Recenzia: bezdrôtové slúchadlá JBL Tour Pro 3

Silné stránky
  • Veľa funkcií v aplikácii
  • Displej na nabíjacom puzdre
  • Slušná výdrž batérie
  • Solidná kvalita zvuku
  • Funkcia bezdrôtového nabíjania
Slabé stránky
  • Vyššia cena
  • Dotykové plochy sú až príliš citlivé
  • Problém so zobrazením SMS správy obsahujúcej emoji
  • Kvalita hovorov v rušnejšom prostredí

JBL Tour Pro 3 sú vo všetkých smeroch vydarené bezdrôtové slúchadlá, ktoré prekvapia skutočne bohatou ponukou funkcií a vysokou kvalitou zvuku. Tú oceníte nielen pri počúvaní hudby, ale aj pri sledovaní filmov alebo napríklad telefonovaní. Prečítajte si, ako slúchadlá obstáli v mojom teste, čo ma na nich najviac zaujalo a na čom by naopak JBL mohol ešte zapracovať.

Najčastejšie otázky a odpovede

Ako dlho vydržia slúchadlá JBL Tour Pro 3 na jedno nabitie?

Výdrž batérie JBL Tour Pro 3 závisí od toho, aké funkcie budete používať a akú hlasitosť si zvolíte. Maximálna výdrž slúchadiel je 11 hodín, výdrž puzdra potom 33 hodín. Počas môjho testu sa uvedené hodnoty potvrdili.

Ako sa ovládajú slúchadlá JBL Tour Pro 3?

Na ovládanie slúchadiel JBL Tour Pro 3 budete používať jednotlivé dotykové plochy, mobilnú aplikáciu JBL Headphones a 1,57” dotykový displej, ktorý sa nachádza priamo na puzdre slúchadiel.

Pre koho sú slúchadlá JBL Tour Pro 3 vhodné?

True Wireless slúchadlá JBL Tour Pro 3 sú určené pre tých, ktorí hľadajú špičkové bezdrôtové slúchadlá s bohatou sadou funkcií a vynikajúcou kvalitou zvuku. Pokročilá technológia aktívneho potlačenia hluku True Adaptive Noise Cancellation 2.0 umožňuje nerušené počúvanie aj v hlučnom prostredí, čo je ideálne pre častých cestovateľov alebo tých, ktorí pracujú v rušných kanceláriách.

Navyše podpora kodeku LDAC zabezpečuje vysoko kvalitný bezdrôtový prenos zvuku pre náročných poslucháčov. Unikátne nabíjacie puzdro so zabudovaným displejom ponúka jednoduché ovládanie a prehľad o aktuálnom stave slúchadiel, bez potreby neustále používať mobilný telefón.

Čo nájdete v balení a technické parametre

Obsahom balenia bezdrôtových slúchadiel JBL Tour Pro 3 sú okrem samotných slúchadiel:

  • nabíjacie puzdro,
  • 4 veľkosti silikónových slúchadiel  (XS, S, M, L a XL),
  • penové kôstky vrátane návodu na inštaláciu,
  • kábel USB-C/USB-A,
  • audio kábel s konektorom USB-C/3,5mm jack,
  • kábel USB-C/USB-C
  • a používateľská dokumentácia vrátane návodu.

JBL Tour Pro 3 sú dostupné nielen v mnou testovanej čiernej farbe, ale aj v zaujímavej krémovej variante s označením Latte. Odvážim sa preto tvrdiť, že sa môžu stať doplnkom pre obe pohlavia.

ParametrHodnota
Typ slúchadielTrue Wireless
Rozmery nabíjacieho puzdra6 × 5,5 × 2,8 cm
Celková hmotnosť puzdra so slúchadlami83 g
KonektivitaBluetooth 5.3
Výdrž batérie11 hod (slúchadlá), 33 hod (puzdro), 8/24h s ANC
Odolnosť - stupeň krytiaIP55
Podporované kodekyAAC, LDAC, SBC
Frekvenčný rozsah20-40 000 Hz
Citlivosť104 dB
Impedancia32 ohm
MikrofónAno

Výrazná obrazovka v hlavnej úlohe

Keď sa ku mne bezdrôtové slúchadlá JBL Tour Pro 3 dostali, najprv som sa pustila do preskúmania ich puzdra. To mi na prvý pohľad pripadalo pomerne veľké, aspoň ak ho porovnám s mnou používanými Apple AirPods. Chvíľu som si preto na jeho rozmery musela zvykať. Práve veľkosť puzdra je jednou z oblastí, kde som dúfala v medzigeneračné zlepšenie, na druhej strane je však dostupných množstvo nových funkcií ako kompenzácia.

Keďže nosím slúchadlá v kabelke, nijako zvlášť mi táto skutočnosť nevadí. Dokážem si však predstaviť, že napríklad vo vrecku džínsov mi môže rozmer puzdra pomerne celkom vadiť. Hmotnosť puzdra je 71,8 g.

Puzdru s oblými rohmi na prvý pohľad dominuje skutočne výrazný 1,57” farebný displej (u predchádzajúcej generácie to bol 1,45” displej). Prostredníctvom obrazovky je možné ovládať množstvo zaujímavých funkcií. Uvidíte tu napríklad, aká skladba sa aktuálne prehráva, môžete si vybrať požadovaný ekvalizér, nastaviť časovač a mnoho ďalšieho. Na podrobný výčet funkcií sa pozrieme za chvíľu. Samotný displej môže byť náchylný na prípadné poškriabanie, preto sa odporúča chrániť pouzdro obalom (alebo aspoň displej zabezpečiť ochranným sklom).

Proti nechcenému stlačeniu vo vrecku je však chránený hneď dvakrát. Má totiž zámok obrazovky a zároveň niektoré nastavenia nie je možné meniť, ak je viečko puzdra zatvorené a slúchadlá nie sú pripojené.

Kvalita puzdra a samotných slúchadiel

Puzdro samo o sebe vyzerá na prvý pohľad kvalitne, avšak u mnou testovaného modelu som narazila na mierne pohybujúce sa viečko, ktoré kazilo celkový dojem. S týmto problémom sme sa stretli aj u druhej generácie a zdá sa teda, že pretrval. V spodnej časti nájdete napájací konektor, zadná strana puzdra je opatrená protišmykovou úpravou s možnosťou bezdrôtového nabíjania.

Samotné slúchadlá sú pomerne ľahké a v ušiach príjemné. Disponujú širokou škálou veľkostí slúchadiel, z ktorých si ľahko vyberiete. Mne osobne najviac vyhovovala veľkosť S, ale táto otázka je samozrejme subjektívna.

Ak budete tápať s výberom vhodnej veľkosti, môže vám pomôcť aj mobilná aplikácia a funkcia Check My Best Fit. Ak vám veľkosť nesedí alebo máte slúchadlá v uchu zle nasadené, aplikácia vás na to upozorní. Na zlé umiestnenie v uchu upozorňuje skvele (avšak tento fakt spoznáte aj sami). Čo sa výberu veľkosti týka, aplikácia mi odsúhlasila aj veľkosť M, ktorá mne osobne až tak nevyhovovala a trochu nepríjemne ma tlačila. V tomto ohľade teda odporúčam dať predovšetkým na vlastný dojem.

Jednoduché spárovanie aj následné ovládanie

Slúchadlá jednoducho a rýchlo spárujete s ďalším zariadením. Ak ich pripájate k mobilnému telefónu s Androidom, vďaka funkcii Fast Pair môžete slúchadlá pripojiť jedným kliknutím. JBL Tour Pro 3 podporujú aj funkciu Microsoft Swift Pair pre jednoduché spárovanie s počítačom, pričom sa vám priamo na počítači automaticky objaví okno na pripojenie.

Pri ďalších zariadeniach (napríklad iPhone) slúchadlá jednoducho vyberiete zo zoznamu dostupných zariadení v sekcii bluetooth. Aj tento proces je rýchly a v mojom prípade prebehol bez problémov. Slúchadlá je možné súčasne pripojiť k dvom zariadeniam. Ja som vyskúšala iPhone a MacBook. Medzi zdrojmi prehrávania sa dá jednoducho automaticky prepínať, oneskorenie v tomto prípade činí len pár sekúnd.

Rovnako tak stabilite pripojenia nie je čo vytknúť. Pri bežnom používaní som sa s výpadkom nestretla, a to ani v prípade, keď som nechala pripojený telefón na prvom poschodí a vybehla pred dom prevziať balíček.

K ovládaniu slúchadiel budete používať ako dotykové plošky na jednotlivých slúchadlách, tak nabíjacie puzdro a mobilnú aplikáciu. Pomocou rôznych gest na dotykových ploškách môžete meniť nastavenia, prepínať skladby, prijímať hovory a podobne. Podrobný prehľad gest pritom nájdete v mobilnej aplikácii. Dotykové plošky sú však pomerne citlivé a párkrát sa mi stalo, že som nejaké gesto použila neúmyselne (napríklad keď som si len upravovala pozíciu slúchadla v uchu).

Keďže sa stačí slúchadiel dotknúť len z jednej strany (a nekliká sa pomocou úchopu z oboch strán ako u Apple), nemajú ani haptickú odozvu, čo zvyšuje riziko neúmyselného stlačenia.

Funkcie slúchadiel alebo mobilná aplikácia JBL Headphones

Teraz prejdeme k mobilnej aplikácii JBL Headphones, ktorá je pre používateľov zdarma dostupná v App Store aj Google Play.

Samotná aplikácia ponúka veľmi prehľadné rozhranie, v ktorom sa jednoducho zorientujete. Počet funkcií, ktoré tu nájdete, je pritom skutočne široký. Poďme sa na ne podrobne pozrieť.

Stav batérie

Mobilná aplikácia informuje o aktuálnom stave nabitia oboch slúchadiel a tiež puzdra.

Následujúce funkcie nájdete v sekcii General.

Nastavenia zvuku nástavcov

S touto funkciou môžete prepínať medzi nastavením pre silikónové a penové nástavce. Pre čo sa rozhodnete, je čisto subjektívna záležitosť. Penové nástavce však poskytujú o niečo lepšie pasívne odhlučnenie.

Ovládanie okolitého zvuku

V tejto sekcii si môžete vybrať zo 3 režimov:

  • Noise Cancelling,
  • Ambient Aware
  • a Talk Thru.

Režim Noise Cancelling obmedzuje prenikanie okolitého hluku, čím zabezpečuje ešte lepší zážitok z počúvania. Môžete si nastaviť úroveň ANC, alebo zapnúť Adaptive ANC na automatické prispôsobenie úrovne na základe okolitého hluku. Noise Cancelling funguje skvele. Napríklad zvuk zapínania kávovaru bol počuť len veľmi vzdialene. Ak vedľa vás niekto pracuje so zbíjačkou, samozrejme, to počujete. Rovnako tak slúchadlá neodfiltrujú zvuk vysávača.

Funkcia Ambient Aware je v podstate opakom funkcie Noise Cancelling a zvuky okolia naopak zosilňuje. Ja som tak oveľa viac vnímala napríklad zvuk ťukania do klávesnice. Režim sa môže hodiť napríklad počas prechádzky či behu, keď vás pri počúvaní hudby len tak neprekvapí prechádzajúce auto a pod.

Kde kúpiť JBL Tour Pro 3
JBL Tour Pro 3
Hodnotenie
4.3/5

Funkcia Talk Thru úzko súvisí s funkciou Smart Talk. Ak ju aktivujete, hlasitosť hudby sa automaticky zníži na nulu a vy môžete konverzovať napríklad s predavačkou v obchode. Ocenila by som však, keby sa v takom okamihu prehrávanie úplne pozastavilo a nie len sa vypol zvuk. Ak totiž napríklad počúvate podcast, môže vám po 5-minútovom rozhovore s ďalšou osobou uniknúť dôležitá časť a budete sa k nej ťažko vracať.

Nastavenie nabíjacieho puzdra

V tejto časti môžete prispôsobiť jas displeja puzdra, vypnúť notifikácie, zobrazenie časti prichádzajúcej správy alebo si prispôsobiť, aké funkcie chcete na puzdre využívať. Zaujímavou možnosťou je vlastná tapeta displeja.

Check My Best Fit

Túto funkciu som už načrtla v sekcii výberu ideálnej veľkosti nadstavcov. V podstate by vám mala pomôcť s odhalením, či slúchadlá nosíte správne, prípadne či zvoliť inú veľkosť.

Smart Talk

Pri aktivácii funkcie Smart Talk sa automaticky zapne TalkThru mode, ak slúchadlá zaznamenajú váš hlas. Akonáhle s rozhovorom skončíte, nastavenie hlasitosti sa opäť vráti na pôvodnú úroveň. V aplikácii si pritom určíte, po akej dobe od ukončenia rozhovoru sa má hudba opäť začať prehrávať (5, 15 alebo 20 sekúnd). Rozpoznanie hlasu pritom funguje spoľahlivo. Funkcia nerozpoznala moje zakašľanie, súvislé slová už ale áno.

Konkurenčné AirPods Pro 2 ponúkajú obdobnú funkciu Detekcia konverzácií, pri ktorej však nie je možné bližšie určiť dĺžku vyčkávania opätovného spustenia zvuku po tom, čo stíchnete. V tomto smere teda JBL víťazí.

Personal Sound Amplification

Spustenie tohto režimu zosiluje zvuk z vášho okolia. Pomocou posuvníka si pritom môžete nastaviť mieru tohto zosilnenia. Funguje to bezchybne. Zatiaľ čo pri najnižšom nastavení vrčanie mojej mačky znelo prirodzene, pri maximálnom som ho počula oveľa zreteľnejšie.

Pri bežnom používaní slúchadiel som funkciu nevyužívala, ale dokážem si predstaviť, že môže byť nápomocná napríklad tým, ktorí majú problémy so sluchom. Personal Sound Amplification zosilňuje nielen zvuky okolia, ale aj váš vlastný hlas. Takže ak prehovoríte, budete ho počuť aj v slúchadlách (čo mne osobne nie je dvakrát príjemné). Na druhej strane kolega si funkciu pochvaľuje, pretože keď hovorí, počuje sa a nemá tendenciu príliš kričať.

Smart Audio & Video

V tejto časti môžete prepínať buď medzi režimom pre počúvanie audia alebo videa. S jednotlivými režimami som si vyskúšala pustiť časť filmu a musím povedať, že v režime Smart Video ma zvuk viac vtiahol do deja a efekty zneli prirodzenejšie. Pre rýchle prehranie traileru asi nemá zmysel po aplikácii siahnuť, ale ak si pustíte dvojhodinový film, môžete týmto dosiahnuť lepší zážitok.

Smart Automation

V tejto sekcii si môžete voliteľne vypnúť alebo zapnúť automatické zapnutie/vypnutie prehrávania hudby (pri manipulácii so slúchadlom) alebo automatické prijatie hovorov.

Gesta

V prvých dňoch používania slúchadiel som mala problém zapamätať si všetky možné gesta. V tomto ohľade mi však pomohla sekcia venovaná im práve v mobilnej aplikácii, kde sa dozviete, čo je potrebné urobiť pre spustenie určitej funkcie. Do istej miery si možno ponuku gest pre každé slúchadlo aj personalizovať.

SilentNow

Táto funkcia vám v podstate vytvorí tichú bublinu, ktorú oceníte napríklad počas cestovania v lietadle, keď si chcete zdriemnuť. Môžete si určiť, kedy sa má SilentNow spustiť a ako dlho má trvať. Prípadne si nastaviť aj budík po skončení tejto doby. Funkcia v danom okamihu odpojí bluetooth a zariadenie a zároveň zapne Noise cancellation, aby vás nerušili zvuky okolia.

Následujúcu funkciu nájdete v sekcii Audio.

Ekvalizér

V mobilnej aplikácii si môžete vybrať z prednastavených ekvalizérov, alebo si skúsiť nastaviť svoj vlastný. Výsledný prejav si teda môžete presne prispôsobiť podľa toho, aký typ hudby najčastejšie počúvate.

V sekcii Adaptive EQ si môžete tiež zapnúť doplnkovú funkciu Low Volume EQ, ktorá posilňuje hĺbky a výšky aj pri počúvaní s nízkou hlasitosťou a funkciu Leakage Compensation, ktorá automaticky prispôsobí nastavenie ekvalizéra podľa toho, ako slúchadlá sedia vo vašich ušiach.

Priestorový zvuk

Opäť o niečo zaujímavejší zážitok z počúvania vám sprostredkuje funkcia Priestorový zvuk, s ktorou dosiahnete efekt priestorovejšieho zvuku. Osobne sa mi páčilo nastavenie Head Tracking, ktoré je najprv potrebné kalibrovať pomocou návodu v aplikácii.

V tomto režime sa zvuk nepohybuje so slúchadlami, ale zostáva na mieste, ako by ste počúvali skutočné reproduktory okolo seba. To znamená, že keď otočíte hlavu doľava, hudba alebo hlasy budú znieť viac z pravej strany a naopak. V aplikácii si tiež nastavíte, či práve počúvate hudbu, sledujete film alebo hráte hru a zvuk vás skutočne perfektne vtiahne do deja. Určite odporúčam režim vyskúšať a overiť si, či vám osobne bude vyhovovať.

Kde kúpiť JBL Tour Pro 3
JBL Tour Pro 3
Hodnotenie
4.3/5

Personi-Fi

S touto funkciou sa zvuk upraviť tak, aby zodpovedal vášmu osobnému poslechovému profilu. Test zaberie len pár minút. Je potrebné ho vykonávať v tichom prostredí a mať slúchadlá správne nasadené. Celým procesom vás pritom aplikácia prevedie a zmeria kvalitu vášho sluchu. Ak máte problémy počuť určité tóniny alebo napríklad na jedno ucho počujete horšie, slúchadlá potom ponúknu oveľa kvalitnejší zážitok z počúvania na mieru vašim potrebám.

I keď sa nepovažujem za človeka, ktorý má so sluchom problémy, rozdiel v počúvaní som s funkciou Personi-Fi zaznamenala, a to pozitívnym smerom.

Doplnkové funkcie

Medzi skôr doplnkové funkcie patrí nastavenie vyváženia ľavého a pravého slúchadla alebo možnosť nastaviť si maximálnu prípustnú hlasitosť 85 dB na ochranu vášho sluchu.

Funkcie pre telefonovanie

Posledná časť patrí nastaveniam funkcií pre telefonovanie. Sound Level Optimizer automaticky koriguje hlasitosť druhej strany počas hovoru, aby nebol zvuk príliš hlasný alebo tichý.

V sekcii Sound a Voice Setting môžete určiť, či má hlas vás a druhej strany počas hovoru znieť prirodzene alebo či majú byť posilnené výšky či hĺbky. Osobne som zvolila prirodzený režim, ktorý sa mi osvedčil najviac.

Funkcia VoiceAware umožňuje prispôsobiť si, ako veľmi počas hovoru počujete svoj vlastný hlas. Ako som už uviedla, pre mňa osobne je počúvanie vlastného hlasu počas telefonovania rušivé, preto som sa rozhodla túto funkciu nevyužiť.

Režim súkromného hovoru

Tento režim vám umožní si počas telefonovania jedno slúchadlo vytiahnuť z ucha a využiť ho ako mikrofón (aby bol váš hlas zreteľnejší). Pri bežnom vybavovaní hovoru mi funkcia nedávala zmysel, ale napríklad v rušnej kancelárii bez možnosti zavrieť sa do tichej miestnosti sa môže hodiť. Obzvlášť v prípade, že nechcete vyložené kričať.

Nasledujúce funkcie nájdete v sekcii Others.

Relax Sound

V tejto sekcii si môžete pustiť príjemné relaxačné zvuky (napríklad šumenie mora, praskanie ohňa a ďalšie) a nastaviť si dĺžku trvania ich prehrávania. Funkcia sa môže hodiť napríklad ako príjemný relax pred spaním.

Ďalšie funkcie

Na záver tu nájdete ešte funkciu Find My Buds a funkciu pre úsporu batérie.

Čo všetko vie nabíjacie puzdro

Dotykový displej na nabíjacom puzdre je skutočne praktickým prvkom, pomocou ktorého vybavíte množstvo bežných úkonov. Vďaka tomu nemusíte počas počúvania nutne siahnuť po mobilnom telefóne alebo zložito hľadať aplikáciu.

Pomocou puzdra môžete meniť hlasitosť alebo nastaviť ekvalizér aj pri hudbe z počítača, kde nemáte stiahnutú mobilnú aplikáciu JBL Headphones. Vzhľadom na to máte tieto pokročilé funkcie neustále k dispozícii, čo je nespornou výhodou v porovnaní s mnohými konkurenčnými modelmi. Puzdro teda funguje ako ovládač s pamäťou, bez nutnosti obsluhovať aplikáciu.

Dotykový displej sa vďaka svojej veľkosti ovláda naozaj pohodlne, a to aj vďaka funkcii infinite scrolling. Na dotyk reaguje okamžite a počas testu som sa nestretla so žiadnym zaseknutím obrazovky.

Puzdro dokáže pracovať v dvoch režimoch Auracast

Puzdro môže fungovať v dvoch režimoch. Štandardný je režim bluetooth, v ktorom vidíte zoznam zariadení, ku ktorým sa môžete pripojiť/odpojiť/odstrániť. Druhou možnosťou je aktivovať funkciu Auracast a prijímať vysielanie cez bluetooth z iného zariadenia. Vďaka tejto technológii sa na vysielacie zariadenie (podporujúce Auracast broadcast) môže pripojiť viacero prijímačov (ako rádio), pričom v tomto prípade sú slúchadlá práve prijímačom. Funkcia sa hodí napríklad v situácii, keď si chcete pustiť film na počítači vo väčšej skupine a zvuk zdieľať do niekoľkých slúchadiel naraz (napríklad v MHD).

Okrem toho puzdro plní funkciu vysielača – Auracast, kedy k nemu pomocou 3,5mm jacku a USB-C môžete pripojiť akýkoľvek výstup, ktorý nepodporuje bluetooth a puzdro už bude vysielať ďalej do slúchadiel. To sa môže hodiť napríklad pri cestovaní v lietadle, kedy sa môžete pripojiť k obrazovkám a sledovať dostupné filmy.

Okrem toho puzdro ponúka ďalšie funkcie:

Kde kúpiť JBL Tour Pro 3
JBL Tour Pro 3
Hodnotenie
4.3/5
  • Informácie o práve prehrávanej skladbe, ktorú môžete pozastaviť, znovu spustiť alebo prepnúť.
  • Možnosť korigovať hlasitosť v 16 úrovniach.
  • Možnosť potvrdiť zmenu typu nadstavca (podľa toho, či budete používať silikónové alebo penové).
  • Nastavenie správania slúchadiel (aktivujete režim ANC alebo režim priepustnosti).
  • Nastavenie Spatial Sound.
  • Nastavenie ekvalizéra.
  • Nastavenie časovača.
  • Možnosť zvýšiť jas obrazovky.
  • Nastavenie tapety zamknutej obrazovky.
  • S funkciou Voice Aware môžete určiť pomer počuteľnosti vlastného hlasu.
  • Môžete vypnúť alebo zapnúť automatické prehrávanie (pri vybratí/nasadení slúchadiel).
  • Možné aktivovať režim SilentNow.
  • Možnosť vypnúť notifikácie a upozornenia na správy.
  • Možnosť nastaviť 24-hodinový formát času.
  • Svietidlo.
  • Funkcia Find My Buds na nájdenie slúchadiel.
  • A nastavenie jazyka.

Displej vám tiež zobrazí prípadné prichádzajúce oznámenia z vášho mobilného telefónu. V tomto smere ma jedna vec trochu prekvapila. Puzdro text prichádzajúcej SMS správy zobrazilo iba v prípade, že neobsahovala emoji. Ak obsahovala, len ma informovalo o tom, že mi nejaká správa prišla. Aby som si ju prečítala, musel som siahnuť po svojom telefóne. Zjavne taktiež puzdro nezobrazí celú správu, ak je dlhšia, ale len jej časť.

Aká je kvalita zvuku

True Wireless slúchadlá JBL Tour Pro 3 prekvapia nielen pestrou škálou funkcií, ale aj kvalitou zvuku, ktorú podporuje prítomnosť dvoch meničov v každom slúchadle. Menič s vyváženou armaturou sa postará o čisté vysoké tóny, 10mm dynamický menič potom obstaráva silné basy a vokály. Slúchadlá tiež poskytujú bezstratový zvuk s certifikáciou Hi-Res vďaka kodeku LDAC s vysokým rozlíšením pre Android.

V oblasti kvality zvuku som bola nadmieru spokojná a pozitívne hodnotím fakt, že slúchadlá nie sú tak prebasované ako predtým. Počúvanie som si vychutnala naprieč rôznymi žánrami, pričom u jednotlivých skladieb vynikli aj tie najmenšie detaily. Osobne rada počúvam tanečnú hudbu, pri ktorej sa mi páčili silné basy. Skvele sú na tom ale aj stredy a výšky. Basová složka je až prekvapivo prirodzená a často som hudbu počúvala s vypnutým ekvalizérom. Je zrejmé, že JBL sa zrejme snaží slúchadlá nakalibrovať už v základe univerzálne ako napríklad Apple a podľa mňa sa mu to darí.

Ak vám náhodou nevyhovuje zvuk, ekvalizér umožňuje jednoduché dosiahnutie ideálneho nastavenia. JBL Tour Pro 3 sa preto prispôsobí každému, stačí otvoriť aplikáciu a experimentovať s nastaveniami podľa vlastného gusta.

Čo sa Hi-Res audia týka, na kvalite prenosu pridá takých 20 %. Nutné je ale upozorniť, že musíte mať nastavený streaming na vysokú kvalitu alebo mať skladby stiahnuté v nejakom bezstratovom formáte.

Slúchadlá ponúknu tiež Spatial audio dostupné v dvoch režimoch. Osobne sa mi zdal režim, pri ktorom je zvýraznený hlas speváka v popredí a kapela verne presunutá do pozadia. Vďaka tomu dosiahnete viac autentického prejavu.

Ako sa slúchadlam darí počas hovorov

JBL Tour Pro 3 sa pýši certifikáciou pre hovory Zoom, čo znamená, že spĺňajú špecifické štandardy kvality zvuku a mikrofónu potrebné pre jasnú a spoľahlivú komunikáciu počas videohovorov.

Ja som so slúchadlami vybavila hneď niekoľko hovorov a musím povedať, že kvalita v tichom domácom prostredí bola skutočne veľmi dobrá. Volajúceho som počula úplne zrozumiteľne a aj druhá strana si pochvaľovala, že ma počuje jasne a zreteľne.

Keď som chcela vybaviť hovor v rušnejšom prostredí, už som, bohužiaľ, nebola tak spokojná. So zapnutou funkciou ANC si druhá strana hovoru sťažovala, že ma počuje nie úplne dobre a akosi z diaľky. Keď som namiesto ANC skúsila zapnúť funkciu Ambient Aware, bol môj hlas podľa druhej strany zrozumiteľnejší, ale hovor stále nedosahoval takých kvalít ako v tichom prostredí. Na druhej strane, ja som druhú stranu pochopiteľne lepšie počula so zapnutou funkciou ANC, keď ma nerušil hluk prechádzajúcich áut.

Audio vo vysokom rozlíšení

JBL Tour Pro 3, rovnako ako JBL Live Beam 3, podporujú kodeky LDAC, AAC a SBC. To znamená, že pri využívaní Android zariadení je možné využiť High-Resolution Audio (LDAC) a týmto spôsobom dosiahnuť ešte lepší audio zážitok. Funkciu je potrebné aktivovať v mobilnej aplikácii. Užívatelia iPhonu tu túto funkciu nenájdu a slúchadlá v tomto prípade využívajú kodek AAC. Napriek tomu ani v tomto prípade nemožno povedať, že by ste boli v oblasti kvality zvuku nejako výrazne ochudobnení.

Kde kúpiť JBL Tour Pro 3
JBL Tour Pro 3
Hodnotenie
4.3/5

Pri športe slúchadlám pot neublíži

JBL Tour Pro 3 samozrejme nájdu uplatnenie aj počas športu. V tomto ohľade oceňujem odolnosť slúchadiel podľa parametru IP55, vďaka čomu im pot neublíži. Navyše nemajú tendenciu vypadávať z uší a dobre držia na svojom mieste aj pri dynamickom pohybe. Len je škoda, že ak si budete chcieť pri behu vziať aj puzdro, zaberie vám vo vrecku dosť miesta (prípadne samozrejme môžete puzdro nechať doma).

Výdrž batérie je veľmi slušná

Výdrž batérie JBL Tour Pro 3 sa líši v závislosti od toho, aké funkcie budete využívať. Slúchadlá s vypnutou funkciou ANC vydržia až 11 hodín na jedno nabitie, s ANC 8 hodín a s True Adaptive ANC 7 hodín. Ak budete telefonovať s vypnutým ANC, maximálna výdrž je 5,5 hodiny, so zapnutým ANC 5,2 hodiny. O niečo lepšiu výdrž batérie ponúkajú JBL Live Beam 3 s 12 hodinami bez zapnutého režimu ANC.

Výdrž batérie puzdra dosahuje 33 hodín (24 hodín pre počúvanie s ANC), čo znamená, že s jeho pomocou bežne dobijete slúchadlá trikrát. Z môjho testovania sa ukázalo, že hodnoty odrážajú skutočnosť a osobne nemám k výdrži batérie žiadne výhrady.

Puzdro je možné nabíjať buď pomocou USB-C konektora alebo aj bezdrôtovo. Plného nabitia puzdra dosiahnete za dve hodiny. Slúchadlá podporujú rýchlonabíjanie a už za 10 minút na nabíjačke môžete získať 3 hodiny počúvania.

Záver –⁠ komu by som slúchadlá JBL Tour Pro 3 odporúčila?

Bezdrôtové slúchadlá JBL Tour Pro 3 sa mi osvedčili pri bežnom používaní doma, napríklad počas upratovania, prechádzok v prírode, ako aj pri práci a hovoroch. Po niekoľkých dňoch testovania som si obľúbila puzdro s displejom, prostredníctvom ktorého je možné jednoducho spustiť množstvo funkcií bez toho, aby ste museli neustále pozerať na svoj mobilný telefón. Pozitívne hodnotím aj výdrž batérie.

JBL Tour Pro 3 ponúkajú skutočne širokú škálu funkcií, ktorých podrobné preskúmanie vám nejaký čas zaberie. Za zmienku stoja režimy ANC, Ambient Aware aj Talk Thru, ktoré fungujú spoľahlivo. Len pri funkcii Talk Thru by som ocenila, keby sa hudba pozastavila, namiesto toho, aby sa len znížila hlasitosť. Odporúčam si tiež vyhradiť pár minút na vytvorenie osobného posluchového profilu Personi-Fi 3.0, čím dosiahnete ešte lepší zážitok. Samozrejme, môžete si tiež pohrávať s nastavením ekvalizérov, prepínať medzi režimami pre počúvanie audia či sledovanie videa a tak ďalej.

Na druhej strane, pre niektorých používateľov môže byť ponuka funkcií až prehlcujúca. V takom prípade stojí za odporúčanie Apple AirPods Pro 2, kde si so žiadnou doplnkovou aplikáciou nemusíte lámať hlavu.

Design slúchadiel je, samozrejme, otázkou osobných preferencií. Mne sa napríklad dizajnovo páčia minimalistickejšie Apple AirPods, ale ani JBL Tour Pro 3 ma svojím vzhľadom neurazili. Takisto dotykové plochy slúchadiel sú pomerne citlivé v porovnaní s Apple AirPods, preto sa mi niekoľkokrát stalo, že som ich omylom stlačil. K tomu oceňujem rôzne veľkosti slúchadiel, vďaka čomu som si bez problémov našla variant, ktorý mi vyhovoval.“

Počítať je potrebné s o niečo vyššou cenovkou, no s ohľadom na moderné technológie a pestrú škálu funkcií nejde o nijako zásadnú nevýhodu. Osobne som zaznamenala horšiu kvalitu hovorov pri telefonovaní v rušnejšom prostredí, keď si druhá strana sťažovala, že ma počuje z diaľky. V tichom domácom prostredí som však hovory vybavila bez problémov. Ak patríte medzi priaznivcov vysokej kvality zvuku, inovatívnych riešení a moderných funkcií, JBL Tour Pro 3 vám určite urobia radosť.

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá JBL Tour Pro 3
  • Kvalita zvuku
  • Kvalita spracovania
  • Batéria
  • Ovládanie a funkcie
  • Pomer cena/výkon
  • Využitie na cestách
  • Využitie na šport
  • Využitie v kancelárii/na telefonovanie
  • Využitie na hranie hier
  • Univerzálne každodenné využitie
4.3

Perfektné slúchadlá nabité funkciami

JBL Tour Pro 3 sú vo všetkých smeroch vydarené bezdrôtové slúchadlá, ktoré prekvapia skutočne bohatou ponukou funkcií a vysokou kvalitou zvuku. Tú oceníte nielen pri počúvaní hudby, ale aj pri sledovaní filmov alebo napríklad telefonovaní. Prečítajte si, ako slúchadlá obstáli v mojom teste, čo ma na nich najviac zaujalo a na čom by naopak JBL mohol ešte zapracovať.

Klady

  • Veľa funkcií v aplikácii
  • Displej na nabíjacom puzdre
  • Slušná výdrž batérie
  • Solidná kvalita zvuku
  • Funkcia bezdrôtového nabíjania

Zápory

  • Vyššia cena
  • Dotykové plochy sú až príliš citlivé
  • Problém so zobrazením SMS správy obsahujúcej emoji
  • Kvalita hovorov v rušnejšom prostredí
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá JBL Tour Pro 3
JBL Tour Pro 3
Hodnotenie: 4.3/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram