ITmix.cz logo

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL Clip 4

Silné stránky
 • Kvalitný zvuk
 • Praktická karabína
 • Jednoduché párovanie
 • Kompaktná veľkosť
 • Výdrž batérie
 • Priaznivá cena
Slabé stránky
 • Absencia mikrofónu
 • Absencia JBL Connect
 • Absencia rádia
 • Znížená kvalita zvuku pri položení

Bluetooth reproduktor JBL Clip 4 je ideálnym spoločníkom na cesty. Vyznačuje sa kompaktnými rozmermi, nízkou hmotnosťou a praktickou karabínkou. Okrem toho zaujme slušnou výdržou batérie až 10 hodín a na svoju veľkosť prekvapujúcou kvalitou zvuku. Z hľadiska nevýhod môžeme spomenúť absenciu mikrofónu na handsfree hovory, chýbajúcu funkciu rádia alebo powerbanku.

Často kladené otázky a odpovede

Ako dlho vydrží JBL Clip 4 na jedno nabitie?

Výdrž batérie závisí od zvolenej hlasitosti. My sme reproduktor testovali s hlasitosťou okolo 40 % a výdrž batérie bola skutočne deklarovaných 10 hodín. Pri hlasitosti 75 % to bolo približne 8 hodín.

Môžem reproduktor JBL Clip 4 používať pri bazéne?

Áno. Reproduktor má stupeň krytia IP67. To znamená, že je odolný voči prachu a do určitej miery mu nevadí ani voda.

Má reproduktor funkciu powerbanky?

Nie. Reproduktor neumožňuje nabíjať iné zariadenia.

Môžem reproduktor používať na telefonovanie?

Nie. Reproduktor JBL Clip 4 nemá mikrofón, a preto ho nemožno použiť na uskutočňovanie handsfree hovorov.

Čo sa nachádza v balení?

Bluetooth reproduktor JBL Clip 4 sa predáva v malej škatuľke s rozmermi 14,5 × 10 × 6 cm a celkovou hmotnosťou 360 gramov. Po otvorení sa vám naskytne pohľad na:

 • samotný reproduktor,
 • napájací kábel (USB-A/USB-C)
 • a návod na použitie.

Podobne ako pri väčšine ostatných bluetooth reproduktorov sa dá očakávať absencia napájacieho adaptéra. Musíte použiť svoj vlastný. Zvyčajne to bude ten, ktorý používate na nabíjanie mobilného telefónu.

Technické parametre JBL Clip 4

JBL Clip 4 je cestovný reproduktor JBL, ktorý na jedno nabitie vydrží hrať až 10 hodín. Poteší aj svojou odolnosťou voči prachu a vode. O bezproblémové pripojenie sa stará technológia bluetooth vo verzii 5.1.

Názov parametraHodnota
PoužitieCestovný reproduktor
Rozmery13 × 8,6 × 4,6 cm
Hmotnosť239 g
Bluetooth technológia a konektivita Bluetooth 5.1
BatériaKapacita 3 885 mAh
Odolnosť - stupeň krytiaIP67
Počet reproduktorov1
Výkon5 W
Doba prehrávaniaAž 10 hodín
Citlivosť>85 dB
Frekvenčný rozsah100 - 20 000 Hz
ImpedanciaVýrobca nešpecifikuje

Ideálny spoločník na cesty

O tom, že JBL Clip 4 je cestovný reproduktor, niet pochýb. Hneď na prvý pohľad zaujme praktickou karabínkou, pomocou ktorej ho môžete pripevniť napríklad na batožinu. Potešia vás aj jeho kompaktné rozmery 13 × 8,6 × 4,6 cm a príjemná hmotnosť 239 gramov. Na rozdiel od reproduktora JBL Clip 3 nie je okrúhly, ale má tvar štvorca so zaoblenými rohmi.

Môžete si ho pripnúť na batoh
Môžete si ho pripnúť na batoh

Z hľadiska kvality vyhotovenia nie je reproduktoru takmer čo vytknúť. Jeho telo je pokryté tradičnou plastovou tkaninou a okolo reproduktora je hliníkový rám, ktorý plynule prechádza do spomínanej karabínky. Tá sa ľahko otvára jedným prstom a nevyžaduje si veľkú silu. Bohužiaľ, inak zaujímavá karabínka na nás nepôsobila práve robustným dojmom. Počas testovania sme s ňou nemali problém, ale subjektívne ju vnímame ako možnú slabinu pri dlhodobom používaní reproduktora. Ďalším drobným nedostatkom je, že nabíjací konektor v spodnej časti nie je ničím chránený.

Vzhľadom na svoju konštrukciu je reproduktor určený najmä na zavesenie. Prípadne ho môžete položiť (napríklad na stôl, k čomu gumené prevedenie na reproduktore trochu nabáda), ale v takom prípade výrazne obmedzíte zvukové vlastnosti. Pasívny žiarič bude smerovať k podlahe.

Pripojenie k zariadeniu je otázkou okamihu

Na tomto bluetooth reproduktore možno prehrávať hudbu z rôznych zdrojov (napríklad z mobilného telefónu alebo počítača). Bezproblémové pripojenie zabezpečuje technológia Bluetooth vo verzii 5.1. Reproduktor jednoducho pripojíte k zariadeniu výberom zo zoznamu dostupných zariadení. Nabudúce sa už pripojí automaticky.

Na rozdiel od niektorých konkurenčných reproduktorov tu nenájdete možnosť použitia USB disku, microSD karty alebo pripojenia cez 3,5 mm jack.

Výdrž batérie je 10 hodín

Reproduktor je vybavený batériou s kapacitou 3 885 mAh, ktorá dokáže na jedno nabitie prehrávať hudbu až 10 hodín. V tomto ohľade jednoznačne prekonáva napríklad JBL Go 3, ktorý ponúka iba 5 hodín počúvania na jedno nabitie.

Výsledné hodnoty budú závisieť od toho, pre akú vysokú hlasitosť sa rozhodnete. My sme sa rozhodli pre pohodlné počúvanie pri hlasitosti okolo 40 % a bez problémov sme dosiahli 10 hodín. Pri testovaní so zhruba 75 % hlasitosťou počas posedenia vonku s priateľmi sme sa dostali na stále príjemných 8 hodín.

V hornej časti reproduktora nájdete LED diódu. Ak bliká, upozorňuje vás na slabú batériu a potrebu nabíjania. Ak sa reproduktor práve nabíja, LED dióda bude svietiť na červeno. Dosiahnutie plného nabitia trvá približne 3 hodiny, bohužiaľ, zariadenie nepodporuje funkciu rýchleho nabíjania.

Ideálny na použitie v exteriéri a pri bazéne

Bluetooth reproduktor JBL Clip 4 je odolný voči prachu a vode podľa normy IP67. To znamená, že je plne odolný voči prachu a vydrží dočasné ponorenie pod vodu v hĺbke do 1 metra na 3 minúty. Vďaka tomu si môžete bez obáv vychutnať počúvanie hudby aj vonku alebo pri bazéne. Len nezabudnite, že na poškodenie vodou sa nevzťahuje záruka.

Kvalita zvuku? Vzhľadom na veľkosť prekvapivo dobrá

Najviac vás asi bude zaujímať, ako reproduktor skutočne znie. A treba poznamenať, že vzhľadom na jeho veľkosť je prekvapivo dobrý. Hudobný zážitok sprostredkováva jeden 40 mm menič umiestnený na zadnej strane. Vzhľadom na to musíme ešte raz zdôrazniť, že kvalita zvuku naozaj veľmi závisí od toho, kam reproduktor umiestnite. Najlepší výsledok dosiahnete, keď ho zavesíte alebo opriete ako na videu nižšie. Pri položení na stôl nie je zvuk taký výrazný a pôsobí trochu tlmene. Celkový výkon reproduktora je 5 W, čo je o niečo viac ako 4,2W JBL Go 3.

Kde kúpiť JBL Clip 4
JBL Clip 4
Hodnotenie
4.1/5

Kvalita zvuku je tiež na dobrej úrovni vzhľadom na cenu reproduktora. Jedinou výčitkou je, že basy nie sú príliš výrazné, čo však nemusí byť nutne na škodu. Napríklad pri počúvaní hovoreného slova túto skutočnosť oceníte a hovorenému slovu budete dobre rozumieť. Reproduktor je vhodný aj na sledovanie filmov, kde nedochádza k oneskoreniu medzi zvukom a obrazom.

Celkovo je zvuk príjemný, vyvážený a hravý. Ani pri vyšších hlasitostiach nedochádza k nepríjemnému drnčaniu alebo skresleniu, a preto reproduktor dokáže celkom dobre ozvučiť aj väčšiu miestnosť. Z hľadiska žánrov ide o pomerne multifunkčný model.

V niektorých konkurenčných reproduktoroch (napríklad Lamax alebo JBL Flip 6) nájdete aj rôzne ekvalizéry. V tomto prípade to tak nie je a musíte si vystačiť len s predvolenými nastaveniami.

Jednoduché ovládanie

Reproduktory JBL sa vo všeobecnosti vyznačujú naozaj jednoduchým ovládaním. A pri reproduktore JBL Clip 4 to nie je inak. Na ovládanie zariadenia slúži niekoľko tlačidiel, ktoré sú umiestnené na dvoch miestach (v hornej časti a na bočnej zadnej strane).

Klasické tlačidlo zapnutia/vypnutia slúži na zapnutie a vypnutie zariadenia. Vedľa neho nájdete tlačidlo s motívom bluetooth, ktoré slúži na spárovanie so zariadením (napríklad mobilným telefónom). V hornej časti reproduktora nájdete aj tlačidlo na zvýšenie hlasitosti a tlačidlo na zníženie hlasitosti. Tlačidlo prehrávania slúži na pozastavenie a opätovné spustenie prehrávania. Jeho dvojitým stlačením sa prepnete na ďalšiu skladbu. Nie je tu však žiadne tlačidlo na prepnutie na predchádzajúcu skladbu.

Tlačidlá sú mierne vyvýšené a môžu sa pochváliť skvelou odozvou. Vďaka tomu je ovládanie reproduktora veľmi jednoduché a pohodlné, aj keď ho máte napríklad pripevnený na batohu, nevidíte naň a chcete tlačidlá cítiť.

Doplnkové funkcie JBL Clip 4 bohužiaľ chýbajú

Podobne ako JBL Go 3, ani tento reproduktor nemá mikrofón, takže ho nemôžete používať na handsfree hovory alebo hlasového asistenta. Nepodporuje ani funkciu rádia. Chýba aj možnosť pripojenia viacerých modelov pomocou funkcie PartyBoost. A musíte počítať aj s absenciou prispôsobenia prehrávania prostredníctvom aplikácie služby. JBL Clip 4 je skrátka naozaj určený na používanie na cestách a jeho funkcie boli obmedzené na minimum.

Záver – komu by sme JBL Clip 4 odporučili?

JBL Clip 4 je cestovný bluetooth reproduktor a práve na tento účel je úplne ideálny. Vďaka jeho kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti ho môžete ľahko zbaliť do batožiny alebo niekam pripnúť pomocou karabínky. Navyše, s ohľadom na celkovú konštrukciu, sa môžete tešiť na skvelú kvalitu zvuku. Najlepší zážitok z počúvania dosiahnete, ak reproduktor zavesíte. Pri položení na stôl môže byť zvuk trochu tlmený.

Reproduktor môžete v okamihu spárovať s mobilným telefónom alebo iným zariadením. Reproduktor sa tiež ľahko používa a má slušnú výdrž batérie, a to až 10 hodín. Z hľadiska slabých stránok môžeme spomenúť napríklad absenciu mikrofónu, ktorý by umožňoval handsfree hovory alebo ovládanie hlasovým asistentom. Chýba tiež funkcia rádia a možnosť pripojenia viacerých reproduktorov JBL prostredníctvom služby JBL Connect. Napriek týmto drobným nedostatkom však ide o šikovné zariadenie s rozumnou cenovkou, ktoré má rozhodne čo ponúknuť.

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL Clip 4
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
4.1

Cestovný reproduktor s praktickým klipom

Bluetooth reproduktor JBL Clip 4 je ideálnym spoločníkom na cesty. Vyznačuje sa kompaktnými rozmermi, nízkou hmotnosťou a praktickou karabínkou. Okrem toho zaujme slušnou výdržou batérie až 10 hodín a na svoju veľkosť prekvapujúcou kvalitou zvuku. Z hľadiska nevýhod môžeme spomenúť absenciu mikrofónu na handsfree hovory, chýbajúcu funkciu rádia alebo powerbanku.

Klady

 • Kvalitný zvuk
 • Praktická karabína
 • Jednoduché párovanie
 • Kompaktná veľkosť
 • Výdrž batérie
 • Priaznivá cena

Zápory

 • Absencia mikrofónu
 • Absencia JBL Connect
 • Absencia rádia
 • Znížená kvalita zvuku pri položení
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (2 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL Clip 4
JBL Clip 4
Hodnotenie: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram