawei Band 6

Silné stránky
 • Veľký displej
 • Veľká výdrž batérie
 • Vodotesnosť
 • Podpora 96 športov
 • Jednoduché ovládanie
 • Menu v slovenčine
Slabé stránky
 • Chýbajúce GPS
 • Nezobrazuje čas, keď je aktivita pozastavená
Celkové hodnotenie
4.1/5
Kde kúpiť
Tento produkt má nástupcu

Kúpte si fitness náramok, ktorý vám umožní monitorovať spálené kalórie, srdcovú frekvenciu a spánok. Huawei Band 6 vás na prvý pohľad zaujme veľkým displejom, ktorý uľahčuje jeho používanie. Ak sa venujete športu, môžete si vybrať z 96 fyzických aktivít, takže si každý nájde niečo pre seba.

Čo je súčasťou balíka fitness náramkov

Fitness náramok Huawei Band 6 sa predáva v malej krabičke, ktorá robí na prvý pohľad dobrý dojem. Jej rozmery sú približne 13 × 9 × 4 cm a jej hmotnosť je menej ako 100 gramov.

V krabičke nájdete:

 • samotný fitness náramok,
 • magnetický napájací kábel
 • a návod na použitie.

Na prvý pohľad vyzerá fitness náramok Huawei Band 6 kvalitne a precízne. Súčasťou balenia je jeden silikónový remienok, ktorý sa dá jednoducho odňať a vymeniť za iný. Môžete si teda zakúpiť viacero farebných variantov a ľubovoľne ich vymieňať.

Samozrejme, jeho utiahnutie môžete upraviť podľa svojich potrieb. Náramok dobre padne na zápästie s obvodom 16 až 25 cm.

Technické parametre Huawei Band 6

Nemôžeme vás ochudobniť o prehľadnú tabuľku s technickými špecifikáciami Huawei Band 6. Tie sú prakticky totožné s tými, ktoré má Honor Band 6.

Názov parametraHodnota
Typ remienkaSilikónový
OdolnosťOdolnosť 5 ATM
DisplejAMOLED dotykový, uhlopriečka 1,47″
Výdrž batérieAž 14 dní
Spôsob nabíjaniaMagnetický napájací kábel
KonektivitaBluetooth 5.0
Rozmery bez remienka4 × 9,1 × 15,4 cm
Hmotnosť18 g

Huawei Band 6 sa ľahko spáruje s mobilným telefónom

Technológia Bluetooth vo verzii 5.0 zabezpečuje bezproblémové spárovanie fitness náramku a vášho mobilného telefónu. Budete tiež potrebovať aplikáciu Huawei Health, ktorá je k dispozícii zadarmo pre Android aj iOS.

Ako dlho vydrží na jedno nabitie

Srdcom smart náramku je 180 mAh batéria (rovnako ako v prípade Honor Band 6), pričom výrobca tvrdí, že na jedno nabitie vydrží až 14 dní. Vždy však, samozrejme, záleží na tom, ako veľmi ho používate. Pri našom dôkladnom testovaní sme sa dostali až na 5 dní výdrže batérie.

Ak by sme to mali porovnať s niektorými konkurenčnými náramkami, táto výdrž je taký šťastný priemer. Ak hľadáte náramok, ktorý vydrží ešte dlhšie, môžete sa pozrieť napríklad po Samsung Galaxy Fit 2, kde výrobca deklaruje až 25 dní na jedno nabitie.

Na nabíjanie je v balení magnetický kábel, ktorý perfektne padne na požadované miesto. Na druhej strane sa nachádza klasický USB konektor. Z 0 na 100 % ho nabijete približne za hodinu a pol.

Kde kúpiť Huawei Band 6
Huawei Band 6
Hodnotenie
4.1/5

Huawei Band 6 má pomerne veľký displej

Kľúčovou vlastnosťou fitness náramku je, samozrejme, okrem iného aj jeho displej. V tomto prípade môžete počítať so skleneným AMOLED displejom s peknou uhlopriečkou 1,47". Vďaka tomu je displej náramku relatívne väčší (a teda prehľadnejší) a ľahšie sa ovláda. Čo sa týka rozlíšenia, to dosahuje 194×368 px.

Ak hľadáte niečo menšie a nenápadnejšie, možno vás viac zaujme napríklad Samsung Galaxy Fit 2 s uhlopriečkou 1,1".

Displej tohto náramku je dotykový. Na pravej strane sa nachádza tlačidlo, ktorým sa dostanete do hlavnej ponuky. Vyzdvihnúť musíme aj fakt, že displej je výborne čitateľný aj na priamom slnečnom svetle.

Fitness náramok je vodotesný

Odolnosť fitness náramku sa prakticky nelíši od konkurenčných modelov. Model je totiž vodotesný podľa parametra 50 metrov, takže si ho môžete vziať so sebou na plávanie alebo iné vodné športy.

Funkcie Huawei Band 6

Huawei Band 6 je inteligetný náramok, ktorý je vybavený množstvom zábavných funkcií. Vo väčšine ohľadov sú funkcie totožné s funkciami náramku Honor Band 6. Poďme sa na ne podrobne pozrieť. V podstate jediným rozdielom je počet športov, ktoré náramok ponúka.

Krokomer

V prvom rade musíme samozrejme spomenúť krokomer, ktorý bude monitorovať, koľko krokov ste počas dňa prešli. Aktuálnu hodnotu uvidíte na hlavnej obrazovke fitness náramku, ale aj v mobilnej aplikácii. Pri našom testovaní sme dostali podobnú hodnotu, akú v rovnakom čase zobrazovala aplikácia Zdravie v iPhone.

Meranie srdcovej frekvencie

Fitness náramok meria vašu srdcovú frekvenciu počas celého dňa. Ak chcete získať čo najaktuálnejšie údaje, môžete túto funkciu kedykoľvek spustiť a chvíľu počkať, kým sa výsledok zobrazí na hodinkách.

Ak zapnete športovú aktivitu, srdcová frekvencia sa meria nepretržite. Táto hodnota sa zobrazuje aj na displeji, takže si ju môžete kedykoľvek ľahko skontrolovať.

Meranie okysličenia krvi

Fitness náramok je vybavený monitorom SpO2, a preto môže merať aktuálne okysličenie krvi. V aplikácii môžete náramok nastaviť tak, aby toto meranie vykonával pravidelne automaticky alebo si túto funkciu môžete zapnúť sami, kedykoľvek ju budete potrebovať. Výsledok je pekne interpretovaný pomocou malého grafického znázornenia.

Môžete si pozrieť prehľadné grafy
Môžete si pozrieť prehľadné grafy

Monitorovanie spánku

Samozrejme, s náramkom môžete aj spať a využívať monitorovanie spánku. Huawei Band 6 dokáže rozpoznať, kedy ste spali ľahko a kedy hlboko, a na základe toho vytvorí prehľadné grafické znázornenie. Ukáže vám aj to, či ste sa počas noci zobudili.

Kde kúpiť Huawei Band 6
Huawei Band 6
Hodnotenie
4.1/5

K dispozícii je aj základná funkcia budíka. Vďaka funkcii Nerušiť môžete pokojne spať bez toho, aby vás náramok upozorňoval na prichádzajúce oznámenia.

Cvičenia a záznamy cvičení

Ak ste s inými náramkami vynechali akýkoľvek šport, s týmto zariadením si s najväčšou pravdepodobnosťou prídete na svoje. Náramok totiž pokrýva naozaj širokú škálu aktivít, ktoré možno monitorovať (konkrétne 96).

Okrem pomerne bežných aktivít, ako je beh, bicyklovanie alebo posilňovanie, tu nájdete aj pomerne neobvyklé športy ako je taekwondo, šerm, balet, púšťanie šarkanov, rybárčenie, vybíjaná alebo dokonca sánkovanie a automobilové preteky.

Po výbere športovej aktivity môžete nastaviť cieľ, ktorý chcete dosiahnuť (napríklad dĺžku trvania alebo množstvo spálených kalórií). Môžete tiež nastaviť pripomenutie po určitom množstve cvičenia. To uľahčuje nastavenie intervalov, napríklad ak sa pustíte do intervalového tréningu.

Súčasťou sú aj záznamy o cvičení, takže si môžete prezerať históriu svojich športových výkonov priamo na náramku (a nielen v mobilnej aplikácii).

Na náramku môžete nastaviť aj automatickú detekciu cvičenia, kedy vás náramok upozorní na začatie a ukončenie cvičenia, ak zistí zmenu intenzity cvičenia. Táto funkcia zatiaľ podporuje chôdzu, beh, eliptický trenažér a veslovanie.

Záznamy aktivít

Pomocou tejto funkcie si môžete nastaviť 3 denné ciele a potom sledovať, ako ich počas dňa plníte. Tieto ciele sa môžu týkať krokov, aktívnej doby množstva aktivity strednej až vysokej intenzity. Pekne graficky znázornené farebné kruhy vám potom ukážu váš pokrok. Po splnení stanoveného cieľa vás náramok na túto skutočnosť upozorní.

Zariadenie vás tiež môže upozorniť, ak ste dlho sedeli (napr. v práci) a mali by ste sa hýbať.

Záznamy aktivity sú motivujúce
Záznamy aktivity sú motivujúce

Monitorovanie stresovej záťaže

Huawei Band 6 dokáže merať aj vašu aktuálnu úroveň stresového zaťaženia. Najskôr musíte v mobilnej aplikácii zapnúť automatický záťažový test a náramok potom priebežne meria úroveň vašej záťaže (na základe kolísania srdcovej frekvencie). Dnešné údaje sa zobrazia na náramku a vy si ich potom môžete spätne pozrieť v mobilnej aplikácii, ktorá obsahuje niekoľko prehľadných grafov.

Náramok meria úroveň stresu
Náramok meria úroveň stresu

Dýchacie cvičenie

Ak sa chcete počas dňa upokojiť, môžete kedykoľvek spustiť dychové cvičenie. Najprv si nastavíte požadovanú dĺžku (1, 2 alebo 3 minúty) a rytmus (pomalý, stredný alebo rýchly). Náramok vás potom prevedie cvičením a ukáže vám, kedy sa máte nadýchnuť a kedy vydýchnuť.

Kde kúpiť Huawei Band 6
Huawei Band 6
Hodnotenie
4.1/5

Počas dňa vás na dychové cvičenie neupozorní, takže ak ho chcete používať, musíte si ho zapnúť sami.

Dychové cvičenie môžete spustiť kedykoľvek počas dňa
Dychové cvičenie môžete spustiť kedykoľvek počas dňa

Upozorňuje vás na prichádzajúce notifikácie

Upozornenia na prichádzajúce správy alebo hovory sú nevyhnutnou súčasťou fit náramku. Len nezabudnite, že na správy nemôžete odpovedať priamo na náramku. Zároveň, ak ide o dlhšiu správu, zariadenie vám zobrazí len jej úryvok. Emoji sa na náramku bohužiaľ nezobrazujú.

Zobrazí vám len úryvky správ
Zobrazí vám len úryvky správ

Ďalšie funkcie fitness náramku

Medzi ďalšie funkcie patrí počasie, ktoré vám zobrazí aktuálnu predpoveď počasia pre vaše mesto (na základe vašej aktuálnej polohy, ktorú preberá z telefónu). K dispozícii sú aj praktické stopky, časovač alebo baterka. Funkcia Nájsť môj telefón spôsobí, že telefón zavibruje a uľahčí jeho nájdenie.

K dispozícii je aj budík. Ide však o klasický variant, ktorý si nastavíte na požadovaný čas. Nejde teda o inteligentný budík, ktorý by vás budil vo fáze ľahkého spánku.

Intenzitu vibrácií a jas displeja si môžete prispôsobiť. V noci oceníte funkciu Nerušiť, ktorá stlmí všetky upozornenia, aby ste sa počas spánku zbytočne nezobudili.

Aktuálna predpoveď počasia
Aktuálna predpoveď počasia

Huawei Band 6 ponúka aplikáciu s prehľadom

Na spárovanie mobilného telefónu a fitness náramku môžete použiť aplikáciu Huawei Health, ktorá je zadarmo na stiahnutie pre Android aj iOS. Aplikácia podporuje slovenčinu a na prvý pohľad vás zaujme svojím prehľadným usporiadaním.

Na hlavnej obrazovke aplikácie sa zobrazujú všetky základné informácie, ako je aktuálny počet krokov, srdcový tep, história cvičenia, spánok, stresová záťaž a okysličenie krvi.

Kartu Cvičenie použite, keď sa chcete pustiť do outdoorovej aktivity. Keďže smart náramok nemá GPS, pripája sa k nemu len prostredníctvom mobilného telefónu. Preto keď v aplikácii spustíte aktivitu, náramok automaticky zareaguje spustením príslušnej športovej aktivity (chôdza, beh alebo bicyklovanie).

Časť Zariadenia slúži predovšetkým na spárovanie vášho nového fitness náramku. Nájdete tu aj informácie o aktuálnom stave nabitia batérie. Prípadne si tu môžete nainštalovať aj nové ciferníky, ak vám niektorý z nich padne do oka.

Rozhranie v aplikácii je teda úplne totožné s rozhraním fitness náramku Honor Band 6.

Kde kúpiť Huawei Band 6
Huawei Band 6
Hodnotenie
4.1/5

Inštalácia aplikácií do náramku

Na náramok bohužiaľ nemôžete nainštalovať žiadne iné aplikácie.

Ovládanie fitness náramku je veľmi intuitívne

Prvé použitie tohto fitness náramku je veľmi jednoduché. Najprv je potrebné zariadenie nabiť pomocou priloženého napájacieho kábla. Ešte predtým si môžete do mobilného telefónu stiahnuť aplikáciu Huawei Health. Zároveň nezabudnite mať aktivovanú funkciu Bluetooth.

V aplikácii prejdite do časti Zariadenia a vyberte položku Pridať. Vyberte zakúpené zariadenie a potvrďte všetko v telefóne a na samotnom inteligentnom náramku. V tomto okamihu budú obe zariadenia spárované a nič vám nebude brániť v používaní náramku.

Čo sa týka ovládania, je veľmi intuitívne, podobne ako u konkurenčných modelov. Do hlavnej ponuky sa dostanete pomocou bočného tlačidla a potom sa v nej pohybujete jednoduchým dotykom. Rovnako tak dotykom priamo na displeji potvrdíte voľbu a potom sa bočným tlačidlom vždy vrátite na domovskú obrazovku.

Ako sa žije s fitness náramkom Huawei Band 6

Aby sme vám poskytli skutočne relevantnú recenziu, vyskúšali sme Huawei Band 6 na niekoľko dní plnohodnotného používania. V skratke však ide o zvládnuté zariadenie, ktoré sa vzhľadom na širokú ponuku funkcií rozhodne radí medzi vydarenejšie modely. Ocenili sme aj dostatočne veľký displej, ktorý je dobre čitateľný a dobre sa používa.

Športovanie s fitness náramkom

Fitness náramok si kladie za cieľ zjednodušiť vám život v mnohých smeroch. Okrem iného slúži na monitorovanie vašich športových aktivít. Počas fyzickej aktivity môžete sledovať svoju aktuálnu tepovú frekvenciu (vrátane interpretácie, v ktorom pásme sa nachádza) a množstvo spálených kalórií. Podrobnejšie štatistiky si potom môžete kedykoľvek pozrieť v mobilnej aplikácii.

V rámci nášho testovania sme náramok vzali na jednu tanečnú hodinu. Pri takomto druhu športu oceníte, že telefón môžete pokojne nechať v šatni a do posilňovne si vziať len samotný fitness náramok. Počas cvičenia monitoruje vašu srdcovú frekvenciu a kedykoľvek si môžete skontrolovať, ako sa vám darí. Praktická je aj zrozumiteľná interpretácia tejto hodnoty a jej zaradenie do jedného z 5 pásiem (zahrievacie, spaľovanie tukov, aeróbne, anaeróbne alebo extrémne). Ak meranie aktivity počas jej priebehu pozastavíte, nemôžete s náramkom robiť nič iné.

Menšia komplikácia nastáva, ak chcete s fitness náramkom športovať vonku (napríklad pri chôdzi, behu alebo jazde na bicykli). Keďže náramok nemá snímač GPS, musí sa k nemu pripojiť prostredníctvom mobilného telefónu. To znamená, že počas outdoorových aktivít musíte mať telefón pri sebe. Ide o drobný nedostatok, ktorý je však u konkurenčných náramkov v podobnej cenovej kategórii celkom bežný.

Často kladené otázky

Aké športy možno na náramku merať?

Náramok ponúka na výber naozaj veľké množstvo športov. V skutočnosti si môžete vybrať medzi 96 bežnými a celkom nezvyčajnými športovými aktivitami.

Ako dlho vydrží na jedno nabitie?

Doba prevádzky vždy závisí od toho, ako náramok používate. Výrobca však deklaruje maximálnu výdrž 14 dní (v pohotovostnom režime). Pri našom testovaní, keď sme náramok rozhodne nešetrili, vydržal plne nabitý 5 dní.

Kde kúpiť Huawei Band 6
Huawei Band 6
Hodnotenie
4.1/5
Akú mobilnú aplikáciu si musím stiahnuť?

Na spárovanie fitness náramku a mobilného telefónu slúži mobilná aplikácia Huawei Health, ktorú si môžete stiahnuť do systému Android aj iOS.

Má náramok GPS?

Nemá. Ak však chcete monitorovať outdoorové aktivity, fitness náramok sa pripojí k GPS prostredníctvom mobilného telefónu.

Záver – ako nakoniec hodnotíme Huawei Band 6?

Huawei Band 6 je rozhodne vydarený fitness náramok, ktorý má svojim používateľom čo ponúknuť. Za zmienku stojí najmä množstvo funkcií, ktoré sú pomerne dobre vyladené a umožňujú zobrazovať podrobné údaje a štatistiky. Milovníkov športu poteší možnosť výberu z 96 bežných aj netradičných športov. Aplikácia je tiež používateľsky prívetivá, je kompletne v slovenčine a jej rozhranie je šikovne usporiadané. Veľký displej je dokonale čitateľný a zároveň uľahčuje používanie zariadenia.

Menším nedostatkom môže byť skutočnosť, že fitness náramok nemá pripojenie GPS. Ako sme však už spomenuli, ide o nedostatok, ktorý je pri fit náramkoch v tejto cenovej hladine celkom bežný. Ak by ste potrebovali GPS konektivitu, museli by ste siahnuť po drahšom modeli. Pri našom testovaní sa tiež ukázalo ako nepraktické, že náramok nezobrazuje čas, keď pozastavíte aktivitu a nemôžete s ním robiť nič iné.

Rozdiel medzi Huawei Band 6 a Honor Band 6

Fitness náramok Huawei Band 6 je prakticky identický s náramkom Honor Band 6. Hlavný rozdiel spočíva len v počte športov, ktoré je možné pomocou zariadenia sledovať. Honor Band 6 ponúka 10 športov, Huawei Band 6 96 športov. Za túto funkciu zaplatíte približne 20 eur. Je teda na vás, aby ste sa rozhodli, nakoľko je pre vás táto funkcia kľúčová.

Recenzia: fitness náramok Huawei Band 6
 • Kvalita spracovania
 • Výdrž batérie
 • Ovládanie a funkcie
 • Displej
 • Pomer cena/výkon
4.1

Fitness náramok s veľkým displejom

Kúpte si fitness náramok, ktorý vám umožní monitorovať spálené kalórie, srdcovú frekvenciu a spánok. Huawei Band 6 vás na prvý pohľad zaujme veľkým displejom, ktorý uľahčuje jeho používanie. Ak sa venujete športu, môžete si vybrať z 96 fyzických aktivít, takže si každý nájde niečo pre seba.

Pros

 • Veľký displej
 • Veľká výdrž batérie
 • Vodotesnosť
 • Podpora 96 športov
 • Jednoduché ovládanie
 • Menu v slovenčine

Cons

 • Chýbajúce GPS
 • Nezobrazuje čas, keď je aktivita pozastavená
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (2 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: fitness náramok Huawei Band 6
Huawei Band 6
Hodnotenie: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram