ITmix.cz logo

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá LAMAX Dots2 Play

Silné stránky
 • Slúchadlá sa dajú pohodlne vytiahnuť
 • Dlhá výdrž batérie
 • Dostupná cena
 • Jednoduché párovanie
 • Informačné LED diódy
Slabé stránky
 • Nepohodlné ovládanie pomocou tlačidiel
 • Základná kvalita zvuku
 • Žiadna mobilná aplikácia

LAMAX Dots2 sú cenovo dostupné bezdrôtové slúchadlá True Wireless s dlhou výdržou batérie až 37 hodín s nabíjacím puzdrom. O aktuálnom stave nabitia vás informujú LED diódy. Na ovládanie slúchadiel slúžia dve multifunkčné tlačidlá, každé umiestnené na jednom slúchadle. Čo nás na tomto zariadení zaujalo?

Často kladené otázky a odpovede

Ako dlho vydržia na jedno nabitie?

Pri 50 % hlasitosti slúchadlá vydržia 7 hodín. Nabíjacie puzdro potom ponúkne energiu na ďalších 30 hodín počúvania.

Ako sa slúchadlá ovládajú?

Na ovládanie slúchadiel sú k dispozícii dve multifunkčné tlačidlá. Každé z nich sa nachádza na jednom slúchadle.

Aké sú funkcie slúchadiel?

Vzhľadom na svoju cenu ponúkajú slúchadlá LAMAX Dots2 len to najnutnejšie. Môžete ich teda používať na počúvanie a vďaka prítomnosti mikrofónu aj na telefonovanie. Za funkcie, ako je aktívne potlačenie hluku alebo automatická pauza, si budete musieť priplatiť.

Obsah balenia a technické parametre LAMAX Dots2 Play

Bezdrôtové TWS slúchadlá LAMAX Dots2 Play sa predávajú v malej krabičke, ktorá obsahuje všetko potrebné. Okrem slúchadiel a nabíjacieho puzdra dostanete nabíjací kábel USB-C, 3 veľkosti štupľov a manuál.

Z technických špecifikácií môžeme vyzdvihnúť podporu kodekov AAC a SBC na bezproblémový prenos dát medzi zariadeniami so systémami Android a iOS. Poteší aj pomerne dlhá výdrž batérie, ktorá dosahuje celkovo 37 hodín.

Názov parametraHodnota
Typ slúchadielTrue Wireless
Rozmery nabíjacieho puzdra3,5 × 4 × 4 cm
Celková hmotnosť puzdra so slúchadlami36 g
KonektivitaBluetooth 5.1
Výdrž batérie7 hodín (slúchadlá), 30 hodín (puzdro)
Odolnosť - stupeň krytiaVýrobca neuvádza
Podporované kodekyAAC, SBC
Frekvenčný rozsah115 - 20 000 Hz
CitlivosťVýrobca nešpecifikuje
ImpedanciaVýrobca neuvádza
MikrofónÁno

Kompaktné a ľahké puzdro

Bezdrôtové slúchadlá LAMAX Dots2 Play nás na prvý pohľad zaujali veľmi kompaktným puzdrom, ktoré sa pohodlne zmestí do dlane. Na rozdiel od mnohých konkurenčných slúchadiel nás však prekvapil ich dizajn, ktorý nie je "plochý" (ako napríklad pri Niceboy HIVE Podsie 3). Puzdro má skôr tvar kocky so zaoblenými hranami. Aj vďaka spôsobu otvárania vyzerá trochu ako malá šperkovnica.

Hoci si puzdro zakladá na malých rozmeroch, vďaka svojej konštrukcii vytvára pri vložení do vrecka (napr. nohavíc) nevzhľadnú vypuklinu. Puzdrá s plochým dizajnom sa jednoducho lepšie skryjú vo vrecku. Preto sme ho častejšie nosili v batožine.

Puzdro nemá tendenciu samovoľne sa otvárať. Vzhľadom na konštrukciu veka však budete musieť najčastejšie použiť obe ruky. Otvoriť ho jednou rukou, ako ste možno zvyknutí pri iných slúchadlách s vekom v hornej časti, je takmer nemožné.

Vo vnútri puzdra má každé slúchadlo vlastnú nabíjaciu kolísku. Po otvorení máte k dispozícii pomerne veľa priestoru, vďaka ktorému sa slúchadlá budú dať ľahko vytiahnuť aj ľuďom s väčšími prstami.

Pomerne neštandardne sa dá umiestnenie slúchadiel v kolíske zameniť (t. j. ľavé slúchadlo môže byť aj v pravej kolíske). Bohužiaľ, to môže byť trochu mätúce v prípade, že na to zabudnete a potom si omylom vložíte slúchadlá do uší opačne. Nemá to však vplyv na nabíjanie ani na zastavenie prehrávania, keď sú slúchadlá umiestnené v puzdre, takže v tomto ohľade to vlastne nevadí.

Spárovanie s telefónom je hotové raz dva

Slúchadlá treba najprv vybrať z nabíjacieho puzdra, čím sa spustí režim párovania. Potom ich stačí vybrať zo zoznamu dostupných zariadení v mobilnom telefóne (prípadne v počítači alebo tablete). Technológia Bluetooth verzie 5.1 zabezpečuje bezproblémové pripojenie a dosah je približne 10 metrov. Ak ich chcete spárovať s novým zariadením, musíte ich najprv odpojiť od existujúceho. Nie sú vybavené tlačidlom na párovanie.

Kde kúpiť LAMAX Dots2 Play
LAMAX Dots2 Play
Hodnotenie
3.7/5

Výdrž batérie? Celkovo 37 hodín

Výdrž batérie slúchadiel LAMAX Dots2 Play je 7 hodín (pri 50 % hlasitosti), s nabíjacím puzdrom potom získate ďalších 30 hodín počúvania. Pri našom testovaní sa ukázalo, že výrobcom deklarované hodnoty sú pravdivé. Ak zvolíte vyššiu hlasitosť (napr. v hlučnejšom vonkajšom prostredí), výdrž batérie bude prirodzene nižšia. Novší model LAMAX Dots3 ponúkne 9 hodín počúvania a ďalších 31 hodín s nabíjacím puzdrom.

Ak chcete výdrž batérie ešte viac predĺžiť, môžete na počúvanie používať len jedno slúchadlo. V tomto prípade však strácate plnú kontrolu nad hlasitosťou, keďže jedno slúchadlo slúži na zvýšenie hlasitosti, druhé na jej zníženie. Konkurenčné slúchadlá Niceboy HIVE Podsie 3 ponúknu 35 hodín počúvania.

O aktuálnej úrovni nabitia informujú 4 LED diódy umiestnené na nabíjacom puzdre. Okrem toho nájdete LED diódu aj na každom slúchadle. Ak je LED dióda červená, znamená to, že puzdro sa nabíja. Keď LED diódy zhasnú, je to pre vás signál, že slúchadlá sú plne nabité.

Na nabíjanie puzdra slúži priložený kábel s konektorom USB-C. Úplné nabitie trvá približne 1,5 hodiny.

Nabíjanie puzdra
Nabíjanie puzdra

Kvalita zvuku má určité medzery

Pri slúchadlách LAMAX Dots2 Play nás pri pohľade na technické parametre hneď zarazil ich nižší frekvenčný rozsah. Kým v dnešnej dobe je u iných modelov úplne bežné, že sa pohybuje medzi 20 a 20 000 Hz, v tomto prípade výrobca uvádza 115 - 20 000 Hz. To znamená, že slúchadlá nedokážu reprodukovať nižšie frekvencie a negatívne to ovplyvňuje kvalitu hlbokých tónov.

Vo všeobecnosti by sme slúchadlá Dots2 odporučili skôr nenáročným poslucháčom, a to tým, ktorí počúvajú podcasty alebo sledujú filmy a videá. Môžu byť užitočné aj pre deti na cestách.

Z hľadiska kvality zvuku majú slúchadlá svoje nedostatky, ale samozrejme, stále musíme brať do úvahy ich prijateľnú cenu. Najlepšie si poradia s vykreslením stredných tónov, ale vysoké tóny a hlboké basy pokrivkávajú, ako naznačuje frekvenčný rozsah. Správnu interpretáciu basov ovplyvňuje aj to, ako vám slúchadlá sedia v ušiach (preto odporúčame vyskúšať menšie veľkosti štupľov, ktoré sú súčasťou balenia).

Z hľadiska žánrov je ťažké vyzdvihnúť tie, ktoré sú z hľadiska kvality najlepšie. Vzhľadom na spomínaný frekvenčný rozsah totiž jednotlivé skladby znejú trochu plocho a monotónne a medzery sú citeľné. Vzhľadom na cenu to však bežní poslucháči pravdepodobne ľahko odpustia a bez obáv si vychutnajú napríklad počúvanie populárnej hudby.

Slúchadlá sme testovali aj pri počúvaní podcastov a hovorenému slovu nebolo ťažko rozumieť. Slúchadlá sme testovali aj pri telefonovaní. Volajúcemu sme rozumeli celkom dobre, museli sme však zvýšiť hlasitosť o niečo viac ako pri počúvaní hudby. Bohužiaľ, mikrofón zjavne nedosahuje takých kvalít, keďže volajúci spomenul, že sme zneli akoby vzdialene. Na rušnejšej ulici bola kvalita hovoru ešte horšia.

Čo sa týka telefonovania, slúchadlá by sme odporúčali skôr na príležitostný hovor s vašimi blízkymi. Ak hľadáte slúchadlá napríklad na dlhé konferenčné hovory, odporúčame siahnuť po inom modeli.

Aby bola naša recenzia kompletná, nevynechali sme ich ani pri testovaní počas sledovania filmu. Medzi zvukom a obrazom nedochádzalo k žiadnemu oneskoreniu a s kvalitou zvuku sme boli v tomto smere celkom spokojní.

Odolnosť voči vode a prachu

V prípade modelu LAMAX Dots2 Play výrobca bohužiaľ neuvádza, že slúchadlá boli testované na odolnosť voči vode a prachu podľa parametra IP. V popise produktu však nájdete informáciu, že slúchadlá sú odolné voči potu a vlhkosti, takže ich teoreticky môžete používať pri niektorých druhoch športových aktivít. Navyše, ak patríte medzi zabúdajúcich jedincov, s týmito slúchadlami si prídete na svoje. Ich strata v posilňovni alebo na cestách bude určite bolieť menej ako v prípade oveľa drahšieho modelu.

Kde kúpiť LAMAX Dots2 Play
LAMAX Dots2 Play
Hodnotenie
3.7/5

Na ovládanie slúžia tlačidlá

Na každom slúchadle sa nachádza jedno tlačidlo na ovládanie. Niektoré funkcie sú k dispozícii po stlačení tlačidla, zatiaľ čo iné si vyžadujú podržanie tlačidla na rôzne dlhý čas.

Bohužiaľ, tento spôsob ovládania má svoje nevýhody a rozhodne sa nevyrovná dotykovým panelom. Pri stlačení tlačidla si totiž v podstate zatlačíte slúchadlo hlbšie do ucha, čo môže byť v niektorých prípadoch bolestivé. Vzhľadom na to nám tento spôsob ovládania nevyhovoval.

Na druhej strane, toto nepohodlné ovládanie sa týka aj niektorých slúchadiel s dotykovými plochami. Je preto veľmi dôležité ich kalibrovať. Dotykovými plochami nie sú vybavené ani slúchadlá Niceboy HIVE Podsie 3. Nájdete ich napríklad na drahších LAMAX Dots3 ANC.

Dotykové plochy
Dotykové plochy

Mobilnú aplikáciu nehľadajte

Na rozdiel od slúchadiel Niceboy alebo JBL nie je k dispozícii mobilná aplikácia, ktorá by ponúkala ďalšie funkcie alebo dokonca možnosť nastavenia ekvalizérov. Slúchadlá sa vzhľadom na atraktívnu obstarávaciu cenu nedodávajú ani s aktívnym potlačením hluku.

Záver – komu by sme slúchadlá LAMAX Dots2 Play odporučili?

Bezdrôtové slúchadlá LAMAX Dots2 Play by sme vo všeobecnosti odporučili skôr nenáročným poslucháčom, ktorí hľadajú cenovo dostupné zariadenie. Užitočné budú aj pre tých, ktorí napríklad chodia cvičiť a slúchadlá často strácajú alebo zabúdajú. V neposlednom rade by sme tento model odporučili rodičom detí, ktorí chcú mať náklady na slúchadlá čo najnižšie. Skvele sa hodia napríklad na počúvanie počas cesty do školy.

Kvalita zvuku má síce svoje nedostatky, ale na príležitostné počúvanie hudby alebo podcastov postačuje. Okrem toho s nimi môžete aj telefonovať, hoci kvalita mikrofónu sa na dlhé konferenčné hovory príliš nehodí.

Pokiaľ ide o silné stránky slúchadiel, určite možno vyzdvihnúť dlhú výdrž batérie. Samotné slúchadlá vydržia 7 hodín, s nabíjacím puzdrom získate ďalších 30 hodín počúvania. Nechýbajú ani informatívne LED diódy, ktoré vás vždy informujú o aktuálnej úrovni nabitia.

Spárovanie slúchadiel je spoľahlivé a jednoduché. Spôsob otvárania škatuľky sa môže na prvý pohľad zdať trochu nezvyčajný, na druhej strane majú k slúchadlám dobrý prístup aj jedinci s väčšími prstami.

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá LAMAX Dots2 Play
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
 • Využitie na cestách
 • Využitie na šport
 • Využitie v kancelárii/na telefonovanie
 • Využitie na hranie hier
 • Univerzálne každodenné využitie
3.7

Cenovo dostupné TWS slúchadlá

LAMAX Dots2 sú cenovo dostupné bezdrôtové slúchadlá True Wireless s dlhou výdržou batérie až 37 hodín s nabíjacím puzdrom. O aktuálnom stave nabitia vás informujú LED diódy. Na ovládanie slúchadiel slúžia dve multifunkčné tlačidlá, každé umiestnené na jednom slúchadle. Čo nás na tomto zariadení zaujalo?

Klady

 • Slúchadlá sa dajú pohodlne vytiahnuť
 • Dlhá výdrž batérie
 • Dostupná cena
 • Jednoduché párovanie
 • Informačné LED diódy

Zápory

 • Nepohodlné ovládanie pomocou tlačidiel
 • Základná kvalita zvuku
 • Žiadna mobilná aplikácia
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá LAMAX Dots2 Play
LAMAX Dots2 Play
Hodnotenie: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram