ITmix.cz logo

Recenzia: Bluetooth reproduktor JBL PartyBox Encore

Silné stránky
 • Priaznivá cena
 • Svetelná show
 • Kompaktná veľkosť
 • Mobilná aplikácia na prispôsobenie zvuku
Slabé stránky
 • Basy môžu byť v otvorenom priestore trochu slabé
 • Nižšia výdrž batérie
 • Aplikácia nepodporuje slovenčinu

JBL PartyBox Encore je jedným z lacnejších párty reproduktorov od spoločnosti JBL. Okrem samotného reproduktora je súčasťou balenia aj mikrofón, takže je vhodný pre fanúšikov karaoke párty. Ako hodnotím jeho kvalitu vyhotovenia a ako obstál v teste? Prečítajte si celú recenziu so zhrnutím jeho silných a slabých stránok.

Často kladené otázky a odpovede

Pre koho je reproduktor JBL PartyBox Encore určený?

Reproduktor JBL PartyBox Encore je určený pre ľudí, ktorí hľadajú cenovo dostupný, ale stále pomerne kompaktný párty reproduktor. Skvele sa hodí napríklad na párty na chate alebo doma. Vo vonkajšom prostredí môže dôjsť k obmedzeniu basovej zložky, ktorá vám v otvorenom priestore môže chýbať. Prítomnosť bezdrôtového mikrofónu z neho robí skvelého pomocníka aj na karaoke párty.

Ako dlho vydrží na jedno nabitie?

V praxi to závisí od nastavenia hlasitosti a od toho, či sa rozhodnete nechať zapnutú svetelnú šou. Počas môjho testu som dosiahol 10-hodinovú výdrž batérie pri vypnutej svetelnej šou a hlasitosti nastavenej na približne 30 %.

Aký je rozdiel medzi JBL PartyBox Encore a PartyBox Encore Essential?

JBL PartyBox Encore Essential je v podstate osekanou verziou recenzovaného produktu. Mikrofón nemá v cene, namiesto toho má ale v zadnej časti vstup pre mikrofón. V hornej časti sa potom pochopiteľne nenachádzajú potenciometre pre mikrofón. Líši sa tiež výdržou batérie, ktorá dosahuje iba 6 hodín. Zároveň nemá ani postranné LED osvetlenie. Dôležitý rozdiel spočíva aj vo výkone. Aj keď oba reproduktory ponúkajú maximálny výkon 100 W, menšia batéria pri modeli Essential tento výkon utiahne iba pri napájaní zo siete.

Obsah balenia a technické parametre

Bluetooth reproduktor nám do redakcie dorazil v pomerne veľkej, ale zároveň nie veľmi ťažkej krabici (takže sa nemusíte obávať, že by ste reproduktor sami neuniesli na poschodia). Okrem samotného reproduktora balenie obsahuje bezdrôtový mikrofón JBL (vrátane potrebných batérií AA), dokumentáciu a napájací kábel.

Názov parametraHodnota
PoužitiePárty reproduktor
Rozmery a hmotnosť27,6 × 32,7 × 29,3 cm, 6,3 kg
Bluetooth technológia a pripojenieBluetooth 5.1
Batéria a nabíjanieKapacita 7 500 mAh
Odolnosť - stupeň krytiaIPX4
Počet reproduktorov1 × 5,25" woofer, 2 × 1,75" tweeter
Výkon100 W
Dĺžka prehrávaniaAž 10 hodín
CitlivosťVýrobca nešpecifikuje
Frekvenčný rozsah50 - 20 000 Hz
ImpedanciaVýrobca neuvádza

Na párty, do bazéna alebo na skupinové cvičenie

Bluetooth reproduktor PartyBox Encore už na prvý pohľad pôsobí solídnym a kvalitným dojmom. Vďaka svojmu dizajnu sa bude perfektne hodiť na párty, na ozvučenie priestoru pri bazéne, na veľkú rodinnú oslavu alebo možno na skupinové cvičenie. Ak hľadáte ešte väčší výkon, PartyBox Stage 320 môže byť pre vás tou správnou voľbou, pretože dokáže ozvučiť miestnosť o veľkosti tenisového kurtu.

Samotný reproduktor váži 6,3 kg, ale ľahko sa prenáša z miesta na miesto (vďaka rukoväti v hornej časti sa ľahko drží v ruke). Celkové rozmery sú 27,6 x 32,7 x 29,3 cm, vďaka čomu sa dá ľahko uložiť do skrine alebo garáže, keď sa nepoužíva. Treba zdôrazniť, že ide o najmenší a najľahší PartyBox, ktorý má spoločnosť JBL v súčasnosti v ponuke (k februáru 2024). Reproduktor sa dá, samozrejme, ľahko prepravovať napríklad aj autom.

O vytvorenie tej správnej atmosféry na párty sa stará svetelná šou, ktorá je synchronizovaná s rytmom hudby. Samozrejme, najviac vynikne pri slabom osvetlení. Na druhej strane, počas horúcich letných dní strávených pri bazéne môže byť jej použitie v podstate zbytočné (v takom prípade však oceníte možnosť svetelnú šou jednoducho vypnúť).

Súčasťou balenia je aj bezdrôtový mikrofón, takže si môžete na párty zaspievať a vyskúšať karaoke pri počúvaní hudby.

Jednoduché pripojenie, ktoré zvládnete raz dva

Ako to už pri reproduktoroch JBL býva, ani tu nie je potrebné zdĺhavé párovanie a nastavovanie. Po zapnutí reproduktora sa automaticky spustí režim párovania. Potom stačí mať povolené pripojenie bluetooth na inom zariadení (napríklad mobilnom telefóne) a vybrať PartyBox Encore zo zoznamu dostupných zariadení. Ďalšie spojenie sa vytvorí automaticky už pri spustení reproduktora.

Ak chcete sprevádzkovať mikrofón, vložte do neho batériu a zapnite ho pomocou tlačidla. Nič iné nie je potrebné robiť.

Bezproblémové pripojenie je zásluhou technológie bluetooth vo verzii 5.1. Pri testovaní v menšom rodinnom dome som zvyčajne nemal žiadne problémy s vypadávaním spojenia. Občas sa to stalo, keď obe zariadenia delilo poschodie a dvoje zatvorených dverí, ale často ani táto situácia nebola problematická. Čo sa týka dosahu medzi mikrofónom a reproduktorom, ten môže byť podľa výrobcu až 20 metrov. Počas môjho testovania v dome som sa nestretol so žiadnymi problémami s pripojením.

Okrem toho môžete prehrávať skladby aj z USB disku (reproduktor sa dá použiť aj ako powerbanka) alebo použiť AUX kábel s 3,5 mm jack konektorom. Chýba snáď len možnosť pripojenia microSD karty, ale tento fakt sa dá ľahko odpustiť. Ak hľadáte párty reproduktor so vstupom pre gitaru, PartyBox Club 120 môže byť lepšou voľbou.

JBL PartyBox Encore umožňuje pripojenie k dvom zariadeniam súčasne. Vďaka tomu sa môžete s priateľmi pri prehrávaní hudby striedať (vždy však musíte od reproduktora odpojiť prvé spárované zariadenie).

Až 10 hodín na jedno nabitie

Výdrž batérie, samozrejme, závisí od toho, akú hlasitosť si zvolíte a či necháte zapnutú svetelnú šou. Počas môjho testu som dosiahol 10 hodín výdrže batérie pri vypnutej svetelnej šou a hlasitosti nastavenej na približne 30 % (čo môže stačiť na karaoke v byte bez výrazného rušenia susedov).

Pri zapnutom podsvietení a hlasitosti nastavenej na približne 70 % som dosiahol iba 5 hodín. Ak teda organizujete dlhšiu párty, pravdepodobne reproduktor zapojíte rovno do elektrickej zásuvky.

Kde kúpiť JBL PartyBox Encore
JBL PartyBox Encore
Hodnotenie
3.9/5

Ak chcete vedieť aktuálnu úroveň nabitia batérie, táto informácia sa na reproduktore zobrazí po jeho zapnutí prostredníctvom LED diódy (podľa intenzity osvetlenia môžete približne odvodiť zostávajúcu kapacitu batérie). Pre mňa osobne však bola táto dióda neprehľadná a radšej som používal mobilnú aplikáciu, ktorá zobrazuje presné percentá. Za nedostatok považujem aj to, že táto LED dióda informuje o stave batérie len bezprostredne po zapnutí zariadenia, nie počas celého prehrávania hudby.

Na nabíjanie reproduktora sa používa priložený napájací kábel, pričom plné nabitie sa dosiahne približne za 3,5 hodiny. Ak je pre vás dôležitá podpora rýchleho nabíjania, odporúčame vám model PartyBox 320. S ním už 10-minútové nabíjanie zabezpečí 2 hodiny prehrávania.

Je odolný voči striekajúcej vode

Ako som už spomínal, bluetooth reproduktor nájde svoje využitie okrem iného aj pri bazéne. V tomto prípade oceníte jeho odolnosť voči striekajúcej vode podľa parametra IPX4. Vždy však pamätajte, že na poškodenie vodou sa nevzťahuje záruka. Preto odporúčam reproduktor pred vodou chrániť. Rovnaký parameter odolnosti ponúka aj bezdrôtový mikrofón a v tomto prípade odporúčam vyhnúť sa spievaniu s ním v sprche.

Basy si viac užijete pri párty v interiéri

O skvelú reprodukciu zvuku sa stará 5,25" basový reproduktor v kombinácii s dvoma 1,75" výškovými reproduktormi. Hudobný výkon je 100 W a frekvenčný rozsah 50 až 20 000 Hz. Reproduktor dosahuje veľmi vysokú hlasitosť a osobne som ani neskúsil 100 % hlasitosť. Aj nastavenie na približne 80 % bolo pre mňa príliš a v takom prípade by reproduktor ľahko prehlušil bežný rozhovor aj v skupine niekoľkých ľudí. Pri reprodukcii v interiéri (najmä vonku) sa basy nemusia javiť tak výrazne. Vzhľadom na svoj výkon a veľkosť je reproduktor prirodzene vhodnejší na ozvučenie interiéru.

O reprodukciu basov sa stará aj bassreflexový otvor umiestnený v zadnej spodnej časti reproduktora. Vzhľadom na to má miesto, kam reproduktor umiestnite, veľký vplyv na vykreslenie hudby. Ak ho umiestnite do rohu, basy budú oveľa výraznejšie, ako keď reproduktor stojí v otvorenom priestore vonku.

Počúvanie hudby

Napriek svojim kompaktným rozmerom (aspoň v kategórii párty reproduktorov) ponúka PartyBox Encore slušné basy (najmä ak použijete funkciu Bass Boost na nastavenie maxima). Ak ste teda fanúšikom žánrov s výraznými basmi, ako je EDM, s týmto reproduktorom si ich počúvanie v miestnosti naozaj užijete. Podobne aj stredné a vysoké tóny sú na túto cenovú kategóriu veľmi dobré.

Celkovo však hodnotím reproduktor ako reproduktor so zvýraznenými basmi, hoci to nie je nijako otravné. Príjemný a vyvážený zvuk som dosiahol až pri nastavení ekvalizéra v mobilnej aplikácii. Výrazná basová zložka je však to, čo typickú cieľovú skupinu tohto párty reproduktora určite zaujme, takže sa nedá povedať, že by bola zlá. Keď sa basová zložka zvýši pomocou funkcie Bass Boost v režime Deep, vyššie frekvencie zvuku sa prirodzene začnú mierne vytrácať na jej úkor. Na druhej strane režim Punchy na môj vkus príliš ruší stredy.

Domáce kino a hovorené slovo

Ak náhodou chcete reproduktor používať na počúvanie podcastov, hoci na to nie je primárne určený, zvláda aj túto disciplínu dobre. S porozumením hovoreného slova som nemal problém. Hodiť sa môže aj na sledovanie filmov, hoci musíte počítať s tým, že kvôli jednému reproduktoru nebudete mať priestorový zvuk. V oboch spomínaných prípadoch sa mi osvedčilo nechať vypnutú funkciu Bass Boost, aby bolo reproduktorom rozumieť. Ak chcete reproduktor používať pri sledovaní televízie, pravdepodobne budete chcieť vypnúť aj osvetlenie (aspoň pre mňa to bolo v tomto prípade príliš rušivé).

Reproduktor aj mikrofón zaujmú kvalitným spracovaním

Reproduktor sa môže pochváliť robustnou konštrukciou, ktorej dominuje pevný plastový materiál. Na spodnej strane nájdete štyri gumové nožičky, ktoré majú na starosti protišmykovú funkciu. Vrchnej časti dominuje zapustená rukoväť s protišmykovou gumou. Vďaka umiestneniu rukoväte môžete reproduktor v prípade potreby držať a palcom tej istej ruky ovládať tlačidlá (napríklad keď chcete zariadenie pri prenášaní rýchlo vypnúť).

Ovládacie prvky sú ľahko dosiahnuteľné
Ovládacie prvky sú ľahko dosiahnuteľné

Zadnej strane reproduktora dominujú dve samostatné gumové krytky. Jedna z nich zakrýva napájací konektor, zatiaľ čo druhá ukrýva konektor na pripojenie USB disku, AUX kábel a tlačidlo na aktiváciu funkcie TWS (na spárovanie akýchkoľvek dvoch reproduktorov JBL, ktoré podporujú aj TWS). Vďaka tejto funkcii môžete v podstate získať ešte hlasnejší a plnší zvuk a ľahšie ozvučiť väčšie miestnosti.

Bezdrôtový mikrofón má pevné telo zo zliatiny zinku. Ak vám teda náhodou spadne na zem (čo sa na párty pod vplyvom alkoholu môže ľahko stať), mal by to vydržať. Napája sa pomocou dvoch batérií AA, ktoré sú súčasťou balenia. Na tele mikrofónu nájdete iba jedno tlačidlo, ktoré slúži na jeho zapnutie a vypnutie. Je pohodlné na stlačenie, ale zároveň sa mi nestalo, že by som ho omylom stlačil.

Veľmi jednoduché používanie

Jednoduché a intuitívne ovládanie je vlastnosťou všetkých reproduktorov JBL a PartyBox Encore nie je výnimkou.

Pokiaľ ide o ovládanie, je rozdelené do dvoch častí:

 • V prvej nájdete klasické tlačidlo zapnutia/vypnutia, tlačidlo na spustenie režimu párovania, tlačidlo na nastavenie podsvietenia a funkciu Bass Boost (basy možno zosilniť v dvoch režimoch). Strednej časti dominuje tlačidlo na ovládanie hlasitosti a prepínanie na nasledujúcu alebo predchádzajúcu skladbu.
 • Druhá časť ovládacích prvkov sa aktivuje len s pripojeným mikrofónom. Ponúka totiž funkcie, ktoré sa týkajú práve mikrofónu. Prvý otočný ovládač možno použiť na ovládanie výstupnej hlasitosti pri hovorení do mikrofónu. Nasleduje možnosť nastavenia výšok, basov a ozveny. Okolo týchto prvkov sa nachádzajú farebné svetelné krúžky, ktoré farbou a polohou svetla indikujú nastavenú úroveň.

Prehrávanie hudby z reproduktora možno počas hovorenia do reproduktora jednoducho stlmiť. Vďaka tomu zariadenie nájde uplatnenie napríklad na karaoke večierkoch alebo ako cenovo dostupné zariadenie na menšie oslavy či svadby, keď potrebujete nahlas hovoriť k davu.

Funkcia JBL PartyBox Encore rozširuje mobilnú aplikáciu

JBL PartyBox Encore možno používať aj bez mobilnej aplikácie. Ak si ju však stiahnete, získate prístup k ešte širšiemu spektru funkcií. Aplikácia sa nazýva JBL PartyBox a je k dispozícii v Google Play aj App Store. Aplikácia je veľmi prehľadná, ale mám menšiu výhradu, že nepodporuje slovenčinu. Ale aj keď neovládate angličtinu, viem si predstaviť, že vďaka vtipnej grafike ľahko pochopíte rôzne funkcie.

V mobilnej aplikácii je niekoľko funkcií. Môžete napríklad jednoducho skontrolovať aktuálnu úroveň nabitia batérie (v percentách).

Kde kúpiť JBL PartyBox Encore
JBL PartyBox Encore
Hodnotenie
3.9/5

Ďalej si môžete prispôsobiť svetelnú šou. Na výber je niekoľko svetelných režimov. Okrem toho môžete ovládať aj preferovaný farebný odtieň, ktorý má zariadenie používať (alebo môžete nastaviť náhodné farby). Môžete si tiež vybrať, či chcete ponechať zapnuté všetky svetlá reproduktora (t. j. stredové, bočné a blikajúce), alebo niektoré z nich vypnúť.

Ďalšie nastavenia už súvisia s prehrávanou hudbou. K dispozícii je ekvalizér, ktorý umožňuje nastaviť basy, stredy a výšky. Prostredníctvom aplikácie možno pohodlne ovládať aj spomínanú funkciu BassBoost (ktorú možno ovládať aj priamo na reproduktore). K dispozícii je aj možnosť nastavenia hlasitosti alebo prepnutia na predchádzajúcu alebo nasledujúcu skladbu.

Na párty sa môžu hodiť aj rôzne DJ efekty. Pomocou aplikácie môžete napríklad jednoducho zapnúť efekt klaksónu, tlieskanie alebo typický efekt "scratch sound". Na prvý pohľad ide o úsmevné funkcie, ale viem si predstaviť, že ich ocení a zabaví sa s nimi veľa ľudí na párty. Môžu byť užitočné aj pri organizovaní rôznych párty hier.

Samostatnou časťou nastavení sú nastavenia mikrofónu - konkrétne basy, výšky a ozvena.

Záver – komu by sme reproduktor JBL PartyBox Encore odporučili?

Bluetooth reproduktor JBL PartyBox Encore je skvelý pre ľudí, ktorí občas organizujú párty alebo stretnutia a hľadajú kvalitný reproduktor za rozumnú cenu. Vďaka svojej konštrukcii je vhodný skôr do interiéru (napríklad na chatu alebo chalupu). Vonku (napríklad na otvorenej pláži) nie je basová zložka taká prenikavá a oceníte o niečo výkonnejšie zariadenie. Vďaka prítomnosti mikrofónu sa skvele hodí aj na karaoke párty.

Reproduktor vrátane mikrofónu zaujme svojou robustnou konštrukciou. Rovnako ako pri ostatných párty reproduktoroch JBL nechýba svetelná šou, ktorú možno voliteľne zapnúť alebo vypnúť. Najprirodzenejšie vynikne pri slabšom osvetlení.

Na nastavenie ponúka mobilná aplikácia JBL PartyBox celý rad funkcií na prispôsobenie zvuku. Menším nedostatkom je však skutočnosť, že v súčasnosti nepodporuje slovenčinu.

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL PartyBox Encore
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
3.9

Jeden z najlacnejších párty reproduktorov

JBL PartyBox Encore je jedným z lacnejších párty reproduktorov od spoločnosti JBL. Okrem samotného reproduktora je súčasťou balenia aj mikrofón, takže je vhodný pre fanúšikov karaoke párty. Ako hodnotím jeho kvalitu vyhotovenia a ako obstál v teste? Prečítajte si celú recenziu so zhrnutím jeho silných a slabých stránok.

Klady

 • Priaznivá cena
 • Svetelná show
 • Kompaktná veľkosť
 • Mobilná aplikácia na prispôsobenie zvuku

Zápory

 • Basy môžu byť v otvorenom priestore trochu slabé
 • Nižšia výdrž batérie
 • Aplikácia nepodporuje slovenčinu
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: Bluetooth reproduktor JBL PartyBox Encore
JBL PartyBox Encore
Hodnotenie: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram