ITmix.cz logo

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Podsie 3

Silné stránky
 • Priaznivá cena
 • Dobrá výdrž batérie
 • Slušná kvalita zvuku
 • Ekvalizéry v mobilnej aplikácii
 • Rýchle nabíjanie
 • 3 veľkosti štupľov
Slabé stránky
 • Tlačidlá sa horšie stláčajú
 • Slúchadlá neizolujú okolitý hluk

Šikovné, cenovo dostupné a so skvelou kvalitou zvuku. Také sú bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Podsie 3, ktoré sa predávajú v čiernej alebo bielej variante a vyznačujú sa elegantným dizajnom. Potešia aj slušnou výdržou batérie, ktorá vďaka nabíjaciemu puzdru dosahuje až 35 hodín.

Slúchadlá možno používať s mobilnou aplikáciou Niceboy ION, ktorá ponúka niekoľko ďalších funkcií. S jej pomocou môžete slúchadlá ľahko lokalizovať alebo tiež nastaviť jeden z ekvalizérov.

Často kladené otázky a odpovede

Ako dlho vydrží na jedno nabitie?

Samotné slúchadlá vydržia na jedno nabitie 9,5 hodín. S nabíjacím puzdrom môžete celkovú výdrž predĺžiť o ďalších 25,5 hodín.

Ako sa slúchadlá ovládajú?

Na ovládanie slúchadiel budete používať dve tlačidlá, na každom slúchadle sa nachádza jedno.

Aké funkcie majú slúchadlá?

Okrem počúvania hudby ich možno používať aj na handsfree telefonovanie. S mobilnou aplikáciou ďalej získate prístup k funkcii Nájsť slúchadlá a môžete si nastaviť niektorý z dostupných ekvalizérov.

Pre koho sú tieto slúchadlá vhodné?

Tieto bezdrôtové slúchadlá by sme odporučili osobám, ktoré hľadajú cenovo dostupnú voľbu pre každodenné použitie, cestovanie alebo napríklad šport. Vďaka odolnosti podľa parametra IP54 znesú pot aj dážď.

Čo sa nachádza vo vnútri balenia?

Bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Podsie 3 sa predávajú v pomerne malej žlto-bielej škatuľke s rozmermi 11 × 9 × 4 cm a hmotnosťou 127 gramov. Vybrať si môžete buď čiernu alebo bielu verziu slúchadiel.

Po otvorení škatule sa vám naskytne pohľad na:

 • slúchadlá s nasadenými štupľami,
 • dobíjacie puzdro,
 • náhradné štuple v dvoch veľkostiach,
 • náhradné sieťky na ochranu pred nečistotami,
 • kábel USB-C
 • a používateľskú príručku.

Vďaka náhradným štupľom v dvoch rôznych veľkostiach sú slúchadlá vhodné prakticky pre každého. V našej redakcii sme sa rozhodli pre najmenšie štuple, pretože tie, ktoré namontoval výrobca, boli príliš veľké. Najmenšia verzia však perfektne sedela v ušiach a slúchadlá boli pohodlné aj pri dlhom nosení. Výber veľkosti je však individuálny.

Technické paramerte Niceboy HIVE Podsie 3

Slúchadlá zaujmú svojou kompaktnou veľkosťou, vďaka ktorej sa zmestia do dlane. Poteší vás aj ich dlhá výdrž batérie, dvojica podporovaných kodekov AAC a SBC a odolnosť IP54. Vďaka kodeku AAC sú dobrou voľbou aj pre fanúšikov zariadení Apple.

Názov parametraHodnota
Typ slúchadielTrue Wireless
Rozmery nabíjacieho puzdra5,5 × 4,5 × 2 cm
Celková hmotnosť puzdra so slúchadlami38 g
KonektivitaBluetooth 5.1
Výdrž batérie9,5 hodiny (slúchadlá), 25,5 hodiny (puzdro)
Odolnosť - stupeň krytiaIP54
Podporované kodekyAAC, SBC
Frekvenčný rozsah20 - 20 000 Hz
Citlivosť110 dB/mW?
Impedancia16 Ω
MikrofónÁno

Skvelé TWS slúchadlá na cesty

Niceboy HIVE Podsie 3 sú True Wireless slúchadlá, ktoré sú vďaka svojej veľkosti a pohodlnej hmotnosti ideálnym spoločníkom na cesty. Dobíjacie puzdro slúchadiel ponúka rozmery 5,5 × 4,5 × 2 cm (zmestia sa do dlane) a celková hmotnosť vychádza len na 38 gramov. Môžete ich teda bez problémov umiestniť nielen do batohu alebo kabelky, ale aj do vrecka.

Výhodou slúchadiel je aj ich dizajn. Už na prvý pohľad pôsobia moderne a minimalisticky. Nabíjacie puzdro vsádza na obdĺžnikový tvar a pýši sa matnou povrchovou úpravou. Na jeho prednej strane sa nachádzajú štyri LED diódy, ktoré slúžia ako prehľadný indikátor stavu nabíjania. Každé slúchadlo má vo vnútri puzdra vlastnú nabíjaciu kolísku. Výhodou je, že ich možno umiestniť len jedným smerom, a preto sa vám nestane, že by ste ich do puzdra vložili nesprávnym spôsobom.

Slúchadlá pripojíte k telefónu alebo počítaču v priebehu niekoľkých sekúnd

Spárujte slúchadlá s mobilným telefónom, počítačom alebo iným zariadením s rozhraním Bluetooth verzie 5.1. Dosah pripojenia je až 10 metrov. Samotné spárovanie je otázkou niekoľkých okamihov. Stačí vybrať slúchadlá z nabíjacieho puzdra a vybrať slúchadlá z dostupných zariadení v mobilnom telefóne. Nabudúce sa automaticky spoja.

Pre používateľov produktov Apple teda neexistuje funkcia párovania jednoduchým priblížením, ako je to napríklad v prípade Apple AirPods.

Výdrž batérie až 35 hodín

Pri plnom nabití batérie ponúkajú slúchadlá 9,5 hodiny výdrže. Plne nabité dobíjacie puzdro potom ponúka energiu na ďalších 25,5 hodiny používania. Celkovo si môžete na jedno nabitie užiť až 35 hodín počúvania, vďaka čomu sú slúchadlá ideálne na používanie na cestách. Tieto hodnoty sa potvrdili pri našom testovaní. Ak chcete dosiahnuť ešte dlhšiu výdrž batérie, môžete používať len jedny slúchadlá a druhé nechať nabíjať. V prípade Niceboy HIVE Pins 3 ANC je maximálna výdrž batérie 40 hodín.

Na nabíjanie slúži priložený kábel s USB-C konektorom. Za 5 minút nabíjania získate dostatok energie na 1,5 hodiny prehrávania hudby. Výhodou sú 4 LED diódy na nabíjacom puzdre, vďaka ktorým ľahko zistíte, koľko kapacity vám ešte zostáva.

Nabíjacie puzdro má štyri LED diódy, ktoré indikujú stav batérie. Počas nabíjania puzdra LED blikajú a po úplnom nabití sa vypnú. Plné nabitie slúchadiel (nie puzdra) zistíte podľa toho, že červená LED dióda na slúchadlách zhasne. Ak táto dióda svieti, keď sú slúchadlá vložené, znamená to, že slúchadlám chýba určitá (aj nepatrná) energia.

Kvalita zvuku vás prekvapí

Slúchadlá zaujmú veľmi prijateľnou cenou, no napriek tomu ponúkajú veľmi kvalitný a bohatý zvukový zážitok. O jeho prenos sa starajú 8 mm meniče. Frekvenčný rozsah je úplne dostačujúcich 20 až 20 000 Hz. Poteší aj slušná citlivosť 110 dB, s ktorou slúchadlá dosahujú vysokú maximálnu hlasitosť. Keď sme nastavili maximálnu hlasitosť, ani sme nevydržali mať slúchadlá v ušiach. V takom prípade by vaše okolie počulo hudbu celkom dobre.

Slúchadlá sme testovali pri počúvaní rôznych žánrov hudby, sledovaní filmov a počúvaní podcastov, teda hovoreného slova a s ničím sme nemali problém. Zvuk bol bohatý a nádherne vykreslený, čo môže byť vzhľadom na cenu celkom prekvapivé. Slúchadlá dobre pokryli basy, výšky aj stredy. Pri sledovaní filmov nedochádzalo k žiadnemu oneskoreniu a všetko bolo krásne synchronizované. Model Niceboy HIVE Pins 3 s označením ANC navyše ponúka špeciálny herný režim pre ultra rýchly prenos zvuku bez oneskorenia.

Kde kúpiť Niceboy HIVE Podsie 3
Niceboy HIVE Podsie 3
Hodnotenie
3.7/5

Nevadí im dážď ani pot

Tieto bezdrôtové slúchadlá Niceboy sú odolné voči vode a prachu podľa normy IP54. To znamená, že sa môžu pochváliť čiastočnou ochranou proti prachu a ochranou proti striekajúcej vode zo všetkých smerov v objeme až 10 litrov/min po dobu 5 minút. Môžete ich preto bez obáv nosiť aj v daždi a pri športe.

Slúchadlá odolávajú dažďu
Slúchadlá odolávajú dažďu

Ovládanie zaisťujú multifunkčné tlačítka

Tieto bezdrôtové slúchadlá môžete ovládať pomocou dvojice multifunkčných tlačidiel. Na každom slúchadle je jedno a na ich ovládanie využijete rôzne kombinácie stlačení. Napríklad dvojitým stlačením pravého tlačidla zvýšite hlasitosť, dvojitým stlačením ľavého tlačidla znížite hlasitosť atď.

Ovládanie pomocou tlačidiel trochu znižuje celkový používateľský zážitok. Stláčanie tlačidiel nie je úplne príjemné pre uši (subjektívne skôr bolestivé) a ich stláčanie je pomerne ťažkopádne. Dotykové plochy, s ktorými pracujú napríklad slúchadlá Apple AirPods, sú oveľa intuitívnejšie a pohodlnejšie.

Rozsah funkcií rozširuje mobilná aplikácia

Slúchadlá sú skvelé na počúvanie hudby a podcastov. Vďaka zabudovanému mikrofónu s nimi môžete aj telefonovať. Niceboy uvádza, že slúchadlá majú funkciu redukcie šumu, ale počas nášho testovania sme ju nezaznamenali a okolité zvuky boli počuteľné. Pri telefonovaní nie je problém rozumieť druhej strane. Volajúci vám bude tiež rozumieť, nedochádza však k potlačeniu okolitých zvukov. Preto môžete mať v rušnom prostredí problémy.

Určitú izoláciu od okolitého prostredia však zabezpečuje konštrukcia samotných slúchadiel a spôsob, akým si ich nasadíte do uší. Ak túžite po technológii ANC, môžete siahnuť po slúchadlách Niceboy HIVE Pins 3 ANC.

Niceboy HIVE Pods 3 môžete spárovať aj s mobilnou aplikáciou Niceboy ION, ktorá je dostupná na Google Play aj App Store. Hoci ju na používanie slúchadiel nevyhnutne nepotrebujete, môžete s ňou získať ďalšie zaujímavé funkcie. My sa na ne pozrieme nižšie.

Funkcia vyhľadania slúchadiel

Ak zabudnete, kde máte uložené slúchadlá, môžete na ich vyhľadanie použiť funkciu vyhľadania v mobilnej aplikácii. Zobrazí sa posledná známa poloha (podľa mobilného telefónu, ku ktorému sú pripojené). Aplikácia však nemôže nájsť slúchadlá, ktoré sú vypnuté. Pomocou aplikácie môžete tiež nastaviť, aby slúchadlá vydávali zvuk, aby ste ich mohli lepšie nájsť (napríklad doma).

Stav batérie

V mobilnej aplikácii môžete tiež prehľadne vidieť, ako sú jednotlivé slúchadlá aktuálne nabité. Informácie o nabití puzdra však v aplikácii chýbajú.

Ekvalizér

Pomocou mobilnej aplikácie môžete nastaviť aj jeden z režimov zvuku (predvolený, pop, rock, folk, klasika, country, jazz, mäkké basy a mäkké výšky). Pri našom testovaní sme dosiahli najplnší zvukový zážitok s režimom pop, ktorý veľmi pekne vykresľoval hudbu. A to nielen pri počúvaní popových skladieb, ale napríklad aj rockových, ktoré v režime rock prekvapivo zneli trochu tlmenejšie.

Prípadne si môžete zvuk nastaviť presne podľa svojich predstáv otestovaním minimálneho a maximálneho počuteľného rozsahu. Aplikácia vás testom pekne prevedie.

Záver – komu by sme slúchadlá Niceboy HIVE Podsie 3 odporučili?

Slúchadlá Niceboy HIVE Podsie 3 True Wireless sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné zariadenie na počúvanie hudby, podcastov, sledovanie filmov alebo aj športovanie. Ponúkajú doslova veľa hudby za málo peňazí. Poteší vás aj slušná výdrž batérie, ktorá dosahuje až 35 hodín.

S mobilnou aplikáciou Niceboy ION navyše získate prístup k ďalším praktickým funkciám. S jej pomocou môžete slúchadlá lokalizovať a tiež nastaviť ekvalizéry. Výhodou sú aj kompaktné rozmery a nízka hmotnosť zariadenia. Vďaka odolnosti IP54 dobre odolávajú aj prípadnému dažďu či potu.

Medzi nevýhody patrí nie príliš príjemné ovládanie prostredníctvom tlačidiel na slúchadlách, ktoré môže byť otravné. Predsa len, musíte ich dosť tlačiť smerom k uchu. Hoci výrobca uvádza, že slúchadlá izolujú okolitý hluk, pri našom testovaní sme to nezaznamenali.

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Podsie 3
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
 • Využitie na cestách
 • Využitie na šport
 • Využitie v kancelárii/na telefonovanie
 • Využitie na hranie hier
 • Univerzálne každodenné využitie
3.7

Praktické slúchadlá so slušným zvukom

Šikovné, cenovo dostupné a so skvelou kvalitou zvuku. Také sú bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Podsie 3, ktoré sa predávajú v čiernej alebo bielej variante a vyznačujú sa elegantným dizajnom. Potešia aj slušnou výdržou batérie, ktorá vďaka nabíjaciemu puzdru dosahuje až 35 hodín.

Slúchadlá možno používať s mobilnou aplikáciou Niceboy ION, ktorá ponúka niekoľko ďalších funkcií. S jej pomocou môžete slúchadlá ľahko lokalizovať alebo tiež nastaviť jeden z ekvalizérov.

Klady

 • Priaznivá cena
 • Dobrá výdrž batérie
 • Slušná kvalita zvuku
 • Ekvalizéry v mobilnej aplikácii
 • Rýchle nabíjanie
 • 3 veľkosti štupľov

Zápory

 • Tlačidlá sa horšie stláčajú
 • Slúchadlá neizolujú okolitý hluk
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (2 hlasovanie)
1 komentář – Recenzia: bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Podsie 3
 1. Som s nimi veľmi spokojný, príjemne sa nosia, netlačia, zvuk veľmi dobrý, len by som privítal jednoduchšiu mobilnú aplikáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Podsie 3
Niceboy HIVE Podsie 3
Hodnotenie: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram