ITmix.cz logo

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Aura 4 ANC

Silné stránky
 • Slušná kvalita zvuku
 • Skvele sedia na ušiach
 • Bezproblémové pripojenie
 • Dlhá výdrž batérie
 • Mobilná aplikácia
Slabé stránky
 • Ovládanie umiestnené iba na jednom slúchadle
 • Horšia kvalita mikrofónu
 • Privítali by sme vyššiu kvalitu spracovania

Bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Aura 4 ANC zaujmú dostupnou cenou a slušnou kvalitou zvuku. Na jedno nabitie dokážu prehrávať hudbu až 60 hodín, čo je naozaj pôsobivé číslo. Navyše sa dodávajú s praktickým puzdrom na prenášanie a podporujú funkciu ANC pre aktívne potlačenie hluku. Vďaka tomu sú skvelou voľbou na cestovanie, napríklad v lietadle sa budú naozaj hodiť.

Na pravom slúchadle sa nachádza niekoľko tlačidiel na ovládanie. Vzhľadom na ich charakter je však ťažké nahmatať tlačidlá naslepo v prípade, že máte slúchadlá na ušiach. Za malú nevýhodu možno považovať aj nižšiu kvalitu mikrofónu, kvôli ktorej by sme slúchadlá neodporúčali na dlhé konferenčné hovory, ale skôr len na príležitostné volanie.

Často kladené otázky a odpovede

Ako dlho vydržia na jedno nabitie?

Pri 50 % hlasitosti bez zapnutej funkcie ANC je výdrž batérie až 60 hodín, so zapnutou funkciou ANC je to maximálne 30 hodín.

Ako sa slúchadlá ovládajú?

Slúchadlá sa ovládajú pomocou 3 tlačidiel a 1 posuvníka umiestnených na pravom slúchadle.

Aké sú funkcie slúchadiel?

Slúchadlá môžete používať nielen na počúvanie hudby, ale aj na telefonovanie, pri ktorom oceníte funkciu ANC. V mobilnej aplikácii môžete využívať rôzne ekvalizéry a tiež funkciu Nájsť slúchadlá.

Pre koho sú slúchadlá vhodné?

Vďaka svojej konštrukcii sú slúchadlá vhodné najmä na cestovanie, čo podporuje aj prítomnosť cestovného puzdra a spomínaná technológia aktívneho potlačenia hluku. Odporúčame ich aj na dynamické športy alebo sledovanie filmov.

Čo sa nachádza vo vnútri balenia?

Bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Aura 4 ANC sa predávajú v pomerne veľkej a zároveň ľahkej škatuli. Jej rozmery sú 22,5 × 19 × 10,5 cm a hmotnosť 625 gramov. Po otvorení sa vám naskytne pohľad na polstrované puzdro, v ktorom sa nachádzajú samotné slúchadlá, napájací kábel, audio kábel s 3,5 mm jack konektorom, adaptér s duálnym 3,5 mm jack konektorom na pripojenie v lietadle a návod na použitie.

Technické parametre Niceboy HIVE Aura 4 ANC

Bezdrôtové slúchadlá zaujmú bezproblémovým pripojením. Vďaka podpore kodekov AAC a SBC ich možno odporučiť majiteľom iPhonov a zariadení so systémom Android. Veľkosť meniča je 40 mm a vďaka tomu poskytnú skvelý zážitok z počúvania hudby.

Názov parametraHodnota
Typ slúchadielCez uši
Spôsob nabíjaniaKábel USB-C
Celková hmotnosť slúchadiel277 g
KonektivitaBluetooth 5.2
Výdrž batérie60 hodín
Odolnosť - stupeň krytiaVýrobca neuvádza
Podporované kodekyAAC, SBC
Frekvenčný rozsah20 - 20 000 Hz
Citlivosť97 dB/mW?
Veľkosť meniča40 mm
Impedancia32 Ω
MikrofónÁno

Vďaka puzdru ich môžete používať na cestách

Výhodou týchto bezdrôtových slúchadiel je nepochybne prítomnosť polstrovaného puzdra, vďaka ktorému sa dajú ľahko a predovšetkým bezpečne prenášať. Vo vnútri puzdra sa nachádza praktická sieťka, ktorá slúži napríklad na uloženie káblov.

Slúchadlá si tak môžete vziať so sebou napríklad do batohu, kufra alebo inej batožiny bez toho, aby ste sa museli toľko obávať ich poškodenia. Tomu napomáha aj celková konštrukcia slúchadiel cez hlavu, ktorá je ideálna na dlhšie počúvanie, ak vás z náušníkov bolia uši.

Vďaka prítomnosti 3,5 mm jack kábla s adaptérom môžete s týmto zariadením sledovať filmy na palubných počítačoch v lietadlách, vlakoch alebo autobusoch bez toho, aby ste si museli požičiavať erárne slúchadlá. Zároveň možno slúchadlá týmto spôsobom používať, aj keď sú vybité.

Náušníky možno otočiť, takže slúchadlá majú kompaktné rozmery a dobre sa zmestia do puzdra.

Hmotnosť slúchadiel Niceboy HIVE Aura 4 ANC je 277 gramov, čo je o niečo viac ako pri Niceboy HIVE 3 Prodigy MAX (vážia len 153 gramov). Stále však nejde o veľkú hmotnosť a počas testu nás z nich nebolela hlava, ani keď sme ich nosili celý deň. Slúchadlá totiž nemajú tendenciu tlačiť a prekážať na hlave. Rozmery slúchadiel sú 20 × 9,5 × 15 cm.

Z hľadiska materiálu dostanete plastovú konštrukciu, ktorá však pôsobí pevnejším dojmom ako lacnejšie Niceboy HIVE 3 Prodigy MAX.

O pohodlie pri nosení sa stará polstrovaná pracka spájajúca obe klapky. Mäkké polstrovanie nájdete aj pri oboch náušníkoch, kde je pravdepodobne potiahnuté koženkou. Vďaka svojej veľkosti dobre utesňujú celé ucho bez toho, aby slúchadlá niekde tlačili.

Kde kúpiť Niceboy HIVE Aura 4 ANC
Niceboy HIVE Aura 4 ANC
Hodnotenie
3.7/5

Pripojenie k telefónu je otázkou chvíľky

Bezproblémové pripojenie k telefónu alebo iným zariadeniam zabezpečuje rozhranie Bluetooth verzie 5.2. Stačí zapnúť slúchadlá a vybrať ich zo zoznamu dostupných zariadení v telefóne. Nabudúce sa automaticky pripoja k naposledy pripojenému zariadeniu.

Čo sa týka dosahu, ten je pomerne dobrý. Na bežné používanie v byte určite nepotrebujete mať telefón a slúchadlá hneď vedľa seba. Práve naopak. Problémy s pripojením sme zaznamenali len vtedy, keď boli dve zariadenia oddelené dvoma dverami a boli od seba vzdialené približne 10 metrov.

Niceboy HIVE Aura 4 ANC podporuje aj technológiu NFC, a preto by mal umožniť pripojenie k podporovanému zariadeniu jednoduchým priblížením (napr. ako pri AirPods). My sme slúchadlá spárovali s iPhonom 11 a museli sme postupovať klasickým spôsobom výberu slúchadiel z dostupných zariadení v dosahu.

Výdrž batérie? Výnimočných 60 hodín

Výdrž batérie závisí od zvolenej hlasitosti a od toho, či používate funkciu ANC. Pri 50 % hlasitosti bez zapnutej funkcie ANC dosahuje výdrž batérie takmer neuveriteľných 60 hodín, so zapnutou funkciou ANC je to maximálne 30 hodín. Funkcia ANC má samozrejme vplyv na výkon slúchadiel, viac o tejto téme nájdete v časti nižšie.

Slúchadlá sme testovali s hlasitosťou nastavenou na približne 40 % so zapnutou funkciou ANC. V takom prípade bola celková výdrž batérie úctyhodných 28 hodín. Môžeme teda povedať, že výrobcom deklarované hodnoty viac-menej zodpovedajú realite.

Na nabíjanie slúži dodávaný napájací kábel s konektorom USB-C. Jeho výhodou je dostatočná dĺžka, vďaka ktorej je nabíjanie pohodlné a slúchadlá nevisia napríklad pri elektrickej zásuvke. Plné nabitie sa dosiahne približne za 3 hodiny. Funkcia rýchleho nabíjania, bohužiaľ, nie je podporovaná.

Kvalita zvuku, ANC a telefonovanie

Slúchadlá sme testovali v niekoľkých rôznych situáciách, aby sme čo najlepšie zhodnotili ich kvalitu zvuku. Testovali sme ich teda pri bežnom počúvaní hudby, podcastov, sledovaní filmov a telefonovaní.

Frekvenčný rozsah slúchadiel je úplne dostačujúcich 20 až 20 000 Hz. Vďaka citlivosti 97 dB/mW dosahujú veľmi slušnú maximálnu hlasitosť. My sme ich najčastejšie používali s maximálnou hlasitosťou 50 %. Nastavenie na viac ako 70 % už bolo dosť nepohodlné. V tomto prípade už vaše okolie počuje hudbu veľmi dobre.

Čo sa týka kvality zvuku, slúchadlá na svoju cenu dobre vykresľujú výšky, basy aj stredy. Platí to najmä v prípade aktívneho ANC. Ak vám predvolené nastavenia nevyhovujú, pomôžu vám ekvalizéry v mobilnej aplikácii. Slúchadlá sú z hľadiska žánrov veľmi univerzálne. Pri sledovaní filmov nie je badateľné žiadne oneskorenie medzi zvukom a obrazom a ani pri počúvaní podcastov sme nemali problém dobre rozumieť hovorenému slovu. Na rozdiel od Niceboy HIVE 3 Prodigy MAX nemajú slúchadlá tak výrazné basy a zvuk sa zdá byť vyváženejší. Môžeme ich odporučiť aj na hranie hier. V tomto smere však budú vhodnejšie pre ľudí, ktorí si pri hraní nepotrebujú telefonovať s ostatnými spoluhráčmi.

ANC

Slúchadlá vďaka svojej konštrukcii ponúkajú veľmi dobré pasívne potlačenie okolitých zvukov tým, ako priliehajú k hlave. Aktivácia funkcie ANC samozrejme potlačenie okolitého hluku ešte zvýši. Treba dodať, že rozdiel nie je veľmi veľký, a preto odhlučnenie nie je úplne stopercentné. Má to však aj svoje pozitívne účinky, pretože nedochádza k nepríjemnému tlaku na uši ako pri iných slúchadlách, kde je efekt ANC výraznejší. Ak chcete slúchadlá používať napríklad v práci a kolegovia na vás hovoria, budete ich bez problémov počuť.

Kde kúpiť Niceboy HIVE Aura 4 ANC
Niceboy HIVE Aura 4 ANC
Hodnotenie
3.7/5

ANC možno aktivovať aj vtedy, keď sú slúchadlá vypnuté a nepoužívate ich na počúvanie. Za to si Niceboy rozhodne zaslúži pochvalu. Slúchadlá tak môžete využiť napríklad na potlačenie hluku pri cestovaní lietadlom. Posuvné tlačidlo na aktiváciu ANC by ste však nemali nechávať v aktívnej polohe, keď slúchadlá nepoužívate, inak by vás mohla nepríjemne prekvapiť vybitá batéria.

Nie je prekvapením, že ANC má vplyv aj na kvalitu zvuku. V našom teste sme spravidla nechávali ANC aktívne z dôvodu, že zvuk bol jednoducho lepší. Keď sme ANC deaktivovali, zaznamenali sme "udusenie" výšok a stredov, takže zvuk sa nám zdal príliš basový a s nízkym dynamickým rozsahom.

Mikrofón

Funkcia ANC však príde vhod pri telefonovaní, keď lepšie počujete druhú stranu aj na rušnejšej ulici. Na druhej strane, mikrofón má pri týchto slúchadlách svoje vychytávky. Druhá strana, s ktorou sme telefonovali, nás počula trochu tlmene a nie vždy bolo úplne správne rozumieť každému slovu. Vzhľadom na to, by sme slúchadlá neodporúčali na dlhé konferenčné hovory. Príležitostný hovor s nimi však zvládnete.

Odolnosť voči prachu a vode

Dôležitým parametrom slúchadiel môže byť aj odolnosť voči prachu a vode. Koniec koncov, zvyčajne ich chcete používať vonku a slúchadlá by mali zvládnuť niekoľko kvapiek vody v prípade dažďa. V prípade Niceboy HIVE Aura 4 ANC však výrobca informácie o odolnosti voči vode a prachu neuvádza.

Ako sa slúchadlá ovládajú

Na ovládanie slúchadiel slúžia tri tlačidlá umiestnené len na pravom slúchadle. Uprostred nájdete multifunkčné tlačidlo, vedľa neho sú tlačidlá na zníženie a zvýšenie hlasitosti alebo prepnutie na predchádzajúcu či nasledujúcu skladbu.

Podobne ako pri modeli HIVE 3 Prodigy MAX sme však mali problém zvyknúť si na tento spôsob ovládania. Tlačidlá sa ťažšie nahmatávajú a ovládanie nie je také intuitívne ako napríklad pri dotykových paneloch. Zmysluplnejšie by bolo rozdeliť tlačidlá na pravú a ľavú ruku, aby sa oddelili funkcie. Bohužiaľ, v tomto prípade sme často omylom stlačili iné tlačidlo.

Okrem tlačidiel na pravom slúchadle nájdete aj posuvník, ktorý slúži na zapnutie/vypnutie funkcie ANC. Ten je vďaka odlišnej posuvnej konštrukcii pomerne ľahko nahmatateľný.

Slúchadlá podporujú aj hlasových asistentov Siri a Google Assistant. Na aktiváciu hlasového asistenta je potrebné dvakrát stlačiť multifunkčné tlačidlo. Bohužiaľ, v našom prípade slúchadlá na výzvu "Hey Siri" nereagovali.

Mobilná aplikácia ponúka ďalšie funkcie

Ak chcete využívať všetky funkcie naplno, musíte si stiahnuť mobilnú aplikáciu Niceboy ION (dostupná v Google Play aj App Store). V nej môžete napríklad zistiť, koľko percent batérie slúchadlám ešte zostáva.

Okrem toho môžete pomocou funkcie Nájsť slúchadlá zistiť poslednú známu polohu slúchadiel (alebo polohu telefónu, keď ste ich naposledy použili). Ak náhodou nemôžete nájsť slúchadlá (napríklad doma), môžete nastaviť, aby začali pípať.

Mobilná aplikácia obsahuje aj niekoľko ekvalizérov pre konkrétne hudobné žánre (pop, rock, folk, klasika, country, jazz, jemné basy a jemné výšky). Pravdepodobne nebudete chcieť vždy prepínať ekvalizér, my sme často používali slúchadlá pri ich predvolenom nastavení. Prípadne si môžete nastaviť vlastný ekvalizér. Skvelý hudobný zážitok sme dosiahli aj s režimom pop, ktorý ponúka farebný a nádherne vykreslený zvuk.

Záver – komu by sme slúchadlá Niceboy HIVE Aura 4 ANC odporučili?

Slúchadlá Niceboy HIVE Aura 4 ANC by sme odporučili ľuďom, ktorí hľadajú zariadenie s dlhou výdržou batérie a slušnou kvalitou zvuku za rozumnú cenu. Skvelé na každodenné počúvanie hudby, sledovanie filmov alebo hranie hier. Odporúčali by sme ich aj na cesty, kde oceníte ich dizajn a obal na bezpečné skladovanie.

Kde kúpiť Niceboy HIVE Aura 4 ANC
Niceboy HIVE Aura 4 ANC
Hodnotenie
3.7/5

Pri telefonovaní oceníte funkciu aktívneho potlačenia hluku, na druhej strane kvalita mikrofónu nie je práve špičková a pri našom testovaní mala druhá strana vo všetkých prípadoch problém nám správne rozumieť. Nie sú teda ideálnou voľbou na časté telefonovanie. Za nevýhodu možno považovať aj tlačidlové ovládanie umiestnené len na pravom slúchadle, kde môže byť ťažké naslepo nahmatať správnu voľbu.

S mobilnou aplikáciou Niceboy ION sa môžete tešiť na ďalší rad funkcií v podobe ekvalizérov, zobrazenia stavu batérie a funkcie Nájsť slúchadlá.

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Aura 4 ANC
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
 • Využitie na cestách
 • Využitie na šport
 • Využitie v kancelárii/na telefonovanie
 • Využitie na hranie hier
 • Univerzálne každodenné využitie
3.7

Slúchadlá s praktickým cestovným puzdrom

Bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Aura 4 ANC zaujmú dostupnou cenou a slušnou kvalitou zvuku. Na jedno nabitie dokážu prehrávať hudbu až 60 hodín, čo je naozaj pôsobivé číslo. Navyše sa dodávajú s praktickým puzdrom na prenášanie a podporujú funkciu ANC pre aktívne potlačenie hluku. Vďaka tomu sú skvelou voľbou na cestovanie, napríklad v lietadle sa budú naozaj hodiť.

Na pravom slúchadle sa nachádza niekoľko tlačidiel na ovládanie. Vzhľadom na ich charakter je však ťažké nahmatať tlačidlá naslepo v prípade, že máte slúchadlá na ušiach. Za malú nevýhodu možno považovať aj nižšiu kvalitu mikrofónu, kvôli ktorej by sme slúchadlá neodporúčali na dlhé konferenčné hovory, ale skôr len na príležitostné volanie.

Klady

 • Slušná kvalita zvuku
 • Skvele sedia na ušiach
 • Bezproblémové pripojenie
 • Dlhá výdrž batérie
 • Mobilná aplikácia

Zápory

 • Ovládanie umiestnené iba na jednom slúchadle
 • Horšia kvalita mikrofónu
 • Privítali by sme vyššiu kvalitu spracovania
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Aura 4 ANC
Niceboy HIVE Aura 4 ANC
Hodnotenie: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram