ITmix.cz logo

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá Intezze CLIQ

Silné stránky
 • Kvalita zvuku
 • Kovové puzdro
 • Výdrž batérie
 • Jednoduché ovládanie
 • Dostupná cena
Slabé stránky
 • Dotykové plochy s vysokou citlivosťou
 • Nemajú funkciu ANC
 • Žiadna mobilná aplikácia

Bezdrôtové slúchadlá Intezze CLIQ zaujmú svojím kvalitným kovovým dobíjacím puzdrom. Ľahko sa zmestia do vrecka a poskytnú vám prekvapivý zážitok z počúvania hudby alebo sledovania filmov. Okrem toho sú vhodné aj na telefonovanie. Výdrž batérie slúchadiel je až 8 hodín. S nabíjacím puzdrom možno celkovú výdrž batérie predĺžiť o ďalších 32 hodín. Na pohodlné ovládanie slúžia dotykové plochy. Získali si nás najmä skvelou kvalitou zvuku v kontexte ich prijateľnej obstarávacej ceny.

Často kladené otázky a odpovede

Ako dlho vydržia na jedno nabitie?

Slúchadlá vydržia na jedno nabitie až 8 hodín. S nabíjacím puzdrom môžete predĺžiť výdrž batérie o ďalších 32 hodín.

Ako sa slúchadlá ovládajú?

Na ovládanie slúchadiel sa používajú dotykové plochy. Rôznymi gestami môžete upravovať hlasitosť, prepínať skladby, prijímať alebo odmietať hovory a podobne.

Aké majú slúchadlá funkcie?

Slúchadlá môžete používať na počúvanie hudby alebo podcastov a uskutočňovanie handsfree hovorov. Nie sú však vybavené žiadnymi ďalšími funkciami (napríklad ekvalizérom pre rôzne hudobné žánre alebo aktívnym potlačením hluku). Nezvládajú ani automatické pozastavenie skladby po vybratí z uší.

Pre koho sú tieto slúchadlá vhodné?

Tieto bluetooth slúchadlá odporúčame tým, ktorí hľadajú cenovo dostupnú možnosť na príležitostné počúvanie hudby a podcastov. Vďaka stupňu krytia IPX4 odolávajú potu, a preto ich môžete používať aj pri športe.

Súčasťou balenia sú náhradné nástavce

Bezdrôtové slúchadlá Intezze CLIQ zaujmú svojím jednoduchým balením v podobe klasickej škatule. Vnútri okrem samotných slúchadiel s dobíjacím puzdrom nájdete:

 • napájací kábel USB-C,
 • sadu náhradných silikónových nástavcov v 3 veľkostiach
 • a návod na použitie.

Vďaka prítomnosti náhradných silikónových nástavcov si môžete veľkosť slúchadiel do určitej miery prispôsobiť a vybrať si variant, ktorý bude vašim ušiam najviac vyhovovať. Slúchadlá Intezze CLIQ sú k dispozícii v 3 farbách (čierna, sivá a ružová). V redakcii sme testovali čierny variant.

Uchytenie v ušiach je pomerne ľahké. Pri dynamickom pohybe majú slúchadlá tendenciu vypadávať z uší, preto by sme ich odporúčali skôr na používanie pri práci v kancelárii alebo pokojnom sledovaní filmov ako pri športovaní. Prípadne to môžu vyriešiť rôzne veľkosti silikónových nástavcov. Je to veľmi individuálna záležitosť.

Technické parametre Intezze CLIQ

Intezze CLIQ sú True Wireless slúchadlá s kompaktným nabíjacím puzdrom. Majú celkovú výdrž batérie až 40 hodín na jedno nabitie. O kvalitný prenos zvuku sa starajú podporované kodeky AAC, SBC a aptX. Vďaka podporovaným kodekom sú navyše dobrou voľbou aj pre fanúšikov zariadení Apple.

Názov parametraHodnota
Typ slúchadielTrue Wireless
Rozmery nabíjacieho puzdra5 × 5 × 2 cm
Celková hmotnosť puzdra so slúchadlami70 g
KonektivitaBluetooth 5.2
Výdrž batérie8 hodín (slúchadlá), 32 hodín (puzdro)
Odolnosť - stupeň krytiaIPX4
Podporované kodekyAAC, SBC, aptX
Frekvenčný rozsah20 - 20 000 Hz
Citlivosť115 dB/mW
Impedancia32 Ω
MikrofónÁno

Skvelé slúchadlá, ktoré sa zmestia do vrecka

Dizajn týchto slúchadiel naznačuje, že sú skvelou voľbou na každodenné používanie. Vďaka kompaktnému dobíjaciemu puzdru môžete zariadenie ľahko vložiť do batohu, kabelky alebo dokonca do vrecka. Rozmery nabíjacieho puzdra sú 5 × 5 × 2 cm a hmotnosť so slúchadlami je príjemných 70 gramov. Treba poznamenať, že vzhľadom na použitie kovového puzdra je celková hmotnosť o niečo vyššia ako u niektorých konkurenčných produktov využívajúcich plast (napríklad Niceboy HIVE Pins 3 ANC váži 49 gramov).

Za pochvalu rozhodne stojí dizajn a materiál puzdra. Puzdro je kovové a zároveň veľmi tenké, vďaka čomu perfektne padne do ruky. Vďaka tomu pôsobí puzdro luxusným dojmom. Vo vnútri puzdra sa nachádzajú dve samostatné nabíjacie kolísky, do ktorých slúchadlá dokonale zapadnú. Po zatvorení puzdra sa ozve typický zvuk cvaknutia, ktorý je veľmi podobný zvuku kovových benzínových zapaľovačov. Odtiaľ pochádza názov CLIQ.

Slúchadlá možno do puzdra umiestniť len jedným spôsobom. Na lepšiu orientáciu slúži označenie pravej a ľavej strany nielen na slúchadlách, ale aj na jednotlivých kolískach.

Pripojenie k zariadeniu je otázkou chvíľky

Spárovanie slúchadiel s iným zariadením je mimoriadne jednoduché. Stačí vybrať slúchadlá z krabice a prejsť do časti ponuky bluetooth v zariadení (napríklad v mobilnom telefóne). Tam nájdite slúchadlá Intezze CLIQ a vyberte možnosť párovania. Pri ďalšom vybratí slúchadiel z krabice je už pripojenie automatické.

Ak potrebujete prepínať medzi používaním dvoch zariadení (napríklad pri striedavom počúvaní z mobilného telefónu a počítača), musíte zariadenie vždy manuálne odpojiť. Slúchadlám by sme preto vytkli absenciu tlačidla na vynútenie spárovania.

Výdrž batérie až 40 hodín

Pri plnom nabití sa môžete tešiť na 8 hodín počúvania. Vďaka dobíjaciemu puzdru potom získate ďalších 32 hodín počúvania. Celková výdrž batérie je teda totožná s výdržou slúchadiel Niceboy HIVE Pins 3 ANC. Ak chcete výdrž batérie ešte predĺžiť, môžete pri počúvaní používať len jedny slúchadlá a druhé nechať v nabíjacom puzdre.

V prednej časti puzdra nájdete jednu LED diódu, ktorá aspoň v základe informuje o stave nabitia batérie. Červená farba prezrádza, že puzdro je nabité na 5 až 35 %, oranžová farba informuje o kapacite 35 až 70 % a zelená dióda znamená, že puzdro je nabité na 70 až 100 %. Ďalšie LED diódy sa nachádzajú na slúchadlách. Pri nabíjaní svietia červenou farbou, po skončení nabíjania sa vypnú.

Na nabíjanie puzdra sa používa priložený napájací kábel s konektorom USB-C. Úplné nabitie puzdra trvá 1,5 hodiny. Vzhľadom na cenu nemožno očakávať podporu bezdrôtového nabíjania. Pochvalu si zaslúži samotné USB-C.

Kvalita zvuku vzhľadom na cenu prekvapí

Asi najdôležitejším faktorom pri výbere slúchadiel je kvalita zvuku, ktorý sprostredkúvajú. Poďme sa teda bližšie pozrieť na to, čím vás Intezze CLIQ prekvapia.

Tieto bezdrôtové slúchadlá ponúkajú úplne dostačujúci frekvenčný rozsah od 20 do 20 000 Hz. O zvukový zážitok sa postarajú výkonné meniče s priemerom 10 mm. Výhodou je aj slušná citlivosť 115 dB/mW, takže zo slúchadiel môžete dostať pomerne vysokú maximálnu hlasitosť. Pri našom testovaní sme zvládli hlasitosť nastavenú na 75 %. Pri vyššej hlasitosti už bolo počúvanie nepríjemné.

Slúchadlá Intezze CLIQ sme testovali v rôznych situáciách. Najprv sa zameriame na telefonovanie. Pri telefonovaní v tichom domácom prostredí sme nemali problém porozumieť druhej strane. Rovnako nás v takejto situácii počula úplne dobre. Rozdiel nastal, keď sme telefonovali na rušnej ulici za prítomnosti silného vetra, keď druhá strana nezachytila každé slovo správne (napriek tomu, že hlas je očistený od šumu systémom Qualcomm cVc). Na našej strane však bola zrozumiteľnosť dobrá, len bolo potrebné zvýšiť hlasitosť.

Kde kúpiť Intezze CLIQ
Intezze CLIQ
Hodnotenie
3.8/5

Slúchadlá si dobre počínali aj pri bežnom počúvaní hudby a podcastov, teda hovoreného slova. Testovali sme ich aj pri sledovaní seriálov na notebooku, kde sme nezaznamenali žiadne oneskorenie. Kvalita prenosu je teda skvelá.

Z hľadiska hudobných žánrov ide o pomerne univerzálny model. Reč je veľmi dobre vyvážená a slúchadlá výborne vykresľujú jednotlivé tóny. Dokonca aj basová zložka vás vzhľadom na veľkosť slúchadiel určite prekvapí (za predpokladu, že vám veľkosť štupľov sadne do uší a slúchadlá dobre tesnia). V prípade hlbokých tónov sa nemusíte obávať typického dunenia, ktoré sa niekedy objavuje u konkurenčných modelov. Všetko podčiarkujú aj čisté a výrazné výšky, ktoré majú iskru. Vzhľadom na cenu vás kvalita zvuku prekvapí.

Odolajú potu a striekajúcej vode

Odolnosť týchto bluetooth slúchadiel je v súlade s normou IPX4. To znamená, že im nevadí pot ani striekajúca voda , takže ich môžete bez obáv nosiť pri športe aj v nepriaznivom počasí. Odolnosť voči prachu výrobca neuvádza.

Dotykové plochy uľahčujú ovládanie

Podobne ako pri populárnych bezdrôtových slúchadlách Apple AirPods ovládanie zabezpečujú dotykové plochy umiestnené priamo na slúchadlách. Ovládanie je preto oveľa príjemnejšie ako napríklad pri Niceboy HIVE Podsie 3, ktoré sú vybavené multifunkčnými tlačidlami.

Menšou nevýhodou je skutočnosť, že touchpad-y sú pomerne citlivé. Slúchadlá tak môžu reagovať na dotyk aj pri len miernej úprave ich polohy v ušiach (odporúčame ich preto pri nastavovaní držať len za spodnú časť nožičiek). Plošinky tiež nemajú haptickú odozvu. Indikácia dotyku je citeľná len pri dosiahnutí minimálnej alebo maximálnej hlasitosti. V takom prípade zaznie zvukový signál.

Rôznymi gestami možno pozastaviť a znovu spustiť hudbu, prepnúť na predchádzajúcu alebo nasledujúcu skladbu alebo upraviť hlasitosť. Okrem toho oceníte ovládanie pri telefonovaní, keď môžete pomocou slúchadiel prijímať alebo odmietnuť hovory a zavesiť. Ak používate len jedno slúchadlo, môžu vám chýbať niektoré gestá (napríklad na ovládanie hlasitosti).

Funkcie zariadenia Intezze CLIQ

Na rozdiel od niektorých konkurenčných slúchadiel (napr. Niceboy) nie je k dispozícii mobilná aplikácia, ktorá by ponúkala ďalšie funkcie. Oproti konkurencii chýbajú napríklad ekvalizéry, čo však nie je zásadný problém a aspoň nemusíte tráviť čas ich nastavovaním. Chýba aj funkcia, ktorá by uľahčila vyhľadávanie slúchadiel. Slúchadlá tiež nemajú funkciu aktívneho potlačenia hluku, s ktorou sa stretnete napríklad pri Niceboy HIVE Pins 3 ANC.

Záver - komu by sme bezdrôtové slúchadlá Intezze CLIQ odporučili?

Bezdrôtové slúchadlá Intezze CLIQ možno zaradiť do kategórie True Wireless modelov so skvelým pomerom ceny a výkonu. Za relatívne nízku obstarávaciu cenu získate šikovné zariadenie, ktoré postačí na základné počúvanie hudby, podcastov, sledovanie filmov a telefonovanie. Vzhľadom na konštrukciu by sme ich neodporúčali na niektoré dynamické športy, pri ktorých môžu mať tendenciu vypadávať z uší.

Na prvý pohľad vás slúchadlá určite zaujmú svojím kovovým dobíjacím puzdrom, ktoré po zatvorení vydáva počuteľné cvaknutie. Na jedno nabitie si môžete užiť 8 hodín počúvania, dobíjacie puzdro potom pridá kapacitu na ďalších 32 hodín.

Výhodou slúchadiel je aj jednoduché a predovšetkým pohodlné ovládanie prostredníctvom dotykových panelov. Na druhej strane sa môže stať, že občas omylom spustíte nejakú funkciu, pretože dotykové plochy sú pomerne citlivé. Oproti konkurenčným modelom chýba mobilná aplikácia, ktorá by ponúkala ďalšie funkcie. Očakávaná je aj absencia funkcie aktívneho potlačenia hluku.

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá Intezze CLIQ
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
 • Využitie na cestách
 • Využitie na šport
 • Využitie v kancelárii/na telefonovanie
 • Využitie na hranie hier
 • Univerzálne každodenné využitie
3.8

Kvalitné slúchadlá s kovovým puzdrom

Bezdrôtové slúchadlá Intezze CLIQ zaujmú svojím kvalitným kovovým dobíjacím puzdrom. Ľahko sa zmestia do vrecka a poskytnú vám prekvapivý zážitok z počúvania hudby alebo sledovania filmov. Okrem toho sú vhodné aj na telefonovanie. Výdrž batérie slúchadiel je až 8 hodín. S nabíjacím puzdrom možno celkovú výdrž batérie predĺžiť o ďalších 32 hodín. Na pohodlné ovládanie slúžia dotykové plochy. Získali si nás najmä skvelou kvalitou zvuku v kontexte ich prijateľnej obstarávacej ceny.

Klady

 • Kvalita zvuku
 • Kovové puzdro
 • Výdrž batérie
 • Jednoduché ovládanie
 • Dostupná cena

Zápory

 • Dotykové plochy s vysokou citlivosťou
 • Nemajú funkciu ANC
 • Žiadna mobilná aplikácia
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bezdrôtové slúchadlá Intezze CLIQ
Intezze CLIQ
Hodnotenie: 3.8/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram