ITmix.cz logo

Recenzia: bluetooth reproduktor Niceboy RAZE Neon

Silné stránky
 • Svetelná show
 • Funkcia powerbanky
 • Handsfree hovory
 • Slušná výdrž batérie
 • Priaznivá cena
Slabé stránky
 • Horšie podanie výšok
 • Len predvolený ekvalizér
 • Žiadna mobilná aplikácia

Vydarený bluetooth reproduktor Niceboy RAZE Neon prehrá nielen vaše obľúbené skladby, ale sprostredkuje aj zaujímavú svetelnú show. Na jedno nabitie vydrží hrať až 12 hodín a vďaka stupňu krytia IPX6 ho môžete bezpečne používať v kúpeľni a pri bazéne. Okrem toho sa môže pochváliť jednoduchým ovládaním, funkciou powerbanky a možno ho používať na handsfree hovory.

Často kladené otázky a odpovede

Ako dlho vydrží na jedno nabitie?

Maximálna výdrž reproduktora je 12 hodín pri 50 % hlasitosti. Ak zvolíte vyššiu hlasitosť, výdrž batérie sa zníži. A na konečnú hodnotu má vplyv aj to, či zapnete svetelnú show.

Môže sa reproduktor používať pri bazéne alebo v kúpeľni?

Áno. O odolnosti reproduktora svedčí stupeň krytia IPX6, čo znamená, že bez problémov odolá kvapkám vody. Výrobca však netestoval odolnosť voči prachu.

Je možné nabíjať telefón cez reproduktor?

Áno, reproduktor môže slúžiť aj ako powerbanka.

Je možné používať reproduktor na uskutočňovanie hovorov?

Áno, pomocou tohto reproduktora môžete pohodlne telefonovať v režime hands-free.

Čo sa nachádza v balení

Bluetooth reproduktor Niceboy RAZE Neon sa predáva v pomerne kompaktnej škatuli s rozmermi 13,5 × 11 × 11 cm a celkovou hmotnosťou 705 gramov. Obalu dominuje jednoduchý dizajn kombinujúci žltú a bielu farbu a je na ňom aj obrázok samotného reproduktora.

Po otvorení škatule sa môžete tešiť:

 • samotný reproduktor (zabalený v plastovom obale),
 • napájací kábel (USB-A/USB-C),
 • kábel s 3,5 mm jack konektorom
 • a návod na použitie.

Tak ako pri väčšine bluetooth reproduktorov, ani tu neuvidíte napájací adaptér. V tomto ohľade musíte mať vlastný adaptér s maximálnym napätím 5 V. Zvyčajne ide o rovnaký adaptér, aký používate na napájanie mobilného telefónu.

Technické parametre Niceboy RAZE Neon

Tento cestovný bluetooth reproduktor sa môže pochváliť kompaktnými rozmermi a odolnosťou voči vode. Spoľahlivé pripojenie zabezpečuje technológia bluetooth vo verzii 5.0. Poteší aj slušná výdrž batérie až 12 hodín.

Názov parametraHodnota
PoužitieCestovný reproduktor
Rozmery10 × 10 × 12,3 cm
Hmotnosť566 g
Bluetooth technológia a konektivitaBluetooth 5.0
BatériaKapacita 1 800 mAh
Odolnosť - stupeň krytiaIPX6
Počet reproduktorov1
Výkon15 W
Doba prehrávaniaAž 12 hodín
Citlivosť>88 dB
Frekvenčný rozsah80 - 15 000 Hz
Impedancia4 Ω

Jeho dizajn vás zaujme na prvý pohľad

Hneď po vybalení nás zaujal neobvyklý dizajn reproduktora, ktorý pôsobí skutočne výnimočne, až futuristicky. Reproduktor sa môže pochváliť pomerne kompaktnými rozmermi (10 × 10 × 12,3 cm), vďaka čomu je vhodný na doma aj na cesty.

Hoci reproduktor patrí k ťažším modelom na trhu v rámci cestovných reproduktorov (váži 566 gramov), stále to nie je príliš obmedzujúce. Ak však stále hľadáte naozaj ľahký reproduktor v podobnej cenovej kategórii, pravdepodobne vás zaujme napríklad JBL Go 3, ktorý váži len 200 gramov.

K telefónu sa pripája lusknutím prsta

Čo je rozhodne pozitívne, je jednoduchosť spárovania reproduktora s iným zariadením. Spoľahlivé pripojenie zabezpečuje technológia bluetooth vo verzii 5.0. Kvalite pripojenia prakticky nie je čo vytknúť. Problémy môžu nastať len vtedy, keď sú obe zariadenia od seba vzdialené viac ako 10 metrov alebo ich oddeľujú steny.

Ak chcete reproduktor pripojiť k telefónu, stačí ho vybrať zo zoznamu dostupných zariadení. Nabudúce sa už automaticky pripojí k zariadeniu.

Okrem toho môžete prehrávať hudbu aj z USB disku s maximálnou kapacitou 32 GB, karty microSD alebo pripojiť reproduktor k inému zariadeniu pomocou audio kábla s 3,5 mm jack konektorom AUX. V podobnej cenovej hladine sa s týmito možnosťami vždy nestretnete, preto od nás dostáva výrobca pochvalu.

Výdrž batérie dosahuje až 12 hodín

Niceboy RAZE Neon dostal Li-Ion batériu s kapacitou 1 800 mAh. Vďaka tomu vydrží na jedno nabitie (pri 50 % hlasitosti) až 12 hodín. Rovnakú výdrž batérie ponúka aj LAMAX Sounder 2 v rovnakej cenovej kategórii.

Na nabíjanie slúži priložený napájací kábel a plné nabitie sa dosiahne približne za 2 hodiny. Pri nabíjaní oceníte, že zabudovaný indikátor na napájacom konektore svieti červenou farbou a informuje vás tak o stave batérie. Po nabití reproduktora kontrolka zhasne. Na nízky stav batérie vás upozorní zvukový signál. Konkrétnu úroveň nabitia reproduktora žiaľ nie je možné v danom okamihu určiť.

Kde kúpiť Niceboy RAZE Neon
Niceboy RAZE Neon
Hodnotenie
4.1/5

Ideálny spoločník pri bazéne

Reproduktor Niceboy RAZE Neon má stupeň krytia IPX6. To znamená, že ho môžete bez obáv umiestniť k bazénu, pretože vlhké prostredie a niekoľko kvapiek vody mu neublíži. Odolnosť voči prachu však výrobca netestoval.

Kvalita zvuku je vzhľadom na cenu skvelá

To, čo bude väčšinu používateľov zaujímať najviac, je určite kvalita zvuku. Tá je vzhľadom na relatívne nízku obstarávaciu cenu skvelá. Reproduktor sa hodí skôr na počúvanie žánrov, ako je pop, R&B alebo soul. Na druhej strane skladby zo žánru rock, metal, jazz alebo klasická hudba až tak dobre nevyniknú.

Reproduktor sme si obľúbili najmä pri počúvaní podcastov, ktoré sú vďaka nastaveniu basovej linky zrozumiteľné. Presným opakom je napríklad Niceboy RAZE 3 Titan, ktorého silné basy znemožňujú pohodlné počúvanie hovoreného slova.

Celkový výkon je 15 W, čo je v tejto cenovej kategórii taký zlatý stred. Pre porovnanie, JBL Go 3 ponúka výkon 4,2 W, zatiaľ čo LAMAX Sounder 2 sa naopak môže pochváliť výkonom 30 W.

Frekvenčný rozsah je 80 - 15 000 Hz. To znamená, že reproduktor dobre zvláda vysoké aj hlbšie tóny. V prípade vyššie uvedených konkurenčných modelov od spoločností JBL a LAMAX je horná hranica frekvenčného rozsahu 20 000 Hz a tieto zariadenia ponúkajú ešte lepšie vykreslenie vyšších tónov. Na druhej strane výhodou reproduktora Niceboy je, že frekvenčný rozsah začína na 80 Hz, zatiaľ čo u konkurenčných reproduktorov je to 110 a 115 Hz. Vďaka tomu pri tomto modeli veľmi dobre vyniknú hlboké tóny.

Citlivosť je 88 dB, vďaka čomu dokáže dosiahnuť vysokú hlasitosť. Hodnota impedancie zodpovedá 4 Ω, čo je pre tento typ výrobku celkom uspokojivé.

Niektoré konkurenčné reproduktory (napríklad Lamax) ponúkajú aj rôzne ekvalizéry, ktoré zvyšujú ich použiteľnosť pri rôznych žánroch hudby alebo napríklad pri telefonických hovoroch, kde sú basy zvyčajne nežiaduce. To u tohto reproduktora bohužiaľ chýba.

Solídne spracovanie a praktický remienok

Už keď sa nám reproduktor prvýkrát dostal do rúk, zaujala nás jeho kvalita a robustnosť. V hornej časti sa nachádza aj praktické pútko, pomocou ktorého ho môžete zavesiť. Za zmienku stojí aj výborná odozva jednotlivých tlačidiel.

Prepnutie skladby alebo výber svetelného režimu

Niceboy RAZE Neon je vybavený niekoľkými tlačidlami. Ich význam je veľmi ľahko pochopiteľný, a preto si jeho ovládanie osvojíte naozaj rýchlo.

Na zapnutie a vypnutie zariadenia využijete klasické tlačidlo on/off umiestnené v hornej časti. Slúži tiež na pozastavenie prehrávania.

Vedľa neho sa nachádza tlačidlo na spustenie predchádzajúcej a nasledujúcej skladby. K dispozícii je aj tlačidlo s funkciou True Wireless pripojením a ovládanie telefónnych hovorov.

Tlačidlo s motívom svetla slúži na ovládanie jednotlivých svetelných režimov. Každým stlačením sa zmení režim osvetlenia.

Kde kúpiť Niceboy RAZE Neon
Niceboy RAZE Neon
Hodnotenie
4.1/5

Reproduktor ponúka 9 svetelných režimov, ktoré sa líšia použitými farbami a štýlom ich osvetlenia.

Bočná strana zariadenia patrí tlačidlám v podobe veľkého plus (+) a mínus (-), ktoré prirodzene slúžia na ovládanie hlasitosti (zvýšenie a zníženie).

Funkcie Niceboy RAZE Neon

Bluetooth reproduktor Niceboy RAZE Neon je vybavený množstvom praktických funkcií. Jedinou nevýhodou je snáď len absencia rádia, na druhej strane aspoň nemusíte platiť poplatok za rádioprijímač.

Ponúka širokú škálu funkcií
Ponúka širokú škálu funkcií

True Wireless Stereo

Ak máte dva reproduktory Niceboy, môžete ich prepojiť pomocou funkcie True Wireless Stereo a získať tak silnejší zvuk. Pri použití dvoch reproduktorov nie je možné vybrať ľavý/pravý reproduktor.

Powerbanka

Výhodou tohto reproduktora oproti napríklad LAMAX Sounder 2 je, že ho možno použiť ako powerbanku. Vďaka tomu si v prípade potreby ľahko dobijete mobilný telefón.

Handsfree hovory

Ďalšou praktickou funkciou je možnosť pohodlne telefonovať v režime handsfree. V tomto ohľade sa líši napríklad od modelu JBL Go 3, ktorý nie je vybavený mikrofónom.

Svetelná show

V čom tento reproduktor od spoločnosti Niceboy vyniká v porovnaní s konkurenciou, je nepochybne ohromujúca svetelná show s 9 rôznymi efektmi, ktorá spestrí každú párty. Pri zmene hlasitosti efekty zároveň vtipne vizualizujú úroveň. Ak práve nechcete svetelné efekty, túto funkciu môžete vypnúť.

Záver – komu by sme Niceboy RAZE Neon odporučili?

Niceboy RAZE Neon sa pravdepodobne bude páčiť tým z vás, ktorí hľadajú bluetooth reproduktor za rozumnú cenu so slušnou kvalitou zvuku. Tento reproduktor je vhodný najmä na počúvanie hovoreného slova. Ak ste fanúšikom podcastov, s týmto zariadením určite neurobíte chybu. Vďaka veľkému LED panelu si navyše môžete vychutnať svetelnú show, pričom na výber máte z 9 svetelných režimov.

Okrem toho zaujme odolnosťou voči vode IPX6, takže ho môžete bez obáv používať pri bazéne alebo v kúpeľni. Vďaka funkcii True Wireless Stereo ho môžete pripojiť k ďalšiemu reproduktoru Niceboy a vychutnať si silnejší a priestorový zvuk.

Určite si obľúbite aj možnosť používať reproduktor ako powerbanku. Zariadenie má tiež zabudovaný mikrofón a možno ho použiť na uskutočňovanie handsfree hovorov. V neposlednom rade musíme spomenúť aj jeho atraktívny dizajn.

A zápory? V porovnaní s niektorými konkurenčnými reproduktormi musíme počítať s nižším výkonom, ale pre bežných používateľov je úplne postačujúci. Zariadenie tiež nedisponuje rádiom.

Kde kúpiť Niceboy RAZE Neon
Niceboy RAZE Neon
Hodnotenie
4.1/5
Recenzia: bluetooth reproduktor Niceboy RAZE Neon
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
4.1

Reproduktor, s ktorým si užijete svetelnú show

Vydarený bluetooth reproduktor Niceboy RAZE Neon prehrá nielen vaše obľúbené skladby, ale sprostredkuje aj zaujímavú svetelnú show. Na jedno nabitie vydrží hrať až 12 hodín a vďaka stupňu krytia IPX6 ho môžete bezpečne používať v kúpeľni a pri bazéne. Okrem toho sa môže pochváliť jednoduchým ovládaním, funkciou powerbanky a možno ho používať na handsfree hovory.

Klady

 • Svetelná show
 • Funkcia powerbanky
 • Handsfree hovory
 • Slušná výdrž batérie
 • Priaznivá cena

Zápory

 • Horšie podanie výšok
 • Len predvolený ekvalizér
 • Žiadna mobilná aplikácia
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
4.3/5 - (6 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bluetooth reproduktor Niceboy RAZE Neon
Niceboy RAZE Neon
Hodnotenie: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram