Recenzia: bezdrôtové slúchadlá Samsung Galaxy Buds3
Slúchadlá Samsung Galaxy Buds3 si vás získajú dynamickým a plným zvukom v kvalite Hi-Fi. Navyše, praktická aplikácia Galaxy Wearable umožňuje jednoduché nastavenie pomocou ekvalizéra alebo obohatenie o 360° audio. Slúchadlá bluetooth sa môžu pochváliť ľahkou konštrukciou a veľmi intuitívnym ovládaním. Kde sú však nedostatky Buds3? Obhája svoju cenovku?
Často kladené otázky a odpovede
Slúchadlá vydržia až 6 hodín, so zapnutým potlačením hluku (ANC) 5 hodín. Puzdro slúchadlám dodáva ďalších 30 hodín výdrže batérie (24 hodín so zapnutým ANC).
Slúchadlá sa dodávajú s aplikáciou Galaxy Wearable, ktorú si môžete stiahnuť na Google Play. Pomocou nej môžete ovládať pokročilé funkcie, ako sú prispôsobenie dotykových gest, aktualizácie softvéru alebo podrobné nastavenia zvuku. Okrem angličtiny aplikácia podporuje aj češtinu, slovenčinu, maďarčinu a poľštinu.
Áno, slúchadlá Samsung môžete pripojiť aj k zariadeniam so systémom iOS. Potom fungujú ako slúchadlá bluetooth, ale bez aplikácie. Preto vo finálnej verzii chýba množstvo funkcií, ako napríklad 360° zvuk, výber a tvorba ekvalizéra alebo dokonca herný režim.
V balení bezdrôtových slúchadiel Samsung Galaxy Buds3 nájdete nabíjacie puzdro s priehľadným viečkom, dlhý napájací USB-C kábel a krátky návod.
Galaxy Buds3 môžete získať v striebornej alebo bielej farbe.
Technické parametre Samsung Galaxy Buds3
Spoľahlivý prenos a dynamický zvuk zabezpečuje technológia bluetooth 5.4 a podporované kodeky AAC, SBC a SSC (Samsung Seamless Codec). Za zmienku stojí aj krytie IP57, ktoré chráni slúchadlá pred potom alebo dažďom, avšak, sa to netýka puzdra.
Parametre | Hodnota |
---|---|
Typ slúchadiel | True Wireless |
Rozmery nabíjacieho puzdra | 4,87 × 5,89 × 2,44 cm |
Celková hmotnosť puzdra so slúchadlami | 55,9 g |
Pripojenie | Bluetooth 5.4 |
Výdrž batérie | Až 6 hodín (slúchadlá), 30 hodín (puzdro) |
Odolnosť - stupeň krytia | IP57 |
Podporované kodeky | AAC, SBC, SSC |
Frekvenčný rozsah | 20 - 20 000 Hz |
Citlivosť | Výrobca neuvádza |
Impedancia | Výrobca neuvádza |
Mikrofón | Áno |
Charakteristický dizajn slúchadiel
V porovnaní s predchádzajúcimi Buds2, ktoré sa v ušiach strácali, sú slúchadlá na nerozoznanie. Kôstky s matným zakončením dostali totiž päťhrannú nôžku a rovnako matné púzdro zdobí priehľadné viečko. Spodná časť každého slúchadla je navyše označená farebným prúžkom, ktorý pomáha rozlíšiť strany a umiestniť ich do rovnako označených jamiek v puzdre.
Slúchadlá sú v ušiach zanedbateľne ľahké, rovnako ako 46,5 gramové puzdro, ktoré môžete položiť napríklad na stôl. Otváranie puzdra sa mi tiež osvedčilo, a to pohodlne jednou rukou, podobne ako pri AirPods Pro 2. Pokiaľ ide o praktickosť nového dizajnu, vkladanie štvorcových nožičiek môže byť trochu komplikovanejšie (musíte nájsť jedinú správnu polohu, aby zapadli). Nie je to však nič zásadné.
Aj keď slúchadlá vďaka kôstkam vyvolávajú v ušiach vzdušný a ľahký pocit, majú tendenciu vypadávať. Keď jete alebo zívate, slúchadlá strácajú svoju pozíciu. V každom prípade, každé ucho je iné a slúchadlá treba jednoducho vyskúšať. Podľa mojich skúseností išlo o neustále uvoľňovanie a následné nastavovanie polohy kôstiek (najmä jedného), čo bolo dosť nepríjemné a nepohodlné pri nosení. V mojom okolí sa používanie slúchadiel stretlo s podobnými reakciami - jedno slúchadlo obzvlášť vypadávalo. Našli sa ale aj tí, ktorým Buds3 v ušiach krásne sedelo.
Dotykové ovládanie na slúchadlách Galaxy Buds3
Slúchadlá majú dotykové plochy, ktoré ovládajú zvuk niekoľkými gestami. Ovládanie je veľmi intuitívne a odozva je okamžitá, gestá sú sprevádzané tlmeným tónom.
Z oboch slúchadiel spravujete hlasilost, posun skladby a napokon režim aktívneho potlačenia hluku (ANC). V aplikácii si môžete individuálne vybrať, či chcete na každom slúchadle namiesto aktivácie režimu ANC spustiť hlasového asistenta Bixby, aplikáciu Mindfulness, Spotify alebo Interpreter. Ja sama som si na jednom slúchadle ponechala režim ANC ako predvolený a na druhom som si nastavila Spotify.
Výsledkom je, že používanie slúchadiel je jednoduché a plynulé. Len gesto stlačenia môže byť pre niekoho spočiatku nepríjemné, keďže sa prstami zároveň dotýkate tváre. Čoskoro som si však na to zvykla. Slúchadlá navyše nikdy nereagovali na ich náhodné posunutie a celkovo som bola v tomto prípade spokojnejšia ako napríklad s inak vydarenými JBL Live Beam 3 a dokonca aj viac ako s AirPods Pro 2.
Buds3 dokážu aktivovať hlasového asistenta Bixby, prostredníctvom ktorého slúchadlám zadávate príkazy. Môžete hovoriť priamo, bez akéhokoľvek dotyku alebo volania Hey Bixby. Stačí povedať "Previous song" alebo "Volume up" a Galaxy Buds okamžite zareagujú (povolíte v aplikácii). Ani v hlučnejšom prostredí som sa nestretla s problémom.
Slúchadlá spoľahlivo fungujú aj počas hovorov. Jedným stlačením hovor prijmete a zavesíte, dlhším stlačením a podržaním ho odmietnete. Príkazy ako "Answer call" a "Reject call" slúchadlá tiež vykonávajú bez problémov.
Aplikácie, ktoré potrebujete pre kompletný zážitok
Hoci sú slúchadlá Samsung Galaxy Buds3 kompatibilné aj so zariadeniami so systémom iOS, strácajú možnosti aplikácie Galaxy Wearable. Medzi ne patria napríklad:
- 360° audio,
- výber ekvalizéra vrátane možnosti vytvoriť si vlastný,
- prispôsobenie dotykových gest (môžete napríklad vypnúť gestá na ovládanie hovorov),
- zapnutie funkcií, ako je hlasné čítanie oznámení alebo pozastavenie zvuku po vybratí jedného slúchadla,
- pripomenutie natiahnutia krku
- alebo herný režim (ktorý zabezpečuje nízku latenciu).
Vybraný ekvalizér sa v slúchadlách zachová. Takže pri počúvaní z notebooku, kde nemáte stiahnuté zariadenie Galaxy Wearable, budú slúchadlá hrať podľa naposledy zvoleného ekvalizéra v aplikácii. Akurát nemôžete súčasne upraviť vyváženie, ako to môžete urobiť napríklad v prípade JBL Live Beam 3 alebo Flex 3. Tie majú dotykový displej s nastaveniami na puzdre.
Celkový dojem určite pozdvihne napríklad 360° audio, ktoré vytvára bohatú atmosféru rozsiahleho priestorového zvuku. Počúvanie skladieb sa pod jeho vplyvom stáva silnejším a prináša pestrý hudobný zážitok. V aplikácii môžete spolu s touto funkciou aktivovať sledovanie hlavy, takže zvuk prúdi zo smeru zdroja a vy máte pri sledovaní videa pocit, akoby reproduktor sedel priamo pred vami.
V neposlednom rade aplikácia obsahuje diagnostiku funkcií, kde môžete napríklad skontrolovať detekciu slúchadiel v ušiach. K dispozícii je aj funkcia Nájsť, ktorá sa vám bude hodiť, ak slúchadlá stratíte z dohľadu.
Oproti AirPods Pro 2 sú slúchadlá obohatené najmä o dostupnosť ekvalizérov. Ešte bohatšiu škálu funkcií ponúka napríklad JBL Live Beam 3.
Jedinečnou funkciou Buds3 je integrovaná funkcia Prekladač (nie je však podporovaná všetkými zariadeniami Samsung). Stačí mať v smartfóne nainštalovaný Prekladač Google a v aplikácii Galaxy Wearable vybrať ako predvolenú pre gesto "stiahnuť a podržať" aplikáciu Prekladač. V aplikácii Prekladač si môžete stiahnuť jednotlivé jazyky.
Keď niekto začne hovoriť v danom jazyku, telefón rozpozná reč, preloží ju a preložený text prehrá priamo do vašich slúchadiel. Zároveň môžete hovoriť, preložený text sa zobrazí na displeji telefónu alebo ho môžete druhej osobe prehrať nahlas. Pri mojom testovaní funkcia mala svoje muchy, ako dlhšie meškanie alebo vynechávanie slov, ale dokázala sprostredkovať význam vety.
Bezproblémové pripojenie
Prvotné spárovanie je jednoduché a okamžité, stačí dlhšie podržať tlačidlo na spodnej strane puzdra. Potom sa slúchadlá zakaždým automaticky pripoja k zariadeniu. Ak by ste slúchadlá používali so zariadením iPhone, museli by ste ich zakaždým pripojiť ručne; navyše spárovanie s MacBookom nie je dostatočne stabilné (zvuk má tendenciu náhodne vypadávať).
Predpokladám však, že Buds3 si kúpia tí, ktorí chcú zo svojich slúchadiel vyťažiť maximum – teda používatelia Samsungu. Tí budú využívať aj funkciu automatického prepínania, ktorá pomôže plynulému prechodu medzi zariadeniami Samsung. V praxi slúchadlá pripojíte k tabletu, na ktorom sledujete film, ale aj k mobilnému telefónu. V momente, keď vám niekto zavolá, slúchadlá automaticky prepnú zvuk na daný hovor.
Ani na väčšiu vzdialenosť nie je s pripojením problém. Môžete teda len so slúchadlami zbehnúť z poschodia dole po poštu alebo nerušene upratovať celý byt.
Výdrž slúchadiel potvrdzuje sľubované hodnoty
Samsung Galaxy Buds3 ponúknu až 6 hodín počúvania, so zapnutým potlačením šumu (ANC) 5 hodín. Puzdro potom poskytne slúchadlám ďalších 30 hodín výdrže batérie (24 hodín so zapnutým ANC). Vďaka tomu sú slúchadlá celkom ľahko porovnateľné so slúchadlami AirPods Pro 2. Ak hľadáte slúchadlá s naozaj slušnou výdržou batérie, JBL Live Flex 3 vás určite nesklamú. Ich maximálna výdrž batérie sa s puzdrom vyšplhá až na 50 hodín.
Počas môjho testu slúchadlá prekonali výdrž 6 hodín o ďalšiu polhodinu. So zapnutým režimom ANC si Buds3 udržali stanovených 5 hodín, ale ani o kvapku menej. Keďže na stave batérie sa odráža najmä individuálne používanie, nemôžem výsledok bezpečne zovšeobecniť. Okolo 5 hodín vám však slúchadlá vydržia. Puzdro potom dokáže slúchadlá dobiť ešte minimálne trikrát.
Nabíjanie puzdra trvá približne hodinu a štvrť. Puzdro sa dá dobíjať priloženým napájacím USB-C káblom, ale aj bezdrôtovo. Na to poslúži buď bezdrôtová nabíjačka Qi alebo mobilný telefón Samsung Galaxy, prípadne model podporujúci funkciu PowerShare (zdieľané napájanie).
Presný stav batérie jednotlivých slúchadiel a puzdra nájdete v aplikácii (možno to pridať aj na domovskú stránku telefónu). Puzdro vás navyše na stav batérie upozorní farebným svetlom. Zelená indikuje 60 % a viac, žltá 30 % a viac, stála červená 10 % a viac, blikajúca červená posledných 9 %.
Príjemný zvuk slúchadiel Samsung Galaxy Buds3
Spoločnosť Samsung sľubuje neprekonateľný dojem dynamického zvuku v kvalite Hi-Fi vďaka 11 mm meničom a 24-bitovému kodeku Samsung Seamless Codec (SSC). Kodek je však dostupný len pre niektoré série (napr. Galaxy S23, Z Fold5 alebo Z Flip5); staršie modely neprichádzajú do úvahy. Preto sú popri ňom podporované aj kodeky AAC a SBC. Sama som mala možnosť vyskúšať telefón s podporovaným kodekom SSC, ale na samotné počúvanie sa mi rozdiel oproti ostatným kodekom nezdal extrémny. V každom prípade bol zvuk plný a pohlcujúci.
Z hľadiska vyváženosti zvuku som pri bližšom skúmaní zachytila celkovo dominantnejšiu polohu basov. Všimnete si to hlavne počas hovoreného slova; počas skladieb som príliš veľký kontrast nezaznamenala. Napriek tomu, nie je problém vyvážiť zvuk podľa vlastných predstáv, stačí si v aplikácii vybrať z množstva prednastavených ekvalizérov alebo si nakombinovať vlastné. Nezáleží potom na tom, či ste vysokofrekvenčný popový spevák alebo si potrpíte skôr na tvrdé rockové basové linky. So zvukom sa môžete pohrať podľa svojich predstáv.
Pri počúvaní skladieb som pravidelne nechávala zapnutý efekt 360° audia, aby ma hudba úplne pohltila.
Režim aktívneho potlačenia hluku je pomerne slabý
Režim ANC (Active Noise Cancelling) zapnete gestom potiahnutia a podržania. Teda pokiaľ túto funkciu v aplikácii nenahradíte (napríklad len na jednom slúchadle) inou. Ovládacie prvky režimu ANC potom môžete z aplikácie preniesť na domovskú obrazovku telefónu, čo uľahčí jeho používanie. Pri prepínaní vám však slúchadlá nedávajú vedieť inak ako tlmeným zvukom, čo môže byť trochu mätúce.
Ako to už býva pri slúchadlách, efekt pasívneho alebo aktívneho potlačenia okolitého hluku nie je príliš výrazný. Rozdiel pri zapnutom ANC je síce badateľný, ale na hlučnej ceste autobusom vás nezachráni. Kôstkový model Galaxy Buds3 PRO na tom bude určite lepšie. Verzia PRO má tiež adaptívne potláčanie hluku a režim okolia, ktorý kôstkové slúchadlá Buds3 nemajú.
Slušný mikrofón do slúchadiel
Veľmi príjemne ma prekvapili integrované mikrofóny. Pri telefonovaní sa hlas prenášal bez problémov, viac-menej čisto a zrozumiteľne. Ľudia na druhej strane nemali počas môjho testovania žiadne problémy, takže sa nebojím slúchadlá odporučiť na telefonovanie, pracovné meetingy či hranie hier.
V hlučnejšom prostredí je kvalita prenosu očakávane horšia. Na dosiahnutie najlepšieho výsledku je preto potrebné telefonovať na tichom mieste.
Záver – komu by som Samsung Galaxy Buds3 odporúčila?
Bezdrôtové slúchadlá Samsung Galaxy Buds3 si nájdu svojich fanúšikov, ale určite neobstoja pred každým.
Kôstkové slúchadlá sú pocitovo ľahké. Dotykové ovládanie je spoľahlivé a čoskoro prirodzené, k čomu vo finále prispievajú aj hranaté nožičky. Vyzdvihnúť musím hlasové ovládanie a šikovné gestá, ktoré napríklad okamžite spustia aplikáciu Spotify. Mimochodom, chválim už aplikáciu Galaxy Wearable, v rámci ktorej môžete spustiť priestorový efekt 360° audio alebo si vytvoriť vlastný ekvalizér.
Slúchadlá Buds3 sa môžu pochváliť plnohodnotným zvukom. A s krytím IP57 sú chránené aj proti potu, dažďu a prachu. Neodporúčam však s nimi behať, pretože nesedia vždy pevne v ušiach. Kvôli neustálemu uvoľňovaniu a nastavovaniu sa pre mnohých stávajú nepohodlnými na nosenie. A hoci slúchadlá niektorým sedia dobre, prudkým pohybom Buds3 sa ich poloha môže zmeniť.
Na druhej strane, vďaka slušnému mikrofónu môžete slúchadlá bez problémov používať na telefonovanie. Aj výdrž batérie si drží slušnú pozíciu a v rámci ekosystému Samsung nie je s konektivitou najmenší problém.
Recenzia: bezdrôtové slúchadlá Samsung Galaxy Buds3
-
Kvalita zvuku
-
Kvalita spracovania
-
Batéria
-
Ovládanie a funkcie
-
Pomer cena/výkon
-
Využitie na cestách
-
Využitie na šport
-
Využitie v kancelárii/na telefonovanie
-
Využitie na hranie hier
-
Univerzálne každodenné využitie
Ľahké a elegantné, ale v ušiach príliš nedržia
Slúchadlá Samsung Galaxy Buds3 si vás získajú dynamickým a plným zvukom v kvalite Hi-Fi. Navyše, praktická aplikácia Galaxy Wearable umožňuje jednoduché nastavenie pomocou ekvalizéra alebo obohatenie o 360° audio. Slúchadlá bluetooth sa môžu pochváliť ľahkou konštrukciou a veľmi intuitívnym ovládaním. Kde sú však nedostatky Buds3? Obhája svoju cenovku?
Klady
- Solídna kvalita zvuku
- Ľahké
- Intuitívne dotykové ovládanie
- Prehľadná aplikácia
- Ekvalizér
- Praktické hlasové ovládanie
- Priestorový zvuk
Zápory
- Vyššia cena
- Konštrukcia sa nehodí pre každého
- Pokročilé funkcie exkluzívne pre Samsung