ITmix.cz logo

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX

Silné stránky
 • Jednoduché spárovanie
 • Mobilná aplikácia
 • Priaznivá cena
 • Ekvalizéry
 • Dlhá výdrž batérie
Slabé stránky
 • Slabšia kvalita konštrukcie
 • Náročné ovládanie pomocou tlačidiel
 • Nekvalitný výstup z mikrofónu

Bezdrôtové slúchadlá cez uši Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX sú cenovo dostupnou voľbou na každodenné používanie a cestovanie. Vynikajú bezproblémovým pripojením a slušnou výdržou batérie, a to až 42 hodín. S mobilnou aplikáciou Niceboy ION navyše získate prístup k ďalším funkciám v podobe ekvalizérov alebo funkcie Nájsť slúchadlá.

Ovládanie zabezpečuje trojica tlačidiel umiestnených na pravom slúchadle. Je však pomerne ťažké ich naslepo správne nahmatať. Nevýhodou je aj vnemovo nie príliš kvalitné plastové vyhotovenie, čo sa na druhej strane dá vzhľadom na cenu pochopiť.

Často kladené otázky a odpovede

Ako dlho vydržia na jedno nabitie?

Výrobca uvádza, že maximálna výdrž batérie slúchadiel je 42 hodín. V našom teste sme dosiahli úctyhodných 45 hodín.

Ako sa slúchadlá ovládajú?

Slúchadlá sa ovládajú pomocou 3 tlačidiel, ktoré sa nachádzajú na pravom slúchadle.

Aké sú funkcie slúchadiel?

Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX môžete používať nielen na počúvanie hudby, ale aj na telefonovanie. V mobilnej aplikácii nájdete aj nastavenia ekvalizéra a funkciu Nájsť slúchadlá.

Pre koho sú slúchadlá vhodné?

Vďaka svojej konštrukcii sú slúchadlá vhodné na každodenné počúvanie hudby, podcastov, sledovanie filmov alebo príležitostné cestovanie. Môžete ich však používať aj na telefonovanie s použitím handsfree.

Čo nájdete vo vnútri balenia?

Bezdrôtové slúchadlá sa predávajú v pomerne veľkej škatuli s rozmermi 18,5 × 21,5 × 5 cm a celkovou hmotnosťou 264 gramov. Okrem slúchadiel nájdete aj nabíjací kábel USB-C a používateľskú príručku.

Technické parametre Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX

Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX podporujú kodeky AAC a SBC, takže sú dobrou voľbou pre používateľov zariadení so systémom Android aj Apple. Skvelú konektivitu zabezpečuje rozhranie bluetooth vo verzii 5.3.

Názov parametraHodnota
Typ slúchadielCez uši
Spôsob nabíjaniaUSB-C kábel
Celková hmotnosť slúchadiel153 g
KonektivitaBluetooth 5.3
Výdrž batérie42 hodín
Odolnosť - stupeň krytiaVýrobca neuvádza
Podporované kodekyAAC, SBC
Frekvenčný rozsah20 - 20 000 Hz
Citlivosť101 dB/mW?
Impedancia32 Ω
MikrofónÁno

Univerzálne slúchadlá na každý deň

Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX sú slúchadlá cez hlavu, ktoré sú vybavené penou na náušníkoch, pravdepodobne potiahnutou koženkou, aby sa zabezpečil pohodlný pocit aj pri dlhodobom nosení. To zabezpečuje aj mäkké polstrovanie, ktoré sa nachádza na spone spájajúcej obe klapky. Náušníky vďaka svojej veľkosti dobre obopínajú a utesňujú celé ucho.

V prípade potreby možno náušníky otočiť na stranu. Získate tak kompaktnejšie rozmery, ktoré vám uľahčia napríklad skladovanie v batožine.

Samotné slúchadlá sú (vzhľadom na cenu neprimerane) vyrobené z plastu, ktorý môže byť bohužiaľ náchylnejší na prípadné poškodenie. Ak vám totiž spadnú, môžete byť nemilo prekvapení. Celkovo konštrukcia nepôsobí príliš robustne, preto odporúčame zakúpiť si puzdro, aby ste ich mohli bezpečnejšie prenášať. V prípade Niceboy HIVE Aura 4 ANC je cestovné puzdro súčasťou balenia.

Vďaka plastovej konštrukcii sa na druhej strane môžete tešiť z pomerne nízkej hmotnosti 153 gramov, ktorá umožňuje komfort pri tichom používaní aj počas celého pracovného dňa. Celkové rozmery slúchadiel sú potom 19 × 16,8 × 7,2 cm.

Nám sa Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX osvedčili ako dobrá voľba na ľahké športovanie. Občas sme ich použili aj počas prechádzky, kedy nemali tendenciu nijako skĺzavať z hlavy. Naopak, pevne držali na svojom mieste. Možno ich odporučiť aj na dlhšie cestovanie (napr. v lietadle), kedy môžu byť slúchadlá do uší po chvíli nepohodlné.

Pripojenie k telefónu je hotové raz dva

Na zapnutie slúchadiel použite multifunkčné tlačidlo. Potom stačí prejsť do sekcie bluetooth v mobilnom telefóne (alebo inom zariadení) a vybrať Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX zo zoznamu dostupných zariadení. Úspešné spárovanie sprevádza zvukový signál. Ďalšie pripojenie sa uskutoční automaticky k poslednému pripojenému zariadeniu. Pri našom testovaní sme zaznamenali problémy s dosahom len vtedy, keď boli dve zariadenia v byte vzdialené od seba približne 10 metrov a oddelené dvoma dverami.

Výdrž batérie je príjemným prekvapením

Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX vyniká veľmi slušnou výdržou batérie. Na plné nabitie si s nimi môžete užiť až 42 hodín počúvania. Celkovú výdrž batérie samozrejme ovplyvňuje nastavenie hlasitosti. My sme slúchadlá testovali pri hlasitosti okolo 40 %. V takom prípade sa ich výdrž batérie vyšplhala až na 45 hodín. Ich kapacita sa teda znižuje veľmi pomaly. Ešte vyššiu výdrž batérie ponúka drahší model Niceboy HIVE Aura 4 ANC, ktorý dokáže prehrávať hudbu až 60 hodín.

Stav batérie si môžete jednoducho skontrolovať v mobilnej aplikácii Niceboy ION. Ak sa blíži k vybitiu, LED dióda začne blikať na červeno. Na posledných pár minút prevádzky vás upozorní aj pomerne výrazný zvukový signál.

Na nabíjanie slúži priložený nabíjací kábel s konektorom USB-C. Plné nabitie sa dosiahne približne za 2 hodiny. Ak toľko času nemáte (a chcete si ísť napríklad čo najskôr zabehať), môžete si užiť až 100 minút počúvania len za 5 minút nabíjania.

Kvalita zvuku je vzhľadom na cenu slušná

Pri výbere slúchadiel je kvalita zvuku určite rozhodujúcim faktorom. Poďme sa na ňu teda pozrieť bližšie. Treba poznamenať, že ju hodnotíme aj vzhľadom na veľmi prijateľnú cenu slúchadiel. Na rozdiel od Niceboy HIVE Aura 4 ANC nie sú slúchadlá vybavené funkciou ANC (Active Noise Cancelling).

Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX sme testovali počas bežného počúvania hudby, sledovania filmov, počúvania podcastov a tiež telefonovania v režime handsfree. Vo všeobecnosti sú schopné dosiahnuť pomerne vysokú hlasitosť a osobne nám hlasitosť vyššia ako približne 80 % už bola nepríjemná. Ak sa rozhodnete pre takéto nastavenie, hudba je už citeľná aj pre vaše okolie (napríklad v tichej čakárni u lekára, na druhej strane v prevažne hlučnej električke nebudete s takýmto nastavením rušiť cestujúcich).

Kde kúpiť Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX
Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX
Hodnotenie
3.4/5

Z hľadiska žánrov sa slúchadlá osvedčili napríklad pri počúvaní popových a R&B skladieb. Prekvapivo si dobre poradili aj s rockovými skladbami alebo hovoreným slovom v podobe podcastov. Je to skrátka šikovný všestranný prístroj.

Stredy a výšky slúchadlá vykresľujú pomerne dobre vzhľadom na cenu, za ktorú sa predávajú. Samozrejme, na výškových frekvenciách a celkovom dynamickom rozsahu by bolo treba popracovať, ale to by si vyžadovalo siahnuť hlbšie do vrecka. Basová zložka je výraznejšia, čo nemusí byť každému po chuti. Pri našom testovaní to však nebol problém. V každom prípade môžete pomocou ekvalizéra v mobilnej aplikácii vlastnosti do istej miery upraviť.

Frekvenčný rozsah je pre tieto slúchadlá úplne postačujúci a predstavuje 20 až 20 000 Hz. Slúchadlá dobre obstáli nielen pri počúvaní hudby, ale aj hovoreného slova (podcastom, ktoré sú zvyčajne nahrávané v štúdiu, bolo dobre rozumieť). Pri sledovaní filmov sme nezaznamenali žiadne oneskorenie medzi obrazom a zvukom. Okolitá hudba na pozadí a zvukové efekty, napríklad keď sa v niektorých scénach vzdialene ozývala búrka, však boli menej počuteľné.

Slúchadlá dobre poslúžia aj pri hraní počítačových hier za predpokladu, že nepotrebujete komunikovať s inými hráčmi.

Čo sa týka telefonovania, druhej strane sme rozumeli bez problémov. Na rušnejšej ulici bolo potrebné z pochopiteľných dôvodov zvýšiť hlasitosť. Na druhej strane kvalita mikrofónu už nie je taká skvelá. Druhá strana sa ku kvalite hovoru vyjadrila, že nás počuje tlmene, akoby z diaľky, a že v hovore je pomerne veľa okolitého hluku. Na príležitostný hovor vám teda pravdepodobne bude stačiť, avšak napríklad na dlhé konferenčné hovory, najmä v hlučnom prostredí, slúchadlá nemožno odporučiť.

Mierne negatívne pôsobí izolácia od okolia. Slúchadlá by mohli vyvíjať mierne vyšší tlak, a tým by sa zážitok z počúvania stal intenzívnejším. Na druhej strane veľmi nízky tlak prispieva k pohodliu pri dlhodobom používaní.

A čo odolnosť voči prachu a vode?

Pri bezdrôtových slúchadlách všeobecne je odolnosť voči prachu a vode tiež dôležitým parametrom pre pohodlné používanie v prašnom vonkajšom prostredí alebo v miernom daždi. Bohužiaľ, na webovej stránke výrobcu sme tieto informácie o Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX nenašli.

Ovládanie má svoje muchy

Na ovládanie slúchadiel slúži niekoľko tlačidiel, ktoré sú umiestnené len na pravom slúchadle. Možno nimi nastaviť hlasitosť a prepnúť na predchádzajúcu alebo nasledujúcu skladbu. Okrem toho je tu jedno multifunkčné tlačidlo (napr. na pozastavenie, opätovné spustenie prehrávania hudby alebo spustenie hlasového asistenta).

Slúchadlá podporujú hlasových asistentov Siri a Google Assistant. Na ich aktiváciu však musíte dvakrát stlačiť multifunkčné tlačidlo. Žiaľ, volanie "Hey Siri" nám nefungovalo a slúchadlá naň nijako nereagovali.

Tlačidlá sú však umiestnené veľmi blízko pri sebe a ak máte slúchadlá na ušiach, budete si musieť zvyknúť na ich rozloženie, aby ste dokázali nahmatať správnu možnosť. Často sa nám stalo, že sme stlačili iný plastový výstupok na slúchadle ako samotné tlačidlo. Podľa nášho názoru by dávalo trochu väčší zmysel, keby boli tlačidlá rozdelené (mimo kĺbu a konektora, ktoré vás môžu zmiasť) na pravé a ľavé slúchadlá a funkcie by boli oddelené. Tak to však nie je a po niekoľkých nevydarených pokusoch sme ovládanie cez slúchadlá v podstate vzdali a radšej sme použili telefón. To isté platí pre Niceboy HIVE Aura 4 ANC, ale aj pre konkurenčné, niekoľkonásobne drahšie slúchadlá Sony, ktoré majú ešte menšie tlačidlá a vo väčšom počte.

Na dotykové ovládanie si budete musieť zvyknúť
Na dotykové ovládanie si budete musieť zvyknúť

Mobilná aplikácia ponúka doplnkové funkcie

Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX môžete používať v spojení s mobilnou aplikáciou Niceboy ION (dostupná na Google Play a App Store). V nej môžete vidieť napríklad aktuálny stav batérie. Môžete tiež použiť funkciu Nájsť slúchadlá na zistenie poslednej známej polohy slúchadiel (alebo polohy telefónu pri jeho poslednom použití). Ak chcete napríklad pomôcť nájsť slúchadlá doma, môžete ich zapnúť tak, aby vydávali zvuk (napríklad keď ich odložíte). Po vypnutí slúchadiel sa alarm nemôže spustiť. Praktické využitie tejto funkcie je preto obmedzené.

V mobilnej aplikácii môžete tiež nastaviť jeden z dostupných ekvalizérov pre konkrétne hudobné žánre (pop, rock, folk, klasika, country, jazz, jemné basy a jemné výšky) alebo si vybrať vlastné nastavenia. Ak sa nechcete starať o nastavenie ekvalizéra, môžete použiť predvolený režim.

Vlastné nastavenie ekvalizéra pôsobí na prvý pohľad veľmi sofistikovane a možno ho tiež upraviť tak, aby vyhovovalo ľavému aj pravému uchu. Nám však neprišlo intuitívne z toho dôvodu, že nejde o klasické posuvníky naprieč frekvenčnými pásmami, takže nájdenie správneho nastavenia bude chvíľu trvať a pravdepodobne budete musieť použiť poznámkový blok, aby ste ľavý a pravý reproduktor nastavili rovnako.

Taktiež, keď sa ekvalizér posunie do extrému, dochádza k výraznému skresleniu zvuku, a to ako vo vlastnom ekvalizéri, tak aj v prednastavených. V praxi sa vám teda pravdepodobne bude hodiť použiť niekoľko prednastavených ekvalizérov alebo v prípade potreby mierne korigovať zvuk vlastnými nastaveniami.

Kde kúpiť Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX
Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX
Hodnotenie
3.4/5

Pomocou mobilnej aplikácie si môžete nastaviť aj vlastný ekvalizér, čo je možné napríklad aj v prípade slúchadiel do uší Niceboy HIVE Podsie 3.

Najplnší zvukový zážitok sme dosiahli s popovým ekvalizérom, vďaka ktorému veľmi dobre zneli aj nepopové skladby. Dobre sa nám osvedčilo aj používanie predvoleného ekvalizéra.

Záver – komu by sme slúchadlá Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX odporučili?

Bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX by sme odporučili ľuďom, ktorí hľadajú všestranné slúchadlá na každodenné používanie za prijateľnú cenu. Tú čiastočne ospravedlňuje ich plastové spracovanie, ktoré nepôsobí príliš robustným dojmom. Na druhej strane poteší bezproblémové spárovanie s telefónom a dlhá výdrž batérie, ktorá podľa výrobcu dosahuje až 42 hodín (v našom teste to bolo 45 hodín). v mobilnej aplikácii na vás čakajú aj ďalšie funkcie v podobe ekvalizérov alebo funkcie Nájsť slúchadlá.

Pri našom testovaní sa ako nevýhoda ukázalo ovládanie tlačidlami umiestnenými len na pravom slúchadle, kde je pomerne ťažké naslepo nahmatať správne tlačidlo. Často sa stáva, že stlačíte inú možnosť, než ste pôvodne zamýšľali. Slúchadlá tiež nie je možné príliš odporučiť na časté telefonovanie a konferenčné hovory kvôli horšiemu mikrofónu.

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
 • Využitie na cestách
 • Využitie na šport
 • Využitie v kancelárii/na telefonovanie
 • Využitie na hranie hier
 • Univerzálne každodenné využitie
3.4

Cenovo dostupné slúchadlá

Bezdrôtové slúchadlá cez uši Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX sú cenovo dostupnou voľbou na každodenné používanie a cestovanie. Vynikajú bezproblémovým pripojením a slušnou výdržou batérie, a to až 42 hodín. S mobilnou aplikáciou Niceboy ION navyše získate prístup k ďalším funkciám v podobe ekvalizérov alebo funkcie Nájsť slúchadlá.

Ovládanie zabezpečuje trojica tlačidiel umiestnených na pravom slúchadle. Je však pomerne ťažké ich naslepo správne nahmatať. Nevýhodou je aj vnemovo nie príliš kvalitné plastové vyhotovenie, čo sa na druhej strane dá vzhľadom na cenu pochopiť.

Klady

 • Jednoduché spárovanie
 • Mobilná aplikácia
 • Priaznivá cena
 • Ekvalizéry
 • Dlhá výdrž batérie

Zápory

 • Slabšia kvalita konštrukcie
 • Náročné ovládanie pomocou tlačidiel
 • Nekvalitný výstup z mikrofónu
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (2 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX
Niceboy HIVE Prodigy 3 MAX
Hodnotenie: 3.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram