ITmix.cz logo

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá LAMAX Dots3

Silné stránky
 • Zaujímavá cena
 • Príjemný zvuk
 • Pohodlné pri dlhom nosení
 • Nevypadávajú z uší
 • Ľahko dostupné ovládacie plochy
 • Dobrá pasívna izolácia
Slabé stránky
 • Absencia ANC
 • Nižšia kvalita mikrofónu
 • Chýbal nám ekvalizér

LAMAX Dots3 sú kompaktné slúchadlá s dobrou výdržou batérie a vyváženým zvukom. Hoci nie sú vybavené aktívnym potláčaním hluku, účinne izolujú poslucháča od okolitého prostredia a umožňujú nerušené počúvanie hudby alebo iných médií. Slúchadlá zostanú pevne v ušiach aj počas športovania alebo iných dynamických aktivít. Čo ďalšie ponúkajú cenovo dostupné bezdrôtové slúchadlá LAMAX Dots3?

Často kladené otázky a odpovede

Majú bezdrôtové slúchadlá LAMAX Dots3 aktívne potlačenie hluku?

Nie, slúchadlá využívajú iba pasívne potlačenie hluku, ktoré zabezpečujú gumové štuple.

Aká je výdrž batérie slúchadiel LAMAX Dots3?

Pri našom testovaní sme dosiahli výdrž batérie 8,5 hodiny pri 50 % hlasitosti. Pri 80 % hlasitosti hodnota klesla na výrobcom deklarovaných 7 hodín.

Môžem so slúchadlami LAMAX Dots3 telefonovať?

Áno, slúchadlá sú na tento účel vybavené mikrofónmi, ktoré ponúkajú slušnú kvalitu zvuku v kancelárii alebo doma.

Obsah balenia slúchadiel LAMAX Dots3 by sme opísali ako typický. To znamená, že obsahuje len to najnutnejšie. Nájdete tu samotné slúchadlá, puzdro na skladovanie a nabíjanie, vymeniteľné štuple (veľkosti S, M a L), nabíjací kábel a používateľskú dokumentáciu.

Technické parametre splnili naše očakávania

Slúchadlá LAMAX Dots3 patria medzi cenovo dostupné true wireless slúchadlá, ktoré sú určené pre menej náročných používateľov. Toto zameranie však nie je dané len ich technickými parametrami, ale aj ďalšími vlastnosťami. Pre viac informácií o týchto vlastnostiach vám odporúčame prečítať si náš článok o tom, ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá, alebo naše recenzie konkrétnych slúchadiel.

Názov parametraHodnota
Typ slúchadielTrue Wireless
Rozmery nabíjacieho puzdra7 x 2,7 x 3,4 mm
Celková hmotnosť puzdra so slúchadlami43 g
KonektivitaBluetooth 5.3
Výdrž batérie9 hodín
Odolnosť - stupeň krytiaVýrobca neuvádza
Podporované kodekyAAC, SBC
Frekvenčný rozsah20 Hz - 20 kHz
CitlivosťVýrobca nešpecifikuje
ImpedanciaVýrobca neuvádza
MikrofónÁno
Lesklé dotykové plochy sú magnetom na odtlačky prstov
Lesklé dotykové plochy sú magnetom na odtlačky prstov

Z hľadiska dizajnu a uloženia boli slúchadlá prekvapením

Slúchadlá LAMAX Dots3 majú kompaktné rozmery a v ušiach sedia ako uliate. Nezáleží na tom, či s nimi pracujete v kancelárii, cestujete alebo športujete, po výbere správnych štupľov vám z uší tak ľahko nevypadnú. Pozitívne hodnotíme aj tvarovanie slúchadiel. Lesklé dotykové plochy sú orientované rovnobežne s uchom, vďaka čomu sa vždy ľahko ovládajú. Aj keď sa vám môže stať, že dotykovú plochu netrafíte, rozhodne to nie je nedostatok ako pri LAMAX Dots3 ANC.

Rozdiel v slúchadlách je viditeľný na prvý pohľad
Rozdiel v slúchadlách je viditeľný na prvý pohľad

Kvalita vyhotovenia je na pomerne vysokej úrovni. Po obvode slúchadiel je gumový povrch s drobným výliskom, ktorý zaručuje, že si slúchadlá do ucha vložíte vždy správne orientované. Vďaka gumovému povrchu držia slúchadlá v ušiach veľmi pevne a ani počas športovania sme nemuseli upravovať ich polohu. Puzdro je v porovnaní s modelom Dots3 ANC širšie a nižšie. Kvalita spracovania je však v prípade oboch puzdier rovnaká. Ani v prípade LAMAX Dots3 pánt nevŕzga a veko bez problémov prilieha k spodnej časti.

Gumové plochy zlepšujú stabilitu slúchadiel v ušiach
Gumové plochy zlepšujú stabilitu slúchadiel v ušiach

Čo by sme z hľadiska kvality nehodnotili veľmi pozitívne, sú hlasové upozornenia. Sú síce zreteľné, ale kvalita nahraného hlasu pripomína nahrávky z telefónov spred takmer 20 rokov. Na druhej strane oceňujeme vôbec prítomnosť hlasových upozornení, ktoré sú vždy lepšou voľbou ako neurčité zvuky a pípanie.

Výdrž batérie hodnotíme pozitívne

Výrobca uvádza, že pri 50 % hlasitosti vydržia slúchadlá na jedno nabitie 9 hodín a pri 80 % hlasitosti 7 hodín. Po našom testovaní pri uvedených hlasitostiach môžeme údaje uvedené výrobcom potvrdiť. V prípade 50 % hlasitosti nám slúchadlá ponúkli približne 8,5 hodiny, v prípade 80 % hlasitosti bol čas prehrávania takmer presne 7 hodín.

Ponuka funkcií je minimálna

Keďže na používanie slúchadiel stačí pripojenie cez bluetooth a nepotrebujete žiadnu aplikáciu na ovládanie, nečakajte žiadne pokročilé funkcie. Zároveň slúchadlá neponúkajú ani ANC, takže ich ponuka funkcií je naozaj obmedzená. Nájdete tu len dva režimy prehrávania - herný a hudobný režim.

Herný režim sa vyznačuje kratšou odozvou medzi zdrojovým zariadením a slúchadlami. Herný režim teda zlepší synchronizáciu medzi zvukom a obrazom, čo môže zlepšiť váš reakčný čas. V praxi je doba odozvy skutočne kratšia, čo oceníte nielen pri hraní hier, ale aj pri sledovaní videí alebo filmov. Hudobný režim ponúka kvalitný zvuk, ktorému sa budeme venovať v ďalšej kapitole.

Hlavnými výhodami slúchadiel sú ich veľkosť a cena
Hlavnými výhodami slúchadiel sú ich veľkosť a cena

Kvalita zvuku je vyvážená

V súčasnosti je u mnohých výrobcov trendom zvýraznenie basových frekvencií, a to bez ohľadu na cenovú kategóriu slúchadiel. S týmto javom sme sa stretli pri slúchadlách LAMAX Dots3 ANC, JBL Tune Flex alebo aj pri drahších JBL Tour Pro 2. Ide o pochopiteľný jav, keďže aj moderná hudba sa čoraz viac spolieha na basové linky. Na rozdiel od mainstreamu však slúchadlá LAMAX Dots3 ponúkajú prekvapivo vyvážený zvuk, ktorý prináša príjemný zážitok z počúvania väčšiny hudobných žánrov.

V moderných elektronických žánroch si budete musieť nechať zájsť chuť na dunivé basy, ale oceníte aj priestor, ktorý dávajú najmä stredom a vokálom. Ak by sme mali zhrnúť kvalitu, slúchadlá sú v podstate univerzálne pre väčšinu hudobných žánrov a nesklamú vás ani pri sledovaní filmov, počúvaní podcastov či počas telefonovania. Od slúchadiel so 6 mm meničmi však nečakajte výraznú dynamiku zvuku.

Kde kúpiť LAMAX Dots3
LAMAX Dots3
Hodnotenie
3.6/5

Počas nášho testovania sme slúchadlá vyskúšali s ekvalizérom dostupným v smartfóne Samsung Galaxy S10. Vybrali sme si rockový ekvalizér, ktorý sa vyznačuje krivkou v tvare písmena "U" (intenzívnejšie basy, mäkšie stredy a silnejšie výšky). Vďaka tomuto nastaveniu je zvuk slúchadiel ešte pôsobivejší, pretože vylaďuje nedostatky predvolených nastavení slúchadiel. Ak sme však zvýšili hlasitosť nad 75 %, objavil sa problém, s ktorým sme sa stretli pri LAMAX Dots3 ANC. Výšky a stredy sa mierne prelínali a začal sa objavovať nepríjemný šum.

Kvalita mikrofónu by mohla byť vyššia

LAMAX Dots3 je vybavený niekoľkými mikrofónmi, ktoré umožňujú prijímať hovory alebo vytvárať zvukové nahrávky. Kvalita zvuku však nie je taká vysoká ako v prípade LAMAX Dots3 ANC. S čistým zvukom sme sa stretli hlavne počas hovorov v kancelárii a doma. Schopnosti mikrofónov sme sa rozhodli otestovať aj počas jazdy na bicykli. Hoci sme druhú osobu v slúchadlách počuli zreteľne, náš hlas bol nezrozumiteľný a prekrytý okolitou premávkou alebo vetrom.

Vo všeobecnosti však z bezpečnostných dôvodov neodporúčame cyklistom používať počas jazdy akékoľvek slúchadlá. Týmto použitím sme sa v redakcii len snažili simulovať náročné podmienky pre mikrofón.

Záver – komu by sme bezdrôtové slúchadlá LAMAX Dots3 odporučili?

Slúchadlá LAMAX Dots3 sú ideálnou voľbou pre ľudí, ktorí hľadajú pohodlné a cenovo dostupné bezdrôtové slúchadlá s dobrou výdržou. Zvuková krivka je pomerne lineárna, takže slúchadlá ponúkajú slušnú kvalitu v celom frekvenčnom spektre. Keďže meniče majú priemer len 6 mm, nečakajte dynamiku drahších slúchadiel s väčšími meničmi.

Basy sú slabšie, ale vďaka tomu majú väčší priestor stredy a najmä výšky. Vokály sú čisté aj pri vyšších hlasitostiach, a to isté platí aj pre zvyšok frekvenčného spektra. Situácia sa zhoršuje až pri hlasitostiach nad 75 %, najmä v žánroch bohatých na výšky a vokály. Celkovo ide o pomerne univerzálne slúchadlá pre menej náročných používateľov. Môžete si s nimi vychutnať väčšinu hudobných žánrov od popu cez punk až po klasiku. Slúchadlá sú ideálne aj na počúvanie hovoreného slova, podcastov alebo sledovanie filmov.

Čo sa týka telefonických hovorov, tie sú najčistejšie v tichom interiéri. Akonáhle prijímate hovor na rušnej ulici alebo vo veternom počasí, druhá strana vás nemusí zreteľne počuť. Napriek absencii funkcie ANC je izolácia hluku vďaka gumovým štupľom účinná.

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá LAMAX Dots3
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
 • Využitie na cestách
 • Využitie na šport
 • Využitie v kancelárii/na telefonovanie
 • Využitie na hranie hier
 • Univerzálne každodenné využitie
3.6

Pohodlné slúchadlá na šport za rozumnú cenu

LAMAX Dots3 sú kompaktné slúchadlá s dobrou výdržou batérie a vyváženým zvukom. Hoci nie sú vybavené aktívnym potláčaním hluku, účinne izolujú poslucháča od okolitého prostredia a umožňujú nerušené počúvanie hudby alebo iných médií. Slúchadlá zostanú pevne v ušiach aj počas športovania alebo iných dynamických aktivít. Čo ďalšie ponúkajú cenovo dostupné bezdrôtové slúchadlá LAMAX Dots3?

Klady

 • Zaujímavá cena
 • Príjemný zvuk
 • Pohodlné pri dlhom nosení
 • Nevypadávajú z uší
 • Ľahko dostupné ovládacie plochy
 • Dobrá pasívna izolácia

Zápory

 • Absencia ANC
 • Nižšia kvalita mikrofónu
 • Chýbal nám ekvalizér
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Som študent, ktorý rád pretvára svoje skúsenosti a zložité myšlienky do zrozumiteľného jazyka pre spotrebiteľov. Vo voľnom čase rád behám, bicyklujem a chodím na túry po okolí. V mojom portfóliu sa preto nachádzajú recenzie inteligentných hodiniek, kamier do auta a mnohých ďalších pomôcok pre každodenný život.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá LAMAX Dots3
LAMAX Dots3
Hodnotenie: 3.6/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram