ITmix.cz logo

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Pins 3 ANC

Silné stránky
 • Funkcia aktívneho potlačenia hluku
 • Herný režim
 • Výdrž batérie až 40 hodín
 • Funkcia rýchleho nabíjania
 • Priaznivá cena
Slabé stránky
 • Dotykové plochy s vysokou citlivosťou
 • Režim Ambient neprináša zásadnú zmenu

True Wireless slúchadlá Niceboy HIVE Pins 3 ANC sa vyznačujú prijateľnou obstarávacou cenou a slušnou kvalitou zvuku. Vďaka dobíjaciemu puzdru si budete môcť vychutnať až 40 hodín celkovej výdrže batérie. Poteší aj ich minimalistický dizajn a kompaktné rozmery.

Po stiahnutí aplikácie Niceboy ION navyše získate prístup k ďalším zaujímavým funkciám. Môžete využiť funkciu na potlačenie okolitých zvukov alebo režim Ambient, ktorý k prehrávanej hudbe pridáva zvuky okolia. Môžete si tiež nastaviť jeden z dostupných hudobných režimov.

Často kladené otázky a odpovede

Ako dlho vydržia na jedno nabitie?

Slúchadlá vydržia na jedno nabitie až 10 hodín. S nabíjacím puzdrom môžete predĺžiť výdrž batérie o ďalších 30 hodín.

Ako sa slúchadlá ovládajú?

Slúchadlá majú na ovládanie dotykové plochy.

Aké funkcie majú slúchadlá?

Slúchadlá môžete používať nielen na počúvanie hudby, ale aj na handsfree telefonovanie. V mobilnej aplikácii nájdete aj funkciu na potlačenie okolitých zvukov, režim Ambient, ekvalizéry alebo funkciu Nájsť slúchadlá.

Pre koho sú tieto slúchadlá vhodné?

Slúchadlá by sme odporučili ľuďom, ktorí hľadajú cenovo dostupnú možnosť na každodenné počúvanie, cestovanie alebo šport. Vďaka funkcii ANC môžete tiež telefonovať bez rušivých vplyvov okolia.

V balení nájdete všetko potrebné

Bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Pins 3 ANC sa predávajú v prirodzene malej škatuľke s typickým žlto-bielym dizajnom. Jej rozmery sú 11 × 9,5 × 4 cm a hmotnosť 140 gramov. Vo vnútri sa môžete tešiť na:

 • samotné bezdrôtové slúchadlá so štupľami,
 • dve náhradné nástavce do uší,
 • dobíjacie puzdro,
 • kábel USB-C
 • a návod na použitie.

Náhradné nástavce do uší hodnotíme ako veľkú prednosť slúchadiel. Umožňujú totiž do určitej miery prispôsobiť veľkosť slúchadiel vašim potrebám. V našej redakcii sme sa rozhodli pre strednú veľkosť štupľov, vďaka ktorej slúchadlá pohodlne držali v ušiach aj pri dlhšom nosení. Výber veľkosti je však samozrejme individuálna.

Niceboy HIVE Pins 3 ANC sú k dispozícii v čiernom a bielom vyhotovení. V našej redakcii sme mali k dispozícii práve biely variant.

Technické parametre Niceboy HIVE Pins 3 ANC

Niceboy HIVE Pins 3 ANC sú praktické True Wireless slúchadlá. Vďaka podporovaným kodekom AAC a SBC sú skvelou voľbou pre používateľov systému Android ale aj pre fanúšikov zariadení Apple. O špičkovú konektivitu sa postará technológia bluetooth vo verzii 5.3.

Názov parametraHodnota
Typ slúchadielTrue Wireless
Rozmery nabíjacieho puzdra6,5 × 5,5 × 2 cm
Celková hmotnosť puzdra so slúchadlami49 g
KonektivitaBluetooth 5.3
Výdrž batérie10 hodín (slúchadlá), 30 hodín (puzdro)
Odolnosť - stupeň krytiaIPX4
Podporované kodekyAAC, SBC
Frekvenčný rozsah20 - 20 000 Hz
Citlivosť118 dB/mW
Impedancia32 Ω
MikrofónÁno

Perfektné slúchadlá, ktoré sa zmestia do vrecka

True Wireless slúchadlá Niceboy HIVE Pins 3 ANC vzhľadom k svojmu prevedeniu prezrádzajú, že sú skvelou voľbou na každodenné používanie a cestovanie (hoci na dlhšie cesty vám možno budú pohodlnejšie slúchadlá cez uši). Ich výhodou je totiž kompaktná veľkosť puzdra, ktoré sa vám zmestí do dlane. Jeho rozmery sú 6,5 × 5,5 × 2 cm a má hmotnosť len 49 gramov.

Niceboy vsadil na elegantný dizajn puzdra bez ostrých hrán. Na prednej strane puzdra sa pod obrázkom loga nachádzajú štyri LED diódy, ktoré indikujú stav nabitia. Vo vnútri puzdra má potom každé zo slúchadiel svoju vlastnú nabíjaciu kolísku. Slúchadlá do týchto kolísok úhľadne zapadajú a možno ich umiestniť len jedným spôsobom. Nebudete teda musieť premýšľať nad správnym uložením. A minimalistickým dizajnom sa môžu pochváliť aj samotné slúchadlá.

Menšou nevýhodou je, že slúchadlá nemajú typické označenie R (pre pravé slúchadlo) a L (pre ľavé slúchadlo). Toto označenie sa nachádza iba v nabíjacom puzdre.

Pripojenie k zariadeniu trvá len niekoľko sekúnd

Spárovanie slúchadiel so zariadením (napríklad smartfónom alebo počítačom) sa vykonáva pomocou technológie bluetooth vo verzii 5.3. Dosah je približne 10 metrov. Samotné spárovanie je úplne bezproblémové a trvá len chvíľu. Stačí vybrať slúchadlá z nabíjacieho puzdra a potom ich zvoliť v mobilnom telefóne z dostupných zariadení. Ďalšie pripojenie sa už uskutoční automaticky.

Pokiaľ ide o párovanie so zariadeniami iPhone, automatické párovanie pri priblížení slúchadiel k telefónu nie je možné.

Výdrž batérie dosahuje až 40 hodín

Na plné nabitie ponúkajú slúchadlá až 10 hodín počúvania. Plne nabité dobíjacie puzdro potom ponúkne kapacitu na ďalších 30 hodín používania. Celkovo tak môžete na jedno nabitie získať až 40 hodín. V prípade Niceboy HIVE Podsie 3 je maximálna výdrž batérie 35 hodín. Prípadne môžete používať len jedno slúchadlo a druhé nechať nabíjať, čím sa celková výdrž batérie predĺži.

V prednej časti puzdra na slúchadlá nájdete štyri LED diódy, ktoré indikujú úroveň nabitia puzdra. Blikajú, keď sa puzdro nabíja, po úplnom nabití zhasnú. Ďalšie LED diódy sa nachádzajú na slúchadlách. Ak svietia, znamená to, že slúchadlá nie sú nabité na 100 %.

Už po 5 minútach nabíjania budete mať k dispozícii kapacitu na 1,5 hodiny počúvania. Na nabíjanie slúchadiel slúži priložený kábel s USB-C konektorom.

Kvalita zvuku je na skvelej úrovni

Napriek veľmi prijateľnej obstarávacej cene sa môžete tešiť na kvalitný zvukový zážitok, ktorý vás možno prekvapí. O reprodukciu zvuku sa starajú 13 mm meniče. Frekvenčný rozsah je 20 až 20 000 Hz, čo je pre ľudský sluch úplne postačujúce.

Slúchadlá majú aj slušnú citlivosť 118 dB/mW. Vďaka tomu slúchadlá dosahujú vysokú maximálnu hlasitosť. Aby sme boli konkrétni, dokázali sme tolerovať hlasitosť hudby pri nastavení približne 75 %. Pri vyššej hlasitosti už bolo počúvanie nepríjemné.

Rozhodli sme sa slúchadlá otestovať v rôznych situáciách. Či už išlo o počúvanie hudby, sledovanie filmov alebo počúvanie podcastov, slúchadlá fungovali veľmi dobre. Zvuk bol veľmi dobre vykreslený a aj v prípade hovoreného slova zrozumiteľný. Pri sledovaní filmov sme tiež nezaznamenali žiadne zaostávanie zvuku za obrazom.

Kde kúpiť Niceboy HIVE Pins 3 ANC
Niceboy HIVE Pins 3 ANC
Hodnotenie
3.9/5

Dlhým dotykom ľavého slúchadla aktivujete herný režim, ktorý by mal ponúknuť ultrarýchly prenos zvuku bez akéhokoľvek oneskorenia. Pri bežnom počúvaní sme rozdiel nezaznamenali a pri hraní hier sme slúchadlá netestovali. Pri prepnutí je počuť vždy rovnaký zvuk a človek, žiaľ, nemá možnosť zistiť, či je režim zapnutý alebo nie (pokiaľ si to nepamätá). Informácia nie je dostupná ani v mobilnej aplikácii.

Slúchadlá môžete nosiť aj v daždi a pri športe

Bezdrôtové slúchadlá sú odolné voči vode podľa parametra IPX4. Na rozdiel od Niceboy HIVE Podsie 3 neboli testované proti prachu. To však znamená, že ich môžete bezpečne nosiť v ušiach aj počas daždivého počasia a že odolajú aj potu počas športových aktivít.

Slúchadlá odolávajú dažďu a potu
Slúchadlá odolávajú dažďu a potu

Dotykové plochy na slúchadlách umožňujú pohodlné ovládanie

Pohodlné ovládanie zabezpečujú dotykové plochy na oboch slúchadlách. Pomocou rôznych dotykových kombinácií môžete pozastaviť prehrávanie, prijať alebo odmietnuť hovor, či prepínať skladby bez toho, aby ste museli vytiahnuť mobilný telefón z vrecka. Osobne by sme však ocenili trochu menšiu citlivosť. Slúchadlá detekujú dotyk pri najmenšej úprave štupľov v ušiach. Bohužiaľ, slúchadlá nemajú haptickú odozvu. Na niektoré gestá (napr. prepnutie režimu) však reagujú zvukovým signálom.

V tomto ohľade však majú Niceboy HIVE Pins 3 ANC od nás jednoznačne palec hore. Niceboy HIVE Podsie 3 sú napríklad vybavené tlačidlami, ktorých stláčanie nám bolo počas testovania dosť nepríjemné.

Vďaka mobilnej aplikácii máte prístup k širšej ponuke funkcií

Ak chcete tieto bezdrôtové slúchadlá využívať naplno, nemôžeme vám odporučiť nič iné ako stiahnuť si do mobilného telefónu aplikáciu Niceboy ION. Je dostupná v Google Play aj v App Store. Hoci slúchadlá budú fungovať aj bez nej, práve aplikácia vám umožní prístup k oveľa širšiemu spektru funkcií. Poďme si ich predstaviť.

Potlačenie okolitého zvuku a režim priepustnosti

Funkciu potlačenia okolitého hluku oceníte, keď si chcete čo najviac vychutnať hudbu alebo aj keď telefonujete. Umožňuje slúchadlám potlačiť okolitý hluk tak, aby ste sa mohli plne sústrediť na zvuk zo slúchadiel. Keď sme túto funkciu testovali v tichom domácom prostredí, rozdiel bol prakticky nulový. Keď sme však slúchadlá vzali von do rušného mesta, rozdiel už bol badateľný a bol to vítaný doplnok.

Funkciu potlačenia okolitého zvuku najviac oceníte pri telefonovaní (napr. na ulici alebo v rušnej open space kancelárii). Po jej zapnutí sme lepšie počuli druhú stranu. Druhá strana nás však počula aj s okolitým hlukom.

Okrem toho je v mobilnej aplikácii k dispozícii presne opačná funkcia. Ide o režim Ambient, ktorý k prehrávanej hudbe pridáva zvuky okolia, aby ste boli v bezpečí. Pri našom testovaní sme však nepocítili žiadny výrazný rozdiel v porovnaní s bežným režimom.

Funkcia "Nájsť slúchadlá"

Pomocou mobilnej aplikácie môžete ľahko zistiť poslednú známu polohu svojich slúchadiel (alebo telefónu, keď ste naposledy použili slúchadlá) a ľahšie ich nájsť. Môžete tiež nastaviť, aby slúchadlá vydávali zvuk a vy ste ich tak mohli rýchlejšie nájsť.

Stav batérie

V mobilnej aplikácii môžete jednoducho skontrolovať aktuálny stav batérie oboch slúchadiel, a to aj samostne. V mobilnej aplikácii však nenájdete informácie o nabití puzdra. Podobne nie sú informácie o stave batérie k dispozícii ani v rámci rozhrania systému iOS (ako napríklad pri slúchadlách Apple AirPods).

Ekvalizér

V mobilnej aplikácii môžete nastaviť jeden z dostupných režimov. Sú to pop, rock, folk, classical, country, jazz, jemné basy a jemné výšky. Režim Pop ponúka najplnší zvukový zážitok, ktorý je vhodný nielen na počúvanie popovej hudby. Skvelé výsledky sme s ním dosiahli aj pri počúvaní rocku alebo klasickej hudby.

Na rozdiel od Niceboy HIVE Podsie 3 v mobilnej aplikácii chýba funkcia na vytvorenie vlastného ekvalizéra.

Záver – komu by sme slúchadlá Niceboy HIVE Podsie 3 ANC odporučili?

Bezdrôtové bluetooth slúchadlá Niceboy HIVE Pins 3 ANC by sme odporučili tým, ktorí hľadajú cenovo dostupné zariadenie na bežné počúvanie hudby, podcasty, sledovanie filmov a telefonovanie. Počas nášho testovania si totiž viedli dobre vo všetkých týchto ohľadoch. Pri telefonovaní navyše príde vhod funkcia aktívneho potlačenia okolitého zvuku v mobilnej aplikácii.

Slúchadlá zaujmú aj moderným dizajnom a kompaktnými rozmermi, vďaka ktorým sa zmestia do kabelky aj do vrecka. Na jedno nabitie vydržia hrať až 40 hodín, pričom ďalšou výhodou je funkcia rýchleho nabíjania.

Nevýhodou je, že dotykové plochy sú veľmi citlivé a v niektorých prípadoch došlo k ich náhodnému stlačeniu. Subjektívne sme tiež nezaznamenali žiadny výrazný rozdiel pri spustení režimu Ambient.

Kde kúpiť Niceboy HIVE Pins 3 ANC
Niceboy HIVE Pins 3 ANC
Hodnotenie
3.9/5
Recenzia: bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Pins 3 ANC
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
 • Využitie na cestách
 • Využitie na šport
 • Využitie v kancelárii/na telefonovanie
 • Využitie na hranie hier
 • Univerzálne každodenné využitie
3.9

Cenovo dostupné slúchadlá s funkciou ANC

True Wireless slúchadlá Niceboy HIVE Pins 3 ANC sa vyznačujú prijateľnou obstarávacou cenou a slušnou kvalitou zvuku. Vďaka dobíjaciemu puzdru si budete môcť vychutnať až 40 hodín celkovej výdrže batérie. Poteší aj ich minimalistický dizajn a kompaktné rozmery.

Po stiahnutí aplikácie Niceboy ION navyše získate prístup k ďalším zaujímavým funkciám. Môžete využiť funkciu na potlačenie okolitých zvukov alebo režim Ambient, ktorý k prehrávanej hudbe pridáva zvuky okolia. Môžete si tiež nastaviť jeden z dostupných hudobných režimov.

Klady

 • Funkcia aktívneho potlačenia hluku
 • Herný režim
 • Výdrž batérie až 40 hodín
 • Funkcia rýchleho nabíjania
 • Priaznivá cena

Zápory

 • Dotykové plochy s vysokou citlivosťou
 • Režim Ambient neprináša zásadnú zmenu
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (3 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Pins 3 ANC
Niceboy HIVE Pins 3 ANC
Hodnotenie: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram