ITmix.cz logo

Recenzia: bluetooth reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan

Silné stránky
 • Handsfree hovory
 • Powerbanka
 • Rádio
 • Priaznivá cena
 • Odolnosť
 • Výdrž batérie
Slabé stránky
 • Chýbajúci napájací adaptér
 • Len predvolený ekvalizér
 • Príliš silné basy pri počúvaní hovoreného slova

Bluetooth reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan je cenovo dostupné zariadenie, ktoré sa výborne hodí na domáce aj vonkajšie použitie, napríklad na záhrade. Na jedno nabitie vydrží hrať až 15 hodín a vďaka odolnosti podľa normy IP67 ho môžete bez obáv používať aj pri bazéne alebo v prašnom prostredí.

Výhodou reproduktora je aj rýchle a jednoduché spárovanie s mobilným telefónom a intuitívne ovládanie. Môžete ho používať nielen na počúvanie hudby z telefónu, ale aj rádia. Okrem toho sa môže pochváliť funkciou powerbanky a vďaka mikrofónu ho môžete použiť aj na handsfree hovory.

Často kladené otázky a odpovede

Ako dlho vydrží Niceboy RAZE 3 Titan na jedno nabitie?

Maximálna výdrž batérie reproduktora je 15 hodín pri 50 % hlasitosti. Ak sa rozhodnete pre vyššiu hlasitosť, výdrž batérie sa zníži.

Môže sa reproduktor používať pri bazéne alebo v kúpeľni?

Áno. Reproduktor má stupeň krytia IP67. To znamená, že je plne odolný voči prachu a vydrží krátkodobé ponorenie do vody. Preto by mu pobyt vo vlhkom prostredí nemal uškodiť.

Je možné cez reproduktor nabíjať telefón?

Áno, reproduktor je vybavený funkciou powerbanky a umožňuje pohodlne nabíjať telefón.

Je možné použiť reproduktor na uskutočňovanie hovorov?

Áno, pomocou reproduktora môžete ľahko uskutočňovať hovory v režime handsfree.

Čo nájdete vo vnútri balenia?

Bluetooth reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan nám do redakcie dorazil v elegantnej škatuli s praktickým zatváraním na magnet, s rozmermi 28 × 13,5 × 11,5 cm a hmotnosťou 1 575 gramov.

Hneď po otvorení škatule sa nám naskytol pohľad na bluetooth reproduktor. V samostatnej menšej škatuľke sme ďalej objavili:

 • napájací kábel (USB-A/USB-C),
 • audio kábel s 3,5 mm jack konektorom
 • a návod na použitie.

Ako pri väčšine bluetooth reproduktorov, ani tu neuvidíte napájací adaptér. Budete teda potrebovať vlastný s výstupným prúdom aspoň 2 A a napätím 5 V. Zvyčajne ide o rovnaký adaptér, aký používate na nabíjanie mobilného telefónu.

Technické parametre Niceboy RAZE 3 Titan

Bluetooth reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan sa môže pochváliť elegantným dizajnom a perfektnou konektivitou. Batéria s kapacitou 5 000 mAh poskytuje až 15 hodín počúvania na jedno nabitie. Výhodou je aj skvelá odolnosť voči vode a prachu.

Názov parametraHodnota
PoužitieCestovný reproduktor
Rozmery22 × 9,5 × 9 cm
Hmotnosť980 g
Bluetooth technológia a konektivitaBluetooth 5.0
BatériaKapacita 5 000 mAh
Odolnosť - stupeň ochranyIP67
Počet reproduktorov2
Výkon50 W
Doba prehrávaniaAž 15 hodín
Citlivosť>75 dB
Frekvenčný rozsah65 - 20 000 Hz
Impedancia4 Ω

Ideálny na domáce použitie

Reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan pôsobí už na prvý pohľad dizajnovo a minimalisticky, vďaka čomu dokonale zapadne do každej domácnosti. V prípade potreby ho možno používať aj na cestách, ale v tomto smere treba počítať s mierne vyššou hmotnosťou (980 g). Celkové rozmery reproduktora sú 22 × 9,5 × 9 cm. Ak teda necestujete autom, poobzerajte sa po kompaktnejších reproduktoroch. Na trhu sú určite modely, ktoré sú vhodnejšie na časté prenášanie (napríklad JBL Go 3).

Z hľadiska dizajnu nás o niečo viac zaujal reproduktor Niceboy RAZE Neon, ktorý poskytuje aj svetelnú show v závislosti od prehrávanej hudby. Z hľadiska parametrov patrí do nižšej triedy ako Niceboy RAZE 3 Titan.

Absolútne bezproblémové pripojenie

Na tomto reproduktore možno prehrávať hudbu z rôznych zdrojov. Väčšina ľudí bude pravdepodobne využívať klasické bluetooth pripojenie k telefónu, ktoré je úplne bezproblémové. Ak chcete reproduktor pripojiť k telefónu, vyberte ho zo zoznamu dostupných zariadení. Nabudúce sa spojenie vytvorí automaticky.

Kde kúpiť Niceboy RAZE 3 Titan
Niceboy RAZE 3 Titan
Hodnotenie
4.3/5

Spoľahlivé bezdrôtové pripojenie zabezpečuje technológia bluetooth vo verzii 5.0. Pri našom testovaní sa vyskytli určité problémy, keď boli dve zariadenia od seba vzdialené približne 10 metrov a oddelené stenami.

Okrem toho je možné prehrávať skladby z USB disku alebo micro SD karty. Reproduktor je možné pripojiť aj k inému zariadeniu prostredníctvom 3,5 mm konektora. Niceboy RAZE 3 Titan rozhodne chválime za široké možnosti pripojenia, ktoré nie je štandardom v tejto cenovej hladine.

Výdrž batérie? Až 15 hodín

Niceboy RAZE 3 Titan je vybavený Li-Ion batériou s kapacitou 5 000 mAh. Vďaka nej vydrží až 15 hodín pri nastavení 50 % hlasitosti, čo je o 3 hodiny viac ako Niceboy RAZE Neon. JBL Flip 5 v rovnakej cenovej hladine vydrží na jedno nabitie 12 hodín, zatiaľ čo u priameho konkurenta JBL Charge 5 vydrží batéria plných 20 hodín.

Treba zdôrazniť, že takúto výdrž batérie sme dosiahli pri našom testovaní, takže nejde o nič nereálne. Navyše 40 až 50 % hlasitosti je pre tento reproduktor pri domácom používaní pomerne vysoká hodnota (prirovnali by sme ju zhruba k hlasitosti bežného vysávača). Ak teda uprednostňujete tichšiu hudobnú kulisu, môžete takto predĺžiť výdrž batérie.

Ak by ste chceli usporiadať domácu párty a chceli by ste, aby bol reproduktor naozaj hlasitý, možno vás prekvapí funkcia, pri ktorej reproduktor automaticky zníži hlasitosť na 80 %, keď je batéria takmer vybitá.

O stave batérie vás informujú 4 LED diódy umiestnené na tele reproduktora. Každá dióda LED indikuje 25 % kapacity batérie. Ľahko tak získate informáciu o tom, koľko batérie vám ešte zostáva. Malou nevýhodou je, že LED diódy nesvietia po celý čas, keď je reproduktor zapnutý, ale len pri zapnutí alebo vypnutí reproduktora.

Na nabíjanie reproduktora použijete priložený napájací kábel s konektorom USB-A/USB-C. Na vybitie batérie vás upozorní zvukový signál.

Pri bazéne sa oň nemusíte báť

Ďalšou výhodou tohto reproduktora je vysoká odolnosť označená parametrom IP67. To znamená, že zariadenie je úplne odolné voči prachu a vydrží dočasné ponorenie pod vodu do hĺbky 1 metra na 3 minúty.

Čo to prakticky znamená? Že môžete bez obáv počúvať hudbu napríklad pri bazéne. Pravdepodobne však nebudete počúvať hudbu pod vodou. Chceme však povedať, že reproduktor bez problémov odolá dažďu alebo striekajúcej vode pri bazéne. Vždy však pamätajte, že na poškodenie vodou sa nevzťahuje záruka.

Slušný pomer ceny a kvality zvuku

O hudobný zážitok sa starajú dva 57 mm meniče umiestnené na koncoch reproduktora. Celkový výkon reproduktora dosahuje 50 W a dobre ozvučí aj priestranný byt alebo hlučnejšie prostredie. Vzhľadom na konštrukciu reproduktora však musíte počítať s tým, že zvuk nie je 360°, a preto ho môžete z rôznych uhlov počuť mierne odlišne.

Z hľadiska kvality zvuku je na veľmi dobrej úrovni vzhľadom na prijateľnú cenu. Z reproduktora najlepšie znejú popové skladby, RnB a klasická párty hudba. Dobre si poradí s vykreslením výšok a dunivými basmi. Oku lahodiacim vizuálnym zážitkom je aj moment počúvania skladby bohatej na basy, pri ktorom môžete sledovať, ako bočné membrány poskakujú do rytmu.

Reproduktor nemôžeme odporučiť na časté sledovanie filmov. Príliš veľa basov často prehluší hovorené slovo a zo sledovania filmu nebudete mať dobrý zážitok. Problémom je aj to, ak reproduktor umiestnite ďalej od seba a nastavíte ho na vyššiu hlasitosť. V tomto prípade sme mali často problém správne porozumieť hovorenému slovu. Podobne hodnotíme aj počúvanie podcastov, pre ktoré reproduktor nie je optimálny kvôli silným basom.

Po stranách reproduktora sa nachádzajú dva meniče
Po stranách reproduktora sa nachádzajú dva meniče

Frekvenčný rozsah reproduktora je 65 až 20 000 Hz, čo znamená, že veľmi dobre reprodukuje vysoké a hlboké tóny. V tomto ohľade sa vyrovná konkurenčnému modelu JBL Charge 5.

Citlivosť reproduktora je 75 dB a reproduktor dokáže dosiahnuť veľmi slušnú hlasitosť. Pri počúvaní na maximum vás susedia pravdepodobne nebudú mať dvakrát radi. Hodnota impedancie zodpovedá 4 Ω, čo je pre tento typ výrobku celkom uspokojivé. K skresleniu zvuku dochádza približne pri 80 % hlasitosti, ale na bežné počúvanie si úplne vystačíte s 30 až 40 % hlasitosti.

Kde kúpiť Niceboy RAZE 3 Titan
Niceboy RAZE 3 Titan
Hodnotenie
4.3/5

Ak však hľadáte finančne menej náročné zariadenie na domáce použitie alebo použitie v záhrade, budete pravdepodobne spokojní.

Pri niektorých konkurenčných reproduktoroch (napr. Lamax) môžete nájsť rôzne ekvalizéry, ktoré zvyšujú použiteľnosť pre rôzne hudobné žánre alebo telefonovanie. V prípade Niceboy RAZE 3 Titan je však možno použiť iba predvolený ekvalizér.

Porovnanie s JBL Flip 6

Niceboy RAZE 3 Titan a JBL Flip 6 nie sú priamymi konkurentmi z hľadiska veľkosti, hmotnosti ani ceny. Vzhľadom k tomu, že sa tieto reproduktory nachádzali v našej redakcii v rovnakom čase, sme nemohli odolať ich vzájomnému porovnaniu.

Solídne spracovanie vrátane pútka na zavesenie

Celkovo pôsobí reproduktor kvalitným a pevným dojmom. Silnou stránkou je aj výborná odozva jednotlivých tlačidiel. V hornej časti zariadenia sa nachádza praktické pútko, ktoré možno využiť na zavesenie.

Jednoduché ovládanie pomocou tlačidiel

Ovládanie Niceboy RAZE 3 Titan je dostatočne intuitívne. Používať budete niekoľko tlačidiel, ktoré sú umiestnené na bočnej strane.

Klasické tlačidlo on/off slúži na zapnutie a vypnutie reproduktora. Vedľa neho sa nachádza tlačidlo + na zvýšenie hlasitosti (dlhé stlačenie) alebo prepnutie na ďalšiu skladbu (krátke stlačenie). Tlačidlo - potom slúži na zníženie hlasitosti (pri dlhom stlačení) alebo prepnutie na predchádzajúcu skladbu (pri krátkom stlačení).

Na reproduktore sa nachádza aj tlačidlo na pozastavenie a obnovenie prehrávania. Tlačidlo s motívom telefónu sa používa na prijatie, ukončenie alebo odmietnutie hovoru. Stlačením tlačidla dvakrát vytočíte posledné volané číslo. V tomto ohľade možno rozhodne vyzdvihnúť jednoduchosť používania.

A napokon tlačidlo TWS slúži na aktiváciu funkcie True Wireless (t. j. prepojenie dvoch reproduktorov rovnakého typu).

Tlačidlá majú skvelú odozvu
Tlačidlá majú skvelú odozvu

Funkcie Niceboy RAZE 3 Titan

Niceboy RAZE 3 Titan je vybavený množstvom užitočných funkcií, ktoré rozhodne nekončia len pri prehrávaní hudby. Poďme sa na ne pozrieť podrobnejšie.

Powerbanka

Rovnako ako Niceboy RAZE Neon, aj tento reproduktor možno v prípade potreby použiť ako powerbanku. Svoj mobilný telefón tak môžete ľahko dobiť kedykoľvek a kdekoľvek.

True Wireless Stereo

Ak máte dva rovnaké reproduktory Niceboy, môžete ich navzájom prepojiť a prehrávať hudbu súčasne. Získate tak silnejší stereo zvuk, čo oceníte pri organizovaní večierkov.

Handsfree hovory

Vďaka funkcii handsfree môžete pomocou reproduktora jednoducho a pohodlne telefonovať. Kvalita hovoru je celkom slušná, aj keď má svoje nedostatky. Funkciu možno preto odporučiť skôr na krátke hovory než na hlasné konferenčné hovory, pri ktorých sa musíte plne sústrediť na hovorené slovo.

Kde kúpiť Niceboy RAZE 3 Titan
Niceboy RAZE 3 Titan
Hodnotenie
4.3/5

Pri našom testovaní znel bežný rozhovor kvôli basom občas nezrozumiteľne.

Rádio

V porovnaní s Niceboy RAZE Neon ponúka tento reproduktor aj funkciu rádia. Môžete spustiť vyhľadávanie a automatické ukladanie staníc a potom jednoducho prepínať medzi stanicami. Funkciu sme otestovali a všetko prebehlo bez problémov.

Ponúka množstvo praktických funkcií
Ponúka množstvo praktických funkcií

Záver – Komu by sme Niceboy RAZE 3 Titan odporučili?

Niceboy RAZE 3 Titan je určený pre väčšinu príležitostných poslucháčov populárnej hudby, ktorí hľadajú cenovo dostupné zariadenie na domáce alebo vonkajšie počúvanie.

Kvalita zvuku je vzhľadom na cenu prekvapivo dobrá. Podobne sú na tom aj ostatné hodnotené oblasti.

Reproduktor zaujme krytím IP67, čo znamená, že ho možno bez problémov používať v prašnom alebo vlhkom prostredí. Okrem klasického počúvania skladieb možno využívať aj funkcie rádia a handsfree hovoru. Poteší aj funkcia powerbanky. Výdrž batérie pri nastavení 50 % hlasitosti je úctyhodných 15 hodín.

Z nevýhod možno spomenúť snáď len absenciu napájacieho adaptéra, s ktorou sa však stretnete aj u konkurenčných produktov. Netreba zabúdať ani na to, že je možné používať len predvolený ekvalizér. Viac ekvalizérov by mohlo pomôcť k lepšiemu zážitku pri sledovaní filmov, počúvaní podcastov a tiež pre lepšiu zrozumiteľnosť konferenčných hovorov.

Recenzia: bluetooth reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Batéria
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
4.3

Dostupný reproduktor s prekvapujúcou kvalitou zvuku

Bluetooth reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan je cenovo dostupné zariadenie, ktoré sa výborne hodí na domáce aj vonkajšie použitie, napríklad na záhrade. Na jedno nabitie vydrží hrať až 15 hodín a vďaka odolnosti podľa normy IP67 ho môžete bez obáv používať aj pri bazéne alebo v prašnom prostredí.

Výhodou reproduktora je aj rýchle a jednoduché spárovanie s mobilným telefónom a intuitívne ovládanie. Môžete ho používať nielen na počúvanie hudby z telefónu, ale aj rádia. Okrem toho sa môže pochváliť funkciou powerbanky a vďaka mikrofónu ho môžete použiť aj na handsfree hovory.

Klady

 • Handsfree hovory
 • Powerbanka
 • Rádio
 • Priaznivá cena
 • Odolnosť
 • Výdrž batérie

Zápory

 • Chýbajúci napájací adaptér
 • Len predvolený ekvalizér
 • Príliš silné basy pri počúvaní hovoreného slova
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
5/5 - (3 hlasovanie)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bluetooth reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan
Niceboy RAZE 3 Titan
Hodnotenie: 4.3/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram