ITmix.cz logo

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá JBL Tour Pro 2

Silné stránky
 • Solídne potláčanie hluku
 • Dva režimy priepustnosti
 • Testovanie utesnenia
 • Funkcia PersoniFi
 • Dlhá výdrž batérie
 • Ekvalizér
 • Praktický displej na puzdre
Slabé stránky
 • Vyššia cena
 • Väčšie rozmery puzdra

Bezdrôtové slúchadlá JBL Tour 2 si vás získajú kvalitou vyhotovenia, dlhou výdržou batérie a širokou škálou funkcií.10 mm meniče ponúkajú solídnu kvalitu zvuku, aktívne potlačenie hluku (ANC) a hneď dva režimy priepustnosti. Vďaka ochrane IPX5 sú slúchadlá odolné voči striekajúcej vode a potu, takže s nimi môžete aj športovať. Na prvý pohľad sú to pozoruhodné slúchadlá, ale ako obstáli počas nášho testovania?

Často kladené otázky a odpovede

Aká je výdrž batérie zariadenia JBL Tour Pro 2?

Výrobca uvádza, že výdrž batérie je 8 hodín s aktívnym ANC a až 10 hodín bez potlačenia hluku. Puzdro pridáva k samostatným slúchadlám ďalších 30 hodín výdrže batérie.

Ako sa slúchadlá JBL Tour Pro 2 ovládajú?

Slúchadlá JBL Tour Pro 2 sú vybavené dotykovými plochami s nastaviteľnými funkciami. Nastavenia slúchadiel môžete upraviť v aplikácii JBL Headphones a niektoré funkcie sú dostupné priamo na puzdre.

Aké funkcie ponúkajú slúchadlá JBL Tour Pro 2?

V prvom rade slúchadlá ponúkajú aktívne potlačenie hluku (ANC) a možnosť prispôsobiť zvuk vášmu sluchu. Pomocou aplikácie môžete otestovať tesnenie alebo môžete aktivovať režim SilentNow, v ktorom slúchadlá fungujú ako potláčajúce hluk. Slúchadlá podporujú aj Multipoint bluetooth, takže k nim môžete pripojiť dve zariadenia naraz.

Obsah balenia nás neprekvapil, no aj tak obsahuje všetko potrebné. Okrem samotných bezdrôtových slúchadiel tu nájdete nabíjacie puzdro, napájací kábel, silikónové štuple v troch veľkostiach (S, M a L) a používateľskú dokumentáciu.

Technické parametre JBL Tour Pro 2

Z technických parametrov nás najviac zaujala výdrž batérie, ktorá "na papieri" prekonáva konkurenčné slúchadlá ako Apple AirPods Pro 2 alebo Sony WF-1000XM5. Vo svojej kategórii majú slúchadlá výhodu aj z hľadiska výdrže. Zatiaľ čo väčšina konkurencie ponúka stupeň krytia IPX4, JBL Tour Pro 2 sú o úroveň vyššie, majú stupeň krytia IPX5. Prehľad ďalších technických parametrov nájdete v tabuľke nižšie.

Názov parametraHodnota
Typ slúchadielTrue Wireless
Rozmery nabíjacieho puzdra6 x 5,5 x 2,9 cm
Celková hmotnosť puzdra so slúchadlami85,2 g
KonektivitaBluetooth 5.3
Výdrž batérie (bez ANC)10 hodín (slúchadlá), 30 hodín (puzdro)
Odolnosť - stupeň krytiaIPX5
Podporované kodekyVýrobca nešpecifikuje
Frekvenčný rozsah20 - 20 000 Hz
Citlivosť100 dB
Impedancia16 ohmov
MikrofónÁno

Bezdrôtové slúchadlá sa vyznačujú nielen technickými parametrami, ale aj ďalšími vlastnosťami. Tie sme pre vás zhrnuli v článku Ako vybrať bezdrôtové slúchadlá a v samostatných recenziách.

Dizajn sa oproti modelu JBL Tour Pro+ výrazne zmenil

Hneď po vybalení nás slúchadlá zaujali novým dizajnom puzdra. Kým puzdro predchádzajúcej generácie vážilo 56,8 g, nové puzdro váži 73 g. Pozornosť však, samozrejme, púta skôr dotykový displej na puzdre, ktorý popíšeme v kapitole Ovládanie slúchadiel. Hmotnosť ovplyvňuje aj väčšia batéria puzdra, ktorej kapacita sa zvýšila z 510 mAh na 850 mAh.

Čo sa týka dizajnu samotných slúchadiel, aj ten sa dočkal výrazných zmien. Oproti predchádzajúcej generácii dostali slúchadlá lištu, ktorá podporuje dotykové ovládanie. Vďaka tomu sa slúchadlá Tour Pro 2 tvarom viac podobajú slúchadlám AirPods Pro 2.

Ovládanie slúchadiel Tour Pro 2

Aplikácia v spárovanom smartfóne je centrom nastavenia a ovládania. Tu recenzované slúchadlá používajú na tento účel aplikáciu JBL Headphones, ktorá ponúka širokú škálu nastavení a nástrojov na lepšie počúvanie. Slúchadlá môžete používať so smartfónmi so systémom Android a iOS, takže aplikáciu nájdete v App Store a Google Play. Aplikácia ponúka možnosti, ako napr:

 • nastavenie ekvalizéra,
 • nastavenia priestorového zvuku,
 • nastavenia dotykového ovládania,
 • kontrola utesnenia
 • alebo nastavenie zosilnenia zvuku podľa kvality vášho sluchu.

Ovládanie dotykovými gestami

Ako sme už spomenuli vyššie, slúchadlá sú vybavené dotykovými plochami, ktoré podporujú rôzne gestá (jedno klepnutie, klepnutie a podržanie atď.). V aplikácii môžete pre každé slúchadlo vybrať jednu z troch šablón ovládania. Každá šablóna priraďuje každému gestu inú funkciu. V tejto súvislosti nás sklamalo, že používateľ nemôže vytvoriť vlastnú šablónu, ktorá by kombinovala napríklad gestá predvolených šablón.

Dotykové ovládanie je doplnené zvukovým signálom, nie hmatovou odozvou.

Dotykové ovládanie prakticky nereaguje a každý dotyk je sprevádzaný zvukovým signálom, čo oceňujeme. Ak však počúvate hudbu nahlas, signál nemusí byť počuteľný. Keď sme počas športovania počúvali hudbu na slúchadlách, bolo často náročnejšie trafiť sa na dotykovú plochu tak, aby slúchadlá gesto počas behu zaregistrovali.

Prvý dotykový displej na puzdre slúchadiel

Puzdro ponúka predovšetkým základné funkcie a nastavenia, medzi ktoré patrí ovládanie hlasitosti, Find my Buds a baterka (biele pozadie s maximálnym jasom). Zároveň môžete v aplikácii vybrať rozšírené možnosti puzdra, aby ste mohli slúchadlá ovládať a nastavovať bez smartfónu. Na displeji sa môže zobraziť ovládanie ANC, priestorový zvuk, SilentNow, VoiceAware alebo výber režimu ekvalizéra.

Vo výsledku môže byť puzdro s displejom veľkým prínosom pre používateľov, ktorí neradi zapĺňajú pamäť smartfónu nepotrebnými aplikáciami. Po nastavení puzdra môžete aplikáciu JBL Headphones odinštalovať a slúchadlá používať len s puzdrom a zdrojovým zariadením. Ovládacie prvky na puzdre sú praktické aj po spárovaní slúchadiel s počítačom, ktorý okrem hlasitosti neponúka žiadne iné možnosti ich nastavenia, pretože pre počítače neexistuje alternatívna mobilná aplikácia. Vo výsledku je puzdro zaujímavou výhodou oproti konkurenčným slúchadlám s bežnými puzdrami.

Na displeji sa zobrazí aj informácia o prijatých notifikáciách telefónu a v prípade správ sa zobrazí ich obsah. Môžete tiež prijať alebo odmietnuť prichádzajúce hovory. Na jednej strane sú to teda zaujímavé funkcie, ale naozaj k nim potrebujete ďalší displej?

Výdrž batérie

Výrobca uvádza, že s vypnutým ANC by mali slúchadlá vydržať 10 hodín na jedno nabitie. So zapnutým ANC sa tento čas skráti na 8 hodín. Počas nášho testovania pri 75 % hlasitosti sme dosiahli výdrž batérie 8,5 hodiny s ANC a 11 hodín bez aktívneho potlačenia hluku. Vo výsledku slúchadlá prekonali tvrdenia výrobcu, čo nás príjemne prekvapilo.

Testovali sme aj výdrž puzdra, ktoré je vybavené 850mAh batériou. Po jej úplnom nabití sa nám podarilo slúchadlá nabiť takmer trikrát z 0 na 100 %, pričom posledným (tretím) nabitím sme dosiahli 80 % kapacity slúchadiel.

Kde kúpiť JBL Tour Pro 2
JBL Tour Pro 2
Hodnotenie
4.2/5

Funkcie JBL Tour Pro 2

V nasledujúcej časti vám poskytneme stručný prehľad funkcií, ktoré môžete od slúchadiel očakávať.

Aktívne potláčanie hluku a jeho možnosti

Aktívne potláčanie hluku, označované aj ako ANC (active noise cancellation), vám umožní vychutnať si obľúbené skladby, filmy, hry alebo aj ticho v rušných priestoroch. Kvalita ANC je ďalším medzigeneračným vylepšením. JBL Tour bolo na tento účel vybavené tromi mikrofónmi na každom slúchadle.

Novšia generácia dostala šesť mikrofónov a výsledkom je pohodlné počúvanie na rušnej ulici, v preplnenej kaviarni, na vlakovej stanici alebo dokonca pri spustenom vysávači (úroveň hluku 80 dB). Samozrejme, potlačenie hluku nie je stopercentné, takže pri veľkom hluku sa nezaobídete bez zvýšenej hlasitosti.

Slúchadlá JBL Tour Pro 2 podporujú adaptívne ANC. To znamená, že sa v reálnom čase prispôsobuje hlasitosti vášho okolia. To znamená, že ak prejdete z veľmi hlučného prostredia do tichšieho, intenzita potlačenia hluku sa zmení, čím sa zlepší zážitok z počúvania a predĺži sa výdrž batérie.

Okrem potlačenia zvuku môžete vybrať režim Ambient awareness. Po jeho aktivácii slúchadlá upravia hlasitosť tak, aby ste počuli prehrávané médiá, ale stále boli v kontakte s okolím. Poslednou možnosťou je režim TalkThru, ktorý po aktivácii zníži prehrávanie na minimum, aby ste mohli pokračovať v konverzácii. Funkcia udrží hlasitosť na minime (úroveň 1/15 v závislosti od prípadu) a obmedzí jej zvyšovanie, kým sa režim nedeaktivuje.

V hlučnejšej prevádzke sme však najnižšiu hlasitosť v podstate nepočuli. Na účely konverzácie bolo teda pohodlnejšie buď vybrať slúchadlo alebo pozastaviť prehrávanie.

Na záver by sme chceli povedať, že ak by sme mali porovnať ANC a jeho možnosti s AirPods Pro, slúchadlá Apple by boli v miernej výhode. Priechodný režim AirPods je sprevádzaný minimálnym šumom, zatiaľ čo šum JBL je výraznejší a celkovo pôsobí subjektívne menej prirodzene. Zároveň sú slúchadlá Apple vo všeobecnosti efektívnejšie z hľadiska ANC.

Personi-Fi

Táto funkcia je dostupná v aplikácii slúchadiel JBL a slúži na prispôsobenie zvuku podľa toho, ako dobre počujete. Spôsob, akým za vás slúchadlá testujú váš sluch, sme opísali v rozsiahlom článku o bezdrôtových slúchadlách JBL.

Funkciu sme vyskúšali počas nášho testovania a musíme uznať, že zvuk bol po vyhodnotení subjektívne lepší.

Bluetooth multipoint

Funkcia slúži na pripojenie viacerých zdrojových zariadení cez bluetooth. Slúchadlá JBL Tour Pro 2 umožňujú týmto spôsobom pripojiť maximálne dve zariadenia.

Proces párovania je jednoduchý a funkcia nás počas testovania nesklamala. Striedali sme prehrávanie z dvoch smartfónov alebo telefónu a notebooku bez akejkoľvek odozvy alebo komplikácií. Problémom neboli ani rôzne verzie technológie Bluetooth.

V praxi je výmena zdrojových zariadení rýchla a jednoduchá. Stačí pozastaviť prehrávanie na jednom z nich a potom ho spustiť na druhom. Keď sme počúvali hudbu z notebooku a prijali hovor na smartfóne, slúchadlá automaticky vybrali telefón ako zdrojové zariadenie a hudbu z notebooku stlmili, ale nepozastavili.

Ďalšie praktické funkcie

 • Find my buds (na vyhľadanie stratených slúchadiel)
 • SilentNow (slúchadlá ako štupľe s potlačením šumu)
 • VoiceAware (umožňuje kontrolovať ozvenu vášho hlasu počas hovorov)
 • Spatial Sound (simulácia priestorového zvuku)

Kvalita zvuku je vyvážená s výraznejšou basovou zložkou

Po predstavení dizajnu, ovládacích prvkov a funkcií je čas priblížiť kvalitu zvuku. Vzhľadom na vyššiu cenu slúchadiel je konkurencia veľmi silná a zahŕňa už spomínané AirPods Pro 2 alebo Sony WF-1000XM5 a Bose QuietComfort Earbuds II. Oproti slúchadlám Apple však JBL Tour Pro 2 ponúkajú ekvalizér (aspoň bez použitia softvéru tretích strán), ktorým si môžete zvuk vyladiť podľa svojich predstáv, čo je veľké plus. Vďaka tomu môže kvalita zvuku dosiahnuť vyššiu úroveň ako u konkurencie od spoločnosti Apple.

Ekvalizér výrobcu je síce dostupný len v aplikácii JBL Headphones, ale jeho režimy vrátane vlastných sú prístupné priamo v puzdre, takže po úvodnom nastavení nemusíte používať aplikáciu.

V predvolených nastaveniach nás slúchadlá Tour Pro 2 prekvapili najmä basovou linkou, ktorá je síce výrazná, ale nie je rušivá. Vo všeobecnosti je zvuk pomerne vyvážený v celom frekvenčnom rozsahu a v mnohom sa podobá zvuku slúchadiel AirPods Pro 2. Hoci kvalita v tomto nastavení bude väčšine používateľov postačovať, drobnými úpravami ekvalizéra môžete zo slúchadiel dostať maximum.

V žánroch bohatých na basy (EDM, drum and bass alebo techno) vynikli prenikavejšie basy a mierny pokles kvality sme zaznamenali len pri maximálnej hlasitosti, a to ešte len vo výškach. Stačilo však mierne upraviť ekvalizér a kvalita zvuku bola o niečo lepšia. Pri žánroch, ako je rock, punk alebo reggae , vám bude stačiť predvolené nastavenie. V prípade podcastov bolo mierne zníženie intenzity basov žiaduce, nie však nevyhnutné, a vďaka nemu boli lepšie počuteľné aj hlbšie mužské hlasy.

Ak ste ochotní trochu sa pohrať s ekvalizérom, slúchadlá vám dobre poslúžia pri počúvaní takmer akéhokoľvek žánru. Inak sú slúchadlá ideálne najmä na elektro, rock, EDM alebo pop.

Kvalite mikrofónu v podstate nie je čo vytknúť. Hlas nášho testera mal dostatočnú hlasitosť a nežiaduce zvuky vetra a okolia boli počas hovoru solídne tlmené.

V prípade hrania hier oceníte najmä pohodlie slúchadiel a kvalitu zvuku. Ak však patríte k hráčom multiplayerových hier, ktorí sa nezaobídu bez komunikácie so spoluhráčmi, výdrž batérie vám nemusí stačiť.

Pohodlie a skúsenosti z používania

Slúchadlá ponúkli vysoký komfort počas niekoľkohodinového používania, čo oceňujeme. Napriek pomerne robustnej konštrukcii nevypadávali z uší ani počas športových aktivít, rozprávania či jedenia. Slúchadlá si skvele poradili aj s vetrom, ktorý počas počúvania efektívne eliminovali. Vďaka pohodliu, ANC, solídnej odolnosti a veľmi kompaktným rozmerom v porovnaní so slúchadlami cez uši by sme JBL Tour Pro 2 odporúčali aj na kontinentálne cestovanie lietadlom alebo vlakom.

Pre pohodlie používateľa sa v balení dodávajú tri veľkosti štupľov (S, M a L). Ich správny výber určuje nielen účinnosť potlačenia hluku, ale aj stabilitu slúchadiel v uchu počas pohybu. V tomto ohľade však majú AirPods Pro 2 miernu výhodu, pretože balenie ponúka štvrtú veľkosť štupľov (XS).

Používanie slúchadiel doma, v kancelárii alebo vonku je vo všeobecnosti pohodlné a používateľsky príjemné. Ak však plánujete slúchadlá spárovať so zariadením, ktoré podporuje nižšiu verziu bluetooth ako 5.0, môžete sa stretnúť s dlhšou dobou odozvy a občasnou stratou signálu aj pri prechode z jednej miestnosti do druhej.

Záver – komu by sme slúchadlá JBL Tour Pro 2 odporučili?

Bluetooth slúchadlá JBL Tour Pro 2 by sme odporučili každému, kto hľadá moderné a pohodlné slúchadlá s pokročilými funkciami. Vďaka širokej škále možností prispôsobenia zvuku a overenia priechodnosti vám slúchadlá ponúknu kvalitný zvuk pri väčšine vašich aktivít. Máme na mysli pohyb po meste a doma alebo športovanie. Na druhej strane by sme slúchadlá neodporúčali používateľom zariadení, ktoré podporujú len staršie verzie bluetooth (4.1 a nižšie).

Vďaka spoľahlivému ANC vás nebude rušiť rušná premávka ani rozhovory z okolia. Pomocou ovládacích prvkov na slúchadlách môžete rýchlo meniť režimy potlačenia hluku, aby ste v prípade potreby nestratili kontakt s okolím. Menším negatívom je cena, ktorá nepatrí medzi najnižšie. Zároveň v tejto cenovej kategórii nájdete modely, ktoré ponúkajú účinnejšie ANC, napríklad AirPods Pro 2.

Kde kúpiť JBL Tour Pro 2
JBL Tour Pro 2
Hodnotenie
4.2/5

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá JBL Tour Pro 2
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
 • Využitie na cestách
 • Využitie na šport
 • Využitie v kancelárii/na telefonovanie
 • Využitie na hranie hier
 • Univerzálne každodenné využitie
4.2

Bezdrôtové štuple pre náročných s bohatou sadou funkcií a ekvalizérom

Bezdrôtové slúchadlá JBL Tour 2 si vás získajú kvalitou vyhotovenia, dlhou výdržou batérie a širokou škálou funkcií.10 mm meniče ponúkajú solídnu kvalitu zvuku, aktívne potlačenie hluku (ANC) a hneď dva režimy priepustnosti. Vďaka ochrane IPX5 sú slúchadlá odolné voči striekajúcej vode a potu, takže s nimi môžete aj športovať. Na prvý pohľad sú to pozoruhodné slúchadlá, ale ako obstáli počas nášho testovania?

Klady

 • Solídne potláčanie hluku
 • Dva režimy priepustnosti
 • Testovanie utesnenia
 • Funkcia PersoniFi
 • Dlhá výdrž batérie
 • Ekvalizér
 • Praktický displej na puzdre

Zápory

 • Vyššia cena
 • Väčšie rozmery puzdra
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Som študent, ktorý rád pretvára svoje skúsenosti a zložité myšlienky do zrozumiteľného jazyka pre spotrebiteľov. Vo voľnom čase rád behám, bicyklujem a chodím na túry po okolí. V mojom portfóliu sa preto nachádzajú recenzie inteligentných hodiniek, kamier do auta a mnohých ďalších pomôcok pre každodenný život.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá JBL Tour Pro 2
JBL Tour Pro 2
Hodnotenie: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram