ITmix.cz logo

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL PartyBox Ultimate

Silné stránky
 • Špičkový výkon
 • Mobilné aplikácie s ďalšími funkciami
 • Pripojenie mikrofónu a gitary
 • Jednoduché používanie
 • Podpora Dolby Atmos
Slabé stránky
 • Aplikácia nie je v slovenčine
 • Reproduktor je ťažký a ťažko sa s ním manipuluje
 • Vyššia cena

Špičkový párty reproduktor JBL PartyBox Ultimate si získa vaše srdce extrémnym výkonom až 1100 W. Môžete sa tešiť na brilantne vykreslený zvuk, burácajúce basy, krištáľovo čisté výšky a dokonale prekryté stredy. K dispozícii je aj množstvo ďalších funkcií dostupných prostredníctvom mobilnej aplikácie. Reproduktor navyše zaujme svetelnou šou, ktorá ladí s rytmom hudby, čím dokonale spestrí každú párty alebo spoločenskú udalosť. Ako si viedol v mojom teste?

Často kladené otázky a odpovede

Pre koho je JBL PartyBox Ultimate určený?

Vzhľadom na svoju veľkosť a ohromujúci výkon je JBL PartyBox Ultimate určený predovšetkým na použitie vo veľkých priestoroch, ako sú sály, telocvične alebo vonkajšie priestory. Vďaka možnosti pripojiť až dva mikrofóny a gitaru je ideálny na kultúrne podujatia a živé vystúpenia. Doma alebo na chate vám jeho výkon príde extrémny a v tomto prípade nebudete môcť využiť plný potenciál reproduktora.

Ktorú mobilnú aplikáciu budete používať?

Ak chcete získať prístup k celej škále funkcií, stiahnite si mobilnú aplikáciu JBL One, ktorá je k dispozícii na Google Play aj v App Store.

Obsah balenia a technické parametre

Hneď na úvod chcem upozorniť, že manipulácia s týmto párty reproduktorom nie je vzhľadom na jeho veľkosť úplne jednoduchá. Na premiestnenie boxu z miesta na miesto je potrebná práca v dvoch ľuďoch. Reproduktor mi prišiel starostlivo zabalený na menšej palete a aj v krabici bol veľmi dobre zabezpečený proti poškodeniu. O samotnú prepravu sa teda nemusíte obávať.

Po vybalení vám reproduktor pomôžu premiestniť z miesta na miesto kolieska. Ak ho však budete potrebovať presunúť po schodoch, budete opäť potrebovať pomoc ďalšej osoby.

Súčasťou balenia je aj samostatná škatuľa s príslušenstvom, v ktorej nájdete napájací kábel a potrebnú dokumentáciu. Nehľadajte tu mikrofón, ako je to napríklad v prípade PartyBox Encore. Ak ho chcete, musíte si ho kúpiť samostatne.

Názov parametraHodnota
PoužitieParty reproduktor
Rozmery a hmotnosť104,9 × 45,5 × 44 cm, 39,5 kg
Bluetooth technológia a pripojenieBluetooth 5.3, Wi-Fi
Batéria a nabíjanieŽiadna, sieťová prevádzka
Odolnosť - stupeň krytiaIPX4
Počet reproduktorov2 × 242 mm subwoofery, 2 × 120 mm stredové reproduktory a 2 × 74 mm výškové reproduktory
Výkon1 100 W
CitlivosťVýrobca neuvádza
Frekvenčný rozsah30 - 20 000 Hz
ImpedanciaVýrobca neuvádza

Skvelý partner nielen na párty

Bluetooth reproduktor JBL PartyBox Ultimate pôsobí na prvý pohľad solídnym a robustným dojmom. Jeho celkové rozmery sú 104,9 × 45,5 × 44 cm a hmotnosť sa vyšplhala na 39,5 kg. Rozhodne teda nejde o žiadneho drobca, ako som už spomínal. Reproduktor je určený výhradne na postavenie, nie na ležanie (tým sa líši od niektorých menších PartyBoxov).

Na hornej strane reproduktora nájdete jednotlivé ovládacie prvky a rukoväť na jednoduchšiu manipuláciu. Je tu aj praktický otvor na umiestnenie mobilného telefónu alebo prípadne tabletu, z ktorého môžete prehrávať jednotlivé skladby.

Zadná strana reproduktora potom patrí jednotlivým konektorom, ktoré sú ukryté pod krytkami. Poteší aj prítomnosť samostatného lôžka na uloženie napájacieho kábla v čase, keď sa nepoužíva. Nemusíte sa tak starať o to, kam ste ho naposledy odložili a len tak sa nestratí.

V spodnej časti nájdete už spomínané dve kolieska na jednoduchý transport. Na bokoch a spodnej časti reproduktora sa nachádzajú dizajnové záhyby s typickým motívom výkričníka, ktorý je pre reproduktory JBL povestný.

Svetelná šou synchronizovaná s rytmom hudby pomôže navodiť tú správnu atmosféru na večierku alebo možno na hodine skupinového cvičenia. Samozrejme, najviac vynikne pri slabom osvetlení. Ak používate reproduktor počas slnečného letného dňa, môžete jednoducho vypnúť svetlá. Samotný program je rozdelený do siedmich zón, ktoré sú rozmiestnené po celom reproduktore.

Pripojenie je otázkou chvíľky

Ako je pri reproduktoroch JBL zvykom, môžete sa tešiť na veľmi rýchle uvedenie do prevádzky. Hneď po zapnutí zariadenia sa spustí režim párovania bluetooth. Potom stačí vybrať reproduktor zo zoznamu dostupných zariadení v mobilnom telefóne alebo inom zdroji hudby. Ďalšie pripojenie sa uskutoční automaticky už pri zapnutí reproduktora.

Z hľadiska konektivity oceníte dva konektory pre mikrofóny a gitaru alebo USB-A port (reproduktor možno použiť ako nabíjačku). K dispozícii je aj 3,5 mm stereo vstup AUX. Súčasťou sú aj dva AUX konektory (IN a OUT), ktoré umožňujú prepojiť viac reproduktorov pomocou kábla.

Za bezproblémové pripojenie k zariadeniu je zodpovedná technológia bluetooth vo verzii 5.3.

Kde kúpiť JBL PartyBox Ultimate
JBL PartyBox Ultimate
Hodnotenie
4.7/5

Okrem toho reproduktor podporuje aj pripojenie Wi-Fi, takže získate vysokokvalitný prenos zvuku.

Pripojenie Wi-Fi prináša jednu veľkú výhodu. Ak vám na spárovaný mobilný telefón príde správa so zapnutým zvonením, nebude to mať vplyv na reproduktor (na druhej strane, pri pripojení cez bluetooth budú všetci poslucháči rušení zvukom vašej prichádzajúcej správy, čo je nežiaduce). Ďalšou veľkou výhodou je možnosť vzájomného prepojenia viacerých reproduktorov (nie ste obmedzení len na dve zariadenia).

Vyžaduje sieťové napájanie

Treba poznamenať, že na rozdiel od menších reproduktorov sa PartyBox Ultimate napája priamo z elektrickej siete. Z tohto dôvodu ste pri počúvaní limitovaní prítomnosťou elektrickej zásuvky. Napájací kábel meria 2 metre, čo nemusí vždy stačiť, ale môžete to ľahko vyriešiť predlžovacím káblom.

Odolnosť voči vode

Zariadenie PartyBox Ultimate je odolné voči striekajúcej vode podľa štandardu IPX4. To znamená, že si ho môžete bez obáv vziať so sebou napríklad do bazéna. Upozorňujeme však, že na poškodenie vodou sa nevzťahuje záruka. Preto vždy odporúčam byť opatrný a chrániť reproduktor pred vodou.

Ohromujúci výkon, ktorý prekvapí

Reproduktor PartyBox Ultimate ponúka skutočne vynikajúci výkon. Aj vzhľadom na to ho neodporúčam do bežných bytov alebo menších domov, ale skôr do veľkých miestností, hál a vonkajších priestorov. Doma si pravdepodobne vystačíte s niektorým z menších reproduktorov JBL (napr. JBL PartyBox Encore).

Počúvanie hudby

Za dokonalé zvukové podanie je zodpovedná kombinácia niekoľkých reproduktorov (dva 242 mm subwoofery, 2 120 mm stredotónové reproduktory a 2 74 mm výškové reproduktory). Celkový výkon zariadenia je pôsobivých 1 100 W. Pre porovnanie, oveľa menší JBL PartyBox Encore má výkon len 100 W.

JBL PartyBox Ultimate dosahuje veľmi vysokú maximálnu hlasitosť, a preto je vhodnejší na ozvučenie väčších priestorov a exteriérov. Samotný výrobca uvádza, že reproduktor dokáže hravo ozvučiť miestnosť o veľkosti dvoch basketbalových ihrísk. Už pri nastavení hlasitosti na 30 % som doma pociťovala naozaj hlasný a dunivý zvuk, čo ma prinútilo rýchlo hlasitosť opäť znížiť.

Čo sa týka samotnej kvality zvuku, tá je naozaj výborná a reproduktor skvele vykresľuje hudbu prakticky akéhokoľvek žánru. Reprodukovaný zvuk je dokonale čistý s perfektným vykreslením výšok, stredov a dunivých basov a dokonale vyplní miestnosť.

Prostredníctvom tlačidla máte možnosť ešte viac posilniť basovú zložku pomocou funkcie Bass Boost v režime Deep alebo Punchy. Pre mňa sú však basy veľmi silné aj bez toho.

Filmy a podcasty

Reproduktor nie je primárne určený na domáce použitie. Testovala som však počúvanie podcastu s hovoreným slovom a reproduktorom nebolo ťažko rozumieť. V tomto prípade však odporúčam nechať funkciu Bassboost vypnutú.

Tento párty reproduktor podporuje technológiu Dolby Atmos. Ak máte zdroj hudby, ktorý tiež pracuje s touto technológiou (napríklad televízor alebo služba Amazon Music), môžete si vychutnať veľmi pôsobivý 3D priestorový zvuk, ktorý vás doslova pohltí.

Môj test s mikrofónmi JBL

Ako som už spomenula, súčasťou tohto reproduktora nie je mikrofón. Pre plnohodnotný zážitok som ho testovala s bezdrôtovými mikrofónmi JBL PartyBox (v balení nájdete hneď dva mikrofóny, bezdrôtový prijímač na pripojenie k reproduktoru, napájací kábel a potrebnú dokumentáciu).

Kvalitné spracovanie

Mikrofónom dominuje kvalitné a pevné spracovanie a v ruke sa držia skvele. Zároveň nemajú tendenciu vykĺznuť z ruky, hoci po ich obvode nenájdete žiadne protišmykové prvky.

Jednoduché pripojenie

Samotné pripojenie k reproduktoru je otázkou chvíľky. Pomocou tlačidla najprv zapnite mikrofón a potom rovnakým spôsobom spustite bezdrôtový prijímač. Potom pripojíte prijímač k reproduktoru (konektor je označený písmenami MIC, aby ste sa nepomýlili). Mikrofón je potom funkčný a môžete do neho začať hovoriť.

Kde kúpiť JBL PartyBox Ultimate
JBL PartyBox Ultimate
Hodnotenie
4.7/5

Oba mikrofóny môžete používať súčasne, čo oceníte pri moderovaní vo dvojici alebo keď chcete s niekým viesť rozhovor.

Dosah mikrofónu je až 30 metrov. Ak teda potrebujete s mikrofónom chodiť (napríklad pri moderovaní podujatia), budete nadšení. Na jedno nabitie dokáže fungovať až 20 hodín, čo určite pokryje bežnú párty alebo inú spoločenskú udalosť. Pritom len 10 minút nabíjania vám zabezpečí ďalšie dve hodiny prevádzky. Nabíjať musíte aj samotný prijímač, ktorý môže na jedno nabitie fungovať 12 hodín. Výhodou je, že na nabíjanie mikrofónu môžete použiť nabíjací port priamo v zariadení PartyBox.

Čistý zvuk

Čo sa týka samotnej kvality zvuku, je pekne čistý a moderujúcim osobám je pekne rozumieť. Zabudovaný pop filter veľmi dobre eliminuje zvuky z okolia (ak však dýchate do mikrofónu zblízka, samozrejme si to všimnete). Mikrofóny môžu byť užitočné aj v prípade, že organizujete karaoke párty a podobne.

Jednoduché ovládanie reproduktora, ktoré si rýchlo osvojíte

Ako som už spomenula, hlavné ovládacie prvky sa nachádzajú v hornej časti reproduktora. Sú tu dva veľké otočné ovládače. Prvý z nich slúži na ovládanie hlasitosti a jeho stlačením sa pozastaví a znovu spustí prehrávanie. Druhý slúži na ovládanie svetelných režimov.

Medzi týmito gombíkmi sa nachádza tlačidlo zapnutia/vypnutia. Nájdete tu aj sadu štyroch tlačidiel, ktoré sú zreteľne označené symbolmi. Tlačidlo s motívom bluetooth slúži na spustenie režimu párovania, zatiaľ čo druhé tlačidlo slúži na spárovanie s iným reproduktorom. Motív srdca vás automaticky prenesie do obľúbeného zoznamu skladieb v mobilnej aplikácii a posledné tlačidlo Bass Boost slúži na zosilnenie basovej zložky zvuku (v dvoch úrovniach).

Strednej časti ovládacích prvkov dominujú tri dotykovo podsvietené PartyPady, ktoré slúžia na obohatenie zvukového zážitku o rôzne efekty (môžete ich nastaviť v mobilnej aplikácii, ale o tom až neskôr). Nájdete tu aj dva malé integrované mikrofóny, ktoré slúžia na kalibráciu reproduktora v závislosti od prostredia. Nakoniec pomocou štyroch otočných ovládačov nastavíte pripojené mikrofóny (môžete ovplyvniť hlasitosť, úroveň basov a výšok a ozvenu).

Ovládacie prvky
Ovládacie prvky

Druhú (oveľa menšiu) sadu ovládacích prvkov nájdete na zadnej strane reproduktora po odstránení krytu. Nachádza sa tu potenciometer na nastavenie citlivosti mikrofónu a prepínač medzi gitarovým a mikrofónovým vstupom.

Prehrávanie hudby sa dá počas hovoru do reproduktora jednoducho stlmiť. Vďaka tomu je reproduktor PartyBox Ultimate v kombinácii s vhodným mikrofónom vhodný na všetky druhy spoločenských podujatí, kde je potrebné hovoriť nahlas k veľkému davu. A možno ho odporučiť aj na väčšie karaoke párty.

Funkcie rozširuje mobilná aplikácia JBL One

Ak chcete reproduktor využiť naozaj naplno, určite odporúčam stiahnuť si mobilnú aplikáciu JBL One, ktorú nájdete v Google Play aj App Store. Drobnou nevýhodou je skutočnosť, že mobilná aplikácia bohužiaľ nepodporuje slovenčinu. Vďaka prehľadným ikonám je však ovládanie celkom intuitívne, aj keby ste náhodou nerozumeli anglickému textu.

V aplikácii nájdete časť na ovládanie svetelnej šou. Môžete si vybrať z rôznych režimov a preferovaných farieb alebo osvetlenie úplne vypnúť.

V časti nazvanej Effect Lab (Laboratórium efektov) sa nachádza niekoľko efektov pre dídžejov, ktoré môžu spestriť párty.

K dispozícii je aj možnosť prepínania prehrávaných skladieb alebo nastavenia hlasitosti.

Aplikácia podporuje aj viacerých poskytovateľov prehrávania hudby (vrátane poznámky o podpore Dolby Atmos), pričom do jednotlivých služieb sa prihlásite prostredníctvom mobilnej aplikácie a potom ich budete ovládať pomocou funkcie In App Music.

Medzi ďalšie časti patrí nastavenie ovládacieho panela na reproduktore. Môžete si prednastaviť, čo sa stane po stlačení jednotlivých tlačidiel na paneli PartyPad a prispôsobiť ovládanie režimu osvetlenia. Nájdete tu aj možnosť vytvoriť si vlastný zoznam skladieb, ktorý potom môžete jednoducho spustiť pomocou tlačidla s motívom srdca. Môžete tiež nastaviť čas, po ktorom sa má reproduktor automaticky vypnúť.

Kde kúpiť JBL PartyBox Ultimate
JBL PartyBox Ultimate
Hodnotenie
4.7/5

V mobilnej aplikácii nájdete aj možnosť nastavenia pripojeného mikrofónu, kde môžete ovládať hlasitosť, basy, výšky a ozvenu.

Nasleduje ekvalizér, ktorý vám umožní prispôsobiť zvuk presne podľa vašich predstáv. K dispozícii je aj funkcia Bassboost, ktorú môžete nechať vypnutú alebo si vybrať z režimov Deep a Punchy.

Nakoniec sú tu ďalšie nastavenia, ako napríklad pripojenie, premenovanie produktu a streamovanie hudby cez Wi-Fi.

Záver – komu by som JBL PartyBox Ultimate odporúčila?

Tento párty reproduktor je ideálny na väčšie spoločenské alebo športové podujatia, svadby a podobne. Vďaka svojmu výkonu a veľmi vysokej maximálnej hlasitosti dokáže reproduktor ozvučiť miestnosť veľkú ako dve basketbalové ihriská. Z tohto dôvodu by som ho príliš neodporúčala do klasických domácností alebo na chatu, kde sa nevyužije plný potenciál reproduktora.

Reproduktor sa dá používať aj samostatne, ale mobilná aplikácia JBL One vám poskytne ešte širšiu škálu funkcií. Poteší vás aj možnosť jednoduchého pripojenia mikrofónov a gitár a jednoduché ovládanie.

Moje výhrady spočívajú skôr v drobných detailoch. Spomínaná mobilná aplikácia, bohužiaľ, momentálne nepodporuje slovenčinu. Reproduktor je pomerne ťažký a manipulácia s ním nie je najjednoduchšia, nie je však určený na časté prenášanie. Počítať môžete aj s vyššou cenou, ktorá sa neodmysliteľne spája s takto výkonným zariadením s perfektnou kvalitou zvuku.

Recenzia: bluetooth reproduktor PartyBox Ultimate
 • Kvalita zvuku
 • Kvalita spracovania
 • Napájanie
 • Ovládanie a funkcie
 • Pomer cena/výkon
4.7

Skutočne výkonný party reproduktor

Špičkový párty reproduktor JBL PartyBox Ultimate si získa vaše srdce extrémnym výkonom až 1100 W. Môžete sa tešiť na brilantne vykreslený zvuk, burácajúce basy, krištáľovo čisté výšky a dokonale prekryté stredy. K dispozícii je aj množstvo ďalších funkcií dostupných prostredníctvom mobilnej aplikácie. Reproduktor navyše zaujme svetelnou šou, ktorá ladí s rytmom hudby, čím dokonale spestrí každú párty alebo spoločenskú udalosť. Ako si viedol v mojom teste?

Klady

 • Špičkový výkon
 • Mobilné aplikácie s ďalšími funkciami
 • Pripojenie mikrofónu a gitary
 • Jednoduché používanie
 • Podpora Dolby Atmos

Zápory

 • Aplikácia nie je v slovenčine
 • Reproduktor je ťažký a ťažko sa s ním manipuluje
 • Vyššia cena
Tento článok pripravil autor na základe skutočných skúseností s produktom. Hodnotenie môže byť ovplyvnené subjektívnymi dojmami autora.
Autor: Hana Smětáková
Autor: Hana Smětáková
Šport a zdravý životný štýl ma sprevádzajú prakticky celý život. Keďže som fanúšikom moderných technológií, na ITmixe často recenzujem fitness náramky a inteligentné hodinky, ktoré sú pre mňa nepostrádateľným nástrojom v aktívnom živote. Okrem športu je mojím veľkým koníčkom aj cestovanie a spoznávanie nových miest.
Ako sa vám páčil tento článok?
Vaše hodnotenie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Súvisiace recenzie

Recenzia: bluetooth reproduktor JBL PartyBox Ultimate
JBL PartyBox Ultimate
Hodnotenie: 4.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram