ITmix.cz logo

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL Xtreme 3

Silné stránky
 • Vysoký výkon
 • Vyvážený zvuk
 • Dlhá výdrž batérie
 • Ochrana IP67
 • Sieťová nabíjačka v balení
 • Rozhranie AUX
Slabé stránky
 • Vyššia hmotnosť
 • Absencia prehrávania z USB
 • Vyššia cena

JBL Xtreme 3 je výkonný bezdrôtový reproduktor s dlhou výdržou batérie a odolnou konštrukciou s krytím IP67. Reproduktor je ideálny najmä na ozvučenie väčších vnútorných priestorov alebo vonkajšieho priestranstva. Ponuka funkcií reproduktora zahŕňa tradičnú funkciu PartyBoost alebo powerbanku, ktorá umožňuje nabíjať iné zariadenia zo zabudovanej batérie.

Často kladené otázky a odpovede

Ako dlho vydrží JBL Xtreme 3 na batériu?

Reproduktor je vybavený batériou s kapacitou 36,3 Wh a ponúka výdrž až 15 hodín pri 50 % hlasitosti. Následné nabíjanie z 0 na 100 % trvá približne 2,5 hodiny.

Je reproduktor JBL Xtreme 3 vodotesný?

Reproduktor spĺňa kritériá ochrany IP67. To znamená, že je odolný voči prachu a nemal by sa poškodiť ponorením do hĺbky jedného metra na 30 minút. Na poškodenie vodou sa však nevzťahuje záruka výrobcu.

Môže reproduktor nabíjať iné zariadenia?

Áno, na tento účel sú k dispozícii výstupy USB-C a USB-A, takže v prípade potreby môžete reproduktor použiť ako powerbanku.

Aký je dosah bezdrôtového pripojenia?

Reproduktor JBL Xtreme 3 dokáže streamovať hudbu do maximálnej vzdialenosti 60 metrov od zdroja, ak medzi zariadeniami nie sú žiadne prekážky.

Ako sa pripojím k reproduktoru JBL Xtreme 3?

Reproduktor JBL Xtreme 3 podporuje predovšetkým bezdrôtové streamovanie hudby pomocou technológie Bluetooth. Medzi konektormi však nájdete aj vstup AUX na káblový prenos.

Obsah balenia

Balenie reproduktora obsahuje kľúčové príslušenstvo, ktoré budete počas používania potrebovať. Okrem samotného reproduktora sme pri rozbaľovaní narazili na sieťovú nabíjačku s konektorom USB-C a maximálnym výkonom až 60 W, používateľskú príručku a ramenný popruh na prenášanie.

V súvislosti s výkonnou dodávanou nabíjačkou musíme výrobcu pochváliť. Väčšina menších reproduktorov sa zvyčajne dodáva len s USB káblom, takže ste odkázaní na nabíjanie pomocou notebooku, počítača alebo sieťového adaptéra z iných zariadení. V tomto smere nás výrobca nesklamal a 60W sieťovú nabíjačku môžete použiť ako rýchlonabíjačku smartfónu alebo zároveň ako druhú nabíjačku notebooku.

Popruh na prenášanie reproduktora je doplnený otváračom na fľaše. Tento praktický doplnok sa bude hodiť na záhradné párty alebo na iné podujatiach pod holým nebom.

Technické parametre JBL Xtreme 3

Technické parametre elektroniky sú v dnešnej dobe jednou zo základných charakteristík, na základe ktorých sa rozhodujeme pred kúpou. Preto sme sa rozhodli zhrnúť ich v nasledujúcej tabuľke. Nie sú to však jediné vlastnosti, ktoré by ste mali brať do úvahy. Ak vás zaujímajú ďalšie informácie o bluetooth reproduktoroch, ktoré by ste mali vedieť pred ich kúpou, prečítajte si náš článok o tom, ako vybrať bezdrôtový reproduktor, alebo recenzie ďalších reproduktorov, ktoré sme pre vás v redakcii otestovali.

Názov parametraHodnota
PoužitieInteriér a exteriér
Rozmery (Š x H x V)29,8 x 13,3 x 13,7 cm
Hmotnosť1,83 kg
Bluetooth technológia a konektivita5.1
Batéria36,3 Wh
Čas prehrávaniaAž 15 hodín
Čas nabíjania (20 V/3 A)2,5 hodiny
Odolnosť - stupeň krytiaIP67
Počet reproduktorov4
Výkon2 x 25 W RMS (woofer), 2 x 25 W RMS (tweeter)
Citlivosť> 80 dB
Frekvenčný rozsah53,5 - 20 000 Hz

Výkonný reproduktor ideálny na vonkajšie aj vnútorné aktivity

Z hľadiska parametrov by sme radi zamerali vašu pozornosť najmä na hmotnosť reproduktora. Ak hľadáte dobre prenosného spoločníka na cesty, JBL Xtreme 3 nemusí byť tou správnou voľbou. Napriek praktickému popruhu nie je hmotnosť 1,83 kg zanedbateľná. Na účely cestovania odporúčame modely ako Flip 6, Clip 4 alebo Go 3 z portfólia JBL.

V porovnaní s uvedenými reproduktormi má však Xtreme 3 jednoznačnú výhodu z hľadiska výkonu, frekvenčného rozsahu a výdrže. Za výhodu považujeme aj úroveň ochrany IP67. To znamená, že reproduktor je odolný voči prachu a nepoškodí ho ani ponorenie do hĺbky jedného metra.

V prípade umiestnenia reproduktora v blízkosti vody vám odporúčame byť opatrní. Na poškodenie vodou sa s najväčšou pravdepodobnosťou nevzťahuje záruka.

Voda a prach by reproduktor nemali poškodiť
Voda a prach by reproduktor nemali poškodiť

Odolnosť a výkon sú hlavnými vlastnosťami reproduktora Xtreme 3. Reproduktor sa nestratí ani v náročných podmienkach či hlučnom prostredí. Ak vám napríklad na stavebných alebo búracích prácach nestačí výkon menších reproduktorov a stavebných vysielačiek, recenzovaný model môže byť tou správnou voľbou.

Kvalita vyhotovenia zodpovedá cene

JBL Xtreme 3 nepatrí medzi najlacnejšie bezdrôtové reproduktory na trhu. Na druhej strane však za svoju cenu ponúka nielen vysokú kvalitu zvuku, ale aj spracovanie. Reproduktor pôsobí robustne vďaka svojej veľkosti a hmotnosti. Kovové rukoväte remienka sú veľmi pevné a to isté platí aj pre klipy remienka. Všetky časti do seba dokonale zapadajú a reproduktor vydrží bočné nárazy vďaka gumovým povrchom . Povrch tvoria okrem gumy aj plastové kryty, no dominuje mu typická textilná sieťovina, ktorá po ponorení zadrží kvapky vody len minimálne.

Úchyty remienkov sú pomerne plytké. Pripevnenie klipu si tak vyžaduje trochu šikovnosti.

Kvalitné spracovanie sa vzťahuje aj na ramenný popruh
Kvalitné spracovanie sa vzťahuje aj na ramenný popruh

Konektivita JBL Xtreme 3 nesklame

Základom konektivity je technológia Bluetooth 5.1. Tá zabezpečuje prenos hudby zo zdroja na vzdialenosť približne 60 metrov na otvorenom priestranstve bez prekážok. Reproduktor možno použiť na ozvučenie domácich párty a podujatí, grilovačiek, tanečných tréningov v posilňovni alebo iných fitnes cvičení.

Na spárovanie reproduktora so zdrojom nebudete potrebovať ani návod. Stačí zapnúť reproduktor, aktivovať režim párovania, aktivovať funkciu bluetooth na zdrojovom zariadení a vybrať reproduktor zo zoznamu dostupných zariadení. Týmto spôsobom sme vyskúšali pripojenie k smartfónu Samsung, Xiaomi a notebooku.

Kde kúpiť JBL Xtreme 3
JBL Xtreme 3
Hodnotenie
4.4/5

Konektor USB-A slúži len ako výstup na nabíjanie a nie ako vstup na prehrávanie hudby. Konektor USB-C tiež nepodporuje prehrávanie z flash disku.

Na zadnej strane reproduktora nájdete pomerne veľký utesnený kryt, ktorý pod sebou skrýva ďalšie rozhrania. Hlavným ťahákom je prostredný konektor USB-C , označený IN/OUT. Ten slúži predovšetkým ako vstup pre dodávanú nabíjačku, ale môžete ho použiť aj ako výstup na nabíjanie iných zariadení. Reproduktor ponúka aj výstup USB-A, opäť len na nabíjanie inej elektroniky. Trojicu dopĺňa vstup AUX určený na káblové streamovanie hudby.

Používanie konektorov pri nosení na ramene môže byť nepohodlné. Konektory sú totiž umiestnené v oblasti, ktorá bude väčšinou priliehať k vášmu telu. Ak teda chcete nabíjať smartfón, môžete reproduktor s konektormi otočiť smerom von. Vďaka tomu bude prenášanie pohodlnejšie a nebudete riskovať ani poškodenie kábla. V tomto prípade však musíte počítať s miernym znížením kvality a hlasitosti zvuku, pretože meniče budú otočené smerom k vášmu telu.

Z hľadiska pripojenia je reproduktor dobre vybavený
Z hľadiska pripojenia je reproduktor dobre vybavený

Ovládanie zvládnete ľavou zadnou

Na hornej strane reproduktora nájdete mechanické tlačidlá, ktoré sú typické pre mnohé bluetooth reproduktory JBL. Tlačidlá majú na starosti ovládanie hlasitosti, aktiváciu/deaktiváciu funkcie PartyBoost a ovládanie prehrávania (spustenie, pozastavenie, preskočenie skladby). Tlačidlá majú rôzne tvary, takže napriek chýbajúcemu podsvieteniu sa v nich môžete orientovať aj pri slabom osvetlení. Podsvietenie dostali len stredné tlačidlá, ktoré slúžia na zapnutie/vypnutie zariadenia a spustenie párovania bluetooth.

Funkciu PartyBoost sme pre vás opísali v našej recenzii bluetooth reproduktora JBL Flip 6.

Tlačidlá majú príjemnú odozvu
Tlačidlá majú príjemnú odozvu

Možnosti ovládania zahŕňajú aj aplikáciu JBL Portable, ktorú nájdete v obchodoch Google Play a App Store. Tá umožňuje diaľkovo ovládať niektoré funkcie a ponúka základný ekvalizér. Umožňuje tiež spustiť funkciu PartyBoost a vybrať jej špeciálny režim Stereo, ktorý je k dispozícii len pri použití dvoch rovnakých reproduktorov. Kombinácia dvoch rôznych modelov na účely stereo zvuku nie je možná.

Na bezdrôtový prenos reproduktor využíva technológiu Bluetooth 5.1.

Výdrž batérie a nabíjanie

Výrobcom udávaná výdrž batérie je maximálne 15 hodín pri 50 % hlasitosti. To znamená, že práve hlasitosť má najväčší vplyv na výdrž batérie. Významný vplyv má aj vek zabudovanej 36,3Wh batérie. Kapacita batérie a jej výdrž na jedno nabitie je rovnaká ako u lacnejšieho a kompaktnejšieho reproduktoru Niceboy RAZE 3 Titan.

V našom teste sme nastavili hlasitosť na 75 %. Pri tomto nastavení nám reproduktor ponúkol približne 9 hodín a 15 minút nepretržitého počúvania. Následné nabíjanie z 0 na 100 % trvalo približne 2 hodiny a 30 minút, čo deklaruje aj výrobca.

Dlhá výdrž batérie hrá v prospech cestovania. Reproduktor môžete používať napríklad počas kempovania alebo cestovania karavanom.

Kvalita zvuku JBL Xtreme 3

Z hľadiska kvality zvuku vás reproduktor nesklame. Basové meniče ponúkajú dunivé hĺbky, ktoré oceníte nielen pri počúvaní hudby, ale aj pri sledovaní obľúbených filmových trhákov. Výšky a stredy sú vyvážené, takže si môžete vychutnať hudobné žánre, ako je rock a latino. Z hľadiska hlasitosti zodpovedá označeniu produktovej línie. Pri nastavení hlasitosti na 100 % je intenzita zvuku veľmi vysoká, ale bohužiaľ už dochádza k strate kvality zvuku. Keď je hlasitosť nastavená na 80 %, žiadny pokles kvality reprodukcie nepozorujete.

Pri ozvučovaní menších priestorov, ako je napríklad miestnosť v byte alebo dome či kancelária, môže byť výkon pre niektorých poslucháčov zbytočne vysoký. Pri vyššej hlasitosti môžu prenikavé basy rušiť susedov. Ak budete reproduktor používať predovšetkým v menších vnútorných priestoroch a máte obmedzený rozpočet, môžeme vám odporučiť JBL Flip 6 alebo JBL Charge 5. Ak hľadáte ozvučenie na záhradnú párty, do telocvične alebo na rôzne skupinové aktivity vonku, určite odporúčame Xtreme 3.

Keďže všetky štyri meniče sú umiestnené na prednej strane reproduktora, aj kvalita zvuku je v tejto oblasti najvyššia. Napriek tomu, ak hľadáte reproduktor na ozvučenie miestnosti, ideálne miesto pre Xtreme 3 bude chrbtom k stene.

Z našej tabuľky technických parametrov môžete ľahko vyčítať, že maximálny výkon reproduktora je až 100 W, čo je impozantný údaj. Majte však na pamäti, že túto hodnotu možno dosiahnuť len s pripojeným napájacím káblom. Pri vyššom výkone sú výšky a stredy o niečo jasnejšie a zreteľnejšie. Ide však o minimálny rozdiel, ktorý si väčšina používateľov nemusí ani všimnúť.

Mierny rozdiel sme zaznamenali aj pri porovnaní bezdrôtového prenosu s prenosom prostredníctvom kábla AUX. Pri hlasitosti do 50 % je kvalita zvuku takmer identická.

JBL Xtreme 3 vs. Xtreme 2 – aké sú medzi nimi rozdiely?

Reproduktor JBL Xtreme 3 sa oproti predchádzajúcej generácii v mnohých ohľadoch zlepšil. Za významný krok vpred považujeme nahradenie nabíjania prostredníctvom proprietárneho konektora dnes už štandardným USB-C. Novšia generácia sa vyznačuje aj vyšším výkonom, ochranou IP67 a podporou novšej verzie technológie Bluetooth. Hoci sú oba modely prispôsobené na nosenie cez rameno, novší model Xtreme 3 je oveľa pohodlnejší, pretože je o viac ako 500 g ľahší.

JBL Xtreme 2 spĺňa kritériá ochrany IPX7, takže je rovnako odolný voči vode ako recenzovaný model. Stupeň ochrany proti pevným časticiam (napr. prachu alebo piesku) výrobca neuvádza (písmeno X).

Hoci oba reproduktory ponúkajú takmer identický frekvenčný rozsah, ich kvalita zvuku sa líši. Kým pri modeli Xtreme 3 sme sa stretli s pomerne vyváženým zvukom v takmer celom frekvenčnom rozsahu, starší zástupca zvýrazňuje basy a mierne prekrýva stredy a výšky. Na záver porovnania vám prinášame prehľad technických parametrov, ktoré tieto reproduktory JBL najviac odlišujú.

ReproduktoryXtreme 3Xtreme 2
ReproduktorXtreme 3Xtreme 2
Maximálny výkon100 W40 W
Počet reproduktorov42
Frekvenčný rozsah53,5 - 20 000 Hz55 - 20 000 Hz
RozhranieUSB-A, USB-C, AUXUSB-A, micro USB, AUX
Nabíjací konektorUSB-CProprietárny
Bluetooth verzia5.14.2
Stupeň krytiaIP67IPX7
Hmotnosť1,83 kg2,39 kg

Záver – komu by sme JBL Xtreme 3 odporučili?

Bluetooth reproduktor JBL Xtreme 3 je určený pre každého, kto hľadá výkonný bezdrôtový reproduktor s vysokou kvalitou zvuku a odolnou konštrukciou. Konštrukcia reproduktora spĺňa kritériá ochrany IP67. Vďaka jeho odolnosti a vysokému výkonu môžete reproduktor používať na pláži, pri bazénoch alebo dokonca na staveniskách či v iných prašných a hlučných prostrediach. V telocvični počas skupinových hodín vytvoria čisté výšky a hlboké basy atmosféru, ktorá vám rozprúdi krv alebo pomôže relaxovať. Vďaka možnosti pripojenia dvoch zariadení naraz si môžete hudbu vychutnať aj s priateľmi na pikniku alebo pri kempovaní.

Súčasťou reproduktora je ramenný popruh s nastaviteľnou dĺžkou a otvárač na fľaše. O nabíjanie sa stará konektor USB-C spolu s dodávanou 60W sieťovou nabíjačkou. Okrem bezdrôtového streamovania máte k dispozícii aj káblové streamovanie prostredníctvom konektora AUX, aby ste si mohli vychutnať všetok výkon, ktorý reproduktor ponúka. Do portfólia funkcií patrí aj Party Boost alebo powerbanka na nabíjanie ďalších zariadení.

Kde kúpiť JBL Xtreme 3
JBL Xtreme 3
Hodnotenie
4.4/5

Na druhej strane by sme reproduktor neodporúčali ľuďom, ktorí hľadajú ľahký a prenosný bezdrôtový reproduktor na cesty. Recenzovaný model váži 1,83 kg, takže na cesty odporúčame ľahších zástupcov medzi JBL reproduktorov, ako sú Clip 4, Go 3 alebo Charge 5. Ak hľadáte výkonnejší reproduktor do väčšej telocvične alebo otvoreného priestoru, vyskúšajte JBL Boombox 3 s piatimi meničmi a výkonom až 180 W pri napájaní zo siete.

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL Xtreme 3
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
4.4

Výkonný prenosný reproduktor s popruhom cez rameno a dlhou výdržou

JBL Xtreme 3 je výkonný bezdrôtový reproduktor s dlhou výdržou batérie a odolnou konštrukciou s krytím IP67. Reproduktor je ideálny najmä na ozvučenie väčších vnútorných priestorov alebo vonkajšieho priestranstva. Ponuka funkcií reproduktora zahŕňa tradičnú funkciu PartyBoost alebo powerbanku, ktorá umožňuje nabíjať iné zariadenia zo zabudovanej batérie.

Klady

 • Vysoký výkon
 • Vyvážený zvuk
 • Dlhá výdrž batérie
 • Ochrana IP67
 • Sieťová nabíjačka v balení
 • Rozhranie AUX

Zápory

 • Vyššia hmotnosť
 • Absencia prehrávania z USB
 • Vyššia cena
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Martin Dajča
Autor: Martin Dajča
Som študent, ktorý rád pretvára svoje skúsenosti a zložité myšlienky do zrozumiteľného jazyka pre spotrebiteľov. Vo voľnom čase rád behám, bicyklujem a chodím na túry po okolí. V mojom portfóliu sa preto nachádzajú recenzie inteligentných hodiniek, kamier do auta a mnohých ďalších pomôcok pre každodenný život.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (1 hlasovanie)
2 komentáre – Recenzia: bluetooth reproduktor JBL Xtreme 3
  1. Dobrý deň,

   ďakujeme za váš komentár. S istotou vám vieme povedať, že reproduktor odolá vode aj prachu. Celkovo pôsobí konštrukcia odolne a výrobca očakáva, že budete reproduktor nosiť napr. cez rameno na popruhu. Preto nájdete po jeho stranách vystúpené gumové plochy. Bočné nárazy na rovnú plochu by tým pádom mal zvládnuť bez problémov. Na spodnej strane je tiež gumová plocha, ktorá by mala náraz mierne utlmiť. Keďže ale crash testy nie sú doménou našich recenzií, o nárazuvzdornosti reproduktora vám bližšie informácie nedokážeme poskytnúť.

   S pozdravom,
   Martin Dajča

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL Xtreme 3
JBL Xtreme 3
Hodnotenie: 4.4/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram