ITmix.cz logo

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá JBL Wave Beam

Silné stránky
 • Dotykové plochy
 • Výdrž batérie
 • Odolnosť voči vode a prachu
 • Podpora rýchleho nabíjania
 • Jednoduché párovanie
Slabé stránky
 • Mobilná aplikácia funguje len vtedy, keď je telefón spárovaný
 • Nie príliš výrazné výšky
 • Krátky napájací kábel

JBL Wave Beam sa môže pochváliť kompaktnými rozmermi a celkovou výdržou batérie 32 hodín na jedno nabitie. Aplikácia JBL Headphones vám poskytuje prístup k širokej škále ďalších funkcií. Pohodlne sa ovládajú pomocou dotykových plôch a podporujú rýchle nabíjanie. Kvalita zvuku má však svoje muchy. Pýtate sa, aké sú? Všetky podrobnosti nájdete v našej recenzii.

Často kladené otázky a odpovede

Ako dlho vydržia na jedno nabitie?

Maximálna výdrž batérie slúchadiel je 8 hodín na jedno nabitie. S nabíjacím puzdrom získate celkovo 32 hodín.

Ako sa slúchadlá ovládajú?

Na pohodlné ovládanie slúžia dotykové plochy umiestnené na každom slúchadle.

Aké funkcie majú slúchadlá?

Slúchadlá možno používať na tradičné počúvanie alebo telefonovanie. So slúchadlami JBL máte prístup k ďalším funkciám v podobe AmbientAware, TalkThru, Smart Audio & Video, VoiceAware a ďalších. Tieto funkcie podrobnejšie popisujeme v recenzii. Nie sú vybavené funkciou ANC.

Komu by sme slúchadlá odporučili?

Vďaka kompaktným rozmerom sú slúchadlá vhodné na cestovanie. Odporúčali by sme ich aj na každodenné dochádzanie do práce, bežné počúvanie hudby alebo sledovanie filmov, ak nechcete rušiť svoje okolie. Mikrofón je pomerne kvalitný, a preto sú slúchadlá vhodné aj na telefonovanie (hoci,bohužiaľ, nie sú vybavené funkciou ANC). Vďaka odolnosti voči vode a prachu ich možno použiť aj pri niektorých športoch

Obsah balenia a technické parametre JBL Wave Beam

Bezdrôtové TWS slúchadlá JBL Wave Beam sa predávajú v malej škatuľke, ktorá obsahuje pomerne krátky napájací kábel s konektorom USB-C, sadu štupľov v troch veľkostiach a používateľskú príručku.

Napájací kábel poteší výraznou oranžovou farbou, vďaka ktorej ho ľahko nájdete v spleti ostatných káblov. Na druhej strane je pomerne krátky a po zapojení do zásuvky pri zemi vám budú slúchadlá visieť.

Názov parametraHodnota
Typ slúchadielTrue Wireless
Spôsob nabíjaniaKábel USB-C
Celková hmotnosť slúchadiel39,5 g (puzdro), 4,4 g (každé slúchadlo)
KonektivitaBluetooth 5.2
Výdrž batérie32 hodín
Odolnosť - stupeň krytiaVýrobca neuvádza
Podporované kodekyVýrobca nešpecifikuje
Frekvenčný rozsah20 - 20 000 Hz
Citlivosť100 dB/mW
Veľkosť meniča8 mm
Impedancia16 Ω
MikrofónÁno

Kompaktné puzdro ideálne na cesty

Nevyhnutnou súčasťou slúchadiel je puzdro, ktoré slúži na ich prenášanie a tiež na nabíjanie. Pýši sa kompaktnými rozmermi (47,82 × 64,25 × 25,79 mm) a nízkou hmotnosťou (39,5 g 8,8 g oboch slúchadiel) a ľahko sa zmestí do dlane. Vďaka tomu slúchadlá ľahko uložíte nielen do kabelky alebo batohu, ale aj do vrecka.

Samotné puzdro je vyrobené z plastu a pýši sa matným dizajnom s typickým logom JBL na prednej strane. Puzdro pôsobí pomerne kvalitným dojmom. Veko sa ľahko otvára a zatvára jedným prstom. Vo vnútri nájdete dve samostatné kolísky na umiestnenie slúchadiel. Vďaka nápisom R a L nebudete mať problém vedieť, kam slúchadlá umiestniť. Pri zatváraní veka sa ozve pomerne výrazné cvaknutie.

Ak sa pozrieme na samotné slúchadlá, aj tie vsádzajú na plastovú konštrukciu so silikónovými štupľami. V uchu držia pomerne pevne a nemajú tendenciu vypadávať, ani keď silnejšie zatrasiete hlavou alebo sa predkloníte. Súčasťou balenia sú štuple v troch veľkostiach. Ich výber závisí od vašich preferencií, my sme sa rozhodli pre najmenšiu veľkosť. Po niekoľkých hodinách počúvania však JBL Wave Beam začnú byť trochu nepohodlné a nepríjemne tlačiť, čo pripisujeme tomuto typu slúchadiel všeobecne. Preto by sme ich na niekoľkohodinové počúvanie radšej neodporúčali.

Dizajn nabíjacieho puzdra dopĺňa LED dióda, ktorá informuje o úrovni nabitia puzdra. Ak nesvieti, indikuje plné nabitie. Červená farba informuje o nízkej kapacite batérie, oranžová o strednej a zelená o vysokej. Vďaka tomu ľahko zistíte, ako ste na tom.

Spárovanie je otázkou okamihu

Ak chcete slúchadlá spárovať, musíte ich vybrať z nabíjacieho puzdra a potom ich vybrať zo zoznamu dostupných zariadení. Všetko je teda otázkou okamihu. Ďalšie pripojenie sa už uskutoční automaticky.

Za bezproblémové pripojenie vďačíme technológii Bluetooth vo verzii 5.2. Pri pohybe v našom menšom byte sme nemali problém s pripojením, a to ani vtedy, keď boli slúchadlá umiestnené v inej miestnosti ako mobilný telefón. Prenos začal vypadávať až vtedy, keď sme boli od seba vzdialení asi 15 metrov a obe zariadenia oddeľovali dvoje dvere (podobne ako pri iných testovaných modeloch).

Ak chcete prepnúť z jedného zariadenia na druhé, musíte vždy odpojiť slúchadlá od prvého zariadenia a potom ich pripojiť k ďalšiemu. Viacbodové pripojenia, ako napríklad JBL Tune 520BT, to neumožňujú.

Dobrá výdrž batérie a podpora rýchleho nabíjania

Výdrž batérie slúchadiel je 8 hodín a nabíjacie puzdro potom ponúka dostatočnú kapacitu na ďalších 24 hodín počúvania. Celkovo sa teda môžete dostať až na 32 hodín. V našom teste sme sa dostali až na pekných 31 hodín (najčastejšie pri hlasitosti okolo 40 %). Konkurenčné Niceboy HIVE Podsie 3 ponúkajú výdrž až 35 hodín, Intezze CLIQ dokonca 40 hodín.

Ako sme už spomínali, o úrovni nabitia puzdra informuje LED dióda umiestnená v prednej časti. Okrem toho nájdete LED diódy aj na každom slúchadle. Ak blikajú, nabíjajú sa, ak svietia, sú plne nabité.

Kde kúpiť JBL Wave Beam
JBL Wave Beam
Hodnotenie
3.7/5

Na nabíjanie puzdra sa používa priložený kábel. Plné nabitie trvá približne dve hodiny. Vďaka podpore rýchleho nabíjania však už za 10 minút nabíjania získate 2 hodiny počúvania.

Slúchadlá umožňujú počúvať len pomocou jedného slúchadla a zároveň nabíjať druhé. Týmto spôsobom teda môžete teoreticky predĺžiť ich celkovú výdrž batérie.

V mobilnej aplikácii nájdete aj funkciu na automatické vypnutie slúchadiel pri nečinnosti. Môžete nastaviť interval 30 minút, 1 hodinu alebo 2 hodiny.

Kvalita zvuku je vzhľadom na cenu slušná

Jedným z najdôležitejších parametrov pri kúpe slúchadiel bude samozrejme kvalita zvuku. V prípade slúchadiel JBL Wave Beam sa o reprodukciu zvuku starajú 8 mm meniče a môžete očakávať celkom dostatočný frekvenčný rozsah od 20 do 20 000 Hz. Citlivosť je 100 dB/mW a zariadenie preto dosahuje veľmi vysokú maximálnu hlasitosť. Ak si ju nastavíte, len ťažko budete môcť vydržať mať slúchadlá v ušiach. Zároveň pri hlasitosti približne 75 % alebo vyššej bude hudbu počuť aj vaše okolie. Pri bežnom používaní s hlasitosťou približne 50 % sa však nemusíte obávať, že by ostatní posudzovali váš hudobný vkus.

Slúchadlá JBL Wave Beam pracujú s technológiou JBL Deep Bass. Už to naznačuje, že basová zložka bude pomerne výrazná, záleží však na tom, ako vám slúchadlá sadnú. Ak dobre sedia, môžu veľmi slušne tesniť, čo sa prejaví na kvalite basov. Stredy sú celkom dobré (pre niekoho môžu byť až príliš výrazné), snáď len výšky by mohli byť trochu výraznejšie. Ale opäť, vzhľadom na relatívne rozumnú cenovku, je to pochopiteľné.

Ak vám však slúchadlá nesadnú, budete ich musieť viac tlačiť do uší a zvuk bude plechový s absenciou basov a výšok. Zmena ekvalizéra v tomto prípade trochu pomôže, ale zvuk jednoducho stále nebude dosahovať takú kvalitu ako keď vám sluchadlá dobre sadnú.

To všetko platí pri počúvaní pomocou mobilného telefónu, kde si môžete nastaviť ekvalizéry. Pri použití s počítačom, kde sa nastavenia vynulujú a aplikácia so slúchadlami nekomunikuje, má zvuk spomínané medzery. Basy a výšky sú slabšie a zvuk má výrazné stredy, čo je dosť nevyhovujúce. Ak vám slúchadlá dobre padnú do uší, budete môcť vnímať basy opäť o niečo lepšie, ale bez softvérového riešenia tretej strany v podobe ekvalizéra ich nezvýrazníte.

Pri lacnejších Niceboy HIVE Podsie 3 bol zvuk v tomto smere o niečo bohatší, keďže slúchadlá lepšie pokrývajú výšky a basy. Naopak, majú menej výrazné stredy. Mobilná aplikácia pritom ponúka aj ekvalizéry na úpravu celkového dojmu.

JBL Wave Beam nájdu využitie aj pri sledovaní filmov, kde môžete pomocou ekvalizérov upraviť basovú zložku, aby ste lepšie rozumeli hovorenému slovu. Nezaznamenali sme žiadne oneskorenie medzi zvukom a obrazom.

Slúchadlá sme testovali aj pri telefonovaní. Volajúcemu sme rozumeli dobre a bez problémov. Aj druhá strana potvrdila, že náš hlas bol jasný a zreteľný, iba pri telefonovaní na rušnejšej ulici sa sťažovala na prítomnosť šumu. To je však pochopiteľné. Ak hľadáte ešte kvalitnejšie slúchadlá na telefonovanie s ANC, môžeme vám odporučiť Niceboy HIVE Pins 3 ANC v podobnej cenovej kategórii alebo drahšie AirPods Pro 2.

Slúchadlá podporujú hlasových asistentov Siri a Google Assistant. Na ich spustenie slúžia dotykové plochy, na obyčajné zakričanie slúchadlá, žiaľ, nereagovali.

Odolnosť voči vode a prachu

Slúchadlá sú odolné voči vode a prachu podľa normy IP54. To znamená, že ich môžete bez problémov používať aj vonku a nemala by im ublížiť ani mierna vlhkosť z nepriaznivého počasia alebo váš pot pri športe. Slúchadlá držia v ušiach pomerne pevne, vďaka čomu sú vhodné na širokú škálu aktivít. Testovali sme ich počas bežnej prechádzky, dynamického behu aj tréningu v posilňovni a všetky športy zvládli bez problémov.

Kryt slúchadiel je odolný podľa normy IPX2, čo znamená ochranu pred vertikálne padajúcimi kvapkami vody pri naklonení do 15°. Priamo napršať by vám do puzdra radšej nemalo, rýchle zasunutie slúchadiel do puzdra by však puzdro malo ustáť (napríklad počas športových aktivít).

Ovládanie zabezpečujú dotykové plochy

Na ovládanie slúžia dotykové plochy na hornej strane oboch slúchadiel. Dotyk použijete raz, dvakrát alebo trikrát. Niektoré funkcie sú k dispozícii aj vtedy, ak na dotykovej ploche krátko podržíte prst. Výhodou je, že slúchadlá reagujú na každý dotyk zvukovým signálom, takže viete, že sa naozaj dotýkate tam, kde potrebujete. Vzhľadom na svoju konštrukciu však musia byť slúchadlá umiestnené pomerne hlboko v ušiach a ťukanie nemusí byť úplne pohodlné pre každého (najmä ak ste naň citliví).

Kde kúpiť JBL Wave Beam
JBL Wave Beam
Hodnotenie
3.7/5

Osobne sme si museli najprv preštudovať návod na použitie, aby sme sa zorientovali v tom, na čo slúžia jednotlivé gestá. Časom si ich však zapamätáte a budete ich používať intuitívne. Prípadne si môžete nastavenia gest prispôsobiť v mobilnej aplikácii, za čo od nás JBL rozhodne dostáva palec hore.

Puzdro sa vám zmestí do dlane
Puzdro sa vám zmestí do dlane

Môžete si stiahnuť JBL Headphones

Ak chcete dosiahnuť širší rozsah funkcií, musíte si stiahnuť bezplatnú aplikáciu JBL Headphones, ktorá je k dispozícii na Google Play a App Store.

V aplikácii môžete jednoducho skontrolovať napríklad zostávajúcu kapacitu batérie slúchadiel (ale len slúchadiel, údaje o napájacom puzdre bohužiaľ chýbajú). Okrem toho je k dispozícii niekoľko ekvalizérov na dosiahnutie ešte lepšieho zážitku z počúvania rôznych hudobných žánrov. K dispozícii je aj funkcia na vytvorenie vlastného ekvalizéra.

Zapnúť si môžete aj funkciu VoiceAware, ktorá vám umožní počuť vlastný hlas (v rozsahu, ktorý si sami zvolíte), keď telefonujete. Počúvanie vlastného hlasu počas telefonovania nám však pripadalo skôr rušivé, preto sme mali funkciu vypnutú, ale možno vám to bude vyhovovať inak.

K dispozícii sú aj dva režimy Smart Audio & Video, ktoré by vám mali poskytnúť lepší zážitok buď pri počúvaní hudby alebo pri sledovaní videí. My sme, bohužiaľ, výraznejší rozdiel nezaznamenali.

Využiť môžete aj funkciu AmbientAware, ktorá by vám mala pomôcť lepšie počuť okolitý hluk a zvýšiť vašu bezpečnosť napríklad v meste. Úprimne povedané, my sme si však všimli len nepatrný rozdiel a napríklad prechádzajúcu motorku sme počuli veľmi dobre aj pri vypnutom režime.

Nájdete tu aj funkciu TalkThru, ktorá v podstate zníži hlasitosť počúvania, aby ste mohli niekomu odpovedať na otázku, prípadne odpovedať predavačovi pri pokladni. Pri bežnom používaní slúchadiel nám však dávalo oveľa väčší zmysel na chvíľu znížiť hlasitosť alebo úplne pozastaviť prehrávanie, než otvárať mobilnú aplikáciu a zapínať túto funkciu.

Funkciu Find My Buds nájdete v aplikácii. Po jej spustení budú pripojené slúchadlá vydávať charakteristický pípavý zvuk, čo uľahčí ich nájdenie napríklad doma alebo v kancelárii. Ale len v prípade, že sú pripojené k telefónu. A keďže sa odpoja prakticky hneď, ako ich vložíte do puzdra, funkcia tak trochu stráca zmysel (pokiaľ slúchadlá nenecháte niekde bez puzdra).

Treba zdôrazniť, že mobilnú aplikáciu môžete používať len vtedy, ak máte slúchadlá aktuálne pripojené k mobilnému telefónu. Ak ich pripojíte k počítaču alebo inému zariadeniu, funkcie nie sú k dispozícii a aplikácia len zobrazí správu, že slúchadlá momentálne nemôže nájsť.

Záver – komu by sme slúchadlá JBL Wave Beam odporučili?

Na záver by sme slúchadlá odporučili každému, kto hľadá univerzálne slúchadlá na použitie najmä s mobilným telefónom, pretože aplikácia JBL Headphones je v podstate nevyhnutným doplnkom slúchadiel. Vďaka malým rozmerom a nízkej hmotnosti nemajú slúchadlá tendenciu vypadávať z uší, a preto budú vyhovovať pomerne širokému okruhu športovcov. Samozrejme, skvele poslúžia aj v mestskej hromadnej doprave pri dochádzaní do práce alebo na štúdium, či už na počúvanie hudby alebo sledovanie filmov.

Ak by ste chceli slúchadlá používať s počítačom, kde nie je k dispozícii aplikácia, budete sa musieť uspokojiť s horšou kvalitou zvuku , prípadne sa poobzerať po riešení tretej strany - slúchadlá budú stále postačujúce na uskutočnenie konferenčného hovoru, len vás možno budú po dlhšom čase tlačiť v ušiach kvôli konštrukcii. Primárne by sme ich na tento režim neodporúčali.

Inak vás poteší ich celková výdrž batérie, a to až 32 hodín na jedno nabitie a podpora rýchleho nabíjania. Na ovládanie slúžia dotykové plochy umiestnené na oboch slúchadlách, ktoré sa ovládajú pomerne pohodlne. Poteší vás aj odolnosť slúchadiel voči vode a prachu podľa parametra IP54.

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá JBL Wave Beam
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
 • Využitie na cestách
 • Využitie na šport
 • Využitie v kancelárii/na telefonovanie
 • Využitie na hranie hier
 • Univerzálne každodenné využitie
3.7

Slúchadlá s výdržou až 32 hodín

JBL Wave Beam sa môže pochváliť kompaktnými rozmermi a celkovou výdržou batérie 32 hodín na jedno nabitie. Aplikácia JBL Headphones vám poskytuje prístup k širokej škále ďalších funkcií. Pohodlne sa ovládajú pomocou dotykových plôch a podporujú rýchle nabíjanie. Kvalita zvuku má však svoje muchy. Pýtate sa, aké sú? Všetky podrobnosti nájdete v našej recenzii.

Klady

 • Dotykové plochy
 • Výdrž batérie
 • Odolnosť voči vode a prachu
 • Podpora rýchleho nabíjania
 • Jednoduché párovanie

Zápory

 • Mobilná aplikácia funguje len vtedy, keď je telefón spárovaný
 • Nie príliš výrazné výšky
 • Krátky napájací kábel
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
4.3/5 - (3 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá JBL Wave Beam
JBL Wave Beam
Hodnotenie: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram