Recenzia: bezdrôtové slúchadlá JBL Live 670NC

Silné stránky
  • Aktívne potlačenie šumu a dva režimy priepustnosti
  • Bezkonkurenčná výdrž batérie
  • Cestovná taška, kábel AUX
  • Aplikácia s ekvalizérmi
  • Podpora iOS aj Android
Slabé stránky
  • Malé náušníky sa nehodia každému
  • Hlavový most priťahuje nečistoty

Bezdrôtové slúchadlá JBL Live 670NC ma zaujali predovšetkým svojou ľahkosťou, vynikajúcou výdržou batérie a dobrým vzhľadom. Intuitívna aplikácia JBL Headphones potom rozširuje možnosti slúchadiel o celý rad praktických funkcií. Patrí medzi ne efekt Spatial Sound, režim Voice Aware a predovšetkým vytváranie vlastných ekvalizérov. Môžete si tak vyvážiť zvuk spôsobom, aby vám vyhovoval. Ako sa slúchadlá osvedčili v ďalších aspektoch?

Často kladené otázky a odpovede

Ako dlho vydržia JBL Live 670NC na jedno nabitie?

Podľa výrobcu môžu slúchadlá dosiahnuť až 65 hodín počúvania, s aktívnym potlačením hluku 50 hodín. Pri čase hovoru zvládnu JBL 33 hodín, s režimom ANC 28 hodín.

Aké sú funkcie modelu Live 670NC?

Slúchadlá majú aktívne potláčanie hluku, okolitého hluku a tiež režim TalkThru. Slúchadlá môžete tiež nechať pripojené k dvom zariadeniam súčasne. Aplikácia JBL Headphones pridáva nespočetné množstvo užitočných funkcií, ako napríklad VoiceAware, Spatial Sound alebo obmedzovač maximálnej hlasitosti.

Sú slúchadlá vodotesné?

Výrobca bohužiaľ neuvádza stupeň krytia IP ani žiadne iné špecifikácie ich odolnosti. Preto by som neodporúčala používanie v daždi.

Akú lokalizáciu ponúkajú slúchadlá a aplikácia?

Aplikácia nepodporuje češtinu, slovenčinu, poľštinu ani maďarčinu. Čo sa týka slúchadiel, všetky upozornenia sú konfigurovateľné v aplikácii v časti hlasových výziev. Slovenčinu tu nenájdete - namiesto nej sa môžete spoľahnúť na angličtinu alebo prípadne nemčinu - ale vzhľadom na jednoduchosť hlasových výziev, slovenčina ani nie je potrebná.

Pridaný AUX kábel pre prípad, ak sa slúchadlá vybijú

V krabici bezdrôtových slúchadiel nájdete okrem samotných JBL Live 670NC aj kábel:

  • krátky napájací USB-A/USB-C kábel,
  • praktický AUX kábel ,
  • látkovú cestovnú tašku
  • a používateľskú dokumentáciu vrátane prehľadného manuálu.

Ak sa vaše slúchadlá vybijú, AUX kábel vás zachráni - samozrejme, za predpokladu, že vaše zariadenie má 3,5 mm konektor. Nezabudnite tiež, že mikrofón a ovládacie tlačidlá (okrem prepínania režimov) nebudú pri pripojení káblom fungovať.

Namiesto čiernej farby si môžete slúchadlá objednať aj v bielej, modrej alebo pieskovej farbe.

Technické parametre JBL Live 670NC

Z technických parametrov vyniká mimoriadna výdrž batérie, ktorá dosahuje až 65 hodín bez zapnutého režimu ANC (potláčania hluku). Okrem toho si všimnete relatívne nízku hmotnosť, napr. v porovnaní s Apple AirPods Max. Keď ho však porovnáme so Sony WH-CH720N alebo JBL Tune 520BT, zistíme, že je aj ľahší.

ParametreHodnota
Typ slúchadielNa uši
Spôsob nabíjaniaUSB-C Kábel
Celková hmotnosť slúchadiel219 g
PripojenieBluetooth 5.3
Výdrž batérie Až 65 h (bez ANC), 50 h (s ANC)
OdolnosťVýrobca neuvádza
Podporované kodekyAAC, SBC
Frekvenčný rozsah20 - 20 000 Hz (20 - 40 000 Hz káblovo)
Citlivosť98 dB/mW
Veľkosť meniča40 mm
Impedancia32 Ω
MikrofónÁno
V prípade, že máte záujem dozvedieť sa viac o bezdrôtových slúchadlách, prečítajte si náš článok o tom, ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá alebo si pozrite naše recenzie konkrétnych modelov.

Malé náušníky a látkový hlavový most

Na prvý pohľad ma zaujal nezvyčajný dizajn hlavového mosta, ktorý je potiahnutý textúrovanou látkou. Vďaka tomu majú slúchadlá celkom iný vzhľad a sú príjemné na dotyk, ale ľahšie podľahnú vlhkosti alebo chlpom vášho domáceho maznáčika.

Drobné mušle zdobia mäkké koženkové náušníky s vyšitým R a L, vonkajšiu stranu zdobí elegantné logo. Náušníky sa dajú otáčať a dajú sa tiež zložiť do kompaktnejšej veľkosti, čím vám ušetria veľa miesta.

Vďaka menším náušníkom slúchadlá nevážia toľko, ale zároveň neobopínajú celé vaše uši. Pri dlhšom nosení teda môžete mať pocit, že tlačia alebo mierne dráždia. Tým, že neobopínajú celé ucho, nemusia tiež podávať taký výkon z hľadiska zvuku.

Osobne som slúchadlá v každom prípade považovala za príjemné. Vo všeobecnosti nevydržím príliš dlho so slúchadlami na ušiach a radšej volím slúchadlá do uší (v podobnej cenovej kategórii ponúka napríklad spoločnosť JBL slúchadlá JBL Tune Flex; štuple a kôstky v jednom). Napriek tomu si ma JBL Live 670NC získali - vďaka svojej ľahkosti a veľmi vydarenému dizajnu.

Okrem toho slúchadlá JBL Live 770NC obopínajú celé vaše uši vďaka veľkým náušníkom, čo umožňuje plnší a bohatší prenos zvuku. Ich konštrukcia má však za následok aj vyššiu hmotnosť.

Slúchadlá JBL Live 670NC držia na hlave pomerne pevne, hoci pri prudkých pohyboch majú tendenciu sa trochu posúvať. Takže na posilňovanie alebo na prechádzku sa mi osvedčili, ale na niečo akčnejšie by mohli začať padať.

Aplikáciu JBL si zamilujete

Aplikácia JBL Headphones otvára dvere k ďalším funkciám a možnostiam slúchadiel. Bezpochyby si zaslúži pochvalu aj za svoju prehľadnosť. Môžete si ju stiahnuť z obchodu App Store aj Google Play. Okrem všetkých režimov priechodu a ich podrobných nastavení v nej nájdete aj:

Kde kúpiť JBL Live 670NC
JBL Live 670NC
Hodnotenie
4.0/5
  • nastavenie ekvalizéra (možnosť vytvoriť si okrem prednastavených režimov aj vlastný),
  • vyváženie slúchadiel,
  • efekt Spatial Sound alebo Smart Audio & Video,
  • obmedzovač maximálnej hlasitosti (aby ste si nepoškodili sluch, ak náhodou pustíte hudbu naplno),
  • funkciu VoiceAware (aby ste pri telefonovaní zreteľne počuli svoj hlas)
  • alebo automatické prehrávanie/pozastavenie na základe detekcie sluchu.

Určite by som vyzdvihla možnosť zostaviť si vlastné ekvalizéry (nastavenie úrovní hlasitosti rôznych frekvenčných pásiem), vďaka ktorým je dizajn zvuku založený na vašom vlastnom vkuse. Výsledným zvukom ohúri aj efekt Spatial Sound, špeciálny pre hudbu, video a hry. Zvuk sa pod ním zdá byť rozmazaný, čím simuluje priestorovosť pre dynamickejší a živší pocit. Efekt Smart Audio zvyšuje celkový pôžitok z hudby a Smart Video sa snaží zabrániť posunom medzi obrazom a zvukom (dôležité napríklad pri hraní hier).

Za zmienku stojí aj možnosť zapnutia automatického prehrávania/pauzy na základe detekcie sluchu. Priznám sa však, že pre mňa bolo prirodzenejšie vždy pozastaviť hudbu manuálne. Keď som totiž zmenila polohu slúchadiel na ušiach, aby mi lepšie sedeli, hudba sa zároveň zastavila. Na druhej strane som nechala zapnuté automatické vypnutie po určitej dobe nečinnosti (môžete si vybrať, ale minimálne pol hodiny). Ak by ste totiž zabudli slúchadlá vypnúť a odložili ich, samé by sa nevypli.

Ak zabudnete, kde sa slúchadlá nachádzajú, pomôže vám Google Finder. Funkcia Find My však nie je podporovaná.

Personi-Fi

Aplikácia obsahuje aj meranie kvality vášho sluchu. Po vyhodnotení sa zvuk slúchadiel prispôsobí. Ľuďom, ktorí horšie počujú určité tóny alebo len jedno ucho, môže celkom jednoducho pomôcť dosiahnuť plnší a kvalitnejší hudobný zážitok. Sama som zistila, že rozdiel je dosť výrazný.

Spoločnosť JBL nesklamala v oblasti pripojenia

Prvotné spárovanie je jednoduché, JBL Live 670NC sa rýchlo objaví v nastaveniach vášho mobilu alebo notebooku. Potom sa slúchadlá zakaždým automaticky a bez problémov pripoja k zariadeniam so systémom Android aj iOS. Celkovo som sa počas celého obdobia testovania nestretla so žiadnym zádrheľom pri pripojení.

Prenos založený na technológii bluetooth 5.3 funguje skvele. V praxi som mohla so slúchadlami prejsť z prvého na tretie poschodie alebo prejsť po celom byte. To sa mi hodilo, napríklad keď som išla vonku po poštu alebo pri varení a odbiehaní po suroviny do špajze.

Dlhým stlačením + a – resetujete slúchadlá.

Slúchadlá podporujú aj viacbodové pripojenie, takže ich môžete nechať pripojené k dvom zariadeniam súčasne. Ak sa chcete pripojiť, stačí stlačiť tlačidlo bluetooth na slúchadlách. Keď potom sledujete film na počítači, slúchadlá sa pri hovore pripájajú k zvuku z mobilného telefónu. Ak však chcete namiesto sledovania filmu počúvať hudbu, musíte ručne vypnúť video v počítači. Nie je to opäť taká prekážka.

Zvuk z počítača môžete dokonca ovládať a upravovať z aplikácie JBL Headphones stiahnutej iba do mobilného telefónu. Stačí nechať slúchadlá pripojené k obom zariadeniam. Ak potom telefón odpojíte, naposledy zvolené rozhranie - posledný ekvalizér alebo akýkoľvek efekt - sa zachová. Teda až dovtedy, kým nevypnete slúchadlá.

Pri ovládaní hrajú úlohu tlačidlá aj dotyky

Slúchadlá JBL sa spoliehajú na multifunkčné tlačidlá rozmiestnené výlučne na pravej mušli.

To znamená, že sa musíte najprv zorientovať, aby ste zistili, kde ktoré tlačidlo leží. Ako aj občas dať ruku do dosť neprirodzenej polohy - čo by bolo určite jednoduchšie, ak by tlačidlá obsahovali obe mušle slúchadiel. V každom prípade sa vďaka výraznej perforácii dajú ľahko používať po hmate, aj keď tlačidlá môžu spočiatku trochu splývať.

Slúchadlá zapnete a vypnete posunutím jediného tlačidla vo výklenku. Slúchadlá vás vždy upozornia na zmenu stavu a zapnutie slúchadiel sprevádza modré svetlo.

Okrem tlačidiel hlasitosti a pozastavenia/prehrávania nájdete na slúchadlách aj tlačidlo bluetooth. Vďaka tomu sa slúchadlá môžu nepretržite pripájať k dvom zariadeniam. Posledným tlačidlom sa ovládajú režimy priepustnosti - jedným ťuknutím sa prepína režim okolia a ANC, dvojitým ťuknutím sa zapína režim TalkThru.

Párovanie a zmena režimu priepustnosti sa oznamuje hlasom, ale v aplikácii sa dá vypnúť.

Nesmiem nespomenúť dotykové ovládanie, ktoré sa mne osobne zdalo celkom jednoduché a používanie slúchadiel príjemné. Namiesto loga na pravom náušníku reaguje na dotyk, čo umožňuje prepínať skladby, spustiť hlasového asistenta alebo skontrolovať prichádzajúci hovor. Slúchadlá sú pomerne citlivé na dotyk a môžu reagovať aj vtedy, ak si ich polohu na hlave upravujete - preto môžete dotykové ovládanie vypnúť (nie však pokiaľ ide o hovory). Skladby môžete prepínať aj dlhým podržaním tlačidiel + a –.

Dvojitým ťuknutím na dotykovú podložku hovor prijmete a položíte, ale neodmietnete. Dlhým podržaním stlmíte mikrofón.

Hlasový asistent vášho zariadenia spúšťaný dotykom reaguje spoľahlivo. Slúchadlá podporujú štandardné funkcie Siry, Bixby, ale aj Google Assistant alebo Alexa (možnosť stiahnutia len na zariadeniach so systémom Android). Okrem toho môžete JBL ovládať handsfree, pri ktorom stačí na slúchadlá prehovoriť (napríklad ,,Hey Google" alebo ,,Alexa") a ony odpovedia.

Dlhé hodiny hudby s JBL Live 670NC

Vďaka kapacite batérie 850 mAh sa slúchadlá JBL Live 670NC môžu pochváliť vynikajúcou výdržou batérie. Výrobca sľubuje až 65 hodín počúvania a 50 hodín so zapnutým režimom ANC. V praxi som počúvala hudbu pri hlasitosti približne 45 % (čo sa mi s vlastným ekvalizérom zdalo ideálne) a režim ANC som zapínala skôr zriedkavo. Pri takomto používaní sa slúchadlá vybili približne po 62 hodinách.

Slúchadlá podporujú rýchle nabíjanie a už za päť minút získate približne štyri hodiny počúvania. Plné nabitie potom trvá viac ako dve hodiny.

Vybitia slúchadiel by som sa príliš neobávala, a to ani na dlhých cestách. Napriek tomu sa v prípade núdze môže hodiť AUX kábel. Pri jeho používaní sa však vzdáte všetkých nastavení v aplikácii a ovládania tlačidlami alebo dotykom. Funkčné zostáva len tlačidlo na zmenu režimu priepustnosti.

Kde kúpiť JBL Live 670NC
JBL Live 670NC
Hodnotenie
4.0/5

V aplikácii nájdete stav batérie zaokrúhlený na desiatky. Presné percentá sa, žiaľ, nedozviete.

Kvalita zvuku zariadenia JBL Live 670NC

JBL Live 670NC majú 40 mm meniče a podporujú kodeky SBC a AAC, ktoré sú už štandardom. Vďaka tomu je zvuk veľmi slušný a ľahko si vás získa.

V továrenskom vyvážení sú však na úkor dunivých basov ešte potlačené stredy, takže celkový dojem trochu je tým obmedzený. Kľúčom sa preto stávajú ekvalizéry, ktoré si sami zostavíte v aplikácii. Musím sa priznať, že mi chvíľu trvalo, kým som sa so správnym zvukovým rozhraním popasovala. Ekvalizér som zostavila tak, aby bol hlas vo videách a podcastoch čo najprirodzenejší, tiež aby som správne nastavila výšky a stredy v hudbe. Takže musíte trochu zaexperimentovať. Potom si však môžete vychutnať akýkoľvek žáner, od hard rocku cez R&B až po pop. Mám pocit, že výrazný vplyv má aj funkcia Personi-Fi.

Navyše, ako som už spomínala minule, slúchadlá zachovávajú naposledy zvolené ekvalizéry. Nemusíte teda venovať veľkú pozornosť továrenskému vyváženiu. S výnimkou prípadu, keď sa slúchadlá vybijú alebo vypnú, vtedy stratíte prístup k ekvalizérom.

O triedu vyššie, vynikajúci výkon slúchadiel JBL Live 770NC spolu s ich mohutným dizajnom náušníkov z nich urobili jedny z najlepších vo svojej kategórii v našom redakčnom hodnotení.

Potlačenie šumu, a to adaptívne

Slúchadlá JBL Live 670NC podporujú aktívne potláčanie hluku, inak známe ako ANC (Active Noise Cancelling), ktoré tlmí okolitý hluk. To sa vám bude hodiť, keď budete cestovať v plnom autobuse, rušným mestom alebo v lietadle. Skrátka vtedy, keď chcete byť sami alebo si len naplno vychutnať hudbu. Potlačenie považujem za priemerné, napríklad pri jazde električkou som si všimla výrazný rozdiel, hoci slúchadlá nepotlačia všetko. Už pasívne dokážu slúchadlá JBL Live 770NC oveľa lepšie blokovať okolitý hluk, a to vďaka konštrukcii veľkých mušlí. Vďaka tomu môže byť ich dlhodobé nosenie oveľa pohodlnejšie a na cestách ich možno oceníte viac.

Slúchadlá sú tiež vybavené adaptívnym režimom ANC. Ten si sám poradí s vaším prostredím a podľa toho zvolí silu potlačenia. Režim môžete zapnúť v aplikácii, taktiež tu môžete nastaviť intenzitu jednotlivých režimov.

Ďalší v poradí je režim Ambient Aware, ktorého úroveň si tiež môžete nastaviť. V tomto režime je pomerne ľahko počuť okolité hlasy alebo praskanie konárov pod nohami. Je preto ideálny, keď chcete byť v strehu. Je vhodný do prírody alebo do práce.

Nadväzujúci režim TalkThru potom umožňuje pozastaviť prehrávanie hudby alebo videa bez toho, aby ste museli zastaviť a aby ste stále počuli svoje okolie. Zvuk slúchadiel je stlmený na minimum, takže môžete s kýmkoľvek krátko prehodiť pár slov bez toho, aby ste si museli slúchadlá dať dole.

Mikrofón zastáva slušnú pozíciu

Vďaka dvom mikrofónom bluetooth slúchadlá dobre obstoja pri telefonovaní. V tichom prostredí sa hlas nesie bez problémov, jasne a celkom zreteľne. Čím hlasnejšie budete hovoriť a čím zreteľnejšie budete artikulovať, tým viac budete so zvukom spokojní a tým viac budete môcť slúchadlá využívať na hranie hier alebo pracovné hovory.

V hlučnejšom prostredí je to trochu horšie - potlačenie šumu funguje celkom dobre, ale hlas sa stáva dosť nevýrazným.

Pri telefonovaní sa nebojte používať funkciu VoiceAware, ktorá vám umožňuje nastaviť, nakoľko budete v aplikácii počuť vlastný hlas. Zároveň môžete prepínať medzi režimom ANC a priepustným režimom.

Záver – komu by som slúchadlá JBL Live 670NC odporučila?

Dizajnové bluetooth slúchadlá JBL Live 670NC sa môžu pochváliť pomerne nízkou hmotnosťou, vďaka čomu sú skvelým partnerom na každodenné nosenie. Vďaka aktívnemu potlačeniu hluku (a jeho adaptívnej verzii) a kompaktnému zloženiu ich oceníte napríklad v priloženej cestovnej taške, keď budete na cestách.

Za zmienku stojí aj skvelá výdrž batérie a priložená aplikácia JBL Headphones, ktorú si, dúfam, zamilujete rovnako ako ja. Medzi mnohými praktickými možnosťami si môžete nastaviť vlastné ekvalizéry, aby vám bol zvuk šitý na mieru. Továrenské nastavenia totiž zvýrazňujú basy, čo nemusí byť šálka kávy pre každého.

Používanie slúchadiel spríjemňuje dotykové ovládanie. Na druhej strane, prídavné multifunkčné tlačidlá sú trochu nešťastne zasadené len na pravej mušli, čo môže sťažovať ovládanie. V každom prípade môžete slúchadlá pripojiť k dvom zariadeniam súčasne, a preto môžete upravovať zvuk na počítači bez nutnosti sťahovania aplikácie. Stačí, aby jedno z práve spárovaných zariadení malo aplikáciu.

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá JBL Live 670NC
  • Kvalita zvuku
  • Kvalita spracovania
  • Batéria
  • Ovládanie a funkcie
  • Pomer cena/výkon
  • Využitie na cestách
  • Využitie na šport
  • Využitie v kancelárii/na telefonovanie
  • Využitie na hranie hier
  • Univerzálne každodenné využitie
4

Multifunkčné slúchadlá na každý deň

Bezdrôtové slúchadlá JBL Live 670NC ma zaujali predovšetkým svojou ľahkosťou, vynikajúcou výdržou batérie a dobrým vzhľadom. Intuitívna aplikácia JBL Headphones potom rozširuje možnosti slúchadiel o celý rad praktických funkcií. Patrí medzi ne efekt Spatial Sound, režim Voice Aware a predovšetkým vytváranie vlastných ekvalizérov. Môžete si tak vyvážiť zvuk spôsobom, aby vám vyhovoval. Ako sa slúchadlá osvedčili v ďalších aspektoch?

Klady

  • Aktívne potlačenie šumu a dva režimy priepustnosti
  • Bezkonkurenčná výdrž batérie
  • Cestovná taška, kábel AUX
  • Aplikácia s ekvalizérmi
  • Podpora iOS aj Android

Zápory

  • Malé náušníky sa nehodia každému
  • Hlavový most priťahuje nečistoty
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Ilona Dočekalová
Autor: Ilona Dočekalová
Písanie a skúšanie nových vecí ma napĺňa, najmä keď môžem svoje skúsenosti odovzdávať ďalej. Mojou veľkou vášňou je hudba a tanec. Rada chodím do fitka alebo na dlhé prechádzky do prírody. Slúchadlá, inteligentné hodinky, športové hodinky alebo fitnes náramok sú preto mojimi vernými spoločníkmi.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá JBL Live 670NC
JBL Live 670NC
Hodnotenie: 4.0/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram