Recenzia: bluetooth reproduktor LAMAX Sentinel2

Čo sa nachádza vo vnútri škatule?

Popísaný bluetooth reproduktor sa predáva v elegantne vyzerajúcej škatuli. Jej rozmery sú 19 × 7 × 7,5 cm a celková hmotnosť je 713 gramov. Po otvorení škatule sa vám naskytne pohľad na reproduktor zabalený v plaste.

Balenie obsahuje aj:

Rovnako ako pri iných reproduktoroch LAMAX alebo JBL nie je súčasťou balenia napájací adaptér. Musíte preto použiť svoj vlastný. Veľkú službu vám urobí napríklad bežný sieťový adaptér na napájanie mobilného telefónu. Len nezabudnite, že maximálne výstupné napätie môže byť 5 V.

Technické parametre LAMAX Sentinel2

Pre úplnosť pripájame tabuľku s technickými parametrami, ktorými sa reproduktor LAMAX Sentinel2 môže pochváliť. Za zmienku stojí až 24-hodinová výdrž batérie, kompaktné rozmery a stupeň vodotesnosti IP67.

Názov parametraHodnota
PoužitieCestovný reproduktor
Rozmery18,6 × 6,2 × 5 cm
Hmotnosť525 g
Bluetooth technológia a konektivitaBluetooth 5.0
BatériaKapacita 3 600 mAh
Odolnosť - stupeň krytiaIP67
Počet reproduktorov2
Výkon20 W
Doba prehrávaniaAž 24 hodín
CitlivosťVýrobca nešpecifikuje
Frekvenčný rozsah115 - 18 000 Hz (často nesprávne uvádzané ako 115 - 15 000 Hz)
ImpedanciaVýrobca neuvádza

Vykoná skvelú prácu doma aj na cestách

Reproduktor vás na prvý pohľad zaujme svojimi kompaktnými rozmermi (18,6 × 6,2 × 5 cm) a pomerne nízkou hmotnosťou (525 g). To z neho robí skvelé zariadenie nielen do domácnosti, ale aj na cesty.

Veľa možností pripojenia

Technológia bluetooth vo verzii 5.0 spáruje reproduktor s vaším mobilným telefónom. Prenos dát je bezproblémový. V našom prípade k prenosu dát dochádzalo len vtedy, keď boli obe zariadenia oddelené stenami a vzdialenosť medzi nimi bola približne 15 metrov.

Okrem toho môžete prehrávať skladby z microSD karty alebo môžete do reproduktora zapojiť 3,5 mm jack. Takúto možnosť pripojenia v mnohých konkurenčných produktoch nenájdete. Hudbu si teda môžete prehrávať bez toho, aby ste so sebou museli nosiť mobilný telefón.

Treba poznamenať, že LAMAX Sentinel2 nemožno používať ako powerbanku (túto praktickú funkciu podporuje napríklad LAMAX Street2).

Výdrž batérie až 24 hodín

Rovnako ako pri iných reproduktoroch, aj tu je výdrž batérie ovplyvnená najmä zvolenou hlasitosťou. Ak sa rozhodnete pre 80 % hlasitosť, reproduktor bude prehrávať vaše skladby až 12 hodín. V prípade 50 % hlasitosti je potom výdrž batérie 24 hodín.

Kde kúpiť LAMAX Sentinel2
LAMAX Sentinel2
Hodnotenie
3.7/5

Pre porovnanie, JBL Flip 5 s identickým výkonom má typickú výdrž batérie len 12 hodín. Pri reálnom používaní je to porovnateľné. Ak kontrolka LED bliká na červeno, batéria je vybitá. Podrobnejšie informácie o stave batérie však nie sú k dispozícii (ako je to zvyčajne v prípade reproduktorov JBL).

Na nabíjanie použite priložený napájací kábel. Plné nabitie sa dosiahne približne za 3 hodiny.

Perfektná odolnosť voči vode a prachu

Rovnako ako LAMAX Sounder2, aj tento reproduktorstupeň krytia IP67. To znamená, že dokonale odolá prachu a ponoreniu do vody až do hĺbky 1 metra na 30 minút.

Reproduktor si môžete bez obáv vziať aj k bazénu. Ani niekoľko kvapiek vody ho nezastaví v prehrávaní hudby.

Kvalita zvuku prevyšuje nízku cenu

Treba zdôrazniť, že tento bluetooth reproduktor sa predáva za cenu nepresahujúcu 40 eur. Aj napriek tomu je kvalita zvuku veľmi dobrá. Zariadenie má dva reproduktory a jeho celkový výkon je 20 W. JBL Flip 5 s rovnakým výkonom sa dá kúpiť za takmer trojnásobnú cenu.

Frekvenčný rozsah je 115 - 18 000 Hz, ale často sa stretnete s nesprávne uvedeným rozsahom (115 - 15 000 Hz). Túto informáciu sme overili v našej redakcii.

Napriek tomu v mnohých konkurenčných modeloch dosahuje horná hranica 20 000 Hz, čo je pre toto zariadenie mierne mínus. Z tohto dôvodu si reproduktor neporadí s tak kvalitným podaním vysokých tónov. Ani basy nie sú také hlboké. Ak ste však bežný používateľ alebo používateľ Hi-Fi, pravdepodobne vám to nebude príliš vadiť. Pri špecifických žánroch môže dostupná technológia BeatBass® zlepšiť vyváženosť zvukového výstupu.

Pokiaľ ide o citlivosť a impedanciu, tieto hodnoty výrobca, žiaľ, neuvádza. A preto ich nemôžeme hodnotiť.

Vzhľadom na tieto hodnoty bude reproduktor vhodný najmä na počúvanie podcastov alebo konferenčných hovorov. Vhodný je aj na počúvanie rádia, ktoré však kvôli absencii rádiového prijímača budete musieť streamovať z pripojeného telefónu alebo počítača.

Vzhľadom na výbornú cenu je zvukový výstup uspokojivý.

Kde kúpiť LAMAX Sentinel2
LAMAX Sentinel2
Hodnotenie
3.7/5

Reproduktor zaujme kvalitným spracovaním

Konštrukcia reproduktora pôsobí kvalitným a robustným dojmom. Okrem toho sa na jednej strane nachádza praktické pútko na zavesenie. Samotné tlačidlá sa veľmi ľahko stláčajú a majú skvelú odozvu.

Pútko na zavesenie
Pútko na zavesenie

Ovládanie LAMAX Sentinel2 si veľmi ľahko osvojíte

Ovládanie tohto Bluetooth reproduktora netreba dlho opisovať. Zvládnete ho v priebehu chvíľky. Kľúčom k úspechu je 5 tlačidiel na hornej strane zariadenia.

Tlačidlo on/off slúži na zapnutie alebo vypnutie reproduktora. Uprostred nájdete tlačidlo Play, ktoré môžete použiť na pozastavenie alebo opätovné spustenie prehrávania.

Vedľa neho sa potom nachádzajú tlačidlá na prepnutie na predchádzajúcu alebo nasledujúcu skladbu (pri podržaní tlačidla). Krátke stlačenie potom ovplyvňuje hlasitosť prehrávanej hudby.

Tlačidlo Mode slúži na prepínanie zdroja hudby. Môžete si vybrať zariadenie pripojené cez Bluetooth, microSD kartu alebo vstup AUX. Zároveň môžete týmto spôsobom spustiť funkciu TWS a spárovať zariadenie s iným reproduktorom LAMAX.

Zapnutie reproduktora
Zapnutie reproduktora

Funkcie LAMAX Sentinel2

Bluetooth reproduktor LAMAX Sentinel2 má rozhodne čo ponúknuť aj z hľadiska funkcií. Na rozdiel od modelu LAMAX Street2 však nedostanete powerbanku ani funkciu rádia.

True Wireless Stereo

Vďaka tejto funkcii môžete k reproduktoru pripojiť ďalší reproduktor LAMAX, ktorý tiež podporuje funkciu True Wireless Stereo. Tým sa zvýši výkon celej zostavy a získate ešte silnejší zvuk.

Handsfree hovory

Reproduktor LAMAX Sentinel2 má zabudovaný mikrofón, a preto ho môžete používať aj na prijímanie telefonátov. Krátkym stlačením tlačidla Play hovor prijmete, dlhým podržaním ho odmietnete.

V domácnosti pôsobí elegantným dojmom
V domácnosti pôsobí elegantným dojmom

Často kladené otázky

Ako dlho vydrží na jedno nabitie?

Tento bluetooth reproduktor vydrží na jedno nabitie až 24 hodín. Celkovú výdrž batérie ovplyvňuje predovšetkým zvolená hlasitosť.

Je možné reproduktor používať pri bazéne alebo v kúpeľni?

Áno, reproduktor je vodotesný podľa normy IP67, takže je odolný voči prachu aj vode.

Kde kúpiť LAMAX Sentinel2
LAMAX Sentinel2
Hodnotenie
3.7/5
Je možné nabíjať mobilný telefón cez reproduktor?

Tento reproduktor bohužiaľ nemá funkciu powerbanky, a preto sa nedá použiť na nabíjanie elektroniky.

Ako dlho trvá nabíjanie reproduktora?

Plné nabitie sa dosiahne približne za 3 hodiny. Na nabíjanie použite priložený napájací kábel.

Záver – ako hodnotíme reproduktor LAMAX Sentinel2?

Reproduktor LAMAX Sentinel2 nepochybne zaujme svojou relatívne nízkou obstarávacou cenou. Napriek tomu však stále ponúka slušný výkon. Tu však záleží na posluchovej stope o niečo viac ako pri iných reproduktoroch. Reproduktor má o niečo nižší frekvenčný rozsah a nie je vybavený dvojicou wooferov.

Stále však ide o skvelú a cenovo dostupnú možnosť pre nenáročného užívateľa. Je vhodný napríklad na počúvanie podcastov alebo konferenčných hovorov. Ak však chcete počúvať skladby s hlbokými basami (napríklad R&B), vykreslenie nebude také dobré.

Reproduktor sa ľahko používa a na jedno nabitie vydrží až 24 hodín. Poteší vás aj prítomnosť mikrofónu, takže sa môžete pustiť do vybavovania hovorov. Nechýba ani podpora funkcie TWS, vďaka ktorej môžete zariadenie spárovať s iným reproduktorom LAMAX.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *